מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שיטת החתימות משתנה וסאוריק מסביר

MaTaN
11/04/13, 05:25
לאחרונה, Saurik, היוצר של סידיה, פרסם בבלוג שלו מאמר המסביר את ההיסטוריה של יכולות האחסון במטמון ה TSS של Cydia. כפי שאתם יודעים, Cydia הצליחה לשמור אוטומטית shsh לשם שמירת היכולת לנוע בין גירסאות שלא נחתמות יותר על ידי אפל.

http://www.israup.net/images/868fec7fef6437750c4a4cb24f8624f0.png

דברים השתנו במהירות במהלך השנים ככל שאבטחת iOS התפתחה. הגרסאות הקודמות של iOS לא כללו שם מנגנון החוסם את האפשרות לשמור חתימות ולנוע בינן. עד כה לא היה ניתן להתקין גירסא ישנה יותר, ותמיד מנגנון האבטחה הבודק שאנו אכן משדרגים לגירסה הכי עדכנית כפה עלינו לשדרג כלפי מעלה, קרי לגירסת ה iOS הכי חדישה ומעודכנת, (ללא השימוש בחתימות כמובן). רמת האבטחה עתה התעצמה אף יותר עם כניסתה של תכנית אימות חדשה - APTicket - שהוכיחה את עצמה כמכשול לא קטן בכלל לקהל המשנמכים באשר הוא. בתמונה הגדולה ניתן לראות שאפל אכן עושה כל שביכולתה להקשות ואף להפוך את ה"חופש" שלנו לבלתי אפשרי.

אתם וודאי שואלים את עצמכם מה לכל זה ולשיטת החתימות החדשה? ובכן, מסתבר שכל החתימות מגרסה 6.0-6.1.2 לא פעילות יותר ולא יהיה ניתן להשתמש בהן. בפוסט שפירסם בבלוג שלו ששמו Where did my iOS 6 TSS data go (http://www.saurik.com/id/15) סאוריק מסביר ביתר פירוט על הבעיה.

למרבה הצער, אני מביא עימי חדשות רעות שעשויות לגרום לי לקבל טונות של hatemail. בעיקרון אני כותב את זה כדי לספר לכולם שנתוני ה TSS שנישמרו עד כה לגירסאות 6.0-6.1.2 לא שמישים יותר. אנסה להסביר קצת על הרקע והתהליך מאחורי כל זה, איפה טעיתי ומה אתם המשתמשים יכולים עכשיו לעשות.

החדשות הטובות הן שלא כולם נפגעים מהסיפור המצער הזה. כל בעלי המכשירים החדשים יותר כגון: אייפון 5, אייפוד 5 ואייפד מיני בכל מקרה אינם יכולים לנוע בין הגירסאות מלכתחילה, היות ומכשירים אלה מגיעים בגירסה 6 מהמפעל.

http://www.israup.net/images/f81eddf4655136678cb49d7219d2ba46.png

עבור בעלי המכשירים הישנים יותר: אייפון 4, אייפוד 4, 3Gs, אתם עדיין יכולים לנוע בין הגרסאות קדימה ואחורה. במקרים מסויימים התוצאה תהיה פריצה קשורה אך ישנם כאלה שמעדיפים זאת על פני מכשיר לא פרוץ כלל.

עידן חדש הגיע. זו סיבה מובהקת מדוע חשוב תמיד לגבות את החתימות מקומית בעזרת רדסנו ו- "iFaith". מרכז החתימות החדש הוא הדרך כעת לבדיקה ושמירת חתימות ישירות דרך סידיה. ממליץ לכם בחום לקרוא את המאמר אותו הזכרתי למעלה, על מנת לקבל תמונת מצב ברורה יותר.
מקור: iDownloadBlog

Berny
11/04/13, 07:17
הופתעתי לגלות את זה עוד בשעות המאוחרות של הלילה.. נקווה שיהיה פיתרון לבעיה הגדולה הזאת
כתבה מעולה, תודה מייק!

OriAmir
12/04/13, 16:00
בעיה. 2 שאלות..

אז כרגע כל החתימות בעצם שכביכול אמורות לי מהסידייה לא שוות כלום?
האם יהיה ניתן לנוע בגרסאות 6 באייפון 5 מתישהו?

תודה!

erlid
13/04/13, 11:27
אם אני מגבה חתימות אם TinyUmbrella
זה ימשיך לעבוד או שאני יעבור תוכנה?

matanptito
13/04/13, 15:04
אני כרגע בגרסא 5.1.1, אני יכול בעזרת החתימות לשדרג ל 6.1.2 בצורה בטוחה ? המכשיר אייפון 4 סים-פרי.

MaTaN
13/04/13, 16:13
חתימות שגובו לוקאלית קודם לשינויים יהיו תקינות.
בזמן הקרוב אני מאמין שהתמונה תתבהר אף יותר.

matanptito
13/04/13, 17:22
חתימות שגובו לוקאלית קודם לשינויים יהיו תקינות.
בזמן הקרוב אני מאמין שהתמונה תתבהר אף יותר.

לא יודע לומר לך אם גיביתי לפני השינוי או אחרי .. בוא נגיד שגיביתי לפני שבועיים אם אני זוכר נכון. יש לי את ה"גיבוי" גם בטייני-אמברלה. יעבוד ?

MaTaN
13/04/13, 17:34
לא יודע לומר לך אם גיביתי לפני השינוי או אחרי .. בוא נגיד שגיביתי לפני שבועיים אם אני זוכר נכון. יש לי את ה"גיבוי" גם בטייני-אמברלה. יעבוד ?

אמור לעבוד