מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : לא, אתם לא צריכים כיסוי לאייפון 5

natish
12/10/12, 19:40
כשאפל הציגה את האייפון 5 היא לא הציגה למכשיר את כיסויי באמפר, כרמז לכך שלא באמת צריך כיסוי למכשיר הדגל החדש שלה. האמנם?

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=23038&stc=1&d=1350059929

באירוע המדיה בו הוצג האייפון 5, אפל "הרגה" לא מעט דברים, כמו למשל: את Ping, הרשת החברתית הכושלת שלה, את שעוני האייפוד נאנו (למרבה הצער), את האייפון 3Gs (אם כי היא השאירה אותו בחיים עבור המשתמשים עם גרסה 6) ומסתבר שבאופן מעניין למדי אפל החליטה להרוג גם את כיסויי הבאמפר שהיא הציגה עם השקת האייפון 4 ב- 2010, בערך. כלומר, אפל עדיין מוכרת את מגיני הבאמפר למכשירי האייפון 4 והאייפון 4s המוצעים על ידה במחירים זולים יותר, אבל היא לא "האריכה" (תרתי משמע) את המגינים גם עבור מכשירי האייפון 5. אולי אפל מחכה עם זה, ואולי מגיני הבאמפר כן יגיעו למכשירי האייפון 5, אם כי סביר להניח (ואולי אני טועה בנושא) שלאור העובדה שאפל מייצרת, או יותר נכון רכשה את החברה שמייצרת את מגיני הבאמפר, אם החברה הייתה מעוניינת להציג את המגינים עבור מכשירי האייפון 5 היא הייתה נערכת בהתאם. וזה בסדר גמור, כי האייפון 5 בהחלט לא צריך מגן, בניגוד לקודמיו.

אם חושבים על זה אזי מגני הבאמפר נועדו לפתור 2 בעיות:

בעיות הקליטה עם מכשירי האייפון 4 - ידוע גם בכינוי אנטנגייט. בעיות אלו נבעו לאור תצורת האנטנות החדשה (והדי מתקדמת) שאפל הציגה עם מכשירי האייפון 4, כשהאנטנות של המכשיר שנחלקו ל- 3G ו- GPS, בלוטות' ו- Wifi נחלקו באופן א-סימטרי לאורך פס המתכת המקיף את המכשיר ולמעשה מהווה גם חלק משילדת האייפון. ומה שהפריד בין האנטנות היה פס ההפרדה הצר בפינה השמאלית התחתונה של המכשיר, כשבמקרה שכף היד/האצבעות כיסו את הנקודה הזו הדבר היה גורם לקליטה לרדת.

https://img.skitch.com/20121012-qcf8rurqh427hju11w8jtxih1d.jpg

אלא אם כן לא חייתם מתחת לאיזה סלע בתקופת ההשקה של האייפון 4, הפרשה ככל הנראה מוכרת לכם, כך גם ההתבטאות האומללה של ג'ובס שציין לאחד המשתמשים במייל ש"הוא מחזיק את המכשיר לא נכון", וכן הפיתרון שאפל הציעה בסופו של דבר שכלל חלוקה של כיסויי באמפר, או כיסוי אחר באותו השווי, בחינם וכן החזר מלא למי שלא מרוצה מהמכשיר שלו. כשההסדר התקיים עד חודש אוקטובר של 2010.

בעיית השבירות - שנודעה גם בשם גלאסגייט. האייפון 4 וה- 4s מגיעים עם 2 פאנלים מזכוכית חשופה, כשאף אחד מאותם פאנלים לא מוגן על ידי המעטפת של המכשיר. הפאנל הקדמי, קרי זכוכית המסך הייתה די חשופה בכל דגמי האייפון שקדמו לאייפון 4/4s, אולם עם האייפון 4 אפל החליטה לשים, מסיבה שלא ברורה אלא למטרות עיצוב ו"יוקרה", פאנל זכוכית גם בחלקו האחורי של המכשיר. יש לציין שפאנלי הזכוכית, המוכרות בשם Gorrila Glass המיוצרות על ידי חברת קורנינג, הן מהטובות והחזקות שיש בעולם. אולם הזכוכית, חזקה ועמידה ככל שתהיה בפני כיפוף, לא חסינה בפני מכה חזקה. במיוחד כשהמכה פוגעת בפינה שלה.

הבאמפר תיקן את הבעיה הזו על ידי הגנה של פינות המכשיר והפך את האייפון 4/4s לעמיד הרבה יותר.

בעיית האנטנות נפתרה עוד עם האייפון 4s, כאשר אפל שינתה את מבנה האנטנות כך שהיא חילקה אותן באופן שונה לאורך פס המתכת המקיף את המכשיר. האייפון 5 אפילו תיקן את בעיה עוד יותר כשבמקום שהאנטנות יקיפו את את כלל המכשיר, אפל מיקמה את האנטנות של באייפון 5 בחלק העליון והתחתון של המכשיר כשהן מופרדות משילדת היוניבודי על ידי פסי ההפרדה, כמו במכשירי האייפון 4/4s וכן בחלוניות הזכוכית שנמצאות בחלק העליון והתחתון של פאנל הגב. כך שאלא אם למשתמש יש ידיים ארוכות באופן מפלצתי, לא ניתן לגשר בין האנטנות ולגרום לנפילת הקליטה, כפי שקורה עם מכשירי האייפון 4. אז שלום לך אנטנגייט.

https://img.skitch.com/20121012-fs4mg9hse3myim95jhk6n5y7yp.jpg

אבל האייפון 5 גם פותר את הבעיה השניה, של שבריריות המכשיר. קודם כל כשבוחנים את האייפון 5 שמים לב שהזכוכית הקדמית של המסך לא בולטת אל מעבר לשילדה החיצונית של המכשיר, כמו בעיצוב של האייפון 4/4s, כך שהרבה יותר קשה לסדוק את הזכוכית של האייפון 5, גם במקרה בו המכשיר נופל על אחת מפינותיו. מאחר ומסגרת המתכת סופגת את המכה ולא הזכוכית עצמה, והאפשרות היחידה לסדוק/לשבור את הזכוכית הוא להפיל את המכשיר באופן ישיר על פניו. כפי שציין ymeiner בהתרשמות הראשונית שלו מהאייפון 5, אפל מיצבה את מרכז הכובד של המכשיר באופן כזה שהמכשיר יפול לרוב על חלקו העליון:

ניסוי קל שערכתי בעקבות הסרטון של android authority. לפי הנראה בסרטון, האייפון כמעט תמיד נופל על חלקו העליון והסיבה לכך היא שהאייפון כבד יותר בחלקו העליון מצידו התחתון ואפשר לבחון את העניין אם מחזיקים אותו בשתי אצבעות משני צידיו במרכז המעטפת - המכשיר תמיד נופל לאותו כיוון. העובדה הזו גורמת לכך שיש סיכוי ממש מועט שיפול לכם על המסך ובגלל שהמעטפת\אנטנה בצדדים היא בעובי המכשיר, אין מגע של הזכוכית עם הרצפה בפגיעה הראשונית והמעטפת היא זו שחוטפת את המתקף.

6M5q5TRuAsY

תוסיפו לכך את העובדה שהזכוכית של המסך היא ה- Gorilla Glass 2 החזקה ב- 20% מה- Gorilla Glass שנמצאת בשימוש במכשירי האייפון 4/4s, ששילדת המכשיר היא שילדת יוניבודי מאלומיניום, כך שיש הרבה פחות זכוכית שחשופה ויותר אלומיניום ושהמכשיר קל יותר ב- 20% (רק 112 גרם) גורמים לנפילה להיות הרבה פחות קטלנית עבורו.

נכון, יש אולי סיבה חדשה בגינה כדאי להשתמש בקייס והיא נובעת באופן אירוני מהגורם ששומר עליו מפגיעות: שילדת האלומיניום. לאור העובדה שאפל בחרה להשתמש באלומיניום, שסופג מכות טוב יותר מזכוכית אולם חשוף יותר לשריטות ומכות, המכשיר אולי לא ישבר אבל הוא כן ישרט. עם השקת המכשיר דיווחנו על בעיית השריטות (http://www.iphones.co.il/forum/thread237718.html) שגלויה יותר בשימוש עם מכשירי האייפון 5 השחורים, בהם אלומיניום עובר תהליך של אנודציה שגם צובע את המתכת, כשמכשירים הלבנים חלק ניכר מהאלומיניום מגיע בצבעו המקורי והמתכתי, וכך הדבר פחות גלוי לעין. אבל תשומת לב פשוטה בהחלט יכולה למנוע את השריטות הללו והרגלים כמו: לשים את המפתחות בכיס נפרד, או להניח את המכשיר על משטח רך (מפת שולחן, עיתון וכו') יכולים לשמור על המכשיר לאורך זמן.

https://img.skitch.com/20121012-p58m9mj5hjys3kinr1mr1wu24n.jpg

אין ספק שהעיצוב של המכשיר, שמצד אחד מרגיש די זהה לעיצוב של האייפונים הקודמים, מרגיש אחרת ברגע שמחזיקים את המכשיר ביד. רק אז ניתן להעריך את רמת הגימור הגבוהה ולהבין מדוע אפל ציינה שהאייפון מרגיש יותר כמו שעון יוקרתי המיוצר ביד, ולהתפלא שהמכשיר מיוצר באופן תעשייתי. סטיב ג'ובס תמיד טען שהאייפון מרגיש הכי טוב כשהוא חשוף בצורתו הטבעית מה שמציג את העיצוב שלו לראווה, ואולי האייפון 5 יכול להיות האייפון הראשון שבאמת לא צריך כיסוי.

Nick
12/10/12, 20:08
האמת שמעולם לא שמתי כיסוי על האייפון 2g שלי וגם לא מגן מסך, והמצב שלו מעולה. עד היום שאני מסתכל עליו אני אומר: איזה עיצוב גיאוני.
אם היה קל להעלות תמונה הייתי מציג אותו לראווה..

מעוז זוגרבו
12/10/12, 20:18
אני לא נוהג ללכת עם מגנים.
האייפון 4S שלי לא מכיר כאלה וגם ה- 3GS לא הכיר בזמנו.

לגבי עיצוב המכשיר,
אני נדהם לגלות בכל פעם מחדש כמה ההגדרה של סטיב ג'ובס לעיצוב (Design) נכונה:

"Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works."

הכל נראה כמו שהוא נראה כתוצאה מדברים שאיננו רואים או מבינים, לפחות בהתחלה.

ymeiner
12/10/12, 20:38
נתי, תודה על הציטוט.

אני חייב להגיד שאני כן קניתי כיסוי אבל מוריד אותו כשאני בבית ובעבודה. אני אוהב מאד את הדקות של המכשיר ומפריעה לי העובדה שאני מעבה אותו על ידי הקייס. בגלל ששני המכשירים הקודמים שלי זכו לסדקים בזכוכית בחרתי בכל זאת כן לקנות מגן, לא בגלל עמידות המכשיר אלא בגלל המשתמש הקלמזי במיוחד.

iidoido
12/10/12, 20:41
לא צריך כיסוי, אבל עדיין צריך מגן/מדבקה קדמי ואחורי על מנת למנוע שריטות.

ipxp
12/10/12, 20:56
מסכים פה עם כולם, לא צריך כיסוי לצורך הגנה על המכשיר.

לי יש tidy tilt לצורך פונקציונאליות נוספת, שעוזרת לי בתפעול האייפון, אבל אני לא צריך קייס כדי להגן עליו.

natish
12/10/12, 21:28
נתי, תודה על הציטוט.

בכיף ידידי :)

מדבקות יכולות להיות אחלה של פיתרון, העניין הוא שזה קצת הורס את התחושה של המכשיר ביד. אבל כן. אם כבר לשים למכשיר הגנה כלשהי אז לא צריך יותר ממדבקות.

mmoti6
12/10/12, 22:29
לא מעניין אותי מה אתם אומרים על הדקות
אני עם Lifeproof ומסודר
השקט הנפשי שלא יקרה לו כלום כולל מים שווה את הטיפה עובי יותר ...

koriat
12/10/12, 22:54
בקשר למדבקות מעניין איך המדבקות ייראו על החלק האחורי של האייפון 5 כי יש שילוב של זכוכית ואלומיניום וביניהם יש פס שבו יכול להיכלא אוויר, ודבר נוסף האם זה לא הורס את זה שהפאנל האחורי במיוחד השחור הוא מט, והמדבקה תתן לו ברק מכוער לדעתי..

מישהו כבר ניסה לשים מדבקה של zagg או wrapsol או כל מדבקה איכותית אחרת?

gilavr
12/10/12, 23:40
אני בלבטים כל כך קשים בעצמי וזו שאלה שאני שואל את עצמי כל יום: לשים כיסוי או לא?
מצד אחד המכשיר כל כך יפה ודק ושאני שם מגן אני מרגיש כאילו אני מכסה מכונית ספורט ומסתיר אותה בחניה ולא נהנה מהיופי שלה. מצד שני כל שריטה קטנה על המכשיר כואבת לי ממש כך שאני ממש מפחד ללכת בלי כיסוי.
כל פעם שאני משתמש במכשיר ללא כיסוי זה מרגיש כל כך דק ונח לאחיזה וברגע שיש כיסוי אין ספק שזה פוגע בחווית השימוש אבל מצד שני גם החשש שיקרה לו משהו פוגע בחוויה.
עדיין לא יודע מה חזק יותר

Darkidan
13/10/12, 01:01
הכיסוי זה עוד הגנה.. הכיסווים שאפל מספקת באמת לא משהו, אבל יש כיסווים של חברות כמו INCASE שמכסה את כל המכשיר וזה נותן הרגשה יותר נוחה שלא יקרה הרבה לאייפון.

Only_One
13/10/12, 01:25
אני לא יודע מה אתם חושבים אבל אני כשאני יקנה את האייפון 5 אני יקנה לו מגן, ומגן מסך ומגן לאחורה שלו
לא רוצה שיהיו לו שריטות ...

Nick
13/10/12, 02:53
אני לא מבין מה הטעם להגן מפני שריטות אם לא רואים בכלל את המכשיר בגלל הכיסוי..

audiR8
13/10/12, 09:02
תיקון קל: הדור השני של הגורילה גלאס לא עמיד ב-20% מקודמו. אלא דק יותר בעשרים אחוזים, תוך שמירה על רמת עמידות זהה.
מקור:http://www.corninggorillaglass.com/innovating-with-gorilla

New Corning® Gorilla® Glass 2 is now up to 20 percent thinner, enabling slimmer devices, better touch responsiveness, and brighter images without sacrificing the damage resistance consumers demand.

OriAmir
13/10/12, 20:05
כתבה לעניין נתי!
אני אישית חושב שקודם כל מדבקה למסך הקדמי היא חובה כי השריטות קורות וזה משהו הכרחי. בקשר למגן אני גם חושב שכל מגן שנשים יכיר את האייפון ולכן זו התלבטות לא קלה..וגם אם ניקח מגן קליל שלא יפגע בעובי המכשיר זה לא באמת ייגן..
בקיצור בעיה.

bennavi
16/10/12, 16:59
אני גם כן ללא מגינים...לא ב 4S הלבן שלי , לא ב 3GS ןלא ב 3G הראשונים שהיו לי. לא יכול עם המגינים האלה מעצבן אותי, ותודה לאל לא נפלו לי ולא נשברו ולא נסרטו , כל מכשיר שלי שנמכר בהמשך , נמכר כמו חדש.כן יש לי במשרד תחנת עגינה של JBL שדרכה אני שומע מוסיקה, אז אם אני שם מגן אני אצטרך להסירו כדי לעגון את האייפון.
חוץ מזה כדי שיראו כמה שהמכשיר יפה ודק וכו' עדיף ללכת בלי ולהיות זהיר.

shoam777
02/11/12, 00:38

תנסה את המיגון החדש של ZAGG invisible shield. זה יתן לך את הדקות והסטייל שאתה אוהב אבל יגן עליו מהכול כולל שבירות ( כן יש להם מדבקה נגד שבירות!!!).

פיתרון ק ל א ס י . . .

shoam777
02/11/12, 00:45
כשאפל הציגה את האייפון 5 היא לא הציגה למכשיר את כיסויי באמפר, כרמז לכך שלא באמת צריך כיסוי למכשיר הדגל החדש שלה. האמנם?

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=23038&stc=1&d=1350059929

באירוע המדיה בו הוצג האייפון 5, אפל "הרגה" לא מעט דברים, כמו למשל: את Ping, הרשת החברתית הכושלת שלה, את שעוני האייפוד נאנו (למרבה הצער), את האייפון 3Gs (אם כי היא השאירה אותו בחיים עבור המשתמשים עם גרסה 6) ומסתבר שבאופן מעניין למדי אפל החליטה להרוג גם את כיסויי הבאמפר שהיא הציגה עם השקת האייפון 4 ב- 2010, בערך. כלומר, אפל עדיין מוכרת את מגיני הבאמפר למכשירי האייפון 4 והאייפון 4s המוצעים על ידה במחירים זולים יותר, אבל היא לא "האריכה" (תרתי משמע) את המגינים גם עבור מכשירי האייפון 5. אולי אפל מחכה עם זה, ואולי מגיני הבאמפר כן יגיעו למכשירי האייפון 5, אם כי סביר להניח (ואולי אני טועה בנושא) שלאור העובדה שאפל מייצרת, או יותר נכון רכשה את החברה שמייצרת את מגיני הבאמפר, אם החברה הייתה מעוניינת להציג את המגינים עבור מכשירי האייפון 5 היא הייתה נערכת בהתאם. וזה בסדר גמור, כי האייפון 5 בהחלט לא צריך מגן, בניגוד לקודמיו.

אם חושבים על זה אזי מגני הבאמפר נועדו לפתור 2 בעיות:

בעיות הקליטה עם מכשירי האייפון 4 - ידוע גם בכינוי אנטנגייט. בעיות אלו נבעו לאור תצורת האנטנות החדשה (והדי מתקדמת) שאפל הציגה עם מכשירי האייפון 4, כשהאנטנות של המכשיר שנחלקו ל- 3G ו- GPS, בלוטות' ו- Wifi נחלקו באופן א-סימטרי לאורך פס המתכת המקיף את המכשיר ולמעשה מהווה גם חלק משילדת האייפון. ומה שהפריד בין האנטנות היה פס ההפרדה הצר בפינה השמאלית התחתונה של המכשיר, כשבמקרה שכף היד/האצבעות כיסו את הנקודה הזו הדבר היה גורם לקליטה לרדת.

https://img.skitch.com/20121012-qcf8rurqh427hju11w8jtxih1d.jpg

אלא אם כן לא חייתם מתחת לאיזה סלע בתקופת ההשקה של האייפון 4, הפרשה ככל הנראה מוכרת לכם, כך גם ההתבטאות האומללה של ג'ובס שציין לאחד המשתמשים במייל ש"הוא מחזיק את המכשיר לא נכון", וכן הפיתרון שאפל הציעה בסופו של דבר שכלל חלוקה של כיסויי באמפר, או כיסוי אחר באותו השווי, בחינם וכן החזר מלא למי שלא מרוצה מהמכשיר שלו. כשההסדר התקיים עד חודש אוקטובר של 2010.

בעיית השבירות - שנודעה גם בשם גלאסגייט. האייפון 4 וה- 4s מגיעים עם 2 פאנלים מזכוכית חשופה, כשאף אחד מאותם פאנלים לא מוגן על ידי המעטפת של המכשיר. הפאנל הקדמי, קרי זכוכית המסך הייתה די חשופה בכל דגמי האייפון שקדמו לאייפון 4/4s, אולם עם האייפון 4 אפל החליטה לשים, מסיבה שלא ברורה אלא למטרות עיצוב ו"יוקרה", פאנל זכוכית גם בחלקו האחורי של המכשיר. יש לציין שפאנלי הזכוכית, המוכרות בשם Gorrila Glass המיוצרות על ידי חברת קורנינג, הן מהטובות והחזקות שיש בעולם. אולם הזכוכית, חזקה ועמידה ככל שתהיה בפני כיפוף, לא חסינה בפני מכה חזקה. במיוחד כשהמכה פוגעת בפינה שלה.

הבאמפר תיקן את הבעיה הזו על ידי הגנה של פינות המכשיר והפך את האייפון 4/4s לעמיד הרבה יותר.

בעיית האנטנות נפתרה עוד עם האייפון 4s, כאשר אפל שינתה את מבנה האנטנות כך שהיא חילקה אותן באופן שונה לאורך פס המתכת המקיף את המכשיר. האייפון 5 אפילו תיקן את בעיה עוד יותר כשבמקום שהאנטנות יקיפו את את כלל המכשיר, אפל מיקמה את האנטנות של באייפון 5 בחלק העליון והתחתון של המכשיר כשהן מופרדות משילדת היוניבודי על ידי פסי ההפרדה, כמו במכשירי האייפון 4/4s וכן בחלוניות הזכוכית שנמצאות בחלק העליון והתחתון של פאנל הגב. כך שאלא אם למשתמש יש ידיים ארוכות באופן מפלצתי, לא ניתן לגשר בין האנטנות ולגרום לנפילת הקליטה, כפי שקורה עם מכשירי האייפון 4. אז שלום לך אנטנגייט.

https://img.skitch.com/20121012-fs4mg9hse3myim95jhk6n5y7yp.jpg

אבל האייפון 5 גם פותר את הבעיה השניה, של שבריריות המכשיר. קודם כל כשבוחנים את האייפון 5 שמים לב שהזכוכית הקדמית של המסך לא בולטת אל מעבר לשילדה החיצונית של המכשיר, כמו בעיצוב של האייפון 4/4s, כך שהרבה יותר קשה לסדוק את הזכוכית של האייפון 5, גם במקרה בו המכשיר נופל על אחת מפינותיו. מאחר ומסגרת המתכת סופגת את המכה ולא הזכוכית עצמה, והאפשרות היחידה לסדוק/לשבור את הזכוכית הוא להפיל את המכשיר באופן ישיר על פניו. כפי שציין ymeiner בהתרשמות הראשונית שלו מהאייפון 5, אפל מיצבה את מרכז הכובד של המכשיר באופן כזה שהמכשיר יפול לרוב על חלקו העליון:

6M5q5TRuAsY

תוסיפו לכך את העובדה שהזכוכית של המסך היא ה- Gorilla Glass 2 החזקה ב- 20% מה- Gorilla Glass שנמצאת בשימוש במכשירי האייפון 4/4s, ששילדת המכשיר היא שילדת יוניבודי מאלומיניום, כך שיש הרבה פחות זכוכית שחשופה ויותר אלומיניום ושהמכשיר קל יותר ב- 20% (רק 112 גרם) גורמים לנפילה להיות הרבה פחות קטלנית עבורו.

נכון, יש אולי סיבה חדשה בגינה כדאי להשתמש בקייס והיא נובעת באופן אירוני מהגורם ששומר עליו מפגיעות: שילדת האלומיניום. לאור העובדה שאפל בחרה להשתמש באלומיניום, שסופג מכות טוב יותר מזכוכית אולם חשוף יותר לשריטות ומכות, המכשיר אולי לא ישבר אבל הוא כן ישרט. עם השקת המכשיר דיווחנו על בעיית השריטות (http://www.iphones.co.il/forum/thread237718.html) שגלויה יותר בשימוש עם מכשירי האייפון 5 השחורים, בהם אלומיניום עובר תהליך של אנודציה שגם צובע את המתכת, כשמכשירים הלבנים חלק ניכר מהאלומיניום מגיע בצבעו המקורי והמתכתי, וכך הדבר פחות גלוי לעין. אבל תשומת לב פשוטה בהחלט יכולה למנוע את השריטות הללו והרגלים כמו: לשים את המפתחות בכיס נפרד, או להניח את המכשיר על משטח רך (מפת שולחן, עיתון וכו') יכולים לשמור על המכשיר לאורך זמן.

https://img.skitch.com/20121012-p58m9mj5hjys3kinr1mr1wu24n.jpg

אין ספק שהעיצוב של המכשיר, שמצד אחד מרגיש די זהה לעיצוב של האייפונים הקודמים, מרגיש אחרת ברגע שמחזיקים את המכשיר ביד. רק אז ניתן להעריך את רמת הגימור הגבוהה ולהבין מדוע אפל ציינה שהאייפון מרגיש יותר כמו שעון יוקרתי המיוצר ביד, ולהתפלא שהמכשיר מיוצר באופן תעשייתי. סטיב ג'ובס תמיד טען שהאייפון מרגיש הכי טוב כשהוא חשוף בצורתו הטבעית מה שמציג את העיצוב שלו לראווה, ואולי האייפון 5 יכול להיות האייפון הראשון שבאמת לא צריך כיסוי.

כן אחי אבל הבאמפר יצא רק אחרי כול הבעיות של האנטנה. אם לא היה להם את הפאק הקטן הזה הבאמפר היה ניברא הרבה אחרי אפל.

חומי
02/11/12, 01:15
מה איתכם?! אני מתכוון לכל אלו שעוטפים את האייפון 5 שחלילה לא יפגם בו משהו..
לדעתי אם אתם חושבים כך ממליץ לכם לא לקנות את האייפון! תיקנו גלקסי או משהו אחר, כיוון כל האחר ניראים טוב רק כשעוטפים ומלבישים אותם במשהו.
האייפון 5 היא תכשיט שכל תוספת עליו גומרת אותו מהיקרה ומהסקסיות שבו - תעשו טובה ואל תשימו עליו כלום...
אני אישית לעולם לא שמתי מגן כל שהי לשום דגם של אייפון, ואף-פעם לא ניסרט או ניפגע. חוץ מיזה - זה רק טלפון! שבעוד שנה יהיה אחר ויותר יפה..