מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מוטרולה מפתיעה וסמסונג מקיימת

natish
04/10/12, 22:29
מלחמת הפטנטים ממשיכה, כאשר מוטורולה מפתיעה לטובה ואילו סמסונג מקיימת את ההבטחות שלה לגבי האייפון 5.

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=22946&stc=1&d=1349382582

בעבר דיווחנו (http://www.iphones.co.il/forum/thread236534.html) כי סמסונג מתכוונת לעצור את מכירות האייפון 5, זאת בטענה שהמכשיר מפיר את הפטנטים של החברה בתחום הקישוריות עם טכנולוגיית ה- LTE החדשה שאפל הוסיפה בדגם השישי של האייפון. התביעה ההדדית בין אפל לבין סמסונג, שמתחוללת בקליפורניה היא השניה של אפל נגד סמסונג בארה"ב, זאת אחרי שלפני מספר שבועות אפל זכתה בתביעה בה היא טענה שסמסונג מעתיקה את העיצוב והפטנטים של אפל בתחום התוכנה. התביעה הנוכחית שעדיין ממשיכה מציגה מכיוונה של אפל תביעות בנושא הפרת פטנטים בנושא תוכנה, פטנטים עליהם אפל כבר זכתה בתביעה דומה מול HTC, ואילו סמסונג מגיבה בתביעה נגדית בנושא הפרת פטנטים בתחום הקישוריות הסלולרית.

סמסונג ציינה בכתב התביעה המחודש כי היא השיגה את האייפון 5 ב- 21 לספטמבר, ניתחה את המכשיר וגילתה כי הוא מפר פטנטים של אפל בתחום קישוריות ה- UMTS וכן ה- LTE. בהודעה הפומבית של סמסונג בנושא ציינה החברה הקוריאנית כי "אין לה אלא להגן על הקניין הרוחני שלה".

במקביל מוטורולה הסירה את אחת התלונות שלה, אותה הגישה החברה ל- ITC באמצע חודש אוגוסט. המהלך שכונה כמפתיע ביותר של מוטורולה בהתנהלותה מול אפל, בחודשים האחרונים בהחלט מעלה עניין לגבי השינוי ביחס מכיוונה של מוטורולה שעד כה הייתה די אגרסיבית מול אפל והייתה הראשונה לתבוע. הסרת התלונה אותה כבר הודיעה ה- ITC שתחקור מעלה סברות כי בין 2 החברות, או יותר נכון בין אפל לבין גוגל, שרכשה את מוטורולה מוביליטי מתנהלים מגעים בתחום הפטנטים וכי מדובר במחווה של רצון טוב, זאת לאור התקדמות במגעים.

moshikish
05/10/12, 13:01
לשמוע מסמסונג את המשפט הזה... אפשר לחשוב שהיא ממש מסכנה ולא התחילה את כל הסיטואציה. סביר להניח שבזכות החזון והעיצוב של אפל (כמובן שלא רק) היא הגיעה לרווחים של 7+ מיליארד. מה שנקרא ?דמעות תנין?.

תודה נתי על הידיעה, תמיד מעניין לאיזה שפל מוסרי (ע?ע הבלוגרים שחוייבו לשווק את החברה) הקוריאנית עוד תגיע.

eliran2313
05/10/12, 20:57
סמסונג לא מחפשת להגן על הקניין הרוחני שלה, היא מחפשת "החזר כספי" על המיליארד שכבר הפסידה.
והיא לא מבינה שהיא תפסיד עוד.
בושה וחרפה מסמסונג שאיימה לעצור את מכירותו של האייפון 5 עוד לפני שהוא יצא, זה סתם נבזי.
במיוחד שכל סדרת הגלאקסי בנויה על בסיס האייפונים, איפה הכבוד לדור הזקן?

לגבי מוטורולה, אני חושב שהעובדה שגוגל קנו אותה עשתה לה רק טוב.
המכשירים שלה השתפרו ואפילו הפעולות שהיא עושה.
מוטורולה לדעתי היא המקימה של זן חדש של חברות אכפתיות ורגועות.
"make peace not war"
ועם כמה שאני אוהב את אפל והמוצרים שלה - אני מקווה מאוד שהיא תדגול בדרך הזאת גם כן וכמובן גם סמסונג.

אבל יותר חשוב זה כדי לא "לדרדר" את החברות למצב הזה: שכל חברה באמת תעשה את שלה, תעבוד כמו שצריך על עיצובים, שתמציא רכיבים כמו שהיא צריכה/תשלם על שימוש במוצרים של האחרת וכו'.

דיי עם השטויות, הגיע הזמן לגמור עם הבלאגן ולהתחיל לייצר מוצרים איכותיים וטובים - שהחברות יעשו את הטוב ביותר שהן יכולות ליצור מוצרים בלעדיים ומעניינים ויתנו לצרכן לבחור מה הוא רוצה לקנות.
בלי שטויות, בלי העתקות, בלי גניבות, בלי חיקויים ובלי FALSE ADVERTISING.

הגיע הזמן למהפכה.

AssafMoraz
06/10/12, 21:05
אלירן, אני מכבד את דעתך ואת תגובתך, אבל אתה מבין שקשה היום לייצר מוצר שלא יהיה דומה לאחר. כשאתה מסתכל על רכב יוקרתי למשל (נקביל אותו למוצרי הפרמיום של אפל - אייפון למשל) הרכב מגיע עם ריפודי עור, מערכת יוקרתית מובנית בדאשבורד, הגה עם כיסוי עור, חימום בכיסאות, סאנרוף, מערכת בקרת אקלים משוכללת, מסכי DVD במשענות הראש, גימור מעץ ועוד המון שכלולים, ורכבים אחרים באותה הקטגוריה נראים דומים מאוד עד שלפעמים קשה להבדיל באיזו חברה מדובר. הטענה שלי היא שקשה לייצר משהו שיהיה כל כך שונה מהותית ובעיקר כשכולם משתמשים בערך באותו הסטדנרט.

אתה מבין הרי (עזוב את האייפון 5 בצד) שמכשיר האייפון למרבה האירוניה מכיל בתוכו 50 אחוז סמסונג לפחות? מסך, מעבד ועוד כמה חלקים, אך גם אם אני לא מדייק כרגע והוא מכיל רק מסך ומעבד, זה שייך לסמסונג או ששייך לאפל אבל סמסונג זו היצרנית, וחוץ מזה איך תייצר סמארטפון בעל מסך מגע מבלי שהוא יהיה דומה לאחר? תתחיל עכשיו לייצר מסכים עגולים? משולשים? בנוגע למערכת ההפעלה אין דימיון רב, אני מודה שהטאצ'ויז (הממשק האנדרואידי של סמסונג) מזכיר את זה של האייפון, אבל המערכת הפעלה כל כך שונה, עד כדי כך שיש הבדל עצום.

natish
07/10/12, 21:47
אלירן, אני מכבד את דעתך ואת תגובתך, אבל אתה מבין שקשה היום לייצר מוצר שלא יהיה דומה לאחר. כשאתה מסתכל על רכב יוקרתי למשל (נקביל אותו למוצרי הפרמיום של אפל - אייפון למשל) הרכב מגיע עם ריפודי עור, מערכת יוקרתית מובנית בדאשבורד, הגה עם כיסוי עור, חימום בכיסאות, סאנרוף, מערכת בקרת אקלים משוכללת, מסכי DVD במשענות הראש, גימור מעץ ועוד המון שכלולים, ורכבים אחרים באותה הקטגוריה נראים דומים מאוד עד שלפעמים קשה להבדיל באיזו חברה מדובר. הטענה שלי היא שקשה לייצר משהו שיהיה כל כך שונה מהותית ובעיקר כשכולם משתמשים בערך באותו הסטדנרט.

אתה מבין הרי (עזוב את האייפון 5 בצד) שמכשיר האייפון למרבה האירוניה מכיל בתוכו 50 אחוז סמסונג לפחות? מסך, מעבד ועוד כמה חלקים, אך גם אם אני לא מדייק כרגע והוא מכיל רק מסך ומעבד, זה שייך לסמסונג או ששייך לאפל אבל סמסונג זו היצרנית, וחוץ מזה איך תייצר סמארטפון בעל מסך מגע מבלי שהוא יהיה דומה לאחר? תתחיל עכשיו לייצר מסכים עגולים? משולשים? בנוגע למערכת ההפעלה אין דימיון רב, אני מודה שהטאצ'ויז (הממשק האנדרואידי של סמסונג) מזכיר את זה של האייפון, אבל המערכת הפעלה כל כך שונה, עד כדי כך שיש הבדל עצום.

החלק הראשון שלך מציג פיצ'רים שהם לא קשורים לעיצוב ושכל אחד מהם ניתן לבצע בצורה שונה. כיסאות עור אפשר להציג במרקם שונה, צבע שונה וכו', כנ"ל מסכי DVD, סוג העץ בגימור ורמת הגימור ועוד. זה מקביל לפיצ'רים ולחומרה של המכשיר שאפשר ליישם אותם בכל מיני צורות, דרכים וגוונים. שלא לדבר על עיצוב.

זה שסמסונג מייצרת חלק נכבד מהרכיבים של האייפון, או עשתה זאת עד לאחרונה בהחלט לא נותן לה את הזכות להעתיק חלק מהפיצ'רים, העיצוב וכו'. להפך. חברה צריכה להיות עם אמינות ויושר מקצועי במיוחד מול הלקוחה הגדולה ביותר שלה.

השאלה האחרונה שלך "איך סמסונג תייצר סמארטפון בעל מסך מגע מבלי שהוא יהיה דומה לאחר?" נענתה על ידי מוטורולה, HTC, נוקיה ואפילו סמסונג עצמה. הגאלקסי 3 הוא הבנה של סמסונג שאם היא תמשיך לרכב על העיצוב של אפל היא תפסיד ובגדול ותוצאות המשפט בארה"ב הן סטירת התעוררות עבור סמסונג ולמעשה עבור כל יצרנית חומרה שלה הבינה את המשמעות של עיצוב.

4danigilad
23/01/13, 13:17
היי
עוד מעט אני והחברה חוגגים שלוש שנים יחד, והאמת שיש לי הרבה מה לפצות אותה עליו..מפה לשם הבטחתי לה איזה גאדג'ט חדש, משהו מיוחד שאין להרבה אנשים ושהיא תאהב. אז חשבתי אולי על איזה טאבלט קטן 7 אינטש מהסדרה החדשה של APPLE או אולי משהו אחר. אני מתלבט האם ללכת על סמארטפון קטן שיתאים לכף היד שלה (היא לא מאלה שמסתובבות עם תיק).
בקיצר, קראתי ב YNET שהושק סמארטפון חדש סמסונג גלקסי מיני (http://www.samsungmobile.co.il/galaxysiiimini/features/), מישהו יכול לתת לי חוות דעת על המכשיר? אולי לקחת מכשיר קטן אחר או שלא להתעסק בכלל עם הקטנים?

תודה מראש
דני