מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל מגיבה לטענות על Siri... אה המפות

natish
21/09/12, 04:40
השותפות של אפל מגיבות לנושא ואף אפל עצמה מפרסמת הודעה לתקשורת. אז מה הקשר בין מפות לסירי?

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=22774&stc=1&d=1348191305

כפי שידידי Rainz, דיווח (http://www.iphones.co.il/forum/thread237269.html) התלונות על אפליקציית המפות החדשה של אפל ב- iOS 6 מגיעות מכיוונים שונים של הגלובוס. בין אם האפליקציה לא מציגה תוכן מפורט כמו זה של גוגל, מציגה תכנים שגויים כמו שמות של מקומות ועוד. התלונות גם לא נעלמות מעיניהן של השותפות של אפל לנושא המפות כאשר המוכרות שביניהן הן TomTom ו- Waze. בראיון ל- businessinsider אמר נועם ברדין, המנכ"ל של Waze מילים די חריפות על הנושא. בראיון ציין ברדין כי על פי הנראה ההחלטה של אפל להדיח את שירות המיפוי של גוגל היה מתוך רצון להגדיל את ההכנסות שהחברה רואה ממערכת ההפעלה הניידת שלה, לשם כך אפל ביצעה מהלך שאפתני לפיו החברה הקימה שירותי מיפוי תוך שנתיים, כשהיא נעזרת בשותפות חיצוניות ורוכשת חברות בתחום המיפוי (כמו Poly9 ו- PlaceBase) בניסיון להתמודד באופן מוצלח מול 10 שנות הניסיון של גוגל בתחום המיפוי. כמו כן ציין ברדין שמתוך ההתנסות שלו עם המפות של אפל, נראה כי החברה מסתמכת בעיקר על שירות המיפוי של TomTom, חברה שעד לאחרונה ייצרה מכשירי ניווט, ורק לפני מספר שנים מועטות ניכנסה לתחום המיפוי כנותנת שירות.

אפל הלכה והתחברה עם השותפה החלשה ביותר. והם עכשיו מציגים את המידע הכי פחות איכותי והחלש ביותר כשהם מנסים להתחרות מול גוגל שיש לה את המידע בין הטובים בתחום.

גם TomTom הגיבו לנושא בפנייתם לאתר MacStories. לטענת החברה השירותים שלה נמצאים בשימוש על ידי מגוון של חברות ביניהן: RIM, סמסונג, HTC, MapQuest Mobile, אפל ואפילו גוגל עבור האזורים אותם ענקית החיפוש לא מיפתה מסיבות כאלה ואחרות. בשורה התחתונה TomTom טוענת כי האיכות של המפות שלה הוא לא הבעיה, וכי כל אותם תלונות נגרמות בגלל האפליקציה עצמה והאופן בו היא משתמשת במידע המיפוי ש- TomTom מספקת לאפל. הדבר מציג באור די אירוני את דבריו של ג'ובס בימי הצגת האייפון, כאשר המנכ"ל המנוח התרברב על יכולותיה של אפל לפתח אפליקציה ברמה גבוהה לשירות מפות מבוסס רשת.

https://img.skitch.com/20120921-cfkdxdbdnqrpwtq8ffk2nxqqg5.jpg

בעיקרון הסיבה לפיה אפל החליטה להדיח את גוגל מקליינט המפות שלה ידועה ככל הנראה רק ל- 2 החברות. הסברות לנושא מתחלקות ל- 2: האחת היא שאפל החליטה פשוט שלא לחדש את החוזה שלה מול גוגל בנושא, חוזה שגם לא חודש עם האפליקציה של יוטיוב, בניסיון לשלוט בקליינט המפות באופן מלא, בין אם כדי להגדיל את הרווחים או להוסיף פיצ'רים שגוגל מיאנה לתת, כמו למשל ניווט קולי מודרך, פיצ'ר אותו הציגה גוגל באופן בלעדי לאפליקציית המפות של מכשירי האנדרואיד. הסברה השניה היא שגוגל החליטה שלא לחדש את החוזה כדי להפוך את אנדרואיד לתחרותית יותר. בראיון עם ברדין, ציין המנכ"ל של Waze כי מפות הן האפליקציות בהן המשתמשים עושים שימוש נרחב אחרי מיילים, על מכשירים ניידים וגוגל אולי רצתה להציג את הנחיתות של iOS ואפל אל מול השירותים שלה, זאת על חשבון הפסדים לא קטנים בהכנסות שענקית החיפוש/פרסום רואה מנושא המיפוי במכשירי iOS.

בכל אופן הסיבה לפירוד כבר לא משנה, הדבר נעשה וכעת 2 החברות התייחסו לנושא. לפי הדיווח של ה- Guardian גוגל בנתה ואף הגישה אפליקציית מפות המיועדת עבור iOS 6, אפליקצייה שנמצאת כעת תחת תהליך האישור של אפל, אם כי יש גם סברה לפיה גוגל מעכבת בכוונה את הנושא (דבר שמתחבר עם אחת הסברות הנ"ל) כדי להציג את היתרונות של אנדרואיד על iOS. אפל מכיוונה גם לא התמהמה והיא שיחררה הודעה רשמית בנושא:

לקוחות מרחבי העולם משדרגים לגרסה 6 של iOS שכוללת יותר מ- 200 פיצ'רים חדשים הכוללים בין היתר את המפות של אפל, שירות המיפוי הראשון של החברה... אנחנו נרגשים להציג את השירות עם פיצ'רים חדשניים כמו Flyover, ניווט קולי מודרך ואינטגרציה עם Siri. השקנו את השירות הזה בידיעה שמדובר ביוזמה גדולה ומדובר בצעד הראשון שלנו בתחום. מפות הוא שירות מבוסס ענן וככל שיותר אנשים ישתמשו בו, כך הוא ישתפר. אנחנו מעריכים את המשוב של כל הלקוחות שלנו ואנחנו עובדים קשה לשפר אפילו עוד יותר את חווית השימוש.

John Paczkowski מ- AllthingsD ציין כי לאור המשובים הבעייתיים, צוות המיפוי באפל נמצא ב"הסגר" במטרה לפתור את הבעיות שהמשתמשים מתלוננים עליהם. בעיקרן סביר להניח כי הנושא יוצא מפרופורציות, והוא מזכיר לא מעט את נושא ה"אנטנגייט" כפי שצוין על ידי חלק מגולשי האתר וברשת. בסופו של דבר הצעד הנועז של אפל הוא צעד אחורה במטרה לבצע 2 צעדים קדימה, כשיש לזכור לא רק את היריבות בין אפל לבין גוגל אלא גם את הפיצ'רים שגוגל מיאנה להביא לשירות המיפוי על iOS, כשהבולט ביותר הוא הניווט הקולי המודרך, שירות שכעת מגיע אפילו למשתמשים בישראל, תחת האפליקציה החדשה. מצד שני הנושא גם מזכיר לא מעט את ההצגה של Siri בשנה שעברה.

https://img.skitch.com/20120921-8uf3d1u3nq13phtmsr7yu5713w.png

אחרי הבאזז הראשוני וההתרגשות, העוזרת האישית של מכשירי האייפון 4s, שהגיעה השנה גם למכשירי iDevice נוספים התגלתה כבעייתי ממספר סיבות ביניהן: זיופים בזיהוי הקולי, שימושיות לסירוגין לאור בעיות בשרתים של אפל, הצגת מידע מוטה/מוטעה (למשל בשאלה מהו הסמארטפון הטוב בעולם...) ועוד. נראה כי מסיבה לא ברורה אפל, החברה שחרטה על דגלה את נושא המצוינות הציגה בשנתיים האחרונות 2 שירותי בוסר, שעל שניהם החברה הגיבה באופן דומה, בו היא מציינת שעם השימוש השירות ישתפר.

נחיה ונראה.

סבטיק
21/09/12, 08:15
האפליקציה של גוגל למפות הייתה הרבה יותר טובה מהאפליקציה של אפל כעת , יש מקומות שפשוט האפליקיציה לא מוצאת אותם , וזה עוד נאמר ממישהי שרבה עם אנשים שיש להם סמסונג....

Jose.r
21/09/12, 09:09
לא מתאים לאפל. אני לא מקבל את הטענה שלהם ?חדשים? בתחום. תמיד אמרנו שהם לא נוהגים לשחרר דברים חצי אפויים, אז מה קרה עכשיו ?
אולי התחרות גוברת...

speedstick
21/09/12, 10:10
הבעיה האמיתית בסירי היא שהיא נהיית גרועה עם הזמן ולא להפך, מנסיון אישי, זמן התגובה התארך לכל שאלה שהיא וגם איכות התשובה נהייתה גרועה יותר.
כאחד שיש לו 4S מהחודש הראשון להשקה זה פשוט מעצבן.

נקווה שעם המפות זה לא יהיה כך.

AssafMoraz
21/09/12, 10:38
כתבה ממצה, אובייקטיבית ואיכותית! כל הכבוד נתי ;)

לגבי עניין המפות, בואו ניתן לה את הזמן לשפר. אמנם צדק המגיב הקודם לגבי השירות באומרו שהוא חצי אפוי (לא אופייני לאפל למעט סירי) אבל אני מאמין שאפל תשפר את הנושא מהר מאוד. היא עדיין לא נתנה את המילה האחרונה וממבט ראשוני האפליקציה בנויה יפה ונראית טוב.

cluber77
21/09/12, 10:54
חטא היוהרה של אפל, מה היה דחוף להם לבטל את המפות של גוגל, היו מחכים עוד שנה ומוצאים את אפליקציית המפות שלהם אחרי ליטוש סופי.
הם מתחילים להמאיס את עצמם, כאייפוניסט אני מתחיל להבין עכשיו שיש אנשים שכל מה שאפל ידחפו להם הם יקנו, צר לי להגיד, היום בניגוד לעבר, להיות בעלים של אייפון זה לא כזה ביג דיל.

AssafMoraz
21/09/12, 10:56
הם גם היו חייבים לחדש משהו לא ככה? ;)

blackwarder
21/09/12, 11:01
מה שאני לא מבין זה למה אפל לא הוסיפה אפשרות למשתמשים למפות את האזור סביבם כמו שעשו וייז, חבר את זה עם כרטיסי מתנה לאייטיונז ויש לך מתכון מנצח, תוך חצי שנה כל העולם ממופה.

AssafMoraz
21/09/12, 11:03
תן להם הצעת ייעול ;)

blackwarder
21/09/12, 11:10
טים קוק לא מחזיר לי טלפונים.... :(

gphone1
21/09/12, 11:18
רחמים על אפל תוכנת מפות לא קל להעתיק כמו להעתיק את העיצוב של השעון
הם נתפסו על חם במקרה הזה

blackwarder
21/09/12, 11:22
רחמים על אפל תוכנת מפות לא קל להעתיק כמו להעתיק את העיצוב של השעון
הם נתפסו על חם במקרה הזה

נתפסו על חם על מה? על זה שהם לא העתיקו את המפות של גוגל?

gilavr
21/09/12, 11:28
לא מבין מה התלונות על המפות. פחדתי שהמפות לא ייתמכו בישראל אבל הם תומכות ועוד לא נתקלתי בתקלה אחת האפליקציה עובדת מצויין והרבה יותר חלק ומהיר ושל גוגל ועוד תומכת מניווט קולי. באמת אני שואל מי כאן באתר שלא אוהב את האפליקציה שיכתוב ויציין לפחות למה שאולי זה יהיה לי ברור יותר.

gphone1
21/09/12, 11:40
נתפסו על חם על מה? על זה שהם לא העתיקו את המפות של גוגל?

נתפסו על חם בהעתקת עיצוב השעון בתוכנת השעון החדשה ב 6 ios , הם העתיקו עיצוב של שעון שוויצרי עליו יש זכויות יוצרים.

בניגוד ל siri תוכנת המפות היא אחד מהכלים החשובים ביותר בטלפון זאת התוכנה שמשתמשים בה הכי הרבה אחרי שימוש בדוא?ל , מדובר בפיספוס רציני של אפל שאני בטוח שהם ישתדלו לתקן בקרוב.
התוכנה כרגע מחזירה תוצאות לא נכונות לחיפושים שונים שאני מבצע לקראת נסיעה קרובה לארה?ב.
אני מחפש מלון מסויים באטלנטה ,ג?ורג?יה והתוכנה זורקת אותי למלון באותה הרשת בקליפורניה.
משהו לא תקין ברמה הכי בסיסית האפליקצייה הזאת.

Arditi
21/09/12, 11:41
ואני לתומי חשבתי שאפל ''לא עושה ניסויים על הלקוחות שלה.. זה שמור רק לגוגל שדוחפת מוצרים לא אפויים ואומרת ''נראה מה יהיה'' ''. :rolleyes: . בכל מקרה, לדעתי, כדי להוציא אפליקציה טובה משמעותית, הם היו חייבים לחכות. הבלוגספירה רועשת וגועשת מהמפות המביכות האלה, שמלאות בטעויות, אי דיוקים וסתם ג'אנק (http://theamazingios6maps.tumblr.com/), וזה מוצר שלא מתאים בכלל לאפל.

chen.s
21/09/12, 12:04
מהומה על מאומה!

כאחד שכן משתמש במפות אני לא כל כך מפסוט מהשינוי אבל אנשים מקצינים חבל?ז.
סה?כ חבלי לידה. אין חברה בעולם שיכולה לעשות לתוכנה כזו בקרת איכות מלאה ללא ניסיון - כנ?ל סירי.

לגוגל לקח 10 שנות עבודה וניסוי על מנת להביא למשתמשים את שרות המיפוי - מסתבר - הטוב בעולם.

מבחינתי לאפל יש כמה שרותים מעולים כך שאם מסתכלים על כל המשוואה מגיע לה קצת סבלנות מהמשתמשים. מניסיון שלי עם אפל היא באמת משתדלת לספק את השרותים הטובים ביותר ולכן אני בטוח שהמפות יהיו שרות מצויין.

danver
21/09/12, 12:35
טוב אחרי מספר ימים של שימוש בIOS6,אני ממש מרוצה מהעידכון הזה.
אם אפל היו מוסיפים עוד פ'יצרים שחסרים כמו שיש בפריצה ,+ אפשרות לcustomize משוכללת אז אפשר להגיד שהמערכת IOS6 מתקרבת לשלמות!
IOS6 אומנם לא מחדש הרבה אבל היא משייפת את החוויה לרמה גבוהה !
מומלץ להוריד ,אני לא מרגיש צורך בכלל בפריצה כבר.

iEran
21/09/12, 13:32
טים קוק לא מחזיר לי טלפונים.... :(

אם הוא היה רוצה הוא היה מחזיר לך SMS או שם reminder.

אבל ברצינות. אפל מבינה שהיא עשתה טעות עם iOS 6.

blackwarder
21/09/12, 14:17
אם הוא היה רוצה הוא היה מחזיר לך SMS או שם reminder.

אבל ברצינות. אפל מבינה שהיא עשתה טעות עם iOS 6.

איזה טעות בדיוק אפל עשתה עם מערכת ההפעלה החדשה? זה בדיוק כמו אנטנגייט לפני שנתיים שאנשים אמרו שאפל עשתה טעות עם האייפון 4... במיוחד לנו הישראלים המפות החדשו. טובות יותר.

אני, בתור מישהוא שלמשתמש המון במפות במכשירים שלי מאחר ואני כל יום נודד בין כתובות שאני לא מכיר, לא רואה שום בעיה עם המפות החדשות, גם ככה אני משתמש בוויז כשאני צריך נווט קולי והמפות החדשות בארץ מפורטות בצורה די מספקת ואני מה שנקרא heavy user.

חוץ מהמפות, iOS 6 מצויינת, יש תוספת מהירות, יש לי סירי באייפד החדש שעובדת נהדר ומבינה את המטבע הישראלי שלי, השינויים למייל מאוד נוחים... ועוד.

אז אני לא מבין את כל אלה שמכריזים על חורבן בית.

bissli82
21/09/12, 14:19
אני לא מבין משהו,

למה בכלל אתם משתמשים במפות? כלומר באיזה צורך? הרי WAZE פותר את כל זה ועובד יפה וחלק...
עם ניווט קולי ועם הכל.

מתי יוצא לכם בכלל להשתמש באפליקציה של גוגל\אפל ?

טנקס :)

AssafMoraz
21/09/12, 14:33
תכלס צודק, מיילה היה מדובר באפליקציית ניווט שפועלת עם הנחיות קוליות ושאר ירקות (זה בדרך ואולי זה ב- 4S) אבל זה לא מבושל ומן הסתם עדיף להשתמש בתוכנות הניווט הקלסיות.

GalMac
21/09/12, 17:38
אנשים איבדו פרופורציות.
בסך הכל מפות. למי שלא טוב, יש תחליפים (עד שאפל תצמצם את הפער).

yosshamrick
21/09/12, 17:49
לי יוצא להשתמש במפות (גוגל) בניווט רגלי.
חבל שאין תמיכה לזה בwaze

johnny_t
21/09/12, 19:07
תכתבו הרצליה בחיפוש של המפות, ותבינו למה עדיף לא להשתמש כרגע במפות של אפל..

ymeiner
21/09/12, 19:14

מה הבעיה? אתה יכול לבנות שם שיכון לדגים צעירים.

blackwarder
21/09/12, 21:54

מה הבעיה? מוצא את הרצליה בלי בעיות...

ymeiner
21/09/12, 22:28
מה הבעיה? מוצא את הרצליה בלי בעיות...

כשכותבים herzeliyya מקבלים את הסיכה בצד של הים.

הסרג?יו הזה, אני אהרוג אותו!

blackwarder
21/09/12, 23:11
כשכותבים herzeliyya מקבלים את הסיכה בצד של הים.

הסרג?יו הזה, אני אהרוג אותו!

לא אצלי.

Or
22/09/12, 05:44
במקרה הזה אני נוטה הרבה יותר להאמין לגוגל.
היא הציגה אפליקציה שעובדת כבר עם מעט מאוד באגים לאייפד עוד ביוני, אפל עדיין "מתלבטת אם לאשר", נו באמת.
גוגל לא חברה קטנה יכולה לשפץ את האפליקציה המון ולהתאימה לאייפון כבר מזמן, אפילו לאייפון 5. אפל סתם מתעקבת בטענה של "כפילות" האפליקציה הייתה צריכה לצאת ביחד עם זאת של היוטיוב.

w3WBAtXsqAA

shahar486
22/09/12, 18:21
אני מקווה שריינס יקרא את זה

אפל פישלה הפעם. המפות פשוט דפוקות, אתה (ריינס) אוהב להדגיש שאפל לא משחררת מוצרים חצי אפויים כמו גוגל הפעם היא עשתה את זה. לא כמו סירי זה משפיע ישירות על מערכת ההפעלה שלה. אפל פישלה ואני הייתי מחזיר את המפות של גוגל ב IOS 7 אם זה אפשרי כמובן.

לסיכום מסוכם ביותר: סטיב ג'ובס לא היה עושה את זה

אייפון שבור
22/09/12, 20:32
בירושלים ובשומרון המפות באנגלית
וזה ממש ממש מעצבן ולא נוח.
הלוואי שיהיה אפליקציה למפות של גוגל
ואז מענין כמה יורידו אותה..

ishayh
22/09/12, 21:07
שימו לב טוב למהלכיה של חברת אפל מאז פריצתה לשוק
באפל זיהו את זה שברגע שאתה מוכרז ראשון ומספק את התשובה ראשון תמיד יזכרו אותך כמתחרה החדשני למרות שלא חידשת בכלל בהרבה תחומים
בזמן אמת אפל ידעה להכניס בזמן את המוצרים שלה לפני שהמתחרים פשוט היו שם באופן טבעי
אם נסתכל על האייפון בתחילת דרכו ומה הוא בעצם חידש זה פשוט המסך רב המגע - חדשנות משמעותית
אם אפל לא הייתה יוצאת עם זה ראשונה זה היה מגיע לבד לאחר כשלוש ארבע שנים
אותו הדבר באייפד ברגע שכולם תפסו את העיקרון של תחום מסוכי הרב מגע הם פשוט הביאו את זה למסך גדול יותר - מהלך שהמתחרים גם הבינו והיו עוד בשלב ניתוח האפשרויות - חדשנות לא משמעותית אבל חדשנות!

כחברה שמציגה את עצמה כחדשנית ומעלה את הרף כל הזמן ביודעין שיהיה לה בעיה עם זה בהמשך אפל מצליחה למשוך את המושג חדשנות - כמובן אחרי שיש לך קהל מעריצים גדול שבחלקו שבוי בשל ההשקעה בתוך הפלטפורמה זה הרבה יותר קל - וכל פעם לשחרר עדכון קטנטן ולצעוק שהוא גדול
מכאן נובע התסכול של הצרכנים ובכלל זה בדיוק התובנה שסמסונג רוכבת עליה בפרסומות מול האייפון

לא משנה באיזה טענה אפל תתרץ את הניתוק מגוגל ההסבר הפשוט מאוד הוא:
גוגל מעוניינים להאדיר את המערכת מתוצרתם ומשכך הם לא יספקו את כל האופציות האפשריות לניווט למערכת המתחרה
בנוסף גוגל נאלצת לשלם טובין לאפל שבעצם משתמשת בברירת מחדל במפות שלהם ולא של מייקרוסופט
בגוגל כנראה הסבירו לאפל חד משמעית שאם באפל לחדש את החוזה, התגמול יורד ורק אז הם יקבלו שירותים נוספים
אפל בתגובה: כבר שנים אנחנו חוקרים את תחום המיפוי ויש לנו רעיונות טובים, למה שלא נתחיל עם זה כבר עכשיו ? ופה מקור הבעיה - המוצר של אפל רעיונית מצויין אבל בפועל הוא לא אפוי מספיק למרות ניסיונם המצטבר של החברות שנקנו
כך בדיוק קורה עם סירי המוצר חדשני בדיוק לפני שהמתחרים מכריזים על GOOGLE NOW (נכון שהשם הזה לא היה אז אבל הרעיון היה חי וקיים וכולם ידעו שהוא יגיע)
לאפל אין מספיק משאבי מערכת וניסיון מצטבר בשתי התחומים וזה מתבטא בתפעול לא מדויק בחלק מהמקרים

אמנם אני מאוד רוצה לשדרג את האיפון 4 שלי לטלפון מתקדם יותר
אבל לאור הבעייתיות המתמשכת שלי עם המוצרים של אפל וחוסר ההתאמה האישית של המכשיר אלי אני כנראה יעבור לפלטפורמה המתחרה ואחרי שהמוצרים של אפל יבשילו מעט יותר אני יחזור
האייפון החדש ממש נחשק אבל מבאס שאני לחכות לפריצה כדי להתאים אותו אישית אלי
ובכלל הניווט וסירי לא משהו פה בישראל בעוד שאצל המתחרים זה כבר זמין

ymeiner
23/09/12, 00:18
שימו לב טוב למהלכיה של חברת אפל מאז פריצתה לשוק
באפל זיהו את זה שברגע שאתה מוכרז ראשון ומספק את התשובה ראשון תמיד יזכרו אותך כמתחרה החדשני למרות שלא חידשת בכלל בהרבה תחומים
בזמן אמת אפל ידעה להכניס בזמן את המוצרים שלה לפני שהמתחרים פשוט היו שם באופן טבעי
אם נסתכל על האייפון בתחילת דרכו ומה הוא בעצם חידש זה פשוט המסך רב המגע - חדשנות משמעותית
אם אפל לא הייתה יוצאת עם זה ראשונה זה היה מגיע לבד לאחר כשלוש ארבע שנים
אותו הדבר באייפד ברגע שכולם תפסו את העיקרון של תחום מסוכי הרב מגע הם פשוט הביאו את זה למסך גדול יותר - מהלך שהמתחרים גם הבינו והיו עוד בשלב ניתוח האפשרויות - חדשנות לא משמעותית אבל חדשנות!

כחברה שמציגה את עצמה כחדשנית ומעלה את הרף כל הזמן ביודעין שיהיה לה בעיה עם זה בהמשך אפל מצליחה למשוך את המושג חדשנות - כמובן אחרי שיש לך קהל מעריצים גדול שבחלקו שבוי בשל ההשקעה בתוך הפלטפורמה זה הרבה יותר קל - וכל פעם לשחרר עדכון קטנטן ולצעוק שהוא גדול
מכאן נובע התסכול של הצרכנים ובכלל זה בדיוק התובנה שסמסונג רוכבת עליה בפרסומות מול האייפון

לא משנה באיזה טענה אפל תתרץ את הניתוק מגוגל ההסבר הפשוט מאוד הוא:
גוגל מעוניינים להאדיר את המערכת מתוצרתם ומשכך הם לא יספקו את כל האופציות האפשריות לניווט למערכת המתחרה
בנוסף גוגל נאלצת לשלם טובין לאפל שבעצם משתמשת בברירת מחדל במפות שלהם ולא של מייקרוסופט
בגוגל כנראה הסבירו לאפל חד משמעית שאם באפל לחדש את החוזה, התגמול יורד ורק אז הם יקבלו שירותים נוספים
אפל בתגובה: כבר שנים אנחנו חוקרים את תחום המיפוי ויש לנו רעיונות טובים, למה שלא נתחיל עם זה כבר עכשיו ? ופה מקור הבעיה - המוצר של אפל רעיונית מצויין אבל בפועל הוא לא אפוי מספיק למרות ניסיונם המצטבר של החברות שנקנו
כך בדיוק קורה עם סירי המוצר חדשני בדיוק לפני שהמתחרים מכריזים על GOOGLE NOW (נכון שהשם הזה לא היה אז אבל הרעיון היה חי וקיים וכולם ידעו שהוא יגיע)
לאפל אין מספיק משאבי מערכת וניסיון מצטבר בשתי התחומים וזה מתבטא בתפעול לא מדויק בחלק מהמקרים

אבל לאור הבעייתיות המתמשכת שלי עם המוצרים של אפל וחוסר ההתאמה האישית של המכשיר אלי אני כנראה יעבור לפלטפורמה המתחרה ואחרי שהמוצרים של אפל יבשילו מעט יותר אני יחזור

תעשה מה שבראש שלך. אם אתה מרגיש שאתה יכול לקבל יותר מהאנדרואיד, תעבור לאנדרואיד. אני לא בטוח שהייתי הולך על סמסונג כי לפי מבחני השבירה האחרונים עדיף לא להרים אותו מעל גובה הברך. הם די וויתרו על עניין האיכות הפיזית.

Or
23/09/12, 00:50

רק לסבר את האוזן, אתה משתמש בגוגל מפס כדרך קבע ועורג על סירי בלילות?
כי זה לא כאילו google now תומך בעברית מלאה, עובד בצורה מעולה ומעלה לישראלים.
זה קצת כמו NFC את הישראלים זה לא באמת צריך לעניין, לדעתי בקרוב יצאו אפליקציות ישראליות שיתמכו בפאסבוק, מה רע?
אז לא תיהיה לך פריצה מה כבר היא נותנת? אם אתה אתה באמת לא יכול אף אחד לא ימנע ממך מ"לעבור צד" רק אל תתנהג כמו יסיונר ואחרי שעברת צד תנסה להמיר את כולם ויהיה לכולם טוב :)

אה ודבר אחרון, אם יש לך טענות לגבי הניווט תפנה אותם לברדין מנכ"ל וויז כי הבעיות הם עליו.

בירושלים ובשומרון המפות באנגלית
וזה ממש ממש מעצבן ולא נוח.
הלוואי שיהיה אפליקציה למפות של גוגל
ואז מענין כמה יורידו אותה..

הגדרות -> מפות -> תמיד באנגלית -> כבה
מה שכן אתה צודק ומשום מה באזור מסביב זה אנגלית וערבית, מוזר.

ניסו1
23/09/12, 01:44
לפני 3 וחצי חודשים הייתה כתבה כאן על הנושא הזה בדיוק.
רשמתי אז את תגובתי לה.
הנה היא: http://www.iphones.co.il/forum/thread230202.html
נחמד, לא .. ?

אייפון שבור
23/09/12, 10:13
הגדרות -> מפות -> תמיד באנגלית -> כבה
מה שכן אתה צודק ומשום מה באזור מסביב זה אנגלית וערבית, מוזר.

אכן זה לא קשור להגדרות,
כל מה שמעבר לגבולות 67 (כולל ירושלים) באנגלית/ערבית.
מינוס משמעותי למפות.

ishayh
23/09/12, 11:26
תעשה מה שבראש שלך. אם אתה מרגיש שאתה יכול לקבל יותר מהאנדרואיד, תעבור לאנדרואיד. אני לא בטוח שהייתי הולך על סמסונג כי לפי מבחני השבירה האחרונים עדיף לא להרים אותו מעל גובה הברך. הם די וויתרו על עניין האיכות הפיזית.

למה ישר לקפוץ על עגלת האנדרואיד ?
אני מחכה שהלומיה יגיע לארץ וגם הדגמים של HTC החדשים יגיעו
הם נראים מעוצים להפליא ואני מאוד התרשמתי מהמערכת של מייקרוסופט
הייתי רוצה להרגיש את המכשירים ביד לפני שאחליט

לגבי סמסונג אני ממש לא אוהב את הדגם האחרון ככה שאין מצב
אם הייתי בוחר כרגע באנדרואיד זה היה HTC ONE X או MEIZU MX QUAD
או XIAOMI MI2

רק לסבר את האוזן, אתה משתמש בגוגל מפס כדרך קבע ועורג על סירי בלילות?
כי זה לא כאילו google now תומך בעברית מלאה, עובד בצורה מעולה ומעלה לישראלים.
זה קצת כמו NFC את הישראלים זה לא באמת צריך לעניין, לדעתי בקרוב יצאו אפליקציות ישראליות שיתמכו בפאסבוק, מה רע?
אז לא תיהיה לך פריצה מה כבר היא נותנת? אם אתה אתה באמת לא יכול אף אחד לא ימנע ממך מ"לעבור צד" רק אל תתנהג כמו יסיונר ואחרי שעברת צד תנסה להמיר את כולם ויהיה לכולם טוב :)

אה ודבר אחרון, אם יש לך טענות לגבי הניווט תפנה אותם לברדין מנכ"ל וויז כי הבעיות הם עליו.

רגע מה ?
תזכיר לי רגע איזה מפות שירתו אותך נאמנה עד היום ?
וסירי בהחלט לא מעניינת ישראלים אבל אני דובר אנגלית וכן מעוניין להשתמש (רוב מחרוזות החיפוש שלי הם באנגלית כרגע)
ובכלל GOOGLE NOW תומך בעברית מאז ומתמיד
NFC - כנראה אתה לא מודע ליכולות של זה איך שאתה ממלמל
די לך לצפות בכמה סרטונים כדי להרחיב את הידע
בכלל בארץ יש אייפונים בכמויות ככה שפה המפתחים ינצלו את זה הכי מהר
לדוגמה: חשבת אולי שזה יהיה התחליף לרב קו ? התשתית קיימת כבר זה דורש כרגע רק מכשירים עם NFC

טענות לגבי המפות אני יפנה אך ורק לאפל כי היא מספקת את השירות זה שהיא בחרה להשתמש בשירותי הback end של waze ולא להתמודד איתם כראוי זו בעיה של שלה

לגבי הפריצה: תן גיחה לפורום תברר תחזור - personalization

אני מתקשה להבין למה כל פעם שמישהו בתגובות מעלה חשש למעבר ישר מנסים לדחות אותו
רבותי כל אחד קונה מכשיר לפי הרגע - מה עונה לו על הצרכים
אייפון נותן מענה לטווח רחב של גברים כבר מהקופסא בעוד שאנדרואיד נותן מענה לאותם דברים ועוד דברים אחרים נוספים בצורה ידידותית פחות
מי שמעוניין מאה אחוז במכשיר ידידותי שלא עושה בעיות בדרך כלל לוקח אייפון מי שמעוניין בלחקור את המכשיר שלו ולהתאים אישית את הטלפון לצרכיו לוקח אנדרואיד simple as that

חושבים אחרת
שתו מים תחשבו על זה ותגיבו בנינוחות עם הגיון בריא

יום טוב

Or
24/09/12, 03:29
1. תזכיר לי רגע איזה מפות שירתו אותך נאמנה עד היום ?
2. סירי בהחלט לא מעניינת ישראלים אבל אני דובר אנגלית וכן מעוניין להשתמש (רוב מחרוזות החיפוש שלי הם באנגלית כרגע)
3. בכלל GOOGLE NOW תומך בעברית מאז ומתמיד
4. NFC - כנראה אתה לא מודע ליכולות של זה איך שאתה ממלמל
די לך לצפות בכמה סרטונים כדי להרחיב את הידע
בכלל בארץ יש אייפונים בכמויות ככה שפה המפתחים ינצלו את זה הכי מהר
לדוגמה: חשבת אולי שזה יהיה התחליף לרב קו ? התשתית קיימת כבר זה דורש כרגע רק מכשירים עם NFC
5. טענות לגבי המפות אני יפנה אך ורק לאפל כי היא מספקת את השירות זה שהיא בחרה להשתמש בשירותי הback end של waze ולא להתמודד איתם כראוי זו בעיה של שלה
6. לגבי הפריצה: תן גיחה לפורום תברר תחזור - personalization
7. אני מתקשה להבין למה כל פעם שמישהו בתגובות מעלה חשש למעבר ישר מנסים לדחות אותו
רבותי כל אחד קונה מכשיר לפי הרגע - מה עונה לו על הצרכים
אייפון נותן מענה לטווח רחב של גברים כבר מהקופסא בעוד שאנדרואיד נותן מענה לאותם דברים ועוד דברים אחרים נוספים בצורה ידידותית פחות
מי שמעוניין מאה אחוז במכשיר ידידותי שלא עושה בעיות בדרך כלל לוקח אייפון מי שמעוניין בלחקור את המכשיר שלו ולהתאים אישית את הטלפון לצרכיו לוקח אנדרואיד simple as that

1. וויז, למה?
2. גם אני, יש לי סירי באייפד 3, הוא גימיק.
3. חלקית ואין ניווט גם שם כי אתה בארץ מה הנקודה?
4. ועוד איך מודע ואתה? יש לגלקסי 2 (חלקית) NFC ול-3 יש מלא, למישהו אכפת? מה הבעיה לשים QR קודס לפאסבוק? זה עוד יגיע לדעתי, חברות אשראי רוצות להדביק לי מדבקה על הטלפון, לא עדיף פאסבוק? אתה בכלל מבין איך הפאסבוק עובד?:rolleyes:
5. לא. אתה תפנה אותם לוויז אם יש לך בעיה במפות בארץ כי המפות של וויז. בלי קשר אני כמוך מקווה שגוגל גם יוציאו מפות משלהם כמו שהם הבטיחו ואני חושב שהעיקוב הוא בעקבות מניעה של אפל.
6. לא מעניין, אין פריצה וכמו שיצא האייפד 3 וכולם "הציגו פריצה" היא בטח עוד רחוקה מאוד. לדעתי ככל שעולים בגרסאות פחות אנשים פורים ניתן לראות זאת גם בפורום, אנשים מתחילים להבין את הכח האמיתי של אפל, ולא, הוא לא במשחק של גיימלופט חינם.
7. תעבור בכיף, ככה לא נצטרך לשמוע התבכיינות על NFC וסירי, כולם מרוויחים :-D

AssafMoraz
24/09/12, 08:18
4. ועוד איך מודע ואתה? יש לגלקסי 2 (חלקית) NFC ול-3 יש מלא, למישהו אכפת? מה הבעיה לשים QR קודס לפאסבוק? זה עוד יגיע לדעתי, חברות אשראי רוצות להדביק לי מדבקה על הטלפון, לא עדיף פאסבוק? אתה בכלל מבין איך הפאסבוק עובד?:rolleyes:

NFC זה לא רק מדבקות וחברות אשראי, יש לזה שימושים נוספים שמן הסתם כן עובדים בכל מקום בגלובוס :)

eowLYn8k5_g

yakirmanz
24/09/12, 09:19
NFC זה לא רק מדבקות וחברות אשראי, יש לזה שימושים נוספים שמן הסתם כן עובדים בכל מקום בגלובוס :)

בוקר טוב לכולם :)

צריך לזכור שתמיד אפשר לנצל טכנולוגיה כזו לרעה.. או לטובה (תלוי את מי שואלים).
כאשר מכניסים רכיב תקשורת שעובד עם התקנים חיצוניים עם אופציה לכתוב לו תוכנה יש אפשרות לשלוט על ההתקנים החיצוניים, לפעמים בניגוד לשימושיים שאליהם התכוונו יצרני המכשירים...

לדוגמא: הטענת כרטיסי רכבת מחדש...

<iframe src="http://player.vimeo.com/video/49664045" width="400" height="300" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe>

AssafMoraz
24/09/12, 09:34
אתה צודק! כך זה עם כל דבר, אבל הרי לכל דבר טוב יש גם דבר רע וככה זה לצערי.

ishayh
24/09/12, 12:04
1. וויז, למה?
2. גם אני, יש לי סירי באייפד 3, הוא גימיק.
3. חלקית ואין ניווט גם שם כי אתה בארץ מה הנקודה?
5. לא. אתה תפנה אותם לוויז אם יש לך בעיה במפות בארץ כי המפות של וויז. בלי קשר אני כמוך מקווה שגוגל גם יוציאו מפות משלהם כמו שהם הבטיחו ואני חושב שהעיקוב הוא בעקבות מניעה של אפל.
6. לא מעניין, אין פריצה וכמו שיצא האייפד 3 וכולם "הציגו פריצה" היא בטח עוד רחוקה מאוד. לדעתי ככל שעולים בגרסאות פחות אנשים פורים ניתן לראות זאת גם בפורום, אנשים מתחילים להבין את הכח האמיתי של אפל, ולא, הוא לא במשחק של גיימלופט חינם.
7. תעבור בכיף, ככה לא נצטרך לשמוע התבכיינות על NFC וסירי, כולם מרוויחים :-D

1. בוויז אני משתמש לניווט באוטו בגוגל מאפס אני משתמש לחיפוש מקומות ולצפייה גם במצב תמונת לויין
את זה לא תקבל בחרפליקצייה החדשה של המפות
2. סירי באייפד זה בהחלט גימיק וזה לא המדד לסירי
בכלל כל האייפד הוא גימיק (אני מודה אני מאוד רוצה לקנות אבל לא מצאתי לו שימושיות בשבילי בכלל) תחשוב אייפון עם סירי ואיך כל החיפוש שלך הופך לאינטואטיבי הרבה יותר
3. אין ניווט והוא מעביר אותך לאפליקצייה הייעודית אבל זה לא ייועד לניווט בכלל אלא לתפקד כגורם מהיר לחיפוש מידע ברשת וככזה שעובד עם עברית הוא בהחלט יתרון גדול
4. אני ממליץ לך שוב לצפות בסרטונים (מאיפה דחפת את המדבקה בכלל)
אני יספק לך עוד דוגמה: זה רכיב שנועד לשתף בין מכשירים, רכיב שיכול לשמש כמערכת סליקה,רכיב שיכול לשמש כתחליף לכרטיסי מעבר באוטובוס........(יש המון) צא מהסרט עם הקטע של פייסבוק!לא כולם פעילים בפייסבוק
5. שוב תקרא מה כתבתי ! כאחד שטוען שהוא משתמש בוויז אז נוכחת לדעת עד כמה המפות שלהם מעודכנות, עכשיו תסביר לעצמך איך אפל הצליחו להסתבך עם זה ואז תפנה האשמות לגורם שצץ מול עיניך
6. זה שאתה פורץ בשביל משחק חינם לא הפך את הפעולה של הפריצה לדבר שלילי
זה נועד מאה אחוז להפוך את הטלפון האישי למותאם אישית למשתמש
גם אקדח נועד לדבר טוב בעיקרו והוא משמש גם לפשעי אנושות
7.מדהים שלמרות מה שכתבתי כבר אתה עדיין מצדד בזה שאני מתבכיין
כאדם שמעודד מחשבה - גש לתגובתי הראשונה, קרא שוב את הפסקה האחרונה ותפיק לקחים

Or
24/09/12, 22:37
1. בוויז אני משתמש לניווט באוטו בגוגל מאפס אני משתמש לחיפוש מקומות ולצפייה גם במצב תמונת לויין
את זה לא תקבל בחרפליקצייה החדשה של המפות
2. סירי באייפד זה בהחלט גימיק וזה לא המדד לסירי
בכלל כל האייפד הוא גימיק (אני מודה אני מאוד רוצה לקנות אבל לא מצאתי לו שימושיות בשבילי בכלל) תחשוב אייפון עם סירי ואיך כל החיפוש שלך הופך לאינטואטיבי הרבה יותר
3. אין ניווט והוא מעביר אותך לאפליקצייה הייעודית אבל זה לא ייועד לניווט בכלל אלא לתפקד כגורם מהיר לחיפוש מידע ברשת וככזה שעובד עם עברית הוא בהחלט יתרון גדול
4. אני ממליץ לך שוב לצפות בסרטונים (מאיפה דחפת את המדבקה בכלל)
אני יספק לך עוד דוגמה: זה רכיב שנועד לשתף בין מכשירים, רכיב שיכול לשמש כמערכת סליקה,רכיב שיכול לשמש כתחליף לכרטיסי מעבר באוטובוס........(יש המון) צא מהסרט עם הקטע של פייסבוק!לא כולם פעילים בפייסבוק
5. שוב תקרא מה כתבתי ! כאחד שטוען שהוא משתמש בוויז אז נוכחת לדעת עד כמה המפות שלהם מעודכנות, עכשיו תסביר לעצמך איך אפל הצליחו להסתבך עם זה ואז תפנה האשמות לגורם שצץ מול עיניך
6. זה שאתה פורץ בשביל משחק חינם לא הפך את הפעולה של הפריצה לדבר שלילי
זה נועד מאה אחוז להפוך את הטלפון האישי למותאם אישית למשתמש
גם אקדח נועד לדבר טוב בעיקרו והוא משמש גם לפשעי אנושות
7.מדהים שלמרות מה שכתבתי כבר אתה עדיין מצדד בזה שאני מתבכיין
כאדם שמעודד מחשבה - גש לתגובתי הראשונה, קרא שוב את הפסקה האחרונה ותפיק לקחים

1. בוויז אני משתמש לניווט באוטו ואת גוגל מאפס אני מפעיל פעם בשנה בשביל ניווט ברגל. עכשיו קצת יותר כי יש סטריט וויו אבל כבר מצאתי גם לזה תחליף. חוץ מזה, מעניין אותי מאוד אילו תלונות יהיו לך ומלינים, אמרתי מתבכיינים? ;) כאשר האפליקציה כן תצא לאפסטור.
2. האייפד הוא גימיק אוקיי... :rolleyes:
3. נכון אין ניווט, כמה אתה כבר מחפש באינטרנט? ושאתה מחפש אתה משתיק את הסביבה שזה יצא כמו שצריך? נו באמת על מי אתה עובד?
4. המדבקה היא של ישראכארט אתה גר בארץ בכלל? אתה בכלל מבין מה אני אמרתי? פאסבוק. אתה כל כך תקוע בפייס שאתה לא מבדיל כבר, אז הנה שוב: Passbook. אוהו אתה בעייתי הנה תזכורות של התגובה הראשונה שלי אליך שכנראה לא קראת או שקראת חשבת שהבנת:

מה הבעיה לשים QR קודס לפאסבוק? זה עוד יגיע לדעתי, חברות אשראי רוצות להדביק לי מדבקה על הטלפון, לא עדיף פאסבוק? אתה בכלל מבין איך הפאסבוק עובד?
עכשיו איך הגעת מQR קוד לפייס, זה רק לך הפתרונים :)
5. הם לא, יש לך בעיה עם הרחוב שלך? העיר שלך? האזור שלך? מה הבעיה? זה שבעולם בוכים אתה חייב להצטרף אליהם? ניווטת עם האפל מאפס והגעת לבור ללא תחתית? על מה אתה מתלונן בדיוק? שקשה קצת יותר לנווט ברגל או שוויז לא עושים את עבודתם? אם זה על אזור ירושליים, סיכוי טוב שזה עניין של הסכמים וגם לוויז כנראה אין את כל המידע.
6. אני פורץ בשביל משחקים חינם? רגע רגע, תן לי להתענג על זה...
אני אור, שנגד הפריצות מאז היום הראשון שהוא קונה את האייפון בסוף 2010, כמעט הלך מכות עם רון מלך הפריצות בימי הראושנים בפורום, מתנגד לפריצה בעיקר בגלל שהיא נותנת לך לגנוב משחקים (למה לעדן את זה עם "משחקים חינם") אני שבין כתובתי הראשונות באתר נמצאת זאת:
http://www.iphones.co.il/forum/thread185894.html
אני פורץ, כבר מצחיק, אני פורץ בשביל משחקים בחינם ופשעי אנושות. חזק אתה! אתה צריך להצטרף לעוד כמה בדרנים מבית היוצר של:"רון אם אנגלית היתה שפת אם שלך הייתה נהנה ומבין את הפוט' של סירי", באמת חזק אחי.:D:D:D
7. לא מדהים, נורמאלי אחי. אין פה שום דבר מדהים מהתבכיינות על פי'צרים שאתה כמעט לא משתמש או עובדים מצויין עבורך ואתה מתבכיין לצורך התבכניינות כי זה "קול" או כי "כולם מתבכיינים".

8. נחזור שוב כי אני יודע שאתה מתקשה בקריאה והוכחת שאתה מתקשה מ-א-ו-ד בהבנה:
אני לא מצודד באפל על הזריקה של גוגל מאפס, היו דרכים יותר עדינות לעשות את זה. אני כן חושב שהיא יכולה לתקן בקלות ע"י אישור האפליקציה של גוגל לאפסטור (שהיא בלי ניווט קולי) ולתת למשתמשים להחליט. עדיין לא כזה נורא מה שיש היום ועד שאפל תאשר את האפליקציה או תתן תיקון אמיתי (היא הוסיפה כבר אפשרות לדווח על תקלה שלא היה בהתחלה לדעתי) יש מספיק תחלופות כמו האתר אפילו maps.google.com