מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם חלונות 8 תבריח אנשים לכיוון המק?

natish
18/10/12, 04:15
האם מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט שתושק בקרוב תבריח משתמשים לכיוון המק?

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=23144&stc=1&d=1350522882

הגישה של מיקרוסופט לגבי מערכות הפעלה שונה לגמרי מזו של אפל. ענקית התוכנה מרדמונד, שבשנים האחרונות נכנסת יותר ויותר לתחום החומרה, רואה בכל דבר כמחשב ובהתאם היא החליטה לפתח מערכת הפעלה אחת (פחות או יותר) להכל: מחשבים, טבלטים וסמארטפונים. אפל לא מאמינה במנטרה הזו ממספר סיבות אותן פירט טים קוק. לדברי המנכ"ל של אפל מערכות הפעלה של מחשבים לא מתאימות לטבלטים גם בגלל שאז יש צורך להוריש (legacy) ולהתחשב בלא מעט מאפיינים היסטוריים של ה- PC (לאו דווקא מחשבי Windows אלא גם מקים). שנית ממשק המולטי טאץ' של הטבלטים/סמארטפונים לא מתאים למחשבים שולחניים או ניידים, לפחות לא בתצורתם הנוכחית.

כריס פרילו, בלוגר וגיק מוצהר החליט לבדוק איך הציבור האמריקאי מגיב למערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט שצפויה להגיע בימים הקרובים לחיק המשתמשים. הבדיקה אותה ביצע פרילו על אנשים ברחוב וכן על אביו, מגלה שממשק ה- Modern (לשעבר מטרו) החדש של מערכת ההפעלה, שהוא חדשני ונועז מכל הבחינות, גורם לבלבול רב בקרב משתמשים נוכחיים של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט.

Cor-lvXsgx0

מה שמעניין הוא שבניגוד לקפיצה בין חלונות XP או ויסטה (טפו טפו טפו) לחלונות 7, שהייתה יחסית קטנה מבחינת השינויים בממשק המשתמש, הפעם מיקרוסופט מציגה קפיצה ענקית בממשק המשתמש ויהיה מעניין לראות איך מערכת ההפעלה החדשה תתקבל בקרב הציבור שהתרגל במשך למעלה מעשור להשתמש בכפתור ה"התחל" (Start) המוכר של חלונות. מה שמעניין עוד יותר הוא שמיקרוסופט סירבה להטמיע את הכפתור המוכר שהפך לחלק בלתי נפרד מאופן השימוש של המשתמשים ואף פועלת לחסום תוספי צד ג' שמוסיפים אותו בחלונות 8, כשלטענתה ממשק ה- Modern מהווה תחליף לתפריט ה"התחל" ולכן אין בו כל צורך.

סביר להניח שהנוער והילדים שנולדו לתוך הטכנולוגיה יתרגלו במהרה לממשק החדש, במיוחד לאור העובדה שהוא מדמה את ממשק המולטי טאץ' של הטבלטים והסמארטפונים, אולם משתמשים מבוגרים יותר, שלא לדבר על אלו שבגיל הזהב יתקשו מאוד להתמצא בממשק שמעלים דברים פשוטים כמו את תפריט הכיבוי. יש לציין שחלונות 8 עדיין תשמור את המכתבה (דסקטופ בלעז) המוכרת, אולם נראה שאם המשתמש יצטרך לעבוד דרך המכתבה, הסיבות לשדרג את מערכת ההפעלה בטלות בשישים. כמו כן המגזר הארגוני, המהווה את מקור ההכנסה העקרי של מיקרוסופט, לא ימהר לעבור למערכת ההפעלה החדשה מאותן הסיבות ונראה שאבא של פרילו מסכם את חווית השימוש הראשונה שלו בחלונות 8 בצורה די טובה כשהוא אומר: "האם הם מנסים לדחוף אותי להשתמש במק?".

v4boTbv9_nU

באופן אישי יצא לי להשתמש בגרסאות הבטא וה- RC של חלונות 8 מזה מספר חודשים. אין ספק שמדובר במערכת הפעלה חדשנית, מלוטשת ויציבה המביאה חווית שימוש שונה לגמרי ממה שהתרגלנו אליו עד כה. כמו כן מדובר בצעד מאוד נועז של רדמונד, אך יתכן מאוד והגישה ה"שמרנית" יותר של אפל שמביאה טיפין טיפין את חווית השימוש של iOS לתוך המק בגרסאות האחרונות של OS X היא הנכונה יותר.

eyal.m13
18/10/12, 12:27
השתמשתי בווינדווס 8 תקופה ניראה כאילו הם ניסו לעשות הכל יותר מנימליסטי בכך "שניקו" חלק מהאייקונים שהיו קיימים בעבר ניתן להתרגל לכך תוך שבוע בערך אך לדעתי הם ניסו להנות מכל העולמות ובשיטתם הרגילה רק הפכו דברים פשוטים למורכבים יותר. אני יכול לדמות את זה לאריזת מתנה יפה ונוצצת העטופה ברבה סרטים יפים אך בתוכה אותה חווית שימוש מעצבנת רק שעכשיו כדי להגיע לדברים שהייתי רגיל צריך להיפטר מכל הסרטים "שמקשטים" את מערכת ההפעלה הזו. אני משתמש במק רוב הזמן וכרגע ניראה שאין תחליף אליו אם אנשים בארץ היו רק מנסים לעבוד על מק מהר מאוד לפי דעתי המקים היו משתלטים על שוק המחשבים בארץ בדומה לאייפון

roiz7830
18/10/12, 16:05
השתמשתי בווינדווס 8 תקופה ניראה כאילו הם ניסו לעשות הכל יותר מנימליסטי בכך "שניקו" חלק מהאייקונים שהיו קיימים בעבר ניתן להתרגל לכך תוך שבוע בערך אך לדעתי הם ניסו להנות מכל העולמות ובשיטתם הרגילה רק הפכו דברים פשוטים למורכבים יותר. אני יכול לדמות את זה לאריזת מתנה יפה ונוצצת העטופה ברבה סרטים יפים אך בתוכה אותה חווית שימוש מעצבנת רק שעכשיו כדי להגיע לדברים שהייתי רגיל צריך להיפטר מכל הסרטים "שמקשטים" את מערכת ההפעלה הזו. אני משתמש במק רוב הזמן וכרגע ניראה שאין תחליף אליו אם אנשים בארץ היו רק מנסים לעבוד על מק מהר מאוד לפי דעתי המקים היו משתלטים על שוק המחשבים בארץ בדומה לאייפון

צודק, אין על המק!

amichayg
18/10/12, 16:48
אני לא עומד לשדרג לחלונות 8 מסיבה אחת עיקרית:הממשק יותר מידי מוזר,וזה ממש לא נוח כמו ווינדוס 7 או XP. אבל אני גם לא עומד לשדרג למק כי אין תמיכה בהרבה תוכנות שאני משתמש בהם ביום יום.
מעניין איך חלונות 8 תתקבל...

shlomi10c
18/10/12, 17:05
אני נורא רוצה אבל קצת מפחד לעשות את הצעד לכיוון מק. מישהו באתר פעם הכין כתבה ששווה לי לקרוא בנושא?

Netaneluzan
18/10/12, 20:05
גם אני ההיתי מעוניין בכתבות על המק אני מטלבט כבר הרבה זמן אם לעבור

PHOENIX18
18/10/12, 23:01
אני לא אשקר נמאס לי ממיקרוסופט אני מתכנן רכישה של מק מיני בקרוב
אני רק מחכה לדגמים החדשים ולהתראות PC עם וינדוס
לדעתי יתקשו מאוד מאוד בארגונים להתרגל לוינדוס 8 ובכלל תראו לי ארגון בארץ חוץ ממיקרוסופט עצמה שיהיו מוכנים להטמיע את וינדוס 8 אצלהם בארגון בשנה הקרובה
שלא לחשוב על סרבר 2012 שיהיה גם הוא בדיוק אותו דבר אף על פי שהוא מקל קצת את החיים מאשר 2008R2-אני לומד בקורס MCITP כך שאני מכיר את שתי המערכות

Omri David
19/10/12, 00:32
למה שאנשים יעברו למק בגלל חלונות 8? עד היום לא הבנתי מה הדחף לשדרג\לקנות כל דבר חדש שיוצא לשוק.
שיצא XP הוא לא היה יציב, אז יצאו עידכונים בשנה הראשונה ועובדה שעד היום משתמשים במערכת הזאת.
חלונות ויסטה היה טעות, אנשים ראו עוד שנים כדי להשאר עם XP וככה עשו.
חלונות 7 תיקן את בעיית הויסטה הכושלת, מיקרוסופט חזרו לשוק בכל הכוח ועכשיו אין שום סיבה שלא ישארו בה.

עכשיו על חלונות 8 אין לי תלונות חוץ מאחד, זה שהם דפקו את המשתמש הנייח שבכלל המערכת הפעלה אמורה להיות למכשירים ניידים.

בקיצור, זה לא הולך לשנות את השוק.
הדבר שמעצבן אותי באפל זה, שהמחשבים שלהם יקרים בטירוף על חומרה שאתה יכול לקנות PC יותר זול עם אותם דרישות.
אבל המערכת הפעלה עולה גרושים בשביל משתמשי חלונות.

בכל מקרה, אם אפל יפתחו את המערכת הפעלה שלהם גם למשתמשי PC אז נוכל לדבר אם יעברו למערכת הפעלה של מק.

ipxp
19/10/12, 15:25
למה שאנשים יעברו למק בגלל חלונות 8? עד היום לא הבנתי מה הדחף לשדרג\לקנות כל דבר חדש שיוצא לשוק.
שיצא XP הוא לא היה יציב, אז יצאו עידכונים בשנה הראשונה ועובדה שעד היום משתמשים במערכת הזאת.
חלונות ויסטה היה טעות, אנשים ראו עוד שנים כדי להשאר עם XP וככה עשו.
חלונות 7 תיקן את בעיית הויסטה הכושלת, מיקרוסופט חזרו לשוק בכל הכוח ועכשיו אין שום סיבה שלא ישארו בה.

עכשיו על חלונות 8 אין לי תלונות חוץ מאחד, זה שהם דפקו את המשתמש הנייח שבכלל המערכת הפעלה אמורה להיות למכשירים ניידים.

בקיצור, זה לא הולך לשנות את השוק.

מסכים.

הדבר שמעצבן אותי באפל זה, שהמחשבים שלהם יקרים בטירוף על חומרה שאתה יכול לקנות PC יותר זול עם אותם דרישות.
אבל המערכת הפעלה עולה גרושים בשביל משתמשי חלונות.

בכל מקרה, אם אפל יפתחו את המערכת הפעלה שלהם גם למשתמשי PC אז נוכל לדבר אם יעברו למערכת הפעלה של מק.

ככה המצב באפל וכנראה הוא לא ישתנה.
למה אין את התוכנה של אפל על שאר המחשבים? כי אם הם היו צריכים להתאים את המערכת שתעבוד על כמעט כל סוג של מחשב, כמו מיקרוסופט, המערכת הייתה פחות יציבה. כמו ios שעובדת רק על מגוון מצומצם של מכשירים? זה גורם למערכת לדעת לעבוד יותר טוב במכשירים שהיא כן תומכת בהם.

למה אין לה מחשבים יותר זולים? כי היא עושה מוצרים שיהיו top class, ואחרי זה בא המחיר. לכן, כשמדובר במחירים הנמוכים יותר, אפל משוכנעת שאתה צריך להסתפק במכשיר post-pc, כמו למשל האייפד, שאותו היא יכולה לייצר במוצר חזק שעדיין לא עולה הרבה ביחס למחשב.

eliran2313
20/10/12, 14:51
אם תשאל אותי, זאת לא המערכת שמבריחה את המשתמשים ל MAC.
זאת מייקרוסופט.
ואני אסביר:
המערכת בנויה כמערכת.
עד כאן הכול טוב, היא זולה(ביחס למק שדורש קניה של מחשב ממבחר מצומצם), זמינה, "חופשית" ונוחה.
הממשק משתמש קצת משנה מפעם לפעם, לא משהו מיוחד ולא שונה מאף חברה ואו קדמה טכנולוגית.
אבל פה באה מייקרוסופט לעניין.
מייקרוסופט עושה טעויות רבות לאורך כל הדרך:
המערכת מבוססת על ליבה פריצה ביותר - מה שגורם לתופעה הנפוצה: ווירוסים.
המערכת זוללת משאבים - מה שגורם לצורך במפרטים מטורפים.
ויותר מכל - למשתמש הפשוט, אין ברירה אלא לפרוץ אותה כי זאת עולה כמה מאות שקלים רק המערכת.

עכשיו למה כל זה מבריח את המשתמש?
* חולי האבטחה והפרטיות שבנינו לא יסתכנו בתמונה אחת שתיגנב להם מהמחשב.
* עסקים - מעצבים, מתכנתים ועורכי וידיאו מבינים את העובדה שהמק פשוט יותר יעיל, מהיר, קל ונוח לתפעול וכתוצאה מכך עבודתם היא נוחה יותר, קלה יותר, מהירה יותר ואיכותית יותר ("עובד שנהנה מעבודתו הוא עובד טוב יותר").
* מחיר: עכשיו פה זה שנוי במחלוקת. מחשבי המק מאוד מאוד יקרים אך לאורך זמן - לא כלכך.
הרי מחשב מק עולה באיזור ה 6000 ש"ח. (מחשב חדש מדגם בסיסי בארץ), עדכון גרסאות למערכת ההפעלה עולות עכשיו בימינו 20 דולר (30 דולר אשתקד). בעת מכירת המחשב ביד שני הוא יהיה שווה הרבה יותר מ PC.
מחשב מק משנת 2006 כיום (MACBOOK WHITE לדוגמא) ימכר היום באיבי במצב טוב ועם מפרט בסיסי ולא משודרג באיזור ה 600 דולרים חדשים אמריקאים. (שווה ערך לכמעט 2400 ש"ח)
מחשב שלהזכירכם בן 6 שנים, שעלה במקור 1200 דולר.
מחשב PC שיעלה לכם 10000 שקל, אחרי 6 שנים יהיה שווה אולי 1000 שקל (עקב התקדמות הטכנולוגיה, השחקות הרכיבים והמפרט המיושן שעם המערכת WIN החדשה ביותר בקושי יריץ משהו).
ואותו המקבוק משנת 2006 - עדיין ירוץ מעולה ויעבוד ויוכל להפעיל חלק גדול מהתוכנות החדשות ביותר.

ולמה זה? כי אפל לא שוכחת את העבר.
צריך לזכור מאיפה באת ולראות איך המוצר שלך משתלם ללקוח לזמן הארוך, וזה מה שאפל עושה הכי טוב.
ולדוגמא לכך אכניס למשוואה את עולם הסלולר.

IOS6 הגיעה למכשיר ה IPHONE 3GS שלפי החישוב שלי כבר בן 4 שנים.
והיא עדיין עובדת עליו כמו קסם.
לעומת זאת נכניס את ה"חיקוי שלו"/"המתחרה הזמני" - ה SAMSUNG GALAXY S1
מכשיר זה בן 3 שנים בערך, שווק לצד האייפון 3GS והיה התחלתה של סמסונג בהעתקת מכשירי האייפון.
מכשיר זה יצא לשוק בגרסאתה השניה של אנדרואיד, אחרי שנה הופסקו השדרוגים ועדכוני הגרסא והאבטחה, המכשיר נשכח.
הגלאקסי S2 - אותו הסיפור: לאחר עיכובים רבים קיבלו המשתמשים באיחור של כמה חודשים את גרסאת האנדרואיד ICS, ועדכון ל 4.1 (הנקראת JELLY BEAN) כנראה שלא יקבל מעולם.
וזה עובר כך בהיסטוריה הארוכה של סמסונג.

סמסונג ומייקרוסופט פועלות באותה הצורה: צורה שתביא אותן תוך פחות מעשור לקריסה כלכלית. (למזלה של סמסונג היא לא מסתמכת לחלוטין על חטיבת הסלולר שלה אז חצי נחמה בשבילה ומייקרוסופט תתנחם בציוד ההיקפי של ובכלי הפיתוח אותה היא מציעה שמבטיחים לה גם כן עוד קהל יעד נוסף).

אפל לעומת זאת: ממשיכה לקטוף את הפירות.
היחס בחנויות שלה, ההנאה והנוחות מהמוצרים שלה והתמיכה ארוכת הטווח הן האחראיות להצלחה הענקית של אפל.
היא הדוגמא לכך שחשובה האיכות ולא הכמות.
ועם הזמן: הכמות מגיעה גם כן.

בסופו של יום: המערכת היא לווא דווקא מה שתבריח את המשתמשים אלא מה שעומד מאחוריה, מה שדואג לתפעולה וללקוחות שמחפשים להיות מרוצים.
במחיר שמייקרוסופט שמה על המערכת החדשה (40-50 דולר) אני אישית הולך לשדרג, רק מהתעניינות.
ב 26 לחודש תוכלו למצוא אותי באחת מחנויות OFFICE DEPOT הולך לאסוף את הדיסק.
וזאת למרות שגם ככה אני בנסיגה מה PC שלי ומשתמש יותר ויותר ב MACBOOK שלי.

ipxp
22/10/12, 16:43
IOS6 הגיעה למכשיר ה IPHONE 3GS שלפי החישוב שלי כבר בן 4 שנים.
והיא עדיין עובדת עליו כמו קסם.
לעומת זאת נכניס את ה"חיקוי שלו"/"המתחרה הזמני" - ה SAMSUNG GALAXY S1
מכשיר זה בן 3 שנים בערך, שווק לצד האייפון 3GS והיה התחלתה של סמסונג בהעתקת מכשירי האייפון.

מסכים אם כל מה שאמרת, רק לגביי זה - הsg1 יצא חודשיים אחרי האייפון 4. הsg2 עם האייפון 4s והsg3 עכשיו עם האייפון 5.

בעקרון, זה רק מעצים את הנקודה שאתה מציג פה, כי המכשיר יצא הרבה הרבה אחרי ה3gs ועדיין הפסיק לקבל תמיכה הרבה הרבה לפני.

eliran2313
22/10/12, 18:13
מסכים אם כל מה שאמרת, רק לגביי זה - הsg1 יצא חודשיים אחרי האייפון 4. הsg2 עם האייפון 4s והsg3 עכשיו עם האייפון 5.

בעקרון, זה רק מעצים את הנקודה שאתה מציג פה, כי המכשיר יצא הרבה הרבה אחרי ה3gs ועדיין הפסיק לקבל תמיכה הרבה הרבה לפני.

נכון מה שאתה אומר מבחינת הזמנים אבל מבחינת מה שהוא ייצג: זה היה ה 3gs
כי הרי הוא בעצם נבנה בהשארת ה 3gs.
תוכל לראות תמונות יחצ"ן של אפל ושל סמסונג, הן פשוט ידהימו אותך אפילו בהעתקת הזווית:

http://blog.1001actus.com/wp-content/iphone3g2.jpghttp://www.nationmultimedia.com/home/2010/07/14/life/images/30133660-01.jpg