מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : המק פרו| מתחדש באביב ועף מאירופה

natish
07/02/13, 20:23
המחשב השולחני של אפל צפוי להפסק להמכר באירופה בגלל נושא רגולציה, כשבמקביל החברה מדווחת על שדרוג הצפוי באביב.

http://i1324.photobucket.com/albums/u616/natisho/Photobucket%20Desktop%20-%20Nathans%20MacBook%20Air/mac_pro_2010_side_top_half_zpsffc5ebc4.jpg

לאחרונה אפל פרסמה הודעה לכלל המשווקים שלה באירופה, לפיה החברה תפסיק את מכירת מחשבי המק פרו, החל מה- 1 למרץ 2013. זאת מאחר ונראה כי המחשב השולחני של החברה לא עומד בתקנות הרגולציה החדשות באירופה. המהלך צפוי להשפיע על כל המדינות החברות באיחוד האירופי, המדינות המועמדות להכנס לאיחוד וכן על 4 המדינות הבאות: איסלנד, ליכטנשטיין, נורווגיה ושוויץ. בהודעה שהיא פרסמה החברה ציינה שהיא תקבל הזמנות למחשבי המק פרו עד לתאריך ה- 18 לפברואר, כאשר אותן הזמנות יסופקו עד ה- 1 למרץ. מדינות באירופה שהן לא חברות באיחוד האירופאי (ו- 4 המדינות שצוינו) לא יושפעו מהמהלך ומחשבי המק פרו ימשיכו להמכר בהן ללא כל הפרעה.

האתר Macworld UK מרחיב על הנושא כשהוא מציין שהסיבה לאי העמידה ברגולציה נובעת מכך שהמאווררים של המחשב השולחני אינם מוגנים ברשת, כפי שדורשת הרגולציה וכי המיקום שלהם מאפשר למשתמש לגעת בהם. אפל הגיבה לנושא בהודעה רשמית שהיא פרסמה באתר The Loopt כשהיא מציינת שמשווקים יוכלו להמשיך ולמכור את המלאי של מחשבי המק פרו גם לאחר התאריך המיועד, אולם החברה לא תחדש את המשלוחים של המחשבים הללו אחרי התאריך שהיא נקבה בהודעה הרשמית שלה.

http://i1324.photobucket.com/albums/u616/natisho/Photobucket%20Desktop%20-%20Nathans%20MacBook%20Air/macpro_zps7dd5d215.png

המק פרו הוא אחד המוצרים היחידים של אפל שלא עודכנו מזה זמן רב, אולם לפי דבריו של קוק, מנכ"ל אפל הדבר צפוי להשתנות השנה. מה שכן יתכן ויש כבר תאריך יעד לשדרוג של המחשב, כאשר המשווקת הצרפתית France Systems שיחררה ניוזלטר לקהל הלקוחות שלה, בו היא מציינת גם את העובדה שאפל תפסיק את מכירת המק פרו בחודש מרץ, אולם הניוזלטר גם מציין שהדגמים החדשים של המק פרו יגיע לקהל הצרפתי כבר במהלך האביב הקרוב. אפל מצידה סרבה להגיב לנושא והחברה ציינה את דבריו של קוק שהדגמים החדשים של הפרו יגיעו מאוחר יותר השנה.

natish
08/02/13, 00:04
קצת פרנויה לעשות סיפור כזה גדול רק בגלל שלמחשב נייח אין רשת למאוורר..

לא פרנויה, פשוט נושא של רגולציה.
אין לי ספק שמדובר בעיכוב טכני פעוט שאולי ידרבן את אפל להשיק את הדגם הבא של המק פרו לקראת מרץ ולא להתעכב איתו יותר מדי.

מה גם שיש לזכור שמדובר באחד הדגמים הפחות נמכרים של המק, מאחר והוא יקר ומדבר בעיקר לקהל משתמשים מאוד ספציפי.

yakirmanz
08/02/13, 01:01
איכשהו כל הרגולציות הללו לא ממש טובעניים או שאני סתם פיספתי..
לא יצא איזה חוק שמחייב את אפל למכור את האייפון עם מחבר סטנדטי של mini usb או משהו כזה?!?
זה גם יצר קצת גלים ברשת ובסופו של דבר לא רק שאפל שינתה את הקונקטור שלה, היא שינתה אותו למשהו שהוא לא סטנדרטי (שוב) אני לא רואה את העובדה הזו מונעת מאפל למכור את המכשיר הנהדר הזה בכל רחבי אירופה.

אולי מישהו יודע אם היתה איזושהי פשרה בנושא הזה? כי אני איכשהו איבדתי את הסיפור באמצע...

במידה ולא היתה פשרה כנראה שרגולציה לחוד, ומציאות לחוד.

תודה.

natish
08/02/13, 13:19
איכשהו כל הרגולציות הללו לא ממש טובעניים או שאני סתם פיספתי..
לא יצא איזה חוק שמחייב את אפל למכור את האייפון עם מחבר סטנדטי של mini usb או משהו כזה?!?
זה גם יצר קצת גלים ברשת ובסופו של דבר לא רק שאפל שינתה את הקונקטור שלה, היא שינתה אותו למשהו שהוא לא סטנדרטי (שוב) אני לא רואה את העובדה הזו מונעת מאפל למכור את המכשיר הנהדר הזה בכל רחבי אירופה.

אולי מישהו יודע אם היתה איזושהי פשרה בנושא הזה? כי אני איכשהו איבדתי את הסיפור באמצע...

במידה ולא היתה פשרה כנראה שרגולציה לחוד, ומציאות לחוד.

תודה.

באירופה אפל מוכרת את האייפון ולמעשה את כל מכשירי המובייל שלה עם מתאם למיקרו USB, שניתן לרכוש אותו במחיר די זול.

yakirmanz
08/02/13, 13:51
כל מי שקנה אייפון באירופה מקבל בקופסא (או בנוסף לקופסא) מתאם למיקרו usb?

shaim
08/02/13, 13:53
כל מי שקנה אייפון באירופה מקבל בקופסא (או בנוסף לקופסא) מתאם למיקרו usb?

לא.

yakirmanz
08/02/13, 13:54
אז אני מבולבל :)

natish
10/02/13, 07:53
אז אני מבולבל :)

המתאם נמכר בעלות של 5 יורו אם אני לא טועה.

shaim
10/02/13, 08:20
המחיר של המתאם בחנות הוא 19-20 יורו (תלוי במדינה).
אני מתאר לי שאתה מתכוון שהוא נמכר יחד עם מכשיר במחיר מיוחד.

יחד עם זאת, כאחד שגר לא רחוק מאפל סטור (וגם רכש את המכשיר שלו באפל סטור באירופה), אני חייב לציין שמעולם לא שמעתי על האפשרות הזו.

גם בהזמנת מכשיר באינטרנט, כשאתה מגיע לתוספות, המתאם מופיע במחיר 19-20 יורו.

האם יש לך איזושהי אסמכתא/כתבה/לינק שמציין מחיר של חמישה יורו למתאם?
יכול לעזור לי בעתיד.....

תודה.