מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Velox | עתיד ה iOS כבר כאן

Berny
16/04/13, 20:51
תוסף חדש האמור לצאת בימים הקרובים, יביא עמו שלל אפשרויות אשר יהוו בקהילת הג?לברייק פוטנציאל רציני ואף יוכל להפוך ל ?דבר הבא? ושמו Velox

http://www.israup.net/images/f744fb854dd5d9681a4f32ca227e6489.png

אחד הדברים שאני הכי מצפה להם בעולם הג?לברייק (וכמובן שגם מצד אפל ) הוא שינוי כזה במערכת ההפעלה שיצליח לגרום לי ולכל משתמש באשר הוא, להתלהב ממנו ומהיכולות שלו. בין אם זה מבחינת התפקוד, העיצוב ובכלל מהקונספט, בדיוק כפי שעשו - Springtomize , intelliscreen ,Auxo ועוד. ובכן, לתוסף חדש העתיד לצאת בקרוב יש פוטנציאל די גבוה להיות הדבר הבא והטוב שכולם חיכו לו ולהכנס לקטגוריית התוספים הגדולים ביותר והטובים ביותר שהכרנו אי פעם ושמו Velox.

Velox שפירושו בשפה הלטינית היא ?מהירות?, נותן לנו כבר את הרעיון למה אנו הולכים לקבל בעת שחרורו והוא יכולת גישה המהירה לכל אינפורמציה, המקיים אינטראקציה עם אפליקציות שבמסך הבית על מנת לבדוק/להציג התראות שהתקבלו ללא הצורך בפתיחה של מסך מרכז ההתראות או לחלופין, להכנס לתוך האפליקציה עצמה (שזה הוא החלק המעניין), מבלי להמתין לטעינת הדף או היישום.

http://www.israup.net/images/dd01e6ea30d42336ace687900616ba2b.png

אך כל זה עוד על קצה הקרחון, עיקרון התוסף המעולה הזה מלבד הצגה של התראות או תוכן, הוא הדרך בה מציג את כל האינפורמציה , שהיא בצורת פתיחה של תיקיות, שמתוכה תבצעו את כל הפעולות הרצויות, שזה הוא יתרון גדול בכך שהכל מתבצע במסך הספרינגבורד (מסך הבית) ואין צורך להכנס אל תוך האפליקציה ולבזבז זמן יקר. מאוד מזכיר את פעולת הHomeScreen settings שהבאנו (http://www.iphones.co.il/forum/thread231680.html) בפניכם לפני מספר חודשים.

אז איך עובדים עם Velox?
כפי שציינתי קודם, עיקרון פעולתו של התוסף הינו גישה מהירה להתראות ותוכן אפליקציות, וזאת מתבצעת בצורה מאוד פשוטה על ידי החלקה על האייקון כלפי מעלה או מטה וכך יפתח תיקיית ההתראות (notification folder). יש לציין שלחיצה על ההתראה הרצויה מתוך ?התיקיה? יפעל בידיוק כפי שהיתם לוחצים בחלון מרכז ההתראות. בנוסף לכך, משיכה קלה של ההתראות גורמת לניקוי כל ההתראות של אותה האפליקציה.

זאת ועוד, ועל פי מידע חיצוני, ידוע לנו כרגע שכל האפליקציות מקבלות את תכונת ?תקיית התראות? אך לא כולן מקבלות את האפשרות להציג או לעשות מעבר להתראות כמו למשל שימוש במצלמה ישירות ממסך הבית האפליקציות שאכן מקבלות תכונות מעבר לכך הן:

הגדרות
תמונות
מפות
מזג אוויר
אנשי קשר
מייל
ספארי
אייפוד
תזכורות
לוח שנה
מצלמה
פתקים

http://www.israup.net/images/e5354aada82ace56e31228fcc87c54e5.png

אין ספק שלכל המערכת המושקעת הזאת יש הגדרות מתקדמות. כרגע יש שתי אפשרויות עיקריות הניתנות לשינוי והן: הגדרת כיוון ההחלקה על האייקון לפתיחת ?תיקיית ההתראות? וכמובן הגדרות ספציפיות לאפליקציות, כלומר ניתן יהיה לבחור לאילו אייקונים יופעל אופציית ?התיקיה?. בנוסף לכך תהיה קיימת האפשרות Always Nc folder for App המאפשרת להפעיל אך ורק את התראות האפליקציה ולא מעבר לכך.

לסיכום
עדיין אין לפתח ציפיות על מה שיהיה או מה שלא, מאחר והתוסף נמצא עדיין בפיתוח. אך מה שבטוח שזה הולך להיות להיט עם הממשק והשימוש החדש. דבר אחד שבאמת מפתיע, הוא המחיר שיגבו ברגע שיחרורו שכרגע עומד על 1.99 דולר. אישית מאוד מתלהב מתוספים כאלו למרות שעוד לא שוחרר, ואני כבר רואה בו הצלחה גדולה, שלא לדבר על כל ההרחבות למינהן שמפתחים אחרים יפתחו עבורו ובשבילו, מאחר והתוסף מפותח עם אופציית הרחבה למפתחים חיצוניים. ולפי איך שזה ניראה, לא היה מזיק לראות את Velox במערכת ההפעלה הבאה של אפל, זה בהחלט היה רק מוסיף.

MaTaN
18/04/13, 06:40
מחכה בכיליון עניים :)

Aarón
18/04/13, 20:45
נחכה ונראה. :)
תודה ברני.

LMAO
18/04/13, 21:44
עד כמה שזה נראה מגניב, אני לא חושב שזה הכי שימושי, למה להחליק אייקון אחד בשביל לראות התראות לאפליקציה אחת כשאפשר באותה תנועה ובאותו מאמץ להחליק את מסך ההתראות ולראות במרוכז את כל ההתראות לכל האפליקציות שמעניינות אותך? הרי בשביל זה הוא שם לא?

Berny
18/04/13, 21:57
עד כמה שזה נראה מגניב, אני לא חושב שזה הכי שימושי, למה להחליק אייקון אחד בשביל לראות התראות לאפליקציה אחת כשאפשר באותה תנועה ובאותו מאמץ להחליק את מסך ההתראות ולראות במרוכז את כל ההתראות לכל האפליקציות שמעניינות אותך? הרי בשביל זה הוא שם לא?

Velox הוא לא רק מציג התראות. באפליקציות הבסיסיות כפי שציינתי בכתבה, יהיה שימוש רחב מעבר להצגת ההתראות... שאם נחשוב על זה, יהיה כאן חיסכון לא קטן בסוללה וכמובן בשימוש בזיכרון ראם, שלא נדבר על כך שלא יהיה צורך לסגור אפליקציות הפועלות ברקע..

sabag123
18/04/13, 22:35
התאכזבתי שראיתי את זה
חשבתי כבר יצא :(

yakirmanz
18/04/13, 22:38
אין פשוט אין על מכשיר פרוץ
מה שכן אני מקווה שכל הקונספטים שיצאו בחודש האחרון לפחות חלק מהם יהיו כחלק ממערכת ההפעלה או לפחות זמינים דרך סידיה ויציבים מאוד.
סתם לדוגמא, תוך 24 שעות פרצו את chat heads של פייסבוק שזה יעבוד לא רק דרך האפליקציה אלא על גבי מערכת ההפעלה גם כאשר יוצאים מאפליקציית הפייסבוק. האמת שחשבתי על זה שזה יהיה נחמד ופתאום זה כבר קיים!

אפשר לקרוא עוד פה (http://www.theverge.com/2013/4/17/4235816/chat-heads-for-iphone-jailbreak-tweak#ooid=k3eWwxYjo1KDibhco3kNEyOEYOc4REx1)

LMAO
18/04/13, 22:58
Velox הוא לא רק מציג התראות. באפליקציות הבסיסיות כפי שציינתי בכתבה, יהיה שימוש רחב מעבר להצגת ההתראות... שאם נחשוב על זה, יהיה כאן חיסכון לא קטן בסוללה וכמובן בשימוש בזיכרון ראם, שלא נדבר על כך שלא יהיה צורך לסגור אפליקציות הפועלות ברקע..

אני לא ממש רואה איזה שימושים נרחבים אפשר לעשות עם האפליקציות חוץ מההתראות, הקטע עם המצלמה חמוד אבל עדיין נראה סוג של גימיק, נראה לי יותר נוח והגיוני פשוט לפתוח את אפליקציית המצלמה שגם ככה נפתחת מהר בכל מכשיר אייפון החל מה-3gs, יכול להיות שההעלאה של המצלמה בצורה הזו תתפוס פחות מקום על הראם, אבל ממש לא משהו משמעותי לפי דעתי. גם בקטע של חיסכון בסוללה אני לא רואה איך התוסף הזה תורם יותר מידי - אתה מתכוון בגלל שהאפליקציות הבסיסיות יהיו כביכול "פתוחות" פחות זמן ברקע כי תשתמש בהן היישר מה-SpringBoard? כי עדיין לא ברור לי איך זה יותר נוח משילוב של שימוש במרכז ההתראות והאפליקציות עצמן, וגם אם זה כן היה - סמוך עליי שהשהייה של האפליקציות הבסיסיות האלה ברקע היא מזערית, הן מבחינת סוללה והן מבחינת זיכרון.

מה שכן כנראה יהיה שימושי הוא למשל אפשרות להחליק את האצבע על אייקון הפתקים או ההתראות, ולקבל את האפשרות ליצור התראה או פתק, אבל גם בשביל זה לא הייתי מתקין את התוסף כאשר אני יכול להשתמש בתוסף המעולה הבא (http://www.iphones.co.il/forum/thread251069.html), שמאפשר לי לעשות את הדברים האלה בפשטות היישר ממרכז ההתראות. או בקיצור - לרכז הכל במקום אחד - זו הגישה. :)

Berny
18/04/13, 23:10
התאכזבתי שראיתי את זה
חשבתי כבר יצא :(
עוד כמה ימים כנראה ישוחרר :)

אין פשוט אין על מכשיר פרוץ
מה שכן אני מקווה שכל הקונספטים שיצאו בחודש האחרון לפחות חלק מהם יהיו כחלק ממערכת ההפעלה או לפחות זמינים דרך סידיה ויציבים מאוד.
סתם לדוגמא, תוך 24 שעות פרצו את chat heads של פייסבוק שזה יעבוד לא רק דרך האפליקציה אלא על גבי מערכת ההפעלה גם כאשר יוצאים מאפליקציית הפייסבוק. האמת שחשבתי על זה שזה יהיה נחמד ופתאום זה כבר קיים!

אפשר לקרוא עוד פה (http://www.theverge.com/2013/4/17/4235816/chat-heads-for-iphone-jailbreak-tweak#ooid=k3eWwxYjo1KDibhco3kNEyOEYOc4REx1)

זה הכל עיניין של זמן.. זה כמו שהיה עם I'm busy sms

אני לא ממש רואה איזה שימושים נרחבים אפשר לעשות עם האפליקציות חוץ מההתראות, הקטע עם המצלמה חמוד אבל עדיין נראה סוג של גימיק, נראה לי יותר נוח והגיוני פשוט לפתוח את אפליקציית המצלמה שגם ככה נפתחת מהר בכל מכשיר אייפון החל מה-3gs, יכול להיות שההעלאה של המצלמה בצורה הזו תתפוס פחות מקום על הראם, אבל ממש לא משהו משמעותי לפי דעתי. גם בקטע של חיסכון בסוללה אני לא רואה איך התוסף הזה תורם יותר מידי - אתה מתכוון בגלל שהאפליקציות הבסיסיות יהיו כביכול "פתוחות" פחות זמן ברקע כי תשתמש בהן היישר מה-SpringBoard? כי עדיין לא ברור לי איך זה יותר נוח משילוב של שימוש במרכז ההתראות והאפליקציות עצמן, וגם אם זה כן היה - סמוך עליי שהשהייה של האפליקציות הבסיסיות האלה ברקע היא מזערית, הן מבחינת סוללה והן מבחינת זיכרון.

מה שכן כנראה יהיה שימושי הוא למשל אפשרות להחליק את האצבע על אייקון הפתקים או ההתראות, ולקבל את האפשרות ליצור התראה או פתק, אבל גם בשביל זה לא הייתי מתקין את התוסף כאשר אני יכול להשתמש בתוסף המעולה הבא (http://www.iphones.co.il/forum/thread251069.html), שמאפשר לי לעשות את הדברים האלה בפשטות היישר ממרכז ההתראות. או בקיצור - לרכז הכל במקום אחד - זו הגישה. :)

אני לא יכול להתווכח מה יהיה נוח למי וכמה, לכל אחד יש דרישות שונות וצרכים שונים, אבל בוא נחכה שישוחרר התוסף וניראה עד כמה הוא שימושי ואם בכלל ואז ניתן לו ביקורת.

MaTaN
19/04/13, 06:27
יש הבדל בין מרכז ההתראות בו אתה צריך לגלול 700 התראות למטה כדי להגיע לשיחה האחרונה שלא נענתה (במקרה של התראות מרובות) לבין התוסף הזה שבו הכל מקוטלג לך, כל אפליקציה וההתראות שלה. מעבר לכך הוא נותן יוקרה ומוסיף ל ios פיצ'ר שרק משבח אותה. עוד דרך מיוחדת לעשות פעולות.
באותה מידה על התוסף tap widgets ניתן לומר: למה לפתוח את מרכז ההתראות ואז ללחוץ על צור פתק חדש או דואל חדש, באותה מידה הכנס לאפליקצית הפתקים וכתוב פתק\ הכנס לדואל וכתוב דואל הרי גם פה וגם 2 פעולות- לחיצה על פתקים ויצירת פתק חדש= הורדת מרכז ההתראות ולחיצת פתק חדש וכ'ו. כל העיקרון של תוספים הוא לתת לנו עוד דרך לעשות פעולות שיהיה לנו את המגוון לבחור ממנו. ספציפית ל velox זה אחד התוספים הכי מתקדמים שניתקלתי בהם. עיניין של זמן עד שניראה אותו ב ios העתידות לבוא.

LMAO
19/04/13, 14:13
יש הבדל בין מרכז ההתראות בו אתה צריך לגלול 700 התראות למטה כדי להגיע לשיחה האחרונה שלא נענתה (במקרה של התראות מרובות) לבין התוסף הזה שבו הכל מקוטלג לך, כל אפליקציה וההתראות שלה. מעבר לכך הוא נותן יוקרה ומוסיף ל ios פיצ'ר שרק משבח אותה. עוד דרך מיוחדת לעשות פעולות.
באותה מידה על התוסף tap widgets ניתן לומר: למה לפתוח את מרכז ההתראות ואז ללחוץ על צור פתק חדש או דואל חדש, באותה מידה הכנס לאפליקצית הפתקים וכתוב פתק\ הכנס לדואל וכתוב דואל הרי גם פה וגם 2 פעולות- לחיצה על פתקים ויצירת פתק חדש= הורדת מרכז ההתראות ולחיצת פתק חדש וכ'ו. כל העיקרון של תוספים הוא לתת לנו עוד דרך לעשות פעולות שיהיה לנו את המגוון לבחור ממנו. ספציפית ל velox זה אחד התוספים הכי מתקדמים שניתקלתי בהם. עיניין של זמן עד שניראה אותו ב ios העתידות לבוא.

אתה דיי מפספס משהו בקטע של התוסף tap to widgets, שים לב שכשהקיצור קיים במרכז ההתראות, בשביל ליצור פתק חדש תמיד תצטרך לבצע שתי פעולות בלבד, במקרה אחר תבצע שתי פעולות רק אם אתה בדיוק על המסך ב-SpringBoard בו אפליקציית הפתקים ממוקמת.
קח לדוגמא מצב שאתה מזמין כרטיס לאוטובוס והנציג מבקש ממך לרשום מספר הזמנה, במקרה שהתקנת את התוסף tap to widgets, תגלול את מרכז ההתראות, ותלחץ על צור פתק. במקרה אחר, תלחץ על כפתור הבית (1), נגיד שאתה לא על העמוד של אפליקציית הפתקים - תגלול לעמוד בו היא נמצאת (2), אם היא ממוקמת בתיקיה - פתח אותה (3), היכנס לאפליקציה (4), צור פתק חדש (5). ולכן התוסף tap to widgets אמנם לא תורם הרבה בחלק מהמצבים, אבל במצבים מסוימים ודי שכיחים - הוא עוזר דיי הרבה.

בקשר ל-Velox, אולי זה באמת עניין של טעם והעדפות ולכן אין מה להמשיך להתווכח על זה, אני אישית לא מוצא את זה שימושי במיוחד כפי שכבר הסברתי, ואני ממש לא רואה את אפל מוסיפה אפשרות כזו באחת מגרסאות ה-ios הבאות.

MaTaN
19/04/13, 14:52
אתה דיי מפספס משהו בקטע של התוסף tap to widgets, שים לב שכשהקיצור קיים במרכז ההתראות, בשביל ליצור פתק חדש תמיד תצטרך לבצע שתי פעולות בלבד, במקרה אחר תבצע שתי פעולות רק אם אתה בדיוק על המסך ב-SpringBoard בו אפליקציית הפתקים ממוקמת.
קח לדוגמא מצב שאתה מזמין כרטיס לאוטובוס והנציג מבקש ממך לרשום מספר הזמנה, במקרה שהתקנת את התוסף tap to widgets, תגלול את מרכז ההתראות, ותלחץ על צור פתק. במקרה אחר, תלחץ על כפתור הבית (1), נגיד שאתה לא על העמוד של אפליקציית הפתקים - תגלול לעמוד בו היא נמצאת (2), אם היא ממוקמת בתיקיה - פתח אותה (3), היכנס לאפליקציה (4), צור פתק חדש (5). ולכן התוסף tap to widgets אמנם לא תורם הרבה בחלק מהמצבים, אבל במצבים מסוימים ודי שכיחים - הוא עוזר דיי הרבה.

בקשר ל-Velox, אולי זה באמת עניין של טעם והעדפות ולכן אין מה להמשיך להתווכח על זה, אני אישית לא מוצא את זה שימושי במיוחד כפי שכבר הסברתי, ואני ממש לא רואה את אפל מוסיפה אפשרות כזו באחת מגרסאות ה-ios הבאות.
אכן על טעם וריח אין להתווכח.
לגבי האם היא תהיה או לא בגירסאות הבאות, העתיד יגיד.

sabag123
26/04/13, 21:23
כבר שבוע ויותר זה לא יוצא :(

Berny
26/04/13, 21:32
כבר שבוע ויותר זה לא יוצא :(

על פי אחד המפתחים, זה ישוחרר בקרוב, הם עובדים קשה אבל מנסים כמה שיותר מהר לשחרר את התוסף

yakirmanz
04/05/13, 11:15
שוחרר

MaTaN
04/05/13, 11:41
שוחרר

ידוע, עובדים על זה ;)