מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האייפון 5 נגד iOS 6

natish
21/09/12, 02:19
השבחים שהאייפון 5 קוצר נקטעים רק על ידי ביקורות על iOS 6. האם גרסת מערכת ההפעלה החדשה פוגעת בהילה של הדגם החדש?

xNsGNlDb6xY

בימים האחרונים החלו להגיע לרשת הביקורות הראשונות של האייפון 5, כאשר את התמצית של חלק מהן הבאנו עבורכם בפוסט: http://www.iphones.co.il/forum/thread237091.html כשהביקורות הן לא רק עבור מכשיר האייפון 5 אלא גם עבור מערכת ההפעלה iOS 6 שמגיעה עימו והושקה זמן קצר לאחר שיחרור הביקורות לקהל המשתמשים. מי שלא קרא את הביקורות באופן מלא, עשוי להסיק כי האייפון 5 הוא לא מכשיר טוב, או שהוא מכשיר מאכזב. האמת היא רחוקה למדי כאשר חלק מהביקורות היללו את האייפון 5 עם כותרות כדוגמת: Cnet (http://www.cnet.com/iphone-5/) שרשמו: "האייפון 5, האייפון שתמיד רצינו". או TechCrunch (http://techcrunch.com/2012/09/18/iphone-5-review/) שציינו: "אפל חצבה את הסמארטפון לכדי שלמות". וכאן עולה השאלה, אז מה החלק הרע? ובכן צריך לבצע הפרדה בין האייפון 5 כמכשיר לבין iOS 6 שמגיעה מותקנת בתוך האייפון 5 ולמעשה אין שום אפשרות לשנמך את המכשיר לגרסה ישנה יותר.

מי שאולי הצליח לבטא את ההתרשמות שלו ממכשיר האייפון 5 בצורה הטובה ביותר הוא האנליסט Gene Munster מחברת Piper Jaffray שאמר שהאייפון 5 הוא כמו שעון רולקס, כאשר לא מעט סמארטפונים מתחרים מרגישים כמו שעוני Timex זולים. דבריו אלו של Munster מתייחסים בעיקר לאיכויות הבנייה של הסמארטפון החדש של אפל, שלדברי מבקרים רבים נראה ומרגיש כמו תכשיט איכותי, לא רק בזכות העיצוב הדקיק והמשקל הקל, אלא גם בזכות רמת הייצור והגימור הגבוהה, אותה הציגה אפל בסרטון ההצגה של המכשיר. בסרטון זה נראה כיצד אפל בוחנת בקפדנות את רמת הבנייה של כל מכשיר ומכשיר ומתאימה באמצעות סט של מצלמות של 29MP את חלקי כל מכשיר ומכשיר עד לרמת דיון של מיקרונים.

https://img.skitch.com/20120921-q6sqrk6xn4brhwyiduyabcwfh.png

מנגד לעיצוב המחודש של החומרה ששופרה בכל אספקט בין אם עיצובי או טכנולוגי נמצאת iOS 6 שהיא ללא כל ספק הגרסה הפושרת ביותר של iOS שהוצגה אי פעם. למרות שהגרסה החדשה מציגה לא מעט פיצ'רים (כ- 200) שהעקריים בהם הם האינטגרציה עם פייסבוק, קליינט מפות חדש, שיפור והרחבה של היכולות של Siri, פיצ'רים חדשים באפליקציית המייל, שיפורים לאפליקציית התזכורות המובנית ועוד (עוד פרטים בפוסט (http://www.iphones.co.il/forum/thread237172.html) של Shai Mizrachi בנושא), נראה כי מדובר בעיקר בגרסת שיפור מינורית למערכת ההפעלה, כשלראשונה אפל לא מציגה פיצ'ר מהותי וחדש כמו מולטי טאסקינג, Copy-Paste, או את תפריט ה- Notifications כמו בגרסאות קודמות, אלא שיפורים שהם בעיקר מתחת למכסה המנוע של מערכת ההפעלה.

מה שמגביר את הקיטונות נגד iOS 6 הוא קליינט המפות החדש שנופל בחלק גדול מהפיצ'רים שלו מקליינט המפות של גוגל שהיה עד כה מובנה באפליקציית המפות. זאת לפי http://www.iphones.co.il/forum/newpostinthread237269.html
רבים ברשת על חוסר בדיוק של המפות, בעיות בהצגת תוכן וחוסר במידע. יתכן מאוד והרמזים לכך היו כבר בשנה שעברה, זאת כאשר האייפון 4s לא הציג שיפורי חומרה ניכרים ונראה היה שההתמקדות של אפל הייתה במערכת ההפעלה iOS 5 ובהטמעת Siri לתוכה בדגמי האייפון, הטמעה שהורחבה עם iOS 6 לשאר מכשירי ה- iDevice. השנה נראה כי אפל התמקדה יותר בחומרה של האייפון 5 ופחות שמה דגש על מערכת ההפעלה מבחינת פיצ'רים מהותיים, שיגרמו לאפקט ה- Wow בקרב המשתמשים. יתכן וצעדים אלו מגלים את תפיסת העולם החדשה של אפל ביחס לאייפון/iOS מכשיר ומערכת הפעלה שהבשילו בשנים האחרונות מבחינת הפיצ'רים והיכולות. מכאן אפל יכולה להמשיך ל- 2 כיוונים: או להמשיך במסכת הדילוגים הללו שתביא עימה אכזבה שנתית בתחום משתנה: חומרה או תוכנה. או שמא החברה מתכננת שינוי תוכנתי מהותי שיציג את השלב הבא.

https://img.skitch.com/20120921-ne66e1c6we2gnj936i977k86q3.jpg

כך או כך בינתיים יש לבצע הפרדה מבחינת ביקורת ולהפריד את הביקורת על האייפון 5, שהוא ללא כל ספק אחד המכשירים המרהיבים, המדויקים, המעוצבים והחזקים ביותר בשוק כיום. אל מול iOS 6 שהיא גרסת שיפור של iOS המכילה ברובה פיצ'רים קטנים המשפרים את חווית השימוש ושיפורים של מתחת למכסה המנוע, ולא פיצ'רים מהותיים חדשים.

Netaneluzan
21/09/12, 02:56
זה נשמע כאילו כל אפל זה קמצוץ של עובדים שכולם כל פעם עובדים על משהו אחד וזה ממש לא נכון יש את המעצבים של האייפון עצמו וכל הרכיבים שלו ויש את אלה שעובדים על התוכנה וכל קבוצה כזאת צריכה לעשות את הכי טוב שהיא יכולה והם לא נראה לי מפריעים אחד לשני ככה שההתמקדות שדיברת עליה לא נשמעת לי נכונה

ymeiner
21/09/12, 03:40
גבר גבר אתה נתי :)

שני דברים שהיו מכניסים למערכת ההפעלה של האייפון ברק של חדש ונוצץ:
1. האפשרות להוסיף וויג'טים של אפליקציות צד שלישי למסך הנעילה או למסך הבית.
2. האפשרות לאייקונים יותר גדולים על מסך הבית שמאפשרים להציג מידע מהאפליקציה על מסך הבית כמו בWP.

לא צריך יותר מזה.

אה כן, הייתי שמח לתוצאות קצת יותר טובות מבחינת ביצועי מערכת ההפעלה (להבדיל מביצועי ספארי)

natish
21/09/12, 04:47
זה נשמע כאילו כל אפל זה קמצוץ של עובדים שכולם כל פעם עובדים על משהו אחד וזה ממש לא נכון יש את המעצבים של האייפון עצמו וכל הרכיבים שלו ויש את אלה שעובדים על התוכנה וכל קבוצה כזאת צריכה לעשות את הכי טוב שהיא יכולה והם לא נראה לי מפריעים אחד לשני ככה שההתמקדות שדיברת עליה לא נשמעת לי נכונה

ברור שהקבוצות עובדות באופן נפרד כשבין קבוצת החומרה לבין קבוצת התוכנה אין קשר. אבל אתה שוכח גם שאפל השיקה את OS X 10.8 בהפרש של שנה מ- 10.7, מה שהצריך תשומת לב של לא מעט מהנדסי תוכנה, במיוחד שרוב הפיצ'רים החדשים לקוחים מ- iOS. בכל אופן ככה זה נראה לפי ההתנהלות של השנתיים האחרונות, אני מקווה שאני טועה כי עם האייפון 4 אפל הראתה שהיא יכולה לפעול ב- 2 החזיתות: חומרה ותוכנה בכל הכוח.

גבר גבר אתה נתי :)

שני דברים שהיו מכניסים למערכת ההפעלה של האייפון ברק של חדש ונוצץ:
1. האפשרות להוסיף וויג'טים של אפליקציות צד שלישי למסך הנעילה או למסך הבית.
2. האפשרות לאייקונים יותר גדולים על מסך הבית שמאפשרים להציג מידע מהאפליקציה על מסך הבית כמו בWP.

מסכים עם כל מילה ;)

ymeiner
21/09/12, 05:24
ברור שהקבוצות עובדות באופן נפרד כשבין קבוצת החומרה לבין קבוצת התוכנה אין קשר. אבל אתה שוכח גם שאפל השיקה את OS X 10.8 בהפרש של שנה מ- 10.7, מה שהצריך תשומת לב של לא מעט מהנדסי תוכנה, במיוחד שרוב הפיצ'רים החדשים לקוחים מ- iOS. בכל אופן ככה זה נראה לפי ההתנהלות של השנתיים האחרונות, אני מקווה שאני טועה כי עם האייפון 4 אפל הראתה שהיא יכולה לפעול ב- 2 החזיתות: חומרה ותוכנה בכל הכוח.

כולנו רוצים להאמין שיש דבר כזה ניהול מקבילי אמיתי אבל זה תלוי הרבה פעמים בסוג הניהול של היושב בראש. ככל שהפירמידה יותר צרה וככל שהמנהלים תוחבים ידיהם לתוך העבודה עצמה ככה העבודה היא יותר טורית. אפל היא חברה לא קטנה שלפעמים מתנהגת כמו סטרטאפ. הם עובדים במקביל אבל יש מן פנס שמופנה לעבר משימה עיקרית.

מסכים עם כל מילה ;)

חנטריש.

ipxp
21/09/12, 07:55
אם כבר, אפל ?זנחה? מבחינה פרסומית את iOS 6 בזה שהיא לא הציגה שום דבר משמעי לעיניי המשתמש. אבל זה לא שהיא זנחה מערכת ההפעלה והתמקדה יותר בחומרה - 200 פיצ?רים ?קטנים? לא הולכים ברגל. אלה הפינות הקטנות של המערכת שצריך לשפצר, ואת העדכונים האלה שמקרבים לשלמות אני הכי מעריך.
אם כבר, המקום היחידי שבו לדעתי אפל נפלה בios6 הן המפות, וחובר התמיכה באייפד הראשון שיצא לפנסיה מוקדמת.

kalda01
21/09/12, 08:09
אולי גוגל רשמו פטנט על קונספט הוויג'ט ?

hbenshal
21/09/12, 10:18
חוש הומור יש לכם. תפרידו בין הטלפון ו מערכת ההםעלה!

למה לא להודות ש המערכת לא בשלה, גם אפל עושה טעיות, היא לא אלוהים. מן הסתם גם הוא עשה טעויות, תראו מה יצא לו בשישה ימים
שנה טובה

Razor1991
21/09/12, 11:11
זאת כאשר האייפון 4s לא הציג שיפורי חומרה ניכרים ונראה היה שההתמקדות של אפל הייתה במערכת ההפעלה iOS 5 ובהטמעת Siri לתוכה בדגמי האייפון, הטמעה שהורחבה עם iOS 6 לשאר מכשירי ה- iDevice.
לפי הניסוח של המשפט הזה, מכשיר אייפון 4 (לא 4S) עם IOS6 יעבוד עם SIRI? או שאני סתם מסיק מסקנות? חח

gilavr
21/09/12, 11:17
שעה אחת הספיקה לי להשתמש בiOS 6 כדי להבין איזה מערכת הפעלה מצויינת זו ולטעמי שיפור הרבה יותר גדול מהiOS 5 שכולם שכחו כמה צרות היו לה שהיא יצאה כולל איטיות על מכשירים ישנים וזלילת סוללה שנגמרה תוך שעה. המערכת החדשה עובדת מושלם הרבה יותר מהיר על מכשירים ישנים ועם לא מעט תוספות שעושות את החיים הרבה יותר נוחים. אפליקציית המפות לטעמי טובה יותר ומי שמתגעגע לגוגל יכול להשתמש דרך הספארי או להמתין עד ליציאת האפליקציה באפסטור שלטעמי תהיה טובה יותר כי זו אפליקציה שלא עברה עדכון מאז יציאת האייפון הראשון ב2007. נכון לא היה פיצר חדשני כמו סירי אבל המערכת מכילה המון שיפורים . איזה שינויים גוגל כבר הכניסו בjb? אנשים אפילו לא יכולים להבדיל בין המערכות השונות של האנדרואיד כי כולם כמעט זהות ללא שום חידושים ומתמקדים בעיקר בשיפורי מערכת וביצועים ושלא לדבר בכלל שלוקח חודשים עד שהמכשירים מקבלים עדכונים אם בכלל .

natish
21/09/12, 12:28
חוש הומור יש לכם. תפרידו בין הטלפון ו מערכת ההםעלה!

למה לא להודות ש המערכת לא בשלה, גם אפל עושה טעיות, היא לא אלוהים. מן הסתם גם הוא עשה טעויות, תראו מה יצא לו בשישה ימים
שנה טובה

הפרדה מבחינת הביקורות.
iOS 6 לא בשלה? תעשה טובה ואל תבלבל את המוח, כי אתה רק מראה שבכלל לא התנסית עם מערכת ההפעלה הזו או לא ירדת לעומקה. מדובר במערכת ההפעלה היציבה ביותר של אפל ששוחררה עד כה וכל אחד מ- 200 הפיצ'רים שלה, בין אם גלויים או נסתרים משפרים את חווית השימוש בה.

החטא היחיד שלה הוא שהיא לא מכילה חידושים מהותיים ומפוצצים.

hbenshal
21/09/12, 14:42
YEH YEH
קצת מקוריות יקירי.
נראה לך האגיב בלי לשדרג?
כנראה הפיצ'רים הנסתרים עושים לך את זה. אז לך תצום ועל בטן ריקה תראה את הדברים קצת אחרת.

zigfried
21/09/12, 14:54
כמו כל מערכת הפעלה בגרסא ראשונה, ה iOS 6 סובל מבעיות.
חוויתי כבר קריסות של המערכת הן בתקופת הבטא, והן במערכת ששוחררה לציבור.
יש בעיות בממשקים שמצד אחד תקנו דברים, אבל שברו דברים ישנים שהסתמכו על אופן הפעולה של iOS 5 ו 4, כמו כן נוספו באגים חדשים לממשקים ישנים.
בקשר ליציבות - iOS 5 שעשה שינויים מרחיקי לכת באופן העבודה של אפליקציות יצר המון בעייות תאימות לאחור - אבל לא זכורות לי קריסות (של מערכת ההפעלה, לא אפליקציות).
iOS 6 מביא גם שינויים גדולים בממשקים (אם כי פחות מ 5), ותוספות שיקח זמן עד שהמפתחים יתחילו להשתמש בהם (אני רק עכשיו מתחיל עם iOS 5...) אבל בינתיים נראה שזוהי המערכת הכי פחות אפויה שיצאה לאפל מעולם.
לא שזה משנה - גרסא 6.1 תצא מתישהוא ותתקן את רוב הבעיות (ב 4 הבעיות הרציניות תוקנו רק ב 4.2) ובינתיים לפי הלוגים שלי, iOS 6 תהיה המערכת עם אחוז השדרוג הגבוה ביותר אי פעם ועם קצב הגידול הכי גדול גם כן - וברור למה: זו עדיין המערכת הכי טובה שיש שם בחוץ.

natish
21/09/12, 17:40
YEH YEH
קצת מקוריות יקירי.
נראה לך האגיב בלי לשדרג?
כנראה הפיצ'רים הנסתרים עושים לך את זה. אז לך תצום ועל בטן ריקה תראה את הדברים קצת אחרת.

לך תשן על האף ואולי אז תקבל קצת תרבות דיון.

niphone
22/09/12, 11:03
"דע מה שתשיב לאייפוניסט" - סדרה של חמישה סרטונים

1:
NMiY1kSTHZw

2:
Ayx4XsBaJBI

3:
fsGQ_xts_Gw

4:
jlPKVWv1WxU

5:
q5A4k1bDV0s

בונוס :-)
vJRoGfvztaw

daga
22/09/12, 11:06
אני אומר דבר אחד או שניים, ראשית אייפון ולא משנה איזה דגם ללא פריצה מבחינתי הוא בגדר בלוק נעול שהוא לא שווה כלום, טלפון ברמה העליונה שחסום לאלפי דברים לא שווה הרבה, שנית אני נמצא כבר בערך שנה וחצי עם מערכת הפעלה 4IOS וכשראיתי את הפיצ'רים שהוסיפו הן במערכת העכשווית והן ב-5 חוץ מלצחוק לא היה לי הרבה אי אפשר להתמודד מול הסידיה ולא משנה מה אפל תכניס... כל מה שהם יכניסו בעתיד רחוק/קרוב אלו דברים שכבר היה ויהיה ולהמציא את הגלגל הם לא יכולים מסקנה- אייפון ללא סידיה לפחות מבחינתי זה מסתכם במכשיר יפה !

eyalco99
23/09/12, 08:07
ראיתי את הסרטונים 1 ו-2 ורני פשוט ללא מילים.
זה תמיד יהיה נכון. מערכת פתוחה שמאפשרת למליוני חברות להטמיע פיצ?רים חדשים תמיד תהיה בעלת אופציות מתקדמות יותר. הרי אין להשוות את כח הפיתוח וההמצאה של אפל לבד מול מיליוני מפתחים בעולם.

niphone
23/09/12, 09:54
מסתבר שגם המכשיר החדש של חברת תפוח מלא בבעיות:
http://mobile.mako.co.il/digital-cellular/iphone/Article-88610b3bebee931006.htm

Or
23/09/12, 10:02
"דע מה שתשיב לאייפוניסט" - סדרה של חמישה סרטונים

אוי niphone אתה כזה כבש, ממש מובל לטווח :)

כל כך התלהבת מעצמך עם הסרטונים האלו מה שפיספסת, מעבר לשקרים שנאמרו שם שחלם הוא הרגיש כל כך רע שתיקן בזמן הסרטון אם תפעיל את ה-Captions, זה שהוא יכול להתחרות בקלות עם הכתב הכי "בכיר" באתרים ישראלים "רצינים" כמו טמקא למשל.

לא הבנת? לא נורא. נעזור לך, נתחיל:
הוא כל כך לא אוהב את האייפון וה-iOS נכון, אז איך יכול להיות שהוא מ-ת על האייפד? סרטון קטן שהופך את כל החסרונות שראינו באייפון ליתרונות לאייפד:
Hjhufve38r0

עכשיו תגיד לי אור יא יצור מנוול ונכלולי, הסרטון הזה ישן מאז יצאו מכשירים כמו הנקסוס 7 שמחסלים את האייפד! וואלה?

IrcPlfUv3Bk

צודק, או שבעצם לא ממש. הוא באמת מאוד התלהב מהנקסוס 7 אבל למה אין השוואה לאייפד? כנראה הוא מעדיף את שניהם הא? iOS ואנדרואיד גרים אחד לצד השני :)

עוד לא השתכנעת שהוא מה שנקרא Link bait או Traffic whore? יעני מפלצת צומי שרק רוצה כזה? הנה סרטון שאולי ישכנע אותך, ראוי לציין שהוא מתייחס לזה שהשדרוג לליון עולה 30$ בתור חיסרון ושקר של אפל שהם אמרו ש-15 אחוז כבר עידכנו לעומת ווינדוס שעולה 100$, לא נגענו:

tk9Lui29q5A

רגע אור כמעט השתכנעתי, אז אתה רוצה להגיד לי שהוא יפרסם כל דבר, לא משנה מה, לא משנה אם זה סותר לחלוטין סרטונים או דיעות קודמות שלו העיקר שיבואו אנשים ויגידו:"אתה צודק" או:"אתה אידיוט!", כן!

5p3l4rJmsKA

לסיכום פאנדרואידים בנות ובנים, אל תאמינו לכל מה שבאינטרנט, בייחוד לא לאנשים כמו Armando Ferreira שרק בא לעשות קופה על החוסר ידע שלכם ואז אנחנו צריכים לסבול, וחבל.

אם נקשר כל זאת לכתבה, נכון ה-iOS 6 היא לא שיפור מטורף כמו 5, אבל גם JB היא כמעט לא שיפור בכלל לעומת ICS, שתי המערכות הגיעו לסוג של רוויה, נקווה זמנית, והם בנתיים מסדרים את מה שיש לפני ה"בום" הבא.

את האייפון 5 אני לא מכיר ולא ראיתי מספיק סרטונים להביא עליו דיעה. מה שכן ראיתי מספור סרטוני נפילה שמראים שהוא כנראה מאוד מאוד עמיד וכן גם מבחן מהירות בינו לבין מכשיר עוצמתי מוכר אחר שגרם לי לחייך ובוא נשאיר את זה ככה :) (ואני מקווה שלא יתייחסו רק לשורה הזאת):cool:

niphone
24/09/12, 00:07
Or
העלתי את הסירטונים סתם כדי להראות עו אפשרויות למערכת הפעלה שונה מזו של אפל.
בלי להיכנס לכל הפרטים אני אתייחס רק לנושא הכפתור חזור שלא קיים במכשירים של אפל,
בשבילי כדי שמערכת הפעלה תיהיה חכמה זה אומר שיש לי כפתור שמאפשר לי לחזור למצב הקודם.
קצת מגוחך שצריך להתקין תוסף מיוחד על מנת לחזור לפעולה אחרונה.
בגדול אפל אלופים בעיצוב, ויש להם מערכת חביבה אבל רחוקה מנוחות,
דבר נוסף שהם עושים מעולה זה שהם "מאלפים" את הלקוחות שלהם.
בכך שהם צריכים להתרגל לכל מיני פעולות לא סטנדרט כמו כפתור חזור שלא קיים,
או שסטיב ג'ובס מלמד את לקוחותיו כיצד לתפוס את המכשיר בגלל שאפל הוציאו לשוק מכשיר
שהקליטה שלו נעלמת כשאוחזים במכשיר בצורה רגילה.
אין לי טעם לנסות להסביר יותר מהדוגמאות הנ"ל כי אתה נימצא במצב של התגוננות.
אני מאחל בסה"כ לכולם להנות עם המכשיר שהם בוחרים אבל טוב לדעת שיש עוד אפשרויות.
סליחה אם נפגעת מהסירטונים :-)

natish
24/09/12, 01:25
בלי להיכנס לכל הפרטים אני אתייחס רק לנושא הכפתור חזור שלא קיים במכשירים של אפל,
בשבילי כדי שמערכת הפעלה תיהיה חכמה זה אומר שיש לי כפתור שמאפשר לי לחזור למצב הקודם.
קצת מגוחך שצריך להתקין תוסף מיוחד על מנת לחזור לפעולה אחרונה.

יש באנדרואיד הרבה יתרונות מול iOS אבל הדוגמא של לחצן האחורה היא לא הטובה ביותר.
מילא השימוש בלחצן היה אחיד בכל האפליקציות, אפילו המובנות אבל מדובר בלחצן שהוא מועד לפורענות. כל אפליקציה משתמשת בלחצן הזה באופן שונה ואתה צריך לנסות לנחש לאין אתה בכלל חוזר.

באפליקציות של iOS הלחצנים הם תוכנתיים ולכן ברור לך יותר לאן אתה חוזר.
אפל אוהבת חווית שימוש אחידה כך שאם למדת איך להשתמש בפיצ'ר מסוים, אז אתה כבר יודע איך להשתמש בו לרוחב. למרבה הצער באנדרואיד זה לא קיים.

בכל אופן הסרטונים האלה נכונים בחלקם אבל לא מעט גם מוטים מההתנסות של המשתמש. הדוגמא שאני הכי אוהב לתת היא חווית השימוש ב- Copy Paste לרוחב מערכת ההפעלה של האנדרואיד לעומת המקבילה לה ב- iOS. נכון אפל הציגה את הפיצ'ר רק אחרי 3 שנים אבל הוא עובד ללא רבב לעומת הביזור שקיים באותו פיצ'ר באנדרואיד. לפעמים צריך להשתמש בלחצן התפריט, לפעמים רק לחיצה ארוכה... קיצר לא אחיד לא ברור ומבלבל.

הדוגמאות הן רבות לכאן ולכאן ובסופו של דבר כל אחד צריך לבחור מה הוא מעדיף, או יותר נכון על מה הוא מוכן להתפשר ותמורת מה. אין מערכת הפעלה אחת שהיא הטובה ביותר, וכמו שציינת יש את זאת שהיא הטובה ביותר עבור המשתמש.

niphone
24/09/12, 01:46
באנדרואיד לחצן חזור מחזיר את המכשיר פעולה אחת אחורה, בכל האפליקציות בצורה אחידה תמיד,
בios הלחצן מופיע בכל אפליקציה במקום אחר במסך.
אם נכנסתי לדואר בios ולחצתי על קישור שנפנה אותי לסירטון ביוטיוב או אתר אינטרנט אני לעולם לא יכול ללחוץ חזור (כי הוא לא קיים), באמנרואיד לוחצים פעם אחת חזור והוא מייד מעלה את האפליקציה הקודמת או פעולה אחרונה. השתמשתי בדוגמה של לחצן חזור כי זה מהפעולות הפשוטות ביותר.
דוגמה נוספת זה לחצן אפשרויות אחיד שקיים בכל אפליקציה.
אם אני נמצא בדפדפן במערכת ios אין לי הגדרות, אני צריך להיכנס להגדרות הראשי ולחפש דפדפן וכמובן זה לא רק בדפדפן, באנדרואיד יש כפתור הגדרות/תפריט שפעול בצורה אחידה בכל אפליקציה,
לזה אני קורה נוחות.
מה שכן אני יכול לומר לזכות אפל זה שהם בהחלט השקיעו בעיצוב
והמערכת שלהם ניראת הרבה יותר יפה מהאנדרואיד הרגיל,
גם האפיקציות שלהם ברב המקרים ניראות הרבה יותר טוב ומושקעות.
ולזה אני קורה חווית שימוש, אנדרוריד ברב המקרים ניראת לא מושקעת בעיצוב.
אבל בכל הנוגע לשימוש ונוחות לאפל יש עוד ללמוד.
אגב ידוע שהם עושים חיים קשים למפתחים ושהם לוקחים רעיונות ממפתחי אפליקציות בסידיה שלא הגנו בזכויות יוצרים כל העבודה שלהם, רואים שחלק מהאפליקציות של סידיה עברו לאפסטור אחרי תקופה ארוכה.
למה אפל עושים חיים קשים, למה צריכים לפרוץ מכשיר כדי לקבל סטטוס בר נורמלי,
או כל מיני דברים פשוטים שקיימים באנדרואיד built in.
בגלל השרירים שאפל עושה לכל העולם הלקוחות שלהם משתמשים במפות ליגה ד'
כי הם החליטו להוציא את המפות של גוגל.

Or
24/09/12, 03:04
האמת היה לי יום די קשה היום ולכן אני די מותש ואין לי כח לפירוט רב והתכתשיות על איזה OS שווה יותר.
רק אומר שפירסמתי את הזסרטונים האלו לא רק עבורך נייפון, אלא עבור כל מה שחשב לקחת אותם (ה-4 שאתה פירסמת) ברצינות.
זה מראה את הצביעות של הכתב והעובדה שהוא רק מחפש טראפיק ומגיבים ועוקבים ותו לו בין אם זה אייפון אנדרואיד או ווינדוס אם זה חם ועושה גלים הוא ידבר על זה ויציג את זה כאלו "אנחנו" ביקשנו ממנו את זה, תיחכום של חמור :)