מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : 6.1 מקשה את הסיכוי לפריצה

natish
24/12/12, 05:54
לפי ציוץ של ההאקר I0n1c גרסה 6.1 צפויה להקשות על הפורצים.

http://i1324.photobucket.com/albums/u616/natisho/101159-1280_zps31f04cd3.png

האתר iClarified מדווח על ציוץ של חוקר האבטחה/האקר Steffan Esser המוכר יותר בכינוי I0n1c. לפי הציוץ עולה כי בגרסה 6.1 אפל הקשיחה את האבטחה של מערכת ההפעלה הניידת שלה, מה שעלול להקשות על קהילת הפריצה למצוא פירצת אבטחה בגרסה הצפויה, אליה שוחררו כבר מספר גרסאות בטא למפתחים. מה שכן Esser לא מציין בדיוק בציוץ שלו מה השתנה באבטחה של גרסה 6.1, אם כי הוא כן מציין בקריצה, ספק לעג לכיוון קבוצות הפריצה שגם ככה גרסה 6 עדיין לא נפרצה, לפחות לא על ידי שיחרור כלי פומבי:

כנראה שהיה איזה שינוי בנושא האבטחה באפל. גרסה 6.1 מוסיפה, שוב, הגנה נוספת למרות שקבוצות הפריצה לא שיחררו פריצה פומבית ל- iOS 6 עדיין.

ההיסטוריה של Esser בנושא הפריצה היא שנויה במחלוקת. ההאקר עומד מאחורי פירצות האבטחה שאפשרו לפרוץ באופן מלא את גרסה 4.3.1, וכן את האייפד ושאר מכשירי iOS בגרסה 5.1. אולם מאז שינה Esser את יחסו לנושא הפריצה ולאור "כפיות הטובה", של המשתמשים הוא החליט שלא לפרסם או לשתף את פירצות האבטחה שהוא מוצא ב- iOS, מה שגרם לביקורות קשות נגדו הן בקרב המשתמשים הלא מרוצים, והן מקרב חברי קבוצות הפריצה.

hagggg55
24/12/12, 06:30
יאללה מוכר את האייפון 5 שלי נמאס מאפל!!!

ROY1966
24/12/12, 06:59
יאללה. קונה אותו.

ipxp
24/12/12, 08:34
לפי מה שאני זוכר אין מה לפקפק בעץ המדבר. מאמין לכל מילה שלו. בתור אחד שמחכה לשדרג כמה ל6 ורק מחכה לפריצה, שתצא כבר...

cluber77
24/12/12, 11:32
נמצא על גירסא 6 כבר חודש, בלי פריצה..מתחיל להתרגל לזה אבל עדיין, מקווה שהפריצה תצא בקרוב.
מתלבט אם לשנמך ל 5.1.1

RAiNZ
24/12/12, 12:29
תיקון קל, ברשותך:

i0n1c פעם היה חלק מקהילת הפריצה, ולאחר ששחרר את הפריצה הראשונה שלו על מנת לעשות לעצמו שם, החליט שלא לשחרר יותר פריצות בחינם ומעתה דורש תשלום על עבודתו. מעבר לכך, הוא נהנה מלהיות טרול פריצות ידוע ומשחרר ציוצים כאלו עם כל גרסה חדשה של iOS שיוצאת. כל דבר שהוא אומר בקשר לפריצה כרגע, מן הראוי לקחת בערבון מאוד מוגבל.

באשר לאבטחה של iOS 6.1, אני לא מפקפק בכך שאפל הקשיחה את עמדתה. אני כן מפקפק בכך שמשמעות הדבר היא כי לא תצא פריצה. פריצה תמיד יוצאת, במוקדם או במאוחר, עד להודעה חדשה. מה שכן, ההאקר הצרפתי pod2g אמור בימים אלו לקבל את מכשיר האייפון 5 שלו, ומכאן סביר מאוד להניח שהעבודה האמיתית תחל.

kfirbep
24/12/12, 18:24
תיקון קל, ברשותך:

i0n1c פעם היה חלק מקהילת הפריצה, ולאחר ששחרר את הפריצה הראשונה שלו על מנת לעשות לעצמו שם, החליט שלא לשחרר יותר פריצות בחינם ומעתה דורש תשלום על עבודתו. מעבר לכך, הוא נהנה מלהיות טרול פריצות ידוע ומשחרר ציוצים כאלו עם כל גרסה חדשה של iOS שיוצאת. כל דבר שהוא אומר בקשר לפריצה כרגע, מן הראוי לקחת בערבון מאוד מוגבל.

באשר לאבטחה של iOS 6.1, אני לא מפקפק בכך שאפל הקשיחה את עמדתה. אני כן מפקפק בכך שמשמעות הדבר היא כי לא תצא פריצה. פריצה תמיד יוצאת, במוקדם או במאוחר, עד להודעה חדשה. מה שכן, ההאקר הצרפתי pod2g אמור בימים אלו לקבל את מכשיר האייפון 5 שלו, ומכאן סביר מאוד להניח שהעבודה האמיתית תחל.

בקצב הזה הפריצה תצא כשאפל תכריז על IOS 7, אני גם ככה לא הולך לפרוץ (חחח קודם שאני אצליח כבר להשיג את האייפון 5) את האייפון מפני שאין לי כח לשבור את הראש עם פריצות, עדכונים, זבל שיהיה במכשיר,תקיעות ווירוסים. ברגע שאני אפרוץ את המכשיר המערכת תהיה כמו אנדרואיד בשבילי שאותה אני בדיוק רוצה לעזוב ולקנות את האייפון 5 אבל עדיין ציפיתי כבר לראות פריצה בלפני הרבה זמן, עברו כבר 3 חודשים ולבנתיים הם עוד לא פרצו את IOS 6.0 ואפל מוציאה עדכונים
(שמגבירים את האבטחה) מה שאומר שבשביל להיות עם פריצה בגרסה הכי חדשה של הIOS יהיה צריך לחכות הרבה מאוד זמן....

kobisimchi
24/12/12, 22:42
יאללה. נראה לי שגם אני עובר לאנדרואיד.

אייל דוד
25/12/12, 11:44
אני בזמנו של האייפון 4 לא יכלתי לשרוד דקה בלי הפריצה עד ששידרגתי את האייפון 4s שהיה לי ל- iOS6 ומאז אני לאט לאט התחלתי להתרגל לאייפון ללא פריצה והאמת זה מאוד נוח לומדים להתרגל ויש באייפון מלה אופציות מעניינות כשהו ללא פריצה ומה שבטוח כשיצא הפריצה אני כבר לא יפרוץ!!!

רן200
29/12/12, 01:36
בתור משתמש לשעבר באייפון, שהיה לו אייפון למעלה מ- 5 שנים,
עשיתי את הצעד הזה ועברתי לאנדרואיד. אני כל כך מרוצה שם אח שלי שגם היה "חסיד" אייפון החליט שגם הוא עושה את הצעד הזה והיום (בשעה טובה) עבר גם הוא לרובוט הירוק, והוא מרוצה עד הגג, הוא אפילו שאל אותי בתמימות: "איך פורצים את הגלאקסי 3?", צחקתי ועניתי שאין, אין דבר כזה לפרוץ ושיתחיל לשכוח את המושג הזה, שיתחיל להינות מהכסף שהוא שילם על המכשיר הנהדר הזה ושיתחיל סוף-סוף (הסמארטפון) לשרת אותו ולא הוא את האייפון,
בקיצור חברים תעזבו אתכם שטיות, עזבו אתכם פריצות, תתחילו להבין שאפל הייתה אחלה חברה ועכשיו היא כבר לא. האמת שהיה לי אייפון 5 שנים ובאמת הייתי מרוצה, הוא היה המכשיר הטוב ביותר, אבל כיום כבר לא, ואפל באמת צריכים להתאמץ קצת יותר על הכיס שלי.
נקודה למחשבה, שבת שלום.

said-g
30/12/12, 16:15
נו באמת :) קניתם את האייפון בגלל הפריצה??? זה פטתי לשמוע כזה דבר...! תמכרו אותו ותעברו כבר אתם לא ראויים לאייפון!