מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האפל TV מגיע לישראל

natish
15/01/13, 18:10
שש שנים לאחר שנחשף לראשונה מגיע ה-Apple TV גם לישראל. המחיר: 519 ש"ח, אך התכנים מוגבלים.

מאת: אבישי בסה, ניוזגיק

חדשות מצוינות לחובבי אפל בישראל: הדור השלישי של מזרים המדיה של אפל ה-Apple TV נחת בישראל באופן רשמי וימכר החל מהיום תמורת 519 ש"ח על ידי יבואנית מוצרי החברה איידיגטל. עד היום ניתן היה לרכוש את המכשיר בחנויות פרטיות בינהן אייסטור, שם נמכר תמורת 799 ש"ח.

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=24255&stc=1&d=1358269788

ה-Apple TV הוא מזרים מדיה המיוצר ומשווק על ידי אפל ומבוסס iOS בגרסה רזה ומותאמת בעבורו. המכשיר מאפשר למשתמשים לנגן סרטים או מוזיקה וגם לצפות בתמונות באמצעות פיצ'ר אותו מכנה החברה AirPlay שמאפשר לשדר מכל מכשיר מבוסס iOS דוגמאת אייפון, אייפוד טאצ' או אייפד תכנים למסך הגדול.

הדור שנחת בישראל הוא הדור השלישי של המכשיר התומך בתצורת Full HD באיכות 1080p.

באיחור של 6 שנים
מכשיר ה-Apple TV מגיע לישראל באיחור רב, 6 שנים מאז הוכרז לראשונה ובעקבות פתיחתה של חנות אייטונז עבור הקהל המקומי. עד כה נמנעה איידיגיטל מלייבא את המכשיר בעיקר משום שיכולותיו היו מוגבלות ללא הקישור הטבעי לחנות המדיה של אפל. פתיחתה של חנות אייטונז בפני הקהל הישראלי הפכה את המכשיר לאטרקטיבי יותר עבור ישראלים, אם כי עדיין הרבה פחות מאשר לקהל האמריקני.

את העיצוב הנוכחי של ה-Apple TV אימצה החברה כבר בדגם השני של המכשיר לאחר שקיצצה את מחירו וניסתה להעניק לו הזדמנות נוספת מכיוון ולא נחשב היה לאחד המכשירים הפופולאריים שמכרה. הדגם האחרון (הדור השלישי) הושק בחודש מרץ שנה שעברה וכולל קפיצת מדרגה בכל הנוגע לאיכות השידור ששודרגה מ-720p ל-1080p אך גם במעבד חדש יותר וזיכרון פנימי RAM כפול מזה שהיה מצוי בדגם הקודם.

בישראל מגיע ה-Apple TV עם היצע מצומצם ומוגבל כאשר התמיכה בשירותים כמו נטפליקס או הולו תדרוש מהמשתמשים התעסקות שאינה רלוונטית לקהל שאינו טכנולוגי במהותו. כמו כן תומך ה-Apple TV באפליקציות שונות המותאמות עבורו וכמו שכבר הזכרנו מוקדם יותר, מאפשר להרחיב את יכולותיהם של מכשירי ה-iDevices למסך הגדול באמצעות פיצ'ר ה-AirPlay.

מקור: ניוזגיק (http://www.newsgeek.co.il/apple-tv-in-israel/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+newsgeekfeed+%28%E2%80%ABNews geek%E2%80%AC%29)

OriAmir
15/01/13, 22:45
תודה נתי!
מה נותן לי למעשה האפל tv חוץ מלהזרים את המדיה שב אייפון או אייפד לטלוויזיה למעשה?!זה גם יכול להיות סטרימר לא רק של הדברים של אפל?

ipxp
15/01/13, 23:45
מדהים שבשנה הזאת גם זה הספיק להגיע, עכשיו כל מה שחסר להם זה אייטונס מאטץ?, סירי ואפל סטור. מי היה מאמין לי לפני שנה שנגיע למצב הזה...

תודה נתי!
מה נותן לי למעשה האפל tv חוץ מלהזרים את המדיה שב אייפון או אייפד לטלוויזיה למעשה?!זה גם יכול להיות סטרימר לא רק של הדברים של אפל?

בעקרון הסטרימר למכשירי אפל הוא רק בונוס שהתברר כפופולרי ומוצלח במיוחד - המכשיר בא במקור בעיקר להראות לך את כל התכנם שרכשת באייטונס.

אם אתה פורץ את המכשיר, אתה יכול להתקין עליו דברים כמו XMBC ולהזרים דברים גם ממכשירים אחרים.

nir8
15/01/13, 23:58
זה בלי ספק המכשיר שמנצל את הפוטנציאל שלו בצורה הכי גרועה שיש
יכולות להיות למכשיר הזה כל כך הרבה אפשרויות ואם רק אפל היו פותחים את המכשיר הם היו יכולים למכור אותו אפילו ב 250$ שזה בערך כמה שעולה מכשיר אפל טיוי 2 משומש (אותו ניתן לפרוץ ולכן הוא יקר יותר בשוק יד שנייה)
אבל הם כנראה מעדיפים שהוא יהיה סגור כדי להרוויח יותר מתוכן באייטונס סטור
לדעתי במקרה הזה זה פשוט בזבוז לקנות אותו ועדיף כבר לקנות סטרימר אחר שנותן הרבה יותר

eranby1
16/01/13, 07:27
המכשיר תומך עברית?

MacinPod
16/01/13, 15:03
אם אני מבין נכון...

אני יכול להוריד סרט דרך אייטונס על המק והאפל טיוי יזרים אותו למסך? והאם המחשב חייב להיות באותו חדר...?

shail
16/01/13, 16:09
אם אני מבין נכון...

אני יכול להוריד סרט דרך אייטונס על המק והאפל טיוי יזרים אותו למסך? והאם המחשב חייב להיות באותו חדר...?

לא חייב להיות באותו חדר,
צריך להיות מקושר לאותה רשת אלחוטית שה Apple TV מחובר אליה

OriAmir
16/01/13, 18:55
בעקרון הסטרימר למכשירי אפל הוא רק בונוס שהתברר כפופולרי ומוצלח במיוחד - המכשיר בא במקור בעיקר להראות לך את כל התכנם שרכשת באייטונס.

אם אתה פורץ את המכשיר, אתה יכול להתקין עליו דברים כמו XMBC ולהזרים דברים גם ממכשירים אחרים.

ויש פריצה כרגע למכשיר לדור הזה?
ואם אני מתקין את זה אז אני יכול להזרים סרטים כמו בסרטימר רגיל?
מבאס קצת שזה סגור לתוך דברים מסוימים מאוד מאוד.

sackura
16/01/13, 22:49
אפל צריכה לעשות שיפור משמעותי לאפלTV שלה...המוצר יחסית מוגבל גם לאחר פריצה... סרטי mkv מתפחלצים לפני שהם מוזרמים לטלוויזיה. תראו, אם אפל מוכרת מתאם חיבור לאייפון 5 ב30 דולר, מי אנחנו שנתלונן על מכשיר סטרימר מבית אפל שאשקרה עושה משהו בעלות של 100$...

Bar
17/01/13, 00:05
חוץ מזה שהמוצר עולה בקירוב 130 שקל יותר מבאפל סטור, הכל טוב.

nir8
17/01/13, 12:15

זה לא מדויק צריך להוסיף למכשיר גם עלות מע"מ ומיסים ואז הוא יוצא בערך 500 ש"ח
במקרה הזה אי אפשר להאשים את המשווקים כמ שניתן לעשות במוצרים אחרים
המשווקים בארץ לא קובעים את המיסים המחיר יחסית טוב ואפילו באופן יוצא דופן יותר זול מייבוא אישי.

בקשר לתמורה לעומת המחיר זה כבר אחריות של אפל

איתי אליעזר
17/01/13, 13:40
שאלה... אם אני מוריד סרט במחשב, הופך אותו לmpg4 ומעלה אותו לאייטונס אני יכול להזרים אותו לapple tv?

E-dan
17/01/13, 16:10

ואו. כמה שהגזמת. התגובה הזאת פשוט לא במקום ומאוד פופוליסטית.
תיקח את המחיר של האפל טי וי באתר של אפל. תוסיף מיסים על פי העיר בה אתה קונה את המוצר. עכשיו תביא אותו לארץ ותוסיף מע"מ שלא בשליטת החברה. כמה יצא לך?
מזכיר לך שאיידיגיטל הם לא חברה התנדבותית, והמחיר פה הוא הרבה יותר מהוגן, ואם אתה קונה את המוצר באילת, בכלל יצא לך יותר זול מבארה"ב.
אז בוא תחשוב שניה לפני שאתה כותב כאלה דברים.

zigfried
17/01/13, 22:57
שאלה... אם אני מוריד סרט במחשב, הופך אותו לmpg4 ומעלה אותו לאייטונס אני יכול להזרים אותו לapple tv?

כן.

עריכה:
קישור (http://handbrake.fr/) לאחד הכלים הפשוטים והנוחים להמרת סרטים לפורמט של AppleTV (או אייפד, אייפון, איימשהו)

Stupel
18/01/13, 10:46
תיקנו boxee box ותהיו לי בריאים.
תומך בהזרמה מלאה של האייפון לטלוויזיה ופועל גם כסטרימר מעולה =]

shaim
18/01/13, 11:44

ההשוואה למחיר באפל סטור היא שגוייה.
בכל מקום בעולם, וזה לא משנה אם מדובר בחנות רשמית של אפל, או במשווק, מחירי המוצרים של אפל יקרים יותר מאשר בארה"ב (אולי חוץ מהונג קונג).

תשווה את המחיר של המוצר למקומות אחרים בעולם ותגיע לתוצאות שונות לחלוטין.
באנגליה המוצר נמכר ב-99 פאונד - כ-587 ש"ח.
באירופה נמכר ב-110 יורו - כ-550 ש"ח.

עד כמה שאני לא סובל את איי דיגיטל, ואת רמת השירות התמיכה ויחס שהם "מעניקים" לנו, צריך להודות שבשנתיים האחרונות, המצב מבחינת המחירים משתפר (לפחות של המוצרים הקטנים כמו אייפד, אייפוד ועכשיו AppleTV)...

למי שרוצה להביא את האייפון כדוגמא, צריך לזכור שאיי דיגיטל לא מייבאת אייפונים, הם נמכרים מחוץ לאפל, למפעילים סלולריים בלבד.