מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל לסמסונג: תודה על הכל, שלום

natish
04/01/13, 18:51
אפל מקצצת את עסקיה מול סמסונג באופן נרחב כשהיא מעבירה את ייצור הסוללות מהחברה הקוריאנית, וכעת פועלת גם להעברת ייצור רכיבי ה- Ax.

היריבות בין אפל לסמסונג היא לא דבר חדש, ואולי היא הפכה כבר למשהו מוכר ומשעמם למדי כאשר 2 החברות שהיו בעבר שותפות קרובות, בתחום הרכיבים, במיוחד למכשירי iOS הפכו להיות יריבות מרות מה שגרם לאפל לפעול לצמצום הפעילות שלה מול סמסונג. כפי שדווח (http://www.iphones.co.il/forum/thread239593.html) בעבר בעבר על ידי ymeiner אפל הפסיקה להשתמש בסמסונג בתור יצרנית מסכי ה- LCD עבור מכשירי iOS, כאשר כעת עולה שהמכשיר היחיד בו לסמסונג יש נגיעה הולכת וקטנה במסך הוא האייפד הגדול בעל מסך ה- Retina, וגם זה נראה זמני למדי. כמו כן אפל החליטה לצמצם את היקף הנגיעה של סמסונג בייצור רכיבי ה- Ax, כאשר עד לייצור רכיבי ה- A6 וה- A6X, סמסונג עזרה לאפל בתיכון ועיצוב הרכיבים, החל מהרכיבים האחרונים מבית אפל סמסונג הפכה ליצרנית בלבד, כשהיא מקבלת את המפרט וההוראות מאפל ופשוט מייצרת לפי אותם פרמטרים.

http://i1324.photobucket.com/albums/u616/natisho/Photobucket%20Desktop%20-%20Nathans%20MacBook%20Air/Screen-Shot-2012-11-23-at-151227_zps9ef2a8de.jpg

בשבועות האחרונים מתגברים הדיווחים על המשך תוכנית ה"גירושים" בין אפל לסמסונג, כאשר האתר Chinese Business News מדווח שאפל העבירה את ייצור הסוללות של מחשבי המקבוק והאייפד מסמסונג לחברות Amperex Technology Limited ו- Tianjin Lishen Battery. יש לציין שאפל היא זאת שמתכננת את תהליך הייצור של הסוללות של הרכיבים שלה, זאת אחרי שבמשך שנים רבות החברה הסתמכה על חברות צד ג', דבר שעשה לאפל בעיות לא מעטות במיוחד עם מכשירי האייפוד, כשדיווחים על סוללות שמתפוצצות או מתלקחות קרו מפעם לפעם, עד כי החברה הסירה דגמי ייצור שלמים במדינות מסוימות, או לחלופין פעלה להחלפת דגמים שנחשדו להכיל סוללות פגומות.

בעיקרון אם בתחילת דרכו, האייפון הכיל אחוזים נרחבים מהרכיבים של סמסונג, נראה כי היום הרכיב העקרי ואולי היחיד שהוא מכיל פרי תוצרת מפעלי הייצור של ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית הם רכיבי ה- AX וה- AXX המפעילים את מכשירי האייפון והאייפד מאז 2010. האנליסט Amit Daryanani בחן את העניין והוא הגיע למסקנה כי יקח לאפל בין 12 חודשים ל- 18 חודשים להעביר את ייצור רכיבי ה- AX/AXX מסמסונג לחברת TSMC הטיוואנית, דבר שדווח בעבר אולם עדיין לא הגיע לכדי ביצוע ונראה שחלון הזמן לכך יגיע בתחילת 2014, אם כי לא ניתן לשלול מעבר של אפל ל- TSMC כבר במהלך 2013, דבר שיעורר לא מעט גלים בתעשיית המובייל ויפגע לא מעט בהכנסות של סמסונג, הכנסות שכבר התדלדלו באופן ניכר לאור נטישתה של אפל, שהייתה עד לא לפני זמן רב הלקוחה הגדולה ביותר של סמסונג.

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=24148&stc=1&d=1357318215

בימים האחרונים השמועות בנושא התחזקו ממספר סיבות. הראשונה היא שהאתר AFP טוען שלפי ה- Commercial Times הטיוואני TSMC תחל בייצור ראשוני של רכיב ה- A6X המיועד למכשירי האייפד דור 4, כבר במהלך הרבעון הקרוב. הסיבה השניה היא שמועות שמגיעות ממספר מקורות ביניהם ה- The Oregonian לפיהם חברת TSMC הטיוואנית מתכוונת לבנות FAB (מפעל ייצור לסיליקון) בגבולות ארה"ב, במטרה שהמפעל ייצר באופן ייעודי את רכיבי ה- AX של אפל. לפי השמועות הפרויקט שקיבל את שם הקוד "Azalea" נמצא בראשית דרכו כאשר לחברה הטיוואנית יש התלבטות בין בניית ה- FAB שצפוי להכיל כ- 1000 עובדים, במדינת ניו-יורק או באורגון, ארה"ב. יש לציין כי כיום סמסונג מייצרת את רכיבי ה- AX של אפל במפעל של החברה באוסטין, טקסס שבארה"ב כאשר הדגמיה רכיבים האחרונים מיוצרים בטכנולוגיית ה- 32 ננומטר. מה שכן TSMC צפויה לעבור לטכנולוגיית 20 ננומטר במהלך 2013 ויתכן שמלבד להכאיב לסמסונג בכיס, אפל רואה בכך ערך מוסף.

Arditi
04/01/13, 19:02
ברוך השם. ככל ששתי החברות יתרחקו אחת מהשניה, כן ייטב.

eldar202
04/01/13, 19:16
לדעתי זה חבל כי דווקא כשלסמסוג יש רעיונות מטורפים ואפילו מקוריים (נוט 2, S PEN אמולד וכו) הם מצליחים בקרב המיינסטרים, לפחות ברוב הסיכויים...רק עם הגלקסי אס 1 והגלקסי טאב הם פישלו בענק לדעתי.
כתבה טובה

SHaLeV
04/01/13, 19:22
כמה טוב לקרוא את זה, סמסונג זאת החברה הכי מגעילה עליי אדמות, פשוט לא סובל את המוצרים שלה את מה שהיא מיצרת ואת הממשקים הקוראניים שלהם, העתיקה את כ-ל אפל עד כדי כך שהכבל USB של המכשירים שלהם והמטען נראה זהה לשל אפל, ולא רק בתחום הסמארטפונים, גם הטאבלט שלה נראה אחד לאחד! כמו האייפד, רק מה יש לו יחס מסך טיפה שונה, היא גם העתיקה את המק מיני לא מזמן ואני לא אתפלא אם היא תנסה להעתיק את המקבוק אייר והפרו, למרות שאסוס וHP כבר הספיקו לעשות את זה עם האולטראבוקים שלהם וסדרת הENVY של HP.

מאחל לסמסונג צניחה גרועה משל רים, שגוגל לא תספק לה את האנדרוייד בקרוב כשהיא תתחיל ליצא את המכשירים עם מוטורולה, ושסמסונג תחזור למערכת ההפעלה החדשה ישנה של הTIZEN שמקורה בבאדה היא תתרסק אמן, פשוט חברת פח שמעתיקה ומעתיקה ומעתיקה.

RAiNZ
04/01/13, 20:14
ברגע שהגירושין הללו יהיו סופיים ומוחלטים, יהיה אפשר לאמר אמן וברוך שפטרנו. לחוד מן הוויכוח החסר טעם אודות ההעדפה האישית של כל אחד מאיתנו (בין אם אתם בצד של אפל או סמסונג, וההיגיון מאחורי ההחלטה הזו) - אני מסתכל על הדברים הללו מנקודת מבט עסקית גרידא:

איזו מן חברה (ואיזה מן הגיון עסקי עקום זה!) פוגעת ביודעין בלקוחה הכי גדולה שלה על ידי כך שהיא מעתיקה באופן חד משמעי (ובאופן כה בוטה שפשוט לא ניתן לתרץ זאת בשום מובן אחר) את המוצרים של אותה לקוחה, שלה היא מספקת את מרבית החלקים לייצור המוצרים הללו? - ולו כל הסיפור היה מסתכם בכך, עוד ניחא... אבל סמסונג החליטה ביודעין להתעלם מאזהרותיה של גוגל, ושל מגוון מומחי עיצוב שהזהירו אותה על כך שהמוצרים שלה דומים מידי למוצרי אפל, והמשיכה להילחם עם אפל בבתי המשפט - תוך כדי שהיא משתמשת בפטנטים חיוניים לסטנדרט (FRAND) כדי לסחוט אותה מבחינה משפטית. והדובדבן שבקצפת? - סמסונג טוענת לכל עבר שאפל פוגעת בחדשנות.

תסלחו לי רבותיי, אבל כל העדויות בשטח מצביעות על כך שסמסונג העדיפה בבירור לרכב על הגב של אפל על מנת לבסס את עצמה כמתחרה הראשית שלה - וזה עבד. זה עבד, כי אנשים קונים את הבולש*ט שסמסונג מנסה למכור - תרתי משמע.

כנראה שכיום הנוסחה הטובה ביותר להצלחה אינה להציא מחדש מוצר או קטגוריה, אלא לרכב על הגב של המתחרה הראשי על ידי העתקת קו המוצרים שלו באופן בוטה במשך כמעט 3 שנים ברצף, ורק לאחר מכן להתחיל לייצר מוצרים שנראים אחרת כדי לבדל את עצמך ממנו. וזו אמורה להיות חדשנות? - פחחחחחחחח.

ltzik
04/01/13, 21:15
כרגיל תגובות לא אובייקטיביות של אייפוניסטים.
לסמסונג היתה הבחירה:
להמשיך לתת לאפל להיות הלקוחה הכי גדולה שלה או להיות החברה שמייצרת הכי הרבה סמארטפונים בשנה(אנליסטים מדברים על 290 מיליון השנה, וסמסונג תמיד עולה על הציפיות).
אני כחברה, הייתי בוחר באפשרות השניה.

Or
04/01/13, 22:31
אני כחברה, הייתי בוחר באפשרות השניה.

מזל שאתה לא חברה.
אני כחברה הייתי ממשיך לעשות כסף מטורף ואף פסיכוטי מהלקוחה הכי גדולה שיש לי ואולי בעולם, קרי אפל.
הקרע הזה כנראה בא מאפל אי וכך ובהתאם לזאת שהם לא הצליחו להגיע להסדר נורמאלי כמו עם HTC למשל. לפחות הם עושים את זה בהדרגה ולא בבום אחד, דבר שייצור למחסור רב ומספיק להסתכל על הנקסוס של LG או יותר לא להסתכל עליו כי גוגל לא עמדה אפילו בכמות הזמנות הראשונה.:(

אני רוצה להבהיר שאין בתשובתי שום יחסים מועדפים או אהדה למוצר זה או אחר זה ביזנס נטו ומי שלא מבין זאת צריך לחזור לספסל הלימודים לקצת כלכלה 101...

RAiNZ
04/01/13, 23:41
מי שלא למד מתהפוכות שוק הסלולר, כנראה שלעולם לא יבין איך העסק עובד.
רים, נוקיה, סוני/אריקסון, מוטורולה, LG (וגם סמסונג בתקופה שלפני עידן הסמארטפון) היו השמות הבולטים והחברות הדומיננטיות בשוק הסלולר, שהיה הרבה פחות גלובאלי מהשוק כיום. היו כיסים שונים במדינות שונות. כיום, אייפון ואנדרואיד הם השליטים הבלתי מעורערים של עולם הסלולר.

אז לפי ההיגיון של איציק, סמסונג עשתה בשכל כאשר בחרה להתנהג כי שהתנהגה באופן שגרם לה לאבד את הלקוחה מספר 1 שלה, כי הפוקוס שלה צריך להיות על להפוך ולהיות היצרנית מס' 1 של מכשירים סלולריים בעולם - תואר שלו קם יורש חדש בערך כל 5 שנים (פלוס מינוס). כרגיל, תגובות לא אובייקטיביות מצד אנשים שלא באמת מבינים עניין.

לעומת זאת, אני גורס כי סמסונג הייתה יכולה לרקוד על 2 חתונות אם היא הייתה משיקה את אותם המוצרים שהשיקה, רק עם דגש על יצירת הבדלים משמעותיים ויחודיים במכשיר שלה. היא עשתה זאת עם הגלקסי אס 3 (בערך... כמה מהאייקונים ועוד כמה פרטים קטנים עדיין מזכירים את iOS. וכשאני אומר מזכירים - אני מתכוון מחקים), אז הרי לכך עדות שהיא יכלה לעשות זאת מלכתחילה, מבלי להעתיק מאפל באופן כה צורם. אך היא לא עשתה זאת, ולכן איבדה לקוחה שהייתה נשארת איתה ומספקת לה הכנסות מטורפות גם אם סמסונג לא הייתה הופכת להיות ייצרנית האנדרואיד מס' 1.

האם אני היחידי שנקרע מצחוק מהאירוניה? - שהמתחרה הראשית של אפל נמצאת בראש פירמידת האנדרואיד רק כי העתיקה מאפל עד השנה שעברה? :)

Rains
04/01/13, 23:52
האם אני היחידי שנקרע מצחוק מהאירוניה? - שהמתחרה הראשית של אפל נמצאת בראש פירמידת האנדרואיד רק כי העתיקה מאפל עד השנה שעברה? :)

אתה *באמת* חושב שסמסונג היא היחידה שהעתיקה? ואפל קדושה ולא עשתה שום העתקה (זהה לחלוטין) מהמתחרות שלה?

SHAHAR SHOKO
05/01/13, 06:23
גם אתה העתקת את השם משתמש של אותו בחור שציטטה כרגע
ממש אירוניה

Deantweety
05/01/13, 08:15
אחרי ניסיון עם התפוח ומעבר לאנדרואיד רצתי לתפוח בחזרה.
אנדרואיד מערכת טובה אבל רק אחרי שאתה מפוצץ אותה בכל כך הרבה טוויקים ותוכנות שהסוללה שלך נגמרת תוך חצי שעה.אם אין לך אנדרואיד עם קהית פיתוח תשכח מלשנות רומים,רוטים וכדומה.
יש משהו בIOS שאני אף פעם לא מצליח למצוא באנדרואיד.
ואני שמח שהחברות נפרדות.

RAiNZ
05/01/13, 16:43
אתה *באמת* חושב שסמסונג היא היחידה שהעתיקה? ואפל קדושה ולא עשתה שום העתקה (זהה לחלוטין) מהמתחרות שלה?

בתחום הסלולרי שאנחנו מדברים עליו, משמע, סמארטפונים - תראה לי אופן אחד שבו אפל העתיקה מהמתחרות שלה (ובוא אני אתן לך דוגמא אחת: מרכז ההתראות). באופן יותר ספציפי, תראה לי כיצד אפל העתיקה תוכנתית וחומרתית באותה הרמה כמו סמסונג. - טיפ קטן: לא תוכל.

מוטורולה לא העתיקה ככה.
נוקיה לא העתיקה ככה.
רים לא העתיקה ככה.
גם LG לא העתיקה ככה.
אפל לא העתיקה ככה.

סמסונג, לעומת זאת? - כל מי שינסה לטעון שהיא לא המציאה מחדש את המושג "העתקה" פשוט חי בלה-לה לנד.

Rains
05/01/13, 16:48
בתחום הסלולרי שאנחנו מדברים עליו, משמע, סמארטפונים - תראה לי אופן אחד שבו אפל העתיקה מהמתחרות שלה (ובוא אני אתן לך דוגמא אחת: מרכז ההתראות). באופן יותר ספציפי, תראה לי כיצד אפל העתיקה תוכנתית וחומרתית באותה הרמה כמו סמסונג. - טיפ קטן: לא תוכל.

מוטורולה לא העתיקה ככה.
נוקיה לא העתיקה ככה.
רים לא העתיקה ככה.
גם LG לא העתיקה ככה.
אפל לא העתיקה ככה.

סמסונג, לעומת זאת? - כל מי שינסה לטעון שהיא לא המציאה מחדש את המושג "העתקה" פשוט חי בלה-לה לנד.

אתה לא מגלה לי את אמריקה בחורצ'יק..
אני יודע שסמסונג העתיקה בצורה חריפה מאוד את אפל בתחום מכשירי הסלולר.
אבל חיכיתי שתתעורר ותודה שאפל העתיקה באופן חריף (הרבה פחות אומנם) את מרכז ההתראות.

Or
05/01/13, 17:27
אתה לא מגלה לי את אמריקה בחורצ'יק..
אני יודע שסמסונג העתיקה בצורה חריפה מאוד את אפל בתחום מכשירי הסלולר.
אבל חיכיתי שתתעורר ותודה שאפל העתיקה באופן חריף (הרבה פחות אומנם) את מרכז ההתראות.

אבל תשים לב iidoido שגם שאפל העתיקה את מרכז ההתראות, היא עשתה זאת בצורה חכמה באופן שבה אף אחד לא יוכל להאשימה על הפרת פטנטים.

בניגוד למה שהפאנדרואיד חושבים מרכז התראות בא מפאלם או יותר נכון גילגול של פאלם, גוגל מנסה להשיג על זה פטנט כבר שנים ואף אחד לא מאשר לה (ובצדק זה סוג של FRAND), גם נוקיה לוותה את זה אפילו. אין על זה פטנטים ואין על זה איזה TRADEMARK שברגע שמעתקים אנשים יגידו או, זה בדיוק כמו פאלם בניגוד למשל למסך הנעילה בסמסונג שהיה בתחלה כמו אפל עם הפאזל התחלף או אפילו כפתור הבית הגדול שהורד בארה"ב.

אז כן יש פה העתקה, לא חריפה, לא בוטה ובטח שלא מפרה פטנטים, אם תוציא את הראש שלך מידי פעם לשאוף אוויר מנקבי סילוק האשפה של הרובוט הירוק אולי אפילו אתה תוכל לראות את זה.

wizzy
07/01/13, 11:58
סתם לעדכן...FAB15 TSMC מייצר צ'יפים לאפל (כנראה a7)