מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אני מנסה להבין משהו

Golden Boy
27/03/08, 13:11
למה לקנות אייפוד טאץ' בכלל, כשאפשר לקנות אייפון שיש בו את כל מה שיש בטאץ', פלוס טלפון ומצלמה? האם זה ה-32 ג'יגה? 16 באייפון לא מספיק?

האם יש תוכנות שעולות רק בטאץ'? פיצ'רים מסוימים?

mark_r1
27/03/08, 13:17
ההבדל בין הטאץ לאייפון זה רק הטלפון אין הבדל בתוכנות ובקשר למקום אז אתה צריך לדעת מה עדיף לך לפי השימושים האיישיים שלך לי מספיק 8 גיגה ואני אפילו לא משתמש ב4 גיגה אבל כל אחד והשיקולים שלו

chikko
27/03/08, 13:18
הכל עובד גם בטאצ', חוץ מדברים הקשורים לתכונות המצלמה והטלפון, כמובן.
אנשים מעדיפים אייפוד כשכבר יש להם סלולרי או לחילופין שאינם צריכים סלולרי (נניח מתנה לילד) ומעוניינים לקנות את אותו המוצר במחיר זול יותר (100 דולר פחות לגרסא המקבילה לאייפון).
שלא לדבר על כך ש32 ג'יגה יכולים להיות דבר מאוד מפתה כשיש לך אוסף מוזיקה רציני.

uriler
27/03/08, 13:35
היו לי שני שיקולים בקניית הטאץ':
1. יותר מקום - כן, ה 16 ג'יגה הבדל משמעותיים כשיש לך מעל 12 ג'יגה של מוזיקה ואתה מתכוון גם לראות סרטים על הצעצוע לנסיעות.
2. השיקול המשמעותי יותר - אחריות ותיקונים. כל עוד האייפון לא מיובא מסודר לארץ האחריות עליו בעייתית, ותיקונים מאוד יקרים (אלא אם שולחים לארה"ב ואז זה לוקח זמן).

מעבר לזה, טלפון פגיע יותר מאשר אייפוד, מהסיבה הפשוטה שהוא נכנס ויוצא מהכיס הרבה יותר - ולכן הוא מועד יותר לפגיעה (זהיר ככל שתהיה).

Golden Boy
27/03/08, 20:52
אז אם זה הרצון בנגן וידאו ואודיו נטו, למה לא ללכת על ה-ARCHOS 605 WIFI?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3474033,00.html

איכות וידאו ואודיו טובים יותר, חיבור אלחוטי, אינטרנט, בלי ההגבלות התוכנתיות המחמירות של אפל, ועם נפחים אפילו גדולים יותר.

לא שמפריע לי שקונים אייפוד טאץ'.. סתם סקרן לגבי השיקולים.

Cainbot
27/03/08, 21:22
רק האינטרנט עולה עוד 30 דולר

gungon
27/03/08, 21:30
ואין מצב שהאפלקציות צד-שלישי (אם יש בכלל לarchos 605) אפילו קרובות למה שהמפתחים והתוכנות של האייפוד\ן מציע..

המפציץ החמקן
27/03/08, 21:32
והנגן הזה גם ענק, עיצוב מכוער , ממשק מעצבן
אל תנסה להשוות אותו בדברים האלו לטאץ.
וגם כל ההקלטות צריכות תחנת עגינה שבחו"ל לפי מה שאני יודע עולה יותר מ 100$

Golden Boy
27/03/08, 22:04
הקטע של להוסיף כסף לאינטרנט זה אכן בולשיט. לא ברור למה הם עשו את זה. מבחר האפליקציות הוא יחסית דל וזה לא לגמרי אינטואיטיבי כמו הטאץ'. כל זה נכון.

אבל עדיין, איכות שמע ווידאו עדיפים בבירור, תמיכה בכל פורמט כמעט שיש, מסך מגע עם ממשק ברור ונוח... Archos עדיין עדיפים על אפל בכל הקשור לפונקציות של נגן נטו...

המפציץ החמקן
27/03/08, 22:07
בפונקציוץ כן
אבל מבחינת איכות מסך- הטאץ יותר טוב
תשמע אני הייתי באותה התלבטות ולקחתי את הטאץ ולא מצטער לרגע
ובארכוס גם כבד וזה מעצבן לסחוב אותו
את הטאץ אתה שם בכיס

Cainbot
27/03/08, 22:11
בפונקציוץ כן
אבל מבחינת איכות מסך- הטאץ יותר טוב
תשמע אני הייתי באותה התלבטות ולקחתי את הטאץ ולא מצטער לרגע
ובארכוס גם כבד וזה מעצבן לסחוב אותו
את הטאץ אתה שם בכיס

הארכוס לא כבד - הוא שוקל רק בעשרות גרמים יותר מהאייפוד.

איזה פונקציות יש בארכוס שאין בטאצ'? מעניין אותי.

המפציץ החמקן
27/03/08, 22:17
כל ההקלטות מהמקורות החיצוניים (הרבה..)
עם המיקורפון גם
הרמקולים שיש בו

Cainbot
27/03/08, 22:19
אפשר לחשוב כמה כבר תקליט עם המכשיר.
אני לא סובל לשמוע מוזיקה עם רמקולים (אבל זאת רק דעתי)

המפציץ החמקן
27/03/08, 22:43
תשמע לגבי ההלקטות - גם אני לא הייתי משתמש בזה
אבל רמקולים דווקא אחד הדברים שממש חסרים לי בטאץ
כל פעם אוזניות מעצבן

Cainbot
27/03/08, 22:50
תשמע לגבי ההלקטות - גם אני לא הייתי משתמש בזה
אבל רמקולים דווקא אחד הדברים שממש חסרים לי בטאץ
כל פעם אוזניות מעצבן

אז תחליף לאייפון.
האיכות באוזניות הרבה יותר טובה, אני לא יכול לשמוע שירים עם רמקול בפלאפון/mp

tomer4321765
27/03/08, 22:53
Golden Boy-תבין:
שלא כמוך יש אנשים שלא יכולים לנסוע לארצות הברית או שאין להם אחד מהמשפחה שנוסע לארצות הברית או אפילו גר שם והם לא רוצים לקנות באינטרנט מטעמי ביטחון ועדיף להם לשלם לאדם מול הפנים ולא לאדם שגר רחוק ממך ואתה לא יודע מה הוא אפילו עומד למכור לך.
אז אנשים קונים בארץ באותו כסף את האייפוד טאצ' כי אף אחד בארץ לא נראה לי ישלם 4000 ש"ח בשביל אייפון 8 ג'יגה אז אנשים קונים אייפוד טאצ'.
הבנת?!

המפציץ החמקן
27/03/08, 22:53
יש לי איפון Xd חחח
יש לי את שניהם חחחח
לבצפר אני לוקח יותר את הטאץ בגלל זה אני יותר רגיל אליו

Cainbot
27/03/08, 23:14
יש לי איפון Xd חחח
יש לי את שניהם חחחח
לבצפר אני לוקח יותר את הטאץ בגלל זה אני יותר רגיל אליו

לא קצת בזבוז? מה הרעיון מאחורי 2 מכשירים כמעט זהים?

Golden Boy
28/03/08, 01:00
Golden Boy-תבין:
שלא כמוך יש אנשים שלא יכולים לנסוע לארצות הברית או שאין להם אחד מהמשפחה שנוסע לארצות הברית או אפילו גר שם והם לא רוצים לקנות באינטרנט מטעמי ביטחון ועדיף להם לשלם לאדם מול הפנים ולא לאדם שגר רחוק ממך ואתה לא יודע מה הוא אפילו עומד למכור לך.
אז אנשים קונים בארץ באותו כסף את האייפוד טאצ' כי אף אחד בארץ לא נראה לי ישלם 4000 ש"ח בשביל אייפון 8 ג'יגה אז אנשים קונים אייפוד טאצ'.
הבנת?!

סיבה דפוקה לגמרי. לקנות באינטרנט זה בטוח מאד. צריך פשוט לדעת איפה לקנות.

ואנשים לא קונים אייפוד טאץ' כי האייפון יקר מדי, מה גם שהאייפון 8 ג'יגה לא עולה 4000. מאיפה אתה מוציא את התשובות הלא קשורות האלה?

והשאר פה קצת הגזימו עם המימדים. הפכתם את הארקוס לאיזה קונטיינר שמרימים עם מלגזה. הוא אולי במאה גרם כבד יותר מהטאץ'. זה המחיר שמשלמים על מסך גדול וסופר איכותי והיכולת להקליט מהטלויזיה.

הקטע של הקלטה מהטלויזיה זה דבר ענק. אפשר להקליט סדרות שלמות בזמן שהן מוקרנות. יותר נוח מזה?

אני מבין שהטאץ' נראה יותר מעוצב וסקסי, והממשק הוא נוח בטירוף. אלו תשובות לגיטימיות, אבל יש לו חסרונות ברורים לעומת הארקוס.

המפציץ החמקן
28/03/08, 12:03
לא קצת בזבוז? מה הרעיון מאחורי 2 מכשירים כמעט זהים?

היה לי את הטאץ וקנו לי את האיפון כמה זמן אחרי זה כי הפלא שלי נהרס
אחותי אפשר לומר משתמשת במכשיר

tomer4321765
28/03/08, 12:57
סיבה דפוקה לגמרי. לקנות באינטרנט זה בטוח מאד. צריך פשוט לדעת איפה לקנות.

ואנשים לא קונים אייפוד טאץ' כי האייפון יקר מדי, מה גם שהאייפון 8 ג'יגה לא עולה 4000. מאיפה אתה מוציא את התשובות הלא קשורות האלה?

והשאר פה קצת הגזימו עם המימדים. הפכתם את הארקוס לאיזה קונטיינר שמרימים עם מלגזה. הוא אולי במאה גרם כבד יותר מהטאץ'. זה המחיר שמשלמים על מסך גדול וסופר איכותי והיכולת להקליט מהטלויזיה.

הקטע של הקלטה מהטלויזיה זה דבר ענק. אפשר להקליט סדרות שלמות בזמן שהן מוקרנות. יותר נוח מזה?

אני מבין שהטאץ' נראה יותר מעוצב וסקסי, והממשק הוא נוח בטירוף. אלו תשובות לגיטימיות, אבל יש לו חסרונות ברורים לעומת הארקוס.

מה סיבה דפוקה?אי ביי זה לא הכי בטוח והמכס עושה אותו לא זול בכלל וגם בארץ האייפון עולה 4000 ש"ח!
ואת האמת-שיש לי יס מקס ודיוידי מקליט בבית אין לי צורך ב-mp3 מקליט כזה ועדיף לי לשוטט באינטרנט בנגן mp3 מאשר לצפות בו בתוכניות שהקלטתי!

Golden Boy
29/03/08, 11:34
מה סיבה דפוקה?אי ביי זה לא הכי בטוח והמכס עושה אותו לא זול בכלל וגם בארץ האייפון עולה 4000 ש"ח!
ואת האמת-שיש לי יס מקס ודיוידי מקליט בבית אין לי צורך ב-mp3 מקליט כזה ועדיף לי לשוטט באינטרנט בנגן mp3 מאשר לצפות בו בתוכניות שהקלטתי!

איביי זה הרבה יותר בטוח מהרבה חנויות בארץ. אני קונה ומוכר שם כל הזמן.

האייפון לא עולה 4000 ש"ח. לא יעזור לך כלום. ניתן להשיג אותו החל מ-2600 בארץ.

וזה שיש לך מקס לא קשור. גם לי יש. אבל מה אם אתה רוצה לראות סדרות אם אתה בטיסה, למשל, ורוצה להעביר את הזמן, או שומר בצבא שתקוע בבוטקה?

יש מקומות בהם אתה לא יכול להביא טלויזיה.