מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שמועות| האייפון 5s ודגם זול יותר בקיץ 2013

natish
01/03/13, 20:13
בימים האחרונים צצות שוב שמועות על השקת האייפון 5s וכן דגם זול יותר של אייפון שאולי יהיה עשוי מפוליקרבונט.

http://s10.postimage.org/fjaegq2ux/iphones_121205.jpg

האתר הסיני EMSOne צוטט אנליסט מחברת Barclays Capital הטוען שהדגם הזול יותר של האייפון ייוצר על ידי חברת פוקסקון וכן על ידי חברת Pegatron, המייצרת עבור אפל את מחשבי המק. לפי האנליסט פוקסקון תייצר באופן בלעדי את האייפון 5s וכי הייצור של הדגם הזול יותר של האייפון יעשה באופן משולב על ידי 2 השותפות של אפל, זאת כדי לעמוד בביקוש גבוה הצפוי למכשיר. הדיווח מגיע זמן קצר אחרי דיווח הקשור לנושא שהגיע מיפן לפיו, הדגם הזול יותר של האייפון ייוצר מחומר פוליקרבונט (פלסטיק קשיח), הדומה לחומר ממנו אפל ייצרה את מחשבי המקבוק הלבנים/שחורים, טרם הפסקת הייצור שלהם לפני כשנה, זאת כדי להוזיל באופן משמעותי את עלויות הייצור למחיר של כ- 330$ (ללא סבסוד).

עוד עולה כי יתכן מאוד ודגם ה- 5s יהיה מכשיר עולמי, בזכות לרכיב תקשורת חדש של חברת Qualcomm, התומך במספר רב של תדרי LTE ביניהם אף אלו של חברת China Mobile המפעילה את הרשת שלה בטכנולוגיית TD-SCDMA. הדבר יאפשר לאפל לייצר את מכשירי האייפון 5s בצורה קלה ופשוטה יותר, כשהיום מכשירי האייפון 5 מגיעים בתמיכה לתדרים שונים ומשונים ומיוצרים ב- 3 דגמים בהתאם לתדרים בהם הם תומכים, מה שמקשה על ייצורם. מלבד להתמקדות בחומרים ובטכנולוגיית הייצור הדיווחים גם מציינים ומחדשים את השמועות לפיהן הדגמים הבאים של האייפונים יגיעו כבר בקיץ הקרוב.

Bar
01/03/13, 22:47
ספטמבר הגדול?

c444
02/03/13, 01:56
מגניב :)
הגיע הזמן לאייפון חדש בשבילי.
כי אייפון חדש קונים כל 3 שנים מינימום. פחות פשוט לא שווה ודי בזבזני. אז אני שמח :))

Kyhs
02/03/13, 11:01
מה יהיה עם אפל בזמן האחרון??
בתור אחד שבחיים לא יקנה מכשיר אנדרואיד ובאמת אוהב את מוצריי אפל,
יש לי אייפון 4s חיכיתי לראות עם שווה לשדרג לאייפון 5 ולצערי חוץ מכמה שינויים קטנים
ולא משמעותיים, הם לא חידשו באייפון 5 הרבה בשביל שיהיה שווה לגמור את התשלום על ה-4s
ולקנות עוד אייפון 5 ב-4000 שקל.
לצערי גם כל עניין השמועות בזמן האחרון על אפל גדל, רוב הדברים שצצים בשמועות, בסוף נכונים
והם לא מצליחים לשמור על שקט בהכרזות כמו פעם.
עוד משהוא שמעצבן אותי ואני בטוח שמעצבן עוד חובבי אייפונים פה בפורום,
למה לעזאזל הם מוציאים גרסת ביניים (4s/5s) ולא משדרגים את המכשיר לגמרי (עיצוב שונה)
כמו שעשו סוף סוף עם האייפון 5?
למה לא לעשות כמו סמסונג ולהוציא מכשירים שונים לגמרי עם חידושים?
אני מתכנן על קניה של האייפון הבא, אבל רוב הסיכויים שהשמועות נכונות ובאמת יוציאו אייפון 5 טיפה יותר טוב בדיוק כמו ההבדל בין האייפון 4/4s שעדיין יהיה שידרוג מינורי.

מתי נראה שינוי משמעותי שנגיד וואו באמת?
מתי יהיה חידוש כמו שהיה שהוציאו למשל את העוזרת siri?
מתי אפל ישנו את הגישה של מגבלות ?הגן הסגור??
ושאלת השאלות, איך אפל מתכוונים להתמודד עם גלקסי s4 שצפוי להיות
מרוב השמועות עם 8 ליבות, מסך פול hd והרבה שינויים?

גם ככה סמסונג עקפו את אפל במכירות, מתי אפל תתעורר ותבין שבתור חברה מספר 1
בעולם, היא חייבת להיות הכי חדשנית, הכי טכנולוגית ומובילה על פני המתחרות.

אייפונר שיצא לו האוויר יש פה משהוא שיכול להגיד שהעתיד על פני אפל הולך להיות ורוד?
או שמה תם באמת עידן האייפון מאז שסטיב ג?ובס כבר איננו :-(

yakirmanz
02/03/13, 11:24
נתחיל מהסוף:
1) להזכירך... סטיב ג'ובס היה בסביבה כאשר יצא iPhone 3gs כך שהשדרוגים המינוריים הם אינם באים בגלל מי שהחליף אותו.

2) גם PC עם 16 ליבות יוציא לך "מסכים כחולים" באמצע השימוש, אז למי אכפת כמה ליבות יש במכשיר הבא?!!? קודם שיטפלו בתוכנה. אפל יודעת את זה, ולכן, לא ממהרת לשדרג את החומרה של עצמה.

3) תחשוב על זה ככה... אם היית קונה מכשיר אייפון 5 ולאחר חצי שנה עד שנה, היה יוצא מכשיר שונה לגמרי, רוב הסיכויים שהיית יוצא הרבה יותר ממורמר. כאשר יוצא מכשיר שמשדרג לך קצת את חווית השימוש אבל לא בצורה דרסטית ולא מכניסים שידרוגים חומרתיים ברמה מטורפת, אתה יכול להחזיק את המכשיר שלך לעוד שנה או שנתיים אפילו. והערך שלו לא צונח כמו "העיתון של שלשום" כי הוא עדיין רלוונטי. (ולראייה אייפון 3gs)

4) באופן כללי לא שווה לשלם על שום מכשיר סלולרי 4000 שקל. מי שיודע את ערך הכסף ומאיפה לקנות, ימתין עוד כמה שבועות להזדמנות להביא מכשיר במחיר של ארה"ב\הונג קונג ולא יקנה אצל בחברות הישראליות. רוצה להיות "הראשון" שיש לו את המכשיר?!?! יש לזה מחיר. ואם אין לך את הכסף הזה מיותר אז פשוט אל תקנה. מוצרי אפל היו מאז ולתמיד מכשירים יקרים והם לא לאנשים שבמקום לקנות אוכל לילדים שלהם או לשלם שכ"ד הולכים להוציא את הכסף הזה על גאדג'ט אדיוטי (נחשק ככל שיהיה)

5) אפקט ה"וואו" קצת רחוק מעיניי... אולי כי פעם היינו "ילדים" בכל מה שקשור לעולם החידושים בטכנולוגיה. ובשנים האחרונות פשוט רצנו קדימה בצורה בלתי נתפשת. או שזה בגלל שצרכן "שבע" קשה להדהים עם עוד חתיכת סטייק. גם אם היא יותר גדולה, יותר עסיסית, ומבושלת בדיוק כפי שאתה אוהב.

Kyhs
02/03/13, 11:47
יש הרבה דברים נכונים ממה שאתה אומר,
ואין ספק שאת הייחוד ועוד הרבה דברים שיש רק במוצריי אפל,
אף אחד לא יכול לקחת מאפל אף פעם.

אבל בכל זאת מבחינת חווית השימוש במערכת ההפעלה,
אין ספק ש-iOS עובדת יותר חלק מאנדרואיד אבל מה עם שידרוג מורגש בין מערכת הפעלה למערכת הפעלה?
כל הגדולה זה ליצור מערכת שתיהיה גם חדשנית וגם תעבוד חלק.
iOS 6 לא היה שידרוג כזה מורגש לעומת iOS 5 נו אז יש 200 פיצ?רים חדשים אבל בשטח ומבחינת שימוש הם מינוריים ולא משמעותיים.
נקווה ש-iOS 7 יפציץ יותר ויהיה יותר מהפכני.

זה שאפל בין מכשיר למכשיר שהיא מוציאה, היא נותנת למשתמש עוד פיסה קטנה של טכנולוגיה, זה גם די מעצבן ואני בטוח שעוד אנשים חושבים כמוני. סתם דוגמא קטנה,
באייפון 5 אפילו לא שידרגו תמצלמה והשאירו אותה 8 מגה פיקסל שעכשיו כל מכשיר חדיש יוצא עם מינימום 13 מגה פיקסל.
מבחינת מעבד כל הכבוד לאפל שהם הצליחו לייצר מעבד 2 ליבות שמבחינת המהירות בשטח מביא תוצאות יותר טובות מהגלקסי 3 עם 4 ליבות.
נקווה שאפל תוציא באייפון 5s או איך שלא יקרא לו מעבד 4 ליבות שיהיה יותר חזק מהמעבד שיהיה
ככל הנראה הגלקסי 4 ( 8 ליבות).
אפל בסוף תמיד יודעת איך להפתיע עם מוצרים ברמה הכי גבוהה, נקווה שהיא תקום מהתרדמת שלה,
ושנת 2013-2014 יהיו יותר מעניינות מיצידה.

shupshu
02/03/13, 16:25
אני דווקה לא מחפש את אפקט הWOW אלה לדעת שהמכשיר יעבוד כפי שהובטח ולא יקרטע כמו האנדרוייד, לאישתי יש גלקסי s2 לי יש i4 ובכל קטגוריה שרק יש הוא אוכל אותו בלי מלח למרות שהוא אמור להיות יותר חזר יותר טוב יותר חדיש והכל. האנדרוייד נתקע קורס נכבה בעוד האיפון רץ ורץ ורץ ממש הארנב של אנרג?יזר. אז אם לחפש את אפקט הwow ולקבל מכשיר דפוק? אני לא חושב.
יחי האיפון

curhx11
02/03/13, 22:25
אם אתה מחפש מכשיר שלא יקרטע, אז מספיק לך להשאר עם האייפון 4. מכשיר מעולה, שמוכיח שלא צריך 800 ליבות ו-200 ג'יגה ראם על מנת שהמכשיר יעבוד חלק. רק צריך התאמה טובה בין החומרה לתוכנה.

אבל רוב האנשים כן מחפשים את אפקט הו-WOW כי אחרת למה לשדרג? יצא לי להשתמש בכול האייפונים וקשה לי להבין איך עוד סנטימטר נוסף באורך, ועוד 2 שניות פחות בפתיחת אפליקציה, יגרמו למישהו להוציא עוד 2000 שקל על "שדרוג" האייפון 4 שלו.

eliaevrafi
03/03/13, 00:45
וואלה, יש לי אייפון 4 משנת 2011 ועד היום אני מרוצה ממנו. הוא מחזיק מעמד ממש טוב. לא קורס, לא נתקע ולא כלום. מקבל עדכונים ותמיכה כל הזמן. אני לא מתכוון לשדרג אותו לפחות עוד איזה שנתיים.
בכלל, אני לא רואה צורך לשדרג אייפון או כל מכשיר סמארטפון אחר כל שנה כי זה פשוט מיותר. כל עוד המכשיר חזק, יציב, מתפקד, מקבל תמיכה ועדכונים לאורך זמן ועונה לצרכיו של המשתמש אין שום סיבה לשדרג.

ymeiner
04/03/13, 15:57
Kyhs, אפל לא חייבת לך כלום ואתה לא חייב כלום לאפל. אם לא נראה לך שהאייפון מספיק מתקדם, למרות שהשדרוג בין 4s ל 5 הוא הגדול ביותר דנעשה אי פעם, אל תקנה או שתמצא מכשיר אחר. בכלל, אין צורך לשדרג כל שנה. אם אתה רוצה מכשיר שיעשה לך WOW, לא תמצא את מבוקשך בחנות אלקטרוניקה ;)

curhx11
05/03/13, 18:45
שמע, אני אשמח שתגיד לי במה ההבדל בין האייפון 4S ל-5 מלבד מבחני בנצ'מרקס שטובים אך ורק בשביל.... מבחני בנצ'מרקס. :-| ?

eldar202
05/03/13, 19:14
עיצוב חדש לגמרי-קל יותר, דק יותר ועמיד יותר
מסך יותר גדול, 44% יותר קונטרסט
שבב LTE-תקשרות דור רביעי
A6-הרבה יותר מהיר וחזק. עד היום לא ידוע בדיוק כמה הוא חזק, אבל הוא ניצח את כל מי שברדיוס שלו.
מסך 16:9 מצוין לסרטים בהפרדה גבוהה
שבב WIFI מתקדם יותר-WIFI יותר מהיר
בטריה יותר טובה (אתמול הגיע אצלי ל6% כעבור 10 שעות של פעילות!)
3 מיקרופונים במקום 2, ואיכות שמע חדשה שמשפרת את דיוק הקול.
ספיקרים יותר חזקים ואיכותיים
מצלמה עם עדשות ספיר, מפחיתה יותר רעשים בתמונות וצילום יותר מוצלח בתנאים חשוכים.
יציבות יותר טובה בצילום וידאו.
מצלמה קדמית מצלמת וידאו ב720P.
מחבר לייטנינג איכותי יותר וקטן שאפשר להכניס משני הכיוונים.

זהו ממש בשליפה מהירה.
הטלפון הכי מדהים שהיה לי בחיים

curhx11
05/03/13, 19:30
עיצוב חדש לגמרי-קל יותר, דק יותר ועמיד יותר
מסך יותר גדול, 44% יותר קונטרסט
שבב LTE-תקשרות דור רביעי
A6-הרבה יותר מהיר וחזק. עד היום לא ידוע בדיוק כמה הוא חזק, אבל הוא ניצח את כל מי שברדיוס שלו.
מסך 16:9 מצוין לסרטים בהפרדה גבוהה
שבב WIFI מתקדם יותר-WIFI יותר מהיר
בטריה יותר טובה (אתמול הגיע אצלי ל6% כעבור 10 שעות של פעילות!)
3 מיקרופונים במקום 2, ואיכות שמע חדשה שמשפרת את דיוק הקול.
ספיקרים יותר חזקים ואיכותיים
מצלמה עם עדשות ספיר, מפחיתה יותר רעשים בתמונות וצילום יותר מוצלח בתנאים חשוכים.
יציבות יותר טובה בצילום וידאו.
מצלמה קדמית מצלמת וידאו ב720P.
מחבר לייטנינג איכותי יותר וקטן שאפשר להכניס משני הכיוונים.

זהו ממש בשליפה מהירה.
הטלפון הכי מדהים שהיה לי בחיים

עיצוב- סבבה, המכשיר באמת מרגיש קל יותר
מסך גדול יותר- סנטימטר לגובה באמת לא עושה יותר מדי רושם, לגבי הניגודיות- לא יודע עד כמה זה משמעותי.
LTE- ממש רלוונטי לארצנו.
A6- שוב, זה נחמד לבנצ'מקרס, אבל בפועל 2 הטלפונים עובדים חלק באותה מידה(ככה גם אייפון 4) ואפליקציות נפתחות בחצי שניה מהר יותר- וואו. כולי התרגשות.
מסך 16:9 - שוב, לא מרשים.
בטריה יותר טובה- לא בדקתי, אבל נאמין לך שההבדל הוא משמעותי.
מיקרופונים- אני שומע את השיחה ממישהו עם אייפון 5 בדיוק באותה איכות כמו עם אייפון 4
ספיקרים- הקודם נשמע כמו זבוב, וה-5 נשמע כמו זבוב+
מצלמה- לא יצא לי לבדוק אבל לפי הביקורות ההבדל בין ה-4S ל-5 לא גדול במיוחד.
מצלמה קדמית- נזכור את זה כשנפעיל אותה מתישהו בחיים
ומחבר חדש שגורם לך לקנות מתאם במחיר מופקע עבור כול הציוד הנלווה מהאייפון הקודם. נפלא.

eldar202
05/03/13, 19:34
שאלת על ההבדלים אז עניתי לך.
עזוב אתה טרול, חבל על התגובה שבזבזתי עליך
בבקשה אל תקנה אייפון 5

curhx11
06/03/13, 07:06
טענו שההבדל בין האייפון 4S ל-5 הוא הגדול ביותר אי פעם. מכיון שהחזקתי את 2 המכשירים ביד יותר מפעם אחת, רציתי לדעת במה, כי אני לא מצאתי שום דבר משמעותי.

אתה הבאת לי כמה הבדלים נחמדים, אבל לא באמת הבדלים שגורמים להבדל גדול.

כניראה שתחושת השכנוע עצמי לא רק עובדת על הבנאדם עצמו, אלא גם מתגוננת ע"י קריאת לאחרים "טרולים". נו טוב, זה משהו שכבר התרגלתי בפורום הזה.

ואל תדאג, האייפון 4S מהעבודה משרת אותי היטב ואני מרוצה ממנו. אמנם הוא לא עושה רושם מול חבורת הערסים הקרובה בכול פעם שאני שולף אותו מהכיס, וכך גם אני לא יכול לרוץ לחבורת חננות האנדרואיד ולהראות להם כמה הוא קיבל במבחן הבנצ'מרק, אבל נתנחם בזה שב-99 אחוז מהפעמים, הוא יעבוד לי בצורה זהה.

יום טוב.

sami99
06/03/13, 10:25
סבבה לקרוא מה שהולך כאן
אני עם 4s ואני ממש ממש מרוצה ממנו די מהיר די חזק אני כן הייתי רוצה לשדרג אמתין לדגם הבא בשביל להרגיש את ההבדל
לבן שלי היה אייפון 4 התעקש להחליף לגלקסי ואכן החלפתי לו ל s3 ומדי פעם אני מנסה להתעסק איתו ואני פשוט לא מתחבר אליו
צדק מי שאמר שזה לא הוגן לקבל דגם משודרג משמעותי לאחר השקעה של אלפי שקלים על מכשיר ולצטער שלא חיכה
בעניין אייפון 5 לדעתי כן יש הבדל משמעותי בינו לבין הקודם לו החזקתי אותו יממה ביד
בשורה תחתונה לא יעזור אפל זה אפל

eldar202
06/03/13, 15:18
טענו שההבדל בין האייפון 4S ל-5 הוא הגדול ביותר אי פעם. מכיון שהחזקתי את 2 המכשירים ביד יותר מפעם אחת, רציתי לדעת במה, כי אני לא מצאתי שום דבר משמעותי.

אתה הבאת לי כמה הבדלים נחמדים, אבל לא באמת הבדלים שגורמים להבדל גדול.

כניראה שתחושת השכנוע עצמי לא רק עובדת על הבנאדם עצמו, אלא גם מתגוננת ע"י קריאת לאחרים "טרולים". נו טוב, זה משהו שכבר התרגלתי בפורום הזה.

ואל תדאג, האייפון 4S מהעבודה משרת אותי היטב ואני מרוצה ממנו. אמנם הוא לא עושה רושם מול חבורת הערסים הקרובה בכול פעם שאני שולף אותו מהכיס, וכך גם אני לא יכול לרוץ לחבורת חננות האנדרואיד ולהראות להם כמה הוא קיבל במבחן הבנצ'מרק, אבל נתנחם בזה שב-99 אחוז מהפעמים, הוא יעבוד לי בצורה זהה.

יום טוב.

אז לי יש בבית אייפון 4S של אחי (לפני כן אייפון 4), ואייפון 5 שלי, ואני מודע, כנראה שיותר ממך להבדלים, וברוב הקריטריונים שהבאתי לך הם שמיים וארץ, ביחוד בשבילי.
זה לא אומר שהאייפון 4, 4S לא טובים אלא שה-5 בהרבה יותר טוב, ויש מספיק הבדלים ושיפורי חומרה ועל זה אין ויכוח.

אין פה שום שיכנוע עצמי.
אני באמת ובתמים חשבתי שאתה שואל על ההבדלים, אבל הגבת כמו טרול, אז עניתי לך כמו שמגיע לך.

וכמו שאמרתי, זכותך לא להתלהב ואתה יכול להשתמש באיזה סמרטפון שאתה רק רוצה, אם אתה מרגיש שהוא עונה על כל צרכיך ובהתאם לכיס, כי חבל שתוציא הרבה כסף ותתאכזב, רק אל תמשיך לבלבל לנו את המוח.

curhx11
06/03/13, 18:03
לבלבל לך או לאחרים?

כי נשמע שיש אנשים שרוצים בטופיק הנוכחי שכן רוצים לשמוע דיעה ממישהו עם נסיון ושלא כול כך מתעוור מכול יצירה של אפל, אז בבקשה אל תכליל.

ובכול מקרה סיימתי לפנות אלייך עוד מההודעה הקודמת, והתגובה הדוחה שלך המחישה לי למה, ככה שאתה יכול לא לדאוג.

yakirmanz
06/03/13, 18:09
מה השאלה בכלל? האייפון 4s נמכר כיום בארץ במחיר של 2000-2200 שקל
אפשר להביא את המכשיר מחו"ל ממחיר של החל מ2800 שקל

האם ההבדל בין המכשירים שווה 600-800 שקל?!?!? חד משמעי (עד כמה שאפשר להגיד את זה), כן!
מבחינתך זה לא שווה??? אחלה, תמשיך עם המכשיר הזה עוד 20 שנה.
היה לי לפני זה אייפון 4 (ולא 4s) אבל אני מכיר את המכשיר.
לא חייבים לשדרג כל שנה, אבל אם יש לך הצעה משתלמת, (כפי שציינתי למעלה) אז לך על זה.

מה נעשה שיצא המכשיר הבא? אם תהיה הזדמנות טובה , נמכור את ה5 ונקנה את הבא בתור. אם לא, אז גם לא נורא (בדיוק במצב שלך)

לא מבין מה המטרה של להתנצח בנוגע לכדאיות המכשיר?
אלדר נתן לך פה תשובות אובייקטיביות לחלוטין לגבי מה חידשו במכשיר, ואתה ענית בצורה הכי סובייקטיבית ל"למה זה לא מעניין אותך"

בקיצר curhx11 (או איך שלא קוראים לך) קצת עפת פה על עצמך.

curhx11
06/03/13, 18:24
לא באתי בשביל להתנצח עם אף אחד. הייתה פה טענה שההבדל בין 4S ל-5 הוא "הגדול ביותר אי פעם" שאני מבין את זה בתור הבדל אדיר(אולי אני לא הבנתי את כוונת המשורר, לא יודע).

ורק רציתי לדעת מה אותו הבדל אדיר? מעבד A6 שמוציא אחלה תוצאות בבנצ'מרקס ובתכלס לא משנה כלום? או שאולי הסנטימטר אורך שמוסיף עוד שטח קריאה אבל לא משנה בכלל את גודל הפונט ככה שבתכלס זה חסר תועלת?

אז מצטער, אולי זה נשמע שאני מתנצח כי אני פוסל שאר שיפורים כמו מיקרופונים או מסך ביחס 16:9. אולי יש אנשים שזה משמעותי בשבילם, אבל אני אעז ואומר שלרוב הקונים של המכשיר, זה לא. מה שמעניין אותם זה רק אפקט הפוזה ברגע שהם מוציאים אותו מהכיס וזהו. ופוזה גם יכולה להיות שווה יותר מ-600-800 שקל.

yakirmanz
06/03/13, 18:31
אני חושב שההבדל בין ה4 ל3gs הוא יותר גדול אבל זה לא העניין.
באופן כללי אני חושב שההבדל בעלות בין המכירה והקניה שהוא 600-800 שקל (למי שחכם)
הוא שווה לחלוטין את כל ההבדלים בין המכשיר.

אני לא נכנס בכלל לנושא הפוזה וכו' כי זה לא FXP פה.

תודה.

curhx11
06/03/13, 18:33
אני חושב שההבדל בין ה4 ל3gs הוא יותר גדול אבל זה לא העניין.

תודה.

בזה אני יכול להסכים איתך לגמרי .