מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : 3 סיבות שהפריצה מאבדת מהפופולריות שלה

natish
10/12/12, 23:53
Jeff Benjamin מהאתר iDB מציין 3 סיבות לפיהן הפופולריות של הפריצה דועכת.

בימים האחרונים ציין ידידי Rainz, כי הפריצה לגרסה 6 לא נראית באופק (http://www.iphones.co.il/forum/thread244048.html) וכי יתכן מאוד וסצינת הפריצה נמצאת בדעיכה. מי שמוסיף עוד תוכן לעניין הוא Jeff Benjamin מהאתר iDB, שמעלה 3 סיבות לפיהן הפריצה מאבדת מהפופולריות שלה. לדבריו של ג'ף זה לא סוד גדול שהפריצה לא פופולרית כפי שהיא הייתה בעבר, למעשה במהלך השבוע וחצי האחרונים הושקו לסידיה רק קומץ של טוויקים שלטענתו של ג'ף שווים אזכור. מדובר במשהו תקדימי במיוחד בקהילה כה חזקה שבמשך השנים האחרונות עמדה לא אחת בפני קשיים מצד אפל, אולם תמיד חזרה לעצמה והצליחה למצוא פירצה ופריצה לגרסאות של מערכת ההפעלה הניידת של אפל.

http://i1324.photobucket.com/albums/u616/natisho/Photobucket%20Desktop%20-%20Nathans%20MacBook%20Air/Jailbreak-Killer-Police-Line_zpsac7feb43.png

סיבה מספר 1: רוב הציבור עבר לחומרה חדשה יותר
מדובר ככל הנראה בסיבה העקרית לכך שהפריצה מאבדת מהפופולריות שלה. רוב הציבור עבר לחומרה חדשה וטובה יותר. לפני שנתיים המכשיר החם ביותר בשוק היה האייפון 4, אולם כעת חלף פרק זמן השדרוג הדו שנתי ומשתמשים רבים שדרגו את המכשיר שלהם לאייפון 5 או אפילו לאייפון 4s. מה שמשותף ל- 2 המכשירים הנ"ל הוא שאת אף אחד מהם לא ניתן לפרוץ בגרסה 6 של iOS, כשבניגוד אליהם את האייפון 4 עדיין אפשר לפרוץ על הגרסה החדשה של iOS, באמצעות פירצת limera1n הפועלת על מכשירי ה- A4. לאור העובדה שחלק ניכר ממשתמשי iOS עבר לגרסה 6 (כ- 70% לפי הפוסט של Rainz), למפתחי הסידיה אין תמריץ מהותי להמשיך ולפתח תוספים וטוויקים חדשים, כפי שהיה להם בשנתיים האחרונות.

סיבה מספר 2: אפל הקשיבה לקהל המשתמשים שלה
אפשר לתייג את זה תחת גניבה. אבל השורה התחתונה היא כזו: אפל לקחה חלק מהפיצ'רים הכי פופולריים, פיצ'רים שהיו בעבר זמינים אך ורק דרך פריצה, והטמיעה אותם בתוך iOS. לפני מספר שבועות פרסמתי פוסט בשם http://www.iphones.co.il/forum/thread240164.html בו ציינתי את המאמצים שאפל השקיעה במטרה להרוג את סצינת הפריצה, פשוט על ידי הפיכתה לפחות נחוצה, זאת על ידי הוספה של כל מיני פיצ'רים כמו: סינכרון דרך Wifi, מרכז ההתראות, ועוד ישירות לתוך מערכת ההפעלה. כמו כן אפל הקלה מעט על אפליקציות צד ג' באפסטור שנועדו לקסטם את המכשיר באמצעות טפטים וכל מיני ערכות נושא.

נכון עדיין יש לא מעט תוספים אטקרטיביים בסידיה שלא הוטמעו לתוך iOS כמו למשל SMS Quick reply, האחוז של התוספים הקריטיים שנמצאים בסידיה ולא הוטמעו בתוך iOS הפך להיות קטן יותר ונראה כי רוב המשתמשים מסכימים שבמידה ואפל תוסיף עוד איזה תוסף אחד או שניים לתוך מערכת ההפעלה, עבורם הפריצה כבר לא תהיה נחוצה כלל וכלל.

סיבה מספר 3: פי'צרים כפולים, מפתחים חסרי השראה ועוד.
הסיבה הזו היא ככל הנראה תוצאה ישירה של 2 הסיבות הקודמות, אבל הסידיה הפכה להיות שדה לתוספים יקרים, חצי אפויים כשחלק גדול מהם, מכילים את אותם הפונקציונליות של תוספים אחרים, או במילים אחרות יש לא מעט תוספים שפותחו על ידי מפתחים שגנבו את הרעיון ממפתח אחר. לטענתו של ג'ף נדיר מאוד לראות היום טוויקים כמו WinterBoard, IntelliScreenX, biteSMS, או Zephyr המגיעים לסידיה על בסיס תדיר. במקום זאת הסידיה מתמלאת בטוויקים שמאפשרים לעשות ריספרינג, לשנות את צבע הפלאש בעת צילום מסך וכו'. כמובן שלטוויקים הללו יש מקום, אולם נראה שהם חוזרים על עצמם ושהם כבר מיצו את עצמם מבחינת היכולות שהם מציעים.

8BQ1JdpVGxo

השורה הסופית
בעבר הייתה תקופה שהיה קשה לעקוב אחר שטף התוספים והטוויקים שפקד את הסידיה בכל יום. זה היה כמו עודף נהדר של תוספים וטוויקים מדהימים. הדברים השתנו מאז, אבל עדיין ניתן לתקן את המצב. ג'ף מציין כי סיבות 1 ו- 3 נמצאים בשליטת קהילת הפריצה. עם מוחות מבריקים כמו Geohot, Comex, או pod2g יעמדו בפני האתגר, ואם מפתחי הסידיה ימשיכו להציע טוויקים ותוספים חדשניים, אז סצינת הפריצה תוכל לחזור לעצמה.

השאלה הגדולה היא: האם סיבה מספר 2 עשויה לגרום לכל הגורמים המעורבים להיות מרוצים מהמצב הנוכחי, עד לכך שהם לא יטרחו להמשיך ולקדם את נושא הפריצה?

מקור: iDB (http://www.idownloadblog.com/2012/12/06/3-reasons-why-jailbreaking-is-waning-in-popularity/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+iphonedlb+%28iDownloadBlog%29 )
תרגום ועריכה: natish

Dovi
11/12/12, 00:08
עד שאין bitesms, callbar ו-kuaidial (או כל אפשרות לחייגן חכם אחר) באופן מובנה אני יפרוץ תמיד.
החייגן החכם פחות חשוב, אבל ה2 הראשונים זה לדעתי מאסט.
יכול להיות שאם יהיה bitesms מובנה אז עוד תוכנות מד ג יוכלו להשתמש בדרך הזאת ואז לא נצטרך את qr for whatsapp

Or
11/12/12, 00:11
ללקק את האצבעות!
תודה נת'קה!

ofiredri
11/12/12, 00:22
מצטרף לצורך העז להמשיך להשתמש ב BiteSMS
בנוסף, אני לא מוותר על ה Activator שמקל מאוד על טעינת אפליקציות בקלות ובבטיחות כגון WAZE ע"י טריפל קליק על כפתור הבית.
כמו כן, העברת שירים באמצעות כפתורי הווליום שגם זה זמין תודות ל Activator.

בקיצור, אין תכניות כרגע לשדרג לגרסה 6.

talproject
11/12/12, 00:41
אני כל כך רוצה שתצא באמת ב22.12 פריצה לIOS 6 שתראה שאולי ההאקרים הישנים התעייפו אבל אולי יש עוד כאלה חדשים ורעבים שיכולים לספק לנו את הפריצות המיוחלות =]

joeYYY
11/12/12, 01:40
בטח לא תאמינו שאני אומר את זה ;) אבל זו גם אפשרות.

סיבה 4, לדעתי: יותר ויותר האקרים עוברים לאנדרויד
כפלטפורמה שפתוחה הרבה יותר לשינויים מאשר iOS. אותם אנשים החליטו לעבור למכשיר אישי המריץ אנדרויד ולכן מתמקדים בו בכל הפיתוחים שהם מוציאים.

Or
11/12/12, 01:54
בטח לא תאמינו שאני אומר את זה ;) אבל זו גם אפשרות.

סיבה 4, לדעתי: יותר ויותר האקרים עוברים לאנדרויד
כפלטפורמה שפתוחה הרבה יותר לשינויים מאשר iOS. אותם אנשים החליטו לעבור למכשיר אישי המריץ אנדרויד ולכן מתמקדים בו בכל הפיתוחים שהם מוציאים.

השאלה אם הם עושים מזה כסף? :rolleyes:

joeYYY
11/12/12, 02:00
השאלה אם הם עושים מזה כסף? :rolleyes:

גם מטוויקים ב- iOS הם לא מרווחים מי יודע מה. בסופו של דבר זה משהו שהם נהנו לעשות, משהו שהוסיף להם מוניטין (לחלק זה הביא אפילו משרה באפל). לכן נראה לי שהשיקול של האנשים האלה הוא לא הכנסה כספית.

חומי
11/12/12, 02:16
אין לך מושג כמה אני כמהה לפריצה!
אני כמהה לכל הדברים הקטנים כמו BiteSMS, כמו Copic, כמו סרגל א.ב. עברי באנשי קשר, iFile ועוד ועוד...
הדברים הקטנים שמעצימים את השימוש הנח, ולי אישית אפשרות ליצירה חופשית.
אני לא אוהב ולא מסוגל לקבל הגבלה והתנאת דרכי הלכות על מוצר שרכשתי אותו ובהרבה כסף!

ipxp
11/12/12, 02:28
סיבה 2 נכונה, והיא גוררת את 1,3,4. אחלה כתבה נתי.

עולם הפריצה תמיד הופעל בידי הצעירים שעוד רק התחילו להוכיח את עצמם בעולם, ורצו לשנות משהו בעולם האייפון עד שהגיעה אליהם עבודה אמיתית.

בקיצור, אם אתם רוצים קונטרה ל2, צריך לקוות שיגיע דור חדש ורענן של האקרים צעירים. הוותיקים שפרצו את הגרסאות הראשונות, והכינו את רוב הטוויקים המרכזיים ?כבר לא איתנו? כי הם המשיכו הלאה בחיים.

cluber77
11/12/12, 08:10
הגיע הזמן לעבור לאנדרואיד או win 8
כמה שווה היום לפי דעתכם האייפון 4 שלי 32 ג?יגה?

daga
11/12/12, 08:37
אני עדיין בדעה שהאייפון לא פרוץ הוא שווה ערך לעוד מכשיר... בתור אחד שהאייפון שלו פרוץ מ2007 הסידיה מאפשרת לשנות את המכשיר מקצה לקצה ולא להיות בתוך גן סגור שאפל קובעת איך יראו הדברים, בזכות אותם הטוויקים השימוש באייפון הופך ליותר ויותר טוב. ואפילו אם הטוויקים חוזרים על עצמם כי כמה כבר אפשר לחדש לאפל יש עוד הרבה מה להוסיף... אופציה של מחיקת שיחות שהיא השכילה להכניס בגרסה 5, מרכז התראות, מערכת שליחת הודעות בעת שיחה, סנכרון אלחוטי אלו טובים מבין רבים... הייתי ממליץ לה ראשית להטמיע סב סטינגס, לאחר מכן להוסיף צלצול דרך המכשיר בפורמט של אמ פי 3 וועוד'...

natish
11/12/12, 18:49
אין לך מושג כמה אני כמהה לפריצה!
אני כמהה לכל הדברים הקטנים כמו BiteSMS, כמו Copic, כמו סרגל א.ב. עברי באנשי קשר, iFile ועוד ועוד...
הדברים הקטנים שמעצימים את השימוש הנח, ולי אישית אפשרות ליצירה חופשית.
אני לא אוהב ולא מסוגל לקבל הגבלה והתנאת דרכי הלכות על מוצר שרכשתי אותו ובהרבה כסף!

וואלה?
איך הרכב שלך נראה? הג'אנטים מניקל? אגזוז כפול וכו'? או שאתה מקבל את דרכי ההלכות שהיצרנית הכתיבה לך על מוצר שרכשת בהרבה מאוד כסף...
או אולי המקרר שלך? הוא עושה קפה והמאייד שלו עושה רעש של קומקום?

לא יודע מה הקבעון של אנשים לגבי זה שהטלפון שלהם יעשה דברים שלא מגיעים מובנים איתו?
בכל מקרה יש את חופש הבחירה בין יציבות ואיכות לבין פתיחות, תודה לאל.

ofiredri
11/12/12, 19:39
NATISH

עצוב לי לראות את מה שכתבת.

1) נראה שמדיניות הגן הסגור הצליחה להשפיע עליך ולשכנע שכך זה בסדר. אייפון עם יכולות מורחבות הוא מכשיר הרבה יותר נוח ובטוח לשימוש כולל בנווט.
אייפון הוא מאז ומתמיד מוצר מדהים בחדשנות שבו ובממשק הפשוט אך לעולם לא היה מוצר מוגמר ומלוטש. זה בו המון תכונות חסרות אפילו בהשוואה למכשירים משנת 1996 ובחיי שאני לא מגזים. היה לי אז מוטורולה V3x שכלל תכונות שעדיין אין באייפון. לא שאני טוען שהממשק שם יותר טוב, אבל תכונות מתוחכמות יש בו ואין באייפון.

2) נראה שהקשר שלך לתחום הרכב הוא לא באמת קשר. לא מעט נהגים אכן משפרים את רכביהם וגורמים להם להתנהג טוב יותר אם זה בכביש או בשטח. כך שהתשובה לשאלתך היא כן לחלוטין.

Or
11/12/12, 20:43
NATISH

1) נראה שמדיניות הגן הסגור הצליחה להשפיע עליך ולשכנע שכך זה בסדר. אייפון עם יכולות מורחבות הוא מכשיר הרבה יותר נוח ובטוח לשימוש כולל בנווט.
אייפון הוא מאז ומתמיד מוצר מדהים בחדשנות שבו ובממשק הפשוט אך לעולם לא היה מוצר מוגמר ומלוטש. זה בו המון תכונות חסרות אפילו בהשוואה למכשירים משנת 1996 ובחיי שאני לא מגזים. היה לי אז מוטורולה V3x שכלל תכונות שעדיין אין באייפון. לא שאני טוען שהממשק שם יותר טוב, אבל תכונות מתוחכמות יש בו ואין באייפון.

2) נראה שהקשר שלך לתחום הרכב הוא לא באמת קשר. לא מעט נהגים אכן משפרים את רכביהם וגורמים להם להתנהג טוב יותר אם זה בכביש או בשטח. כך שהתשובה לשאלתך היא כן לחלוטין.

איזה שטיות מה כבר חסר לך באייפון? BT לשירים? גישה לסים? אינפרא אדום? צא מהסרט אבא'לה אף אחד פה לא "שפוט" של אפל וזה שאתה חיית עם הפריצה כל כך הרבה שנים ועכשיו "מונעים" לך אותה לא אומר שאי אפשר להסתדר בלי.

עם רון ריינס מסטר הפריצות הגדול מכולם חי עם האייפון 5 שלו בכפיפה אחת בלי ושם בעיה אז גם אתה יכול אולי אתה זה שצריך לצאת מהמסגרת (האנטי גן סגור) ותגלה שהסגור הוא די פתוח אחרי הכל!

מה שכן נת'קה נחמד לראות כמה מעט מגיבים יש לכתבה מסוג זה לעומת שנים אחרות בו היו רודפים אחריך (וג'ף) עם לפידים, סדיונרים אתם זן נכחד! וטוב שכך! :cool:

גם מטוויקים ב- iOS הם לא מרווחים מי יודע מה. בסופו של דבר זה משהו שהם נהנו לעשות, משהו שהוסיף להם מוניטין (לחלק זה הביא אפילו משרה באפל). לכן נראה לי שהשיקול של האנשים האלה הוא לא הכנסה כספית.

על איזה תהילת עולם אתה מדבר גבר?
אתה יודע כמה רוצים יש באנדרואיד? אתה חושב שעם מפתח של סידיה רושם כמה טוויקים אז הוא יכתוב רום וכולם יריעו לו? לאיזה דגם? לאיזה גרסא? לאיזה בילד? לאיזה קרנל? כמה כבר "קהל" יכול להיות שרום איזוטרי זה או אחר? יש איזה כמה גדלים כמו קינג'ן ומודוקו וMIUI וכל השאר סתם ניסיוניים או קנג, לדעתי זה מה זה לא סיבה, עאלק לפתח טוויק ולקבל מוניטין ... בעעע

ofiredri
11/12/12, 20:58
Or, נהל דיון מבוסס עובדות בבקשה.
המון משתמשי iOS אוהב ושונא את אפל בו זמנית וזאת בשל מדיניות הגן הסגור. אתה כנראה מאילו שמשכנעים את עצמם שהחיים יפים עם אזיקים על הידיים.

אפל מאבדים פלח שוק לטובת אנדרואיד על בסיס יומי.
אני מכיר לא מעט מכורי אייפון שנמאס להם מהגן הסגור ומהמסך הקטן ועברו לגלקסי 3.
הטרנד הזה מתפשט בקצב מסחרר.
בגדול אני חושב שזה טוב שאפל לא שחקן יחיד במערכה. אני חי ללא אזיקים עד היום.
לא משדרג ל 6 עד שיבוא סופרמן וישחרר את iOS 6 מהכלא.

natish
11/12/12, 20:59
NATISH

אופיר, אז ככה:

1. לא, מדיניות הגן הסגור לא שכנעה אותי. אם היית מכיר אותי "קצת" יותר, היית יודע שבמשך שנים האייפון שלי היה פרוץ. פשוט מאסתי בכל נושא הפריצה לטובת השקט שמעניק לי מכשיר שפשוט עובד ועובד טוב. נכון אז הוא לא מושלם ויש הרבה דברים שאפשר היה להוסיף לו ולהפוך אותו לטוב יותר, אבל זה בתהליך. בדיוק כמו שאנדרואיד חצי פתוחה, אבל היא בתהליך להפוך להיות יציבה יותר וזה יגיע על חשבון הפתיחות. תראה מה שגוגל עושה בפליי סטור ותבין שהבורדל שם לא ימשך לעד, במיוחד אם גוגל רוצה להכניס את המכשירים שלה לארגונים, כשבכל שנה יוצא דו"ח חדש שמגלה עד כמה אנדרואיד פרוצה מבחינת אבטחה.

מה גם שאני לא מבין מאיפה קבעת שאייפון פרוץ הוא בטוח יותר לשימוש, כולל ניווט? הא? וכשהוא לא פרוץ הוא סכנה לציבור? כבר הראו פעם אחר פעם שאייפון פרוץ, לא פרוץ רק מבחינת הגן הסגור של אפל אלא גם מבחינת האבטחה שלו. היום רוגלות ווירוסים לסמארטפונים הם לא דבר כל כך נפוץ, אבל תן לזה קצת זמן.

2. נכון יש אנשים שמקסטמים כל דבר בחיים שלהם כולל את הרכבים. השאלה היא האם כל אלו שמבלבלים את המוח על זה שלא צריך להשלים עם מה שאפל מחליטה עבורך, עושים את אותו הדבר בכל אספקט בחיים שלהם, או רק במעגלים הצרים שנוח להם להכריז בהם "פתוח"!

AssafMoraz
11/12/12, 22:02
אני חייב לומר כאן משהו אחת ולתמיד!

אני רואה כאן הרבה חבר'ה כמוך נתי, כמו אור, כמו IPXP וחברי פורום נוספים אחרים שפשוט משכנעים את עצמם שעדיף להם לחיות בגן הסגור בגלל נושא היציבות. מה שאני יכול להסיק מכך הוא שבמידה ואפל אכן הייתה מטמיעה מעין SBSettings מובנה ומכניסה עוד כמה פיצ'רים כמו למשל FolderEnhancer, Zephyr ואולי אפילו CallBar, אתם כן הייתם משתמשים בפיצ'רים הללו ואפילו מהללים ומשבחים אותם בפני חבריכם כי הם היו מגיעים מבית אפל והמכשיר שלכם היה יותר יציב דווקא בגלל העובדה הזו. עכשיו אני לא יודע מה אתכם, אך במידה ואתם זקוקים לכמות קטנה של פיצ'רים באופן כללי, לא נראה לי שהטמעה של מספר טוויקים בכמות כל כך מצומצמת תגרום לבעיית יציבות וגם אם כן, בטח שלא לבעיה כל כך גדולה כפי שאתם כל הזמן מנסים לתאר אותה.

בעברי הייתי משתמש iOS כבד מאוד בעיקר בתחום הטוויקים והשטיקים וחפרתי בכל מקום אפשרי במכשיר. אפילו העליתי בעבר מספר אלמנטים לסידיה ושם בערך זה נגמר. אבל מעולם לא הרגשתי שהמכשיר שלי כל כך כבד ולא יציב, ואם הוא היה במקרה הופך לכזה מיד הייתי יודע שזה נובע בגלל טוויק כזה או אחר שהתקנתי לאחרונה ולאחר הסרתו לרוב הדברים היו מסתדרים. אין מה לעשות, מכשיר פרוץ צריך לתפעל בעיקר אם משתוללים, אבל אם מתקינים עליו מספר טוויקים שימושיים, שום נזק לא נגרם וכולכם כבר יודעים זאת היטב.

יחד עם זאת, אני את הקדנציה שלי ב- iOS סיימתי עם האייפון 4 ואני בטוח שבאייפון 4S הדברים היו נראים קצת אחרת. למעשה, אשתי נהגה לקסטם את המכשיר שלה ברמות הרבה יותר מטורפות ממני וה- 4S שלה היה מהיר וזריז כמו שד ממש עד השנייה האחרונה שהיא מכרה אותו, כך שנראה לי שעניין היציבות זה איזשהו תירוץ עלוב שאתם מנסים באמצעותו לשכנע את עצמכם שלא כדאי לכם לפרוץ את מכשירכם. בתכלס, לי זה פשוט נראה שסתם נמאס לכם להתעסק עם המכשיר שלכם או שאתם פשוט מסתפקים במועט. לא הגיוני שמיליוני אנשים יפרצו את המכשיר שלהם והוא יקרטע, אלא אם הם מזוכיסטים או שמהצד ההפוך עניין היציבות הופך שולי היות ומדובר בעניין של מה בכך אחרת אין לי שום הסבר אחר לרצון העז לפרוץ את המכשיר. :rolleyes:

Or
11/12/12, 22:12
Or, נהל דיון מבוסס עובדות בבקשה.
המון משתמשי iOS אוהב ושונא את אפל בו זמנית וזאת בשל מדיניות הגן הסגור. אתה כנראה מאילו שמשכנעים את עצמם שהחיים יפים עם אזיקים על הידיים.

אפל מאבדים פלח שוק לטובת אנדרואיד על בסיס יומי.
אני מכיר לא מעט מכורי אייפון שנמאס להם מהגן הסגור ומהמסך הקטן ועברו לגלקסי 3.
הטרנד הזה מתפשט בקצב מסחרר.
בגדול אני חושב שזה טוב שאפל לא שחקן יחיד במערכה. אני חי ללא אזיקים עד היום.
לא משדרג ל 6 עד שיבוא סופרמן וישחרר את iOS 6 מהכלא.

רוצה עובדות?
כ-70 אחוז עלו לiOS 6 שזה אומר חיים בלי פריצה.
Jeff Benjamin מסטר של הפריצות ומת על הסידיה וסוקר ים טוויקים ושמיקים כתב את הכתבה שנתי תירגם, הנה קח מקור בלי שום קשר לציפור (זכויות שמורות לאור):
http://www.idownloadblog.com/2012/12/06/3-reasons-why-jailbreaking-is-waning-in-popularity/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+iphonedlb+%28iDownloadBlog%29

זה שאנשים בישראל עדיין כמהים לגניבות אפלקיציות זה גם עובדה, אני נתקל באנשים קשים כאלו יום יום ועד לא מזמן אפילו הזנתי להם אישית את האשראי שלהם שיהיה להם כבר את הפאיקנג ווטסאפ הזה!

10 אחוז פורצים? וואלה נראה לי שהנתונים האלו הם מה זה 2011... אם תבדוק היום זה כנראה 3-5 לדעתי.

לגבי אנדרואיד WTF?! מבחינתי שקצב החדירה יהיה 600 אחוז, זה לא רווחי ולא מקדם מפתחים בשיט, להזכיר לך כמה משחקים יוצאים לאייפון ואולי אולי בהמשך לאנדרואיד? כמה אתה מכיר ההפך? 1-2 אפס? חוץ מזה, אני הגבתי לדברים של ג'ואי אתה בטוח שאתה בכלל הבנת על מה אני מדבר? :confused:

האייפון הפרוץ, מאסתי ב-2010 סורי אוטוטו 6.1 ואיפה אתה? תמשיך לחכות אולי יגיע משיח :cool:

2. נכון יש אנשים שמקסטמים כל דבר בחיים שלהם כולל את הרכבים. השאלה היא האם כל אלו שמבלבלים את המוח על זה שלא צריך להשלים עם מה שאפל מחליטה עבורך, עושים את אותו הדבר בכל אספקט בחיים שלהם, או רק במעגלים הצרים שנוח להם להכריז בהם "פתוח"!

הברקה רצינית! פשוט לייק!!!:cool:

AssafMoraz
11/12/12, 22:48
לפי מה שאתה אומר רק כ- 70 אחוז שדרגו ל- iOS 6. אם כך, בוא נקצץ מהם חמישים אחוז שלא מבינים בשדרוגי גרסה ונשאיר את החמישים האחוזים האחרים והרי לך 15 (לא 3, לא 7 ולא 10 אחוז) אחוזים שלא שדרגו כי הם שומרים על יכולות הפריצה! הנה התפוצצה לה תאוריית העשרה אחוזים של מכשירים פרוצים בעולם ;)

yakirmanz
11/12/12, 23:09
מה שאני יכול להסיק מכך הוא שבמידה ואפל אכן הייתה מטמיעה מעין SBSettings מובנה ומכניסה עוד כמה פיצ'רים כמו למשל FolderEnhancer, Zephyr ואולי אפילו CallBar, אתם כן הייתם משתמשים בפיצ'רים הללו ואפילו מהללים ומשבחים אותם בפני חבריכם כי הם היו מגיעים מבית אפל והמכשיר שלכם היה יותר יציב דווקא בגלל העובדה הזו.

מסכים עם אסף בנושא הזה ב100%.
זה כמו שיגידו שלפני iOS 6 אף אחד לא היה צריך את im busy sms וזה היה תירוץ עלוב לפריצה אבל אני לא חושב שיש משתמש ב ios 6 שלא יוצא לו להשתמש בזה או שלפחות לא מברך את הכניסה של הפיצ'ר הזה למערכת ההפעלה המובנית.

כן מסכים שהdownside (אם אפשר לקרוא לזה כך) של הפריצה הוא שיש פה שיקול נוסף לפני האפשרות לבחור האם לשדרג את המכשיר לגירסה חדשה ללא פריצה או לא. אבל עדיין הדגש הוא שיש לקהילת הפורצים את זכות הבחירה. ובדיוק כפי שלגיטימי שמישהו יגיד שעכשיו הוא כבר לא זקוק לפריצה, זה לגיטימי שמישהו אחר יגיד שהוא כן זקוק לה.

המציאות היא שהסידיה מביאה פיצ'רים שאפל:
1) לא חשבה עליהם.
2) חשבה עליהם אבל לא ידעה איך בדיוק לשלב אותם.
3) החליטה שהם לא נחוצים במכשיר.
4) החליטה שהם פוגעים בחווית השימוש שאליה היא כיוונה.

אני מאמין שזה שילוב של כל האפשרויות, לפעמים כמה ביחד ולפעמים לחוד.

מבחינתי אין פה תחרות בין אפל לקהילת המפתחים לסידיה ואין לי שום בעיה עם המפתחים שבסה"כ נותנים לי אפשרות להעשיר את חוויית השימוש שלי במכשיר לפי הצרכים שלי.

Or
11/12/12, 23:16
הייתי ממליץ לה ראשית להטמיע סב סטינגס, לאחר מכן להוסיף צלצול דרך המכשיר בפורמט של אמ פי 3 וועוד'...

וואי מזל שאתה פה! אפל הקשיבו! :)

עכשיו ברצינות, כמה זמן אני שומע על הSBS הזה כמה?!
העבירו לכם את הBT להגדרות הכי קדימה שאפשר, ויפי לא צריך לכבות וגם לא 3G וה-GPS (בניגוד מוחלט לאנדרואיד) פועל רק שצריכים אותו ושלא הוא מכבה את עצמו ואפילו אפל מתכננת להוסיף פיצ'ר שלא קיים שום מקום שזה 3G חכם שפועל גם כאשר אתה "מחובר" לויפי אבל הוא דפוק או חלש, אז מה אתם צריך לסגור את כל הפיצ'רים בהנף יד, מה?!

אני שומע את ה"גן הסגור" כבר כל כך הרבה שנים וכ-99.999999 אחוז מהאנשים שמדקלמים את צמד המילים הזה או שאין להם מושג או חצי מושג מה זה אומר והם קראו את זה במיטב העיתונים הישראלים שלנו שממונים ע"י מיטב המתחרים של אפל (ידעתם שבארהב אפשר לקנות איפון 5 ב-200 דולר בלי חוזה? נשבע לכם קראתי במרקר\ווינט\גלובס\מאקו זה חייב להיות נכון!) או שהם פשוט פאנדרואידים שכל מה שקשור לחברה מקופרטינו גורם להם לתחושת קבס אפילו אם זה:"אפל יורדת בסקרים".

אז תעשה לי טובה, בחייאת... אגב אפשר לשים צלצול שבא מפורמט של MP3 אתה בטוח שיש לך אייפון וועוד? :rolleyes:

ofiredri
12/12/12, 01:05
חוץ מזה, אני הגבתי לדברים של ג'ואי אתה בטוח שאתה בכלל הבנת על מה אני מדבר?

אור, אתה לא מכיר אותי ואין לך זכות לזלזל באינטליגנציה שלי או לקרוא לי במילים אחרות "טיפש" או לטעון שאני מדבר שטויות וכו'.
את התשובה קיבלת טוב טוב מאסף - אפל דוחפים את השדרוג למשתמשים שלהם והרבה מהם מבינים שהם איבדו את הפריצה בדיעבד. כך שהעובדות שלך מעוותות והסגידה שלך למסטר של הפריצות עוורת לחלוטין.
סתם לידיעתך, אני עם 13 שנה בניהול תוכנה ולא בקוד כמו iOS.

עכשיו תעשה לי טובה: אל תגיב לי יותר ואני לא אגיב לך. הרמה של התגובות לך מתנשאת ללא סיבה. ואם תגיב אני פשוט אתעלם.
תודה מראש !

Or
12/12/12, 01:20
אור, אתה לא מכיר אותי ואין לך זכות לזלזל באינטליגנציה שלי או לקרוא לי במילים אחרות "טיפש" או לטעון שאני מדבר שטויות וכו'.
את התשובה קיבלת טוב טוב מאסף - אפל דוחפים את השדרוג למשתמשים שלהם והרבה מהם מבינים שהם איבדו את הפריצה בדיעבד. כך שהעובדות שלך מעוותות והסגידה שלך למסטר של הפריצות עוורת לחלוטין.
סתם לידיעתך, אני עם 13 שנה בניהול תוכנה ולא בקוד כמו iOS.

עכשיו תעשה לי טובה: אל תגיב לי יותר ואני לא אגיב לך. הרמה של התגובות לך מתנשאת ללא סיבה. ואם תגיב אני פשוט אתעלם.
תודה מראש !

בקצרה:
- למיטב ידיעתי מי שפרץ לא יכול בכלל לעדכן גרסא אז הטיעון הזה של "אפל דוחפת" נופל.
- אסף כבר חסום אצלי כחצי שנה אני לא רואה שום תגובה שלו (או ציטוט, יש לי את הדרכים שלי) ואני יודע שאני לא מפספס יותר מידי, מוזר לי שהוא עדיין מגיב לי למרות שהוא יודע שההשקעה הזאת לשווא, נו טוב.
- לא היה לי שום "סגידה" אם אתה לא מכיר את ג'ף אז הכרתי לך אותו, ואם כן אז אתה יודע שהוא שם דבר ואם זה כתבה שלו... נו טוב כבר הבנת.
- מבחינתי תיהיה עם 300 שנה בכתיבת חלקים ל-iOS אני מדבר כמעט על בסיס יומי, היום פחות, עם מפתחים מכל העולם ולא הכל הם יודעים ושאומרים שטויות אני מגיב בהתאם, לא משנה אם אתה קוק או או הפאנדרואיד התורן.
- לגבי הזילזול אני באמת הגבתי לג'ואי אתה בחרת לענות לתגובה שלי זאת זכותך, לדעתי לא הבנת את הדברים כאשורם רוצה להתעצבן ולקחת את זה למקומות אחרים, בכיף, זאת לא הייתה כוונתי, אתה מוזמן להתעלם כמובן זאת זכותך.

אם נחזור לנקודה המרכזית שלי אז לפי כמות התגובות שיש פה היום לעומת שנים אחרות רואים בבירור שגם אם הפריצה תצא מחר לא כולם "יתנפלו" עליה, טוב נו אולי האלו שחיביים ווטסאפ :roll:

AssafMoraz
12/12/12, 06:38
חחחחחחח עלק: "יש לי את הדרכים שלי" מתערב איתך שאני כלל לא חסום אצלך וגם אם כן אתה כל שנייה מתנתק כדי לבדוק מה כתבתי פחחחחח מכיר אותך אולי אפילו קצת יותר טוב ממה שאתה מכיר את עצמך! :mrgreen:

ipxp
12/12/12, 06:54
אסף, תראה מה רצינו מהסמארטפון שלנו מלפני שנתיים שלוש ומה אנחנו רוצים עכשיו. עם ההתקדמות המהירה, זה ממש נראה כאילו נהיינו מפונקים.

לי אישית המכשיר לא היה פרוץ לא בגלל חוסר בטוויק כזה או אחר שעושה את החיים טיפה יותר קלים, אלא הרוב היו במצב הזה מלכתחילה מכיוון שהמכשיר שלהם לא היה סימפרי ולא עבד בלי זה. ככה גם היה אצלי.

יש כאן אנשים שטוענים שהטוויקים האלה בשבילם זה must, ושהמכשיר שלהם לא יכול להתקיים בלעדיהם. כל אחד ודעתו. אני פשוט אומר שיש גם אנשים כמוני שזה לא must בשבילם, ולא היה must בשבילם - זה לא היה מעולם סוג של "הכנעות למדיניות הגן הסגור של אפל".

אם הם יוציאו בעדכון עתידי עוד טוויקים מסידיה ישר לios? אם זה יהיה טוב, יכול להיות שאהלל אותם על הביצוע. אבל יש הבדל גדול בין השניים: תפסיקו למכור לעצמיכם שפיצ'ר x יעבוד בדיוק באותה צורה על האייפון ממפתח צד שלישי מסידיה כמו שהוא יעבוד אם אפל תכניס אותו בעצמה למערכת ההפעלה. אתם יודעים שאי אפשר בכלל להשוות בין הביצועים שכל אחד מהם ייצור.

AssafMoraz
12/12/12, 07:06
אסף, תראה מה רצינו מהסמארטפון שלנו מלפני שנתיים שלוש ומה אנחנו רוצים עכשיו. עם ההתקדמות המהירה, זה ממש נראה כאילו נהיינו מפונקים.

לי אישית המכשיר לא היה פרוץ לא בגלל חוסר בטוויק כזה או אחר שעושה את החיים טיפה יותר קלים, אלא הרוב היו במצב הזה מלכתחילה מכיוון שהמכשיר שלהם לא היה סימפרי ולא עבד בלי זה. ככה גם היה אצלי.

יש כאן אנשים שטוענים שהטוויקים האלה בשבילם זה must, ושהמכשיר שלהם לא יכול להתקיים בלעדיהם. כל אחד ודעתו. אני פשוט אומר שיש גם אנשים כמוני שזה לא must בשבילם, ולא היה must בשבילם - זה לא היה מעולם סוג של "הכנעות למדיניות הגן הסגור של אפל".

אם הם יוציאו בעדכון עתידי עוד טוויקים מסידיה ישר לios? אם זה יהיה טוב, יכול להיות שאהלל אותם על הביצוע. אבל יש הבדל גדול בין השניים: תפסיקו למכור לעצמיכם שפיצ'ר x יעבוד בדיוק באותה צורה על האייפון ממפתח צד שלישי מסידיה כמו שהוא יעבוד אם אפל תכניס אותו בעצמה למערכת ההפעלה. אתם יודעים שאי אפשר בכלל להשוות בין הביצועים שכל אחד מהם ייצור.

שמע, תגובה יפה, באמת, ואני מבין שאתה באמת ובתמים מאמין בכך ואני מכבד אותך על כך. אתה, בניגוד לאור, יודע לנהל דיון תרבותי וזה היופי אצלך. בהזדמנות זו אני מצטער אם בעבר יצא לי קצת לתקוף אותך, באמת שלא הגיע לך!

בתשובה לתגובתך אז אני יכול לספר לך שקיימים טוויקים שעובדים הרבה יותר טוב מאיך שאפל יצרה אותם במקור. דוגמה טובה לכך היא התוסף FolderEnhancer שאפילו על אייפון 3G ישן נושן ואיטי להחריד אשר מריץ את גרסה 4X, הוא משפר משמעותית את המהירות של פתיחת התיקיות. כמובן שקיימים עוד מגוון רחב של תוספים כאלו.

אתה מבין, כשאמרתי קודם לכן שאם אפל תטמיע את הפיצ'רים הללו כולכם תהללו ותשבחו אותם, ידעתי היטב למה התכוונתי וידעתי מי הם אותם האנשים שיעשו זאת היות ואני מכיר את הנפשות הפועלות. בשורה התחתונה, שכל אחד יבחר במה שטוב לו. אני באופן אישי לא מסוגל לחיות עם מכשיר לא פרוץ, וגם כשהוא היה פרוץ היו חסרים לי אפשרויות והמכשיר שיעמם אותי כבר. אם אתה מסתפק במכשיר כפי שהוא, שאפו אחי, תהנה לך ממנו כמו שהוא.

Arditi
12/12/12, 07:11

''מפונקים'' לא.. רוצים שהמכשיר יעבוד בשבילנו? זה כן. ואני לא מדבר על אנדרואיד עכשיו, אז אל תטרחו להזכיר אותה. לא כל מה שאומרים על iOS חייב לגרור תגובה על אנדרואיד.

AssafMoraz
12/12/12, 07:52
מסכים איתך. אפילו אייפון 2g מתמודד עם כמה תוספים חיוניים, ואם כך אין שום סיבה שבעולם שדרקון אימתני כמו האייפון 5 יכשל במשימה ;)

ipxp
12/12/12, 12:38
מסכים איתך. אפילו אייפון 2g מתמודד עם כמה תוספים חיוניים, ואם כך אין שום סיבה שבעולם שדרקון אימתני כמו האייפון 5 יכשל במשימה

עדיין חיי ובועט אצלי. ויש בו לא מעט תוספים מסידיה. "צריך או לא צריך" זאת כמובן שאלה של הרבה מאוד דברים. גם האישיות שלך וגם המכשיר שלך.

''מפונקים'' לא.. רוצים שהמכשיר יעבוד בשבילנו? זה כן. ואני לא מדבר על אנדרואיד עכשיו, אז אל תטרחו להזכיר אותה. לא כל מה שאומרים על iOS חייב לגרור תגובה על אנדרואיד.

כבני אדם תמיד נרצה שהכל יהיה יותר נוח. ולשם זה הולך. המכשיר כבר "עובד בשבילנו". אתה צודק שמכשיר מסוים תמיד יכול לעבוד עוד יותר בשבילנו, תמיד יש איפה להוסיף. השאלה, כמו תמיד, היא מה מספיק ומרצה אותך.

שמע, תגובה יפה, באמת, ואני מבין שאתה באמת ובתמים מאמין בכך ואני מכבד אותך על כך. אתה, בניגוד לאור, יודע לנהל דיון תרבותי וזה היופי אצלך. בהזדמנות זו אני מצטער אם בעבר יצא לי קצת לתקוף אותך, באמת שלא הגיע לך!

בתשובה לתגובתך אז אני יכול לספר לך שקיימים טוויקים שעובדים הרבה יותר טוב מאיך שאפל יצרה אותם במקור. דוגמה טובה לכך היא התוסף FolderEnhancer שאפילו על אייפון 3G ישן נושן ואיטי להחריד אשר מריץ את גרסה 4X, הוא משפר משמעותית את המהירות של פתיחת התיקיות. כמובן שקיימים עוד מגוון רחב של תוספים כאלו.

אתה מבין, כשאמרתי קודם לכן שאם אפל תטמיע את הפיצ'רים הללו כולכם תהללו ותשבחו אותם, ידעתי היטב למה התכוונתי וידעתי מי הם אותם האנשים שיעשו זאת היות ואני מכיר את הנפשות הפועלות. בשורה התחתונה, שכל אחד יבחר במה שטוב לו. אני באופן אישי לא מסוגל לחיות עם מכשיר לא פרוץ, וגם כשהוא היה פרוץ היו חסרים לי אפשרויות והמכשיר שיעמם אותי כבר. אם אתה מסתפק במכשיר כפי שהוא, שאפו אחי, תהנה לך ממנו כמו שהוא.

תודה.
תמיד יכולים להיות מקרים יוצאי דופן, ובאותה צורה גם אפל כמו כל חברה יכולה לעשות פיצ'ר בצורה נוראית ולהפוך את חווית השימוש ליותר גרועה. אבל ברוב הפעמים, הבנת את הכוונה שלי.
שנינו כבר הגענו להבנה, חבל לטחון מים, סיכמת את זה טוב בפסקה האחרונה שלך. כל אחד יהנה ממה שהוא יבחר לעשות.

niphone
12/12/12, 17:02
כנראה האקרים עברו לאנדרואיד :)

Fringe
12/12/12, 17:44
עוד סיבה ששכחת לציין היא שהיום קל מאוד להשיג מכשירי simfree ושהאיפון משוווק בכל העולם כמעט.
בעבר, המכשיר לא שווק בכל העולם מה שחייב פריצה של המכשיר שחיונית כדי להפוך את המכשיר לסימפרי כדי לחבר אותו לרשת שאינה נתמכת.
כיום, ניתן גם לקנות מכשירי סימפרי כמעט בכל מקום בעולם ולכן אין חובה לפרוץ את המכשיר.

בו גם נודה על האמת, טוויקים מאוד מושכים עד גיל מסויים. את רוב האנשים לא ממש מעניינות ערכות נושא וטוויקים למינהם. את השיפורים המשמעותיים, אפל כבר הטמיעו במערכת ההפעלה ולכן סידיה מציעה היום בעיקר גימיקים.

חומי
12/12/12, 19:40
וואלה?
איך הרכב שלך נראה? הג'אנטים מניקל? אגזוז כפול וכו'? או שאתה מקבל את דרכי ההלכות שהיצרנית הכתיבה לך על מוצר שרכשת בהרבה מאוד כסף...
או אולי המקרר שלך? הוא עושה קפה והמאייד שלו עושה רעש של קומקום?

לא יודע מה הקבעון של אנשים לגבי זה שהטלפון שלהם יעשה דברים שלא מגיעים מובנים איתו?
בכל מקרה יש את חופש הבחירה בין יציבות ואיכות לבין פתיחות, תודה לאל.

נתי- ראשית אני מציע שהכתבות שלך הסתיימו במילה ''לדעתי''! ואל תכלול את כולם בדעות שלך!
שנית - איך אני בחיים הפרטיים שלי? מבטיח לך שהיית רוצה 30% מהחיים האלה.
וכן על מי אתה עובד בדעות המזוויפות שלך? - אני בטוח שאם היית פריצה אתה רץ לזה - ומה בעצם הבאת בכתבה שלך?, שכן הכתבה לא באמת משקפת את דעותך האמיתיות, אלא את השיגעון לכתוב משהו! המשהו שחוזר על עצמו בשינוי כותרת כזו או אחר, ושאין בהן שום עניין אינטלקטואלי וענייני.

ולעיניין הכללי: אני לא תקפתי כלל את דעותך! רק רציתי לומר שיש מישהו שלא מסכים לדעותך ובאופן אישי - וכאן אני הבעתי את רצוני האישי בלבד, וכן אני מכבד את רצון או דעה של כל אחד אחר - והיה טוב שגם אתה תחשוב כך!!! כבד אחר שפן יכבד אותך!!!

אין בנאמר שאיני אוהב את המכשיר שלי כפי שהי - להפך אני מאוד אוהב אותה ומכל מכשיר אחר שיש לי! אך ועם זאת אני - וחוזר על דברי - כמהה לפריצה.

natish
13/12/12, 08:22
נתי- ראשית אני מציע שהכתבות שלך הסתיימו במילה ''לדעתי''! ואל תכלול את כולם בדעות שלך!
שנית - איך אני בחיים הפרטיים שלי? מבטיח לך שהיית רוצה 30% מהחיים האלה.
וכן על מי אתה עובד בדעות המזוויפות שלך? - אני בטוח שאם היית פריצה אתה רץ לזה - ומה בעצם הבאת בכתבה שלך?, שכן הכתבה לא באמת משקפת את דעותך האמיתיות, אלא את השיגעון לכתוב משהו! המשהו שחוזר על עצמו בשינוי כותרת כזו או אחר, ושאין בהן שום עניין אינטלקטואלי וענייני.

ולעיניין הכללי: אני לא תקפתי כלל את דעותך! רק רציתי לומר שיש מישהו שלא מסכים לדעותך ובאופן אישי - וכאן אני הבעתי את רצוני האישי בלבד, וכן אני מכבד את רצון או דעה של כל אחד אחר - והיה טוב שגם אתה תחשוב כך!!! כבד אחר שפן יכבד אותך!!!

אין בנאמר שאיני אוהב את המכשיר שלי כפי שהי - להפך אני מאוד אוהב אותה ומכל מכשיר אחר שיש לי! אך ועם זאת אני - וחוזר על דברי - כמהה לפריצה.

חומי, כל כתבה מכילה את הדיעה של הכותב בין אם באופן גלוי או ניסתר. במקרה שלך אתה יכול מטודית להוסיף לכל כתבה שלי את המילה "דעתי" אם זה משפר את ההרגשה שלך.

דעות מזויפות? אם היה לי כבוד כלשהו לדיעה שלך הוא ירד בזה הרגע.
התנסיתי בפריצה עוד כשלא ידעת מה זה בכלל אייפון, אז תחסוך את הניסיון העלוב שלך לעשות כאילו שאתה מכיר אותי או את הדיעות שלי, על סמך התוכן שאני מעלה באתר.

בכל אופן נראה שנגעתי בעצב חשוף אבל נכון.