מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : למרות בעיות ייצור, המקבוק פרו 13 אינץ' Retina בדרך

natish
12/10/12, 11:37
למרות שעד כה לא נראו עדויות להגעת המקבוק פרו 13 אינץ', דיווחים מגלים כי המחשב החדש נמצא בתהליכי ייצור מתקדמים.

https://img.skitch.com/20121012-8e7c1numk2afwccj3j844m3xtu.jpg

לפני מספר חודשים האנליסט Ming-Chi Kuo, מחברת KGI Securities, ציין כי אפל צפויה להשיק את דגמי המקבוק 13 אינץ' Retina במהלך חודש ספטמבר, אולם לפי דיווחים שמגיעים מאתר השמועות הטיוואני DigiTimes עולה כי הדגמים החדשים של המחשבים הניידים של אפל מתעכבים בגלל בעיות בייצור מסכי ה- Retina שלהם. על פי הדיווחים אפל תיכננה להציג את דגמי המקבוק Retina בגודל 13 האינץ' כבר במהלך הקיץ האחרון, ביחד עם דגמי ה- 15 אינץ' שהוצגו ב- WWDC. אולם לאור בעיות תפוקה של ייצור המסכים שלפי ההערכות צפויים להגיע ברזולוציה של 2560x1600, רזולוציה הקטנה אך ורק במקצת מהרזולוציה של 2880x1800, של מסכי המקבוק Retina בגודל 15 אינץ', אפל דחתה את השקת המחשבים הניידים החדשים במספר חודשים, כשלפי הדיווח ההשקה תתבצע זמן קצר אחרי הצגת מכשיר האייפד מיני שתתקיים בשבועות הקרובים, לפי השמועות בנוגעות בדבר.

האתר CNET מציין את הדיווח של האנליסט Richard Shim מחברת DisplaySearch המציין כי למרות שעד כה לא נראו עדויות קונקרטיות להגעת מחשבי המקבוק פרו 13 אינץ' Retina, הייצור שלהם מתמשך בהתאם ללו"ז החדש של אפל והמחשבים החדשים צפויים להגיע למדפים לקראת עונת החגים הקרובה. המחשב החדש והקטן יותר בליין המקבוק פרו צפוי להגיע עם עיצוב דקיק וזהה לזה של דגם ה- 15 אינץ', עם מחבר ה- Magsafe 2 וכן החסרת הכונן האופטי לטובת עיצוב דקיק יותר וקל יותר שיתבסס על כונן SSD.

idanmos
13/10/12, 07:33
לא שיש לי צורך להחליף את המחשב הנוכחי (מקבוק פרו 13' 2011), אבל הדגמים של תצוגת הרטינה לא מאפשרים החלפת חלקים, הכל מולחם ביחד.
אצלי למשל שדרגתי באופן עצמאי את הזכרון ובמקום כונן ה-dvd שמתי ssd, מה שלא יתאפשר בדגם החדש.
נושא בעיתי.

yakirmanz
13/10/12, 07:44
לא שיש לי צורך להחליף את המחשב הנוכחי (מקבוק פרו 13' 2011), אבל הדגמים של תצוגת הרטינה לא מאפשרים החלפת חלקים, הכל מולחם ביחד.
אצלי למשל שדרגתי באופן עצמאי את הזכרון ובמקום כונן ה-dvd שמתי ssd, מה שלא יתאפשר בדגם החדש.
נושא בעיתי.

בדיוק כמו באייר.
וגם שם זה כבר מראש מגיע עם ssd ואין בעיה להחליף אותו לאחד עם נפח יותר גדול מאוחר יותר (הוא לא מולחם ללוח). בנוגע לזיכרון. צריך לחשוב קצת קדימה ולקחת מראש עם יותר זיכרון, זה השדרוג הכי זול שיש למחשב בכל מקרה :)

eliran2313
13/10/12, 17:26
בתור אחד שיש לו את המקבוק פרו 13 אינץ' Mid 2012 אני לא רואה באמת סיבה להחליף את המסך.
הצבעים מעולים, הכול מאוד חד, אין לי בעיה של פיקסלים שזה מרגיש לי מטושטש, גם לא בסדרות, השחור הוא שחור ממש אמיתי ומציאותי....
המסכים גם ככה מאוד טובים...
ולדעתי אם ייצא מקבוק פרו 13 אינץ' הוא יעלה החל מ- 1799 דולר.
לדעתי לפחות, ו"יתנשא" על המקבוקים "הישנים".
יהיה לו core i7 כפול ליבה עם ליבה גראפית של ati.
ומינימום 8gb ראם.
הארד דיסק בין 128-512gb של ssd מהדורות החדשים.

נשמע לי בדיוק הדור הבא של המקבוקים.

בדיוק כמו באייר.
וגם שם זה כבר מראש מגיע עם ssd ואין בעיה להחליף אותו לאחד עם נפח יותר גדול מאוחר יותר (הוא לא מולחם ללוח). בנוגע לזיכרון. צריך לחשוב קצת קדימה ולקחת מראש עם יותר זיכרון, זה השדרוג הכי זול שיש למחשב בכל מקרה :)

וגם זה עוד 100 דולר בארצות הברית או 800 שקל בארץ...
וכשהמחשב גם ככה עולה כלכך הרבה... לפעמים זה לא נכנס בתקציב פשוט.

yakirmanz
13/10/12, 17:36
בתור אחד שיש לו את המקבוק פרו 13 אינץ' Mid 2012 אני לא רואה באמת סיבה להחליף את המסך.
הצבעים מעולים, הכול מאוד חד, אין לי בעיה של פיקסלים שזה מרגיש לי מטושטש, גם לא בסדרות, השחור הוא שחור ממש אמיתי ומציאותי....
המסכים גם ככה מאוד טובים...
ולדעתי אם ייצא מקבוק פרו 13 אינץ' הוא יעלה החל מ- 1799 דולר.
לדעתי לפחות, ו"יתנשא" על המקבוקים "הישנים".
יהיה לו core i7 כפול ליבה עם ליבה גראפית של ati.
ומינימום 8gb ראם.
הארד דיסק בין 128-512gb של ssd מהדורות החדשים.

נשמע לי בדיוק הדור הבא של המקבוקים.

וגם זה עוד 100 דולר בארצות הברית או 800 שקל בארץ...
וכשהמחשב גם ככה עולה כלכך הרבה... לפעמים זה לא נכנס בתקציב פשוט.

נתחיל מזה שהמסך בפרו רטינה הוא באמת מדהים.
מספיק שתפתח צילום מסך שנעשה על מסך רטינה בשביל להבין את ההבדלים ברזלוציות... ואז תוכל להבין באיזו חדות רואים. זה בהחלט שדרוג לעולם המחשבים בכלל ולמחשבי מקבוק13 אינץ' בפרט.
וכן, זיכרון זה עוד 100 דולר.... ואף אחד לא מכריח אותך.
גם לקנות זיכרון למחשב מקבוק פרו עולה עוד 100 דולר בחנויות אפל.

גם אם תקנה פרו ועוד שנה תרצה להחליף זכרונות זה לא יהיה בחינם.
בסופו של דבר זו השקעה לעתיד. אפשר כן ואפשר לא.
זה לא מה שיעצור מישהו שירצה לקנות מחשב שהוא עדיף על המתחרים.

eliran2313
13/10/12, 19:29
נתחיל מזה שהמסך בפרו רטינה הוא באמת מדהים.
מספיק שתפתח צילום מסך שנעשה על מסך רטינה בשביל להבין את ההבדלים ברזלוציות... ואז תוכל להבין באיזו חדות רואים. זה בהחלט שדרוג לעולם המחשבים בכלל ולמחשבי מקבוק13 אינץ' בפרט.
וכן, זיכרון זה עוד 100 דולר.... ואף אחד לא מכריח אותך.
גם לקנות זיכרון למחשב מקבוק פרו עולה עוד 100 דולר בחנויות אפל.

גם אם תקנה פרו ועוד שנה תרצה להחליף זכרונות זה לא יהיה בחינם.
בסופו של דבר זו השקעה לעתיד. אפשר כן ואפשר לא.
זה לא מה שיעצור מישהו שירצה לקנות מחשב שהוא עדיף על המתחרים.

הבעיה בזיכרון הוא שכן, זה ככה או ככה להוציא את הכסף
אבל אם אתה כבר עכשיו מוציא 1200 דולר... זה לא קל לכולם.
חוץ מזה שבארץ זה 800 שקל.

yakirmanz
13/10/12, 21:18
הבעיה בזיכרון הוא שכן, זה ככה או ככה להוציא את הכסף
אבל אם אתה כבר עכשיו מוציא 1200 דולר... זה לא קל לכולם.
חוץ מזה שבארץ זה 800 שקל.

תחליט אם אתה מדבר בדולרים או בשקלים :)
כשאתה קונה את המחשב ב1200 דולר אתה לא יכול להוסיף 800 שקל לזיכרון. כי אתה חייב להוסיף את זה במעמד הקניה.
לכן זה יעלה לך 1300 דולר :)

אי אפשר להגיד שמחיר הזיכרון יקר ביחס למחיר המחשב ולחשב את המחיר של המחשב בחו"ל ואת מחיר הזיכרון בארץ.

מי שקונה במחירים של הארץ (פראיירים או אנשים שצריכים את המחשב עכשיו בד"כ) יוסיף 800 שקל. מי שקונה בארה"ב כי זה יותר זול, גם את הזיכרון הוא יקנה בזול.