מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : עברית למקלדת

exilim
02/04/08, 22:43
שלום לאחר חיפוש מקיף לא מצאתי תשובה אני בעזרת השם טס בפסח לניו יורק או לוס אנגלס אני יבקר באפל סטור אני יקנה מקבוק או פרו אני יראה אבל לגבי המקלדת זה יהיה רק באנגלית?? ותיהיה לי אופציה להוסיף עברית למערכת הפעלה
תודה מראש לעוזרים

Remo
02/04/08, 23:55
המקלדת תהיה באנגלית ותוכל לחרוט בארץ.
מערכת ההפעלה היא עם ממשק באנגלית (גם בארץ כרגע), אבל תומכת בקריאה ובכתיבה בעברית.

planB
03/04/08, 07:59
שים לב שיש עכשיו הרבה בלאגן עם החריטה
איידיגיטל כותבים באתר שחריטה מבטלת לך את האחריות למחשב ואתה חייב לקנות מהם מקלדת באיזה 700 שקל
יש על זה הרבה דיבורים בפורום mac-it

exilim
03/04/08, 08:47
אני יודע שיש מדבקות למקלדת זוהרות בחושך אבל מישהו יודע היכן אפשר לחרוט על המקלדת??

planB
03/04/08, 09:57
אתה יכול לחרוט בpc graph הם אלה שחורטים עבור איידיגיטל
אבל שוב קח בחשבון שזה כנראה מוריד את האחריות מהמחשב

jackbauer
03/04/08, 10:05
אהבתי את התחמון של idigital... אם הישראלים לא רוצים לקנות בארץ - נכריח אותם!!!
אכן שיווק ישראלי טיפוסי... ואני כבר חשבתי שאכן הגיע עידן חדש.

planB
03/04/08, 10:24
זה לא זה
עד עכשיו מקלדות של אפל היו נחרטות בארץ ע"י לpc graph ולכן אם הלכת אליהם לבד אז היה בסדר
עכשיו אפל בעצמם חורטים ואיידיגיטל כבר מקבלים את זה עם עברית, ובגלל זה אפל עדכנו את התנאים שלהם שמי שחורט לבד אין לו אחריות, בגלל שהם רוצים לשלוט בהפצה
בכל מקרה זה לא אשמת איידיגיטל

jackbauer
03/04/08, 10:26
אז מה שאתה אומר דווקא די מעניין...
כי אם ככה אז אולי יש אפשרות להזמין מהאתר של אפל עם חריטה בעברית
אתה בטוח במה שאתה אומר?

וסליחה איידיגיטל על האשמות חסרות בסיס! ;)

planB
03/04/08, 13:29
אז מה שאתה אומר דווקא די מעניין...
כי אם ככה אז אולי יש אפשרות להזמין מהאתר של אפל עם חריטה בעברית
אתה בטוח במה שאתה אומר?

וסליחה איידיגיטל על האשמות חסרות בסיס! ;)

לא אמרתי שאפל ימכרו לך
ההגיון אומר שהם עשו את המהלך הזה בשביל לשלוט על הפצה בכל מדינה בצורה שהם רוצים
ככה שכנראה הם לא יתנו לך לקנות מקלדת עם עברית אלא ימכרו אותה רק ליבואן הרשמי בכל מדינה

jackbauer
03/04/08, 13:37
לא אמרתי שאפל ימכרו לך
ההגיון אומר שהם עשו את המהלך הזה בשביל לשלוט על הפצה בכל מדינה בצורה שהם רוצים
ככה שכנראה הם לא יתנו לך לקנות מקלדת עם עברית אלא ימכרו אותה רק ליבואן הרשמי בכל מדינה

כן... וככה כנראה נגנז לו חלום המקבוק...
לקנות ולחרוט עברית בארץ זה דבר אחד... לאבד את האחריות זה דבר אחר לגמרי :(

gal159
03/04/08, 16:22
בשביל מה אתם צריכים אחריות?

הרי אם תפילו אותו ומשהו ישבר אתם תצטרכו לשלם,בלי קשר לאחריות.

Remo
03/04/08, 16:35
בשביל מה אתם צריכים אחריות?

הרי אם תפילו אותו ומשהו ישבר אתם תצטרכו לשלם,בלי קשר לאחריות.

אתה שואל ברצינות?

ואם סתם הכונן DVD הפסיק לעבוד? או כל רכיב אחר?

planB
03/04/08, 16:37
אתה שואל ברצינות?

ואם סתם הכונן DVD הפסיק לעבוד? או כל רכיב אחר?

צודק
הסיכוי להפיל מחשב נייד הוא קטן מאוד אלא אם כן אתה ממש בן אדם נזק

liorb50
03/04/08, 17:25
חברי היקרים,
מקסימום שמים מדבקות
עדיף לקנות את המחשב באמריקה.....

ally_u
07/04/08, 09:50
אכן לאחר בירור מול נציגות אפל בקנדה וגם מול אידיגטל - חריטת עיברית מסירה את האחריות מכל המחשב.
למי שהתעניין - אין שום אפשרות לקנות בחו"ל (לפחות לא בארה"ב וקנדה) מקבוק עם מקלדת בעיברית...

ישנה אפשרות להחליף למקלדת עם עיברית דרך אידיגטל (זו לא חריטה. הנציג שלהם הסביר לי שהם למעשה מחליפים את המקלדת כולה) וזה יעלה בסביבות ה 500 ש"ח. אכן הרבה יותר יקר מהשיטה העצמאית ב 150 ש"ח אבל בהפרשי המחירים הקיימים - עדיין הרבה יותר משתלם להביא את המחשב מחו"ל ורק להחליף מקלדת. (ולשמור על האחריות)

המקבוק שלי צפוי להגיע בעוד כחודש וחצי.. ואז אני אחליף את המקלדת ואעדכן אותכם איך כל התהליך עבד :)

ilike
07/04/08, 10:22
אפשר ללמוד הקלדה עיוורת ואז לא צריך לחרוט

tiger
07/04/08, 10:33
קשה לי להאמין שהחלטותיה של I digital בין אם המדובר בהחחלטות של המנהלים בארץ ובין אם בהחלטות של החברה העולמית יעמדו במבחן ביהמ"ש לתביעות קטנות אם נחרטה המקלדת והם מתחמקים ממתן אחריות.
זאת לנוכח העובדה שלא ניתן לרכוש את המחשב בחו"ל עם חריטה בעברית וכל דרישתם נובעת בבירור מרצונם למנוע רכישת המוצר בחו"ל ובעצם להגביל ולפגוע בכוחות השוק וזכות הצרכן לרכוש במקום הטוב והנוח מבחינתו.
צריך כמובן לבחון את העניין בבביהמ"ש אם אם מישהו ייתקל בבעיה... אבל לדעתי הם לוקחים סיכון מחושב ולאו דווקא בטוח שיצליחו בכך.

planB
07/04/08, 10:36
זכותה של אפל למכור מה שהיא רוצה באיזה מדינה שהיא רוצה
תאמין לי שיש להם עורכי דין שמכירים את החוק קצת יותר טוב ממך ולא עושים דברים כאלה ככה סתם בלי לבדוק

benh1984
07/04/08, 10:36
לא הגיוני שהם יחליפו את המקלדת... לא משתלם להם לעשות את זה... תחשבו בהגיון אתם תביאו מחשב שהם מוכרים ב-X ואתם תקנו אותו ב-y ובתמורת 500 ש"ח לאיי דיגיטל יהיה לכם מחשב מעוברת??? לא הגיוני תבדקו את זה...

planB
07/04/08, 10:37
זה לא ב500 שקל
זה איזה 500 שקל המקלדת + 220 שקל על העבודה
וכל אלה לא כוללים מע"מ

jackbauer
07/04/08, 10:52
נראה לי שהפתרון הטוב ביותר כרגע (או יותר נכון.. הפחות רע) הוא פשוט לשים מדבקות (או להקליד על סמך זיכרון למי שיודע הקלדה עיוורת) בשנה הראשונה עד תום האחריות ואז לחרוט.
700 ש"ח + מע"מ זה קצת יקר הייתי אומר...

planB
07/04/08, 11:57
אם יש לך אפל קייר אז זה כל ה3 שנים לא לעשות
אני אישית מקליד עיוור, וגם כשאני בבית המחשב מחובר למסך 22" ולמקדלת חיצונים אז אין בעיה
אבל יש עוד פתרון שזה מן כיסוי סיליקון כזה למקלדת?
http://www.kbcovers.com/servlet/Categories?category=MacBook+Pro

ally_u
13/04/08, 13:29
זה לא ב500 שקל
זה איזה 500 שקל המקלדת + 220 שקל על העבודה
וכל אלה לא כוללים מע"מ

אתה בטוח? כשאני דיברתי עם הנציג של אי דיגיטל בטלפון הוא הגיע לסכום בסביבות ה 500 ש"ח כולל עבודה (אבל כנראה באמת ללא מע"מ כי לא שאלתי... :) )....
אם כי אני חייבת לסייג שהוא אמר שיכול להיות הבדל כי לא היו מחשבים באותו היום. ממש מבאס!

ally_u
13/04/08, 13:33
אם יש לך אפל קייר אז זה כל ה3 שנים לא לעשות
אני אישית מקליד עיוור, וגם כשאני בבית המחשב מחובר למסך 22" ולמקדלת חיצונים אז אין בעיה
אבל יש עוד פתרון שזה מן כיסוי סיליקון כזה למקלדת?
http://www.kbcovers.com/servlet/Categories?category=MacBook+Pro

לא הבנתי מה עוזר כיסוי הסיליקון לאותיות בעברית על המקלדת. לפחות לפי מה שראיתי באתר אליו הפנת מדובר בכיסוי שמגן על המקשים אבל אין עליו את האותיות.... אשמח להסבר. תודה

טעות שלי! מצאתי את הכיסוי כולל העיברית, אבל יש לציין שזה מתאים רק ל Powerbook & MacBook Pro.
האם מישהו מכיר משהו דומה שמתאים גם ל MacBook ????

planB
13/04/08, 13:47
אתה בטוח? כשאני דיברתי עם הנציג של אי דיגיטל בטלפון הוא הגיע לסכום בסביבות ה 500 ש"ח כולל עבודה (אבל כנראה באמת ללא מע"מ כי לא שאלתי... :) )....
אם כי אני חייבת לסייג שהוא אמר שיכול להיות הבדל כי לא היו מחשבים באותו היום. ממש מבאס!

לא בדקתי בעצמי
אבל זה מה שהבנתי מאנשים שהתקשרו לבדוק

gilyarden
14/04/08, 16:35
אני לא מבין מה הבעיה הגדולה, אני גר בחו"ל וכבר שנים פשוט קונה את המדבקות בקרביץ, 29.95 ש"ח גוזר אותן ומדביק, נראה טוב ולא פחות מקצועי, מה שכן הרבה יותר זול!
חשוב, להדביק רק את האותיות הנחוצות וכמובן לגזור אך ורק את האות ולא להדביק את המדבקות בשלמותן, תאמינו לי זה יוצא ממש יפה!
לאחרונה הדבקתי אותן על ה Imac וזה שוב הצליח.

Remo
14/04/08, 17:10
לא הגיוני שהם יחליפו את המקלדת... לא משתלם להם לעשות את זה... תחשבו בהגיון אתם תביאו מחשב שהם מוכרים ב-X ואתם תקנו אותו ב-y ובתמורת 500 ש"ח לאיי דיגיטל יהיה לכם מחשב מעוברת??? לא הגיוני תבדקו את זה...

תבדוק את ההגיון שלך... הם מוכרים לך מקלדת שהייצור שלה עולה כמה דולרים ב-700 שקל, איך בדיוק זה לא משתלם להם?

planB
14/04/08, 17:55
תבדוק את ההגיון שלך... הם מוכרים לך מקלדת שהייצור שלה עולה כמה דולרים ב-700 שקל, איך בדיוק זה לא משתלם להם?

מסתבר שעם כל הבלאגן הם פתאום מציעים מחירים נמוכים יותר
250 מקלדת + 210 שקל עבודה (לא כולל מע"מ)

exilim
14/04/08, 21:57
טוב אני חייב להגיד לכם אמרתי לאבא שלי שידבר עם דוד שלי הוא יהיה שם עוד משהו כמו 20יום הוא טס ל25 יום הוא יביא לי מקבוק (אני מקווה שיהי לו זמן) סתם הוא יביא הוא אמר לי לא לדאוג אז ככה אני יקנה בoffice Depot יש מדבקות למקלדת זוהרות ואני רק מחכה שיגיע וכשהוא יגיע מי יכול לעזור לי לשים עברית ?

natish
15/04/08, 01:27
נראה לי שהפתרון הטוב ביותר כרגע (או יותר נכון.. הפחות רע) הוא פשוט לשים מדבקות (או להקליד על סמך זיכרון למי שיודע הקלדה עיוורת) בשנה הראשונה עד תום האחריות ואז לחרוט.
700 ש"ח + מע"מ זה קצת יקר הייתי אומר...

יצא לי להתעסק עם מק אייר שניקנה בצרפת והמקלדת שלו היא באנגלית שמותאמת לצרפת
מה שכן הקלדתי בלי בעיה ואפילו רשמתי כמה דברים פה בפורום.
זה מצריך לדעת קצת הקלדה עיוורת אבל זה לא ממש פיתרון.
צריך לשים מדבקות או להחליף את המקלדת.

exilim
15/04/08, 09:57
אני יודע הקלדה עיוורת זות לא הבעיה אני גם יקנה מדבקות עכשיו רציתי לדעת מה לגבי מכס?

planB
15/04/08, 10:04
אני יודע הקלדה עיוורת זות לא הבעיה אני גם יקנה מדבקות עכשיו רציתי לדעת מה לגבי מכס?

אין מכס
מע"מ בלבד (15.5 אחוז) + אגרות שקר כלשהו של לא יותר מ100 שקל

planB
15/04/08, 10:06

אני מקליד בלי מדבקות ובלי כלום לא מפריע לי לשניה אפילו שאין עברית במחשב
יותר מזה, קניתי מiDigital מקלדת חיצונית כי אני עובד הרבה כשהמחשב מחובר למסך גדול יותר, המקלדת עם העברית באה בLayout שונה ממה שאני רגיל (התילדה לדוגמא ליד הZ ולא למעלה ליד ה1) אז אני מחליף אותה עם מישהו שמביא מחשב מחו"ל במקלדת אמריקאית

exilim
15/04/08, 10:09
זה בטוח שאין מכס?

exilim
15/04/08, 10:10
ואני יקנה מדבקות שיהיה עברית (אני יודע הקלדה ) עיוורת עכשיו אני כותב בהקלדה עיוורת זות ממש ממש ממש לא בעיה בשבילי

Remo
15/04/08, 11:03
זה בטוח שאין מכס?

אין מכס, יש מע"מ כפי שכבר נאמר, אבל גם ממנו ניתן לחמוק.
פשוט תגיד לדוד שלך שיוציא את המחשב מהקופסא, ישמור את כל הניירת והכבלים במזוודה וייכנס עם הלפטופ כאילו הוא שלו.

exilim
15/04/08, 11:06
אחלה תודה!! אם כמו שאמרו המע"מ זה מאה שקלים אין לי בעיה לשלם שיהיה לי את הקופסא

Remo
15/04/08, 11:21
אחלה תודה!! אם כמו שאמרו המע"מ זה מאה שקלים אין לי בעיה לשלם שיהיה לי את הקופסא

ה-100 שקלים זה רק אגרות, לזה תוסיף 15.5% מערך המוצר, כלומר- אם נניח והמחשב עלה 6000 ש"ח, אתה תצטרך לשלם עוד כמעט 1000 ש"ח.

exilim
15/04/08, 11:22
אוקיי אני יוותר על הקופסא

planB
15/04/08, 12:23
אוקיי אני יוותר על הקופסא

כן זה הכי חכם לעשות
חשבתי שאתה רוצה שישלחו לך אותו לארץ ואז אי אפשר להתחמק מכלום

exilim
15/04/08, 13:13
טוב אני יגיד לו שיקנה שיפזר במזוודה את החלקים ויזרוק את הקופסא תודה לכולם!