מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אייפון 5 - סופרסטאר

RAiNZ
18/10/12, 18:57
מכשיר האייפון 5 הושק לפני קצת יותר מחודש לקולות רועמים של אכזבה, לצד קול צעדיהם של מיליוני המשתמשים אשר נהרו לחנויות על מנת להיות בין הראשונים אשר השיגו אותו. אך האם באמת מדובר במכשיר מאכזב, או האם האייפון 5 הוא סופרסטאר?

אייפון 5 - סופרסטאר.
זו ההרגשה, כך מסתמן, כאשר הולכים עם מכשיר האייפון 5 חשוף ברחוב, וכל כמה מטרים עוצרים אותך ברחוב ושואלים אותך אם מדובר באייפון 5. אנשים רוצים לראות אותו, לגעת בו, להרגיש אותו בכף היד, לצלם אותו, להצטלם איתו. התגובה הזו קצת מזכירה לי את הימים שבהם מראה האייפון היה נדיר בארץ הקודש, ואנשים היו מביטים בו בפליאה והשתהות. מי שעדיין מנסה לטעון שאפקט ה"וואו" של האייפון כבר לא קיים כנראה לא חי באותו היקום ובאותה המציאות שבה מכשיר סלולרי מעורר תגובה שכזו בקרב אנשים רנדומליים ברחוב.

בפגישה שהייתה לי עם ידידי היקר Natish בשבוע שעבר, הוא סיפר לי על החוויה שעבר כשניגש לסניף של החברה הסלולרית שבה הוא מנוי על מנת להשיג כרטיס נאנו סים למכשיר האייפון 5 שלו. נתי סיפר (פרפרזה) כי כשביקש מנציגת השירות את כרטיס הנאנו סים, היא הסבירה לו שעוד אין להם את הכרטיסים במלאי, אך שאלה אותו למה הוא צריך אחד. נתי ענה לה שהא צריך אחד בשביל מכשיר האייפון 5. כאשר נציגת השירות ביקשה הוכחה לדבר, נתי שלף את המכשיר מכיסו והראה לה את המכשיר. החלק הכי משעשע בסיפור הוא כאשר נתי תיאר איך בבת אחת כל הנוכחים בחנות התכווצו לטבעת חנק סביבו וסביב המכשיר החדש, כולל כל עובדי הסניף - כולם מתפעלים מהדקות והקלילות של המכשיר החדש.

http://imageshack.us/a/img844/6728/iphone5u.jpg

נזכרתי בסיפור הזה כאשר אני עצמי ניגשתי לסניף של חברת הסלולר שלי על מנת להשיג כרטיס נאנו סים למכשיר שלי, ומה שהתרחש החל מהרגע שבו כף רגלי דרכה בחנות הוא - מילה במילה כמעט - אותו הסיפור בדיוק. וכמו נתי, בסופו של דבר נאלצתי לשייף את כרטיס המיקרו סים שלי בעצמי על מנת להתאימו לאייפון 5 (אף העליתי מדריך על כך (http://www.iphones.co.il/iphone-ipod-guides/article-thread239555.html)). אך המשעשע ביותר בכל הסיפור, היא תגובתו של מנהל הסניף של חברת הסלולר שלי על מכשיר האייפון החדש: "בואנ'ה, אנל'א מבין מה **** (אתר ישראלי מיינסטרימי ידוע) קוטלים כלכך את המכשיר הזה... הוא פשוט מדהים...". כששאלתי אותו איזה מכשיר יש לו, הוא שלף מכיסו את הגלקסי SIII. "אני בכלל איש של אנדרואיד, אבל אני לא יכול להתווכח עם העובדה שהמכשיר הזה פשוט יפהפה". כל מילה נוספת מיותרת.

נראה שהקונצנזוס הכללי בקרב כל האנשים הרנדומליים שנתקלתי בהם ברחוב, ובקרב האנשים שאני מכיר - בעל הקיוסק הקבוע שאני קונה בו, בעל המספרה הקבועה שאני מסתפר בה, הברמן והבעלים של הבר הקבוע שלי - הוא שהמכשיר פשוט יפה ומרשים. כולם ללא יוצא מן הכלל חוטפים תקלה כאשר המכשיר מונח בידם בפעם הראשונה. "יו! איזה קל הוא!". לא שאני רוצה להישמע פה כמו תקליט שבור חלילה, אבל נוכח כל ההשתאות וההתפעלות סביב המכשיר הזה, על מה בדיוק מדברים כל האתרים והאנשים אשר טוענים כי מדובר באכזבה?

אולי - וזו רק התיאוריה שלי בהסתמך על תחושתי האישית - מדובר למעשה מהאכזבה מ-iOS 6, ולא מהמכשיר החדש. כי בואו נהיה ריאליים: אומנם אפל הוסיפה אחלה שיפורים ב-iOS 6 מבחינת עיבוי המערכת, אך הם מעטים מאוד, וחווית השימוש הכללית ב-iOS 6 לא שונה כמעט במאומה מחווית השימוש ב-iOS 5. במילים אחרות, עד כמה פונקציונלית שלא תהיה, אנשים רגילים גם ל"וואו" מצד אפל בהיבט התוכנתי לצד ההשקה החומרתית, ו"וואו" שכזה בהחלט לא היה בנמצא בהשקתה של iOS 6. אם כבר, האפקט היה הפוך: אנשים התאכזבו מ-iOS 6, וייתכן מאוד שזו גם הסיבה שבגינה "סקנדל המפות" התנפח למימדים שאליהם הגיע - אנשים חיפשו מוקד לפריקת התסכול הכללי שלהם מחווית השימוש ב-iOS 6.

אך זו רק תיאוריה אישית שלי, וכזו אשר אין לי יכולת להוכיח באופן חד משמעי. מה שכן הוכח לי באופן חד משמעי, הוא שמכשיר האייפון 5 מקבל ציונים גבוהים בקרב האוכלוסיה הישראלית, וגם בקרב משתמשי האנדרואיד. הריאקציה בקרב הציבור למראה המכשיר שווה זהב, ואם לא הייתי עסוק כלכך בלהציג אותו, הייתי כבר מעלה תמונות של הבעות הפנים השונות של אנשים כאשר הם מתעסקים איתו, רק בשביל שתוכלו לראות ולחייך. מי מכם שיש לו את המכשיר החדש וודאי יודע בדיוק על מה אני מדבר, מניסיון אישי. האייפון 5 הוא סופרסטאר, משל מינימום היה סלבריטאי בפני עצמו. וכן, אני עומד מאחורי ההקבלה הזו:

במהלך שנותיי בארה"ב, למדתי כי ידידה טובה מאוד שלי נהייתה סלבריטאית בישראל. כשחזרתי לביקור באחת השנים שבמהלכה עדיין גרתי בחו"ל, נפגשתי עם הידידה שלי ועם החבר שלה בסינמה סיטי הרצליה, ולהפתעתי הרבה היא הגיעה מחופשת - עם פאה, צעיף וכובע קסקט. צחקתי עליה, שכן תמיד היה לה חוש דרמטי, ושאלתי אותה אם הדבר באמת הכרחי. היא הביטה עלי, ושאלה: "אם אני מורידה את התחפושת, אתה מתחייב להיות שומר הראש שלי עד שאנחנו יוצאים מפה. אני רצינית...". צחקתי ואמרתי "כן, ברור...", כי לא באמת חשבתי שמדובר בביג דיל. תוך פחות מדקה מהרגע שבו הורידה את התחפושת, כבר הייתי צריך לפלס לנו דרך בין ים האנשים שהתגודד סביבנו. מיותר לציין שסרט לא ראינו באותו היום...

http://imageshack.us/a/img534/8590/iphone5intro.jpg

התגובות הללו של האנשים נוכח מכשיר האייפון 5 הזכירו לי במאפייניהם את התגובות של האנשים שהתגודדו סביב ידידתי המפורסמת: פליאה, השתאות, רצון לגעת, לצלם ולהצטלם עם, "איזו(איזה) יפה היא(הוא)!", "מהממ(ת)!", וכן הלאה וכן הלאה. זו הוכחה בגוף הסרט שמכשיר האייפון 5 אינו מאכזב אנשים, ואינו נחשב לאכזבה. זהו חיזוק עצבני לעקרונות העיצוב של אפל, והוכחה כי אפל לא איבדה צעד מבחינת הרושם שהמכשירים שלה מותירים בקרב קהל הצרכנים - גם אלו אשר אינם צרכני אפל. זו הוכחה לכך שמשום מה, קשה לאתרי המיינסטרים לפרגן לאפל. הייתי מתחיל להיכנס לכיצד העניין הזה מעלה בי אסוציאציות עם תיאוריית ההגמוניה והניאו-מרקסיזם, אך אני חושב שאמרתי די.

אפל צפויה לשחרר את הדו"ח הרבעוני שלה בשבוע הבא, כך שאנו עתידים לדעת בדיוק כמה מכשירי אייפון 5 נמכרו בשבוע האחרון של חודש ספטמבר. התחזיות מדברות על סביבות 7 מיליון יחידות אם לא יותר בשבוע הראשון בלבד. אף מכשיר סלולרי יחיד אחר לא יכול להתגאות בכמויות שכאלו, כך שהטיעון שהמכירות המטורפות של המכשיר מונעות רק על ידי הקהל השבוי של אפל (ע"ע "פאנבוייז) בטלות בשישים. לא צריך להיות "פאנבויי" על מנת להיות מסוגל להעריך את איכותו של המכשיר, כמו גם שאנשים אשר אינם מתרשמים ממנו זכאים לדעתם. אך המציאות היא פשוטה: האייפון 5 הוא סופרסטאר.

Jenia.Brook
18/10/12, 19:16
:) אחלה כתבה ריינז

מי זו הידידה המפורסמת שלך?

RAiNZ
18/10/12, 19:18
:) אחלה כתבה ריינז

מי זו הידידה המפורסמת שלך?

תודה רבה.
ישנה סיבה שבחרתי שלא לפרסם את שמה. מספיק שאומר שהיא משחקת בסדרת טלוויזיה ישראלית מפורסמת שמציגה ב-Hot בימים אלו.

kfirbep
18/10/12, 20:31
אחלה כתבה! אני מאוד מקווה שדודים שלי שהיום טסים לארצות הברית יוכלו להשיג לי את האייפון 5 לפי מה שאני יודע הם לא נמצאים במקומות כאלה מתויירים(ווריג'יניה ופורט לוטרדייל) אז מבחינת מלאי אני לא חושב שיש בעיה מה שאני חושש ממנו זה שהמוכרים לא יסכימו להם לקנות את האייפון 5 ללא חוזה.
חחחח סיקרנת אותי לגבי החברה שלך כמה כבר סלבריטאית היא צריכה להיות בשביל למשוך כל כך הרבה תשומת לב... הכי סלבריטאיות שאני מכיר זה נינט, בר רפאלי ואסתי גינסבורג ולבנתיים נראה לי שחוץ מבר רפאלי ואולי גם אסתי גינסבורג אין מישהי שתמשוך תשומת לב כל כך אבל אולי שכחתי מישהי...אולי אלונה טל אם זאת סידרה בהוט

kloding88
18/10/12, 20:56
אני יודע שיקטלו אותי בגלל התגובה שלי אבל קבלתי לידי ליומיים את האייפון 5 (לבן) להתרשמות לפני קנייה ולצערי לאחר יומיים (ברשותי 4S לבן) של משחקים אני יכול להגיד דבר אחד: אכזבה. לא הרגשתי שיש שינוי כזה קיצוני לעומת ה 4S במיהרות, בצורה ובהרגשה אלא להפך המכשיר יותר מאורך וחסר פרופרציה.
אבל בכל זאת נראה לי שאני אשדרג כי לפעמים בחיים השינוי הקטן גורם לך לאושר.
קלוד

cluber77
18/10/12, 23:02
לא יודע, אני היחידי שקרא את מה שריינז כתב כאן וזה לא ריגש אותי בשיט?
אני אייפוניסט כמה שנים, מכיר כל פסיפס קטן באייפון אבל הכתבה האחרונה היא פשוט אוברייטד אחד גדול בכל הקשור לאייפון 5.
קודם כל נתחיל מזה שזה רק מכשיר טלפון לעזאזל, אז הגדילו לו את המסך (תודה שנזכרתם עכשיו) הוא יפה יותר (עניין של טעם) והוא מהיר...אוקיי ו? איפה החדשנות? איפה אפקט ה wow שהייתי מצפה לקבל מאפל? ישראלים תמיד יתלהבו ממשהו שאין להם,לי אין את הגלאקסי 3 אבל כשראיתי אותו התלהבתי, אני חותם על זה שאם אפל לא הייתה מגדילה לאייפון 5 את המסך מה שגרם לו לשינו חיצוני ולתחושה שמדובר במכשיר שונה (בהשוואה לאייפון 4 ו 4s, שנראים בול אותו דבר) אף אחד לא היה מתלהב ממנו.

אפל עומדת במקום ובמקום לחדש לנו היא מוציאה אייפד מיני נו טוב...בהתחלה כשנכנסתי לפשפחת האייפוניסטים לא הבנתי את המושג הזה אפל פאנבוי, עכשיו זה ברור לי וזה פשוט פאטתי.
האם בא לי להחליף את האייפון 4 שלי ב 5, ברור...אם יתנו לי אפשרות בחירה בינו לבין הגלאקסי 3 על מה אני אלך? על הגלאקסי כנראה...פשוט כי האייפון מתחיל להיות משעמם.
ולגבי הידידה שלך...מה הקטע לבוא ולהתלהב מזה שיש לך ידידה כזאת אם אתה בכלל לא חושף את שמה? זה כמו שתגיד הבאתי סמארטפון מדהים, לא מהעולם הזה אבל אני לא אגלה לכם של מי הוא.

RAiNZ
18/10/12, 23:31
ולגבי הידידה שלך...מה הקטע לבוא ולהתלהב מזה שיש לך ידידה כזאת אם אתה בכלל לא חושף את שמה? זה כמו שתגיד הבאתי סמארטפון מדהים, לא מהעולם הזה אבל אני לא אגלה לכם של מי הוא.

להתלהב? איך זה בדיוק להתלהב?
להתלהב זה לבוא ולומר מי זו ואיך קוראים לה, ולספר דברים עליה.
אני לא חשפתי את שמה מפאת כבוד כלפיה, בראש ובראשונה - כי בתור חבר אמיתי אני יודע לא להפר שאת המעט פרטיות שעוד יש לה.

שנית כל, והכי חשוב: הסיפור הוא בכלל לא סובב סביבה, אלא שהשתמשתי בה בתור דוגמא לאותו האופן שבו אנשים מסתכלים על האייפון 5.

ולסיום, אני הבן אדם האחרון שאכפת לו מתרבות הסלבריטאים. כיום, כשכל אידיוט יוצא הפח הגדול נחשב ל"סלב", אין שום טיפת כבוד או יוקרה בתואר הזה יותר. מעבר לכך, החיים של "סלבים" לא מעניינים אותי, כי יש לי את החיים שלי, את הבעיות שלי, ואת סדר היום שלי על הכתפיים. החיים של אנשים אחרים שאני אפילו לא מכיר אבל כולם מעריצים לא מעניינים לי ת'חור באוזן. במקרה ספציפי זה, ידידה שלי היא אישיות מוכרת. היא הייתה ידידה שלי הרבה לפני שהתפרסמה, ונשארה ידידה שלי למרות הפרסום. אכפת לי ממנה בתור בן אדם, לא בתור הדמות שכולם מכירים.

11gal
18/10/12, 23:32
אני אייפוניסט כמה שנים, מכיר כל פסיפס קטן באייפון אבל הכתבה האחרונה היא פשוט אוברייטד אחד גדול בכל הקשור לאייפון 5.
קודם כל נתחיל מזה שזה רק מכשיר טלפון לעזאזל, אז הגדילו לו את המסך (תודה שנזכרתם עכשיו) הוא יפה יותר (עניין של טעם) והוא מהיר...אוקיי ו? איפה החדשנות? איפה אפקט ה wow שהייתי מצפה לקבל מאפל? ישראלים תמיד יתלהבו ממשהו שאין להם,לי אין את הגלאקסי 3 אבל כשראיתי אותו התלהבתי, אני חותם על זה שאם אפל לא הייתה מגדילה לאייפון 5 את המסך מה שגרם לו לשינו חיצוני ולתחושה שמדובר במכשיר שונה (בהשוואה לאייפון 4 ו 4s, שנראים בול אותו דבר) אף אחד לא היה מתלהב ממנו.

אפל עומדת במקום ובמקום לחדש לנו היא מוציאה אייפד מיני נו טוב...בהתחלה כשנכנסתי לפשפחת האייפוניסטים לא הבנתי את המושג הזה אפל פאנבוי, עכשיו זה ברור לי וזה פשוט פאטתי.
האם בא לי להחליף את האייפון 4 שלי ב 5, ברור...אם יתנו לי אפשרות בחירה בינו לבין הגלאקסי 3 על מה אני אלך? על הגלאקסי כנראה...פשוט כי האייפון מתחיל להיות משעמם.

יש לי כמה דברים לומר לך:
באמת שאני לא מבין למה כל כך הרבה אנשים חסר להם הוואו המוזר הזה שהם מדברים עליו,כי וואלה לי היה אותו,אני לא חשבתי שאפל ישנו הכלללל באייפון הזה,חוץ מחיישן המצלמה והמלבן בצורת המכשיר,אין אפילו חתיכה אחת שהייתה במכשירים הקודמים.
גם אם אפל הייתה משאירה אותו עיצוב,אפילו אותו מסך,כמובן שאנשים היו אומרים(כמה מפתיע):"אכזבה",אבל תאמין לי שכמות המכשירים שימכרו,לא תהיה "אכזבה"!וכן היו מתלההבים ממנו....
בקשר למה שהיית בוחר,אני יכול להגיד שמניסיוני האישי,לאחותי יש מכשיר SGS3,אני מאוד התאכזבתי,חוץ מהצורה המפורסמת שלו,לא ראיתי אפילו משהו אחד,כולל מערכת ההפעלה,שגרמה לי להוציא פיפס אחד קטן..,הוא מרגיש פשוט-פלאפון- חד משמעי לא יותר מזה,כשאתה מחזיק אייפון אתה מרגיש,זה פלאפון,אבל יש לו עוד איזה פלוס,אולי כמה,ואילו פלוסים שאי אפשר להוסיף בשום מכשיר אחר,וזה מערכת הפעלה!,וההרגשה ש-לך נימאס ממנה,אני תמיד נהנה ממנה שוב,כשאני לוקח מכשיר של אפל לידיים.

niphone
19/10/12, 00:23

+1
:)

kfirbep
19/10/12, 00:37
יש לי כמה דברים לומר לך:
באמת שאני לא מבין למה כל כך הרבה אנשים חסר להם הוואו המוזר הזה שהם מדברים עליו,כי וואלה לי היה אותו,אני לא חשבתי שאפל ישנו הכלללל באייפון הזה,חוץ מחיישן המצלמה והמלבן בצורת המכשיר,אין אפילו חתיכה אחת שהייתה במכשירים הקודמים.
גם אם אפל הייתה משאירה אותו עיצוב,אפילו אותו מסך,כמובן שאנשים היו אומרים(כמה מפתיע):"אכזבה",אבל תאמין לי שכמות המכשירים שימכרו,לא תהיה "אכזבה"!וכן היו מתלההבים ממנו....
בקשר למה שהיית בוחר,אני יכול להגיד שמניסיוני האישי,לאחותי יש מכשיר SGS3,אני מאוד התאכזבתי,חוץ מהצורה המפורסמת שלו,לא ראיתי אפילו משהו אחד,כולל מערכת ההפעלה,שגרמה לי להוציא פיפס אחד קטן..,הוא מרגיש פשוט-פלאפון- חד משמעי לא יותר מזה,כשאתה מחזיק אייפון אתה מרגיש,זה פלאפון,אבל יש לו עוד איזה פלוס,אולי כמה,ואילו פלוסים שאי אפשר להוסיף בשום מכשיר אחר,וזה מערכת הפעלה!,וההרגשה ש-לך נימאס ממנה,אני תמיד נהנה ממנה שוב,כשאני לוקח מכשיר של אפל לידיים.

זה לא נכון שSGS 3 זה רק פלאפון אנשים פה מגזימים בצורות מטורפות. המערכות IOS ואנדרואיד עם כמה שהן שונות הן עדיין דומות וכל מה שאתה יכול לעשות באייפון אתה יכול לעשות באנדרואיד (ולפעמים באנדרואיד קצת יותר) אולי בחלק מהדברים באנדרואיד הם יהיו קצת שונים אבל הבסיס הוא אותו בסיס. אז אל תגיד שגלקסי 3 זה רק פלאפון הוא סמארטפון בדיוק כמו האייפון.
אתה מזכיר לי תגובה של אפל פאנבוי שאמר שלגלקסי אין זכות להיקרא פלאפון(בשונה ממך שאתה עוד אמרת שהוא רק פלאפון יש שיפור אבל עדיין...)) באותו רגע כל הפיוזים שלי עלו, מה זאת אומרת שהגלקסי 3 לא ראוי להיקרא פלאפון? אז מה זה הנוקיה הישן שלי? מחשבון? אנשים איבדו פרופורציות בצורה מטורפת ולהגיד את האמת אני מתגעגע קצת לתקופה (למרות שלי אין כל כך זכות לדבר על זה אבל עדיין) שלא היה את כל הריבים המטופשים האלה על פלאפונים.
תלמדו! יחסית לעכשיו הגלקסי והאייפון שניהם סמארטפונים מעולים! בשניהם רוב האנשים עושים את אותם דברים הכל זה עניין של טעם ונוחות.

ובקשר לזה שמישהו פה חיפש את הוואו באייפון, אני יודע למה אתה הרגשת וואו בגלקסי ולא באייפון (אם אני טועה אז לפחות אני הרגשתי ככה).
כשהציגו את הגלקסי את קיבלת את כל הנתונים על החומרה אתה רשמו לך מהו המעבד, כמה הראם, מהי המצלמה, מהו המסך וכו'.
לעומת זאת באייפון לא קיבלת את כל המידע הזה ולכן לא היה נראה לך שהם שינו בו משהו.
בסך הכל אם תסתכל חוץ מהטכנולוגיית NFC לגלקסי אין הרבה יותר חידושים מהאייפון.
אם כבר מה שאמור לאכזב זה הIOS 6 בגלל שהוא כבר לא מחדש כל כך לעומת מערכת האנדרואיד שבכל גירסה שלה שמים לב לשיפורים שגוגל עשתה בה. וגם המצלמה של האייפון מאכזבת שעם כל הכבוד למה שאנשים אומרים כמעט בכל סרטון ביוטיוב שבודק את המצלמה של האייפון (לפני שאנשים דיברו על הבעיה הזאת) רואים את "ההילה הסגולה" כאשר הם מצלמים במצלמת הוידאו באייפון.
אני לבנתיים לא ראיתי את ההילה הסגולה הזאת דומיננטית במכשירים אחרים כמו שהיא באייפון.

kibub
19/10/12, 01:07
אם היה אייפון במלאי אז הם היו עוברים גם את ה 10 מיליון.
אני תושב קנדה ונמצא ברשימת המתנה מספר 1400 וזה רק בחנות אפל סטור בעיר שלי אז תארו לכם בכל קנדה.

RAiNZ
19/10/12, 01:41
וגם המצלמה של האייפון מאכזבת שעם כל הכבוד למה שאנשים אומרים כמעט בכל סרטון ביוטיוב שבודק את המצלמה של האייפון (לפני שאנשים דיברו על הבעיה הזאת) רואים את "ההילה הסגולה" כאשר הם מצלמים במצלמת הוידאו באייפון.
אני לבנתיים לא ראיתי את ההילה הסגולה הזאת דומיננטית במכשירים אחרים כמו שהיא באייפון.

קודם כל, ועם כל הכבוד - אין לך ביד אייפון 5, ולא ניסית לשחזר בעצמך את התופעה, אז אין לך שום אסמכתאות לומר שהמצלמה של האייפון 5 מאכזבת. לי יש מכשיר כזה ביד, ותאמין לי שהדבר הראשון שעשיתי (טוב נו, אחרי שחזור מגיבוי ושיוף הסים) הוא לבדוק את המצלמה שלו בכל התנאים שאתה מסוגל לדמיין בכלל. ואתה רוצה לדעת מה המסקנה?

- לפני שנתחיל בכלל, אני אתן לך שמות של מכשירים שבהם התופעה קיימת:
HTC One X, Nokia Lumia
ואף אחד לא עשה מזה כזה עניין גדול. מעבר לכך, שהסיבה שזה מתרחש קשורה בעובדה שהעדש?ה של המכשיר היא למעשה איכותית יותר, כך שהתמונות הן ברורות יותר.

אך המסקנה שלי מהממצאים שלי עם האייפון 5 היא שהבעיה הזו היא מינימלית, כי היא לא מופיעה בכל מצב, וגם במצבים שבהם היא כן מופיעה - הזזת המצלמה בכמה מילימטרים - לא משנה לאיזה כיוון - פותרת אותה. המצלמה הזו היא עדיין המצלמה הכי טובה בשוק על מכשיר סלולרי.

ולהבא, בדיוק כמו שבמוסדות אקדמיים לא מרשים לתלמידים להשתמש בוויקיפדיה כמקור, אני לא ממליץ לך להסתמך על סרטונים מיוטיוב שנעשו על ידי אנשים רגילים שלא מזוהים עם אתר אמין כזה או אחר.

באשר ל-iOS 6 - אין מה לדבר בכלל, היא משעממת.
אני מעולם לא הייתי חסיד של החוויה האפליסטית הטהורה על אף יתרונותיה. אני ממתין בקוצר רוח לשחרור הפריצה.

kfirbep
19/10/12, 02:00
קודם כל, ועם כל הכבוד - אין לך ביד אייפון 5, ולא ניסית לשחזר בעצמך את התופעה, אז אין לך שום אסמכתאות לומר שהמצלמה של האייפון 5 מאכזבת. לי יש מכשיר כזה ביד, ותאמין לי שהדבר הראשון שעשיתי (טוב נו, אחרי שחזור מגיבוי ושיוף הסים) הוא לבדוק את המצלמה שלו בכל התנאים שאתה מסוגל לדמיין בכלל. ואתה רוצה לדעת מה המסקנה?

- לפני שנתחיל בכלל, אני אתן לך שמות של מכשירים שבהם התופעה קיימת:
HTC One X, Nokia Lumia
ואף אחד לא עשה מזה כזה עניין גדול. מעבר לכך, שהסיבה שזה מתרחש קשורה בעובדה שהעדש?ה של המכשיר היא למעשה איכותית יותר, כך שהתמונות הן ברורות יותר.

אך המסקנה שלי מהממצאים שלי עם האייפון 5 היא שהבעיה הזו היא מינימלית, כי היא לא מופיעה בכל מצב, וגם במצבים שבהם היא כן מופיעה - הזזת המצלמה בכמה מילימטרים - לא משנה לאיזה כיוון - פותרת אותה. המצלמה הזו היא עדיין המצלמה הכי טובה בשוק על מכשיר סלולרי.

ולהבא, בדיוק כמו שבמוסדות אקדמיים לא מרשים לתלמידים להשתמש בוויקיפדיה כמקור, אני לא ממליץ לך להסתמך על סרטונים מיוטיוב שנעשו על ידי אנשים רגילים שלא מזוהים עם אתר אמין כזה או אחר.

באשר ל-iOS 6 - אין מה לדבר בכלל, היא משעממת.
אני מעולם לא הייתי חסיד של החוויה האפליסטית הטהורה על אף יתרונותיה. אני ממתין בקוצר רוח לשחרור הפריצה.

נכון אין לי עדיין אייפון אבל הסרטונים שראיתי ביוטיוב הם לפני שכולם דיברו על ההילה הסגולה. אין לי על מה לא להסתמך על סרטונים ביוטיוב כאשר בנאדם מצלם בתמימות את הגינה שלו ובמהלך הצילום הצבע הסגול מופיע בתמונה.
לא אמרתי שאין את ההילה הסגולה בכשירים אחרים אמרתי שהיא הרבה פחות דומיננטית ולכן אנשים לא מתלוננים.

Or
19/10/12, 03:28
אם כבר מה שאמור לאכזב זה הIOS 6 בגלל שהוא כבר לא מחדש כל כך לעומת מערכת האנדרואיד שבכל גירסה שלה שמים לב לשיפורים שגוגל עשתה בה.

תזכיר לי מה השינוי בין 4.0 ל-4.1?
אני מתערב איתך על מה שתרצה שאני מביא לך שני מכשירים, אחד עם 4.0 ואחד עם 4.1 ועד שלא תיכנס להגדרות לא יהיה לך מושג מי זה מי אפילו אחרי יום שלם של עבודה.

לדבר, כפיר, זה מאוד קל, בייחוד שאין לך ידע בנושא ואתה רק הלך אחרי ההמון, השלב הבא יהיה כנראה:"אייפון זה סגור וגלקסי זה פתוח" :rolleyes:

RAiNZ
19/10/12, 03:33
נכון אין לי עדיין אייפון אבל הסרטונים שראיתי ביוטיוב הם לפני שכולם דיברו על ההילה הסגולה. אין לי על מה לא להסתמך על סרטונים ביוטיוב כאשר בנאדם מצלם בתמימות את הגינה שלו ובמהלך הצילום הצבע הסגול מופיע בתמונה.
לא אמרתי שאין את ההילה הסגולה בכשירים אחרים אמרתי שהיא הרבה פחות דומיננטית ולכן אנשים לא מתלוננים.

"לפני שכולם דיברו על ההילה הסגולה"?
אז אנשים סתם העלו סרטונים מהאיפון 5 ליוטיוב, ואתה במקרה עלית עליהם? אהא... :rolleyes:

אתה מדבר בכלל על התמונות שהועלו בכתבה שדיברה על ההילה הסגולה, לא על סרטונים, אז אנא חדל קשקשת, או שתציג את הסרטונים הללו כראיה.

said-g
19/10/12, 05:31
לא נסגר העניין הזה עם ה?הילה הסגולה??
חשבתי שזה נגמר עם הכתבה המצויינת שהייתה.
עוד פעם : אין בעיה במצלמה! כמו כל מצלמה שנמצאת בעולם ובמקצועיות יותר אפילו (כי יש להם עדשה חיצונית saphire crystal) יש את האפקט הזה. ואני חוזר ואומר ?אפקט?... די לא לדבר על זה עוד פעם!

לגבי אפקט הוואוו שאנשים פה מדברים עליו, למה איך בדיוק ה גלקסי S3 עושה וואוו!? זה אותו דבר, יש לו מסך (גדול מדי לטעמי) שגם לא מתקרבת באיכות לאייפון (אפילו אייפון 4) יש לו מערכת הפעלה (בואו לא נדבר על זה) יש לו מצלמה (המצלמה של האייפון לוקחת אותה בגדול) יש לו מעבד(ים) (כן בסדר.. יש לו 4 מעבדים ואפילו עם שני מעבדים האייפון מנצח את המבחנים) הרשימה עוד ארוכה... אז איפה בדיוק אפקט הוואוו פה?
הוואוו שהיה בשנת 2007 לא יחזור בשנים הקרובות! זה קורה פעם בעשור או יותר. וכמו שסטיב ג?ובס אמר בהשקה של האייפון הראשון : ?כל זמן מה מגיע מוצר מהפכני לעולם שמשנה הכל, ואתם תהיו ברי מזל אם תעבדו על מוצר כזה בקריירה שלכם? (תרגום חופשי)

האייפון 5 הוא אחד העיצובים הכי יפים הכי נכונים ליד והכי מהיר בעולם.. מממ אם זה לא וואוו אז מה כן?

Snap
19/10/12, 08:05
רוצה לראות סופרסטאר אמיתי?
תנסה להסתובב ברחוב עם Note 2.
אף אחד לא ישים לב לאייפון לידך גם אם זה אבטיפוס של אייפון 13. מבטיח ;)

megashock
19/10/12, 08:21
בתור בעלים של שני המכשירים, האם תוכלו לעשות כתבה השוואתית בין האייפון 5 לאייפון 4S לפי השימוש והביצועים בפועל ?

RAiNZ
19/10/12, 08:41

אחי, מפאת גודלו בלבד - את הגלקסי נוט 2 אפשר לקלוט מתחנת החלל מיר, בכלל... מה אתה משווה לי סמארטפון ופאבלט? :D

בתור בעלים של שני המכשירים, האם תוכלו לעשות כתבה השוואתית בין האייפון 5 לאייפון 4S לפי השימוש והביצועים בפועל ?

יודע מה?
לאחי יש 4S, ולי יש 5 - אני אעשה את המשוואה הזו ואעלה אותה מחר (שבת) מה הם הפרמטרים שאתה מעוניין שאני אבחן? - תראה אם יש לך מה להוסיף לרשימה:

מצלמה
סירי
ספארי
פייסבוק
הדלקה
כיבוי
הרצת סרטון ביוטיוב
חיי סוללה

megashock
19/10/12, 09:18
מעולה תודה.

התרשמות אישית שלך מ:
- איכות המסך ואיכות הצבעים.
- מהירות התגובה ופתיחת וסגירת אפליקציות ותפריטים.
- פעולה חלקה ובלי לאגים
- מהירות העברת קבצים גדולים למכשיר.
- נוחות השימוש במסך הארוך יותר בפעולות כמו גלישה, הקלדה, משחקים.
- נוחות השימוש ביד אחת ובשתי ידיים.
- האם תוספת של שורה של אייקונים היא משמעותית.
- המחבר החדש לעומת הישן
- איכות החומרים והבניה.

ובשורה התחתונה, התרשמות אישית שלך מהמכשיר והאם אתה ממליץ לשדרג או לא ?

תודה, יהיה מעניין...

Or
19/10/12, 09:33

ברור שלא גבר!
הם יחשבו שהגיע כבר האייפד מיני ושתקבל שיחה הם רק יסתכלו עליך ולא יאמינו שבאמת אנשים הולכים עם הגודזילה הזאת על האוזן!

או בקיצור WTF BRO?!?! :cool:

kfirbep
19/10/12, 11:31
תזכיר לי מה השינוי בין 4.0 ל-4.1?
אני מתערב איתך על מה שתרצה שאני מביא לך שני מכשירים, אחד עם 4.0 ואחד עם 4.1 ועד שלא תיכנס להגדרות לא יהיה לך מושג מי זה מי אפילו אחרי יום שלם של עבודה.

לדבר, כפיר, זה מאוד קל, בייחוד שאין לך ידע בנושא ואתה רק הלך אחרי ההמון, השלב הבא יהיה כנראה:"אייפון זה סגור וגלקסי זה פתוח" :rolleyes:
אתה שופט nהר מדי, אולי באייפון אין לי כל כך מושג אבל כן יש לי מכשיר אנדרואיד.
אם אתה רוצה אין לי בעיה להתערב איתך שאפילו תוך פחות מ10 דקות אני אזהה לך מה זה ICS ומה זה JB, בJB יש google now, ג'לי בין הרבה יותר מהיר וחלק בגלל ה"פרויקט חמאה" שעשו בו, בג'לי בין אם יש לך ווידג'ט גדול וקצת מקום בדף שאתה רוצה לשים אותו המערכת תקטין את הווידג'ט בשביל שתוכל לשים אותו שם, אפשר לעשות הכתבה קולית גם ללא אינטרנט, אפשר להגדיל ולהקטין את הההתראות במרכז ההתראות. בקיצור גוגל שינתה דברים והיחס הזה שאני לא יודע ולא מבין כלום בגלל שאני יודע פחות ממך על אייפון זה פוגע... ובטח שאני לא "ילד בן 12" שהולך אחרי כולם...

"לפני שכולם דיברו על ההילה הסגולה"?
אז אנשים סתם העלו סרטונים מהאיפון 5 ליוטיוב, ואתה במקרה עלית עליהם? אהא... :rolleyes:

אתה מדבר בכלל על התמונות שהועלו בכתבה שדיברה על ההילה הסגולה, לא על סרטונים, אז אנא חדל קשקשת, או שתציג את הסרטונים הללו כראיה.
הסרטון צולם לפני שידברו על ההילה הסגולה אני ראיתי אותו אחרי שדיברו על ההילה הסגולה...
ראיתי הרבה סרטונים לא חסר תראה כל מיני סרטונים של אנשים שמצלמים את הגינות שלהם ותוכל לראות שבאמצע הצילום רואים את ההילה הסגולה, אני לא אומר שרואים אותה בכל הסרטונים אבל היא גם לא כזאת נדירה ובטח שלא בווידאו.
אנשים אומרים שזאת לא בעיה אבל זאת כן בעיה כי זה מופיע באופן דומיננטי צריך לצמצם את התופעה הזאת ולא להגדיל אותה.

Ofiriku26
19/10/12, 11:54
אין ספק שאייפון 5 הוא מכשיר מדהים!
אין, באמת שאין ספק.

אין ספק שללא פריצה ל IOS6 אני נשאר עם ה 3Gs.

Snap
19/10/12, 15:37
אחי, מפאת גודלו בלבד - את הגלקסי נוט 2 אפשר לקלוט מתחנת החלל מיר, בכלל... מה אתה משווה לי סמארטפון ופאבלט? :D

חחח צודק, אני לא מכחיש, הוא ענקי אבל עדיין נראה אלגנטי לדעתי, הוא לא גדול בהרבה מה-S3 למשל. בכל מקרה אין ספק שפאבלט \ טאבפון יהיה המכשיר הבא שלי.

natish
19/10/12, 15:51
חחח צודק, אני לא מכחיש, הוא ענקי אבל עדיין נראה אלגנטי לדעתי, הוא לא גדול בהרבה מה-S3 למשל. בכל מקרה אין ספק שפאבלט \ טאבפון יהיה המכשיר הבא שלי.

הגאלקסי 3/נוט (1 ו-2) מחזקים את הדברים של קוק לפיהם אפשר לחבר 2 מוצרים לכדי מוצר אחד: כמו למשל טבלט וסמארטפון = פאבלט, טבלט ומחשב נייד = כל מיני יצורים כלאיים שהוצגו על ידי יצרניות החומרה עבור חלונות 8 ועוד, אבל לכל חיבור שכזה יש חסרון מהותי שהוא מצריך פשרות וכי מכשיר למרות שמכשיר שכזה יכול להיות שימושי, כשמפרידים את השימושים אף אחד מהם לא אופטימלי.

לדוגמא פאבלטים. הם אחלה של מכשירים והם יכולים להוות מענה מצוין למי שרוצה טבלט וסמארטפון במכשיר אחד, ולחסוך את העלות וההסחבות של 2 מכשירים נפרדים. אבל...
פאבלט הוא סמארטפון גרוע. אי אפשר להשתמש בו עם יד אחת, הוא לא נכנס לכיס (רק השבוע אשתו של חבר הסתובבה עם הגאלקסי 3 כשהוא מבצבץ מהכיס של המכנס שלה מפאת גודלו) וזה די מגוחך לעשות איתו שיחות.

מצד שני פאבלט הוא גם טבלט גרוע, מהסיבה הפשוטה שהמסך שלו קטן מדי ומציג חווית שימוש רחוקה מזו של טבלט דה פאקטו. למרות שחושבים ש- 5 אינץ' קרוב ל- 7 אינץ' מבחינת גודל המסך, מדובר בהבדלים עצומים לאור העובדה שהמדידה היא אלכסונית.

כך שנכון זה אולי 2 במחיר אחד, אבל אף אחד מה- 2 הוא לא מצוין, זה רק טוב.

Or
19/10/12, 15:59
אתה שופט nהר מדי, אולי באייפון אין לי כל כך מושג אבל כן יש לי מכשיר אנדרואיד.
אם אתה רוצה אין לי בעיה להתערב איתך שאפילו תוך פחות מ10 דקות אני אזהה לך מה זה ICS ומה זה JB, בJB יש google now, ג'לי בין הרבה יותר מהיר וחלק בגלל ה"פרויקט חמאה" שעשו בו, בג'לי בין אם יש לך ווידג'ט גדול וקצת מקום בדף שאתה רוצה לשים אותו המערכת תקטין את הווידג'ט בשביל שתוכל לשים אותו שם, אפשר לעשות הכתבה קולית גם ללא אינטרנט, אפשר להגדיל ולהקטין את הההתראות במרכז ההתראות. בקיצור גוגל שינתה דברים והיחס הזה שאני לא יודע ולא מבין כלום בגלל שאני יודע פחות ממך על אייפון זה פוגע... ובטח שאני לא "ילד בן 12" שהולך אחרי כולם...

כפיר ידידי אני עוקב אחרי ההודעות שלך כבר זמן מה, לא אמרתי מה שאמרתי ללא קבלות. את המידע שהבאת לי יכולתי להוציא בשניות מויקיפדיה, בפועל ההבדל על הנייר של גרסא 4.0 ל-4.1 הוא ממש מזערי. נכון יש את החמאה, אבל זה כמו שאני יגיד לך שהאפסטור שודרג לחלוטין וגם הנגן מוזיקה, זה נחמד מאוד, היה צריך שיהיה את זה מזמן אבל וואלה זה לא גורם לאנשים להגיד וואו!

אתה באמת יכול להגיד לי בלב שלם שהשדרוגים של 4.0 ל-4.1 (שאגב קיים רק לנקסוס אני לא יודע אפילו כמה מסורס זה יהיה לגלקסי) הם כל כך עצומים לעומת iOS 5 ל- iOS 6?

וואלה לא נראה לי, בשניהם, ורון הסכים איתי, אפל וגוגל לקחו מערכת שהייתה כבר ממש אפשר להגיד בשיא, ופשוט שיפרו אותו עוד יותר הם הוסיפו פיצ'רים לצדדים יעני בצורה רוחבים במקום אנכית משמע במקום משהו כמו Notifiactaion Bar ב-5 קיבלנו עידכונים אוטמטים עם התראות לאספטור, למי שמוריד ים אפליקציות כמוני זה מבורך אבל וואלה בר ההתראות הוא ענק!

להשוות את זה לגוגל, במקום משהו כמו מערכת מולטיטסקינג שעובדת כמו שצריך להיות משמע פתיחת העידכונים רצים בקרע מראה הכל וסגירת האפליקציה סוגרת אותה ולא "זורקת אותה לרקע כדי לטחון עוד RAM" קיבלנו החלקת הודעה ארוכה יותר עם שתי אצבעות, וואלה זה נחמד מאוד אבל מולטיטסקינג קצת יותר נחוץ, לא?

תראה כפיר שוב, ואני מתנצל אם יצא שאני חושב שאתה בין 12 (למרות שחלק מבני ה-12 היום יודעים כבר יותר ממני וממך :)) אין לי שום בעייה עם אנדרואיד, 4 הייתה קפיצה ענקית, אבל מצחיק אותי שאנשים "מאוכזבים" מגרסא 6 אבל לא ממש מאוכזבים מ-4.1 שלא ממש הגיעה עוד לשום מכשיר וגם שהיא תגיע לא תיפל אף אחד מהכסא.

אבל וואלה התקלתי אותי שכחתי את גוגל NOW ואל תשכח שהוא גם תומך בעברית... פחות או יותר ;) ואף אמור להגיע ל-iOS מתישהו בקרוב..

iAvivR
19/10/12, 16:07
אתה יודע למה אף אחד לא מאוכזב מאנדרואיד 4.1 ומIOS 6 כן? כי המספר של הגרסה הוא 4.1 שמעיד על שינויים קטנים. ואילו אפל החליטה שהשינויים שהיא הכניסה מספיקים לקפוץ בעוד מספר ולקרוא למערכת IOS 6. אם המספר של IOS 6 היא 5.2 תאמין לי שכולם היו פחות מאוכזבים.
גוגל שומרת את העיצוב החדש לאנדרואיד 5.0. השחרור הגדול הבא. המעצב הראשי של אנדרואיד אמר, שהם נמצאים רק בשליש הדרך והעיצוב עדיין לא מושלם.
בכל מקרה, מה רע בעיצוב של ICS? עיצוב מדהים. גם אני לא הייתי מחליף אותו כל כך מהר.
ו

Or
19/10/12, 16:10
אתה יודע למה אף אחד לא מאוכזב מאנדרואיד 4.1 ומIOS 6 כן? כי המספר של הגרסה הוא 4.1 שמעיד על שינויים קטנים. ואילו אפל החליטה שהשינויים שהיא הכניסה מספיקים לקפוץ בעוד מספר ולקרוא למערכת IOS 6. אם המספר של IOS 6 היא 5.2 תאמין לי שכולם היו פחות מאוכזבים.
גוגל שומרת את העיצוב החדש לאנדרואיד 5.0. השחרור הגדול הבא. המעצב הראשי של אנדרואיד אמר, שהם נמצאים רק בשליש הדרך והעיצוב עדיין לא מושלם.
בכל מקרה, מה רע בעיצוב של ICS? עיצוב מדהים. גם אני לא הייתי מחליף אותו כל כך מהר.
ו

אתה באמת רוצה שאפל תוציא אחרי שנה מערכת בשם 5.2?! אתה רוצה מלחמות עולם בפורמים הא?

http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/23966576.jpg

תחושב מה היה קורא עם גוגל בIO הייתה מכריזה על 4.0.5 או 4.0.6 למפתחים איך היית מרגיש?:rolleyes:

Arditi
19/10/12, 16:20
אור - אני באמת לא מבין למה גררת את אנדרואיד לסיפור הזה עכשיו? מדברים פה עלiOS6, שהיא, בפני עצמה, מאכזבת. האייפון 5 הוא אולי הסמארטפון הכי מרשים עיצובית וחומרתית שראיתי בחיי, אבל מערכת ההפעלה שלו, מאכזבת. אבל עזוב את הדעה שלי, תראה מה כתבו על iOS6 בסקירה של המכשיר בThe Verge (http://www.theverge.com/2012/9/21/3363238/iphone-5-review) .

אני מבין שמאוד קל לך לברוח להשוואות עם אנדרואיד (שאגב, 4.1 קיימת רשמית גם לגלקסי 3 ולנוט 2, אז תתעדכן), ולארסנל האמירות שיש לך על מה רע באנדרואיד, ובאמת שלא חסר רע באנדרואיד, אבל תשתדל להסתכל בצורה אובייקטיבית על iOS6, ותראה שאפילו רון אומר את זה, היא מאכזבת. (ואני מוסיף) היא לא מרגשת, היא מרגישה עייפה וזקנה, וקצת מרגיש שאפל חיפפה איתה. לא בכל פעם שכותבים משהו לא טוב על iOS, צריך לרוץ ולהזכיר את אנדרואיד... זה לא אומר שבאנדרואיד הכל ורוד, כי כולם יודעים שזה רחוק מאוווווווד מלהיות המצב. זה פשוט אומר שiOS6 היא לא מה שאנשים ציפו מגרסא עם מספר חדש.

Or
19/10/12, 16:31
אור - אני באמת לא מבין למה גררת את אנדרואיד לסיפור הזה עכשיו? מדברים פה עלiOS6, שהיא, בפני עצמה, מאכזבת. האייפון 5 הוא אולי הסמארטפון הכי מרשים עיצובית וחומרתית שראיתי בחיי, אבל מערכת ההפעלה שלו, מאכזבת. אבל עזוב את הדעה שלי, תראה מה כתבו על iOS6 בסקירה של המכשיר בThe Verge (http://www.theverge.com/2012/9/21/3363238/iphone-5-review) .

אני מבין שמאוד קל לך לברוח להשוואות עם אנדרואיד (שאגב, 4.1 קיימת רשמית גם לגלקסי 3 ולנוט 2, אז תתעדכן), ולארסנל האמירות שיש לך על מה רע באנדרואיד, ובאמת שלא חסר רע באנדרואיד, אבל תשתדל להסתכל בצורה אובייקטיבית על iOS6, ותראה שאפילו רון אומר את זה, היא מאכזבת. (ואני מוסיף) היא לא מרגשת, היא מרגישה עייפה וזקנה, וקצת מרגיש שאפל חיפפה איתה. לא בכל פעם שכותבים משהו לא טוב על iOS, צריך לרוץ ולהזכיר את אנדרואיד... זה לא אומר שבאנדרואיד הכל ורוד, כי כולם יודעים שזה רחוק מאוווווווד מלהיות המצב. זה פשוט אומר שiOS6 היא לא מה שאנשים ציפו מגרסא עם מספר חדש.

לאס 3 אין ממש רשמי ובטח שלא בכל העולם:
קבל כתבה לפני שעה על בריטניה, אז לאט לך חבר:
http://www.zdnet.com/uk/all-uk-samsung-galaxy-s3-handsets-to-get-jelly-bean-within-weeks-7000006056/

"ברחתי" לאנדרואיד כלשונך כי ה"מאוכזבים" הכי כבדים של 6 הם לא יותר מאשר מעריצים, לרוב נלהבים, של אנדרואיד אז פשוט הצבתי בפניהם מראה. אותי 6 לא איכזבה, נכון אין פה "WOW!" אבל זה לא רע בכלל בייחוד למי שחולה אפליקציות כמוני.:D

אני עומד מאחורי המילה שלי שגוגל ואפל הגיעה לרמה כל כך גבוהה של OS שהם החליטו שהגיעה הזמן להפסיק לבנות לגובה ויש להתחיל לבנות עוד חדרים למגדלי הפאר שלהם.

RAiNZ
19/10/12, 17:54

שמע, אם זה מה שעושה לך את זה - שיבושם לך. - ואני מתכוון לזה ללא טיפת ציניות. כל אדם צריך לבחור את המכשיר שהכי טוב לו, וזו בחירה סובייקטיבית לחלוטין, כי זה עניין של טעם אישי. אני מקווה שהפאבלט ישרת אותך נאמנה.

"ברחתי" לאנדרואיד כלשונך כי ה"מאוכזבים" הכי כבדים של 6 הם לא יותר מאשר מעריצים, לרוב נלהבים, של אנדרואיד אז פשוט הצבתי בפניהם מראה. אותי 6 לא איכזבה, נכון אין פה "WOW!" אבל זה לא רע בכלל בייחוד למי שחולה אפליקציות כמוני.:D

אני עומד מאחורי המילה שלי שגוגל ואפל הגיעה לרמה כל כך גבוהה של OS שהם החליטו שהגיעה הזמן להפסיק לבנות לגובה ויש להתחיל לבנות עוד חדרים למגדלי הפאר שלהם.

בוא ונאמר ככה אור: אני מסכים איתך חד משמעית לגבי הדימיון שבין ג'לי בין ל-iOS 6. אך אביב העלה נקודה טובה: לאחר שנה אפל משחררת את 6.0, שלא עונה על הציפיות. אולי אתה בסדר עם iOS 6, וזו זכותך, אבל אני יכול לדבר בשם עצמי ועוד הרבה נוספים, ולומר ש-iOS 6 מרגישה כמו אותה מערכת הפעלה משנה שעברה, וזה מתחיל להתיישן ולשעמם. עכשיו מבחינת הפונקציונליות - אני לא מתלונן בכלל. נהנה מכמה מהפיצ'רים החדשים, ונהנה מחוויית השימוש (כן, אפילו בלי סידיה בינתיים), אבל השורה התחתונה היא: Whats next? איפה אפל מחדשת, משפרת? אחלה, אז האייפון 5 הוא Beauty AND the beast, אבל התוכנה בן אדם... חומרה+תוכנה? - אמור להיות השם הנרדף של אפל?

אם אפל או גוגל חושבות שהן הגיעו לרמה כה גבוהה ב-OS שלהן, שעקב כך הן יכולות להרשות לעצמן להפסיק לבנות לגובה - אזי אנו צפויים לראות את מפלתן בקרוב. כמו בכל תחום נוסף בחיים - מי שנשאר במקום מבחינת ציר זמן מסויים, לא שורד. ובפרט, iOS מרגישה לך כמו מוצר מושלם? ג'לי בין מרגישה לך כמו מוצר מושלם? - ממש לא. רחוק מכך. אז עם כל הכבוד לבניה לצד - Its not gonna cut it for the 12th round.

וארדיטי צודק אחי. לא צריך בכל פעם שנותנים ביקורת לגיטימית על אפל לערב גם את אנדרואיד. אני חושב שכולם כבר יודעים מה הם הפלוסים והמינוסים בעיניי במערכת ההפעלה האנדרואידית, ואני לא מרגיש צורך להכניס את זה בכתבות אלא אם כן זו איזו אנקדוטה מעניינת. להיפך - אני דווקא משתדל להימנע מכך, כי זהו אתר אפל-צנטרי. ל-iOS 6 מגיעה הביקורת הזו, וכדאי מאוד שהיא תגיע לאוזניים של סקוט פורסטאל כדי שהוא והצוות שלו יתחילו להזיז ת'תחת בכדי שנוכל לראות כמה פיצ'רונים חדשים בגרסאות הקרובות של iOS, ובכדי שבעיות כמו בעיית המקלדת המרצדת באפסטור ייפתרו.

Or
19/10/12, 18:07
האמת שכן JB ו-6 מרגישות כמעט כמו מוצר מושלם.
מה היה לי חסר לי ב-5? קול בר? איזה SBS? קילבתי שידרוגים מטורפים לאפסטור בייחוד באייפד ובקרוב גם לאייטונס.
מסכים שמי שלא יודע מה זה אפליקציה (כן זה בכוונה :)) זה לא יעניין אותו, אבל ראבק מה?! מה היה כל כך שונה בין 2 ל-3? מה היה שונה בין 2.2 ל-2.3? אתה רוצה כל שנה ששתי היצרניות הכי גדולות יחדשו לך וירגשו לך בלי הפסק, כ-ל שנה?!
אפילו ג'ובס לא עומד בלוז המטורף שלך, 4S מה היה כל כך מיוחד בו? סירי? נו באמת... גלקסי 3? (כן שוב "ברחתי") מה ההבדל בינו לבין ה-2? אה מסך גדול? וואו!

B**** Please you must have a mental disease..

או

keep reaching for the stars and you'rs gonna fall FLAT on your face bro!

באמת רון עליך אני מתפלא, אתה שמזמר כמעט בכל פוסט שהאייפון 5 נמכר יותר מהר מלחם פרוס מדבר לי על "מפלה" אתה רציני?
אני חייב להזכיר לך שאתה כל כך התלהב מה-ONE X שמכרת אותו אחרי פחות משבועיים, למה? איך זה קשור?!
אתה לא מתלהב מ-6 לדעתי עוד לא מיציתי אותו כמו שצריך, כן, אפילו על האייפון 5 הלבן\שחור\כחול שלך, אבל אני מתחי להרגיש שאתה כן מתחיל להבין את הפוט' שלו אפילו בלי התוספים הרגלים שלך שהם MIA לרגע זה.

קראו לי סנגור או ווטאוור, אני מאוד אוהב את 6, לא מאוכזב, לא מרגיש שמישהו פה "דפק" אותי או נרדם בשמירה, זה ניואנסים קטנים כמו דאבל תיקונים לקיצורים אישיים שלי ותמיכה יותר טובה ב-vBulletin וגם Wordpress שגורמים לי להבין את הגאונות של אפל בפרטים הקטנים.

אז אין לי בר התראות או משהו כזה, אבל יש לי אפסטור סופר משודרגת וסקסית, גם החייגן, וכו', זה כמו שנדבר לפני שנה ואגיד לך שאומנם סירי שווה לחור של האוזן שלך אבל יש לך A5 שהוא חיה רעה, לא?

וכן, אני יכניס את אנדרואיד מתי שאצטרך לפי הנמען, במקרה הזה אביב ללא ספק לא אובייקטיבי וכן בא to stir the pot והביקורות שלו לדעתי לא לגיטמית אז כן, אם אפשר לקטרג על 6 מפי כל מעריץ שרוף של הרובוט וללקק, סלחו לי, את האנטנה שלו גם שלא צריך העיקר להגיד ש"אפל חרא" או "אפל תיפול" אז וואלה, אולי כן צריך שיהיה לאפל איזה סנגור, לאו דווקא אני :)

אגב זה לא בכדי אני מנהל דיונים דומים עם בני משפחתי מידי פעם וזה רק גורם לי להבין איזה בורות יש בעולם הזה, פשוט בעעע...

kfirbep
19/10/12, 18:36
כפיר ידידי אני עוקב אחרי ההודעות שלך כבר זמן מה, לא אמרתי מה שאמרתי ללא קבלות. את המידע שהבאת לי יכולתי להוציא בשניות מויקיפדיה, בפועל ההבדל על הנייר של גרסא 4.0 ל-4.1 הוא ממש מזערי. נכון יש את החמאה, אבל זה כמו שאני יגיד לך שהאפסטור שודרג לחלוטין וגם הנגן מוזיקה, זה נחמד מאוד, היה צריך שיהיה את זה מזמן אבל וואלה זה לא גורם לאנשים להגיד וואו!

אתה באמת יכול להגיד לי בלב שלם שהשדרוגים של 4.0 ל-4.1 (שאגב קיים רק לנקסוס אני לא יודע אפילו כמה מסורס זה יהיה לגלקסי) הם כל כך עצומים לעומת iOS 5 ל- iOS 6?

וואלה לא נראה לי, בשניהם, ורון הסכים איתי, אפל וגוגל לקחו מערכת שהייתה כבר ממש אפשר להגיד בשיא, ופשוט שיפרו אותו עוד יותר הם הוסיפו פיצ'רים לצדדים יעני בצורה רוחבים במקום אנכית משמע במקום משהו כמו Notifiactaion Bar ב-5 קיבלנו עידכונים אוטמטים עם התראות לאספטור, למי שמוריד ים אפליקציות כמוני זה מבורך אבל וואלה בר ההתראות הוא ענק!

להשוות את זה לגוגל, במקום משהו כמו מערכת מולטיטסקינג שעובדת כמו שצריך להיות משמע פתיחת העידכונים רצים בקרע מראה הכל וסגירת האפליקציה סוגרת אותה ולא "זורקת אותה לרקע כדי לטחון עוד RAM" קיבלנו החלקת הודעה ארוכה יותר עם שתי אצבעות, וואלה זה נחמד מאוד אבל מולטיטסקינג קצת יותר נחוץ, לא?

תראה כפיר שוב, ואני מתנצל אם יצא שאני חושב שאתה בין 12 (למרות שחלק מבני ה-12 היום יודעים כבר יותר ממני וממך :)) אין לי שום בעייה עם אנדרואיד, 4 הייתה קפיצה ענקית, אבל מצחיק אותי שאנשים "מאוכזבים" מגרסא 6 אבל לא ממש מאוכזבים מ-4.1 שלא ממש הגיעה עוד לשום מכשיר וגם שהיא תגיע לא תיפל אף אחד מהכסא.

אבל וואלה התקלתי אותי שכחתי את גוגל NOW ואל תשכח שהוא גם תומך בעברית... פחות או יותר ;) ואף אמור להגיע ל-iOS מתישהו בקרוב..
אני לא אמרתי שאני לא מאוכזב מאנדרואיד ג'לי בין רק אמרתי את החידושים שגוגל שמה בו. מה גם שזה היה ידוע שהשיפורים לא הולכים להיות משמעותיים בגלל שזאת גירסה 4.1 ולא 5.0 או משהו כזה.

Or
19/10/12, 19:26
אני לא אמרתי שאני לא מאוכזב מאנדרואיד ג'לי בין רק אמרתי את החידושים שגוגל שמה בו. מה גם שזה היה ידוע שהשיפורים לא הולכים להיות משמעותיים בגלל שזאת גירסה 4.1 ולא 5.0 או משהו כזה.

אתה לא מצטט לי עכשיו את אביב נכון?

זוכר שהתחלנו את הדיון בזה שאתה לא ממש מבין במערכת האנדרואיד לא מתוך זילזול אלא מתוך קריאה של הודעותיך? אז קצת היסטוריה:
השינוי הכי גדול שהיה לאנדרואיד ופחות או יותר שם אותו על המפה היה מגרסא 2.0 ל-2.1 עם הנקסוס 1 הלוא היא גרסת אקלייר (פחזנית).
בכלל, גרסא 2.0 הייתה כל כך חסרת משמעות (הגיעה רק לדרואיד 1 המקורי אם אני זוכר נכון) שלא היה לא אפילו שם של קינוח הוא תוייגה ביחד עם 1.6 הלו היא דונט (סופגנייה אם תרצה).
קפיצה מ-2.3 ל-3.0-3.1 הייתה בכלל מזורה, כי 3X זה בכלל גרסא לטבלטים אז זה רק אומר שהקפיצה ל-4 הייתה צריכה להיות משמעותית מאוד (ואכן כך היה) כי היה לגוגל שנתיים לעבוד עליה כמו שצריך!

עוד קפיצה משמעותית הייתה לאנדרואיד בין 2.1 ל-2.2 אולי אפילו מאוד משמעותית, הביאה חלקות דפדפן חלק מהיר יותר, wifi tethering מובנה (עד כדי הגבלות מפעילות) ועוד.

אז תעשה לי טובה 4 ל-4.1 יכל להיות משמעותי כמו ש-5 ל-6.

לפי ההיגיון שלך כל מה שגוגל צריכה לעשות כדי לא לאכזב זה לקרוא לגרסא הבאה 4.2 ואז כולם ימחאו לה כף?! ונסיים ברקורסיה:

אתה לא מצטט לי את אביב עכשיו?

natish
19/10/12, 19:36

לפי הדיווחים גוגל הולכת להציג את אנדרואיד 4.2 באירוע שיתקיים ב- 29 לאוקטובר.
עוד לא ידוע מה לגמרי מה החידושים/שיפורים יהיו, אבל מעצם העובדה שזאת גרסה שניה שמשוחררת כגרסת שירות ולא כגרסה חדשה ומהותית היא לא דבר טוב כל כך.

cluber77
19/10/12, 19:37
בהמשך למה שכתבתי, תקראו את הטור של רענן שקד היום בידיעות ותבינו לאן אפל הולכת, כל מילה בסלע.

RAiNZ
19/10/12, 19:38
האמת שכן JB ו-6 מרגישות כמעט כמו מוצר מושלם.
מה היה לי חסר לי ב-5? קול בר? איזה SBS? קילבתי שידרוגים מטורפים לאפסטור בייחוד באייפד ובקרוב גם לאייטונס.
מסכים שמי שלא יודע מה זה אפליקציה (כן זה בכוונה :)) זה לא יעניין אותו, אבל ראבק מה?! מה היה כל כך שונה בין 2 ל-3? מה היה שונה בין 2.2 ל-2.3? אתה רוצה כל שנה ששתי היצרניות הכי גדולות יחדשו לך וירגשו לך בלי הפסק, כ-ל שנה?!
אפילו ג'ובס לא עומד בלוז המטורף שלך, 4S מה היה כל כך מיוחד בו? סירי? נו באמת... גלקסי 3? (כן שוב "ברחתי") מה ההבדל בינו לבין ה-2? אה מסך גדול? וואו!

B**** Please you must have a mental disease..

או

keep reaching for the stars and you'rs gonna fall FLAT on your face bro!

באמת רון עליך אני מתפלא, אתה שמזמר כמעט בכל פוסט שהאייפון 5 נמכר יותר מהר מלחם פרוס מדבר לי על "מפלה" אתה רציני?
אני חייב להזכיר לך שאתה כל כך התלהב מה-ONE X שמכרת אותו אחרי פחות משבועיים, למה? איך זה קשור?!
אתה לא מתלהב מ-6 לדעתי עוד לא מיציתי אותו כמו שצריך, כן, אפילו על האייפון 5 הלבן\שחור\כחול שלך, אבל אני מתחי להרגיש שאתה כן מתחיל להבין את הפוט' שלו אפילו בלי התוספים הרגלים שלך שהם MIA לרגע זה.

קראו לי סנגור או ווטאוור, אני מאוד אוהב את 6, לא מאוכזב, לא מרגיש שמישהו פה "דפק" אותי או נרדם בשמירה, זה ניואנסים קטנים כמו דאבל תיקונים לקיצורים אישיים שלי ותמיכה יותר טובה ב-vBulletin וגם Wordpress שגורמים לי להבין את הגאונות של אפל בפרטים הקטנים.

אז אין לי בר התראות או משהו כזה, אבל יש לי אפסטור סופר משודרגת וסקסית, גם החייגן, וכו', זה כמו שנדבר לפני שנה ואגיד לך שאומנם סירי שווה לחור של האוזן שלך אבל יש לך A5 שהוא חיה רעה, לא?

וכן, אני יכניס את אנדרואיד מתי שאצטרך לפי הנמען, במקרה הזה אביב ללא ספק לא אובייקטיבי וכן בא to stir the pot והביקורות שלו לדעתי לא לגיטמית אז כן, אם אפשר לקטרג על 6 מפי כל מעריץ שרוף של הרובוט וללקק, סלחו לי, את האנטנה שלו גם שלא צריך העיקר להגיד ש"אפל חרא" או "אפל תיפול" אז וואלה, אולי כן צריך שיהיה לאפל איזה סנגור, לאו דווקא אני :)

אגב זה לא בכדי אני מנהל דיונים דומים עם בני משפחתי מידי פעם וזה רק גורם לי להבין איזה בורות יש בעולם הזה, פשוט בעעע...

טוב שלא התפזרת פה על כל העולם בערך, וירית מהמותן סדרה של דברים לא קשורים... איפה נתחיל? - מה שהיה חסר לך לא מעניין אותי, ולא מעניין אף אחד אחר, תאכלס. הקונצנזוס הוא ש-iOS 6 מאכזבת. זו לא אומרת שהיא לא מבצעת טוב, כי זה פשוט לא נכון: iOS 6 חלקה, כיפית וסבבה. אבל היא משעממת טיחו.

אור, בפעם האחרונה שבדקתי, חדשנות היא שם המשחק, אז כן - רצוי מאוד שאלו יחדשו כל שנה. ומה אתה מעלה באוב את רוחו של ג'ובס המסכן? - תן לו לנוח. בינתיים, אפל משיקה אייפד מיני קצת יותר מחודש לאחר שהשיקה אייפון 5, אבל העיקר שאף חברה לא יכולה לעמוד בקצב... :rolleyes:

כמה שאתה בורח... מה היה מיוחד ב-4S? - כן, סירי. אז רגע אור, אתה טוען למעשה שאפל שחררה מוצר שאינו חדשני עם האייפון 4S, ולדעתך זה בסדר? - שאני אבין? ומה לעזאזל הקשר בין העובדה שאני מתלהב מאייפון 5 לבין העובדה שאני חושב ש-iOS 6 מאכזבת? - מה, אני לא מסוגל לחשוב 2 מחשבות שונות בקשר להיצע של אפל?

You betta check yo'self befo you wreck yo'self.

את ה-HTC 1X מכרתי אחרי חודשיים, תדייק. חודשיים שהתעסקתי לו באמ-אמא. ועכשיו, מה זה קשור עוד פעם לתכלית הפוסט? - לא נשארו לך שטויות לגבב, אז אתה זורק מהמותן ומכל הבא ליד? :rolleyes:

לדעתך לא מיציתי?
מאיפה אתה יודע?
כי לדעתי אני כבר משועמם מ-iOS, ומעולם לא הייתי חסיד של החוויה האפליסטית הטהורה. אין לי שום תלונות כלפיה, כי בסך הכל בפני עצמה היא מצויינת, אבל זה לא מה שמתאים לי. מה שמתאים לי הוא להעשיר את החוויה הזו באמצעות הפריצה. וזה לא ש-iOS משעממת אותי כי אין לי פריצה, אלא כי iOS 6 פשוט משעממת, ויש קונצנזוס רחב מאוד בנושא.

that ain't Fresh Apple pie your smellin boy, its just yesterday's leftovers.

בשורה התחתונה, די לקפץ, לדי לזגזג, תישאר עקבי, ודי להגן על אפל היכן שלא מגיע לה.

Or
19/10/12, 19:47
it just works

Snap
19/10/12, 19:49
הגאלקסי 3/נוט (1 ו-2) מחזקים את הדברים של קוק לפיהם אפשר לחבר 2 מוצרים לכדי מוצר אחד: כמו למשל טבלט וסמארטפון = פאבלט, טבלט ומחשב נייד = כל מיני יצורים כלאיים שהוצגו על ידי יצרניות החומרה עבור חלונות 8 ועוד, אבל לכל חיבור שכזה יש חסרון מהותי שהוא מצריך פשרות וכי מכשיר למרות שמכשיר שכזה יכול להיות שימושי, כשמפרידים את השימושים אף אחד מהם לא אופטימלי.

לדוגמא פאבלטים. הם אחלה של מכשירים והם יכולים להוות מענה מצוין למי שרוצה טבלט וסמארטפון במכשיר אחד, ולחסוך את העלות וההסחבות של 2 מכשירים נפרדים. אבל...
פאבלט הוא סמארטפון גרוע. אי אפשר להשתמש בו עם יד אחת, הוא לא נכנס לכיס (רק השבוע אשתו של חבר הסתובבה עם הגאלקסי 3 כשהוא מבצבץ מהכיס של המכנס שלה מפאת גודלו) וזה די מגוחך לעשות איתו שיחות.

מצד שני פאבלט הוא גם טבלט גרוע, מהסיבה הפשוטה שהמסך שלו קטן מדי ומציג חווית שימוש רחוקה מזו של טבלט דה פאקטו. למרות שחושבים ש- 5 אינץ' קרוב ל- 7 אינץ' מבחינת גודל המסך, מדובר בהבדלים עצומים לאור העובדה שהמדידה היא אלכסונית.

כך שנכון זה אולי 2 במחיר אחד, אבל אף אחד מה- 2 הוא לא מצוין, זה רק טוב.

דעה ראויה אבל פשוט לא נכונה עובדתית.
Note וגם Note 2 נכנסים מצויין בג'ינס מנסיון במו ידיי על ג'ינס לא מרווח במיוחד.
יש לפעמים ג'ינסים מגוחכים של בחורות עם כיסים צמודים ולא פרקטיים, ככה זה, בחורות. הן לא באמת אמורות להשתמש בכיסים האלה.

לגבי סמארטפון גרוע וטאבלט גרוע, אתה שוב טועה. ה-Note לא מנסה להיות לא זה ולא זה. זה באמת משהו בקטגוריה משלו ויש סיבה שקוראים לו טאבפון.
גם האייפד הוא אייפוד גרוע וגם המק אייר הוא סמאטרפון גרוע. כמובן שיש דמיון בין המוצרים אבל מדובר בקטגוריות שונות.

מנסיון אישי עם Note 1 אני מאוד אוהב את השימוש בו. הוא נועד לשתי ידיים ואני לא מנסה להפעיל אותו עם יד אחת בכלל, זאת לא הכוונה. זה כמו לנסות לנגן על גיטרה עם יד אחת. אפשרי, אבל לא הכוונה של הכלי. זה אפילו קצת דבילי לבוא ולהגיד "זה לא נוח ליד אחת". זה פשוט מראה שאתה לא מבין את המכשיר. זה לא סמארטפון!

זה גם לא טאבלט, אתה צודק. אבל ברור שגלישה תמיד תהיה יותר נוחה על מסך גדול יותר. אני חושב שה-Note זה ההתגשמות הכי טובה של חזון ה-PDA עד היום, במיוחד עם העט המשופר בגרסה 2. מחכה לביקורות ולמחירים בארץ, וסוף סוף, שלום לך אייטיונז, השטן הפרטי שלי :)

aviram
19/10/12, 19:50
די כבר ריינס יא פנאט שבור חחח :)

נימרוד .
19/10/12, 20:02
דעה ראויה אבל פשוט לא נכונה עובדתית.
Note וגם Note 2 נכנסים מצויין בג'ינס מנסיון במו ידיי על ג'ינס לא מרווח במיוחד.
יש לפעמים ג'ינסים מגוחכים של בחורות עם כיסים צמודים ולא פרקטיים, ככה זה, בחורות. הן לא באמת אמורות להשתמש בכיסים האלה.

לגבי סמארטפון גרוע וטאבלט גרוע, אתה שוב טועה. ה-Note לא מנסה להיות לא זה ולא זה. זה באמת משהו בקטגוריה משלו ויש סיבה שקוראים לו טאבפון.
גם האייפד הוא אייפוד גרוע וגם המק אייר הוא סמאטרפון גרוע. כמובן שיש דמיון בין המוצרים אבל מדובר בקטגוריות שונות.

מנסיון אישי עם Note 1 אני מאוד אוהב את השימוש בו. הוא נועד לשתי ידיים ואני לא מנסה להפעיל אותו עם יד אחת בכלל, זאת לא הכוונה. זה כמו לנסות לנגן על גיטרה עם יד אחת. אפשרי, אבל לא הכוונה של הכלי. זה אפילו קצת דבילי לבוא ולהגיד "זה לא נוח ליד אחת". זה פשוט מראה שאתה לא מבין את המכשיר. זה לא סמארטפון!

זה גם לא טאבלט, אתה צודק. אבל ברור שגלישה תמיד תהיה יותר נוחה על מסך גדול יותר. אני חושב שה-Note זה ההתגשמות הכי טובה של חזון ה-PDA עד היום, במיוחד עם העט המשופר בגרסה 2. מחכה לביקורות ולמחירים בארץ, וסוף סוף, שלום לך אייטיונז, השטן הפרטי שלי :)

בלי שום קשר למכנס שהבחורה לבשה הגאלקסי כן גדול מדי וזה כבר מוגזם וגם מסך הhd שלו בסוף התברר כבלוף רציני וגם 1x וגם האייפון 5 הציגו צבעים יותר טובים ואיכות במשחקים ובסרטים.
שוב פעם אני אציין את מה שאמרתי פה לפני כמה ימים,הנוט מציג את כל הדברים בצורה מתוחה ולא באמת מנצל את המסך הענק שלו,נכון יש את האפליקציות הייעודיות של סמסונג אבל אתה שוכח שמעטים המפתחים שיפתחו אפליקציה למכשיר אחד כדי שיוכלו להשתמש בעט שלו.

Snap
19/10/12, 20:08
אז אין לי בר התראות או משהו כזה, אבל יש לי אפסטור סופר משודרגת וסקסית, גם החייגן

אני חושב שעד היום, בשנתיים האחרונות, לא הייתי באפסטור יותר מ-20 דקות.
למי לעזאזל מהסקין של אפסטור, או שיש כפתורים טיפה שונים בחייגן.
תיכף תגיד לי שהחנות מוזיקה על האייפון נראית טוב! אני חושב שאף פעם לא לחצתי אפילו על האפליקציה הזאת, ואני עדיין מחפש איך לעזאזל אני מעיף את דוכן העיתונים (המשודרג והסקסי) ממסך הבית.
אפילו הציור החדש של הסמן של הווליום - לא מרעיד את הרצפה. מצטער.

iOS6 היא אחלה מערכת אבל היא לא הביאה שום בשורה.
אי אפשר להתווכח פה, פשוט אין מה להגיד. אין שום דבר ב-iOS6 ששווה לשדרג בשבילו.

אני כן מצפה להפתעות וחידושים כל שנתיים. אייפון 4 היה מהפכני, למה לא 5? אם המכשיר משעמם אותי אני לא אתעניין בו, כמו כל מוצר אחר. ההגנה היחידה שלך זה "אל תצפו למהפכות כל שנה", אבל עובדה שהן קורות - לא יודע אם שמעת על המצלמה המהפכנית באמת של Nokia 808, המפרט המטורף של Oppo Find 5 או עלייתם של טאבפונים, שלא לדבר על קונספטים ורעיונות שאני רואה כל הזמן ומקווה שיהפכו למוצרים.

מצד שני כשאתה מסתכל על iOS6 אתה רואה פחות או יותר את מה שראית ב-2007. למעשה אם תשים רקע שחור על iOS6, ותתרחק מהמכשירים, אני לא בטוח שתוכל להבדיל בין מערכות ההפעלה. אנדרואיד לא מושלמת אבל וואו, תראה איזה דרך היא עברה מ-2008! iOS התקדמה בצעדי גוזל ולא רחוק מדי מהמקור. ההתקדמות המשמעותית של אפל היא בחומרה בלבד (ושם כמובן שהיתה התקדמות משמעותית).

בשורה התחתונה, אפל לא הביאה שום בשורה עם iOS6. זאת אותה מערכת עם ליטושים קטנטנים בשביל להשיק טלפון חדש. אני אפילו לא הייתי קורא לה iOS6 ואפילו לא 5.2. ומי שנמצא 2-3 שנים עם המכשיר שלו ורוצה לשדרג, בטח כבר ינסה משהו יותר חדש ומעניין מאשר בדיוק אותו הדבר. זה לפחות מה שאני הולך לעשות. שבת שלום

kfirbep
19/10/12, 20:12
אתה לא מצטט לי עכשיו את אביב נכון?

זוכר שהתחלנו את הדיון בזה שאתה לא ממש מבין במערכת האנדרואיד לא מתוך זילזול אלא מתוך קריאה של הודעותיך? אז קצת היסטוריה:
השינוי הכי גדול שהיה לאנדרואיד ופחות או יותר שם אותו על המפה היה מגרסא 2.0 ל-2.1 עם הנקסוס 1 הלוא היא גרסת אקלייר (פחזנית).
בכלל, גרסא 2.0 הייתה כל כך חסרת משמעות (הגיעה רק לדרואיד 1 המקורי אם אני זוכר נכון) שלא היה לא אפילו שם של קינוח הוא תוייגה ביחד עם 1.6 הלו היא דונט (סופגנייה אם תרצה).
קפיצה מ-2.3 ל-3.0-3.1 הייתה בכלל מזורה, כי 3X זה בכלל גרסא לטבלטים אז זה רק אומר שהקפיצה ל-4 הייתה צריכה להיות משמעותית מאוד (ואכן כך היה) כי היה לגוגל שנתיים לעבוד עליה כמו שצריך!

עוד קפיצה משמעותית הייתה לאנדרואיד בין 2.1 ל-2.2 אולי אפילו מאוד משמעותית, הביאה חלקות דפדפן חלק מהיר יותר, wifi tethering מובנה (עד כדי הגבלות מפעילות) ועוד.

אז תעשה לי טובה 4 ל-4.1 יכל להיות משמעותי כמו ש-5 ל-6.

לפי ההיגיון שלך כל מה שגוגל צריכה לעשות כדי לא לאכזב זה לקרוא לגרסא הבאה 4.2 ואז כולם ימחאו לה כף?! ונסיים ברקורסיה:

אתה לא מצטט לי את אביב עכשיו?
את התגובה של אביב ראיתי אחרי שכתבתי את התגובה שלי כי ראיתי שאחרי התגובה שציטטת אותי היו הרבה תגובות אז אמרתי "נקרא אחר כך"
השיפור בין 2.1 ל2.2 הוא כמעט כמו השיפור 4 ל4.1 בשניהם שמו דגש על מהירות...
החלק העיקרי והחשוב מההיסטוריה שכתבת כבר ידעתי.
לפי דעתי היחס בין האכזבה מהגל'י בין לבין ה4S הוא אותו יחס של אכזבה (לפחות אני מרגשי ככה)
כשיצא האייפון 4S כולם ציפו לאייפון 5 ולכן היתה אכזבה שהאייפון 5 לא יצא אלא רק שיפור קטן יחסית של האייפון 4. אבל כולם קיבלו בהבנה (או לפחות אני קיבלתי) שהאייפון 4S לפי שמו הוא לא שדרוג משמעותי ולכן לא "קטלו" אותו.
אותו דבר עם הג'לי בין, אנשים התאכזבו שאין משהו חדש ומעניין (חוץ מה google now) אבל לפי השם (4.1) לא "קטלו" את המערכת.
אני אגיד לך את האמת, מכיוון שמעולם לא היה לי אייפון כשאני אקנה את האייפון 5 אני לא יהיה מאוכזב מהIOS 6, אומנם חלק מהשיפורים שאפל הכניסה לIOS 6 לא כל כך רלוונטים אלי אבל אני אחווה את המערכת הפעלה כמו שאתה חווית אותה כשקנית את האייפון, אומנם התנסיתי באייפון ובIOS כשהשתמשתי באייפונים של הקרובים אלי אבל לא חוויתי את כל ה"חוויה".
דבר אחרון לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד לי במשפט "אז תעשה לי טובה 4 ל-4.1 יכל להיות משמעותי כמו ש-5 ל-6."- לפי דעתי השדרוג בין שתי המערכות הפעלה הוא כמעט שווה...

iAvivR
19/10/12, 20:12
אור אני לא אובייקטיבי? אתה יודע כשצריך אני מחמיא לאפל. אתה לא אובייקטיבי. אתה רק מחמיא לאפל בלי סוף, אנדרואיד בשבילך זאת מערכת הפעלה חרא שאין בה שום דבר טוב, היא מערכת הפעלה מטומטמת וזהו. אתה מגן על IOS בכל דרך אפשרית. כל מה שאפל תוציא אתה תגיד את אותה הדעה. תשים עכשיו iPhone 4, iPhone 4S וiPhone 5 עם IOS 6. תעביר דפים. אתה מרגיש הבדל כלשהו? משהו חדש? עיצוב חדש? משהו שבאמת יהיה שווה לקרוא לו IOS 6? לא. החוויה נשארת משעממת. וזה בדיוק מה שקרה לי. הiPhone שלי היה מקוסטם בכל דרך אפשרית. ויום אחד פשוט זה נמאס לי.
אמרתי לעצמי, באנדרואיד אני לא צריך לחכות לפריצה, גם ללא Root אני יכול לשנות הכל. השיא היה שראיתי את IOS 5 ופשוט אחרי זה הייתי עצבני. חיכיתי יותר מחצי שנה בשביל זה? בשביל כמה דברים שיש כבר מזמן בכל מכשיר אנדרואיד? לא. ואז הגיעה ICS שפשוט הייתה מדהימה! אני פשוט התאהבתי, עיצוב מדהים, חוויה חלקה סוף סוף ותאימות לחומרה.

IOS היא מערכת הפעלה מצוינת, מהירה וחלקה, יש לה אפליקציות מדהימות ותאימות מושלמת. אבל כיום אני יכול למצוא את זה באנדרואיד ויותר מזה. הS III עם JB (שדרך אגב יצאה הגרסה הבריטית היום) פשוט מדהים בכל צורה. דרך אגב אור, רוצה לדעת מה השינויים בין הS II לבין הS III? תראה את שניהם מבחינה חיצונית. זה כבר מספיק. העיצוב של הS III גאוני. רק בשביל המעבד שווה לשדרג.
וזה רק אני או שאתם מצטטים מילים מהשירים של justin bieber?!

RAiNZ
19/10/12, 20:21
אור אני לא אובייקטיבי? אתה יודע כשצריך אני מחמיא לאפל. אתה לא אובייקטיבי. אתה רק מחמיא לאפל בלי סוף, אנדרואיד בשבילך זאת מערכת הפעלה חרא שאין בה שום דבר טוב, היא מערכת הפעלה מטומטמת וזהו. אתה מגן על IOS בכל דרך אפשרית. כל מה שאפל תוציא אתה תגיד את אותה הדעה. תשים עכשיו iPhone 4, iPhone 4S וiPhone 5 עם IOS 6. תעביר דפים. אתה מרגיש הבדל כלשהו? משהו חדש? עיצוב חדש? משהו שבאמת יהיה שווה לקרוא לו IOS 6? לא. החוויה נשארת משעממת. וזה בדיוק מה שקרה לי. הiPhone שלי היה מקוסטם בכל דרך אפשרית. ויום אחד פשוט זה נמאס לי.
אמרתי לעצמי, באנדרואיד אני לא צריך לחכות לפריצה, גם ללא Root אני יכול לשנות הכל. השיא היה שראיתי את IOS 5 ופשוט אחרי זה הייתי עצבני. חיכיתי יותר מחצי שנה בשביל זה? בשביל כמה דברים שיש כבר מזמן בכל מכשיר אנדרואיד? לא. ואז הגיעה ICS שפשוט הייתה מדהימה! אני פשוט התאהבתי, עיצוב מדהים, חוויה חלקה סוף סוף ותאימות לחומרה.

IOS היא מערכת הפעלה מצוינת, מהירה וחלקה, יש לה אפליקציות מדהימות ותאימות מושלמת. אבל כיום אני יכול למצוא את זה באנדרואיד ויותר מזה. הS III עם JB (שדרך אגב יצאה הגרסה הבריטית היום) פשוט מדהים בכל צורה. דרך אגב אור, רוצה לדעת מה השינויים בין הS II לבין הS III? תראה את שניהם מבחינה חיצונית. זה כבר מספיק. העיצוב של הS III גאוני. רק בשביל המעבד שווה לשדרג.

אני מניח מתגובתך שפספסת את הכתבה של אור שבה הוא משבח את הגלקסי אס III....
אני לא הייתי מגדיר את אור כלא אובייקטיבי וכשונא אנדרואיד. מה שכן, בכל נושא iOS - היא יקרה לליבו, ושם לפעמים אור גולש קצת לתחום הסובייקטיבי. זה קורה לכולנו בכל מיני תחומים, ומי שטוען אחרת פשוט משלה את עצמו.

עכשיו על מנת לתקן את הטעות של אור, אני מבקש מכם להימנע מלדבר על אנדרואיד באשכול הזה. זה אשכול שמדבר נטו על האייפון, אז בואו לא נספים אותו ונהפוך אותו לעוד אשכול מלחמות אש מיותר.

תודה.

נ.ב
ג'אסטין ביבר?
אביב, משהו לגמרי לא בסדר שם בראש שלך...
אור ציטט את אמינם ודר דרה, אני ציטטתי את אייס קיוב.
איך הגעת לג'אסטין ביבר?

Snap
19/10/12, 20:26
בלי שום קשר למכנס שהבחורה לבשה הגאלקסי כן גדול מדי וזה כבר מוגזם וגם מסך הhd שלו בסוף התברר כבלוף רציני וגם 1x וגם האייפון 5 הציגו צבעים יותר טובים ואיכות במשחקים ובסרטים.

לא יודע על מה אתה מדבר, ממה שראיתי זה נראה מצויין. לא ממש מעניין אותי להשוות נתונים יבשים ובנצ'ים, אני פשוט מסתכל על המכשיר ביד.

שוב פעם אני אציין את מה שאמרתי פה לפני כמה ימים,הנוט מציג את כל הדברים בצורה מתוחה ולא באמת מנצל את המסך הענק שלו,נכון יש את האפליקציות הייעודיות של סמסונג אבל אתה שוכח שמעטים המפתחים שיפתחו אפליקציה למכשיר אחד כדי שיוכלו להשתמש בעט שלו.

גרפיקה בימינו מיוצרת באיכויות הרבה יותר גבוהות מ-HD (מנסיון) וזאת לא בעיה להמיר כל דבר לרזולוציית HD אמיתית. אני חושב שרוב האפליקציות משתמשות ברזולוציה הזאת בסופו של דבר, בכל מקרה אני יותר בונה על הוידאו שיתנגן משמעותית יותר טוב ברזולוציית 720p וזה משהו שמאוד חשוב לי ולעיסוק שלי, הרבה מעבר לשאלה אם אפליקציית לוח השנה של מוסך ז'וז'ו מתוחה או משתמשת בכל הרזולוציה.

לגבי העט, השימושים out of the box כבר קנו אותי. כל תוספת שתבוא ממפתחים צד ג' תתרום אבל היא לא הכרחית. מספיק לי מה שראיתי.
ובגלישה ואפליקציות מובנות תמיד תהיה תמיכה בכל הרזולוציות. אני לא מודאג. מצטער ז'וז'ו!

נימרוד .
19/10/12, 20:41
לא יודע על מה אתה מדבר, ממה שראיתי זה נראה מצויין. לא ממש מעניין אותי להשוות נתונים יבשים ובנצ'ים, אני פשוט מסתכל על המכשיר ביד.

גרפיקה בימינו מיוצרת באיכויות הרבה יותר גבוהות מ-HD (מנסיון) וזאת לא בעיה להמיר כל דבר לרזולוציית HD אמיתית. אני חושב שרוב האפליקציות משתמשות ברזולוציה הזאת בסופו של דבר, בכל מקרה אני יותר בונה על הוידאו שיתנגן משמעותית יותר טוב ברזולוציית 720p וזה משהו שמאוד חשוב לי ולעיסוק שלי, הרבה מעבר לשאלה אם אפליקציית לוח השנה של מוסך ז'וז'ו מתוחה או משתמשת בכל הרזולוציה.

לגבי העט, השימושים out of the box כבר קנו אותי. כל תוספת שתבוא ממפתחים צד ג' תתרום אבל היא לא הכרחית. מספיק לי מה שראיתי.
ובגלישה ואפליקציות מובנות תמיד תהיה תמיכה בכל הרזולוציות. אני לא מודאג. מצטער ז'וז'ו!
אני לא בא לשכנע אותך למה לא לקנות את הנוט,תקנה תהנה ממנו זה לא בעיה שלי שתתבאס אחר כל ממנו:) מצטער חלסטרה!
אל תשכח להרים את הצלחות שלי מהשולחן עם הטלפון שלך,המגש של המלצרים קטן מדי!

Snap
19/10/12, 20:45
אני לא בא לשכנע אותך למה לא לקנות את הנוט,תקנה תהנה ממנו זה לא בעיה שלי שתתבאס אחר כל ממנו:) מצטער חלסטרה!
אל תשכח להרים את הצלחות שלי מהשולחן עם הטלפון שלך,המגש של המלצרים קטן מדי!

תודה על התגובה :)
אני מחכה להזמנה לבר מצווה שלך!

נימרוד .
19/10/12, 20:57
תודה על התגובה :)
אני מחכה להזמנה לבר מצווה שלך!

אתה מזכיר לי את הטירונים החוצפנים שהיו לי בצבא אבל בסדר נבליג :)

Snap
19/10/12, 21:02
אתה מזכיר לי את הטירונים החוצפנים שהיו לי בצבא אבל בסדר נבליג :)

אני בטוח שלי היו טירונים הרבה יותר חצופים.
היה לי טירון אחד חצוף שיום אחד באמצע מסדר, ביקש רשות לדבר, ואז שאל אם האפטרשייב שלי זה משהו ספציפי (שהוא הכיר).
אי אי אי...

RAiNZ
19/10/12, 21:23
או הטירונים החוצפנים האלו בבקו"ם בשבועיים האחרונים שלי בשירות ששאלו "עד מתי" רגע אחרי שעלו על מדים... טחנתי להם ת'נשמה על זה.

Or
19/10/12, 21:27
וואו אוקי... לפני שניפתח פה שולחן וכל יראה לנו את הצלקות שלו מהטוסטר משולשים..
אני אכבד את הבקשה של רון ולא אפתח פה שום חזית, לא שניסית, אינ מעריך מאוד את אנדרואיד ואף הכרחתי את חבר שלי לשים JB בנקס... לא משנה

סנאפ - לא היית באפסטור יותר מ-20 דקות, אני לא באמת מבין מה אתה עושה עם סמארטפון :confused:
מכיר מצויין את ה-808 ידוע יותר בתור pureview וMS ניסתה לגרום לנו לחשוב שזה קונספט חדש שיש אותו גם בלומיה, לא חדשני במיל'! מכיר N8? מצלמה 12 MP קסנון, עשה משהו למישהו? לא! למה? לא כי זה סימביאן אלא כי זה אלודסקול והוא בא ראש בראש מול הN8.
N9 היה אם כבר הרבה יותר חדשני אבל נוקיה היו פחדנים.
OPPO FIND WTF?! אתה מהאנשים שרק קוראים כותרות ומחליטים על "אייפון קילר" חדש?! באמת נו, תיכף תשווה לי את הButterfly J לאייפון 5, גבר זה קונספקט שדלף מי יודע אם יהיה עם זה משהו או בכלל בשנה הקרובה, get real!

שאני מסתכל על האייפון מ-2007 עד היום נכון, הכל משעמם כמה שזה עובד חלק, ההודעות השיחות הספארי עדיין מלך מכל מיליארד הדפדפנים שיש בחנות (אופס סליחה אתה לא מכיר בה), מה השתנה? או לא כלום, GPS נורמאלי, מצלמה שמשגעת את היצרניות המתחרות בכל שנה, וידיאו, שיחות וידיאו (כן מותאמות אפל), רטינה, אה רגע אופס.. תוכנה? בר התראות, טוב נו שוב הדיון הזה..

כפיר - אהבתי את תגובתך בוא נסכים על זה שגם 6 וגם 4.1 יכלו להיות יותר מרשימים.

אביב - אתה סופר לא אובייקיטיבי ואפילו הבאתי לא מעט ציטוטים שלך שסותרים את עצמך, רוצה עוד קצת? אתה לא צריך רוט? אז למה רשמת ששמת רום של JB על הS3 שלך וקיבלת תוצאות גבוהות יותר במבחנים (בפורום) מהאייפון 5 ועד היום לא ראינו הוכחות לכך. גם אמרת שהאפליציות בפליי אומנם טובות ומתקדמות אבל לא מתקרבות לאפסטור.

אני שונא אנדרואיד ורק מגן על אפל? מערכת הפעלה מטומטמת? באמת פיספסת את הכתבה שלי הנה תזכורת:
http://www.iphones.co.il/forum/thread227392.html

שוב בגלל שקשה לך, אני מאוד אוהב את אנדרואיד וגרסא ICS מקפיצה אותה לגבוה של ממש, לי אישית זה לא מתאים אני גיימר ואין כ-90 אחוז מהמשחקים שיש לי באייפד לאנדרואיד, זה גם לא מתאים לחכות למתי שהיצרניות ישחררו את העידכון, אפילו אחרי שלוש שנים ועוד. אבל שוב אתה שוב תסובב את דבריי אנדרואיד זה לגמרי סבבה ואני לא נכנס פה לשום ויכוח או מלחמות זה פשוט מצחיק אותי האכזבה מגרסא 6 (אתה בכלל מיוחד שאתה התאבאסת מ-5 תיהיה בריא) וה"חוסר אכזבה" מ-4.1.

רון - אתה תותח ועשר ואני מת לשמוע אותך שר על הבמה עם ביבר ודרה ;)

אגב לגבי הפאדפון, ברצינות שראיתי את הנוט 1 אצל מישהו באוטובס רק רציתי לחבוט בו עם גור כלב ים, עד שיבין כמה דפוק הוא נראה שהוא משתמש או מדבר בו!

OriAmir
19/10/12, 22:06
אני אוהב את התגובות של אור.. נכון שיש פעמים שהוא טיפה מגזים ולדעתי אור אתה יותר ממאוהב בiOS אבל אין ספק שאתה מוסיף פלפל בתגובות שלך ואני מסכים איתך ב90 אחוז מהמקרים.

ומרוב עצים לא רואים את היער... רון אהבתי לקרוא את הכתבה.. אין ספק שכל מי שרואה את האייפון 5 נדהם מהיופי, אבל קצת פחות מהios6 .. אני דיי מאמין שבשידרוג הבא של אפל היא תהיה חייבת לספק קפיצה יותר רצינית ואני דיי מאמין שזה יקרה.

RAiNZ
19/10/12, 22:08
אור, את דרה, למרות שאני מעריך, לא תשמע אותי עושה ראפ, כי אני לא ראפר. לשיר ביבר? - אני מעדיף לשתות חומצה. אבל אני אעדכן אותך לגבי לו"ז ההופעות של הלהקה שלי כאשר אנחנו נתחיל להופיע, וחוץ מחומר מקורי תוכל לשמוע אותי שר פנטרה, אליס אין צ'יינז, גודסמאק וסליפנוט. אם אתה מכיר אפילו אחת מהלהקות שציינתי ;)

iAvivR
19/10/12, 22:23
אמרתי שאני לא צריך ROOT כדי לעצב את הפלאפון. אור, אתה גר בטבריה נכון? אולי פעם אם אני אלך לחוף גיא אני אתן לך לגעת בפלאפון שלי ולראות יצירת אומנות.
אגב רון, אתה תהיה מוכן לשיר עם Lady GAGA?! :p

Or
19/10/12, 22:28
אבל בכל זאת ביצעת רוט, אכן טבריה אני אחכה לך ליד הכנרת אחי תבוא עם מגן טוב ;)

אורי - תודה על המילים החמות אני בהחלט משתדל להיות לא בנאלי וצפוי ;)
האמתי ברוב המפגשים שלי עם החברים שיש להם אנדרואיד אני זה שמשבח את אנדרואיד ויורד על iOS והם הפוך, לא בצחוק, צריך להקליט אותנו פעם!

רון - דיברתי עם דרה, אין צורך בליריקס רק תביא לו מיקסטייפ.

RAiNZ
19/10/12, 22:49
רון - דיברתי עם דרה, אין צורך בליריקס רק תביא לו מיקסטייפ.

I'll dye my hair back blond again and laugh
Im the real macaroni, you cheesy b***, Im demonic with the kraft

אגב רון, אתה תהיה מוכן לשיר עם Lady GAGA?! :p

אני מוכן להשתין על ליידי גאגא בזמן שהיא מנגנת על פסנתר כנף.
מספיק טוב? :cool:

iAvivR
19/10/12, 22:52
אתה לא תעז. :evil:
לפחות היא מנגנת על פסנתר ויודעת משהו על מוזיקה בהשוואה לכל זמרי הפופ. :evil:

RAiNZ
19/10/12, 23:07
אתה לא תעז. :evil:
לפחות היא מנגנת על פסנתר ויודעת משהו על מוזיקה בהשוואה לכל זמרי הפופ. :evil:

מסכים, אבל מה לעזאזל היא לובשת, ולמה לעזאזל הגימיק הפך להיות יותר חשוב מהמוזיקה?

iAvivR
19/10/12, 23:18
היא לובשת דברים פרובוקטיביים ומופרעים כדי להתבלט ולהשיג תשומת לב רבה. בתעשיית הפופ אתה חייב להיות כזה. זאת הדרך שלה לקבל פרסום והעובדה שזה עובד. בכל טקס אפשרי תמיד היא במרכז התמונה בגלל הדברים הללו ולאף אחד לא אכפת משאר הזמרות. אתה חייב למצוא דבר שיבליט אותך מהשאר, ככה אתה מצליח. אתה לא יכול שיהיה לך רק קול יפה. בכללי האישיות שלה נורא מעניינת. היא לא שמה על אף אחד, ולא אכפת לה מה אנשים חושבים. היא ממשיכה בדרך שלה. בכללי היא באמת הזמרת פופ היחידה שבאמת אכפת לה מהמעריצים שלה.

RAiNZ
19/10/12, 23:29
היא לובשת דברים פרובוקטיביים ומופרעים כדי להתבלט ולהשיג תשומת לב רבה. בתעשיית הפופ אתה חייב להיות כזה. זאת הדרך שלה לקבל פרסום והעובדה שזה עובד. בכל טקס אפשרי תמיד היא במרכז התמונה בגלל הדברים הללו ולאף אחד לא אכפת משאר הזמרות. אתה חייב למצוא דבר שיבליט אותך מהשאר, ככה אתה מצליח. אתה לא יכול שיהיה לך רק קול יפה. בכללי האישיות שלה נורא מעניינת. היא לא שמה על אף אחד, ולא אכפת לה מה אנשים חושבים. היא ממשיכה בדרך שלה. בכללי היא באמת הזמרת פופ היחידה שבאמת אכפת לה מהמעריצים שלה.

אני לא מחסידי הז'אנר הזה. נשאיר את זה שם.

niphone
20/10/12, 19:23

סוף סוף בנאדם עם שכל :cool:
כל הכבוד לך אל תתן לכל הפאן-בוייס לבלבל את המוח

4danigilad
21/10/12, 14:57
לא יודע מי שם לב, אבל סמסונג השיקו בישראל סופסוף את הטאבלט החדש שלהם, גלקסי note 2 (http://www.samsungmobile.co.il/galaxynoteii/home/). יש כאלה שמעדיפים לקרוא לזה דווקא סמארטפון . אפרופו, היתה בסופש האחרון הנחה של 500 שח! בכל מקרה, לא הבנתי אם זה מגיע עם sim מובנה או לא.
הבנתי שהמכשיר יותר גדול מה גלאקסי 3 שלהם, אבל עדיין נחשב לטאב מיניאטורי.
זה דומה במשהו לאייפד? יש לשני הטאבלטים תכונות דומות? האם האייפד2 מציג עכשיו פלאש?

תודה
דניאל

natish
21/10/12, 15:11
לא יודע מי שם לב, אבל סמסונג השיקו בישראל סופסוף את הטאבלט החדש שלהם, גלקסי note 2 (http://www.samsungmobile.co.il/galaxynoteii/home/). יש כאלה שמעדיפים לקרוא לזה דווקא סמארטפון . אפרופו, היתה בסופש האחרון הנחה של 500 שח! בכל מקרה, לא הבנתי אם זה מגיע עם sim מובנה או לא.
הבנתי שהמכשיר יותר גדול מה גלאקסי 3 שלהם, אבל עדיין נחשב לטאב מיניאטורי.
זה דומה במשהו לאייפד? יש לשני הטאבלטים תכונות דומות? האם האייפד2 מציג עכשיו פלאש?

תודה
דניאל

הנוט 2 מגיע עם מסך של 5.5 אינץ' ולכן הוא נחשב בקטגוריה של פאבלטים, קרי חצי טבלט חצי סמארטפון. הגאלקסי 3 מגיע עם מסך של 4.8 אינץ' אז כן הנוט 2 גדול יותר.

דומה לאייפד? לא ממש הדמיון בתכונות זהה לדמיון בין iOS לבין אנדרואיד ולא, האייפד לא מציג פלאש וגם מכשירי האנדרואיד לא, לאור העובדה שאדובי הסירה מהפליי את תוסף הפלאש למובייל.