מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : על מפות, סין וניווט קולי מודרך

natish
27/09/12, 19:08
דיווחים חדשים מגלים כי אפל החליטה להעיף את שירות המיפוי של גוגל, שנה לפני סיום החוזה בגלל הניווט הקולי. כמו כן למה הסינים דווקא כן אוהבים את המפות החדשות.

https://img.skitch.com/20120927-n12gckjssn45jmh7e5nqm34etw.jpg

לאחרונה דיווחנו (http://www.iphones.co.il/forum/thread237739.html) כי המעבר של אפל לשימוש במפות משלה ולנטוש את השירות של גוגל היה סיכון מחושב שאפל לקחה, אולם בימים האחרונים מתגלים עוד ועוד פרטים מעניינים בנושא. למהלך של אפל היו 2 סברות: האחת הייתה שאפל החליטה לזנוח את גוגל לאור העובדה שענקית החיפוש/פרסום מיאנה להוסיף לשירות המפות עבור משתמשי iOS תמיכה בניווט קולי מודרך, כפי שהיא עושה באפליקציית המפות במכשירי האנדרואיד, במקביל אפל סירבה להוסיף את יכולות ה- Latitude של גוגל לתוך אפליקצית המפות ומיתוג נרחב יותר בתוך האפליקציה. סברה שניה הייתה שגוגל החליטה לזנוח את ההסכם שהסתיים ולא לחדשו, כדי להציג את הנחיתות של אפל בתחום המפות לעומת פלטפורמת האנדרואיד שלה. לפי מידע שפורסם בימים האחרונים נראה כי הצעד הגיע מהכיוון של אפל, שמאסה בניסיונותיה של גוגל "לרקוד על 2 חתונות".

John Paczkowski מהאתר AllThings D מאשש את הסברה הראשונה כשהוא מדווח כי ההסכם בין אפל לבין גוגל בתחום המפות היה צפוי להמשך עוד כשנה, אולם לקראת אירוע ה- WWDC, אפל החליטה לזנוח את השירות של גוגל זאת לאור העובדה שגוגל סרבה להוסיף את יכולות הניווט הקולי המודרך באפליקציית המפות של אפל. המהלך המפתיע של אפל השאיר את גוגל לא מוכנה לנושא ולמרות שמאז אירוע ה- WWDC עברו כבר 3 חודשים, יו"ר גוגל - שמידט ציין לאחרונה שענקית החיפוש עדיין עובדת על אפליקציית המפות עבור מכשירי iOS והאפליקציה צפויה להגיע רק לקראת סוף 2012, זאת בניגוד לשמועות לפיהן גוגל כבר הגישה את האפליקציה לאישור.

הניו יורק טיימס מוסיף לדיווח שהסיבה לעיכוב הכל כך מהותי באפליקציית המפות של גוגל נובע מרצונה של גוגל להציג אפליקציה שתוכל להתמודד מול אפליקציית המפות של אפל, לא מבחינת הדיוק וכמות התוכן, פרמטרים בהם שירות המיפוי של גוגל עולה על זה של אפל בכמה מונים, נכון לעכשיו, אלא בפיצ'רים. לפני הצגת iOS 6 ושירות המפות החדש שכולל בין היתר את יכולת ה- FlyOver המרשימה (שזמינה נכון לעכשיו רק בארה"ב) גוגל הציגה פיצ'ר דומה בשירות ה- Google Earth שלה, אם כי לפי השוואות ראשוניות נראה כי הפיצ'ר של גוגל פחות מרשים מזה של אפל, לא רק מבחינה ויזואלית, אלא גם מבחינת הדיוק ורמת העדכנות.

https://img.skitch.com/20120927-8y7mx3y5fguxqp27h4gjsdwkms.jpg

הטיימס מציין שגוגל פועלת להביא את פיצ'ר התלת מימד לתוך אפליקציית המפות, או במילים אחרות לאחד בין היכולות של Google Earth לבין היכולות של Google Maps, שהם 2 שירותים דומים מבחינות מסוימות, אך עם זאת שונים מאוד בקוד שלהם.

הגורם הסיני
למרות שאפליקציית המפות החדשה של אפל מקבלת ביקורות צוננות במערב, הקהל הסיני מקבל אותה בברכה. The Wall Street Journal מדווח כי הבעיות של גוגל במדינה הקומוניסטית, לא פסחו עם שירותי המיפוי. ולמרות שהמפות של גוגל הן מרשימות בעדכניות שלהן, נראה כי 1.3 מיליארד המשתמשים הסינים לא זכו לאותה רמה של עדכניות או פירוט מהשרות של גוגל. נראה כי המפות של אפל משפרות את הנושא עבור קהל המשתמשים הסיני, זאת כאשר החברה מינפה את הקשרים שלה במדינה והשתמשה במידע מיפוי מבית חברת AutoNavi.

https://img.skitch.com/20120927-m7py73hxfidwh8a618i822cjn2.png

יש לציין שלמרות ששירות המפות של אפל בסין עדיין לא מלא, כשפיצ'רים כמו FlyOver והניווט הקולי המודרך לא זמינים במדינה, עדיין רמת הפירוט גבוהה במספר מונים מזו של גוגל. מה שכן המפות המיוחדות של אפל עבור סין לא מציגות מידע תלת ממדי שמחוץ למדינה, זאת ככל הנראה לאור הוראות מהמשטר הקומוניסטי המגביל את חופש השימוש של האזרחים שלו.

בסופו של דבר נראה כי המהלך של אפל בתחום תפס את גוגל לא מוכנה וענקית החיפוש צריכה לפעול בזריזות, אם היא רוצה להחזיר לחיקה את 100 מיליון המשתמשים שכבר שדרגו לגרסה 6 של iOS ולמעשה וויתרו על שירותי המיפוי של גוגל, זאת מבלי להזכיר את מליוני הרוכשים של מכשיר האייפון 5. עצם העובדה שאפליקציית המפות של גוגל עבור משתמשי iOS 6 מתעכבת עשויה להיות בעוכריה של גוגל, זאת כאשר משתמשים ימצאו אלטרנטיבות אחרות לשירותים של גוגל ויסתגלו לשירות המיפוי של אפל, זאת כאשר החברה לא תשב בחיבוק ידיים והיא צפויה לשפר את שירותי המיפוי שלה באופן אגרסיבי, כדי לענות על הביקורות הצוננות, שנובעות בעיקר מהציפיות הגבוהות שאפל בנתה בקרב המשתמשים שלה.

https://img.skitch.com/20120927-bypqnicby94ww3pfjcyij8345r.jpg

בעבר השוויתי (http://www.iphones.co.il/forum/thread237294.html) בין שירות המיפוי החצי אפוי של אפל להצגתה של Siri בשנה שעברה. אולם ההבדל העקרי בין המפות של אפל לבין Siri היה ברמת הציפיות שנבנו סביב השירותים השונים. Siri, מעניינת וחביבה ככל שתהיה הושקה תחת תווית הבטא, שציינה באופן ברור כי השירות עדיין נמצא בתחילת דרכו והוא צפוי להשתפר. שירות המפות של אפל לעומת זאת, לא הוצג באופן הזה ומכך נגרם שרמת הציפייה של המשתמשים הייתה די גבוהה, במיוחד לאור הפרזנטציה המרשימה של סקוט פורסטל הן ב- WWDC והן באירוע המדיה של ספטמבר. אם אפל הייתה מציינת כי השירות עדיין לא מושלם, אך מבליטה את היתרונות שלו על פני השירות של גוגל (ניווט קולי מודרך בשילוב עם אינטגרציה של Siri, פיצ'ר ה- FlyOver וכו') יתכן והתגובות היו מותאמות יותר.

עכשיו אנחנו נמצאים ביציע כשאפל וגוגל נמצאות במירוץ מעניין: מי תגיע קודם? האם אפל תשפר את שירות המיפוי שלה קודם? או שגוגל תביא את אפליקציית המפות שלה לפלטפורמת iOS? בכל אופן גוגל הציבה את אפל עם הגב לקיר הן מבחינת הדרישות והן מבחינת התזמון, זאת מאחר ואם אפל הייתה משאירה את שירות המפות של גוגל לעוד שנה, ומסירה אותו בדקה האחרונה לפני שהחוזה תם, היא הייתה נמצאת בבעיה במידה והיו מתגלים כשלים חמורים במפות. כמובן שניתן לומר שאם אפל הייתה מתגמשת הדברים היו נראים אחרת, אבל דרישותיהם של המשתמשים לניווט קולי מודרך מובנה באפליקציית המפות ככל הנראה הכתיב לאפל את דרך פעולתה. מה שכן כעת כשגוגל יודעת שיש לה מתחרה עם יכולות שישתפרו עם הזמן, בטווח הארוך יהיו אלו המשתמשים שיהנו מהתחרות.

Lior.B
27/09/12, 20:02
תודה על הכתבה.
עוד צעד (סלחו לי על המילה) "דפוק" של אפל...אם היא תמשיך כך היא תדרדר...
האם גוגל יכול לתבוע את אפל כי אפל החליטה להעיף את שירות המפות של גוגל,שנה לפני סיום החוזה ?

RAiNZ
27/09/12, 22:28
תודה על הכתבה.
עוד צעד (סלחו לי על המילה) "דפוק" של אפל...אם היא תמשיך כך היא תדרדר...
האם גוגל יכול לתבוע את אפל כי אפל החליטה להעיף את שירות המפות של גוגל,שנה לפני סיום החוזה ?

מה פה דפוק בדיוק?

עד כמה שהמפות של אפל לוקות בחסר, היופי הוא שתוכנה ניתן לשפר יחסית בקלות. לעומת זאת, מה האלטרנטיבה? - אייפון 5 עם מפות של גוגל ללא ניווט קולי, שזהו פיצ'ר שקיים במכשירים האנדרואידיים כבר שנים? שבשנת 2012 אפל תשתמש בממשק שלא שינו אותו במאומה מאז שנת 2007? - ללא חיווי קולי, ללא ווקטורים?

לאנשים נוח מאוד להיות סלקטיביים במחשבה הזו ולטעון שאפל עשתה "צעד דפוק" עם המפות, אלא שאותם האנשים היו מביעים את אותה האכזבה גם אם אפל הייתה נשארת עם המפות של גוגל ללא חיווי קולי ב-iOS 5. "כבר 2012 אפל, איפה החיווי הקולי???". אז אפל בחרה לעשות מהלך, וכמובן שברגע שמשנים משהו כה בסיסי ומוכר שליווה את המכשיר מאז תחילתו, ועוד בפרט כשמדובר בשירות הכי טוב שיש למפות - למשהו חדשני שעדיין לוקה בחסר - ברור שיהיו תלונות. רק צריך להבדיל בין תלונות לגיטימיות וקטרוגים חסרי פואנטה.

מרבית האנשים שמתלוננים סתם מבלבלים את המוח מתוך בורות או מתוך אינטרס. מי ישמע, סוף העולם... אפל החליפה את המפות של גוגל! - גם ככה כולם פה משתמשים ב-Waze או ב-iGO, והשימוש באפליקציה המובנית הוא מינימלי, אז מה כל הרעש? - סתם עשו הר מעכבר, ועושים את זה בשביל למצוא סיבה להוריד מקרנה של אפל בשעת ההשקה הכי מוצלחת שלה בהיסטוריה. תוך 6 חודשים אף אחד לא יזכור את עניין המפות הזה. באשר לתביעה: אין עילה. אפל קרוב לוודאי עמדה בכל תנאי החוזה, כולל סעיף הנוגע לשבירתו בטרם עת.

ובאשר לגוגל, אני אצטט את ג'ון גרובר:

"אנחנו אמורים להאמין שגוגל הייתה מופתעת כי אפל ביטלה את העסקה שנה מוקדם יותר? את זה אני לא קונה. זה מרמז על כך שהמנהלים של גוגל הם או טפשים, שקרנים, או מסנוורים ויהירים. ואף פעם לא שמעתי מישהו שטען כי המנהלים גוגל הם טיפשים."

giladk
27/09/12, 22:28
לא ברור לי למה גוגל נמצאת במירוץ ? המספרים הם לטובת גוגל , ה - market share של אנדרואיד על פי "פרסומים זרים" עומד על 68.1 אחוז לעומת 16.9 של אפל , אז אמנם גוגל איבדה שליטה נכבדת בשוק המפות אבל לדעתי מי שנמצא במירוץ היא דווקא אפל . מעניין מה יהיה השלב הבא ? אולי אפל תבטל את האפשרות להשתמש במנוע החיפוש של גוגל ? תחשבו על זה .

בסופו של דבר המשתמשים שוב נפגעים (גם אם זה לטווח קצר) .

Lior.B
27/09/12, 23:08
מה פה דפוק בדיוק?

עד כמה שהמפות של אפל לוקות בחסר, היופי הוא שתוכנה ניתן לשפר יחסית בקלות. לעומת זאת, מה האלטרנטיבה? - אייפון 5 עם מפות של גוגל ללא ניווט קולי, שזהו פיצ'ר שקיים במכשירים האנדרואידיים כבר שנים? שבשנת 2012 אפל תשתמש בממשק שלא שינו אותו במאומה מאז שנת 2007? - ללא חיווי קולי, ללא ווקטורים?

לאנשים נוח מאוד להיות סלקטיביים במחשבה הזו ולטעון שאפל עשתה "צעד דפוק" עם המפות, אלא שאותם האנשים היו מביעים את אותה האכזבה גם אם אפל הייתה נשארת עם המפות של גוגל ללא חיווי קולי ב-iOS 5. "כבר 2012 אפל, איפה החיווי הקולי???". אז אפל בחרה לעשות מהלך, וכמובן שברגע שמשנים משהו כה בסיסי ומוכר שליווה את המכשיר מאז תחילתו, ועוד בפרט כשמדובר בשירות הכי טוב שיש למפות - למשהו חדשני שעדיין לוקה בחסר - ברור שיהיו תלונות. רק צריך להבדיל בין תלונות לגיטימיות וקטרוגים חסרי פואנטה.

מרבית האנשים שמתלוננים סתם מבלבלים את המוח מתוך בורות או מתוך אינטרס. מי ישמע, סוף העולם... אפל החליפה את המפות של גוגל! - גם ככה כולם פה משתמשים ב-Waze או ב-iGO, והשימוש באפליקציה המובנית הוא מינימלי, אז מה כל הרעש? - סתם עשו הר מעכבר, ועושים את זה בשביל למצוא סיבה להוריד מקרנה של אפל בשעת ההשקה הכי מוצלחת שלה בהיסטוריה. תוך 6 חודשים אף אחד לא יזכור את עניין המפות הזה. באשר לתביעה: אין עילה. אפל קרוב לוודאי עמדה בכל תנאי החוזה, כולל סעיף הנוגע לשבירתו בטרם עת.

ובאשר לגוגל, אני אצטט את ג'ון גרובר:

כמובן שישנם היום המון אלטרנטיבות למפות כגון : iGO ו-Waze לדוגמה אבל אפלקציית המפות של גוגל/אפליקציית המפות של אפל,אפל לא תוריד בקרוב ולדעתי זה ישאר מובנה לעוד הרבה זמן...לפי קולות של אנשים רבים ואני ביניהם,אפליקציית המפות של גוגל יותר טובה מאפליקציית המפות של אפל וכוללת את ישראל בצורה מצויינת אז כך שאם אפל רוצה להשאיר ותשאיר אפליקציית מפות מובנת במכשיר,עדיף שזה יהיה אפליקציית המפות של גוגל.

ובנוסף לכך ,אפל לא הייתה צריכה לעשות כזו סיפור ולהעיף את המפות של גוגל רק בגלל שגוגל רצתה לעשות ניווט קולי מודרך,ואם הניווט קולי מודרך היה על קול סירי אז אפל לא הייתה מעיפה את גוגל ? פשוט עושים סיפור מכל שטות...

בקשר שאלה הקודמת,בסופו של דבר יכולה להיות תביעה על זה שהעיפו את גוגל לפני שהחוזה הסתיים

AssafMoraz
27/09/12, 23:55
בואו נעשה סדר: אפליקציית המפות של אפל נראית ומרגישה טוב יותר מאשר של גוגל, רק שהיא לא מדייקת והיא עדיין בוסר וכאן המשתמשים נפגעים. יחד עם זאת, אפשרויות התלת מימד החדשות (3D) ואפשרויות הניווט נראות מצוין, ולמרות שלא בדקתי אותן הן עשויות סטייל אפל ונראות מרשימות לפחות מהתמונות. אני חושב באופן כללי שאפשר להסתדר עם אפליקציות ניווט ייעודיות, מה שעשיתי באופן אישי עד כה, אבל זה נחמד מאוד לקבל אפשרויות ניווט מובנות ללא שום תוכנה חיצונית ישר מהקופסה, וכנראה שאם נסתכל על זה בעתיד, בעוד שנה עד שנתיים מעכשיו לאפל יהיה מוצר הרבה יותר איכותי ומשגשג, והדיבורים על כישלון יחדלו מלהתקיים. נכון, כרגע אפל עשתה צעד לא ממש במקום, בטח בו בזמן שהשירות שלה באמת חצי אפוי, אבל זו הטעות היחידה שלה ולא הניתוק מגוגל עצמו, זאת כי היא בסה"כ "קצת" מיהרה, זה הכל...

תומר צייטלין
28/09/12, 00:04
חברים, אומנם עדיין לא שידרגתי ל-iOS 6 בגלל הפריצה (חלקכם יודע למה הפריצה חשובה לי), אך אני חושב, שאסור להתרגש מהבעיות של מפות אפל!

זה כמו כל דבר חדש שיוצר ותמיד יהיו בעיות בהתחלה ותאמינו לי, שהדליפות שיש באייפון 5 הלבן והבעיות מסך שיש בכלל באייפון 5 (גלים בזמן לחיצה והבהובים במעבר בין עמודים) הן יותר בעייתיות מאשר המפות.

הסיבה שהן יותר בעייתיות היא: שבעיות תוכנתיות יחסית יותר קל לתקן (על-ידי עדכוני גירסה מינוריים) מאשר בעיות חומרתיות.

ועוד משהו:
כמה מאיתנו משתמשים במפות המובנות של האייפון???
מעט מאיתנו!

בינתיים נשתמש (כמו תמיד) בWaze וכאשר מפות אפל ישתפרו ויהיו מספיק טוובות נשתמש גם בהן.

דרך אגב, אני בכוונה לא מזכיר את iGo מכיוון, שבתחום אחר שמעתי שהאפליקציית ניווט הזאת נוראית ועושה רק בעיות...!

ymeiner
28/09/12, 00:06
מה שבאמת מרגיז אותי במעבר החד בין המפות הוא אבדן הביטחון שהיה לנו במפות הישנות. סופ?ש האחרון מצאנו את עצמינו מקשיבים לדיווחי תנועה ברדיו כי דיווחי התנועה על המפה היו לא הגיוניים. גוגל נותנת שלושה מצבים: ירוק צהוב אדון לפי חומרת הפקק ואפל החליטה לשים רק אדום. כל תהליך קבלת ההחלטות שלנו התבלגן ברגע.

RAiNZ
28/09/12, 00:08

הם הרי היו נפגעים ככה או ככה, אז לפחות שתהיה סיבה טובה מאחורי זה, הלא כך?

לאפל היו 2 ברירות:
א. או שלא היה חיווי קולי, או:
ב. להיפטר מהשירות של גוגל.

אז הם נפטרו מהשירות של גוגל. לפחות זה מראה שהיא מחדשת, גם אם התוצאה הראשונית לא מרהיבה.

איתי אליעזר
28/09/12, 00:13
דרך אגב, אני בכוונה לא מזכיר את iGo מכיוון, שבתחום אחר שמעתי שהאפליקציית ניווט הזאת נוראית ועושה רק בעיות...!

אני משתמש בiGo ולפי דעתי היא תוכנה הרבה יותר מדויקת מהWAZE ההיתרון בWAZE זה שיש לך עדכוני תנועה ושטורים מצלמות וכו', אני יודע שגם בiGO יש את זה אבל זה עולה כסף וכרגע אני לא מכון לשלם את זה ולכן יש לי את הגרסא החינמית iGo Primo Light אולי שווה לך לנסות.

AssafMoraz
28/09/12, 00:13

אתה כבר עשית זאת! הדיון בין iGo ל- Waze הוא כמו הדיון בין אנדרואיד לבין iOS! אני לאחר התנסות יכול לומר לך כאן בפה מלא, שחוץ מהמחיר, iGo Primo זו אפליקציית הניווט מספר 1. ורף היתרונות שלה עולה בהרבה על החסרונות. הבעיה העיקרית שהמשתמשים שמו עליה X עוד מימי ה- iGo My Way ולא נתנו צ'אנס לפרימו. תכלס, בעדכונים האחרונים (חצי שנה אחרונה) הם קיבלו חיפוש חופשי (Google) מה שמצריך חיבור לרשת, ועוד ים של פיצ'רים מדליקים והאפליקציה פועלת בצורה פנטסטית עם ממשק גרפי ומנוע ניווט שאין מתחרה לו ורואים את זה באופן ברור. סליחה על המילה, כל אידיוט יכול לראות את ההבדל בין הממשק של iGo לבין הממשק של Waze.

gilavr
28/09/12, 00:59
אנשים שבוכים על המפות של גוגל עם יד על הלב כמה כבר יצא לכם להשתמש בה?? לפי דעתי כל השקה של אפל מחפשים איך אפשר להכפיש. ב4s זה היה חוסר שינוי עיצובי לפני שנתיים האנטנגייט שהתאדה כמו כלום. והשנה הוציאו מכשיר מעולה עם שיפורים בהכל לא שכחו אף רכיב ןשידרגו הכל גם מערכת הios החדשה הרבה יותר יציבה , מהירה וחסכונית מקודמה אז מה עושים? מחפשים איזושהו פגם העיקר ללכלך. בוא נודה כולנו המפות של גוגל עד היום לא נתנו כלום. הם לא יכלו לנווט אותך לאף מקום, לא היה תלת מימד וזה לא היה שימושי וכולם ללא יוצא מן הכלל השתמשו בתחליפים כאלה או אחרים - מישהו אמר וייז. ועוד טיפ קטן מי שכל כך חסר לו השימוש המוגבל בגוגל יכול עדיין להשתמש במפות שלהם דרך הספארי רק שעכשיו יש לו עוד אופציה כמו ניווט מובנה ומעוצב יפה שרק ייילך וישתפר עם הזמן בניגוד לאפליקציה ש5 שנים נשארה במקום ולא התקדמה.

חומי
28/09/12, 01:00
לא ממש הבנתי לאן ומה התכוון המשורר - אפל - שהוציאה את המפות משלה ועוד 3D?
זה אולי ולהתחרות בתוכנות כמו טום-טום, נויגון או איגו? זה ממש לא קרוב אם כי רחוק!
יש להם עוד הרבה עבודה...

giladk
28/09/12, 01:25
הם הרי היו נפגעים ככה או ככה, אז לפחות שתהיה סיבה טובה מאחורי זה, הלא כך?

לאפל היו 2 ברירות:
א. או שלא היה חיווי קולי, או:
ב. להיפטר מהשירות של גוגל.

אז הם נפטרו מהשירות של גוגל. לפחות זה מראה שהיא מחדשת, גם אם התוצאה הראשונית לא מרהיבה.

לא מדויק , אל תשכח שאף אחד לא עמד מול אפל עם אקדח על הרקה , כלומר היתה להם אפשרות להמשיך לעבוד עם המפות של גוגל עוד שנה ואף אחד לא היה מצייץ תוך כדי ליטוש אפליקציית המפות שלה (אפל) . אולי יש עוד סיבות שעדיין לא נחשפו שגרמו לאפל לנטוש את גוגל .

RAiNZ
28/09/12, 01:36
לא מדויק , אל תשכח שאף אחד לא עמד מול אפל עם אקדח על הרקה , כלומר היתה להם אפשרות להמשיך לעבוד עם המפות של גוגל עוד שנה ואף אחד לא היה מצייץ תוך כדי ליטוש אפליקציית המפות שלה (אפל) . אולי יש עוד סיבות שעדיין לא נחשפו שגרמו לאפל לנטוש את גוגל .

באמת? - אף אחד לא היה מצייץ? - אני הייתי מצייץ, איך אני איתך?
להמשיך לעבוד עם אפליקציית מפות מיושנת ומצועצעת - אותה אחת שהיא עובדת איתה כבר 7 שנים - ואתה חושב שאף אחד לא היה מצייץ? :D

חמוד אתה.

AssafMoraz
28/09/12, 08:25
גם אפליקציית מזג האוויר מיושנת וכמעט ולא קיבלה שדרוג כלשהו, לא שמעתי שמישהו מצייץ על זה. כרגע עד כמה שזכור לי Yahoo מספקת את השירות, אולי בעתיד אפל תפתח שירות מטאורולוגי משלה, לך תדע :)

giladk
28/09/12, 08:41
באמת? - אף אחד לא היה מצייץ? - אני הייתי מצייץ, איך אני איתך?
להמשיך לעבוד עם אפליקציית מפות מיושנת ומצועצעת - אותה אחת שהיא עובדת איתה כבר 7 שנים - ואתה חושב שאף אחד לא היה מצייץ? :D

חמוד אתה.

Rainz, אתה חי עם אותה אפליקציה כבר כמה דורות של IOS , אז עוד שנה לא היה משנה הרבה , דבר נוסף אם אפל לא הייתה מכריזה על אפליקציית המפות בWWDC או יותר נכון דוחה את ההכרזה ביותר מחצי שנה לא היה נוצר כזה באז ובינתיים הייתה יכולה להוציא אפליקציה יותר מלוטשת ולא מבולגנת כמו היקום המקבילי בסדרה FRINGE :)

AssafMoraz
28/09/12, 09:16
אתה צודק ולמרות שאני איתך, אנחנו אמורים להתמודד עם המצב הקיים וזה מה יש כרגע. תכלס, למרות שיש בעיות מכאן ועד הונלולו, בוא נסתכל על הצד הטוב יותר: קיבלנו תלת מימד (3D) וקיבלנו ניווט מובנה. עכשיו אני יודע שזה ל- 4S ומעלה, אבל תן לזה עוד חצי שנה, עוד שנה, אתה תראה שזה ישתפר. זה לא כמו סירי, יש המון מה לשפר כאן וגם יש איך.

Lior.B
28/09/12, 09:30
iGo אפליקציית ניווט מעולה,בפסח הקודם היא הייתה מוצעת לחינם בזמן מוגבל אז הורדתי אותה והיא מצויינת,אכן חסר לה את האפשרות להודיע על שוטרים,איפה יש מכמונת מהירות ועוד... אך היתרון בה שאין צורך לאינטרנט בשימוש בה כי יש בה את כל המפות ולכן היא די כבדה.

RAiNZ
28/09/12, 12:57
גם אפליקציית מזג האוויר מיושנת וכמעט ולא קיבלה שדרוג כלשהו, לא שמעתי שמישהו מצייץ על זה. כרגע עד כמה שזכור לי Yahoo מספקת את השירות, אולי בעתיד אפל תפתח שירות מטאורולוגי משלה, לך תדע :)

אתה אמיתי? :D
אתה משווה לי מזג אוויר למפות? :D

Rainz, אתה חי עם אותה אפליקציה כבר כמה דורות של IOS , אז עוד שנה לא היה משנה הרבה , דבר נוסף אם אפל לא הייתה מכריזה על אפליקציית המפות בWWDC או יותר נכון דוחה את ההכרזה ביותר מחצי שנה לא היה נוצר כזה באז ובינתיים הייתה יכולה להוציא אפליקציה יותר מלוטשת ולא מבולגנת כמו היקום המקבילי בסדרה FRINGE :)

היה משנה מאוד. עזוב את העובדה שאני לא משתמש בה בכלל (יש את וייז), אבל עצם העובדה שאפל, בשנת 2012 הייתה משיקה אפליקציה ללא חיווי קולי - זה היה מפריע לי הרבה יותר מאשר מפות חצי אפויות. הדבר היחיד שאני מסכים איתו הוא שאפל הייתה יכולה לשחק את הקלפים שלה בצורה טובה יותר. אך מעבר לכך, זה מה יש.

AssafMoraz
28/09/12, 13:15
אתה אמיתי? :D
אתה משווה לי מזג אוויר למפות? :D

לא אחי, ממש לא, רק מעלה איזו אפליקציה אחרת שלא השתדרגה רבות מאז צאתו של האייפון הראשון בשנת 2007, זה הכל...

Lior.B
28/09/12, 13:18
היה משנה מאוד. עזוב את העובדה שאני לא משתמש בה בכלל (יש את וייז), אבל עצם העובדה שאפל, בשנת 2012 הייתה משיקה אפליקציה ללא חיווי קולי - זה היה מפריע לי הרבה יותר מאשר מפות חצי אפויות. הדבר היחיד שאני מסכים איתו הוא שאפל הייתה יכולה לשחק את הקלפים שלה בצורה טובה יותר. אך מעבר לכך, זה מה יש.

אי אפשר להיות כל הזמן לטובת אפל,רואים שזה צעד (סלחו לי על המילה) "דפוק" מה שהיא עשתה...
יש לה חוזה עם גוגל לעוד שנה,גוגל סה"כ רצתה לעזור ולהפוך את שירות המפות המובנה במכשיר האייפון ליותר טוב אך אפל ברוב טיפשותה התעקשה לא לעשות זאת והעיפה את גוגל החוצה שבכך לא רק שאפל הפסידה מפות אפויות וגם ניווט קולי,היא קיבלה מפות אפויות מעצמה...

כפי שאמרתי בהודעתי הקודמת בפוסט הזה,אפל יכלה פשוט לתת את קולה של סירי בניווט הקולי ובכך המפות היו אפויות ומושלמות ביחד עם ניווט קולי ומפי סירי...:cool:
בגלל ניווט קולי אפל העיפה את גוגל,(פשוט מהלך בלי חשיבה) על ניווט קולי שהוא יכול להיות גם קולה של סירי ולא קול/ה של מישהו/מישהי אחר/ת.

RAiNZ
28/09/12, 13:42
אי אפשר להיות כל הזמן לטובת אפל,רואים שזה צעד (סלחו לי על המילה) "דפוק" מה שהיא עשתה...
יש לה חוזה עם גוגל לעוד שנה,גוגל סה"כ רצתה לעזור ולהפוך את שירות המפות המובנה במכשיר האייפון ליותר טוב אך אפל ברוב טיפשותה התעקשה לא לעשות זאת והעיפה את גוגל החוצה שבכך לא רק שאפל הפסידה מפות אפויות וגם ניווט קולי,היא קיבלה מפות אפויות מעצמה...

כפי שאמרתי בהודעתי הקודמת בפוסט הזה,אפל יכלה פשוט לתת את קולה של סירי בניווט הקולי ובכך המפות היו אפויות ומושלמות ביחד עם ניווט קולי ומפי סירי...:cool:
בגלל ניווט קולי אפל העיפה את גוגל,(פשוט מהלך בלי חשיבה) על ניווט קולי שהוא יכול להיות גם קולה של סירי ולא קול/ה של מישהו/מישהי אחר/ת.

סיימת לדבר מהתחת?
גוגל רצתה לעזור ולהפוך את שירות המפות ליותר טוב? - מה אתה מקשקש? הרי כתוב שחור על גבי לבן שגוגל סירבה להכניס חיווי קולי למפות, או לשפר את הווקטורים של המפות, אבל ידעה יפה לדרוש מאפל להכניס שירותים קנייניים כמו Latitude. במילים אחרות, גוגל התעקשה להשאיר את אפליקציית המפות של אפל כנחותה בהרבה מזו באנדרואיד, וזאת על אף העובדה ש-iOS היא הפלטפורמה הכי רווחית שלה. אני אפילו לא מדבר על הפגיעה בעקרון התחרות החופשית, אני מדבר נטו על כך שגוגל היא זו שאשמה בכך שפיצ'ר המפות היה נכה עד כה. מעבר לכך, היא אשמה בכך שאפל החליטה לבצע מהלך שכזה.

טמטום של אפל? - ביום שתרוויח רבע ממה שהם מרוויחים, תייצר שמינית ממה שהם מייצרים, או תמציא מאית ממה שהם המציאו - אזי אולי תהיה לך הזכות לקרוא למישהו שם מטומטם.

השורה התחתונה היא כזו:
אפל לא סתם הייתה מגיבה כפי שהגיבה, וזה לא עניין של להגן עליה כמו שזה עניין של שכל ישר. באפל הרגישו שלא הייתה להם ברירה, אז הם עשו צעד. מעבר לכך שמדובר במהומה רבה על לא דבר - שכן תוך חצי שנה מי כבר יזכור את כל הבולש*ט הזה, אך עדיין - מי שצריך להרגיש מטומטם כרגע זו גוגל, שכמובן משחקת אותה אדישה. האמת הפשוטה היא כזו: אם גוגל הייתה חושבת לרגע על איך לרצות את הלקוח מספר אחד שלה, או את המשתמשים על הפלטפורמה הכי רווחית שלה, במקום נטו על פגיעה בתחרות - כל המצב הזה כלל לא היה מתקיים.

נקודה למחשבה. אתה אומר שלא צריך כל הזמן להגן על אפל?
אני אומר שלא צריך כל הזמן להאשים את אפל, או לחפש פאקים ברמת המיקרוב במוצרים שלה. אבל זה ימשיך לקרות בכך זאת, מכיוון ש-Haters gotta hate.

Lior.B
28/09/12, 14:27
בשלושת הפסקאות הראשונות אין לי מה להגיד/לתקן,אבל בפסקה הרביעית והאחרונה יש לי מה להגיד :
אני אישית תומך באפל,תאמין לי! פשוט יש לה נקודות לתיקון...לפעמים היא עושה צעדים לא הכי טובים ולפעמים היא פועלת בחוכמה.
אין לי מה להוסיף יותר.

ymeiner
28/09/12, 14:44
רון, אתה צודק בכל אחת מהנקודות שכתבת אבל אתה לומד בחיים לפעמים להסתכל אחורה ולשאול איך היה אפשר לעשות דברים יותר טוב.

היה כנראה אפשר לעשות את המעבר יותר חלק. סביר להניח שאם נזכור את כל הסיפור הזה בעוד שנה זה יהיה בגלל שנשתמש בו כדוגמה לאיך אפל מסוגלת לשפר מוצרים ולהתאימם למשתמש אבל האם לא היה כדאי לשחרר את האפליקציה של אפל במקביל לזו של גוגל ולתת למשתמשים זמן להתרגל? אם הם עשו את אותו דבר עם icloud וMobileMe, למה לעשות שונה הפעם?

AssafMoraz
28/09/12, 14:55
אווווווו הנה ירון של פעם, עכשיו אני נזכר מדוע אני מת עליך ועל דעותיך ברוב המקרים :)

RAiNZ
28/09/12, 15:05
רון, אתה צודק בכל אחת מהנקודות שכתבת אבל אתה לומד בחיים לפעמים להסתכל אחורה ולשאול איך היה אפשר לעשות דברים יותר טוב.

היה כנראה אפשר לעשות את המעבר יותר חלק. סביר להניח שאם נזכור את כל הסיפור הזה בעוד שנה זה יהיה בגלל שנשתמש בו כדוגמה לאיך אפל מסוגלת לשפר מוצרים ולהתאימם למשתמש אבל האם לא היה כדאי לשחרר את האפליקציה של אפל במקביל לזו של גוגל ולתת למשתמשים זמן להתרגל? אם הם עשו את אותו דבר עם icloud וMobileMe, למה לעשות שונה הפעם?

ירון, - Hindsight is always 20/20. בתרגום ישיר: הכל נראה ברור במחשבה לאחור. במילים אחרות: כמה קל לבקר החלטה לאחר שהיא כבר נעשתה, מבלי לשאת בעול של כל השיקולים וההכרעות שנאלצו להתקבל על ידי אלו שלמעשה היו צריכים לבצע אותה.

אם אתה כבר מדבר על עקביות עם אפל, אז תשים לב שבכל פעם שהיא מנסה להשיק שירות משלה, היא משיקה שירות בבטא, והשירות הוא לא משהו. לוקח להם עוד שנה, והם הופכים אותו לזהב. ציינת כבר את MobileMe - שלימים ולאחר אבולוציה נהיה iCloud. דוגמא נהדרת לפספוס ראשוני ולתיקון טעות אצל אפל. לאחר מכן אפל שחררה את סירי בבטא, ואנחנו עדיין מחכים לראות מה זו תוכל לעשות בגרסה מלאה, לאחר שנה, כי אפל לא בדיוק השקיעה בסירי יותר מידי. היא השקיעה את רוב המרץ על המפות. עכשיו אם במפות עסקינן - תן לזה שנה פלוס מינוס, ואני מאמין שהמפות יהפכו מפיאסקו לפיצ'ר שאנשים מרוצים ממנו.

באשר למפות - זה לא שלא נעשו טעויות. אך השאלה היא האם היה אפשר להימנע מהן. בהתחשב בעובדה שגוגל נשארה קבועה בעמדתה ואפל סירבה להתפשר - אני לא מאמין שהיה ניתן לפתור את העניין הזה בשום צורה אחרת.

ymeiner
28/09/12, 15:27
ירון, - Hindsight is always 20/20. בתרגום ישיר: הכל נראה ברור במחשבה לאחור. במילים אחרות: כמה קל לבקר החלטה לאחר שהיא כבר נעשתה, מבלי לשאת בעול של כל השיקולים וההכרעות שנאלצו להתקבל על ידי אלו שלמעשה היו צריכים לבצע אותה.

אם אתה כבר מדבר על עקביות עם אפל, אז תשים לב שבכל פעם שהיא מנסה להשיק שירות משלה, היא משיקה שירות בבטא, והשירות הוא לא משהו. לוקח להם עוד שנה, והם הופכים אותו לזהב. ציינת כבר את MobileMe - שלימים ולאחר אבולוציה נהיה iCloud. דוגמא נהדרת לפספוס ראשוני ולתיקון טעות אצל אפל. לאחר מכן אפל שחררה את סירי בבטא, ואנחנו עדיין מחכים לראות מה זו תוכל לעשות בגרסה מלאה, לאחר שנה, כי אפל לא בדיוק השקיעה בסירי יותר מידי. היא השקיעה את רוב המרץ על המפות. עכשיו אם במפות עסקינן - תן לזה שנה פלוס מינוס, ואני מאמין שהמפות יהפכו מפיאסקו לפיצ'ר שאנשים מרוצים ממנו.

באשר למפות - זה לא שלא נעשו טעויות. אך השאלה היא האם היה אפשר להימנע מהן. בהתחשב בעובדה שגוגל נשארה קבועה בעמדתה ואפל סירבה להתפשר - אני לא מאמין שהיה ניתן לפתור את העניין הזה בשום צורה אחרת.

בשום צורה אחרת חוץ מהאפשרות לתת לשתי האפליקציות לחיות במקביל תקופה מסויימת, להכריז על תאריך בו התקופה נגמרת ולתת פיצ?רים (כמו ניווט קולי) שיגרמו למשתמשים לאבד עניין באפליקציה של גוגל.

RAiNZ
28/09/12, 15:36
בשום צורה אחרת חוץ מהאפשרות לתת לשתי האפליקציות לחיות במקביל תקופה מסויימת, להכריז על תאריך בו התקופה נגמרת ולתת פיצ?רים (כמו ניווט קולי) שיגרמו למשתמשים לאבד עניין באפליקציה של גוגל.

אהא. וזו נראית לך אופציה ריאלית - לאפשר לשתיהן לרוץ במקביל? זה נשמע לך כמו משהו שאפל הייתה אשכרה שוקלת? הנה התשובה: פחחחח :D

הדוגמא שלך של MobileMe ו-iCloud לא רלוונטית פה מכיוון ששניהם שירותים של אפל. מעבר לכך, שניהם שירותים נלווים ולא אפליקציות מובנות.

שוב פעם, קל מאוד להיות מבקר. זה לא מצריך חשיבה לעומק... ;)

ymeiner
28/09/12, 15:50
אהא. וזו נראית לך אופציה ריאלית - לאפשר לשתיהן לרוץ במקביל? זה נשמע לך כמו משהו שאפל הייתה אשכרה שוקלת? הנה התשובה: פחחחח :D

הדוגמא שלך של MobileMe ו-iCloud לא רלוונטית פה מכיוון ששניהם שירותים של אפל. מעבר לכך, שניהם שירותים נלווים ולא אפליקציות מובנות.

שוב פעם, קל מאוד להיות מבקר. זה לא מצריך חשיבה לעומק... ;)

אני לא אומר שהאפליקציה לא טובה. אני אומר שההתנהלות של אפל עצמה לוקה בחסר. חילופי ההאשמות ביום שאחרי ההשקה בין אפל לשירותי המפות היו דבר מגוחך, להפיל אפליקציה על המשתמשים בצורה כזו לא יכול לגרום לשום דבר אחר חוץ מתגובות של ?מי הזיז את הגבינה שלי?. זה מה שאני חושב שהיה אפשר למנוע.

להגיד ?קל לבקר? זה תמיד הדרך הקלה לברוח מביקורת. יש ביקורת, יש ליקויים בהתנהלות. מה אתה רוצה שנהיה משפחה פולנית טובה ונדחוף את הבלגן אל מתחת לכריות בסלון לפני שהאורחים באים?

RAiNZ
28/09/12, 16:31
אני לא אומר שהאפליקציה לא טובה. אני אומר שההתנהלות של אפל עצמה לוקה בחסר. חילופי ההאשמות ביום שאחרי ההשקה בין אפל לשירותי המפות היו דבר מגוחך, להפיל אפליקציה על המשתמשים בצורה כזו לא יכול לגרום לשום דבר אחר חוץ מתגובות של ?מי הזיז את הגבינה שלי?. זה מה שאני חושב שהיה אפשר למנוע.

להגיד ?קל לבקר? זה תמיד הדרך הקלה לברוח מביקורת. יש ביקורת, יש ליקויים בהתנהלות. מה אתה רוצה שנהיה משפחה פולנית טובה ונדחוף את הבלגן אל מתחת לכריות בסלון לפני שהאורחים באים?

ההתנהלות של אפל לחוד, טובה או לא, הוכתבה במידה מסויימת מההתנהגות של גוגל. בשורה התחתונה שאלות כגון "מה אפל הייתה יכולה לעשות" אינן רלוונטיות. זה מה יש, ככה זה, וזה די חסר פואנטה לבב"לת על "מה אפל הייתה יכולה לעשות". דפוס ההתנהגות הזה הוא אפליסטי לחלוטין, והדפוס הוא מוכר.

אני לא חושב שזו בריחה מביקורת, אני חושב שהביקורת הזו לא לוקחת בחשבון את הצורה שבה אפל עובדת, ולכן היא חסרת תכלית. זו אומנות הבולש*טינג. אתה יודע שזה מה יש, אתה יודע שכך אפל פועלת - אך אתה מתעקש לטעון "שהיה אפשר אחרת". אתה משלה את עצמך. אני לא מצדיק את אפל בהתנהגותה, אבל אני גם לא מצפה ממנה להשתנות. זה נקרא להיות מציאותי. כל עוד היא ממשיכה להיות החברה הכי רווחית בשוק הסלולר, היא לא תשתנה.

כי מבחינתה, אין סיבה להשתנות.

Or
28/09/12, 17:28
קוק התנצל, בטח תעלה כתבה בקרוב, שישחררו אפליקציה של גוגל וזהו, מספיק עם המשחקים, בטח יש אחת כזאת איפשהו..
http://www.apple.com/letter-from-tim-cook-on-maps/

giladk
28/09/12, 22:18
אפל חושפת מתקנים רגישים ו/או ביטחוניים שבמפות של גוגל ונוקיה מוסתרים ע"י טשטוש או רזולוציה נמוכה. לדוגמא הכלא הטורקי שבו כלוא המנהיג הרוחני של הכורדים - עבדאללה אוצ'ולאן , בסיסי נט"ו , איזור מפורז טורקי , איזורי אימון של צבא ארה"ב , מפעל "skunkworks" הולנדי ועוד ...

מקור - The Verge (http://www.theverge.com/2012/9/28/3417234/apple-maps-military-security-satellite-images-google-nokia-comparison)

לא יודע עד כמה זה רציני אבל זה בטוח לא מוסיף לאפל קרדיט .

ymeiner
29/09/12, 00:00
ההתנהלות של אפל לחוד, טובה או לא, הוכתבה במידה מסויימת מההתנהגות של גוגל. בשורה התחתונה שאלות כגון "מה אפל הייתה יכולה לעשות" אינן רלוונטיות. זה מה יש, ככה זה, וזה די חסר פואנטה לבב"לת על "מה אפל הייתה יכולה לעשות". דפוס ההתנהגות הזה הוא אפליסטי לחלוטין, והדפוס הוא מוכר.

אני לא חושב שזו בריחה מביקורת, אני חושב שהביקורת הזו לא לוקחת בחשבון את הצורה שבה אפל עובדת, ולכן היא חסרת תכלית. זו אומנות הבולש*טינג. אתה יודע שזה מה יש, אתה יודע שכך אפל פועלת - אך אתה מתעקש לטעון "שהיה אפשר אחרת". אתה משלה את עצמך. אני לא מצדיק את אפל בהתנהגותה, אבל אני גם לא מצפה ממנה להשתנות. זה נקרא להיות מציאותי. כל עוד היא ממשיכה להיות החברה הכי רווחית בשוק הסלולר, היא לא תשתנה.

כי מבחינתה, אין סיבה להשתנות.

השאלה רלוונטית ביותר ונכונה ביותר כי רובץ עליה צל כבד של המבחן של טים קוק. השאלה הגדולה פה היא הרי האם הוא מסוגל ללכת בנעליו של סטיב ג?ובס. הבעייתיות הגדולה בכל הסיפור הזה עם המפה, כולל מכתב ההתנצלות של קוק (שמודה שהאפליקציה לא מתאימה לרמה של אפל) היא שאין שומר בשער שיכול להטיל וטו על משהו לקראת צאתו.

דוגמה מצויינת לכל הסיפור הזה היא האייפון 4 הלבן. בדיעבד וכשהיה כבר אפשר לדבר על זה התברר שכל הסיפור של השהיית האייפון הלבן באה אך ורק כי סטיב ג?ובס לא אהב את הגוון. כשהצוות של האייפד מצא גוון מתאים זה איפשר לצוות האייפון לשחרר דגם לבן שהתאים לג?ובס.

אפשר להגיד הרבה דברים רעים על השיגעון של סטיב ג?ובס אך השיגעון הזה גרם לפרפקציוניזם ביצירה שלא מאפיין אף מוצר של אפל בשנה האחרונה. אמנם עדיין התכנון הוא של ג?ובס אבל הביצוע לא ומתחילים להרגיש בהבדל בתוצאה הסופית. אפל עלולה בצורה הזו להפוך לחברה ככל חברה אחרת.

RAiNZ
29/09/12, 06:07
השאלה רלוונטית ביותר ונכונה ביותר כי רובץ עליה צל כבד של המבחן של טים קוק. השאלה הגדולה פה היא הרי האם הוא מסוגל ללכת בנעליו של סטיב ג?ובס. הבעייתיות הגדולה בכל הסיפור הזה עם המפה, כולל מכתב ההתנצלות של קוק (שמודה שהאפליקציה לא מתאימה לרמה של אפל) היא שאין שומר בשער שיכול להטיל וטו על משהו לקראת צאתו.

דוגמה מצויינת לכל הסיפור הזה היא האייפון 4 הלבן. בדיעבד וכשהיה כבר אפשר לדבר על זה התברר שכל הסיפור של השהיית האייפון הלבן באה אך ורק כי סטיב ג?ובס לא אהב את הגוון. כשהצוות של האייפד מצא גוון מתאים זה איפשר לצוות האייפון לשחרר דגם לבן שהתאים לג?ובס.

אפשר להגיד הרבה דברים רעים על השיגעון של סטיב ג?ובס אך השיגעון הזה גרם לפרפקציוניזם ביצירה שלא מאפיין אף מוצר של אפל בשנה האחרונה. אמנם עדיין התכנון הוא של ג?ובס אבל הביצוע לא ומתחילים להרגיש בהבדל בתוצאה הסופית. אפל עלולה בצורה הזו להפוך לחברה ככל חברה אחרת.

אפל היא כן חברה ככל אחת אחרת. הדבר היחיד שמבדיל בינה לבין האחרות הוא האופן שבו היא מתנהלת - לטוב ולרע - וזה לא השתנה, גם לא כעת. אפל היא עדיין החברה הכי רווחית בעולם. השנה הזו היא לא שנת המבחן של קוק, אלא - אם תתעקש - דווקא שנה הבאה, כאשר יאלץ להתמוד לבד לחלוטין עם הנהגת החברה - ללא עיצובים ורעיונות של ג'ובס כקב משענת.

natish
29/09/12, 20:03
לא ברור לי למה גוגל נמצאת במירוץ ? המספרים הם לטובת גוגל , ה - market share של אנדרואיד על פי "פרסומים זרים" עומד על 68.1 אחוז לעומת 16.9 של אפל , אז אמנם גוגל איבדה שליטה נכבדת בשוק המפות אבל לדעתי מי שנמצא במירוץ היא דווקא אפל . מעניין מה יהיה השלב הבא ? אולי אפל תבטל את האפשרות להשתמש במנוע החיפוש של גוגל ? תחשבו על זה .

אין שום קשר ל- iOS נגד אנדרואיד...
גוגל במירוץ כי שירות המפות ישתפר, זה רק עניין של זמן ואם גוגל לא תציג אפליקציה ל- iOS היא תאבד לנצח את המשתמשים שבסופו של דבר ישדרגו לגרסה 6 ומעלה.

ירון, לך ולכל מי שמדבר על התזמון של המעבר.
אם אפל הייתה עוברת לשירות המפות שלה בשנה הבאה, עם iOS 7 אז הדבר היה משאיר לה מעט מאוד מרחב תמרון במקרים של בעיה קריטית עם השירות. אם אתה חושב שאפל לא שקלה את התזמון של המעבר מראה שאתה רחוק מלהבין איך אפל מתנהלת.

לגבי קוק בנעליו של ג'ובס.
קוק לא מנסה ללכת בנעליו של ג'ובס. אם הוא היה מנסה זאת הייתה טעות כי הוא לא ג'ובס.
ובכלל עצם העובדה שאתה מתאר תמונה לפיה אפל תחת ג'ובס לא הוציאה מוצרים טובים היא שגויה. תחת ג'ובס אפל הוציאה את Mobile Me, תחת ג'ובס אפל השיקה את האייפון 4 הלבן עם פרשיית אנטנגייט, ג'ובס נתן את האישור להכניס את Siri לתוך iOS, תחת ג'ובס אפל השיקה את האייפוד Shuffle חסר הלחצנים ויש עוד דוגמאות כמו השקת ה- iMac ללא דיסק צורב.

אולי קוק עשה טעות לטווח הקצר אבל אל תשווה אותו לג'ובס ואל תהפוך את ג'ובס למושלם. הוא בהחלט לא היה כזה.