מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מה חסר במערכת ההפעלה הניידת של אפל?

RAiNZ
08/11/12, 14:05
מה הם החסרונות של iOS, ומדוע אפל חייבת לשנות את מערכת ההפעלה הניידת שלה באופן ניכר על מנת לשמור על מעמדה? - בהמשך:

למרות שרבים הופתעו מהמהלך, הסנטימנט הכללי כלפי פיטוריו של סקוט פורסטל מאפל הוא בעיקר חיובי. סגן הנשיא הבכיר והוותיק תואר לא אחת כאדם אשר קשה מאוד לעבוד איתו, ונושא הלפיד עבור הגישה הסקאומורפית השנויה במחלוקת אשר הוביל מורו הרוחני סטיב ג'ובס ב-iOS.

תחומי האחריות של פורסטל כעת מפוצלים בין מספר מנהלים, כאשר כל תחומי הממשק האנושי, לחומרה ותוכנה, נמצאים כעת תחת כנפו של ג'וני אייב. הרבה מאמינים כי הכשרון של אייב לאסתטיקה עתיד לתת את אותותיו בתוכנה, ויתן בכך ל-iOS את השינוי המרענן שהיא כלכך זקוקה לו. אך האם עור קורינתי עשיר ורקע הפשתן הכהה של אפל הן הבעיות הגדולות ביותר של מערכת ההפעלה הניידת שלה?

http://imageshack.us/a/img600/8428/appleios5624.jpg

בואו נהיה כנים רבותיי: בעוד שזו בהחלט סוגייה של טעם וריח, ואי לכך אני משוכנע שחלק לא יסכימו איתי - iOS לוקה בחסר בכמה מובנים שונים, עד כדי כך שלעניות דעתי ודעתם של עוד רבים אחרים, הגיע הזמן לשינוי מהותי. בכל שנה מתוך שלושת השנים האחרונות במועד השקת התוכנה והחומרה של אפל, תמיד היה ניתן לשמוע את קולות האכזבה ברקע. ובעוד שזה נכון שחדשות המיינסטרים עושה הרים מגרגירי חול, ומנפחת בעיות שוליות לכדי סקנדל רבתי - זו לא אומרת שאפשר להתעלם מהעובדה שלא הכל וורוד.

אם צריך להתחיל במקום ספציפי, הרי שרצוי להתחיל בחיי הסוללה. בעוד שידוע כי חיי הסוללה של האייפון ושל מכשירי סמארטפון אחרים אינם מזהירים במיוחד, בעיות הסוללה של מכשיר האייפון 4S הם אחד המקרים שבהם דווקא המדיה שתקה היכן שהיא הייתה אמורה לעשות רעש. אומנם רבים הצליחו לפתור את הבעיות הללו (לפחות בצורה חלקית) באמצעות כל מיני טריקים ושטיקים (התעסקות בהגדרות המכשיר), רבים אחרים נותרו תקועים במצב מתסכל שבו הם - פשוטו כמשמעו - היו מחוברים למטען כמו כלבים על רצועה.

http://imageshack.us/a/img822/3446/iosbatterylife.jpg

אפל לא הציעה שום מענה לבעיה הזו, לא במילים ולא במעשים. מעבר לכך, גם מכשירי אייפון מדורות קודמים הושפעו לרעה מהבעיה, אם כי לא בצורה גורפת כמו ה-4S. בין הצעדים הבודדים שאפל כן נקטה (לכאורה - כי אין לנו דרך לאמת זאת באופן רשמי), הוא למזער את עוצמת הווליום של המכשירים על מנת לחסוך בחיי הסוללה. אך לא רק שהצעד הזה לא עזר לחיי הסוללה במאומה, הוא פגע בחווית השימוש הכללי במכשירים. כאשר אנשים (וכמות נכבדת מהם, בהסתמך על תגובות באתרנו ובעמוד התמיכה של אפל) מאחרים לעבודה כי הם לא שמעו את השעון המעורר - הרי שזו בעיה רצינית ביותר.

עוד עניין שדורש שיפור רציני ב-iOS הוא האופן שבו האייפון מבצע מולטיטאסקינג, ומנהל את משאבי המערכת. עם כל הכבוד לדעתם של אלו שטוענים ש-iOS מנהלת משאבים בצורה נהדרת - אני נאלץ שלא להסכים. המולטיטאסקינג של אפל לא ברור, והוא פשוט לא יעיל כמו המולטיטאסקינג בפלטפורמות אחרות קרי אנדרואיד וווינדוס. בפרט, רמת התסכול עולה כאשר משתמשים אשר רוצים לנהל בעצמם את המולטיטאסקינג נאלצים (ללא פריצה) לסגור את האפליקציות שרצות ברקע אחת-אחת. לא פרקטי, לא יעיל, ולא יפה.

יש לנו גם את סירי - העוזרת הקולית של אפל שהתחילה בקול תרועה גדול, אשר דעך לאיטו. לחוד מן העובדה שסירי בעברית עוד רחוקה מאיתנו, השיפורים שאפל הציגה לסירי מאז השקתה הם פחות מינימליים מאשר שהם חסרי תועלת. להיות מסוגלת למצוא סטטיסטיקות ומידע על ספורט (קבוצות, שחקנים, תוצאות וכו')? פוסט לפייסבוק וטוויטר? - מה עם דברים חשובים יותר כמו "כבי/הדליקי את ה-WiFi"? - פעולה כלכך פשוטה, עד כי השד יודע מדוע היא לא יכלה לעשות זאת מלכתחילה.

כמובן שהרשימה הזו לא תהיה שלמה מבלי לאזכר את עניין המפות של אפל. עם כל הכבוד לאפל ולמתחרותיה, הצורה הכושלת שבה אפל השיקה את המפות שלה (כתוכנת בטא חצי אפויה) מזכירה יותר את צורת ההתנהגות שאפיינה את פלטפורמת אנדואיד בעבר
(גוגל כיום השתפרה פלאים מהבחינה הזו). בשנה האחרונה, אפל השיקה 2 פיצ'רים תוכנתיים בעודם בגרסת בטא (מפות, סירי) - כך שהטיעון שאפל אינה משיקה מוצרים חצי אפויים כבר אינו רלוונטי.

http://imageshack.us/a/img69/5149/maps1209201.jpg

וזה משאיר אותנה עם סוגיית המראה והתחושה - אותו סעיף שאפל משתמשת בו לעיתים קרובות במשפטי הפטנטים. המראה והתחושה של iOS כבר מיושנים. iOS זקוקה לריענון דחוף. הקבלה לכך יכולה להימצא בהתפתחות של מערכת ההפעלה הממוחשבת של אפל - OS X. מערכת ההפעלה הזו של אפל השתנתה מאוד בשנים האחרונות. העובדה שאפל מתאמצת לחדש בכל שנה בתחום הזה היא בהחלט ניכרת. אז מדוע, אם כך, לא ב-iOS?

אין ספק שזה בהחלט מעודד לדעת שאפל ניגשת ל-iOS בכיוון חדש. כעת ניתן רק לקוות שהיא תספק את הסחורה. מה איתכם? - האם אתם רוצים שינוי, או האם טוב לכם עם המתכונת הנוכחית?

zcbd
08/11/12, 14:25
בעניין הסוללה אני ממש לא מסכים, לאחר עדכון של גרסת 6.0.1 באייפון 4s חיי הסוללה שלי מדהימים !
אתמול עמדתי על 10+ שעות שימוש ו 12+ שעות המתנה (יש לי תמונה המוכיחה זאת)
בקשר לעיצוב וחווית השימוש, אין ספק שאפל זקוקה לשינוי מרענן שיחזיר את החוויה למשתמשי האייפונים והאייפודים למיניהם !

iidoido
08/11/12, 14:51
וויג'דטים,
קסטומיזציה מלאה יותר במיוחד על מסך הבית,
אפשרות להוריד קבצים ולאחסן בתיקייה מסויימת וברגע שלוחצים על קובץ מסויים, הוא נפתח אוטומטית ביחד עם התוכנה שאמורה לפתוח אותו..

אני זוכר שהיו לי עוד הרבה דברים בראש, אבל לא עולה לי יותר מזה.
בגדול אני מאוד אוהב את המערכת ההפעלה הזאת.

Osarid
08/11/12, 14:54
בעניין הסוללה אני ממש לא מסכים, לאחר עדכון של גרסת 6.0.1 באייפון 4s חיי הסוללה שלי מדהימים !
בקשר לעיצוב וחווית השימוש, אין ספק שאפל זקוקה לשינוי מרענן שיחזיר את החוויה למשתמשי האייפונים והאייפודים למיניהם !

אני מצטרף אליך בנוגע לסוללה. בלי להתעסק הגדרות וכו', הכל פועל, כולל בלוטוס GPS, חיי סוללה יפים מאוד.

megashock
08/11/12, 15:02
ממשק המשתמש של ה ios לדעתי פחות נוח לשימוש מאשר האנדרואיד בעיקר בגלל שהוא למעשה מורכב רק משורות של אייקונים ותיקיות ואין שכבה ראשית של מסכי בית חיים עם ווידג'טים שמתעדכנים בזמן אמת ואייקונים שניתן לסדר לבד לפי איך שנוח למשתמש.
ממשק המשתמש של ה ios למעשה מורכב רק מהחלק האחורי של האנדרואיד איפה שנמצאים כל האייקונים של האפליקציות שמותקנות.

semi-t
08/11/12, 15:03
אני גם באופן אישי שמתי לב לשיפור בחיי הסוללה עם iOS 6.0.1, על אייפון 4.

giladk
08/11/12, 15:05
RAINZ כל מילה בסלע , ה - OS X שואפת לשלמות בהשוואה לIOS. אני מקווה שאחרי ניקוי האורוות באפל המצב ישתנה .

פונטיוס
08/11/12, 15:10
מה שמפתיע אותי זה שמה שהרוב מבקשים פה זה פיצ'רים של אנדרואיד.
אתם רוצים לבצע למעשה אנדרואידיזציה של האייפון.
ומה יקרה אם כפועל יוצא מהיישום של השיפורים האלו האייפון יעבוד פחות חלק, זה מחיר שתהיו מוכנים לשאת בו?
למשל, לעבור לריבוי משימות נוסח אנדרואיד: במקרה כזה באמת יהיו בזכרון (הפעיל) יותר מאפליקציה אחת, והמעבד יצטרך לחלק את זמנו בין תהליכים שונים, אני לא בטוח שאז נקבל כאלו ביצועים מפוצצים כמו היום על מעבדים כפולי ליבה בלבד.
גם שולחנות עבודה דינמיים עם ווידג'טים הם צרכני משאבים יותר גדולים...

kibub
08/11/12, 15:23
גם אני דיי מאוכזב מ OS6
אני תמיד נלחם באנשי אנדרואיד ושולף אסים של המערכת IOS אבל לאט לאט וכבר אין לי קלפים לשלוף.

לאחרונה שידרגתי לאייפון 5 מאייפון 4 ועברתי לחוקיות (לא פרוץ) ואני דיי מאוכזב מOS אפילו שאני תושב קנדה והטלאפון עושה יותר משהוא עושה לכם.

מהמפות אני מאוד מרוצה אבל מכל השאר לא. סירי זה נחמד מאוד אבל תיפיתי ליותר במיוחד עכשיו שGOOGLE VOICE נושף בעורפה של סירי.

אם אפל לא מתכוונים לשלוף שפן מהכובע באייפון 6 עם מכשיר פצצה וOS מדהימה היא הולכת להפסיד את הכתר כי אנדאויד רץ מהר יותר מאפל.

ronier
08/11/12, 15:39
באמת זה גובל בחוצפה שאין קיצורי דרך לדברים בסיסיים כמו כיבוי הדלקה של WIFI\BLUETOOTH.

בגירסה 4.2. של אנדרויד הם עשו שאם מורידים את ה NOTIFICATION CENTER עם שתי אצבעות זה פותח תפריט של קיצורים להגדרות של המכשיר.

זה גאוני!
בקצב הזה אנדרויד עוד יברחו לאפל

M,Benda
08/11/12, 16:06
מישהו יודע על אפליקציות חיוניות שאין באייפון 5 כמו היוטיוב?

coalla2001
08/11/12, 16:14
הייתי חייב להגיב.
אני משתמש ותיק של אייפון ( 3 , 4 ) ועכשיו מתלבט בין האייפון 5 לבין HTC לא אנדרואיד אלא דווקא ווידוס 8 , מה שלא תגידו - המערכת הזו נראית מדהים בממשק ואין ספק שחשבו הרבה.
כמובן שצריך לבדוק אותו קצת לפני - אבל הוא על הכוונת

אפל חייבים חידוש מרענן בדחיפות למערכת הפעלה שלהם !

shahar486
08/11/12, 16:44
לא יכול להסכים יותר עם הכתוב. זה היה מאוד מדוייק ואני חושב שצריך דחוף לשנות את IOS

Moran
08/11/12, 16:59
באמת זה גובל בחוצפה שאין קיצורי דרך לדברים בסיסיים כמו כיבוי הדלקה של WIFI\BLUETOOTH.

במשך כשנה (אייפון 4 וכיום 5) הוויפי, בלוטות', ג'יפיאס תמיד דולקים ואף פעם אני לא סוגר את האפליקציות שבמולטי טאסקינג. לפי דעתי סתם אובססיביות והתעסקות מיותרת. יתרון נוסף, אם נגנב האייפון לפחות הג'יפיאס עובד.
יאמר לזכות האיפון 4 שהבטריה החזיקה לי יותר מה 5 (שעה של שימוש יותר).

דרך אגב, אני לא יודע איך נוצר הרושם שהבטרייה באייפון ובגלאקסי (לצורך העניין) הם אותו הדבר, במשך תקופה ארוכה נכנסתי לפורום של אנדרויד וכל פוסט שלישי זה על מצב הבטרייה "יורד לי 34% בטרייה בלילה", "25% בטרייה זוללת בשעה", "סוללה נגמרת מהר".

roisar
08/11/12, 17:05
אני מסכים לחלוטין שדרושים שיפורים במערכת הפעלה,
אך בימים האחרונים יצא לי לפגוש סמסונג גלאקסי, והמערכת האנדרואידית אולי מתוחכמת יותר
אבל היא מקושקשת היא פחות אינטואטיבית, ולא נעימה לעין

ייתכן שחסרים פיצ'רים אבל אני באמת לא בטוח שצריך לעשות כמו שמשהו פה כתב אנדרוליטיזציה למערכת הפעלה,
או פשוט לחשוב מחדש על הדברים כמו שאפל היו עושים. פעם.

tomer0812
08/11/12, 17:15
לא נעים להגיד אבל iso לעט לעט נהיית כמו מכרכת ההפעלה של נוקיה.. פשוטה קלה לשימוש אבל חסרת טעם!!!
אני חושב שזה גם לא מוצדק שאין שינוי במערכת הפעלה בן ipad לאייפון!!
יכולים להיות עדכונים מעניינים כמו לדוגמה.
לפתוח שתיי ישומים / אפליקציות בחלונות נפלדים על ידי חלוקה של המסך ל2
שינוי במראה, יותר חופשיות עם הבלוטות 4, פטרון לצפיה ישירה, וכו? יש עוד הרבה..
בהתחלה רציתי להביא את האייפון 5 עכשיו אני כבר לא יודע.. וווינדוס 8 לא ניראה רע בכלל הפילו ניראה מצויין. תאמינו לי מזל שהאיפון ניראה יורקתי אחרת ממזמן לא הייתי קונה אותו היום

zigfried
08/11/12, 17:56

6.01 בהחלט הפך את ה 4S שלי חזרה למכשיר שמיש.

Sam.I
08/11/12, 18:01
כתבה יפה!
אני שדרגתי ל- 6.0.1 (כמובן ללא פריצה) וקשה בלי פיצ'ר שעושה את העבודה של remove background ו- sbsettings
בחיי סוללה לא מרגיש שיפור.

zigfried
08/11/12, 18:05
מה בדיוק אתם רוצים?

ווידג'טים? תודה לאל, עדיין יש קצת טעם טוב באפל ולא יכניסו את הקשקוש הזה לאייפון.
רוצים שהאייפון שלכם ינצנץ כמו עץ חג מולד? קנו אנדרואיד.
יש לכם בעיות עם המולטיטאסקינג? שחקו קצת עם המתחרים.
ראו מה אפליקציות צד שלישי עושות לטלפון שלכם אם רק מרשים להן.
רוצים טלפון מקרטע כי המולטיטאסקינג שלו לא מוגבל? קנו אנדרואיד.
יש לכם בעיות עם המראה הכללי של iOS, הוא לא מרגש אתכם יותר?
תשיגו לכם חיים! זה השטויות שמעניינות אתכם?

zigfried
08/11/12, 18:15
הנה מה שבאמת חסר לי:

אפשרות לאפליקציות לספק "שרותים" אותם ניתן לצרוך בתוך אפליקציות אחרות, כמו הצגת סוג קובץ שתוכנה מסוימת פותחת בתוכנה אחרת, או ביצוע חישוב ע"י אפליקציה אחרת בלי לפתוח את "כולה".
אפשרות להחלפת הדפדפן או תוכנת האימייל תוך הסרת המגבלות מאפליקציית אימייל חלופית
קיצורים לSettings שיאושרו באפסטור
MIDI עם תמיכה אמיתית ב SoundFonts ולא התרוץ העלוב הזה שיש עכשיו
הגיע הזמן לתקן את הבאגים ב Audio Session שהוצגו ב iOS 5
Roadmap - כדי שנדע מה לתכנן הלאה ולא נופתע מכל שחרור של אפל

Omri David
08/11/12, 19:30
אני לא רואה עתיד אצלי משתמש שוב במכשירי אפל אחרי 3GS שיש לי, הטלפון הבא שלי יהיה משהו אחר.
בכל מקרה, דברים שחסרים ויש אותם כבר בטלפונים ישנים שחבל אין אותם, אם היה זה היה חוסך לי בלגן.

*הקלטת שיחה.
*רשימה שחורה, לשים מספרי טלפון לא רצויים ושמישהו כזה מתקשר זה משמיע צליל תפוס.
*רדיו, אני יודע שהטלפון הוא קטע של אינטרנט, אבל לא היה מזיק שיהיה שבב כזה.
*שידור לרדיו, הולכים לחבר, מכוונים 2 מכשירים תדר ואז שומעים מה מתנגן במכשיר במערכת.
(4 אפשרויות שהיו לי בטלפון סוני אריקסון)
*מסך נעילה, דיי משעמם שיהיה אפשר לשנות מה שהולך בו.
*מסך הבית, אחרי שראיתי את חלונות 8 לטלפון, אני יכול להגיד שגם זה משעמם באייפון.
*העברת קבצים Bluetooth + אפשרות לעשות את האייפון ככונן.
*החלפת בטרייה, אני יודע שהטלפון ירוק, אבל היה נחמד אם היה אפשר להחליף. (אני יודע שזה לא יקרה)

אני מאמין שיש לי עוד פשוט לא זוכר.

hbenshal
08/11/12, 19:37
So true so sad
hbenshal

Jenia.Brook
08/11/12, 19:42
האמת הייתי רוצה לראות שינויים במערכת ההפעלה אבל לא גדולים בקנה מידה של ווידג'טים מפלצתיים כמו באנדרואיד, אלא משהו יותר בקטנה שמתאים לרוח וקונספט של אפל.

הנה דוגמא נחמדה לקונספט שכזה:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D96TDxXRDgc

שיהיה פשוט נוח יותר לתפעל דברים ולא תמיד להיכנס לאפליקציה מסויימת בכדי לבצע פעולה זו.
כמו לדוגמא הדברים שהוזכרו פה של להפעיל wifi, BT וכ'ו.

Deantweety
08/11/12, 19:50
סטיב ג?ובס מתהפך בקברו מלבד העניין של נפילת המנייה ב-15% הS3 הוא הנמכר ביותר.
המערכת מתה אין יצירתיות,אין מקוריות, אין סטיב...אפל כבר לא מושלמת....(הנפילה הגיעה)

RAiNZ
08/11/12, 20:23
המערכת מתה אין יצירתיות,אין מקוריות, אין סטיב...אפל כבר לא מושלמת....(הנפילה הגיעה)

באשר להיותו של הגלקסי המכשיר הנמכר ביותר - מדובר בסך הכל בדו"ח רווחים רבעוני של רבעון אשר בו אנשים לא קנו אייפון 4S מכיוון שהם חיכו ל-5, ולאחר שה-5 יצא - לא היו מספיק יחידות זמינות שלו בשוק על מנת לאפשר יותר מכירות. המבחן האמיתי יהיה האם הגלקסי אס 3 יהיה מסוגל לשמור על מעמדו לתקופה של יותר מהרבעון הזה. באשר ליצירתיות ומקוריות - לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל: סירי, passbook ואפילו עניין המפות הן דוגמאות (הגם שחלקן חצי אפויות) שסותרות את הטיעון שלך.

באשר לסטיב - עם כל הכבוד שאני רוחש לג'ובס על החזון שלו, הטעם שלו בעיצוב והדרך שבה מינף את אפל מבירתא עמיקתא לאיגרא רמה - הנצרות המשיכה יפה מאוד בלי ישו, האיסלם המשיך יפה מאוד בלי מוחמד, המרקסיזם המשיך יפה מאוד ללא מרקס, וישנן הרבה דוגמאות אחרות לכיצד רעיון, חברה או מושג ממשיכים להתקיים ולפרוח לאחר מותו של מי שהגה אותם.

הנפילה הגיעה?
מרוב שאני שומע את זה כלכך הרבה פעמים מכתבים ומגיבים כאחד, המילים "אכזבה" ו-"נפילה" כבר נשמעות לי כמו "זאב, זאב".

Deantweety
08/11/12, 20:37
במקוריות ויצירתיות זכית אך קיבלת עמה את האמונה העיוורת.
1.Siri Vs Google Now מבחינת ?דו שיח הומוריסטי לסרטון ביוטיוב? סירי מנצחת אבל ביעילות ו?קול אנושי? Google Now מנצח בלי ספק.
2.Passbook זה אידיוטי במיוחד בגלל NFC שהוא מוצר שמיש באמת והפיתוח שלו לא יערך עוד 5-4 שנים כמו שיקח עד שסיום הפיתוח שלו(Pasbook) יסתיים.
3.על המפות אין מה לדבר ?למה לקלקל משהו שעובד? ?לא כל מה שעובד תמיד טוב?
4.?זאב,זאב? לא ראיתי ביקורת אמיתית אחת מאדם אובייקטיבי שאמרה שהאייפון 5 הוא הטוב ביותר,לעומת מתחרים שרק זוכים להילולים ולשבחים.
4ב. לכל דבר יש סוף אולי לא עכשיו אבל אני מאמין שבעוד 5 שנים אפל לא תהיה התאגיד הענקי שיכול לעשות הכל.
מקווה שהפיטורים של פורסטול יכניסו מקוריות לIOS הזקנה.

iEran
08/11/12, 21:07

אפל מעולם לא הייתה מושלמת. ה S3 יצא במרץ ועקף את האייפון 4S שיצא באוקטובר בשנה לפני.. יותר מזה זה קרה ב Q3 כשכל העולם מחכה לאייפון 5..

לגבי המניה זה בסדר גמור. לאפל יש עוד מה ללמוד ולשלב את OSX יהיה הדבר הכי טוב שהיא תעשה.

RAiNZ
08/11/12, 21:14
במקוריות ויצירתיות זכית אך קיבלת עמה את האמונה העיוורת.
1.Siri Vs Google Now מבחינת ?דו שיח הומוריסטי לסרטון ביוטיוב? סירי מנצחת אבל ביעילות ו?קול אנושי? Google Now מנצח בלי ספק.
2.Passbook זה אידיוטי במיוחד בגלל NFC שהוא מוצר שמיש באמת והפיתוח שלו לא יערך עוד 5-4 שנים כמו שיקח עד שסיום הפיתוח שלו(Pasbook) יסתיים.
3.על המפות אין מה לדבר ?למה לקלקל משהו שעובד? ?לא כל מה שעובד תמיד טוב?
4.?זאב,זאב? לא ראיתי ביקורת אמיתית אחת מאדם אובייקטיבי שאמרה שהאייפון 5 הוא הטוב ביותר,לעומת מתחרים שרק זוכים להילולים ולשבחים.
4ב. לכל דבר יש סוף אולי לא עכשיו אבל אני מאמין שבעוד 5 שנים אפל לא תהיה התאגיד הענקי שיכול לעשות הכל.
מקווה שהפיטורים של פורסטול יכניסו מקוריות לIOS הזקנה.

קשה לי להבין את כוונתך באשר לאמונה עיוורת. אני בסך הכל מציין בפניך עובדות, וזאת בתגובות לכתבה שטוענת ש-iOS זקוקה לשיפור רציני.

1. מה הקשר ל-Google Now?
2. איזה סלט של משפט... Passbook ו-NFC הם באותה הסירה: נכון לעכשיו, השימוש בשניים הוא מינימלי. אך תהיה בטוח ש-Passbook הולכת להתפתח בשנים הקרובות, ואתה תראה את מגמת השימוש בה בעליה. אבל שוב פעם, מה הקשר?
3. "משהו שעובד"? - אתה באמת ציפית מחברה כמו אפל להשיק את האייפון 5 בשנת 2012 עם ממשק מפות שלא השתנה כמעט במאומה מאז 2007?
4. בעוד 5 שנים, יכול להיות שננהג במכוניות מרחפות. מי יודע מה יהיה בעוד 5 שנים? מי יודע מה יקרה בעוד שנה? - "לכל דבר יש סוף" זו קביעה ידועה מראש, אך נסיונות לחזות את הסוף אינן מועילות לדבר. כשהסוף יגיע, אנו נדע זאת כולנו בצורה חד משמעית.

באשר לפיטורים של פורסטל, אני מסכים, ומאמין שכן. אפל הייתה תקועה עם פורסטל, הן מבחינת המוצר הכללי, לא רק מבחינת התוכנה. שכן הרבה באגים, פיצ'רים ששוחררו בבטא, והעובדה שהמערכת לא השתנתה הרבה לאחרונה הן עדות לבעיות בתוכנה, אך היעדר התקשורת בין המנהלים באפל היא נושא הרבה יותר קריטי. עכשיו שכל הכישורים הרלוונטיים באפל (ג'וני אייב - עיצוב, קרייג פדריקי - פיתוח OS X ואדי קיו - השיפוצניק) עובדים יחד, אני מאמין שהתוצאות ידברו בעד עצמן.

ההשוואה מול אנדרואיד במובן הזה היא חסרת פואנטה כשם שהיא מחמיצה את העיקר: אפל לא צריכה להתרכז באנדרואיד, אלא להתרכז בלתת מענה לבעיות של iOS בפני עצמה.

gididaf
08/11/12, 22:35
וואו, אחת הכתבות החריפות שלך! כל הכבוד וכל מילה בסלע

Rokach
08/11/12, 23:11
חסר הרבה נמאס לי כבר לראות את אותו מסך נעילה עם אותם אייקונים בספרינגבורד מה עם מסך בית אמיתי כמו באנדרואיד מה עם מולטיטאסקינג חדש אותו מראה קיצורים לwifi Bluetooth וכו? spotlight חדש סירי משופרת call bar מובנה והשינוי הכי גדול צריך להיות בספרינגבורד שיהיה שינוי ענק עם אייקונים חדשים עם מסך בית ואז ספרינגבורד שבמסך יהיה אפשר לשים ווידגטים של הNC ואפליקציות אבל שהאייקון יהיה קטן ושיחזירו את הווליום של המוזיקה מה זה הדפוק הזה ישר שמתי לב לזה בIOS 5 ואפשרות של אפליקציות צד שלישי יאללה אפל תפתיעו

niphone
08/11/12, 23:37
אייפון=כלא, אומנם כלא יפה עם תנאים סבירים לאסירים
במשך שנים נותנים לאסירים סמי הזיה הם "עושים" JAILBREAK וממשיכים לחיות.
עושה רושם שלאחרונה האסירים התחילו להבין שהם נימצאים בכלא והם רוצים לצאת לברוח
נו טוב הגיע הזמן, מי יודע אולי חלק מהאסירים שחרור מוקדם ;)
עכשיו נחכה לתגובות של האסירים ההזויים ביותר (הפאן-בוייס) :D

IrApple
09/11/12, 02:31
חסר הרבה נמאס לי כבר לראות את אותו מסך נעילה עם אותם אייקונים בספרינגבורד מה עם מסך בית אמיתי כמו באנדרואיד מה עם מולטיטאסקינג חדש אותו מראה קיצורים לwifi Bluetooth וכו? spotlight חדש סירי משופרת call bar מובנה והשינוי הכי גדול צריך להיות בספרינגבורד שיהיה שינוי ענק עם אייקונים חדשים עם מסך בית ואז ספרינגבורד שבמסך יהיה אפשר לשים ווידגטים של הNC ואפליקציות אבל שהאייקון יהיה קטן ושיחזירו את הווליום של המוזיקה מה זה הדפוק הזה ישר שמתי לב לזה בIOS 5 ואפשרות של אפליקציות צד שלישי יאללה אפל תפתיעו

מה עם סימני פיסוק?? :D

Or
09/11/12, 02:35
סוללה - כמו שחלק מהמשתמשים כבר דיווחו זה סודר, עוד ב-5.1.1.
מולטיטסקינג - אני לא סוגר אפליקציות כמעט בכלל, חוץ מסקייפ ועוד כמה אין שום בעייה גם שיהיו 50 פועלים ברקע.
סירי - עברית חסר, הבנה טובה יותר גם.
מפות - יש אומנם וויז אבל יהיה נחמד גם מעבר.

מה חסר? תיקון באג ה-purchased המעצבן מעל X אפליקציות בחשבון והעלמת המקלדת בעת כתיבת מייל באייפון, חוץ מזה לא עולה לי משהו אקוטי אחר..
אהבתי אבל את הרודמאפ של זיגי, מותר לחלום לא? :)

zcbd
09/11/12, 07:47
לדעתי, אפל צריכה עיצוב רציני במסך הבית עצמו (אולי גם בנעילה) שיכלול אפשרויות נוספות מעבר לאפליקציות.. אני לא יודע אם ווידג?טים זה מה שחסר אבל אפל חייבת להתעסק הרבה יותר בעיצוב מאשר ב - 200 פיצ?רים שמתווספים כל גרסה חדשה..
בקשר לכיבוי wifi ו- בלוטוס ושאר ירקות, זה ממש לא נחוץ כיוון שזה בכלל לא מבזבז בטרייה ואני לא רואה סיבה להתעסקות מיותרת בזה.
מקווה מאוד שאפל יעשו את השינוי הנחוץ בקרוב וינצלו גם את מסך האייפון 5 לדברים מעניינים יותר מאשר עוד שורה של אפליקציות..

AssafMoraz
09/11/12, 08:46
ריינס, ידידי, כתבה נפלאה, אמנם אני הייתי עושה מזה מגה כתבה במקומך מאחר ונגעת על קצה המזלג במה שלא בסדר כאן, אבל הרעיון הכללי עבר קיבלת מאה במבחן התוצאה והתגובות כבר מדברות בעד עצמן ;)

סוללה

הרשה לי לתקן אותך ידידי, בתור אחד שעבר לאנדרואיד לפני חצי שנה ובתור אחד שמתעסק במכשירי האנדרואיד בעבודה (קיבלו כ- 70 כאלה אצלנו בעבודה) כולנו סובלים מסוללה זוועתית במיוחד, אני על הגלקסי נקסוס והם על הגלקסי S2 כך שבמכשירי אנדרואיד רבים (לא יודע מה קורה עם ה- S3) יש בעיות חריפות בסוללה, הרבה יותר מאשר אלו הקיימות במכשירים של אפל. נושא הסוללה הוא נושא כואב, גם למשתמשי אפל, אבל הם (אתם) לפחות יכולים להתנחם בעובדה שמכשירי האייפון סוחבים הרבה יותר טוב על הסוללה מאשר באנדרואיד וגם ההטענה עצמה מתבצעת הרבה יותר מהר.

כשאני נוסע לסוף שבוע למשפחתי ביחד עם אשתי שנחשבת לאחת מהבעלים הגאים של מכשיר האייפון 4S הפרוץ והמקוסטם מכף רגל ועד ראש שלה, אני טוען את המכשיר לפחות שלוש פעמים בו בזמן שהיא ביום שלמחרת עומדת על בין 50 - 70 אחוז ללא טעינה כלל. אין מה להשוות בכלל בין הסוללה של האייפון לבין זו של הנקסוס ואני בהחלט יודע מקרוב על מה אני מדבר.

ווידג'טים

אחד הדברים היותר טובים הקיימים במערכת האנדרואיד של גוגל, וכל מי שאומר שזה קשקוש או לא שימושי פשוט אין לו פאקינג מושג על מה הוא מדבר. ווידג'טים הינם דבר שימושי במיוחד, משהו שמאפשר לכם גישה מהירה לצפייה בזרם המידע המטורף הקיים בחיי היום יום שלנו, משהו שמאפשר לבצע כל כך הרבה פעולות שלא אוכל לסכם אותם בתגובה אלא בכתבה נפרדת, אשכרה אפשר להרים כתבה שלמה בנושא.

שירות המפות

חצי אפוי או אפילו שרוף, זה ממש לא משנה, מעטים משתמשים בשירותי המיפוי של אפל ואלו שמשתמשים בהם כנראה שעושים זאת מסקרנות בלבד לאחר שאפל החליפה את המפות של גוגל. יחד עם זאת, אפשרות הניווט והצפייה בתלת מימד, מסייעת ללא צל של ספק בשימוש באפליקציה ודווקא בגלל ששני הפיצ'רים הללו הוכנסו לאפליקציה החדשה, המשתמשים מצפים שהיא תעבוד כמו שצריך כיאה לחברה בעלת שם גדול כמו של אפל.

יש עוד המון מה להוסיף, אבל בגדול, בדיוק כמו שאמרתי לך בהודעה הקולית בוואטסאפ, מישהו שם באפל צריך לתת לעצמו שתי סטירות לחי מצלצלות ולהתחיל להתאפס על עצמו כדי לשנות את מערכת ההפעלה מקצה לקצה, הגיע הזמן להשתדרג במראה ובפיצ'רים ובטונה, לא בטיפין טיפין, תנו את המקסימום שאתם יכולים ותדאגו במשך שנה שלמה לשפר אותם ולדאוג לפיצ'רים החדשים של השנה הבאה.

megashock
09/11/12, 08:56
לדעתי ווידג'טים, או האריחים החיים של הוינדוס פון (שזה אותו הדבר) הם הדבר שהכי חסר ב ios. העולם התקדם מאז 2007, המכשירים חזקים יותר מבחינת החומרה והכל נעשה מבוסס על חיבור רציף ועדכונים ויזואלים בזמן אמת דרך האינטרנט ואפל לא תוכל להרשות לעצמה להשאר מאחור בנושא הזה. ממשק שמבוסס רק על רשימה של אייקונים ותיקיות היה פעם חדשני, אבל עכשיו כבר לא.

לגבי הסוללה, אם רק היה אפשר להחליף סוללה , אני לא מצליח להבין מה עומד מאחורי ההתעקשות של אפל וגם של גוגל בסדרת הנקסוס, שלא לאפשר למשתמש לשאת איתו סוללה נוספת, בסמסונג זה עובד מצויין ולא יוצר שום בעיות.

Fringe
09/11/12, 08:59
רון, פעם ראשונה שאני לא מסכים איתך לגבי משהוא :)

לדעתי הדבר הכי גאוני שאפל הציגו איי פעם הוא המולטיטאסקינג החכם.
אפל הציגו שלוש רמות של ריצה ברקע: ריצה מלאה, ריצה עד להשלמת משימה וקיפאון.
במקום שכל האפליקציות רצות כל הזמן ברקע וצורכות משאבים (זיכרון CPU וסוללה), רק תוכנות שנחוץ שירוצו ברקע, כמו GPS או skype, אכן רצות בצורה מלאה.
תוכנות שאין צורך שיבצעו פעולה ברקע, כמו משחקים, פשוט קופאות ולא צורכות משאבים.

תוכנה שמבצעת הורדת קובץ, רצה ברקע בצורה מלאה עד סיום ההורדה ואז קופאת ולא צורכת יותר משאבים.
הפעלה מחדש, מחזירה את התוכנה לאותו מצב בו נסגרה.

ב windows או אנדרואיד, אין ניהול חכם - כל התוכנות שרצות ברקע צורכות כל הזמן CPU וסוללה למרות שהן לא עושות כלום.תכנס לפורומים של אנדרואיד והבעיה הכי נפוצה היא זמן סוללה קצר והתשובה הכי נפוצה היא לסגור ישומים שרצים ברקע.
אני כמעט אף פעם לא סוגר ישומים ברקע חוץ מתוכנות GPS, כי ממש אין צורך.
אולי תסביר במה עדיף אנדרואיד על iOS בנושא הזה?

מה שכן בעייתי מאוד באייפון (פחות באייפד) הוא הניהול של תוכנות שרצות ברקע וחוסר האפשרות לסגור תוכנה ישירות.
כדי לסגור תוכנה צריך ללחוץ לחיצה אחת על מקש הבית, שתי לחיצות כדי להעלות את תפריט המולטיטסקינג, למצוא את התוכנה על ידי גלילה בתפריט, ללחוץ עליה לחיצה ארוכה עד שמופיעה סימן הסגירה ואז ללחוץ על סגירה.
הרבה יותר מידי פעולות כשכל מה שרציתי זה לסגור תוכנה, מה שמקביל ב windows ללחיצה על איקון הסגירה.
בנוסף, כפתור הבית משמש ליותר מידי מטרות ולחיצה כפולה לא תמיד עובדת כמו שצריך.
פעם זה מחזיר אותי למסך הבית, פעם מעביר אותי לחיפוש, לפעמים מפעיל הפעלה קולית. יותר מידי פעמים אני מוצא את עצמי מתעסק הרבה זמן עם המכשיר כשכל מה שרציתי זה לסגור את waze כשאני יוצא מהאוטו.
אם אני רוצה לסגור את waze ועוד תוכנת רדיו שהפעלתי בזמן נסיעה ברכב, זה כבר הופך לתהליך מיגע.

באייפד זה פחות בעייתי כי אפשר להעלות את התפריט על ידי משיכת ארבע אצבעות כלפי מעלה. אבל עדיין יותר מידי התעסקות כדי לסגור תוכנה, כשכל מה שצריך היה לעשות זה להוסיף כפתור סגירה מובנה בכל התוכנות.

יש עוד הרבה בעיות או שיפורים שאפשר לבצע ב iOS מבלי להעתיק דברים לא שימושיים מאנדרואיד.
ווידגטים לטעמי האישי לא ממש תורמים בכלום לנוחות השימוש. במקום ללחוץ על אפליקציה כדי לראות את מזג האוויר, אתה נאלץ לגלול בין כמה מסכי בית עד שמגיעים לוידג'ט שמראה את מזג האוויר.
כשיש וידג'ט אחד או שניים, זה אוליי מקצר את הזמן עד שרואים את האינפורמציה, אבל כשעובדים עם מספר מסכי בית עם וידג'טים, זה לא ממש חוסך זמן ולעומת זאת מחסל את הסוללה בקצב מהיר.

בעיה מהותית מובנית ב iOS היא חוסר יכולת להעביר קבצים מדיסק און קי או דיסק חיצוני אחר.
באיפון זה עוד לא נורא, אבל באייפד זה פשוט בלתי סביר.
עוד בעיה היא חוסר יכולת לשתף קבצים בין אפליקציות שונות. לדוגמה הורדת סרט לאפליקצית נגן מסיומת,אתה לא יכול לפתוח אותה בנגן אחד.
הורדתי הקלטת מסלול לאופניים לתוכנת ניווט אחת, אני לא יכול לראות את אותו מסלול בתוכנת ניווט אחרת.
אני רוצה לשלוח את הקובץ במייל - אי אפשר לעשות צירוף קובץ למייל אילה רק לשלוח מייל מתוך האפליקציה אם היא בכלל תומכת בזה.

לגבי רענון הממשק הגרפי - גם לדעתי רצוי רענון מקיף. זה מעייף לראות את אותו ממשק 6 שנים רצוף.
כל גרסה של windows למשל מרעננת גם את מראה הממשק, גם אם השימוש לא שונה בהרבה.
נכון שפונקצינאלית אפשר לטעון שזה ממש לא משנה, אבל בהרגשה זה בהחלט משנה ויתן תחושה של חידוש לכל המערכת.

AssafMoraz
09/11/12, 09:06
Megashock: אני מניח שהתכוונת לנקסוס 4 כי בגלקסי נקסוס הנוכחי שלי אפשר לשלוף את הסוללה.

Fringe: כמו שאמרתי קודם לכן, ווידג'טים הם הרבה יותר מסתם גישה מהירה לצפייה במידע! באמצעות ווידג'טים אני יכול לצייץ בטוויטר, להגיב בפייסבוק, לרשום פתקים או תזכורות שיהיו מול עיניי בכל רגע נתון, להקליט הודעות קוליות, להפעיל אפליקציות מערכת (ON/OFF) ונגעתי בזה ממש על קצה המזלג.

Ofiriku26
09/11/12, 09:25
Ios די משעממת למען האמת,
העובדה לכך היא שאני לא מסוגל להסתכל על האייקונים הדיפולטיבים.
חייב דרים בורד או ווינטרבורד, ששם יש אחלה מבחר ואחלה של ערכות נושא שהופכות את השימוש להרבה יותר מעניין ונעים ומיוחד.
אם אפל ייצרו משהו שדומה לדרים בורד,
שאתה נכנס להגדרות -- ערכות נושא -- ובוחר ערכה מסויימת מתוך מבחר של 10 (לדוגמא),
זה דבר שיכול להיות מאוד מעניין ולהוות שדרוג מהותי שגם ייתן למשתמש את אפקט הבחירה/קסטומיזציה.
וגם לא מסובך מדי לפתח ערכות נושא חמודות.
לא מדבר על כל המסכי אנימציה האלה ושאר הערכות הכבדות שצורכות משאבים אדירים - ואז מורגשת האטה רצינית.
מדבר על שינוי נחמד בעיצוב האייקון, בצבעים, בסידור על מסך הבית, אולי גם כמה מסכי נעילה לבחירה, סליידרים שונים.
אלו לא דברים שצורכים משאבים רבים - והם יכולים לשפר פלאים את מעמדה של אפל מבחינת עיצוב ה Ios שכבר שנים נמצאת עם אותו מסך בית משעמם מאווווד..

AssafMoraz
09/11/12, 09:40
נראה לי שזה די סוגר/מסביר את הנושא:

http://www.myrepospace.com/debfiles/34701/screenshots/ayecon-cydia-iphone.jpg

למידע נוסף לחצו כאן (http://www.surenix.me/ayecon/iphone/).

shakednoni
09/11/12, 10:19
מה בדיוק אתם רוצים?

ווידג'טים? תודה לאל, עדיין יש קצת טעם טוב באפל ולא יכניסו את הקשקוש הזה לאייפון.
רוצים שהאייפון שלכם ינצנץ כמו עץ חג מולד? קנו אנדרואיד.
יש לכם בעיות עם המולטיטאסקינג? שחקו קצת עם המתחרים.
ראו מה אפליקציות צד שלישי עושות לטלפון שלכם אם רק מרשים להן.
רוצים טלפון מקרטע כי המולטיטאסקינג שלו לא מוגבל? קנו אנדרואיד.
יש לכם בעיות עם המראה הכללי של iOS, הוא לא מרגש אתכם יותר?
תשיגו לכם חיים! זה השטויות שמעניינות אתכם?

1. ינצנץ כמו חג המולד ? אתה לא יודע כמה מועילים הוויג'טים האלה , אם מדברים על נוחות במקום להיכנס לשעון מעורר אני עושה את זה ישירות מהמסך , להדליק פלאש ישירות מהמסך , שירים על המסך , תוצאות ספורט , פייסבוק הכל על המסך וזה עובד נפלא ! ( S3 )

2.שוב מדבר על קירטוע של המולטי טאסקינג .. וגם על זה נאמר המערכת פתוחה ... אתם יכולים להגביל את השימוש של המולטי טאסקינג אם אתם חושבים שזה מקרטע .. כן כן גם לזה יש אופציה באנדרואיד .

אני מקווה שבאמת תתנסה בS3 ותראה שכל מה שאני אומר נכון לחלוטין .

ipxp
09/11/12, 10:47
באמת לאחרונה הרבה אנשים שנהנו מהפריצה חזרו להיות "אסירים בכלא", ומתלוננים על זה...

עם מכשיר לא פרוץ, הסוללה שלי מחזיקה לי יום שלם בלי בעיות. במולטיטאסקינג אני אף פעם לא צריך לסגור ידנית שום דבר. לסירי ולמפות יש את התחליפים שלהם באפסטור. (dragon dictate/search וigo בשבילי).

ומראה שונה? לחזור על זה כל פעם כבר יותר מטופש מ"סטיב ג'ובס כבר איננו ואפל הולכת להתרסק".
אני בטוח שרוב האנשים האלה ממשיכים לשבת עם מחשבי הos x או הwindows 7 וממשיכים לראות פחות או יותר את אותו הממשק כבר שנים בלי בעיה. ולא אמורה להיות בעיה...

רוצים ios שחשבו עליה אחרת לחלוטין? רוצים מהלך כמו מיקרוסופט עם המטרו שבא להפוך את כל מה שהיא עשתה קודם?
אני לא הייתי רוצה דבר כזה. ios של היום נהדרת, בפרטים הקטנים ובהרגשה הכללית.
תמשיכו להפציץ אותה בדברי פריצה, מראות שונים ודברים שמעמיסים עוד, ולא תראו ותבינו מה כל כך טוב בios.
גם כשאתם לא יכולים כרגע לפרוץ, תנסו קצת לחשוב מחוץ לקופסא. פחות כאנשי מחשבים, יותר כמו משתמשים פשוטים. לא צריך "לרצות לנהל באופן ידני את המולטיטאסקינג" כי זאת פעולת freak-control שבתכלס לא נותנת לך עוד שום יתרונות כמשתמש פשוט - היא מבזבזת לכם זמן.

בקיצור, תרגעו, ותתחילו להנות ביומיום מהמכשיר שלכם כמו שצריך.

AssafMoraz
09/11/12, 11:23
באמת לאחרונה הרבה אנשים שנהנו מהפריצה חזרו להיות "אסירים בכלא", ומתלוננים על זה...

עם מכשיר לא פרוץ, הסוללה שלי מחזיקה לי יום שלם בלי בעיות. במולטיטאסקינג אני אף פעם לא צריך לסגור ידנית שום דבר. לסירי ולמפות יש את התחליפים שלהם באפסטור. (dragon dictate/search וigo בשבילי).

ומראה שונה? לחזור על זה כל פעם כבר יותר מטופש מ"סטיב ג'ובס כבר איננו ואפל הולכת להתרסק".
אני בטוח שרוב האנשים האלה ממשיכים לשבת עם מחשבי הos x או הwindows 7 וממשיכים לראות פחות או יותר את אותו הממשק כבר שנים בלי בעיה. ולא אמורה להיות בעיה...

רוצים ios שחשבו עליה אחרת לחלוטין? רוצים מהלך כמו מיקרוסופט עם המטרו שבא להפוך את כל מה שהיא עשתה קודם?
אני לא הייתי רוצה דבר כזה. ios של היום נהדרת, בפרטים הקטנים ובהרגשה הכללית.
תמשיכו להפציץ אותה בדברי פריצה, מראות שונים ודברים שמעמיסים עוד, ולא תראו ותבינו מה כל כך טוב בios.
גם כשאתם לא יכולים כרגע לפרוץ, תנסו קצת לחשוב מחוץ לקופסא. פחות כאנשי מחשבים, יותר כמו משתמשים פשוטים. לא צריך "לרצות לנהל באופן ידני את המולטיטאסקינג" כי זאת פעולת freak-control שבתכלס לא נותנת לך עוד שום יתרונות כמשתמש פשוט - היא מבזבזת לכם זמן.

בקיצור, תרגעו, ותתחילו להנות ביומיום מהמכשיר שלכם כמו שצריך.

אני מכיר אותך לא מהיום, ולפי ההיכרות שלי איתך אתה באמת עושה רושם של בחור אינטיליגנט. הבעיה העיקרית איתך היא שאתה לרוב מסתכל על דברים מנקודת מבטך האישית ולא בוחר לראות את החצי השני של העוגה (בלי לפגוע כן?)

אתה צריך להבין שכל מי שנמצא בפורום ומביע את דעות האכזבה הללו והציפיות הגבוהות מחברת התפוח מקופרטינו, לאו דווקא נחשב "למשתמש הפשוט" שכלל לא מודע לפורום אייפונס או כל אתרי הנישה השונים, ובספק אם הוא נכנס לאתרי המיינסטרים השונים...

אתנ אמור להבין שלפחות לגבי הסוללה, אין הבדל גדול בין מכשיר פרוץ לבין מכשיר נקי, כל עוד שאתה לא בוחר "להשתולל". לעומת זאת, אם תדבר על יציבות, על קריסות, על איטיות ועל שאר ירקות, אני אחדול מלהתווכח איתך כי אתה פשוט תהיה צודק.

בשורה התחתונה אנשים מחפשים קצת יותר וגם כשהדבר נוגע בעיצוב או ביכולות שימושיות במיוחד סטייל SBSettings למשל, משהו שאני לא מצליח להבין מדוע אפל מסרבת בתוקף להטמיע.

שוב, הגיע הזמן שמישהו יתעורר ויתאפס על עצמו שם אצל אפל, אין ספק שהפעם, יותר מתמיד, הפזילה אל עבר הרובוט הירוק או WP8 גדולה במיוחד, אפילו משמעותית מהשנה שעברה, עד כדי כך שיש משתמשים כמוני שפשוט ויתרו והחליטו לבצע מאשר סתם לדבר באוויר.

תחשוב על זה...

niphone
09/11/12, 11:29
http://m.gadgety.co.il/52690/%d7%95%d7%99%d7%93%d7%90%d7%95-%d7%a7%d7%95%d7%a0%d7%a1%d7%a4%d7%98-%d7%9c%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%9b%d7%aa-%d7%94%d7%94%d7%a4%d7%a2%d7%9c%d7%94-ios-%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%94%d7%99%d7%95-%d7%a0%d7%a8/

AssafMoraz
09/11/12, 11:36
אגב, לפי תוצאות הסקר כבר רואים לאן נושבת הרוח ;)

ipxp
09/11/12, 12:35
אני מכיר אותך לא מהיום, ולפי ההיכרות שלי איתך אתה באמת עושה רושם של בחור אינטיליגנט. הבעיה העיקרית איתך היא שאתה לרוב מסתכל על דברים מנקודת מבטך האישית ולא בוחר לראות את החצי השני של העוגה (בלי לפגוע כן?)

אתה צריך להבין שכל מי שנמצא בפורום ומביע את דעות האכזבה הללו והציפיות הגבוהות מחברת התפוח מקופרטינו, לאו דווקא נחשב "למשתמש הפשוט" שכלל לא מודע לפורום אייפונס או כל אתרי הנישה השונים, ובספק אם הוא נכנס לאתרי המיינסטרים השונים...

אתנ אמור להבין שלפחות לגבי הסוללה, אין הבדל גדול בין מכשיר פרוץ לבין מכשיר נקי, כל עוד שאתה לא בוחר "להשתולל". לעומת זאת, אם תדבר על יציבות, על קריסות, על איטיות ועל שאר ירקות, אני אחדול מלהתווכח איתך כי אתה פשוט תהיה צודק.

בשורה התחתונה אנשים מחפשים קצת יותר וגם כשהדבר נוגע בעיצוב או ביכולות שימושיות במיוחד סטייל SBSettings למשל, משהו שאני לא מצליח להבין מדוע אפל מסרבת בתוקף להטמיע.

שוב, הגיע הזמן שמישהו יתעורר ויתאפס על עצמו שם אצל אפל, אין ספק שהפעם, יותר מתמיד, הפזילה אל עבר הרובוט הירוק או WP8 גדולה במיוחד, אפילו משמעותית מהשנה שעברה, עד כדי כך שיש משתמשים כמוני שפשוט ויתרו והחליטו לבצע מאשר סתם לדבר באוויר.

תחשוב על זה...

כמו שמשהו אמר קודם, אם אתה מחפש חוויה אנדרואידית, לך לאנדרואיד. ככה זה עובד עם כל מערכת הפעלה. לא אפל ולא אף אחד אחר יכול ליצור מערכת הפעלה מושלמת בשביל כולם. הדברים שאתם מציעים להכניס, יפגעו בדברים אחרים ויהרסו להרבה משתמשים אחרים.

(וגם יש דברים שאנחנו עדיין לא מסכימים לגביהם - כמו הבטרייה בין פרוץ ללא פרוץ. אבל מילא...)

בקיצור, לא כולם צריכים אייפון. זו חבילה, עם יתרונות מסוימים שמהם נובעים גם חסרונות מסויימים. ומי שחושב שזה לא מתאים לו, בשביל זה יש תחרות עם מכשירים אחרים. ומי שחושב שהוא יכול לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה? חי בסרט.

iAvivR
09/11/12, 13:35
אפל חייבת בדחיפות לשנות את המראה של המערכת. מסך הבית, מסך הנעילה, מרכז ההתראות ולהוסיף יותר אפשרויות לבחירה ע"י המשתמש. אנדרואיד כבר מציעה את כל הדברים הללו כולל Widgets במסך הנעילה (4.2) וללא צריכת משאבים מוגזמת (לכל אלו שחושבים שהסוללה נגרמת לנו תוך שעה בגלל כל הWidgets, וMultitasking).
כל גרסה וגרסה אנדרואיד נהיית נוחה יותר ויותר למשתמש. בגוגל ממש חושבים כיצד לעשות את הדברים הבסיסים ביותר בפלאפון בצורה יותר נוחה ונגישה למשתמש. מזה אפל צריכה ללמוד. לקרוא Email דרך מרכז ההתראות, הודעות וכו' זה פשוט נוח ולא מצריך לגשת אל האפליקציה ולעשות כמה שלבים כמו בIOS.
עוד דבר שמעצבן אותי זה דף החיפוש. זה פשוט כל כך מיותר. אני זוכר שכשהיה לי את הiPhone 4 תמיד העפתי אותו מהפלאפון כי זה מיותר ולא מספיק זה מקרטע בכל גרסה.

הMultitasking בIOS גם זקוק לשיפור. ללחוץ פעמיים על כפתור הבית, ללחוץ על האייקונים ואז ללחוץ על המינוס בכל אפליקציה. פשוט מעצבן. באנדרואיד אני מעיף אותם עם האצבע.
אסף, לגבי הסוללה, בS III היא מדהימה.

Moran
09/11/12, 14:08
אנדרואיד כבר מציעה את כל הדברים הללו כולל Widgets במסך הנעילה (4.2) וללא צריכת משאבים מוגזמת

ולכן בפורום שעוסק בגלאקסי 3 נעצו את המדריך הבא: "פתרון לבעיית הראם, הלאגים, וסגירת תוכנות באופן כפוי."

kamov50
09/11/12, 16:15
אני לא יודע למה אנשים חושבים שהוספת פיצ'רים כמו מולטיטאסקינג נורמלי וקיצורי דרך לאפשרויות תגרום לבלגן ותהפוך את iOS למערכת הגרועה ביותר ביקום.
יצא לי לשחק עם webOS כמה ימים (קיבלתי מכשיר מחבר שמגדיר את עצמו כפאנבוי של פאלם אחרי שהוא נדנד לי הרבה זמן לנסות) וכשחזרתי לאייפון ארכו לי כמה ימים להתרגל, כי iOS פשוט נראתה לי קצת נכה ביחס ל-webOS. עם מערכת נוטיפיקציות שעד היום מביסה כל מערכת הפעלה למובייל ועם מולטיטאסקינג אמיתי חיי הסוללה שלה סבירים לחלוטין (בשימוש רגיל שכלל שיחות, סמסים, IM, גלישה וצפייה בכמה סרטונים, עם חיבור רציף ל-3G, המכשיר החזיק אצלי בקלות יום שלם). ומה שהכי מצחיק הוא שעם כמות אפליקציות זניחה עד כדי גיחוך, בלי אפשרות לסקינינג ובלי ווידג'טים, היא מערכת ההפעלה הכי אנטואיטיבית והכי מתאימה לעבודה יום-יומית שפגשתי עד עכשיו. אפל בהחלט יכולה ללמוד כמה דברים מפאלם ז"ל.

niphone
09/11/12, 16:50
פעם היתה "שפת תכנות" די מצחיקה שקראו לה LOGO
כשרוצים להתקדם (לצייר קו) רושמים FD ומספר פיקסלים
כשרוצים לפנות ימינה RT שמאלה LF ומספר שמשנה את זוית הסמן.
עכשיו לקטע המגוחך ביותר, כשרוצים לחזור לנקודת ההתחלה צריך לרשום HOME
והסמן חוזר לנקודת ההתחלה !
יש בIOS דבר מגוחך ביותר בכל פעם שרוצים לצאת מאפליקציות לוחצים על HOME ובכל פעם חוזרים למסך הבית. המוח הסתום שעומד מאחורי IOS לא חושב שבשנת 2012 זה נוח ללחוץ
על כפתור "חזור" (BACK). בכל פעם שאני רוצה לחזור לאפליקציה או לפעולה הקודמת צריך
ללחוץ פעמיים!!! על מקש הבית ואז מה קורה ? אני חוזר לפעולה האחרונה שעשיתי ?
מה פתאום אני צריך לבחור את האפליקציה מלמטה
איזה חוסר נוחות, תת רמה של מערכת הפעלה.
Invalides.Operation.System

AssafMoraz
09/11/12, 17:04
כמו שמשהו אמר קודם, אם אתה מחפש חוויה אנדרואידית, לך לאנדרואיד. ככה זה עובד עם כל מערכת הפעלה. לא אפל ולא אף אחד אחר יכול ליצור מערכת הפעלה מושלמת בשביל כולם. הדברים שאתם מציעים להכניס, יפגעו בדברים אחרים ויהרסו להרבה משתמשים אחרים.

(וגם יש דברים שאנחנו עדיין לא מסכימים לגביהם - כמו הבטרייה בין פרוץ ללא פרוץ. אבל מילא...)

בקיצור, לא כולם צריכים אייפון. זו חבילה, עם יתרונות מסוימים שמהם נובעים גם חסרונות מסויימים. ומי שחושב שזה לא מתאים לו, בשביל זה יש תחרות עם מכשירים אחרים. ומי שחושב שהוא יכול לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה? חי בסרט.

יש אנשים שמסתפקים בפריצה בשביל חוויה "אנדרואידית" ואני חושב שהפריצה מספקת להם איזושהי דרך די טובה כדי לבחון איך הדברים היו נראים על ה- iOS באופן מובנה, רק שתהיה בטוח שעקב שימוש מאסיבי ב- Mobile Subsrate (התוסף המרכזי עליו נשענים רוב התוספים) הכל פועל הרבה פחות טוב ועדיין זה מספיק טוב בשביל שישתמשו בזה. עכשיו תחשוב מה יקרה אם זה יהיה מובנה? תענוג...

בכל מקרה, לא אכנס לנושא הזה, אתה צודק, אם מישהו רוצה חווית אנדרואיד הוא יעבור לאנדרואיד ואם מישהו רוצה חווית Windows Phone הוא כנראה יעבור גם לשם, אבל הבעיה העיקרית היא שאנשים רוצים אפל, אוהבים את הקונספט רק שהם מתבאסים שהוא לוקה בחסר, זה הכל, ובגלל זה מגיעה הפריצה, דווקא בשביל אותם האנשים.

לגבי הסוללה גם על זה לא אתווכח, אבל יש לי סרטון שהכנתי בעבר ואני בטוח שיצא לך לראות אותו, אך גם אם לא, אני יכול לשלוף אותו מתי שאתבקש כמו קלף בכל פעם שאני צריך, תאמין לי שטחנתי את הנושא מכף רגל ועד ראש!

iAvivR
09/11/12, 17:20
ולכן בפורום שעוסק בגלאקסי 3 נעצו את המדריך הבא: "פתרון לבעיית הראם, הלאגים, וסגירת תוכנות באופן כפוי."
זה לא מנע ממנו להיות המכשיר הכי נמכר בעולם ברבעון השלישי של השנה. :p

RAiNZ
09/11/12, 17:25
גם כשאתם לא יכולים כרגע לפרוץ, תנסו קצת לחשוב מחוץ לקופסא.

אתה מתכוון "לחשוב בתוך הקופסא" (כלא)... :rolleyes:

OriAmir
09/11/12, 17:55
כתבה מעניינת והדיון שהתפתח פה הוא עוד יותר מעניין.

בכל אופן אני ראיתי פה תגובות קיצוניות לפה ולפה. מישהו שבא וקונה אייפון יודע מה הולך לקבל ואיזה מערכת הפעלה, כמו גם משתמש אנדרואיד.. לכן כל אלה שרוצים ווידגטים מנופחים על המסך פשוט צריכים לקנות אנדרואיד.
אני מסכים עם זה שios טיפה משעממת ואני אכן חושב שדרוש ריענון .. אבל אני לא רואה פה צורך במהפכה והפיכת iOS לאנדרואיד. אני בטוח שהאנשים בקופרטינו רואים מה שהולך ואני כמעט ובטוח שios7 תביא משהו חדש.. אבל אסור לשכוח דבר 1 שבסופו של יום כל האייקונים והשימוש הפשוט ונכון לפעמים קצת דבילי זה כל הקסם של מערכת ההפעלה iOS והאיפון בכלל.

AssafMoraz
09/11/12, 18:51
או שאפשר להשתמש בזה:

http://www.myrepospace.com/debfiles/45295/screenshots/forecasttouchsiwidget1.jpg

או בזה:

http://images.cyberimg.com/iphone/2012/05/15/dashboardxwid1.jpg

נימרוד .
09/11/12, 19:01
פעם היתה "שפת תכנות" די מצחיקה שקראו לה LOGO
כשרוצים להתקדם (לצייר קו) רושמים FD ומספר פיקסלים
כשרוצים לפנות ימינה RT שמאלה LF ומספר שמשנה את זוית הסמן.
עכשיו לקטע המגוחך ביותר, כשרוצים לחזור לנקודת ההתחלה צריך לרשום HOME
והסמן חוזר לנקודת ההתחלה !
יש בIOS דבר מגוחך ביותר בכל פעם שרוצים לצאת מאפליקציות לוחצים על HOME ובכל פעם חוזרים למסך הבית. המוח הסתום שעומד מאחורי IOS לא חושב שבשנת 2012 זה נוח ללחוץ
על כפתור "חזור" (BACK). בכל פעם שאני רוצה לחזור לאפליקציה או לפעולה הקודמת צריך
ללחוץ פעמיים!!! על מקש הבית ואז מה קורה ? אני חוזר לפעולה האחרונה שעשיתי ?
מה פתאום אני צריך לבחור את האפליקציה מלמטה
איזה חוסר נוחות, תת רמה של מערכת הפעלה.
Invalides.Operation.System
תת רמה של מערכת הפעלה? אני חושב שצריך להתחיל לרסן אנשים כי אתם מדברים שטויות ובלי חוסר הערכה בגרוש.
מה כל כך מפריע לך שאין כפתור חזור? אם מפתח ירצה את כפתור החזור הוא יעשה אותו,לא ראיתי אפליקציה שיש בעיה לחזור בה אחורה. ברובם יש את כפתור החזור בצד שמאל למעלה בדיוק כמו בהגדרות של המכשיר.

RAiNZ
09/11/12, 19:04
תת רמה של מערכת הפעלה? אני חושב שצריך להתחיל לרסן אנשים כי אתם מדברים שטויות ובלי חוסר הערכה בגרוש.
מה כל כך מפריע לך שאין כפתור חזור? אם מפתח ירצה את כפתור החזור הוא יעשה אותו,לא ראיתי אפליקציה שיש בעיה לחזור בה אחורה. ברובם יש את כפתור החזור בצד שמאל למעלה בדיוק כמו בהגדרות של המכשיר.

DFTT
Dont Feed The Troll

Moran
09/11/12, 19:11
זה לא מנע ממנו להיות המכשיר הכי נמכר בעולם ברבעון השלישי של השנה. :p
האס 3 הוא המכשיר הנמכר ביותר ברבעון השלישי של שנת אלפיים ושתיים עשרה, בגלל שהרבה חיכו להשקת האייפון 5 ולכן לא קנו את ה 4S.... אז בעצם הוא קיבל את התואר בחסד. למעשה, הצפי לרבע הרביעי הוא 46 מיליון מכשירי איפון 5. להזכירך, ה"שיא" של סמסונג הוא 20 מיליון ב 100 ימים.

AssafMoraz
09/11/12, 19:23

אם כך אתה מדבר כנראה שאתה מפספס את הפואנטה שאליה הוא התכוון. ברור שאפשר לחזור לאחור עם כפתור בתוך האפליקציה עצמה, הוא התכוון לכפתור חזור כדי לחזור לאחור במערכת ההפעלה עצמה, זאת אומרת שאם למשל פתחת את Whatsapp, קיבלת קישור, פתחת אתר כלשהו, משם הופנית לסרטון וידאו ובתגובות הסרטון להורדה בחנות האפליקציות, תוכל על-ידי שימוש בחזור לחזור לאחור צעד אחר צעד עד שתגיע בחזרה לאיפה שהיית בהתחלה, המקום בו אתה צריך להמשיך להגיב לאותו אחד ששלח לך את הקישור.

משתמשי אייפון לעולם לא יבינו את השימוש של הכפתור הזה עד שלא יחוו אותו בעצמם. גם אני לא ידעתי עד כמה זה שימושי וזה היה נראה לי קצת דבילי עד שעברתי לאנדרואיד והבנתי את המהות שלו. היום אני יודע שזה פשוט דבר גאוני ואי אפשר לחיות בלעדיו, לא מבין איך חייתי בלעדיו קודם. אגב, יש טוויק כזה ל- iOS למי שרוצה There's an app mmmm sorry, tweak for that.

האס 3 הוא המכשיר הנמכר ביותר ברבעון השלישי של שנת אלפיים ושתיים עשרה, בגלל שהרבה חיכו להשקת האייפון 5 ולכן לא קנו את ה 4S.... אז בעצם הוא קיבל את התואר בחסד. למעשה, הצפי לרבע הרביעי הוא 46 מיליון מכשירי איפון 5. להזכירך, ה"שיא" של סמסונג הוא 20 מיליון ב 100 ימים.

לא משנה אם זה בחסד או לא, 18 מיליון מכשירים ברבעון זה הישג מרשים ולא משנה איך הם הגיעו לכמות הזו.

niphone
09/11/12, 19:45
כמה סירטונים שמסבירים את ההבדלים בין אנדרואיד לאיי-או-אס
1:
http://www.youtube.com/watch?v=NMiY1kSTHZw
2:
http://www.youtube.com/watch?v=Ayx4XsBaJBI
3:
http://www.youtube.com/watch?v=fsGQ_xts_Gw
4:
http://www.youtube.com/watch?v=jlPKVWv1WxU
5:
http://www.youtube.com/watch?v=q5A4k1bDV0s
בונוס :-)
http://www.youtube.com/watch?v=vJRoGfvztaw

* רון ריינס כדאי לך לקרוא את חוקי הפורום שוב !
עברת על סעיף 2.1

* לנימרוד הדברים שכתבתי לא מופנים כלפי איש זה או אחר בפורום אלא רק הערה לגבי מה שחסר במערכת
ההפעלה IOS, למזלי יש גם אנשים שמבינים (אסף ניסה להסביר לך)

iAvivR
09/11/12, 19:48
הוא הרוויח את התואר הזה בצדק. שים לב לצמיחה של Samsung. בעבר שום מכשיר לא היה יכול לעקוף במכירות את הiPhone או בכלל להתקרב אליו. וכיום זה אפשרי. הS III עקף את המכירות של ה4S. :D

Or
09/11/12, 20:43
מעניין אותי כמה משתמשי אנדרואיד כבדים, (מישהו אמר פאנבוייז?) חושבים שהם יכולים להגיד מה חסר ב-iOS כעת שהם כבר לא משתמשים בו.
זה מוזר אתם יודעים אני לא רואה יותר מידי משתמשי אייפון נכנסים לכתבה על הטעם החדש (למה להוציא גרסא חדשה שאין מה לחדש?) של ג'לי בין ואומרים מה חסר להם באנדרואיד, כנראה האייפון מיוחד יותר הוא מקבל תגובות מכל צדי המתרס ;)

DFTT INDEED!

פרינג' אחינו, לא סתם יש לוויז כפתור סגירה (היחיד שיש לו כזה), חוץ מסקייפ WAZE IPTT ועוד אפליקציות ניווט (המפות המובנות לא), כל דבר אחר במכשיר לא צריך לסגור "חזק".

יותר מזה, וויז ושאר הניווט מתנתקים אוטמטית אחרי כמה דקות (היה דיון מאוד מעניין פעם על זה). בגדול רק סקייפ וIPTT (שאולי גם הוא הסתדר כבר במרוצת השנים) שאני מכיר הם היחידים שבאמת רצים ברקע.

אני אישית סוגר את האפליקציות שלי פעם ב-3-5 יום, פעם זה היה 2-3, ואין עם זה שום בעייה בבטרייה או בשימוש באיפון 4 בגרסא 6.0.1 שלי, המקסימום זה עוד כמה שניות שמשחק עולה עקב פנוי RAM פנימי במערכת שמתבצע מאחורי הקלעים.

מה שכן IPXP ציין משהו מעניין לגבי הכלא, אנשים ממש "מתפשרים" עכשיו שיש אייפון 5, מי יודע גלעד, אולי יהיו לנו עוד מעריצים למועדון הפיורסיטים השנה ;)

לגבי מולטיטסקינג באנדרואיד, אני חשוב שזה הזבל של TW של סמסונג שפוגע בשימוש ומעלה דביקים לפורמים, בונילה אין עם זה בעיות לפי מה שאני מכיר, נו טוב, ככה זה שרוצים להראות מ-מ-ש כמו iOS בלי היתרונות שלו...

AssafMoraz
09/11/12, 20:57
מעניין אותי כמה משתמשי אנדרואיד כבדים, (מישהו אמר פאנבוייז?) חושבים שהם יכולים להגיד מה חסר ב-iOS כעת שהם כבר לא משתמשים בו.
זה מוזר אתם יודעים אני לא רואה יותר מידי משתמשי אייפון נכנסים לכתבה על הטעם החדש (למה להוציא גרסא חדשה שאין מה לחדש?) של ג'לי בין ואומרים מה חסר להם באנדרואיד, כנראה האייפון מיוחד יותר הוא מקבל תגובות מכל צדי המתרס ;)

עליך לקחת בחשבון שהמון משתמשי אנדרואיד היו משתמשים פעם באייפון והם תמיד אוהבים לבדוק מה חדש. למה שלא תסתכל על זה מנקודת מבט אחרת? רוב הכתבות באתרי האנדרואיד לא נוגעות באייפון ואילו באתרי האייפון אנו כל הזמן מתעסקים בנושא האנדרואיד וכראייה לכך, הנה בבקשה, גם בכתבה הזו מדברים על אנדרואיד הן בתגובות והן בכתבה עצמה.

M,Benda
09/11/12, 21:06
בכתבה הזאת מדברים על אנדרואיד בתור השוואה לאפל,
אין מה לעשות תמיד אתה תשווה בין הבכי טוב ( אפל) למספר שתיים ( אנדרואיד).

niphone
09/11/12, 21:07
עליך לקחת בחשבון שהמון משתמשי אנדרואיד היו משתמשים פעם באייפון והם תמיד אוהבים לבדוק מה חדש. למה שלא תסתכל על זה מנקודת מבט אחרת? רוב הכתבות באתרי האנדרואיד לא נוגעות באייפון ואילו באתרי האייפון אנו כל הזמן מתעסקים בנושא האנדרואיד וכראייה לכך, הנה בבקשה, גם בכתבה הזו מדברים על אנדרואיד הן בתגובות והן בכתבה עצמה.

+1

Or
09/11/12, 21:15
בכתבה הזאת מדברים על אנדרואיד בתור השוואה לאפל,
אין מה לעשות תמיד אתה תשווה בין הבכי טוב ( אפל) למספר שתיים ( אנדרואיד).

תגיד את זה לכל החבר'ה שמשווים לWP ;)

M,Benda
09/11/12, 21:18
קודם נראה איך הטלפונים שלהם מגיבים בזמן הארוך.. בינתיים הטלפון היחיד שהחזיק לי שנתיים בלי להתפרק זה האייפון 4 שלי, ובינתיים כל החברים על הגלקסיה למניהם שלחו אותו כמה וכמה פעמים לתיקונים החליפו סוללות וכו.

יש תמורה לאגרה ;)

RAiNZ
09/11/12, 21:29

א) שטויות - יש מספיק דיבורים על אפל בפורומים אנדרואידיים, ואני יכול להביא מספיק דוגמאות לכך - אך אסתפק בדוגמא הזו: חוץ ממך, אני לא מכיר אף אייפוניסט שאשכרה התאמץ ללכת לפורום אנדרואידי ולהתעמת עם המגיבים בתגובות. מאידך גיסא, לעומת זאת? - ראה את האשכול הזה כראיה :rolleyes:
ב) אל תנסה להוציא את הכתבה הזו מהקשרה. הסיבה היחידה שהשתמשתי באנדרואיד (וגם בווינדוס אגב) היא בכדי לתת קנה מידה להשוואה, ותו לא. אין פה מילה על "מי טובה יותר".
ג) DFTT :cool:

Or
09/11/12, 21:29
קודם נראה איך הטלפונים שלהם מגיבים בזמן הארוך.. בינתיים הטלפון היחיד שהחזיק לי שנתיים בלי להתפרק זה האייפון 4 שלי, ובינתיים כל החברים על הגלקסיה למניהם שלחו אותו כמה וכמה פעמים לתיקונים החליפו סוללות וכו.

יש תמורה לאגרה ;)

לא רק זה אחי, חבר שלי קנה גלקסי ASS 2 לפני פחות משנה, מפה לשם, וזה שיוצאים מכשירים חדשים כל שני וחמישי ורומים גרועים יותר ופחות הוא נאלץ להחליף מכשיר לפני שעברה לו שנה.

אנשים אומרים שהאייפון יקר מהאנדררואיד, בחישוב שלי לשלם 3 אלף שח או 2500 יותר יקר מלשלם 4 אלף פעם בשנתיים שלוש ;)

מישהו בכלל זוכר שהגלקסי ASS 1 יצא ביחד עם האייפון 4? איפה ה-1 היום ואיפה ה-4? :rolleyes:

M,Benda
09/11/12, 21:41
ה4 ביד הגלקסיה בפח;)

Or
09/11/12, 21:58
לייק!

iAvivR
09/11/12, 23:55
לא רק זה אחי, חבר שלי קנה גלקסי ASS 2 לפני פחות משנה, מפה לשם, וזה שיוצאים מכשירים חדשים כל שני וחמישי ורומים גרועים יותר ופחות הוא נאלץ להחליף מכשיר לפני שעברה לו שנה.

אנשים אומרים שהאייפון יקר מהאנדררואיד, בחישוב שלי לשלם 3 אלף שח או 2500 יותר יקר מלשלם 4 אלף פעם בשנתיים שלוש ;)

מישהו בכלל זוכר שהגלקסי ASS 1 יצא ביחד עם האייפון 4? איפה ה-1 היום ואיפה ה-4? :rolleyes:
מסכנים החברים שלך שמקבלים ייעוץ ממישהו שאפילו לא יודע לבחור ROM טוב. :rolleyes:

niphone
10/11/12, 00:29
+1

Or
10/11/12, 01:50

נסה להגיד את זה להם, רק לפני כמה דקות יעצתי לחבר על מקלדת ואתמול על מכשיר ואני לא שומע אותם מתלוננים.:rolleyes:

מה שכן, תורך לענות לי בפרטית וכנראה שאתה מתחמק, אולי הלכת לחסוך לחומרה חדשה שמעתי בגלקסי 5 יהיו 34 ליבות, תחסוך חבר, תחסוך ;)

אגב לאותה חבר אני לא יעצתי על הרום אלא חבר אחר שלא מבין יתר מידי ודפק לו את הויפי בזכותי המכשיר חזר להיות תקין שוב על 4.0.4 סטוק.

Fringe
10/11/12, 07:30
מישהו בכלל זוכר שהגלקסי ASS 1 יצא ביחד עם האייפון 4? איפה ה-1 היום ואיפה ה-4?

העלית נקודה סופר חשובה אור!

כל שנה יש כמה מכשירי אנדרואיד חזקים שמתמודיים מול האיפון של אותה שנה.
בכל שנה אותו סיפור: חובבי האנדרואיד והאתרים הגדולים בארץ ישפכו סופרלטיבים על המכשירים החדשים, על איך הם לועסים וטורפים את האייפון, על איך שגרסת האנדרואיד החדשה הרבה יותר טובה מהגרסה הישנה ופותרת את כל בעיות העולם.
שנה אחרי, וכל מכשירי האנדרואיד החזקים והמופלאים של שנה קודמת מתישנים בבת אחת, מפסיקים לקבל עדכונים ופתאום שומעים את הסיפורים כמה המכשירים הללו היו בעצם גרועים, אבל הדגם החדש שמחליף אותם זה הדבר האמיתי! נכון גרסת אנדרואיד הקודמת היתה גרועה, אבל הגרסה החדשה היא משהוא אחר!
בנתיים, מי שקנה אייפון נהנה מאותו מכשיר שנקטל בשנה קודמת, מקבל את העדכון החדש ונהנה ממנו לאורך הרבה יותר זמן.
את האיפון הראשון קניתי כמה חודשים אחרי שיצא, והחלפתי באייפון 4. את האייפון 4 אולי אחליף השנה או רק בשנה הבאה כי הוא פשוט עובד מעולה.

כשקניתי את האיפון 4 שלי התמודדו מולו ה HTC desire HD והגלקסי הראשון. שני המכשירים הללו כמעט נעלמו כשהאייפון 4 מאוד נפוץ.

iAvivR
10/11/12, 09:53
נסה להגיד את זה להם, רק לפני כמה דקות יעצתי לחבר על מקלדת ואתמול על מכשיר ואני לא שומע אותם מתלוננים.:rolleyes:

מה שכן, תורך לענות לי בפרטית וכנראה שאתה מתחמק, אולי הלכת לחסוך לחומרה חדשה שמעתי בגלקסי 5 יהיו 34 ליבות, תחסוך חבר, תחסוך ;)

אגב לאותה חבר אני לא יעצתי על הרום אלא חבר אחר שלא מבין יתר מידי ודפק לו את הויפי בזכותי המכשיר חזר להיות תקין שוב על 4.0.4 סטוק.
סיפור בהחלט מרגש.
אני לא עונה לך בפרטית כי זה מרגיש לי כבר מיותר. אתה בן אטום, קיצוני ולא מוכן להודות בטעויות שלו. לא מעניין להתווכח איתך והתגובות שלך צפויות מראש. :roll:

AssafMoraz
10/11/12, 10:16

בכל שנה אותו סיפור: חובבי האנדרואיד והאתרים הגדולים בארץ ישפכו סופרלטיבים על המכשירים החדשים, על איך הם לועסים וטורפים את האייפון, על איך שגרסת האנדרואיד החדשה הרבה יותר טובה מהגרסה הישנה ופותרת את כל בעיות העולם.
שנה אחרי, וכל מכשירי האנדרואיד החזקים והמופלאים של שנה קודמת מתישנים בבת אחת, מפסיקים לקבל עדכונים ופתאום שומעים את הסיפורים כמה המכשירים הללו היו בעצם גרועים, אבל הדגם החדש שמחליף אותם זה הדבר האמיתי! נכון גרסת אנדרואיד הקודמת היתה גרועה, אבל הגרסה החדשה היא משהוא אחר!
בנתיים, מי שקנה אייפון נהנה מאותו מכשיר שנקטל בשנה קודמת, מקבל את העדכון החדש ונהנה ממנו לאורך הרבה יותר זמן.
את האיפון הראשון קניתי כמה חודשים אחרי שיצא, והחלפתי באייפון 4. את האייפון 4 אולי אחליף השנה או רק בשנה הבאה כי הוא פשוט עובד מעולה.

כשקניתי את האיפון 4 שלי התמודדו מולו ה HTC desire HD והגלקסי הראשון. שני המכשירים הללו כמעט נעלמו כשהאייפון 4 מאוד נפוץ.

אתה צודק ולא צודק! מצד אחד אני בהחלט מבין אותך... יש לי גלקסי נקסוס במשך כחצי שנה ואני שוקל כבר להחליפו בנקסוס 4 לכשיצא. אין כאן צל של ספק שמשנה לשנה המכשירים הופכים להיות טובים יותר, אבל את שלי אני לא מחליף בגלל עדכונים היות ואני מקבל אותם בזמן. אני מחליף אותו בגלל שאני רוצה חומרה חזקה יותר, מסך טוב יותר שלא סובל מתצוגת הפנטייל הידועה לשמצה (צהבהב ירקרק) וגם היות והמחיר של הנקסוס 4 כשהוא חדש בניילון בגרסת ה- 16 ג'יגה הוא מחיר אטרקטיבי במיוחד, בסה"כ 349$ למכשיר חדש ולהבדיל מהמחיר של 649$ בו מתויג האייפון 5 כמובן.

אני אגע ביתרון אחד באנדרואיד שלא תוכל לקבל אותו בעולם של אפל לעולם. מדובר על עדכון גרסה שכלל לא נוצרה עבור מכשיר כלשהו. לא מזמן עדכנתי מכשיר פשוט יחסית Galaxy Ace לגרסה 4.1 (Jelly Bean) בו בזמן שגרסה 2.3.7 Gingerbred הינה הגרסה האחרונה מהיצרן למכשיר זה. אתה מבין, יש כאן גם יתרונות, משהו שבחיים לא יכולת לעשות עם האייפון.

אין כאן צל של ספק שרק לאחרונה מערכת האנדרואיד הפכה למערכת הפעלה בשלה יותר. אולי זו הסיבה שבגללה שמעת את מה ששמעת משנה לשנה, אבל לאחר שעברתי מאייפון לאנדרואיד והמכשיר שלי טס לעומת האייפון, אין לי כאן צל של ספק שאני נשאר כאן, ולדעתי אפל לא תחזיק במעמדה בעוד שנתיים מעכשיו, אולי אני טועה, אבל אולי אני גם לא! הרגשה פנימית...

niphone
10/11/12, 10:39
מערכת הפעלה צריכה לתת מענה קצר, מהיר ונוח למשתמש הפשוט שלא מבין לא JAILBREAK במקרה של IOS או ROOT (מנהל) במקרה של ANDROID.
אחד הדברים שיוצרים את הנוחות זאת אחידות (אני אחזור לאחידות בהמשך)
אחד בדברים החשובים ביותר זה הגדרות (אני מתכוון ברמה בסיסית ולא של מתכנת).
לדוגמה: כאשר נכנסים לדפדפן ורוצים לשנות משהו בהגדרה בIOS אין אפשרות לשנות את ההגדרות
מתוף הדפדפן, צריך להיכנס להגדרות ואז לחפש אי שם את הדפדפן לשנות ושוב לחזור לדפדפן,
הכניסה לתוך ההגדרה מסורבלת לחלוטין (לא קצרה, לא נוחה).
לעומת זאת באנדרואיד (לא משנה דגם) יש תמיד מקש להגדרה והוא תמיד פועל בהתאם לאפליקציה
שמשתמשים בה באותו הרגע. בIOS אין אחידות בנושא ההגדרות, לחלק מהאפליקציות יש הגדרות
בתוך האפליקציה ובאחרות ההגדרה היא מחוץ לאפליקציה.
גם הנושא של חזור מאוד משמעותי: אין מקום קבוע! שאפשר לחזור איתו תמיד לאחור,
בכל אפליקציה האפשרות לחזור נימצאת במיקום אחר במסך (שוב פעם נושא האחידות) !
בIOS מגבילים את את הBLUETOOTH, אין אפשרות להעברת קבצים בין המכשירים.
מגבילים בסוגי הקבצים שניתן לשלוח וגם מגבילים באיזה אפליקציה יהיה ניתן לשלוח.
לא ניתן לקבוע באיזה מקום במסך האייקון יופיע, האייקונים תמיד מסודרים אחד אחרי השני
ז"א שאם אני רוצה שאייקון מסויים יהיה ממוקם בתחתית המסך אין לי אפשרות כזאת.
כמות האייקונים שמופיעים בDOCK מוגבלת ל4.
אם אני רוצה לשלוח יותר מתמונה אחת!!! ב"וואטסאפ" אני צריך בכל פעם לשתף תמונה מחדש.
שלא נדבר על העברת קבצים באמצעות אייטיונס (אחת התוכנות היותר מקוללות).
יש לזכור שאני כרגע מדבר על המשתמש הפשוט!

megashock
10/11/12, 10:49
האמת היא שאין באמת הבדל משמעותי בין הגרסאות השונות של האנדרואיד.
זה מאוד חשוב ודחוף למשתמשים הכבדים והמבינים תמיד להיות מעודכנים, אבל בסופו של דבר אין שום הבדל משמעותי שאני יכול להצביע עליו בין גרסה 2.3 לגרסה 4 ברום הרשמי של הגלקסי 2.
הממשק הוא בדיוק אותו הממשק ובלי להכנס להגדרות של המכשיר ולבדוק איזו גרסה הוא מריץ לא ניתן לדעת באיזו גרסה משתמשים ולשים לב להבדל כלשהו.

כך שלמשתמש הרגיל זה ממש לא חשוב מתי יוצאים העדכונים, כי הוא גם ככה לא ישים לב להבדל.

Ofiriku26
10/11/12, 10:54
חבר?ה בואו נכריז אחת ולתמיד:(מישהו צריך להגיד את זה)
אנדרואיד יותר טובה מאפל!
בואו נקנה אנדרואיד!

kobic
10/11/12, 11:05
אני לא מאמין שאני נכנס ל"וויכוח" הדבילי הזה, אבל ביום שיפסיקו להשוות בכל מקום אפשרי מכשירי אנדרואיד, שיוצאים במהלך כל השנה, לאייפון, שיוצא אחת לשנה, ושסמסונג לא תוציא פרסומות השוואה מתגרות באפל כמו "וואו הS3 שלי נוגע בשלו והקובץ עובר!!!", ברגע הזה אני אדע שסמסונג עברה את אפל.
עד אז, אפל שולטת בשוק. עזבו אתכם שטויות על מכירות אנדרואיד. אפל מוכרת כל שנה 3 מכשירים עיקריים, ומנסה לבסס את המכירות שלה על המכשיר החדש ביותר. לאנדרואיד יוצאים עשרות מכשירים ברבעון.
חוץ מזה, על התמיכה של אפל במכשירים קודמים אין על מה להתווכח בכלל. כל עוד ה 3GS יכול להתקין IOS6.

בקשר לכתבה,
כתיבה מעולה, רון.
לדעתי רצוי וצריך שיפור ב IOS, ולדעתי זו גם אחת הסיבות העיקריות שאנשים פורצים את המכשיר. הוא מתחיל "לשעמם" ;).
הגיע הזמן שאפל תצא מחוץ לקופסא קצת, גם אם זה קצת.
אני כבר התחלתי לפזול למכשירי ה HTC. ה ONE X PLUS קורא לי. חבל שאין לי כסף להסתכל עליו בכלל :(

MaTaN
10/11/12, 11:32
התגובות והסקר מדברים בעד עצמם.
iOS כמו שהיא משעממת, ותנחשו מה הצבעתי =\

ipxp
10/11/12, 11:47
רק רציתי להוסיף משהו שאני עברתי לפני חודש בצבא: יש שם 2-3 אנשים שפגשתי שהטלפון שלהם הוא הגלקסי 1. הדבר הזה באמת ענתיקה. אני לא מאמין איך השוו את זה לאייפון 4. שום דבר בטאץ' לא עובד כמו שצריך, כפתורים מבלבלים, וטוען שעות דף פשוט...

מעניין מאוד איך עוד כמה שנים יראה לנו הsgs3, בהשוואה לאייפון 5.

תזכרו שטלפון קונים עם חשיבה לטווח ארוך, אלא אם כן יש לכם הרבה כסף לבזבז, או שמדובר בריינז:rolleyes:

AssafMoraz
10/11/12, 13:36
רק רציתי להוסיף משהו שאני עברתי לפני חודש בצבא: יש שם 2-3 אנשים שפגשתי שהטלפון שלהם הוא הגלקסי 1. הדבר הזה באמת ענתיקה. אני לא מאמין איך השוו את זה לאייפון 4. שום דבר בטאץ' לא עובד כמו שצריך, כפתורים מבלבלים, וטוען שעות דף פשוט...

תזכרו שטלפון קונים עם חשיבה לטווח ארוך, אלא אם כן יש לכם הרבה כסף לבזבז, או שמדובר בריינז:rolleyes:

אני מסכים איתך שהגלקסי S1 ענתיקה ומעולם לא סבלתי את המכשיר הזה (פונטיוס, חזק אותי) משהו שם דפוק מהיסוד. יחד עם זאת, המכשירים של היום מתקדמים יותר, לכן סביר להניח שבעוד כמה שנים הם עדיין יהיו שווים משהו. אגב, עם מחיר של 349$ לנקסוס 4 העצמתי, אני לא ממש בטוח שכדאי לחשוב על הטווח הארוך, אין לי בעיה למכור את שלי כל שנה אפילו ב- 1000 שקל ולהוסיף 400 שקל לדגם החדש יותר :D

http://www.google.com/nexus/4/

Osarid
10/11/12, 13:38

חשיבה נכונה

Or
10/11/12, 23:50

אפשר ללכת אפילו עוד אחורה לנקסוס 1, מכשיר ה-דגל של גוגל שהביא את האנדרואיד למה שהיא היום ולהשוות אותו ל-3GS שקיבל את iOS 6 ממש לא מזמן.

ומה עם ההירו? המג'יק? מכשירים שלא מסתכלים עליהם היום לעומת למשל האייפון 1 (2G) שעדיין רואים אותו פה ושם..

אז כן, אייפון יקר יותר מאנדרואיד (בייחוד בארץ) אבל הוא מחזיק יותר, אז תעשו את החישוב ילדים :)

סיפור בהחלט מרגש.
אני לא עונה לך בפרטית כי זה מרגיש לי כבר מיותר. אתה בן אטום, קיצוני ולא מוכן להודות בטעויות שלו. לא מעניין להתווכח איתך והתגובות שלך צפויות מראש. :roll:

ניצחון טכני שלי, תודה לך, אפשר להעבור הלאה.

zigfried
11/11/12, 20:55
1. ינצנץ כמו חג המולד ? אתה לא יודע כמה מועילים הוויג'טים האלה , אם מדברים על נוחות במקום להיכנס לשעון מעורר אני עושה את זה ישירות מהמסך , להדליק פלאש ישירות מהמסך , שירים על המסך , תוצאות ספורט , פייסבוק הכל על המסך וזה עובד נפלא ! ( S3 )

2.שוב מדבר על קירטוע של המולטי טאסקינג .. וגם על זה נאמר המערכת פתוחה ... אתם יכולים להגביל את השימוש של המולטי טאסקינג אם אתם חושבים שזה מקרטע .. כן כן גם לזה יש אופציה באנדרואיד .

אני מקווה שבאמת תתנסה בS3 ותראה שכל מה שאני אומר נכון לחלוטין .
לצערי אני נאלץ להתנסות עם אנדרואיד (מכל מין צבע וגזע) מתוקף תפקידי, וברמות שרוב האנשים לא יכירו עד סוף חייהם ואני יכול להגיד לך דבר אחד פשוט:
ברגע שאישרת לרוץ באנדרואיד, היא יכולה לעשות מה שרק בא לה, ולא משנה איזה סוויץ? תזיז ב settings שלך, הכל תלוי במי שכתב את הקוד.
לגבי ווידג?טים - כמי שאוהב מערכת רזה ויעילה הקונספט הזה לא משתלב לי טוב, אבל אני יכול להבין איך אחרים רוצים את זה.

mico101
13/11/12, 10:44
כתבה יפה אבל הייתי אומר שהמשתמש הישראלי הממוצע לא מפיק את מירב ההנאה מהמערכת. (סירי בעברית ,פסבוק, אייטונס וכד?). כשאלה יהיו זמינים נקבל כמו מערכת חדשה.

eyalco99
14/11/12, 05:40
הכי מתסכל אותי זה אי השיתוף בבלוטות?
מה זה הקשקוש הזה, בכדי לשלוח תמונה למישהו אחר שנמצא לידי, אני צריך להעלות את התמונה לגוגל פלוס או פייסבוק והוא בתורו צריך להכנס לאפליקציה ולהוריד. או לשלוח באמצעות watsup או מייל? הרבה פעמים רציתי להעביר תמונה למישהו שאין לו סמרטפון או חיבור לאינטרנט. אז מה? איך עושים את זה ? באמצעות mms?
בן משפחה שאין לו סמרטפון ביקש שאשלח לו רינגטון מסויים שהוא בכצם קטע מתוך שיר. אז הורדתי את השיר באמצעות ה-xperia של אישתי, חתכתי אותו באמצעות אפליקציה מסויימת ושלחתי לו את הרינגטון שעשיתי באמצעות בלוטות?

רגעים כאלה פשוט מתסכלים אותך.
אחיין שלי יכול לשלוח לאישתי כל דבר שהיא מעוניינת בו באמצעות בלוטות? מהמחב הנייד שלו. אצלי זה מסובך. שלח לי באימייל, שתף אותי וכו,
עוד יותר מתסכל זה שאני צריך לחכות עד שאהיה בבית בכדי להתחבר לאייטיונס. כי בלעדי זה לא ניתן לעשות כלום.
לדעתי האייפון יהפוך עם הזמן לטלפון נישה. כמו במחשבים הביתיים של אפל.
הם קיימים אבל קונים אותם בעלי טעם ספציפי. זאת מהסיבה שלא ניתן להתחרות נגד כל העולם. אפל בעצם עומדת מול חברות אחרות שמייצרות טלפונים ועוד מליוני אחרות שמייצרות פיצ?רים לאנדרויד. רק אפל מפתחת לעצמה את מערכת ההפעלה והפיצ?רים שלו. כמה זמן ניתן להתמודד מול מיליוני אנשים בעולם שמשפרים את האנדרויד כל הזמן? עם פיצרים וטוויקים ועוד? היה לאפל אס והוא לא יחזיק מעמד עוד הרבה שנים.
אני זוכר שאותו דבר היה קרה גם בשוק המכוניות. בשנות השמונים וולוו היו עם העיצוב הכי מתקדם ועתידני שבמשך כ20 שנה אף חברה לא השכילה לייצר משהו מתחרה בעיצוב הגאוני. ובמשך 20 שנה היה להם עיצוב ייחודי שלא דמה לאף רכב אחר. אבל גם זה נגמר, ועם השנים הרכבים האחרים התקדמו בעיצוב ואף עברו את העיצוב של וולבו שאף נהיה קצת מיושן. זה גם מה שכנראה יקרה לאייפון. שימו לב, כמה שינויים כבר אפל עשו לאייפון. השינויים הם לא כלכך גדולים.

Or
14/11/12, 20:17
מה זה הקשקוש הזה, בכדי לשלוח תמונה למישהו אחר שנמצא לידי, אני צריך להעלות את התמונה לגוגל פלוס או פייסבוק והוא בתורו צריך להכנס לאפליקציה ולהוריד. או לשלוח באמצעות watsup או מייל? הרבה פעמים רציתי להעביר תמונה למישהו שאין לו סמרטפון או חיבור לאינטרנט. אז מה? איך עושים את זה ? באמצעות mms?
בן משפחה שאין לו סמרטפון ביקש שאשלח לו רינגטון מסויים שהוא בכצם קטע מתוך שיר. אז הורדתי את השיר באמצעות ה-xperia של אישתי, חתכתי אותו באמצעות אפליקציה מסויימת ושלחתי לו את הרינגטון שעשיתי באמצעות בלוטות?

אחיין שלי יכול לשלוח לאישתי כל דבר שהיא מעוניינת בו באמצעות בלוטות? מהמחב הנייד שלו. אצלי זה מסובך. שלח לי באימייל, שתף אותי וכו,
עוד יותר מתסכל זה שאני צריך לחכות עד שאהיה בבית בכדי להתחבר לאייטיונס. כי בלעדי זה לא ניתן לעשות כלום.

שאלה יהיו הצרות שלנו.

niphone
14/11/12, 21:15

לדעתי האייפון יהפוך עם הזמן לטלפון נישה. כמו במחשבים הביתיים של אפל.
הם קיימים אבל קונים אותם בעלי טעם ספציפי. זאת מהסיבה שלא ניתן להתחרות נגד כל העולם. אפל בעצם עומדת מול חברות אחרות שמייצרות טלפונים ועוד מליוני אחרות שמייצרות פיצ?רים לאנדרויד. רק אפל מפתחת לעצמה את מערכת ההפעלה והפיצ?רים שלו. כמה זמן ניתן להתמודד מול מיליוני אנשים בעולם שמשפרים את האנדרויד כל הזמן? עם פיצרים וטוויקים ועוד? היה לאפל אס והוא לא יחזיק מעמד עוד הרבה שנים.
אני זוכר שאותו דבר היה קרה גם בשוק המכוניות. בשנות השמונים וולוו היו עם העיצוב הכי מתקדם ועתידני שבמשך כ20 שנה אף חברה לא השכילה לייצר משהו מתחרה בעיצוב הגאוני. ובמשך 20 שנה היה להם עיצוב ייחודי שלא דמה לאף רכב אחר. אבל גם זה נגמר, ועם השנים הרכבים האחרים התקדמו בעיצוב ואף עברו את העיצוב של וולבו שאף נהיה קצת מיושן. זה גם מה שכנראה יקרה לאייפון. שימו לב, כמה שינויים כבר אפל עשו לאייפון. השינויים הם לא כלכך גדולים.
+1
IOS זאת דוגמה מעולה
אפל = אל תסתכל במה שיש בתוך הקנקן תסתכל בקנקן

Or
14/11/12, 21:24
אני מבין שיש איזה קומונה של מעבירי תמונות ושירים בבלוטס מנוקיה לאייפון ביננו, נו טוב, נישות זה טוב לאבולוציה, אבל אבולוציה כמו אבולוציה בתקווה תחסל גם אותם באם ימצא שהדבר מפריע לקידמה.

AssafMoraz
14/11/12, 21:37
שום מפריע ושום קדמה! זה עוד דבר מטופש שאפל מונעת מלקוחותיה בכיסוי תחת מטופש של "מכירת שירים". הרי בלוטוס כבר קיים במכשיר, אז מדוע לנעול עוד דבר שימושי? זה באמת מטופש שבכדי להעביר תמונה או קובץ כלשהו למישהו שיושב לידך תצטרך להשתמש ברשת האינטרנט או בשירותים אחרים, בו בזמן ששימוש בבלוטוס הכי קל, פשוט ונוח. אגב, לפני שמישהו יקפוץ, אז Bump לא מתקבל על הדעת! מדובר בדבר טריוויאלי שאמור להיות מובנה ולא אמור להגיע בדרך עקיפה כמו הסידיה או דרך אפליקציה מהאפסטור, מה גם שהיא (מהאפסטור) ממש לוקה בחסר. בקיצור, ב-ו-ל-ש-י-ט.

Or
14/11/12, 21:41
+1
IOS זאת דוגמה מעולה
אפל = אל תסתכל במה שיש בתוך הקנקן תסתכל בקנקן

אבל איזה קנקן יפה זה, אה? ;)

niphone
14/11/12, 22:10
אבל איזה קנקן יפה זה, אה? ;)

+1
לפחות אפשר להסכים על משהו :)
אגב הקנקן מחינתי זה העיצוב של האייקונים, המכשיר היחיד שהיה יפה מבחינה
חיצונית זה ה3GS ברגע שהתחילו לייצר את המלבן שנראה כמו בלוק זה כבר פחות יפה (לטעמי).