מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : גבו את המידע שלכם עם Carbon copy cloner

eden
06/03/13, 11:20
Carbon Copy Cloner , או בקיצור CCC הינה תוכנת העתקת מידע ממחיצה כלשהי לאחרת. נשמע פשוט אך שימושיה מגוונים. עד יולי 2012 מפתחי התוכנה התבססו על תרומות, אך היום ניתן לרכוש את התוכנה מאתר המפתח.

http://puu.sh/2cYRY

אתר המפתח: http://www.bombich.com/index.html
תמיכה בתוכנה: http://help.bombich.com/login?to=%2Fhome

התקנה נקייה

אם ברצוננו לפרמט את הכונן הנוכחי, נוכל כמובן להשתמש בTime Machine ע"מ לבצע את הגיבוי, ואז לבצע שיחזור מהגיבוי. לחלופין, נוכל להשתמש בCCC כדי לבצע "התקנה נקייה". באופן הזה, במקום לשמור את מה שחשוב לנו מהכונן הישן באופן ידני, פשוט ניצור לו העתק בכונן חיצוני עם CCC, ואחרי הפורמט נחזיר מה שצריך.

http://puu.sh/2cYJU

למה זה טוב? ראשית, אי אפשר לשכוח אף אחד בחוץ, בניגוד לגיבוי ידני. שנית, מחזירים בדיוק מה שרוצים, בניגוד לשימוש בTM.

החלפת כונן ישן בחדש

במקרה של החלפת כונן במחשב, נוכל לבצע העתקה מושלמת מהכונן הישן לחדש, ואז להתקין את החדש במחשב. CCC מעתיקה את כל הקבצים, כולל קבצי מערכת ההפעלה ולכן התוצאה תהיה כונן Bootable. באופן הזה, החלפנו את הכונן הפיזי אך לא שינינו שום קובץ.

עוד תכונות

גיבוי מתוזמן (בדומה לTM)
גיבוי סלקטיבי - בחרו מה ברצונכם לגבות
העתקה מלאה של דיסק (Bootable)
העתקה כוללת את מחיצת הגיבוי של אפל - Recovery HD
שימושי אם איבדתם את העתק מערכת ההפעלה שלכם
CCC יכולה לבצע את הגיבויים בלילה ולהחזיר את המק לישון בסיום
ניתן להשתמש בגיבויים ע"י Migration assistant
מכירים תוכנות מתחרות לCCC? ספרו לנו!

BennyMarks
06/03/13, 15:20
עד כמה שאני זוכר - יש כלי לביצוע גיבוי Image ואולי גם מסוג Clone מוטמע בתוך מערכת ההפעלה OSX. הלא כן?
למרות שהשימוש בו פחות נוח כיוון הוא מחייב Boot מדיסק ההתקנה.

yefa
07/03/13, 08:15
עד כמה שאני זוכר - יש כלי לביצוע גיבוי Image ואולי גם מסוג Clone מוטמע בתוך מערכת ההפעלה OSX. הלא כן?
למרות שהשימוש בו פחות נוח כיוון הוא מחייב Boot מדיסק ההתקנה.

סקירה מעולה :-)

אכן וקוראים לה Disk Utility

אמנם זכור לי שב Time Machine אפשר לבחור קבצים מסוימים אך זה די מוגבל לדוגמא אפשר לבחור לא להחזיר את תיקית המסמכים אבל אי אפשר לבחור כן להחזיר מתוכו רק קובץ בודד וכו'

בעיקרון מדובר בתוכנה שנראית ממש מבטיחה אבל רק לשימושים נדירים ומסוימים מאוד

eden
07/03/13, 08:22
Disk utility יכול לבצע העתקה כולל מערכת הפעלה?

וכן TM נוחה יותר למשתמש הפשוט שלא רוצה להתעסק..

natish
07/03/13, 14:46
סקירה מעולה :-)

אכן וקוראים לה Disk Utility

אמנם זכור לי שב Time Machine אפשר לבחור קבצים מסוימים אך זה די מוגבל לדוגמא אפשר לבחור לא להחזיר את תיקית המסמכים אבל אי אפשר לבחור כן להחזיר מתוכו רק קובץ בודד וכו'

בעיקרון מדובר בתוכנה שנראית ממש מבטיחה אבל רק לשימושים נדירים ומסוימים מאוד

בעיקרון אתה יכול לחבר את הכונן החיצוני בו יש את הגיבוי של TM ושם תמצא את כל התוכן שגיבית. פשוט מה ש- TM עושה בין היתר זה להצפין את המידע ולכווץ אותו ולכן הוא לא מופיע באופן ויזואלי רגיל.

BennyMarks
07/03/13, 22:07
tm הוא גיבוי אנקרמנטלי. כוונתי הייתה לגיבוי image או clone ישירות לדיסק אחר, בדומה למה שנשוא הכתבה עושה.
בדומה למשל לכלי Norton Ghost במחשבי pc.
לפי הבנתי ב-tm אין אפשרות להקפיא תמונה מלאה של מצב קיים פר תאריך הגיבוי. הגיבוי מתעדכן כל הזמן בשינויים היומיים.

yefa
08/03/13, 10:19
Disk utility יכול לבצע העתקה כולל מערכת הפעלה?

עד כמה שזכור לי כן
אבל זה קצת מסובך צריך לעלות מתוך התקן חיצוני ואז לעשות image לכונן ואז לפרוס את ה image על הכונן החדש כך שיוצא שאת צריכה לפחות 3 כונים עם נפח גדול (המקורי + אחד זמני ל image + החדש)

בעיקרון אתה יכול לחבר את הכונן החיצוני בו יש את הגיבוי של TM ושם תמצא את כל התוכן שגיבית. פשוט מה ש- TM עושה בין היתר זה להצפין את המידע ולכווץ אותו ולכן הוא לא מופיע באופן ויזואלי רגיל.

צודק לא חשבתי על זה

לפי הבנתי ב-tm אין אפשרות להקפיא תמונה מלאה של מצב קיים פר תאריך הגיבוי. הגיבוי מתעדכן כל הזמן בשינויים היומיים.

אכן אבל בסוף היום זה כן גיבוי של תמונה מלאה של מצב קיים
כך שאם אתה רוצה לעשות clone עם TM זה בהחלט אפשרי

אני לודגמא החלפתי את הכונן הפנימי במחשב אז עשיתי גיבוי ב TM והחלפתי את הכונן ואז עליתי מתוך הדיסק התקנה ועשיתי שיחזור עם ה TM שכלל כמובן את המערכת הפעלה כך שזה היה בעצם clone

BennyMarks
08/03/13, 14:09
אם ניתן לשחזר מה-tm באמצעות ממשק מלא של tm, ז?א לבחור את התאריך שממנו יתבצע השיחזור, אז זה דווקא יתרון עצום על שחזור מ-image, כיוון שלמעשה יש לך צילום image שכביכול נלקח כל שעה (תקופת הזמן שהוגדרה ל-tm). מצד שני - שיחזור של קובץ קובץ, תוך חיפוש גירסתו המלאה צריך להיות ארוך בהרבה משיחזור sector-by-sector שמתבצע בשיחזור מ-image, ורץ סידרתית על שני הדיסקים במקביל.

אגב - גם בשיחזור מ-tm מעורבים שלושה דיסקים. :-|

ואם כבר לחזור לנושא - מה היתרון של ccc על פני האפשרויות שיש בשתי השיטות המוטמעות כבר?

phony
09/03/13, 03:02
אני ממליץ על שימוש בתוכנת SuperDuper הותיקה והטובה. השתמשתי בה לפחות 10 פעמים כששדרגתי מחשב/לפטופ ונדרשתי לגיבוי בוט מלא ומעולם לא התאכזבתי.

yefa
09/03/13, 22:54
אם ניתן לשחזר מה-tm באמצעות ממשק מלא של tm, ז?א לבחור את התאריך שממנו יתבצע השיחזור, אז זה דווקא יתרון עצום על שחזור מ-image, כיוון שלמעשה יש לך צילום image שכביכול נלקח כל שעה (תקופת הזמן שהוגדרה ל-tm). מצד שני - שיחזור של קובץ קובץ, תוך חיפוש גירסתו המלאה צריך להיות ארוך בהרבה משיחזור sector-by-sector שמתבצע בשיחזור מ-image, ורץ סידרתית על שני הדיסקים במקביל.

אגב - גם בשיחזור מ-tm מעורבים שלושה דיסקים. :-|

ואם כבר לחזור לנושא - מה היתרון של ccc על פני האפשרויות שיש בשתי השיטות המוטמעות כבר?

זה לא בדיוק כך אין לך ממשק מלא אלא אתה יכול לשחזר מ TM את המצב האחרון אבל אחרי השחזור יש לך ממשק מלא כך שאם יש לך בגיבוי קובץ שאתה לא שיחזרתה/שאתה רוצה גרסא קודמת אז זה אפשרי
לפי הניסיון הקצר שלי בשחזור מ TM זה לא נורא בכלל

לא מחייב זה אפשרי עם שניים + דיסק און קי או דיסק ההפעלה (מישהוא אמר לי שאפשר גם לעלות מהרשת אבל אני לא ניסיתי)

כמובן שיש יתרון גדול למי שכבר מוגדר לו TM שהוא לא צריך להתחיל בהעתקה של מאות גיגות !

BennyMarks
10/03/13, 06:56
עדיין שלושה דיסקים לשיחזור:
1. הדיסק המקורי שהיה מותקן ואותו רוצים לשדרג.
2. הדיסק החדש אליו רוצים לשחזר את מערכת ההפעלה והקבצים.
3. הדיסק שמכיל את גיבוי ה-tm, או לחליפין את גיבוי ה-image.

ובנוסף תקליטור או dok התקנה.

מי אמר שהחיים קלים? :D

yefa
10/03/13, 08:12
נכון :-)
כמובן שאם יש מתקן כזה http://ksp.co.il/?uin=8628 זה מקיל קצת

BennyMarks
11/03/13, 00:00
אכן.
מנסיון אישי.