מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מותק, האייפונים התכווצו

RAiNZ
17/01/13, 16:56
זה החל עם האייפד שהצתמק והפך ל-"אייפד מיני", וכעת השמועות גורסות כי זה מגיע גם לאייפון: האייפון, בגרסה קטנה וזולה יותר. האם ייתכן? - בהמשך:

אפל אף פעם לא רחוקה ממחזור החדשות. החברה בדרך כלל שולטת על תחום החדשות ביד רמה במועדים שלקראת השקה של מוצר חדש. אז אנו באמת מתחילים לראות איך מחול השמועות הופך למסיבת טראנסים הזויה ביותר, שמגיעה לשיא בשבוע שלקראת ההשקה. הפעם עם זאת, משהו השתנה. במקום להיות מוצפים בשמועות על העדכון שצפוי להגיע למכשיר האייפד, אנו מוצפים בשמועות על מכשיר אייפון זול יותר, או כפי שהחלו לכנותו בבלוגוספירה - "המיני אייפון".

שמועות על אייפון קטן וזול יותר כבר קיימות זה זמן מה בתחום חדשות הטכנולוגיה, כאשר אנליסטים טענו בעבר וממשיכים לטעון בהווה כל מיני טענות אודות אפל ומוצרים שהחברה מקופרטינו כביכול בוחנת, החל מתחליף זול למכשיר האייפון 4/4S וכלה בתחליף זול למכשיר האייפון 5 שמעדיף את הצורה של מכשירי האייפון 4 וה-4S. אני נוטה לחשוב שמדובר ברענון מסויים למכשירי האייפון 4S והאייפון 4 באמצעות מעבר לשמוש בפלסטיק בגב המכשיר במקום בזכוכית (ובכך יוזיל את עלות המכשירים) - אך עוד מוקדם מידי לשער השערות שכאלו.

http://imageshack.us/a/img812/4439/iphonemini1.jpg

הטיעונים החדשים שהיגעו לרשת מגיעים מאתר צרפתי אשר מציג מודל שנוצר על ידי מרטין האייק, ונותן מושג אודות כיצד ה"מיני אייפון" עשוי להיראות. השמועות כבר טוענות כי המכשיר שעדיין לא הוכרז רשמית יהיה זול יותר, ועשוי ברובו מפלסטיק ולא מחומרים יקרים כמו מתכת וזכוכית אשר כיום מעטרים את האייפון 5. אבל אלמנטים אלו לא באים לידי ביטוי בתמונות מ-NoWhereElse.fr. במקום זאת, המודל הוא פשוט אייפון 5 מוקטן.

http://imageshack.us/a/img41/8564/iphonemini2.jpg

http://imageshack.us/a/img41/8564/iphonemini2.jpg

http://imageshack.us/a/img706/1600/iphonemini5.jpg

מעבר לכך שלאף אחד אין באמת מושג אם ה"מיני אייפון" הוא מוצר אמיתי שהולך להיות זמין בקרוב או לא, המודל בתמונות נראה מאוד מגניב. עם זאת, אנחנו עדיין יותר שמחים עם איך iPhone 5 התבררו, ולכן אנחנו לא ממהרים למשהו יותר אני שמח מאוד עם צורתו וגודלו של האייפון 5, כך שמכשיר קטן יותר לא ממש מדבר אלי.

עם זאת, זה לא אומר שהוא לא ימכור כמו לחמניות חמות. מה דעתכם?

מקור: RedmondPie (http://www.redmondpie.com/apple-budget-iphone-gets-conceptualized-carries-an-iphone-5-esque-design-images/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+RedmondPie+%28Redmond+Pie%29)

sedrios
17/01/13, 17:31
יש מצב שנרדמת על המקלדת בפסקה האחרונה? משהו בעברית שם לא מסתדר לי

ymeiner
17/01/13, 18:10
http://www.iphones.co.il/forum/thread239382.html

איך העניין יכול להשפיע על אפל בעתיד?
יכול להיות שאפל תבחר להמשיך ולתת גרסאות ישנות יותר כתחליף מוזל, אך לאור הרצון של הלקוח להרגיש "מחודש", למרות שבפועל הוא אינו מחזיק מכשיר דגל ביד ובשל העובדה שאפל כבר כנראה מתכוננת לבצע את המהלך בגזרת האייפד, יכול להיות שבעתיד נזכה אולי לראות גם גרסת אייפון חדש, שאינו מכשיר דגל אלא פונה לקהל היעד במדינות מתפתחות וקהל צעיר יותר. אם תהיה הצלחה בגזרת האייפד מיני, העניין יכול להשפיע על החלטותיה של אפל לגבי מכשירי האייפון. האם באמת העניין יקרה? כל אמירה שלי בנושא תהיה לא יותר מספקולציה. מה דעתכם?

יש סיכוי שאם יהיה אייפון מוקטן הוא ימכר בשווקים מסויימים מאד במדינות מתפתחות.

matanhh
17/01/13, 18:34
אם יהיה אייפון מיני הוא ימכר טוב בשווקים כמו אפריקה ומדינות נזקקות

chen.s
17/01/13, 20:10
אם יהיה אייפון מיני הוא ימכר אש בכל מקום!
כשכל ילד בן 4.5 רוצה אייפון והורים מפוחדים נאלצים לקנות מכשיר ב 4000 ש?ח כך שאם יהיה מכשיר זול זה יהיה מצויין!
בנוסף זה יפנה גם למגזר העסקי..

kfirbep
18/01/13, 00:34
האייפון לא מספיק גדול בשביל שיהיה לו דגם מיני.
בכל אופן אני מעדיף שאפל תצמצם קצת את סוגי המוצרים שהיא מוציא לidevice כי בסוף מה שיווצר זה בעיית תאימות כמו באנדרואיד, נכון המצב עדיין רחוק מלהגיע לזה אבל עם האייפון 5 יש לי עדיין אפליקציות של התאימו את עצמן למסך החדש אז להוציא עוד מכשירים עם מסכים חדשים? בנוסף גם ככה יותר ויותר מפתחים פונים לחנות האנדרואיד מפני שיותר נוח להם שם אז לא צריך לתת להם עוד סיבות לעזוב את IOS.
מה גם שכל היופי באפל שהיא לא מוציאה מכשירים על ימין ועל שמאל כמו סמסונג ויש לך מוצר מצויין לכל קטגוריה כך שאין אצלך הרבה בלבולים והתלבטויות מה לקנות

MAZDA3
18/01/13, 01:02
אין קשר לגודל של המכשיר, יש קשר לגודל של מחיר.
אתם צריכים להבין את זה ולהבין את דרישות השוק.
אם גוגל מוציאה מכשירים בסביבות 300 דולר
אז אף אחד לא יכול להישאר אדיש לזה...
הרי אם נבחן לעומק אין הרבה הבדל בין אייפון 5 לבין אייפון 4S
ואת זה אני אומר לכם בתור אחד שהיה לו אייפון 4,4S ועכשיו 5
כולם עושים את העבודה ועבודה מצויינת. עכשיו אם יש לכם אייפון 4
שווה לכם להוציא 4K על אייפון 5? לא בטוח...

דברת על מיני? בבקשה.
אפל הוציאה את האייפד מיני ו... פיצוץ.

אייפון מיני? אני קונה.
בטח אם הוא יעלה כמו S3 Mini
1600 שקל.
זה מחיר שאני אשמח לשלם, בדיוק כמו האייפד מיני.

ltzik
18/01/13, 02:27
כ"כ הרבה שמועות שאני כבר לא יודע למה להאמין.
תגידו, זה נכון לדעתכם שאפל תשיק את האייפון 5S בזמן הקרוב(זאת אומרת פחות משנה לאחר השקת ה-5?). היא עשתה את זה באייפדים ולדעתי זה יהיה באסה אם יעשו את זה גם באייפונים. נכון אני נהנה ומרוצה מהאייפון 5 ואם יצא עוד אייפון אני לא אמור לסבול מזה, אבל עדיין ההרגשה שאם הייתי מחכה עוד טיפה היה לי משהו יותר טוב.

RAiNZ
18/01/13, 03:10
כ"כ הרבה שמועות שאני כבר לא יודע למה להאמין.
תגידו, זה נכון לדעתכם שאפל תשיק את האייפון 5S בזמן הקרוב(זאת אומרת פחות משנה לאחר השקת ה-5?). היא עשתה את זה באייפדים ולדעתי זה יהיה באסה אם יעשו את זה גם באייפונים. נכון אני נהנה ומרוצה מהאייפון 5 ואם יצא עוד אייפון אני לא אמור לסבול מזה, אבל עדיין ההרגשה שאם הייתי מחכה עוד טיפה היה לי משהו יותר טוב.

אם אתה מעוניין בדעתי, אז דעתי היא שלא. אך להבהיר: אני מאמין שהמכשיר עשוי לצאת בין יוני לאוקטובר, על כל המשתמע מכך. כלומר, יש מצב שנראה אותו כבר ביוני, אך אני יותר נוטה להאמין שהמכשיר יצא באוקטובר.

בכל אופן אני מעדיף שאפל תצמצם קצת את סוגי המוצרים שהיא מוציא לidevice כי בסוף מה שיווצר זה בעיית תאימות כמו באנדרואיד...

כל עוד iOS היא מערכת הפעלה סגורה, או בשפת העם: "גן סגור" - זה לא יקרה.

OriAmir
18/01/13, 17:42
תשמעו דגם מיני לדעתי זה דגם שנועד לכישלון מראש וניתן לראות בבירור את זה ממשפחת סמסונג - גם הגלקסי 2 מיני וגם הגלקסי 3 היחסית חדש הם מכשירים כושלים בטח מבחינת החומרה שלהם ובטח מבחינת המכירות שלהם.
אני ממש לא חושב שאפל צריכה להוציא מכשיר מיני כלשהו.. אולי הפתרון לדבר הזה הוא פשוט להוריד עוד את המחירים של האייפון הישנים.. נגיד במקום למכור את האייפון 4 במחיר של 450 דולר אלא למכור אותו ב300-330 דולר.. נשמע לי הגיוני.

תודה רון!

kfirbep
18/01/13, 18:04
אם אתה מעוניין בדעתי, אז דעתי היא שלא. אך להבהיר: אני מאמין שהמכשיר עשוי לצאת בין יוני לאוקטובר, על כל המשתמע מכך. כלומר, יש מצב שנראה אותו כבר ביוני, אך אני יותר נוטה להאמין שהמכשיר יצא באוקטובר.

כל עוד iOS היא מערכת הפעלה סגורה, או בשפת העם: "גן סגור" - זה לא יקרה.
למה זה לא יכול לקרות בגלל הגן הסגור?
נ.ב
אני כן חושב שיש סיכויים גבוהים שייצא אייפון 5s ביוני או שדרוג של הדגם אייפון 5 בגלל שיש פה לכאורה את אותו מקרה של האייפד.
אפל לא סיימה להכין את המעבד של האייפד עד לאירוע ההקשה אז היא הוציאה מעבד פחות טוב עם האייפד ואז הוציאה את המעבד שהיא רצתה. לפי דעתי זה קורה גם עם האייפון 5, אפל הוציאה את האייפון 5 עם מעבד שמכיל אלמנטים של מעבדי הcortex a15 אבל המעבד עדיין נחשב למעבד a9(מה גם שהביצועים של המעבד זה פחות או יותר לשאר המעבדים בשוק היום עם מעבדים של cortex a9 כך שהוא רק השווה את עצמו טכנולוגית ולא היה הפלאפון הראשון עם מעבד cortex a15) ולכן זה נראה שגם פה אפל לא סיימה בזמן את המעבד ולכן הוציאה מעבד שעדיין לא גמור.

Or
18/01/13, 18:18
http://www.modgadgets.com/wp-content/uploads/2013/01/iphone-mini_slider1.jpg

ymeiner
19/01/13, 00:02
http://www.modgadgets.com/wp-content/uploads/2013/01/iphone-mini_slider1.jpg

תכלס אני הייתי רוצה כזה. יש לי אייפד, אני רוצה אייפון קטן.

RAiNZ
19/01/13, 03:08
תכלס אני הייתי רוצה כזה. יש לי אייפד, אני רוצה אייפון קטן.

לאחרונה אבא'לה, העולם שלך נהיה קטן יותר... :)
אני תוהה פשוט שמא אתה מדבר מכורח ההרגל ;)

למה זה לא יכול לקרות בגלל הגן הסגור?

בגלל השליטה המלאה שיש לאפל על מערכת ההפעלה שלה, היא שולטת גם על חווית המשתמש ברמת הרזולוציה, ובאופן די פשוט: פיצ'ר ב-xcode (סביבת הפיתוח של iOS) שמתאים את הרזולוציה של האפליקציות לגודל המסך באופן אוטומטי. חווית השימוש שלך ב-iOS 6 על מכשיר אייפון 4 בעל מסך 3.5 אינץ', מכשיר אייפד מיני בעל מסך 7.9 אינץ' , מכשיר אייפד בעל מסך 10 אינץ', ואייפון 5 בעל מסך 4 אינץ' - מותאמת לרזולוציית המסך של המכשיר שבו אתה משתמש. 4 גדלי מסך שונים.

זה פחות משנה שלאנדרואיד יש כמות מכשירים הרבה יותר גדולה בשוק: גוגל לא יושבת על הייצרניות שלה מספיק חזק בכל עניין בקרת האיכות (עם כל הכבוד לפרוייקט החמאה, כמובן... :rolleyes:).

נ.ב
אני כן חושב שיש סיכויים גבוהים שייצא אייפון 5s ביוני או שדרוג של הדגם אייפון 5 בגלל שיש פה לכאורה את אותו מקרה של האייפד. אפל לא סיימה להכין את המעבד של האייפד עד לאירוע ההקשה אז היא הוציאה מעבד פחות טוב עם האייפד ואז הוציאה את המעבד שהיא רצתה. לפי דעתי זה קורה גם עם האייפון 5, אפל הוציאה את האייפון 5 עם מעבד שמכיל אלמנטים של מעבדי הcortex a15 אבל המעבד עדיין נחשב למעבד a9(מה גם שהביצועים של המעבד זה פחות או יותר לשאר המעבדים בשוק היום עם מעבדים של cortex a9 כך שהוא רק השווה את עצמו טכנולוגית ולא היה הפלאפון הראשון עם מעבד cortex a15) ולכן זה נראה שגם פה אפל לא סיימה בזמן את המעבד ולכן הוציאה מעבד שעדיין לא גמור.

אני דווקא מאמין שהסיבה מאחורי השקת האייפד 4 חצי שנה בלבד לאחר השקת ה-3 הייתה כפולה: מחד גיסא, אפל ביצעה עוד שינוי חומרתי שלא מצא חן בעיני רבים מהמשתמשים - היא החליפה את שקע הטעינה באייפון 5 לאחד חדש וקטן יותר, ובכך שברה את הסטנדרט שהיא עצמה הציבה למוצריה מאז ימי האייפוד. התרחיש הכי ריאלי הוא שמהלך כזה יעצבן אנשים, ובאפל ידעו זאת טוב מאוד. הם השיקו את האייפון 5, לאחר מכן את האייפד מיני ואת האייפד החדש - כולם עם שקע הטעינה החדש בטווח זמן מאוד קצר אחד מהשני, ובאופן מכוון לקראת עונת החגים האמריקאית.

מאידך גיסא, הסיבה הנוספת להשקת המוצרים הללו היא העובדה שאפל סוף סוף הביאה את טכנולוגיית ה- LTE למוצרי ה-iOS. טבעי אם כך, מבחינה עסקית, לשחרר איטרציה למכשירי האייפד שתתמוך בטכנולוגיה הזו. הגם אם מדובר בחצי שנה בלבד לאחר השקת דור קודם, זה לא משנה - אפל למעשה קפצה צעד מלא קדימה במובן החומרתי, והטמיעה את הטכנולוגיה החדשה שלה בקו המוצרים שלה - בפרישה אחידה.

פעם ראשונה לעומת זאת, שאני שומע ולו חצי דבר על כך ש-"אפל לא סיימה את ייצור המעבד". אשמח לראות לינק לכתבה על כך. זה לא משנה איזה מעבד יש בשוק היום - אפל ממשיכה לשחרר מוצרים שבהם המפרט הוא פחות מרשים אומנם, אך חווית השימוש היא ללא תחרות (מבחינת חלקות הממשק, והידידותיות למשתמש הממוצע). פה מגיע המקום למשפט שכבר נהיה נדוש לגבי אפל - "חומרה ותוכנה"... ובכן, חומרה זו לא הבעיה של אפל. הבעיות של אפל כעת קשורות ישירות ל-iOS ולשירותים שלה (מפות).

אני לא חושב שייצא אייפון 5 ביוני, מכיוון שזה פשוט לא מסתדר לי בצורה הגיונית. אין שום חג בתקופה הזו - זו תקופת קיץ, שבדרך כלל מביאה עימה ירידה בכמות המכירות של מכשירי האייפון מהדור הנוכחי, עקב הציפיה להשקת של המכשיר מהדור הבא. בעוד שזו יכולה להיות סיבה מצויינת בפני עצמה להשיק את מכשיר ה-5S, אם אפל תעשה כך היא תשיק את מכשיר האייפון החדש (נגיד את ה-6) מתי בדיוק? האם היא תשיק אותו בחודש אוקטובר - כעבור 4 חודשים? אולי בחודש נובמבר כעבור 5? - אני בספק. כלומר, אפל תשחרר את מכשיר האייפון 5 ביוני, ותוותר על השקת מכשיר אייפון בעונת החגים בארה"ב. - גם לא הגיוני.

שורה תחתונה - אני בספק שזה יקרה.
אולי אפל ישחררו בתקופה הזו מיני אייפון? - נשמע לי הרבה יותר סביר מאשר את האייפון 5S.