מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : פרופורציה אינה מילה גסה

RAiNZ
19/09/12, 17:40
אנשים ממשיכים להביע אכזבה מהאייפון החדש ומ-iOS 6 החדשה שצפויה לצאת הערב (ה-19 לספטמבר), למרות שמכשיר האייפון החדש כבר שבר את כל שיאי המכירות בקדם השקתו. מדוע אנשים מאוכזבים, ומה זה אומר לגבי אפל ומתחרותיה? - בהמשך:

"אכזבה", "אכזבה", "אכזבה"...
בכל מקום אני שומע את המילה הזו בהקשר להיצע המחודש של אפל, עד שכבר התחלתי לשאול את עצמי שמא אולי משהו לא בסדר איתי. אולי אני באמת עיוור כמו שאנשים מסויימים אומרים? אולי אני באמת "פאנבויי" שאוכל את מחית התפוחים הרקובה ומאמין כי אני בעצם אוכל קוויאר? - אולי אני צריך להתעורר ולהריח את השטרודל שנשרף? אולי הגיע הזמן להודות ש"אפל מאבדת את זה", או ש"אפל כפי שהיכרנו אותה עד כה מתה עם סטיב ג'ובס"?

אולי בחלומות שלכם...
כל אדם זכאי לדעתו, ומסיבה זו אני מאמין בזכותו של כל אדם להביע את דעתו, גם אם איני מסכים עימה. כמובן, זאת בתנאי שהאדם יודע להביע את דעתו כאדם בר דעת. היופי בדיאלוג ובשיח הוא היכולת להתדיין בצורה מתורבתת ולהציג נקודות מבט שונות על שלל נושאים מגוונים, ולא להיקלע לדפוסי הטחת עלבונות ותת רמה אשר מאפיינים את "תרבות" הדו שיח הישראלי, או בשמה החדש: "תרבות" הטוקבקים.

http://imageshack.us/a/img405/8886/worstbossever.jpg

האמת היא שאני לא מאוכזב מההיצע החדש של אפל. אני לא מאוכזב מהאייפון 5, ואני גם לא מאוכזב מ-iOS 6. בסך הכל, מקצה השיפורים שאנו מקבלים באייפון החדש וב-iOS החדשה הוא אבולוציוני ולא רבולוציוני. העיצוב המהמם של אפל עדיין מככב, ואפל מוכיחה שהיא עדיין מסוגלת לגרום לסמארטפון להיראות כמו מותג יוקרה. iOS 6 משפרת את הביצועים לעומת iOS 5 ומוסיפה פונקציונליות שהייתה חסרה באייפון כבר שנים, לצד שורה של צעדים שנועדו להתרחק מגוגל, אך בד בבד מניעים את מתחרתה הגדולה ביותר של אפל להשקיע יותר באפליקציות שלה ל-iOS. - בשורה התחתונה? זה מצב Win-Win מכל הבחינות.

הדבר היחיד ששמתי לב אליו שאכן שונה באפל בעידן ה"פוסט ג'ובס" לעומת אפל של עידן הג'ובס, הוא - ניחשתם נכון - היעדרו של סטיב ג'ובס. היכן זה מתבטא? - זה מתבטא בעובדה שהמצגת של אפל משעממת לאללה בלעדיו. עם כל הכבוד לטים קוק, יש לו בערך את אותה רמת הכריזמה כמו של צב מצוי, והוא גורם בכך לשאר (שילר, פורסטל, פדריצ'י) להיראות רע. ג'ובס היה כלכך מהפנט בסגנונו (מישהו אמר שדה עיוות המציאות?), שהוא גרם לכל שאר המציגים להיראות טוב יותר. תסתכלו שוב פעם במצגות של אפל מהשנים האחרונות, ואני בטוח שתוכלו לראות בדיוק למה אני מתכוון. הסגנונות של פורסטל, שילר והשאר לא השתנו יותר מידי. זהו ג'ובס שהיה ה"שואו" האמיתי.

אך היעדר היכולת של אפל ליצור את אפקט ה"וואו" הזה נמדד בהרבה יותר מהיעדרו של סטיב ג'ובס. הוא נמדד בצורך הבלתי נלאה של אנשים לחידושים בתחום הסלולר, ובחוסר הבנתם של אותם אי אלו אנשים לגבי העובדה שפריצות דרך טכנולוגיות שכאלו (כפי שהציג האייפון הראשון לכאורה, או האייפון 4) מגיעות רק אחת למספר שנים, ולא בכל שנה. עובדה זו אינה תקפה רק לגבי אפל, אלא גם לגבי מתחרותיה, רק שמתחרותיה (טוב, למעשה, יותר נכון פשוט לומר "גוגל") פועלות בגישה הפוכה משל אפל.

אפל היא חברה אשר מעדיפה לחכות עם שיפורים טכנולוגיים. משל "לטיפש לא מראים חצי עבודה" - כלומר, אפל לא תשיק פיצ'ר טכנולוגי חדש עד שהיא לא בטוחה שהיא יכולה להבטיח חווית שימוש חלקה. היוצא דופן היחיד במשוואה הזו היא סירי, אשר הושקה בגרסאת בטא עם מכשיר האייפון 4S, כי - ובואו נודה בזה - אפל הייתה חייבת מקדם מכירות לאייפון 4S על פני האייפון 4. גוגל לעומתה תשיק פיצ'רים חצי אפויים, ותשתמש בקהילת משתמשיה כבטא טסטרים בעל כורחם. אכן, שתי צורות חשיבה שונות לחלוטין. אפל - "פשוט עובד", גוגל - "בואו נראה איך זה ילך".

http://imageshack.us/a/img269/3708/googleapple.jpg

אני מעדיף לחכות עוד שנה לטכנולוגיה מאשר לקבל אותה חצי אפויה. באופן הזה, אפל משחקת אותה על בטוח. היא לא לוקחת סיכונים. ולמי שחושב שאפל לקחה סיכונים בעבר בקו מוצרי האייפון (למעט ההשקה של המכשיר המקורי), יש ככל הנראה בעיה בזכרון. נשים רגע בצד את האייפון הראשון, ונסתכל על קו האייפונים שבאו לאחר מכן. שום סיכונים מיותרים, הכל מחושב. ומה עם iOS? - כנ"ל, הכל התפתחות אבולוציונית. ואולי זה לא נשמע מרגש במיוחד, אבל בהתחשב בעובדה שאנו יודעים כי טכנולוגיה חדשה לא פשוט נשלפת מהשרוול, אלא מפותחת ומשופרת במהלך כמה שנים לפני שהיא מגיעה לשוק הצרכני - נשאלת השאלה: מה יש לאנשים עם הצורך לריגושים? - כלומר, מה מקור הצורך הבלתי מוסבר הזה לראות משהו ש"יפתיע", משהו שלו "לא ציפו" בכל שנה?

זו התנייה.
זו התנייה של התרבות הצרכנית שאנו חיים בה כיום. הכל חייב להיות גדול יותר, נוצץ יותר, חדש יותר, סמל סטטוס, סמל מין. הכל חייב לגרום לכם להיראות טוב. תסתכלו עלי! - הסמארטפון שלי מסוגל לקלל באמהרית! תסתכלו עלי! - הסמארטפון שלי מסוגל לקלוט שידורי לווין! - תסכלו עליי! - הסמארטפון שלי מסוגל להפעיל את המיקרוגל! תסכלו עליי! - הסמארטפון שלי מסוגל להפעיל את הבידה בבית המלון! - במילים אחרות, מישהו מחנך אתכם, כמו כלבים, לחכות עם הלשון בחוץ בכל שנה ל"משהו מטורף!!!!". ולא, זו לא אפל. לא לבד, לפחות. זו מכונת תעמולה משומנת היטב, של מפרסמים ומשווקים שכל מעיינם בחיים הוא לנסות "להבין" אתכם, "לקרוא אתכם", ואם הם לא מצליחים במשימות הללו, אז הם ינסו "להכתיב" לכם מה הטרנד הכי לוהט. ולפי איך שזה נראה, הם נכשלים נחרצות בסעיפים א' ו-ב', אבל מצליחים ללא עוררין בסעיף ג'.

אני צריך מכשיר שיענה על הצרכים הכי בסיסיים שלי, וימשיך לעשות למעני את אותם הדברים המהפכניים שהוא הציג לראשונה, ושכיום כבר הפכו לשגרת היום שלי. אני לא שוכח כיצד האייפון ייעל את החיים שלו בצורה מטורפת עם דברים כמו אפליקציית לוח השנה, רשימות, מפות, מייל, מצלמה וכו'. אני גם לא שוכח שזהו מכשיר טלפון בראש ובראשונה, אשר מאפשר לי לקבל שיחות והודעות. מעבר לכך, הוא גם מאפשר לי לגלוש ברשת - מה טוב. בכל הקשור לנושאים הללו, האייפון לא השתנה בכלל ברמה הבסיסית מאז יומו הראשון, וטוב שכך. ברמה היותר פרטנית, המכשיר נהיה דק יותר, ארוך יותר, מהיר יותר, יפה יותר ועוצמתי יותר. מה רע? - מה מאכזב?

"מה מאכזב ריינס?! - קבל רשימה!":

"הוא לא מכין קפה!"
אז הוא לא מכין קפה... לא לימדו אתכם שנוזלים וסמארטפונים לא בדיוק הולכים טוב יחד?
"אין בו מקרן!"
למה כמה פעמים היה יוצא לכם כבר להשתמש בו? - ותהיו ריאליים: קחו בחשבון חיי סוללה, קחו בחשבון שיחות נכנסות והודעות נכנסות בזמן שאתם כביכול מקרינים סרט. קחו בחשבון תאורה והפרעות אחרות אשר היו עלולות לפגוע בחווית שימוש אידיאלית של תוכן מוקרן. זאת בכלל בהנחה שאי פעם נראה פיצ'ר שכזה בעולם הסלולר...
"אין בו NFC!"
למה, יש לכם איך להשתמש בשבב כזה בישראל? - יש לו LTE, וגם בזה אין לכם איך להשתמש בינתיים. אז מה, אתם רוצים עוד פיצ'ר חסר תועלת?
"ומה עם פיצ'רים כמו S-Beam וניעור בכדי לבצע (השלם את החסר)?"
מי שבאמת מעוניין בכאלו גימיקים יכול לחכות בסבלנות עד שתשוחרר פריצה מלאה למכשיר האייפון החדש שלו ולהתקין את הפיצ'רים הללו מסידיה. כן, אלו גימיקים, בדיוק כמו סירי. אלו לא פיצ'רים מהפכניים אשר באמת משנים את חייכם ללא היכר. אלו פיצ'רים "חמודים" אשר אתם משתמשים בהם פעם ב... - לא כל יום.

http://imageshack.us/a/img38/8356/steiny.gif

אז גם אצל המתחרות המצב הוא אבולוציה ולא רבולוציה. וזה למעשה מה שבאמת מאכזב אותי, אם רוצים לדבר על אכזבה: כולם מחכים לראות מה אפל תשיק בכדי לתת מענה לכך, אבל ממהרים לקרוא להיצע של אפל "אכזבה". אז אם אפל היא "מאכזבת" וההיצע שלה הוא "אכזבה", והיא זו שמובילה את השוק מבחינת חדשנות (כן כן, זה עוד לא השתנה) - אז מה זה אומר לגבי המתחרות? - נקודה למחשבה. קחו את הכל בפרופורציה חברים, זו עדיין לא מילה גסה.

gididaf
19/09/12, 18:00
http://thebigboss.org/

ביגבוס הוציאו כתבה ממש ממש ממש נכונה לגבי IOS 6
הם אומרים שזה העדכון הכי גרוע שהיה לאפל עד היום והיה צריך לקרוא לו 5.2
אני איתם באותו ראש... וזאת דעתי

בכל מקרה, אחלה כתבה, נהנתי מאוד לקרוא אותה

iDar
19/09/12, 18:32
נהנתי לקרוא כל מילה , התחברתי בעיקר למשפט הזה : "אפל - "פשוט עובד", גוגל - "בואו נראה איך זה ילך".

slava 1982
19/09/12, 18:40
דבר אחד מאכזב אותי שאנחנו כבר באייפון 5 ו IOS6 ועדיין אין בו ספר טלפונים עם מילון T9 למציאת אנשי קשר במהירות ונוחות כמו שעושה התוכנה ISMART DIALER. דבר דיי בסיסי שכלכך חסר לי,במידה וזה היה מובנה ב IOS לא היתי חושב לפרוץ.

wizzy
19/09/12, 18:44
אפל ?הרגילה? את הצרכנים וסחפה אותם לתרבות האפלית (ככה אני קורא לה) ולכן הרבה אנשים מצפים ליותר בכל הכרזה, כבר מזמן אמרתי שבכל מוצר חדש שאפל מוציאה היא מציגה אותו כאילו הוא הראשון מסוגו ולא מתייחסת למה שיצא כבר ומבחינתה הם ?המציאו? את הגלגל...זה שיווק גאוני (גם אצלנו בעבודה עושים את זה חחחח) ולגבי הפיצ?רים שלא נכללו האייפון 5 צודק ריינז , זה עדיין לא קיים ולא רק בישראל לומר יש לי ויש לי זה למתלהבים (וגם ככה זה לא עובד אצל המתחרים) :)

OriAmir
19/09/12, 18:49
אחלה אחלה כתבה רון קלעת בדיוק לדעתי.. !
אנשים תמיד יתאכזבו מאפל כביכול אבל עדיין ימשיכו לקנות ולהנות מהמוצרים שלהם.. טבע האדם להתלונן אין מה לעשות.

adirbd
19/09/12, 19:01
לא ציפיתי שהאייפון ימציא את העולם מחדש. אבל עדיין לדעת חבל שהם לא שמו באייפון NFC, אני מאמין שהם היו מוצאים דרכים יצירתיות להשתמש בו, וחוץ מזה בארץ מתחיל שימוש בNFC שהיה יכול להיות הצלחה ענקית אם אפל הייתה עושה מהלך כזה.(לאפל יש סוג של השפעה לדחוף טכנולוגיות שלא מצליחות להתפתח בעולם)
ולמי שלא יודע יש היום קופות שכבר תומכות בNFC בארץ (הדבר הזה שנקרא PAYPASS ומשתמשים בו במדבקה לטלפון) אומנם מעט אבל יש, ואני מאמין שזה רק יתרחב. בנוסף לכל מי שיש רב-קו, דעו שהוא עובד על NFC, ככה שאפשר היה להישתמש באייפון במקומו או לבדוק כמה נסיעות נשארו בכרטיס.

RAiNZ
19/09/12, 19:05
כתבה טובה, אך סירי זה לא גימיק. זה פיצ'ר מהפכני. מהפכני מאוד אפילו.

באיזו צורה הוא משנה את עולם הטלפונים כפי שהכרנו אותו לפני סירי? - הוא לא. יש לו פוטנציאל להיות מהפכני, אך זו לא אומרת שהוא מהפכני כרגע. נכון לעת עתה, סירי עדיין נחשבת לגימיק ותו לא.

diymantion
19/09/12, 19:07
כתבה נכונה..
השאלה היא מה כבר סמסונג תוציא ? כי הם כרגע הולכים בדיוק לנקודה של אפל רק שאפל הרבה יותר איכותיים.
אז אם המכשיר הבא של סמסונג יהיה גדול יותר, חזק יותר, דק יותר ..הוא יקבל תגובות מהקהל לא שונות משל האייפון (הקהל שדורש סתם יותר מדי ללא פרופורציה)
וכמובן יש גם את גוגל שהזמן יגיד לאן מערכת ההפעלה שלה תלך.

מה שבטוח רענון מערכת ios יהיה שינוי מבורך בקרבנו.

פונטיוס
19/09/12, 19:27
וכמובן יש גם את גוגל שהזמן יגיד לאן מערכת ההפעלה שלה תלך.

לאן גוגל תלך? כמו שמטיאס דוארטה בכבודו ובעצמו מודה (ר' סוף הכתבה) יש לה עדין הרבה עבודה על ליטוש מערכת ההפעלה הנוכחית שלה:

http://www.androidpolice.com/2012/09/18/ux-things-i-hate-about-android/

פונטיוס
19/09/12, 19:33
בעיניך בלבד. אם אנגלית היתה שפת האם שלך אולי היית מדבר אחרת.

LOL מציע, שתעשה שיעורי בית לפני שאתה כותב...

AssafMoraz
19/09/12, 19:38
ריינס ריינס ריינס... בתור כתב בעצמי אני יודע בדיוק מאיפה ההשראה לכתבה הזו. התפוצצת אה? לא נורא זה בסדר, טוב שיש על מה לכתוב וטוב שיש מגיבים מעצבנים כמוני (לא טוען שזה נכתב בגללי) אבל אתה פשוט חייב להבין משהו ידידי, העובדה שאנשים מאוכזבים לא אומרת שהמכירות יפגעו. אנשים יודעים שאפל זה טוב, זה איכותי, אולי משעמם עד כדי פיהוק אבל מספיק טוב עבור הצרכן הממוצע שלא שואף להרחיב את אופקיו ולהסתכל על הדשא הירוק (תרתי משמע) של השכן. חוץ מזה, המכשירים של אפל מספקים את התמורה עבור רוב הצרכים הבסיסיים בצורה מושלמת, ועל כך אין לי מילה רעה לומר. יש גם את סידיה במשוואה הזו אז בכלל תענוג.

יחד עם זאת, iOS 6 היא שדרוג טוב ביחס למה שאפל מספקת ואין מה לצפות ממנה ליותר. כבר הבנתי מזמן שהענקית התפוחית הקופרטינית לא תספק לנו את כל הטוויקים שאנו רוצים, ועל כך גם נאמר: "לא סתם יש ביס בתפוח" הכל ברוח טובה ידידי, הרי אתה כבר מכיר אותי.

אבל יש כמה בעיות

1. אפל הסירה את האפליקציה הרשמית של יוטיוב ב- iOS 6, והאפליקציה של גוגל שבעבר רק הייתה נושא לדיון בפורום (גם אני ואתה דיברנו על הנושא) הספיקה כבר להפוך למציאות, ולמרות שמדובר באפליקציה מצוינת שבדקתי בעצמי מכף רגל ועד ראש, עדיין האיכות שלה ושל כל אפליקציה אחרת שיש לסידיה\אפסטור להציע, לא מציגה לנו איכות טובה כמו בזו המובנית של אפל שנמצאת במכשירי ה- iOS מאז ועד היום בערב, בעוד כחצי שעה מעכשיו ליתר דיוק...

2. אפליקציות המפות הוסרה ויש כאלו (הרוב לדעתי) שמעדיפים את המפות של גוגל ולמעשה זה נראה יותר כמו הרעת תנאים. יחד עם זאת, יכול מאוד להיות שאני טועה בסוגיה הזו לפחות ונתי כבר הסביר לי בעבר משהו בנושא, כך שאני מסתמך על חוות דעתו כרגע בעיניים עצומות כי אין לי אפשרות או רצון לבדוק את העניין כרגע (מצריך שדרוגים והתעסקויות).

בגדול מכשיר האייפון 5 נראה אותו הדבר כמו ה- 4S רק קצת ארוך יותר ועם נגיעות קטנות מאוד בעיצוב. מחבר הברק החדש עושה רושם של מחבר מגניב, בעיקר כשהוא מסוגל להתחבר משני צדדיו, אך הדבר יפגע כספית בהמון משתמשים שיאלצו לרכוש ציוד חדש בהמון כסף ואני זוכר היטב שציינת כי אחת הסיבות למכירת האנדרואיד שלך מדגם ה- HTC One X הוא בגלל שאתה מושקע בעולם של אפל בהמון כסף. בעיה לא? אלא אם המתאמים יתחברו בהצלחה למכשירים שלך, זה באמת תלוי בציוד עצמו, הרי אי אפשר לחבר מתאם לכל אביזר בגלל מגבלות טכניות כאלו ואחרות.

אז מה כן קיבלנו? אייפון ארוך יותר במקום שאפל תגדיל אותו Edge 2 Edge ויש דברים כאלו, אם HTC מסוגלת אז ענקית התפוח לא תצליח? איך יכול להיות דבר כזה? :rolleyes:

קיבלנו מכשיר מהיר יותר בדיוק כמו שכל חברה אחרת מוציאה. הרי ה- SGS III שהושק לפני 4 חודשים בערך, חלש מהאייפון 5 לפחות לפי הבדיקות שנערכו בכ- 40 נקודות בלבד כך שאין לעניין הזה ממש משמועות, תהיה בטוח שה- SGS 4 או איך שלא יקראו לו יהיה חזק יותר אבל באמת שהנושא הזה לא משנה, אמנם זה עולה ברחבי הבלוגוספירה מטבע הדברים ואף עלה לאתר שלכם, אבל אני לא נאחז בזה אלא שאני מציין את זה כפרט סטנדרטי שמגיע עם כל מכשיר היום.

מה עוד? אני כבר לא זוכר, 3 מיקרופונים, כאילו דה.... אוקי, סבבה. אבל מה עוד? שיעמום אחי. ועכשיו אני אזכיר לך שלפני שנה בדיוק כשיצא ה- 4S אמרת בפוסט שרשמת אם אני זוכר נכון ממש כמה שעות לאחר האירוע, שהמבחן האמיתי של אפל הוא בשנה הבאה (השנה הזו הגיע ידידי) ואם אפל לא תחדש, כנראה שהיא תתחיל בנפילה! אני זוכר את זה טוב ידידי, אז כן, השנה הזו הגיע וקיבלנו 4SSS לא אייפון 5 ולא אייפון 6! שנתיים ברצף.

עכשיו בוא תספר לי ידידי, מה כל כך מיוחד באייפון 5 למעט המסך? בוא נשווה אותו ל- 4S, איזה הבדלים יש לך חוץ מהמסך? אני מחכה אחי כי אני באמת מעוניין לשמוע. אגב, אתה מתכנן לשדרג? אם לא הייתה לך קומבינה של הבאת המכשיר בזול האם עדיין היית רוכש? פרט, נמק והסבר!

ymeiner
19/09/12, 19:50
ריינס ריינס ריינס... בתור כתב בעצמי אני יודע בדיוק מאיפה ההשראה לכתבה הזו. התפוצצת אה? לא נורא זה בסדר, טוב שיש על מה לכתוב וטוב שיש מגיבים מעצבנים כמוני (לא טוען שזה נכתב בגללי) אבל אתה פשוט חייב להבין משהו ידידי, העובדה שאנשים מאוכזבים לא אומרת שהמכירות יפגעו. אנשים יודעים שאפל זה טוב, זה איכותי, אולי משעמם עד כדי פיהוק אבל מספיק טוב עבור הצרכן הממוצע שלא שואף להרחיב את אופקיו ולהסתכל על הדשא הירוק (תרתי משמע) של השכן. חוץ מזה, המכשירים של אפל מספקים את התמורה עבור רוב הצרכים הבסיסיים בצורה מושלמת, ועל כך אין לי מילה רעה לומר. יש גם את סידיה במשוואה הזו אז בכלל תענוג.

יחד עם זאת, iOS 6 היא שדרוג טוב ביחס למה שאפל מספקת ואין מה לצפות ממנה ליותר. כבר הבנתי מזמן שהענקית התפוחית הקופרטינית לא תספק לנו את כל הטוויקים שאנו רוצים, ועל כך גם נאמר: "לא סתם יש ביס בתפוח" הכל ברוח טובה ידידי, הרי אתה כבר מכיר אותי.

אבל יש כמה בעיות

1. אפל הסירה את האפליקציה הרשמית של יוטיוב ב- iOS 6, והאפליקציה של גוגל שבעבר רק הייתה נושא לדיון בפורום (גם אני ואתה דיברנו על הנושא) הספיקה כבר להפוך למציאות, ולמרות שמדובר באפליקציה מצוינת שבדקתי בעצמי מכף רגל ועד ראש, עדיין האיכות שלה ושל כל אפליקציה אחרת שיש לסידיה\אפסטור להציע, לא מציגה לנו איכות טובה כמו בזו המובנית של אפל שנמצאת במכשירי ה- iOS מאז ועד היום בערב, בעוד כחצי שעה מעכשיו ליתר דיוק...

2. אפליקציות המפות הוסרה ויש כאלו (הרוב לדעתי) שמעדיפים את המפות של גוגל ולמעשה זה נראה יותר כמו הרעת תנאים. יחד עם זאת, יכול מאוד להיות שאני טועה בסוגיה הזו לפחות ונתי כבר הסביר לי בעבר משהו בנושא, כך שאני מסתמך על חוות דעתו כרגע בעיניים עצומות כי אין לי אפשרות או רצון לבדוק את העניין כרגע (מצריך שדרוגים והתעסקויות).

בגדול מכשיר האייפון 5 נראה אותו הדבר כמו ה- 4S רק קצת ארוך יותר ועם נגיעות קטנות מאוד בעיצוב. מחבר הברק החדש עושה רושם של מחבר מגניב, בעיקר כשהוא מסוגל להתחבר משני צדדיו, אך הדבר יפגע כספית בהמון משתמשים שיאלצו לרכוש ציוד חדש בהמון כסף ואני זוכר היטב שציינת כי אחת הסיבות למכירת האנדרואיד שלך מדגם ה- HTC One X הוא בגלל שאתה מושקע בעולם של אפל בהמון כסף. בעיה לא? אלא אם המתאמים יתחברו בהצלחה למכשירים שלך, זה באמת תלוי בציוד עצמו, הרי אי אפשר לחבר מתאם לכל אביזר בגלל מגבלות טכניות כאלו ואחרות.

אז מה כן קיבלנו? אייפון ארוך יותר במקום שאפל תגדיל אותו Edge 2 Edge ויש דברים כאלו, אם HTC מסוגלת אז ענקית התפוח לא תצליח? איך יכול להיות דבר כזה? :rolleyes:

קיבלנו מכשיר מהיר יותר בדיוק כמו שכל חברה אחרת מוציאה. הרי ה- SGS III שהושק לפני 4 חודשים בערך, חלש מהאייפון 5 לפחות לפי הבדיקות שנערכו בכ- 40 נקודות בלבד כך שאין לעניין הזה ממש משמועות, תהיה בטוח שה- SGS 4 או איך שלא יקראו לו יהיה חזק יותר אבל באמת שהנושא הזה לא משנה, אמנם זה עולה ברחבי הבלוגוספירה מטבע הדברים ואף עלה לאתר שלכם, אבל אני לא נאחז בזה אלא שאני מציין את זה כפרט סטנדרטי שמגיע עם כל מכשיר היום.

מה עוד? אני כבר לא זוכר, 3 מיקרופונים, כאילו דה.... אוקי, סבבה. אבל מה עוד? שיעמום אחי. ועכשיו אני אזכיר לך שלפני שנה בדיוק כשיצא ה- 4S אמרת בפוסט שרשמת אם אני זוכר נכון ממש כמה שעות לאחר האירוע, שהמבחן האמיתי של אפל הוא בשנה הבאה (השנה הזו הגיע ידידי) ואם אפל לא תחדש, כנראה שהיא תתחיל בנפילה! אני זוכר את זה טוב ידידי, אז כן, השנה הזו הגיע וקיבלנו 4SSS לא אייפון 5 ולא אייפון 6! שנתיים ברצף.

עכשיו בוא תספר לי ידידי, מה כל כך מיוחד באייפון 5 למעט המסך? בוא נשווה אותו ל- 4S, איזה הבדלים יש לך חוץ מהמסך? אני מחכה אחי כי אני באמת מעוניין לשמוע. אגב, אתה מתכנן לשדרג? אם לא הייתה לך קומבינה של הבאת המכשיר בזול האם עדיין היית רוכש? פרט, נמק והסבר!

אסף, אוי אסף, כל העניין הזה כבר מתחיל להיות פטתי. למה אתה צריך להוכיח את חוזק הפח של הרובוט הירוק? מה רע לך עם אנשים שמרוצים מהאייפון החדש? למה זה כ?כ כואב לך? למה כל כתבה על אייפון מתבטאת אצלך כמתקפה ישירה על אנדרואיד?

האפליקציה של יוטיוב החדשה הרבה יותר טובה מקודמתה האפלית.

העניין עם המפות הוא בחזקת - מי הזיז את הגבינה שלי. כמה שאני אתגעגע לסטריט וויו, אני יותר שמח עם הturn by turn שגוגל סרבה בתוקף להביא לאייפון כדי ליצור יתרון טכנולוגי אינסטנט. אז שילכו להתווקווק בגוגל, אנחנו נסתדר עם מפות מסוג אחר ונתרגל אליהן. מקסימום, הולכים למחשב ורואים את מה שצריך.

מוטורולה לא ממהרת להחליף את עיצוב המכשירים שלה, סמסונג עשו זאת כדי שעורכי הדין יירגעו. מה יקרה אם הs4 יגיע באותו עיצוב, גם אז תדבר באותה צורה?

תרים את עצמך מהמגמתיות! זה נמוך נמוך נמוך!

ltzik
19/09/12, 20:01

אבל יש כמה בעיות

אני מסכים כמעט עם כל מה שאמרת, אבל אל תשכח שאתה במגרש הביתי של אפל ולזה נועד אתר iPhone. אל תצפה שמישהו יסכים איתך כאן. תפרסם את זה ב-iAndroid ותקבל תשואות.
לדעתי, האייפון 5 הוא האייפון הכי טוב(משפט גאוני אה?), אנשים שאוהבים את האייפון ילכו עליו, אבל אפל לא עשתה משהו שיגרום לבעלי אנדרואיד לעבור וכאן נמצאת הבעיה.

RAiNZ
19/09/12, 20:07
בעיניך בלבד. אם אנגלית היתה שפת האם שלך אולי היית מדבר אחרת.
שאל את לקויי הראייה, קטועי האצבעות והידיים לא עלינו ואת כל מי שנוהג בשני ידיים ורוצה משהו מהאייפון שלו. סירי מבטאת היטב את רוחו של סטיב ג'ובס והיא גם נזקפת לזכותו בעיניי כלא פחות מהפכנית ממסך המגע ושאר הדברים וימים יגידו ויוכיחו זאת.

פחחח... אנגלית היא למעשה שפת האם שלי. לא לחינם אמר לך פונטיוס לעשות שיעורי בית. כל הלקויים וקטועים הללו שאתה מדבר עליהם לא מעניינים אותי (סליחה אם זה נשמע קר), ולא את המשתמש הממוצע שלטעמו סירי היא גימיק ותו לא.

אתה יודע מאיפה הגיעה ההשראה לכתבה הזו? אתה בטוח? - לא נראה לי.
כי אני לא ציינתי בשום מקום אם המכירות יפגעו או לא, אך העובדה שהמכשיר אכן ישבור את שיאי השוק היא אכן הוכחה לכך שכינויים (אכזבה) לחוד, ומציאות לחוד. מגיבים מעצבנים כמוך? - הדבר היחיד המעצבן שקשור אליך זו העובדה שאתה מרשה לעצמך להתבטא פה בצורה שבה אינך מעז להתבטא בארגז החול שלך. כלומר, אתה בא לפה לחרבן לנו בארגז החול עם תגובות לוחמניות על טיבו של הדשא של השכן, גם בנושאים שכלל לא קשורים לכך. שים לב למגמתיות שלך, כי היא מתבטאת בכמה פנים.

שים לב להדגשים שהוספתי. "לנו", "אותי". נתי כבר מזמן העיר לך על זה, וגם אני הוספתי על כך, אך אתה בשלך: מה שנוח לך ומתאים לך אינו משקף את מה שנכון לשאר העולם. אני יודע טוב מאוד למשל, שאפל בחיים לא תוסיף את הדברים הללו, ושאאלץ לפרוץ את המכשיר שלי ולהתקינם בעצמי. אני יודע שתמיד תהיה פריצה, ואני יודע שתמיד אפרוץ. מבחינתי פריצה היא פשוט חלק בלתי נפרד מהאקוסיסטם של אפל, אך עם זאת אני מוצא את עצמי כיום בתור מינימליסט בכל הקשור לדברים שאני מתקין על האייפון שלי. מדוע? - אולי זה הגיל, אבל אני לא מוצא טעם בלהתקין דברים שאיני משתמש בהם על בסיס יומי.

מה אתה מחרטט? - האפליקציה שגוגל שחררה הרבה יותר טובה מהזבל המובנה הזה שגוגל שמה ב-iOS כל השנים הללו. וזה המהלך של אפל להוציא את גוגל מ-iOS, הוא שהעיר את גוגל וגרם לה לשחרר אפליקציה איכותית יותר. מתערב איתך שתוך כמה שבועות כבר יהיה תוסף שיאפשר לך לעשות שימוש באפליקציית היוטיוב מהאפסטור כמובנה. אגב התערבויות, מתי אתה מראה לנו סרטון שבו אתה שותה, אי לכך שהפסדת בהתערבות על גודלו של מסך האייפון?

אם אפל לא הייתה מעיפה את המפות של גוגל, היינו נשארים עם אפליקציה שאין בה אפילו חיווי קולי, כאשר למקבילה האנדרואידית יש חיווי קולי במפות כבר מלפני שנתיים. עכשיו גוגל פתאום קולטת שהיא איבדה את צינור ההזנה אל משתמשי הפלטפורמה הכי רווחית שלה (iOS, אהמ... TrollFace :rolleyes:), ועכשיו היא תוציא אפליקציית מפות משופרת ל-iOS. רק מר מורז ועוד מספר מוכי ירח שכמותו חושבים שמדובר בצעד שגוי... המציאות מכם והלאה.

בטח מושקע, אבל לא רק. נוח לי. וזו הנקודה. לא משנה כמה השתמשתי במכשירים אחרים, הם לא התקרבו להיות נוחים לי כמו ההיצע של אפל, משום בחינה. היו דברים שנהניתי מהם יותר מאשר מבאייפון, אבל הם לא הספיקו על מנת לגרום לי לשקול ברצינות לעבור צד. מה הבעיה עם הכבל, אני לא מבין? אז משקיעים עוד איזה 30 דולר באיביי, ושלום על ישראל - יש לך את כל הציוד ההיקפי הנלווה שאתה צריך. מאה שקל, כולה. מתבכיינים לי פה על ציוד נלווה כמו שלא מתבכיינים לי פה (ואמורים להתבכיין) על המחירים של הדלק בישראל... קצת פרופורציה.

אם כך, כנראה שאתה באמת רוצה לצאת מושפל קבל עם ועדה: אייפון 4SSS ימכור יותר מאשר כל מכשיר בשוק חביבי. ומה יהיה התירוץ שלך אז? האם תמהר להאשים את "הכבשים"? אה? או אולי תפיל את האשמה גם על "אנשי השיווק"? - בקיצור, כבר אמרתי לך - תפסיק לחרבן לי בארגז חול, ותתחיל להתנהג פה כמו שאתה מתנהג בבית, כי למקרה ואף אחד לא אמר לך - עכשי אני אומר לך: אותם החוקים חלים עליך גם פה. זה בסופו של דבר גם לטובתך, נוכח השטויות שיוצאות לך מקצות האצבעות.

מה כלכך מיוחד בגלקסי אס 3? - סיים שיט חביבי. אז אתה יכול לומר בדיוק את אותו הדבר לגבי סמסונג, אבל אתה יודע מה באמת עצוב? - שסתם-שוונג וכל שאר החברות מחכות לראות מה אפל תשיק על מנת שידעו כיצד ליישר קו. כלומר, אפל עדיין זו שמובילה את החדשנות בשוק. אז אם אפל משעממת ולא חדשנית, אך היא זו שמובילה את השוק, מה זה אומר לגבי כל האחרות?

אבל רגע, אני מדבר על חדשנות עם בן אדם שקנה מכשיר עם מצלמה 5 מגהפיקסל כאשר השוק כבר היה מוצף במכשירים בעלי מצלמת 8 מגהפיקסל, ואני מצפה מאדם אשר טען שאפל לא תשיק מכשיר עם מסך 4 אינץ' להבין איך היא למעשה פועלת מבחינה אסטרטגית... טעות שלי... :rolleyes:

אופס... מכה מתחת לחגורה? :rolleyes:

RAiNZ
19/09/12, 21:04
רון אחי יש לי הרגשה שאתה עצבני...;)
אין על מה. כולם יודעים שאין שום מכשיר ברמת הייצור והגימור הזאת וכולם זה אומר כולם.
כבר הצהרתי שאני מתכוון לשדרג לאייפון 5 ולדעתי אין כאן שום אכזבה זה מכשיר מדהים, דק וקל וכמו שאומרים המבקרים "קרוב לשלמות".
אבל אין באמת מכשיר מושלם וכשיש מה לבקר אז יש מה לבקר.
אנו באוירת החגים וכיף להתדיין כאן על כל החידושים אבל בוא באמת נשמור על פרופורציה.;)

על מה שאינך מסכים - we can agree to disagree.
על כל השאר אין מה לומר.

לגבי מה שרשום לעיל:
אני לא עצבני, פשוט אין לי סבלנות לשטויות. אני אלרגי לשטויות, וזה גורם לי להתפרצויות כמו התגובה האחרונה למורז. בטח שיש מה לבקר - בכל המכשירים, בכל החברות, ובכל מצב. אך מציאות לחוד וגחמות פאנדרואידיות לחוד, ומורז מהלך פה על חבל דק ביותר, ומתנהג בצורה שהוא לא מעז להתנהג בה באתר הבית שלו. אז אם באווירת החגים עסקינן, כדאי למישהו פה לעשות ניקיון חג בעליית הגג ולהבין שאם בבית לא שמים רגליים על השולחן, אז אדרבא גם אצל השכן לא עושים זאת.

מעבר לכך, חג שמח ומועדים לשמחה, וחתימה טובה לכולם.

AssafMoraz
19/09/12, 21:10
אתה יודע מאיפה הגיעה ההשראה לכתבה הזו? אתה בטוח? - לא נראה לי.
כי אני לא ציינתי בשום מקום אם המכירות יפגעו או לא, אך העובדה שהמכשיר אכן ישבור את שיאי השוק היא אכן הוכחה לכך שכינויים (אכזבה) לחוד, ומציאות לחוד. מגיבים מעצבנים כמוך? - הדבר היחיד המעצבן שקשור אליך זו העובדה שאתה מרשה לעצמך להתבטא פה בצורה שבה אינך מעז להתבטא בארגז החול שלך. כלומר, אתה בא לפה לחרבן לנו בארגז החול עם תגובות לוחמניות על טיבו של הדשא של השכן, גם בנושאים שכלל לא קשורים לכך. שים לב למגמתיות שלך, כי היא מתבטאת בכמה פנים.

טעות! אני עושה זאת גם בארגז החול שלי ואם היית נכנס מידי פעם להסתכל (ואני אף שולח לך במייל) היית יודע זאת :rolleyes:

עכשיו שוב: כפי שציינתי ויש כאן גם מגיב שהגיב לפניך והסכים איתי על כך, האכזבה לא בהכרח תמנע את המכירות. כמו שציינתי קודם לכן, מי שרגיל לאייפון ירכוש אייפון חדש יותר במידה ויש לו את הכסף לכך, אך אין זה אומר שהוא לא ציפה ליותר. תכלס, אתה בעצמך ציפיתי ליותר בשנה שעברה כנראה ששכחת...

שים לב להדגשים שהוספתי. "לנו", "אותי". נתי כבר מזמן העיר לך על זה, וגם אני הוספתי על כך, אך אתה בשלך: מה שנוח לך ומתאים לך אינו משקף את מה שנכון לשאר העולם. אני יודע טוב מאוד למשל, שאפל בחיים לא תוסיף את הדברים הללו, ושאאלץ לפרוץ את המכשיר שלי ולהתקינם בעצמי. אני יודע שתמיד תהיה פריצה, ואני יודע שתמיד אפרוץ. מבחינתי פריצה היא פשוט חלק בלתי נפרד מהאקוסיסטם של אפל, אך עם זאת אני מוצא את עצמי כיום בתור מינימליסט בכל הקשור לדברים שאני מתקין על האייפון שלי. מדוע? - אולי זה הגיל, אבל אני לא מוצא טעם בלהתקין דברים שאיני משתמש בהם על בסיס יומי.

אבל דאגתי לציין שאני יודע שזה לא הסגנון של אפל. השלמתי עם זה כבר מזמן.

מה אתה מחרטט? - האפליקציה שגוגל שחררה הרבה יותר טובה מהזבל המובנה הזה שגוגל שמה ב-iOS כל השנים הללו. וזה המהלך של אפל להוציא את גוגל מ-iOS, הוא שהעיר את גוגל וגרם לה לשחרר אפליקציה איכותית יותר. מתערב איתך שתוך כמה שבועות כבר יהיה תוסף שיאפשר לך לעשות שימוש באפליקציית היוטיוב מהאפסטור כמובנה. אגב התערבויות, מתי אתה מראה לנו סרטון שבו אתה שותה, אי לכך שהפסדת בהתערבות על גודלו של מסך האייפון?

למה מחרטט? דאגתי לציין שהאפליקציה מצוינת (תגיד, בכלל קראת את מה שרשמתי?!:confused:) ושהיא טובה מכל הבחינות למעט האיכות שלזה אין טוויק כי גם על WIFI זה לא מציג את אותה האיכות הטובה שהייתה באפליקציה הקודמת. בקיצור, אין HD ואין נעליים. אפילו HQ לא מוצג כמו שצריך, הכל על מסך קטן יותר. עכשיו מי מחרטט? אתה רוצה סרטון השוואה? בחייאט רון, תעשה את שיעורי הבית שלך כי כאן זו כבר עובדה מוכחת, אין אפילו על מה להתווכח כאן ואני בהחלט מסוגל לספק הוכחה אם אתה לא תסכים איתי. אגב, תתעדכן ידידי, אמנם אני לא בעולם הזה באופן יומיומי, אבל כבר לפני שבועיים יצא טוויק שמאפשר את זה :p

http://cydiaupdates.net/pkg/ws.hbang.ytopener

לגבי הסרטון אז מתי שניפגש אתה מצלם אותי עם המצלמה הפנורמית של האייפון 5 הולך? אני רציני אחי, בכיף, יש לך אישור ממני להעלות את הכתבה עם סיפור אישי שלך והוידאו שלי בפומבי לעיני כולם, אני לוקח את זה בכיף ואם הייתי מפסיד הייתי שותה איתך בשביל הספורט אחי, אתה כנראה לא מכיר אותי עד הסוף, מאכזב...

אם אפל לא הייתה מעיפה את המפות של גוגל, היינו נשארים עם אפליקציה שאין בה אפילו חיווי קולי, כאשר למקבילה האנדרואידית יש חיווי קולי במפות כבר מלפני שנתיים. עכשיו גוגל פתאום קולטת שהיא איבדה את צינור ההזנה אל משתמשי הפלטפורמה הכי רווחית שלה (iOS, אהמ... TrollFace :rolleyes:), ועכשיו היא תוציא אפליקציית מפות משופרת ל-iOS. רק מר מורז ועוד מספר מוכי ירח שכמותו חושבים שמדובר בצעד שגוי... המציאות מכם והלאה.

לא אמרתי שאני חושב שזה לא טוב, ציינתי את דעתם של רבים מהגולשים אפילו בארצות הברית, יש המון כתבות על כך ואפילו הרפו של BigBoss יצאו בהצהרה שלא כדאי לשדרג דווקא מהסיבות האלו. נראה לי שהרפו הזו ממוקמת בארצות הברית לא? אתה אמור לדעת יותר טוב ממני :rolleyes:

בטח מושקע, אבל לא רק. נוח לי. וזו הנקודה. לא משנה כמה השתמשתי במכשירים אחרים, הם לא התקרבו להיות נוחים לי כמו ההיצע של אפל, משום בחינה. היו דברים שנהניתי מהם יותר מאשר מבאייפון, אבל הם לא הספיקו על מנת לגרום לי לשקול ברצינות לעבור צד. מה הבעיה עם הכבל, אני לא מבין? אז משקיעים עוד איזה 30 דולר באיביי, ושלום על ישראל - יש לך את כל הציוד ההיקפי הנלווה שאתה צריך. מאה שקל, כולה. מתבכיינים לי פה על ציוד נלווה כמו שלא מתבכיינים לי פה (ואמורים להתבכיין) על המחירים של הדלק בישראל... קצת פרופורציה.

שוב פעם אחי, אתה לא קוראאאאאאאאאאאאאאאאאאא! ציינתי שאת רוב הבעיות בנושא אפשר לפתור, אבל יש מכשירים שאי אפשר להכניס להם מתאם וכבר הצגתי בעבר כמה כאלו, למה אתה לא קורא את מה שאני רושם וישר מתקיף? לא מתאים לך.

אם כך, כנראה שאתה באמת רוצה לצאת מושפל קבל עם ועדה: אייפון 4SSS ימכור יותר מאשר כל מכשיר בשוק חביבי. ומה יהיה התירוץ שלך אז? האם תמהר להאשים את "הכבשים"? אה? או אולי תפיל את האשמה גם על "אנשי השיווק"? - בקיצור, כבר אמרתי לך - תפסיק לחרבן לי בארגז חול, ותתחיל להתנהג פה כמו שאתה מתנהג בבית, כי למקרה ואף אחד לא אמר לך - עכשי אני אומר לך: אותם החוקים חלים עליך גם פה. זה בסופו של דבר גם לטובתך, נוכח השטויות שיוצאות לך מקצות האצבעות.

חזרתי על זה מספר פעמים ואחזור שוב: אכזבה לא אומרת שלא ירכשו את המוצר. אנשים מאוכזבים כי ציפו ליותר, אבל הם עדיין מעדיפים את האייפון מהסיבות שלהם, ומי שהאייפון מתאים לו פשוט ירכוש אותו אך הוא ציפה ליותר. זה לא אמור להשפיע על המכירות. יש גם את הלא מאוכזבים ויש גם את אלו שרוכשים אותו כסמארטפון הראשון שלהם או שרוצים לשנות פאזה ולעבור ל- iOS מאנדרואיד בדיוק כפי שאני עשיתי רק הפוך.

מה כלכך מיוחד בגלקסי אס 3? - סיים שיט חביבי. אז אתה יכול לומר בדיוק את אותו הדבר לגבי סמסונג, אבל אתה יודע מה באמת עצוב? - שסתם-שוונג וכל שאר החברות מחכות לראות מה אפל תשיק על מנת שידעו כיצד ליישר קו. כלומר, אפל עדיין זו שמובילה את החדשנות בשוק. אז אם אפל משעממת ולא חדשנית, אך היא זו שמובילה את השוק, מה זה אומר לגבי כל האחרות?

אתה רואה? סתם שוונג, אתה פשוט שונא אותם בדם אחי. זה לא יעזור, אני לא אכנס לזה כאן ואם נושא השיחה ימשיך, אני אמנה לך את כל היתרונות שלו ומה שמיוחד בו לעומת המכשירים של אפל.

אבל רגע, אני מדבר על חדשנות עם בן אדם שקנה מכשיר עם מצלמה 5 מגהפיקסל כאשר השוק כבר היה מוצף במכשירים בעלי מצלמת 8 מגהפיקסל, ואני מצפה מאדם אשר טען שאפל לא תשיק מכשיר עם מסך 4 אינץ' להבין איך היא למעשה פועלת מבחינה אסטרטגית... טעות שלי... :rolleyes:

מה הקשר? רכשתי מכשיר עם 5 מגה פיקסל כי העדפתי לרכוש את הנקסוס. הרי גם אתה וגם נתי ורבים אחרים הסכימו איתי על כך, רף היתרונות של הנקסוס עולה על החסרונות (מצלמה במקרה שלנו) והיא מצלמת לי דווקא לא רע בכלל. להעלות כמה תמונות? :rolleyes:

SnoXx
19/09/12, 21:15
שיפור קטן ל4S...
דיי כל הזמן הם עושים אותם יותר מהירים כבר לא מרגישים הבדל זה עניין של שנייה שתיים... וגם מה הקטע של לעשות את האייפון דק יותר וארוך יותר ? סתם בזבוז כסף לדעתי עדיף לקנות 4S / להישאר איתו כי אני לא רואה שינוי גדול בינהם ולחכות להמצאה הבאה של אפל בתחום הסלולר

ymeiner
19/09/12, 21:16
אז אם אתה עושה את זה בפורום השני, תמשיך לעשות את זה בפורום השני אבל פה בפורום, מה שרון ואני מנסים להגיד לך כבר המון זמן, זה לא מקובל.

לך תחרב את הפורום השני ותשאיר אותנו פה לבד טוב?

AssafMoraz
19/09/12, 21:17
שיפור קטן ל4S...
דיי כל הזמן הם עושים אותם יותר מהירים כבר לא מרגישים הבדל זה עניין של שנייה שתיים... וגם מה הקטע של לעשות את האייפון דק יותר וארוך יותר ? סתם בזבוז כסף לדעתי עדיף לקנות 4S / להישאר איתו כי אני לא רואה שינוי גדול בינהם ולחכות להמצאה הבאה של אפל בתחום הסלולר

מחזק אותך במאה אחוז, אתה בעולם של אפל וחושב כך אבל אותי מתקיפים, את זה שמזמן כבר הרים ידיים.

אז אם אתה עושה את זה בפורום השני, תמשיך לעשות את זה בפורום השני אבל פה בפורום, מה שרון ואני מנסים להגיד לך כבר המון זמן, זה לא מקובל.

לך תחרב את הפורום השני ותשאיר אותנו פה לבד טוב?

סליחה ידידי, אני מביע את דעתי כי כאן אפשר לנהל דיונים. כאן זה פורום ולא בלוג ואפשר לעשות זאת בצורה נוחה, אני מודה! זה שאני כותב באתר אחר, לא מונע ממני מלנהל דיונים ואני גם לא רואה שאני היחיד. ראה תגובה של sNoXx כדוגמה. כל עוד שאני לא מקלל ורק מביע את דעתי, אני לא רואה מה פסול כאן בדיוק...

ymeiner
19/09/12, 21:20
אסף, אנחנו לא מתקיפים אותך, אתה זה שגורם לאווירה לא נעימה. הבננו שאתה לא אוהב את האייפון החדש. הבננו את הסיבות (שחלקן קצת הזויות) אתה יכול להפסיק לחזור על זה בכל פוסט אפשרי בבקשה?

AssafMoraz
19/09/12, 21:23
אסף, אנחנו לא מתקיפים אותך, אתה זה שגורם לאווירה לא נעימה. הבננו שאתה לא אוהב את האייפון החדש. הבננו את הסיבות (שחלקן קצת הזויות) אתה יכול להפסיק לחזור על זה בכל פוסט אפשרי בבקשה?

לא! לכל כתבה זכותו של אדם (וזה לא משנה שזה אני כרגע) להביע את דעתו. קראתי את הכתבה, אהבתי את סגנון הכתיבה, אבל לא אהבתי את האמור בה. להזכירך, גם לפני המעבר דיברתי כנגד אפל איפה שמגיע לה. תעשה לי טובה, תסתכל בבקשה בתגובתי הראשונה בפוסט זה (קח לך כמה דקות טובות) ברצינות ירון, ותגיד לי אם כל מה שאמרתי היה כנגד אפל? איפה שצריך לשבח אני יודע לעשות זאת, פשוט אתם נדלקים כמו אש ואז מתחילה מלחמה. רון בכלל לא קרא את מה שאמרתי עד הסוף ולכן הגבתי בקצרה כדי לא לנהל מגילות, כבר למדתי את זה מפעם שעברה.

האמת כואבת לפעמים אבל צריך לדעת להתמודד.

RAiNZ
19/09/12, 21:32
עכשיו שוב: כפי שציינתי ויש כאן גם מגיב שהגיב לפניך והסכים איתי על כך, האכזבה לא בהכרח תמנע את המכירות. כמו שציינתי קודם לכן, מי שרגיל לאייפון ירכוש אייפון חדש יותר במידה ויש לו את הכסף לכך, אך אין זה אומר שהוא לא ציפה ליותר. תכלס, אתה בעצמך ציפיתי ליותר בשנה שעברה כנראה ששכחת...

אתה רואה? סתם שוונג, אתה פשוט שונא אותם בדם אחי. זה לא יעזור, אני לא אכנס לזה כאן ואם נושא השיחה ימשיך, אני אמנה לך את כל היתרונות שלו ומה שמיוחד בו לעומת המכשירים של אפל.

למה ציפיתי בשנה שעברה?
אמרתי מסך יותר גדול, גיגה של ראם, עיצוב מחודש (וכן, דק יותר, ארוך יותר, קל יותר בהחלט נחשב לעיצוב מחודש), LTE ופחות או יותר כל מה שאמרתי התברר כנכון. שוב פעם, כנראה שאתה מפספס: אפל לא מתאמצת בשביל הלקוחות שמחוץ לאקוסיסטם שלה. זו התנהגות ששמורה לגוגל ולסתם-שוונג. אפל בעיקר מתאמצת בשביל מי שחי בעולם שלה וטוב לו בו.

אני לא שונא את סמסונג בדם, אני פשוט לא מכבד חברה שרכבה על ההצלחה של אפל בזכות העובדה שהיא העתיקה ממנה, ומזלזלת באינטיליגנציה של כולם - כולל הלקוחות שלה, בכל צורת ההתנהגותה. - כי היא פוגעת בחדשנות. ואני לא אכנס לזה בעצמי, כי זו סטייה מנושא הכתבה.

טוב לך בו, שמענו אותך בפעם הראשונה אסף. אתה לא חייב לחזור על זה כל שני וחמישי. שיבושם לך. ובוא נעשה התערבות: מעכשיו, אתה חייב לשתות צ'ייסר נוסף בכל פעם שאתה מזכיר את סמסונג או את אנדרואיד שלא בהקשר לנושא הכתבה. :cool:

אוי נו באמת, אתה תתחיל לבכות לי עכשיו על זה שרודפים אותך? אתה לא דיברת על בעלי אייפון 4S באופן כללי, אתה דיברת על שדרוג באופן כללי. המגיב שאפל ספציפית לגבי האייפון 4S. הרי ברור שלבעל אייפון 4S לא בהכרח שווה להתעדכן ל-5, אבל אין פה שום שוני מהמצב של שנה שעברה עם האייפון 4- ל-4S. שוב פעם, אנשים מרגישים את הדחף לשדרג. "לשדרג למה?" - "לא יודע. העיקר לשדרג!" ואז מתאכזבים כי השדרוג הוא לא מספיק גדול לטעמם. הזוי.

ואגב, כל מה שאתה מציין לגבי אפליקציית היוטיוב של גוגל, עדיין לא משנה את העובדה שהמהלך של אפל עם השמטת גוגל בסופו של דבר רק יועיל לכולם. האפליקציה של גוגל אולי משמיטה HD, אבל יש לה פיצ'רים כמו Share עם פייסבוק וכדומה, והיא מסוגלת להעלות תכנים אשר קודמתה לא הייתה יכולה. יתרה מכך, היא עובדת בצורה חלקה יותר. אז את ה-HD יכולים להוסיף בעדכון פשוט. שוב פעם, אין לך פה אפילו קצה חוט להיאחז בו. זה מהלך נכון מצד אפל הן אסטרטגית, והן מבחינתינו. בטווח הקצר - אי נוחות. בטווח הארוך - משתלם.

מעוז זוגרבו
19/09/12, 23:30
חברים,
יש לי תחושה שהאינטרס של BigBoss פשוט היה לשחרר קצת מהעומס על-מנת שיוכלו לשדרג ל- iOS 6 במהירות. ;)

חומי
20/09/12, 00:35
וואו!!! יש מ...כות...
אסף, אני מכיר אותך - מגיע לך גם מזל טוב -הרבה וממש מעריך אותך, אך מה שאתה עושה כרגע זה להכנס לקן של תומכי אלקעידה ולהצהיר שאתה יהודי.
אם תרשו לי חברי הקנאים להסביר משהו לאסף שרק אני יודע ומודע לו, וזה האובייקטיבות! כיוון שאני ממש לא מהקנאים והסולדים לשום חברה, וההוכחה לכך היא שאני רוכש כמעט כל מכשיר שווה בשוק וללא כל דעה מוקדמת או קנאות. אני מכור להכל וזה ניקרא 'טכנולוגיה'.
אסף - אתה עברת לאנדרוייד כשהיה ברשותך אייפון 4 אם אני לא טועה, ואין לך מושג איך זה ה-4S והאם יש הבדל משמעותי בינהם.
לפני כשנה כשהוכרז על האייפון 4S והודע מצעו, הייתי מאוד מאוכזב מהשינויים המאוד מינוריים כבייכול וגם הבעתי זאת בקולי קולות באתרים. אך עם -זאת ואמרתי שאני מכור - לא התאפקתי וקניתי את ה4S.
לפני מספר חודשים יצא גם הגלקסי S3 וגם אותו קניתי.
מעבר לכך שאומר שאני משתמש ביום יום באייפון ה-4S לא התייחס לגלקסי כלל והשווהה בינהם, אני רק אומר ויעיד על כך שה-4S פשוט לא דומה (חוץ מחיצוניות) ל-4 כלל! ה-4S פשוט סלולרי מצווין מבחינת הכל! המכשיר אצלי פרוץ ועם ערכות וסקריפטים כבדים מאוד, ואני לא זוכר מתי נתקע או הרגיש איטות! פשוט תותח! מה שאי אפשר לומר כל זה על האייפון 4, שעשה צרות צרורות - וזה מה שאתה זוכר!
עכשיו עם הצגת ה-אייפון 5 לחלק ניראה שאין שינוי, מה שמזכיר ממש את מה שהיה מלפני שנה עם 4S.
אני מאמין שאם שיפרו אותו עוד אז הוא ממש מושלם! אך לכך אני אצטרך להמתין עוד מספר ימים.
לך אני מציע גם להמתין קצת ואם יש אמת בכל מה שאומרים עליו, ממליץ בחום לחזור לאהבה הישנה! אני יודע שאתה מתגעגע...

mmx45
20/09/12, 01:57
ריינס, משום מה תמיד שוכחים להזכיר שדרוגים מינימליים שאפל באופן תמוה משמיטה מידי שנה בשנה.

נתחיל משיתוף קבצים נורמלי לפחות כמו האייפוד ננו והקלסיק, למה לא לאפשר את ספריית Media באייפון בהרשאת User בסייר הקבצים במחשב ללא צורך בפריצה והשגת הרשאת Admin?
(נכון שניתן לגשת לתיקיות מסוימות במכשיר גם ללא פריצה, אך עדיין האייפון לא מופיע ככונן במחשב)
מדוע שלא כל אדם פשוט בעל אייפון שלא מבין יותר מידי יוכל בפשטות לחבר את המכשיר למחשב ולהעתיק אליו קבצים ומסמכים כמו כל דיסק און קי? איפה ההיגיון? למה לא להקל במעט על החיים?

דבר נוסף: סידור הנושא של (אפליקציית) התמונות במכשיר כל מכשיר בשוק מאפשר לצלם/לסנכרן תמונות במכשיר ואח"כ כמובן למחוק/לערוך או לשמור אותן באלבומים כפי הנראה לעין..
רק אצל אפל הנושא הזה לוקה בחסר, כל תמונה או אלבום אשר מסונכרן מהאייטונס אינו ניתן לעריכה או מחיקה! (במדה ועורכים אז נשמר עותק בסרט הצילום) איפה נשמע כדבר הזה שכדי למחוק אלבום אני צריך לחבר את האייפון למחשב?? האם בזה אפל התגאתה שהיא "חתכה" את הכבל סינכרון בגרסא 5?
וזה לא נגמר פה, מדוע הנושא של יצירת אלבומי התמונות לקח 5 שנים(!) עד שזה התאפשר באייפון וגם עכשיו זה נשאר גרוע ביותר, זה לא באמת יצירת אלבום תמונות באפליקציית התמונות אלא יותר "תצוגה באלבום" לא ניתן למשל למחוק תמונות דרך האלבום זה עדיין יישאר בסרט הצילום.כך, שמה שלא נעשה עדיין כל הבלאגן שחוגג בסרט הצילום יישאר! שלא נדבר שכאשר מתחברים למחשב אז אין ולו זכר ל"אלבומים" שעמלנו ליצור ולארגן..
למה שהמשתמשים לא יוכלו לארגן ולו במעט את התמונות במכשיר? אפילו אפשרות לשינוי מיקום של תמונה ספציפית בסרט הצילום אין! אני כבר לא מדבר על פרטי תמונה כמו תאריך וכדו' שזה בגדר חלום..
אפל תמיד מדברת על סדר ואסתטיקה וכו' אבל פה זו אנדרלמוסיה אחת גדולה.. נסו פעם להיות עם מכשיר שמכיל 1000 תמונות ויותר תגידו לי אם אתם מסתדרים... (אני יודע שיש טוויק בסידיה שעונה על העניין הנ"ל, אבל מדוע לשלם 10$ על פעולה בסיסית כ"כ שקיימת בכל סמארטפון עתיק?)
זה בדיוק כמו עוד תכונה בסיסית שאפל "נזכרו" לתקן כעבור 5 שנים! אני מדבר כמובן על מחיקת שירים מהאייפון עצמו.. הזוי שצריך 5 שנים!! כדי להוסיף דבר שכזה..

One More Thing...: רדיו!! מדוע לעזאזל אחרי 6 מכשירים הם עוד לא טרחו להוסיף את הפרט המינימלי הזה?
(מה גם שלפי השמועות כבר מתקופת ה-3GS האייפון הכיל שבב משדר ומקלט FM מובנה ומשום מה אפל החליטה "לסרס" אותו באייפון..)
אם לאייפוד ננו אפשר לתת את האופציה הזו אז מדוע לאייפון ולאייפוד טאץ' לא? יש סיבה הגיונית?!
מדוע כדי לשמוע חדשות אני צריך "רדיו אינטרנטי"? ואם אני בסביבה שאין אינטרנט?!...

נ.ב.
כמובן שהיה "נחמד" אילו אפל היתה מוסיפה תמיכה בעוד מספר מקודדים לנגן המובנה באייפון..
לא היה מזיק עם היה תמיכה ב-MKV,AVI,XVID,DVIX וכו' וכו' על-WMV אני לא מצפה בכלל ;)
(לא שזה פורמט כזה פופולרי אבל ניתן להיתקל בו לעתים..)

AssafMoraz
20/09/12, 04:19
וואו!!! יש מ...כות...
אסף, אני מכיר אותך - מגיע לך גם מזל טוב -הרבה וממש מעריך אותך, אך מה שאתה עושה כרגע זה להכנס לקן של תומכי אלקעידה ולהצהיר שאתה יהודי.
אם תרשו לי חברי הקנאים להסביר משהו לאסף שרק אני יודע ומודע לו, וזה האובייקטיבות! כיוון שאני ממש לא מהקנאים והסולדים לשום חברה, וההוכחה לכך היא שאני רוכש כמעט כל מכשיר שווה בשוק וללא כל דעה מוקדמת או קנאות. אני מכור להכל וזה ניקרא 'טכנולוגיה'.
אסף - אתה עברת לאנדרוייד כשהיה ברשותך אייפון 4 אם אני לא טועה, ואין לך מושג איך זה ה-4S והאם יש הבדל משמעותי בינהם.
לפני כשנה כשהוכרז על האייפון 4S והודע מצעו, הייתי מאוד מאוכזב מהשינויים המאוד מינוריים כבייכול וגם הבעתי זאת בקולי קולות באתרים. אך עם -זאת ואמרתי שאני מכור - לא התאפקתי וקניתי את ה4S.
לפני מספר חודשים יצא גם הגלקסי S3 וגם אותו קניתי.
מעבר לכך שאומר שאני משתמש ביום יום באייפון ה-4S לא התייחס לגלקסי כלל והשווהה בינהם, אני רק אומר ויעיד על כך שה-4S פשוט לא דומה (חוץ מחיצוניות) ל-4 כלל! ה-4S פשוט סלולרי מצווין מבחינת הכל! המכשיר אצלי פרוץ ועם ערכות וסקריפטים כבדים מאוד, ואני לא זוכר מתי נתקע או הרגיש איטות! פשוט תותח! מה שאי אפשר לומר כל זה על האייפון 4, שעשה צרות צרורות - וזה מה שאתה זוכר!
עכשיו עם הצגת ה-אייפון 5 לחלק ניראה שאין שינוי, מה שמזכיר ממש את מה שהיה מלפני שנה עם 4S.
אני מאמין שאם שיפרו אותו עוד אז הוא ממש מושלם! אך לכך אני אצטרך להמתין עוד מספר ימים.
לך אני מציע גם להמתין קצת ואם יש אמת בכל מה שאומרים עליו, ממליץ בחום לחזור לאהבה הישנה! אני יודע שאתה מתגעגע...

אחי, מכל מה שרשמת כנראה שאתה לא יודע, אבל לאשתי יש 4S והתעסקתי עם המכשיר המון פעמים. ללא ספק מכשיר מהיר, הסידיה עפה, ריספרינגים מהירים כמו שצריך ובכלל הוא מרגיש חלק ונוח. למעט הצורה הוא באמת מכשיר חזק והכי חשוב: הספיקר! מטורף... הבעיה היא שמבחינתי לפחות ציפיתי ליותר, אותי באופן אישי המערכת כבר משעממת. 6 שנים אותו הדבר בדיוק, נכון, מתווספים אלמנטים כאלו ואחרים והמכשירים איכותיים, על זה אין מה לדבר בכלל, אבל המערכת הזו כבר מ ש ע מ מ ת.

RAiNZ
20/09/12, 06:12
ריינס, משום מה תמיד שוכחים להזכיר שדרוגים מינימליים שאפל באופן תמוה משמיטה מידי שנה בשנה.

נתחיל משיתוף קבצים נורמלי לפחות כמו האייפוד ננו והקלסיק, למה לא לאפשר את ספריית Media באייפון בהרשאת User בסייר הקבצים במחשב ללא צורך בפריצה והשגת הרשאת Admin?
(נכון שניתן לגשת לתיקיות מסוימות במכשיר גם ללא פריצה, אך עדיין האייפון לא מופיע ככונן במחשב)
מדוע שלא כל אדם פשוט בעל אייפון שלא מבין יותר מידי יוכל בפשטות לחבר את המכשיר למחשב ולהעתיק אליו קבצים ומסמכים כמו כל דיסק און קי? איפה ההיגיון? למה לא להקל במעט על החיים?

דבר נוסף: סידור הנושא של (אפליקציית) התמונות במכשיר כל מכשיר בשוק מאפשר לצלם/לסנכרן תמונות במכשיר ואח"כ כמובן למחוק/לערוך או לשמור אותן באלבומים כפי הנראה לעין..
רק אצל אפל הנושא הזה לוקה בחסר, כל תמונה או אלבום אשר מסונכרן מהאייטונס אינו ניתן לעריכה או מחיקה! (במדה ועורכים אז נשמר עותק בסרט הצילום) איפה נשמע כדבר הזה שכדי למחוק אלבום אני צריך לחבר את האייפון למחשב?? האם בזה אפל התגאתה שהיא "חתכה" את הכבל סינכרון בגרסא 5?
וזה לא נגמר פה, מדוע הנושא של יצירת אלבומי התמונות לקח 5 שנים(!) עד שזה התאפשר באייפון וגם עכשיו זה נשאר גרוע ביותר, זה לא באמת יצירת אלבום תמונות באפליקציית התמונות אלא יותר "תצוגה באלבום" לא ניתן למשל למחוק תמונות דרך האלבום זה עדיין יישאר בסרט הצילום.כך, שמה שלא נעשה עדיין כל הבלאגן שחוגג בסרט הצילום יישאר! שלא נדבר שכאשר מתחברים למחשב אז אין ולו זכר ל"אלבומים" שעמלנו ליצור ולארגן..
למה שהמשתמשים לא יוכלו לארגן ולו במעט את התמונות במכשיר? אפילו אפשרות לשינוי מיקום של תמונה ספציפית בסרט הצילום אין! אני כבר לא מדבר על פרטי תמונה כמו תאריך וכדו' שזה בגדר חלום..
אפל תמיד מדברת על סדר ואסתטיקה וכו' אבל פה זו אנדרלמוסיה אחת גדולה.. נסו פעם להיות עם מכשיר שמכיל 1000 תמונות ויותר תגידו לי אם אתם מסתדרים... (אני יודע שיש טוויק בסידיה שעונה על העניין הנ"ל, אבל מדוע לשלם 10$ על פעולה בסיסית כ"כ שקיימת בכל סמארטפון עתיק?)
זה בדיוק כמו עוד תכונה בסיסית שאפל "נזכרו" לתקן כעבור 5 שנים! אני מדבר כמובן על מחיקת שירים מהאייפון עצמו.. הזוי שצריך 5 שנים!! כדי להוסיף דבר שכזה..

One More Thing...: רדיו!! מדוע לעזאזל אחרי 6 מכשירים הם עוד לא טרחו להוסיף את הפרט המינימלי הזה?
(מה גם שלפי השמועות כבר מתקופת ה-3GS האייפון הכיל שבב משדר ומקלט FM מובנה ומשום מה אפל החליטה "לסרס" אותו באייפון..)
אם לאייפוד ננו אפשר לתת את האופציה הזו אז מדוע לאייפון ולאייפוד טאץ' לא? יש סיבה הגיונית?!
מדוע כדי לשמוע חדשות אני צריך "רדיו אינטרנטי"? ואם אני בסביבה שאין אינטרנט?!...

נ.ב.
כמובן שהיה "נחמד" אילו אפל היתה מוסיפה תמיכה בעוד מספר מקודדים לנגן המובנה באייפון..
לא היה מזיק עם היה תמיכה ב-MKV,AVI,XVID,DVIX וכו' וכו' על-WMV אני לא מצפה בכלל ;)
(לא שזה פורמט כזה פופולרי אבל ניתן להיתקל בו לעתים..)

1) לא שוכחים להזכיר ידידי, אני נגעתי בזה כמה וכמה פעמים. אפל מתקדמת בקצב שלה, והקצב הזה איטי יותר מאשר שאר השוק. בעוד ששאר השוק יורה קודם ושואל שאלות אחר כך, אפל שואלת שאלות ואז יורה. בגלל זה היא הייתה שנתיים מאחורי השוק בכל הקשור לשימוש בטכנולוגיית ה-3G, בגלל זה היא הייתה שנתיים מאחורי השוק בכל הקשור לשימוש בטכנולוגיית ה-4G, וכו'.

שיתוף קבצים "נורמלי": אפל בחיים לא תאפשר שיתוף קבצים לתוכן מוזיקלי, מכיוון שמדובר בפתח שאותו יכולו לנצל אלו אשר מעוניינים להשתמש בתוכן פיראטי. לאפל יש הסכמים עם חברות התקליטים הגדולות. כל צעד שהיא תעשה (כמו זה שאתה מציע) כנגד ההסכם הזה עלול להביא תביעות כנגדה, ושבירת חוזה מול חברות התקליטים. במילים אחרות, פגיעה בעסק שמכניס לה מיליונים בשנה. עכשיו תחשוב לבד מדוע מה שאתה מציע בחיים לא יקרה. הסיבה שקשה לך היא כי אתה ישראלי, ואתה רגיל שלא לשלם על תוכן אלקטרוני. זו האמת הפשוטה. הישראלי הממוצע שומע על תשלום על תוכן אלקטרוני ומיד מגיב בבוז, בדיוק כמו משתמש האנדרואיד הממוצע. אך האמת הפשוטה היא שלכל תוכן יש יוצר, והוא מעולם לא תכנן לעבוד בחינם.

2) למה אתה בכלל מסנכרן אלבומים לאייפון? מה הפואנטה? אני לא מבין איזה בלאגן יש לך בסרט הצילום, פשוט כי מאז iOS 5, כל מה שאני מקליט ומצלם נשמר לי על המחשב. הקטע של היכולות באייפון הוא פשוט: אפל מתשדלת לעזור לך לשלא לבצע מהלכים מיותרים, קרי למשל, סנכרון של אלבום תמונות שלם למכשיר. מה תעשה עם אלבום תמונות שלם על המכשיר? - האם תבהה בהן כל יום? - לא. אזי זה כזה חיוני. באשר לאייפוד - אם למדת כיצד לעבוד עם אייטיונס (צואה בינארית), אז הרי שפיצ'ר המחיקה של שיר בודד מהאייטיונס לא כזה משנה.

3) מה ההיגיון? - האייפוד לא עושה חצי ממה שהאייפון עושה, אז הוא מועמד טוב יותר לקבל רדיו. זה פרט כל כך שולי, שהוא לא באמת משנה. הרי אתה בעצמך קורא לו מינימלי. אפל מאפשרת שימוש באפליקיצות (חלקן חינמיות) צד שלישי אשר מאפשרות את אותן הפעולות בדיוק (פנדורה וכו'). בפרט, במדינה שבה הרדיו הוא כל כך גרוע שעדיף שלא יהיה קיים - מדוע לעזאזל זה משנה? אם היית חי בארה"ב ניחא - שם יש בכל מדינה ממוצעת תחנת מטאל, תחנת אלטרנטיבי, תחנת רוק כבד, תחנת רוק קלאסי, 3 תחנות ראפ, 2 תחנות היפ-הופ, ושלל תחנות נושא נוספות. אבל פה בישראל? - המדינה שבה תחנת רדיו נעלמת תוך נסיעה של שעתיים בכיוון אחד, ומותר פתאום לצנזר בלי התראה מראש?

4, או נ.ב:) מסכים עם כל מילה.

ymeiner
20/09/12, 06:26
אם הקטע של הרדיו כ"כ מפריע ואין לך אינטרנט כל הזמן קבל את iFM (http://www.google.com/products/catalog?q=fm+transmitter&hl=en&um=1&ie=UTF-8&tbm=shop&cid=504924895671075645&sa=X&ei=MIxaUKKqJofy0gG864CYBw&ved=0CJkBEOUNMAI)

בכל מקרה, מתי בכלל יוצא לך להיות באזור בלי wifi/3g שאתה לא יכול להתחבר לאפליקציית רדיו? אני משתמש באפליקציה כזו לשמוע תחנות ישראליות בברוקלין כל הזמן.

Or
20/09/12, 07:34
מת על כתבות כאלו!

לכל הבכיינים\העיוורים\הפיסחים, אתם לא רואים שאתם חוזרים על עצמכם?
מאוד משעשע לראות את הכתבה הקודמת של רון על "אכזבה" מה-4S:
http://www.iphones.co.il/forum/thread205786.html
וגם ההמשך שלה:
http://www.iphones.co.il/forum/thread203546.html

כיף לקרוא את התגובות שנה אחרי ולראות אחרי שאנשים עברו צד מפה לשם או ההפך איך הם מדברים ומתנהגים היום.

בארכיון מצאתי אף כתבה יותר מהנה של נתי שהתבדח על חשבונם של האנשים שאף לעגו לאייפון 4 (בהקבלה להשקה של 4S):
http://www.iphones.co.il/forum/thread203627.html

אני חושב שבגדול מי שמאוכזב זה מי שקצת חם יותר מידי על הרובוט הירוק, או חושב שהוא חם מידי עליו.:cool:

רק תשאלו עצמכם דבר אחד:
היום קיבלו כמעט כל המכשירים של אפל החל מ-2009 את גרסא iOS 6, מתי תגיע גרסת JB 4.1 לגלקסי 3? 2? 1? הא?! :-D

mr-anderson
20/09/12, 09:04
הנה כמה אכזבות:
א. אין הטענה אלחוטית (בעוד למתחרות יש, וזה לא דבר חדש מדי כבר).
ב. הבלוטות המקולל הזה עדיין סגור!! אי אפשר לשלוח קבצים בין אייפון לשום מכשיר (מה קורה אם לחבר שלי יש שיר טוב? ?אה רגע, יש לי אייפון...?)
ג. אני לא יכול להוריד קבצים ישירות מהאינטרנט לפה (ואני לא מתכוון לדפדפנים שמאפשרים זאת, כי הקבצים יורדיפ לספרייה של האפליקציה המסויימת עצמה בלבד, ואני רוצה להוריד שירים למשל ולהיות מסוגל להפעיל אותם מתוך נגן האייפוד).
ד. קצת קיוויתי לסוללת ליקוויד מטאל, או איך שזה נקרא...
ה. קיוויתי שהם יכניסו בגירסה 6 אפשרות לניהול רשימה שחורה ולסנן מטרידים (קיים באנדרואיד כחלק מובנה, באייפון צריך לפרוץ בשביל זה)...
ו. לא שעדיין בדקו את זה סופית: אבל אפל יכלה לדחוף 4 ליבות ו-2 ג?יגה זכרון ראם...

אני יכול להמשיך עוד ועוד, ותכלס לא כתבתי דברים שאפל לא יכולה להוסיף/יקר מדי לפיתוח (אולי חוץ מליקוויד מטאל)...
אפל יכלו לעשות קצת יותר מזה לדעתי...

AssafMoraz
20/09/12, 09:04
אם הקטע של הרדיו כ"כ מפריע ואין לך אינטרנט כל הזמן קבל את iFM (http://www.google.com/products/catalog?q=fm+transmitter&hl=en&um=1&ie=UTF-8&tbm=shop&cid=504924895671075645&sa=X&ei=MIxaUKKqJofy0gG864CYBw&ved=0CJkBEOUNMAI)

בכל מקרה, מתי בכלל יוצא לך להיות באזור בלי wifi/3g שאתה לא יכול להתחבר לאפליקציית רדיו? אני משתמש באפליקציה כזו לשמוע תחנות ישראליות בברוקלין כל הזמן.

כשיש לך טיפטרוניק ברכב אתה משתמש בו? בגלל זה קצת הזוי שבאייפון יש רכיב רדיו לא פעיל.

חומי
20/09/12, 09:17
אחי, מכל מה שרשמת כנראה שאתה לא יודע, אבל לאשתי יש 4S והתעסקתי עם המכשיר המון פעמים. ללא ספק מכשיר מהיר, הסידיה עפה, ריספרינגים מהירים כמו שצריך ובכלל הוא מרגיש חלק ונוח. למעט הצורה הוא באמת מכשיר חזק והכי חשוב: הספיקר! מטורף... הבעיה היא שמבחינתי לפחות ציפיתי ליותר, אותי באופן אישי המערכת כבר משעממת. 6 שנים אותו הדבר בדיוק, נכון, מתווספים אלמנטים כאלו ואחרים והמכשירים איכותיים, על זה אין מה לדבר בכלל, אבל המערכת הזו כבר מ ש ע מ מ ת.
יש פתגם איטלקי ישן שאומר: ?אוכל טוב ושאתה אוהב תמצא אצל אמא שלך, מיטה חמה תמצא אצל הפילגש, בסוף היום תמיד טוב להמצאות בבית ועם האשה?.
תאמין לי באיטלקית זה נשמע ומשכנע הרבה יותר..

AssafMoraz
20/09/12, 09:20
יש מצב ;)

Nick
20/09/12, 10:42
חתיכת תופעה - אנשי אייפון לשעבר שמטריחים את עצמם בפורום להסביר למה הם מעדיפים את אנדרואיד.
מרגיש כאילו אנחנו יושבים במסעדה ואוכלים להנאתנו. ואז נכנסים אנשים מהמסעדה ליד ומקשקשים שהיינו צריכים לאכול שם.

לגבי אפל ללא סטיב ג?ובס, אני באמת לא מזהה כל שינוי. אחרי כל פרזנטציה מאז האייפון הראשון היו אכזבות. במבחן התוצאה טים קוק ישן טוב בלילה וכך גם הלקוחות. הדבר היחיד שאולי השתנה הוא שהיום הכל נחשף הרבה לפני הפרזנטציה של אפל, אז גורם ההפתעה המפורסם הלך לאיבוד. אולי זה קשור לסטיב ג?ובס איכשהו.

האייפון החדש דק, קל! (חכו שתחזיקו אותו), מעוצב להפליא (חכו שתראו אותו), בעל מסך משופר (גם גודל, גם רבייה משודרגת ב40 אחוז), מהיר פי 2!, דור 4 ועם סוללה משופרת. זה הרבה הרבה יותר שיפורים ממה שאנחנו רגילים מאפל... אבל כנראה שמי שקנה גלקסי, יהיה ?מאוכזב? בכל מקרה.

AssafMoraz
20/09/12, 10:46
העניין הוא שרבים מאיתנו ציפו למכשיר עם עיצוב שונה לגמרי ואולי עוד כמה תוספות אחרות שפשוט לא קיבלנו. זה שמגבירים את המהירות, משפרים את החומרה והרזולוציה זה בסדר, אבל זה נראה יותר כמו יישור קו מאשר משהו מפוצץ. וכן, התרגלנו מאפל להצעיד את השוק ולא להיגרר אחריו.

Nick
20/09/12, 10:59
אם סמסונג לא יושבים עכשיו ושוברים ת?ראש איך לייצר את הגלקסי 4 קל ודק ככל האפשר, אני בטטה.

AssafMoraz
20/09/12, 11:04
כל חברה מעוניינת לייצר מכשירים דקים וקלים יותר לא?

פונטיוס
20/09/12, 11:36
אם סמסונג לא יושבים עכשיו ושוברים ת?ראש איך לייצר את הגלקסי 4 קל ודק ככל האפשר, אני בטטה.

הם בעיקר שוברים את הראש איך לעצב מכשיר שלא יגרור תביעה מאפל או שלפחות אם תהיה כזו הם לא יפסידו שוב...

outlook
20/09/12, 12:47
האם ישנם אנשי איפון בפורמים של אנדרויד שיוצרים פרופוגנדה על כל שטות?!?
ומנסים להתיף דת יותר ממה שעשו במסעות הצלב?
שכל אחד יהנה ממה שיש לו!!!
כמה פעמים אפשר להמציא את הגלגל מחדש?
לאפל היו לפי דעתי 3 רעיונות/חידושים גדולים
1-האיפון המקורי
המכשיר שינה את העולם! נקודה!!!!
האם היה בכלל אנדרויד אם לא היה איפון?!?!
מסכי מגע כפי שאנחנו מכירים היום לא היו בכיוון לפני אפל
2-חנות האפליקציות
בלי חנות האפליקציות עולם הסלולר לא היה נראה כפי שהוא נראה היום
אפל היתה הראשונה ליצור חנות מוצלחת לשוק הסלולר
3-מסכי רטינה

נכון שהשנה אפל לא הציגה משהו משנה עולמות---אז מה???
לשחרר כל שנה מכשיר שמגדילים בו את המסך ומשדרגים מעבד זה כן שיפור? מה ההבדל בין גלקסי 1 ל2?
כמו שרון אמר איפה תעבדו עם NFC???
בקושי בארץ יש KFC.
שלא לדבר על LTE.
OR אמר והוא צודק כמה זמן מחכים משתמשי האנדרויד לעידכוני גרסה מגוגל?
כמה מכשירים נשכחו ולא קיבלו עידכון?

כפי שנאמר בצורה הטובה ביותר: קצת פרופורציה

raphaelz
20/09/12, 12:58
טוב,
אז הטרחתי את עצמי לקרוא את כל הפוסטים (עד כאן) כדי להגיע למסקנה הבאה (וסלחו לי שאני נדחף):

תפסיקו לריב!

רון ויניר, אני לא מבין, אתם חושבים שאם אסף יכתוב שהאייפון החדש מסריח אז הוא יגרום לאנשים פה לא לקנות אותו כשהוא יגיע? ואם כן? אז מה?

אסף, חאלס. כבר הבנו כולנו שאתה חושב שאפל לא חדשניים מספיק (או לפחות לא כמו פעם) והאנדראויד כן נתן לך את זה ובגלל זה עברת אליו. סבבה.

לקרוא את כל ההתכשויות האלה סתם גורע מההנאה מהאתר. אני לא אומר לא להגיד מה שחושבים (גם אם זה אנטי אייפון!) ואפילו מותר להגיב על זה. אבל אם מתוך חמישים ומשהו תגובות חצי זה ריב עם פוסטים יותר ארוכים מהכתבה המקורית... סורי, אבל זה לא לרמה של האתר הזה.

פונטיוס
20/09/12, 13:00
האם ישנם אנשי איפון בפורמים של אנדרויד שיוצרים פרופוגנדה על כל שטות?!?
ומנסים להתיף דת יותר ממה שעשו במסעות הצלב?

לא, יש הרבה פחות.
מצד שני יש שם הרבה פחות פוסטים (להבדיל מתגובות של משתמשים בפורומים), שעוסקים באייפון/אפל באשינג, ובאופן כללי הפורומים (שאני מכיר לפחות) הם מאוד ענייניים ועוסקים בעניינים מאוד פרקטיים (רומים, רוט, השוואות מכשירים וכו').
אתר הפורומים הגדול של אנדרואיד בארץ הוא הרבה פחות אתר "אידאולוגי" מאשר האתר הזה (כל פירסומת של סמסונג זוכה לניתוח לב פתוח וביקורת וויכוח משורשר באורח הגלות אחריו), הוא משמש הרבה יותר מקום מפגש לאנדרואידיסטים לפתרון בעיות פרקטיות הנוגעות למכשירים שלהם.

OR אמר והוא צודק כמה זמן מחכים משתמשי האנדרויד לעידכוני גרסה מגוגל?
כמה מכשירים נשכחו ולא קיבלו עידכון?

מצד שני יש חלק מהפיצ'רים שמשתמשי ios מקבלים עכשיו וקיימים באנדרואיד כבר לפני שלוש גרסאות - למשל ההטמעה של הפייסבוק (ובכלל של רשתות חברתיות וממשקי אפליקציות) קיימת באנדרואיד עוד מגרסת אקלייר (2.1) ונדמה לי שעוד לפני כן. ניווט טרן ביי טרן - כנ"ל...
לכל אחד הפאקים שלו.

Nick
20/09/12, 13:19
כל חברה מעוניינת לייצר מכשירים דקים וקלים יותר לא?

איזה התממות, אסף.
גלקסי אס 3 שוקל 133 גרם. על כמה אתה מוכן להתערב שגלקסי אס 4 ישקול פחות מ-112 גרם?

AssafMoraz
20/09/12, 13:39
רגע, האייפון החדש לא נהיה דק יותר משנה לשנה? אייפון הוא המכשיר היחיד שהולך ונהיה דק? יש לאפל פטנט על זה? ;)

danver
20/09/12, 14:30
בכול שנה ושנה מתכנסים חברי Iphones הישראלי לכינוס השנתי שלהם. כולם מחכים לאייפון x החדש.
לפתע רכוב על סוס לבן מגיע טים קוק אל הבמה. האביר קוק מציג את נתוני הכיבוש החדשים של אפל ברחבי הגלובוס. לאחר מכן מגיע השאמאן הגדול ,בשם פיל שיליר ומציג את האייפון החדש!...
כול חברי הפורום משתהים ובוהים:confused:.
חלק מתלוננים,חלק מריעים,והרוב משתעממים.:roll:
לאחר סיום הכנס,מגיעים "נביאי השקר" מתוך חברי iphones ואומרים:
איפה הוא האלוהים שלכם(סטיב) שהבטיח חדשנות ומהפכה?? היכן הוא?
בוא אחרינו לעבוד אלוהים אחרים(גוגל) ונעניק לכם חופש שמעולם לא היה לכם.
חברי הפורום מקשיבים בקשב רב לדברי התוכחה הללו,חלק אף מעיזים לשקול את האפשרות לעבור ולעבוד אלוהים אחרים.
אז לפתע מגיח מן האור,"נביא האמת" ריינז הוא שמו. ריינז קורה בקול גדול ואומר:
"השמרו לכם פן תשכחו את ברית ה' א-להיכם אשר כרת עמכם ועשיתם לכם פסל אנדרויד כל אשר צוך ה' א-להיך. ויאמר זכרו את הברית אשר כרת אלוהי התפוח עימכם ושמרתם את בריתי ואני שמרתי אתכם בענני.
ויאמרו חברי הפורום iphones תודה לך ריינז שהראת לנו את האור.
ויאמר ריינז כמנהג אפל ,אנו ננוע צעד אחד קדימה ושני צעדים לצד. וירקדו במחולות את הריקוד המוזר הזה:
צעד אחד קדימה ושני צעדים לצד ...
צעד אחד קדימה ושני צעדים לצעד ...
ושב השלום לשבט iphones. ויראה סטיב כי טוב עשה עמו ושמר את בריתו ויתכנן את האייפון 5s לשנה הבאה.:D

Ofiriku26
20/09/12, 14:32
בואנה אסף אתה כוכב..
עכשיו קלטתי את הסיפור פה..
קראתי את כל הפוסטים (פאקינג 5 עמודים) והבנתי מה הסרט שלך..
אתה שתול, אתה פאקין שתול..
אתה אנדרואידי שבה לבלבל לנו את המח בפורום שלנו.

למרות זאת אני אציין שבניגוד להוא שהגיב מעלי אני דווקא נהניתי לקרוא את התגובות שלך ושל ירון ושל רון..

אבל תרשה לי לסיים את זה בביטוי שרון ריינז הכניס לחיי וזה מלווה אותי עד היום (פשוט גאוני) :
אל תקנה אייפון, באמת, עזוב , זה לא טוב,
זה מאכזב, תקנה אנדרואיד.

אגב עוד קטע גדול סמסונג = סתם שוונג.
חחחחחחחח

AssafMoraz
20/09/12, 14:39
בכול שנה ושנה מתכנסים חברי Iphones הישראלי לכינוס השנתי שלהם. כולם מחכים לאייפון x החדש.
לפתע רכוב על סוס לבן מגיע טים קוק אל הבמה. האביר קוק מציג את נתוני הכיבוש החדשים של אפל ברחבי הגלובוס. לאחר מכן מגיע השאמאן הגדול ,בשם פיל שיליר ומציג את האייפון החדש!...
חברי הפורום מקשיבים בקשב רב לדברי התוכחה הללו,חלק אף מעיזים לשקול את האפשרות לעבור ולעבוד אלוהים אחרים.
"השמרו לכם פן תשכחו את ברית ה' א-להיכם אשר כרת עמכם ועשיתם לכם פסל אנדרויד כל אשר צוך ה' א-להיך. ויאמר זכרו את הברית אשר כרת אלוהי התפוח עימכם ושמרתם את בריתי ואני שמרתי אתכם בענני.
ויאמר ריינז כמנהג אפל ,אנו ננוע צעד אחד קדימה ושני צעדים לצד. וירקדו במחולות את הריקוד המוזר הזה:
ושב השלום לשבט iphones. ויראה סטיב כי טוב עשה עמו ושמר את בריתו ויתכנן את האייפון 5s לשנה הבאה.:D

חחחחחחחחחחחח די הרגת אותי עד דמעות! אין, פשוט אין דברים דברים כאלה ולמרות שריינס הוא חבר טוב למרות "שאני ממרה פיו" הרגת אותייייייי ;) :)

yakirmanz
20/09/12, 14:43
אגב עוד קטע גדול סמסונג = סתם שוונג.
חחחחחחחח

Sam(e)sung :)

RAiNZ
20/09/12, 14:46

חריף ומשעשע :)
אבל בתור אחד שסולד סלידה מרה מדת, אם כבר אני נביא של משהו, אז אני מפיץ את תורתו של האלוהים שלי: ג'ורג' קרלין המשיח. לא מאמינים לי? - בבקשה:

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/6RT6rL2UroE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Or
20/09/12, 14:49
הנה כמה אכזבות:
1. אין הטענה אלחוטית (בעוד למתחרות יש, וזה לא דבר חדש מדי כבר).
2. הבלוטות המקולל הזה עדיין סגור!! אי אפשר לשלוח קבצים בין אייפון לשום מכשיר (מה קורה אם לחבר שלי יש שיר טוב? ?אה רגע, יש לי אייפון...?)
3. אני לא יכול להוריד קבצים ישירות מהאינטרנט לפה (ואני לא מתכוון לדפדפנים שמאפשרים זאת, כי הקבצים יורדיפ לספרייה של האפליקציה המסויימת עצמה בלבד, ואני רוצה להוריד שירים למשל ולהיות מסוגל להפעיל אותם מתוך נגן האייפוד).
4. קצת קיוויתי לסוללת ליקוויד מטאל, או איך שזה נקרא...
5. קיוויתי שהם יכניסו בגירסה 6 אפשרות לניהול רשימה שחורה ולסנן מטרידים (קיים באנדרואיד כחלק מובנה, באייפון צריך לפרוץ בשביל זה)...
6. לא שעדיין בדקו את זה סופית: אבל אפל יכלה לדחוף 4 ליבות ו-2 ג?יגה זכרון ראם...

אני יכול להמשיך עוד ועוד, ותכלס לא כתבתי דברים שאפל לא יכולה להוסיף/יקר מדי לפיתוח (אולי חוץ מליקוויד מטאל)...
אפל יכלו לעשות קצת יותר מזה לדעתי...

1. אתה מודע לכך שזה לא פיצ'ר חומרתי וזה פשוט קשור לקייס כן?
2. יש לך עדיין חברים עם נוקיה? עצוב, אבל שלח להם למייל.
3. אתה רוצה גם להוריד טורנטים למכשיר נכון? חבל, אפל מנסה לנהל עסק, סליחה שהיא מפריעה לכל הפיראטים אני מתנצל בשמה ובשם ההנהלה.
4. אין לך בכלל מושג על מה אתה מדבר (שוב). Liquid Metal זה בכלל חומר, החומר שממנו עשוייה הסיכה לפתית הסים דובר על זה שזה אולי יהיה החומר של האייפון הבא, זה מה שקורא שקוראים יותר מידי תרגומים באתרים כושלים אחרים ;)
הקשר לסוללה הוא רק במוחו של אותו נער פוחז בן 14 שתירגם עם גוגל טרנסלייט את הכתבה האמיתית.
5. יש מובנה באנדרואיד? וואלה לא נראה לי, אני אבדוק את זה. בכל מקרה תפסיק לאסוף אוייבים ולא תצטרך כזאת :)
6. אז חזרנו ל"לי יש הכי גדול", אל תקנה אותו אנדרסון אני כבר אומר, א-ל תקנה אותו! יהיה לך 1GB זיכרון שזה כמו סמסונג ור-ק 1GHZ מהירות שזה פחות מסמסונג, באמת שאל תקנה אותו כל בעלי הסמסונג (בפרום) יצחקו עליך, לא חבל?:rolleyes:

חתיכת תופעה - אנשי אייפון לשעבר שמטריחים את עצמם בפורום להסביר למה הם מעדיפים את אנדרואיד.
מרגיש כאילו אנחנו יושבים במסעדה ואוכלים להנאתנו. ואז נכנסים אנשים מהמסעדה ליד ומקשקשים שהיינו צריכים לאכול שם.

לגבי אפל ללא סטיב ג?ובס, אני באמת לא מזהה כל שינוי. אחרי כל פרזנטציה מאז האייפון הראשון היו אכזבות. במבחן התוצאה טים קוק ישן טוב בלילה וכך גם הלקוחות. הדבר היחיד שאולי השתנה הוא שהיום הכל נחשף הרבה לפני הפרזנטציה של אפל, אז גורם ההפתעה המפורסם הלך לאיבוד. אולי זה קשור לסטיב ג?ובס איכשהו.

האייפון החדש דק, קל! (חכו שתחזיקו אותו), מעוצב להפליא (חכו שתראו אותו), בעל מסך משופר (גם גודל, גם רבייה משודרגת ב40 אחוז), מהיר פי 2!, דור 4 ועם סוללה משופרת. זה הרבה הרבה יותר שיפורים ממה שאנחנו רגילים מאפל... אבל כנראה שמי שקנה גלקסי, יהיה ?מאוכזב? בכל מקרה.

אני חושב שהשנה זה עוד יותר מוגזם כי הפאנדרואידים מבינים שאין מולם רק 4S אלא מכשיר חדש לחלוטין עם עיצוב חדשני וחומרה חדשה ושם חדש, אז הם נותנים פול גז בפנדומנטליות לאנדי ר. (שחלקם בטח לא יודעים אפילו מי זה והלכו עכשיו לגוגל).
הם יודעים בתוך ליבם שJB מביאה להם ה-ר-ב-ה פחות מ-iOS 6, לכן הם עוד יותר מתוסכלים ושלא נדבר על זה שהגלקסי 3 הוא פחות או יותר גלקסי 2 מוגדל והאייפון 5 מביא קצת יותר מזה לשולחן אז הם תוסכלים ובפורמים שלהם כבר נידו אותם, מה לעשות, חבל שחלק מהצוות פה עדיין תומך בהם, לדעתי הגיע הזמן לחתוך את החבל, שתי אתרים לשתי עמים! :)

danver
20/09/12, 14:50
ריינז,זה נאמר בבדיחות דעת,לא ברצינות.פשוט לתאר את המצב שקורה כול שנה מחדש.

AssafMoraz
20/09/12, 14:59

זה היה אחד הקטעים! ריינס מבין שזה היה בצחוק אבל זה היה קורע במיוחד.

RAiNZ
20/09/12, 15:06

ברור שאני מבין את זה, והתגלגלתי מצחוק כשקראתי את זה. ועל כן גם עניתי לך בצחוק, עם קליפ של גדול הקומיקאים בכל הזמנים. :)

AssafMoraz
20/09/12, 15:10
נביא האמת בוחר נושא טעון, - יורה - הנה התוצאות ;)

danver
20/09/12, 15:11
ברור שאני מבין את זה, והתגלגלתי מצחוק כשקראתי את זה. ועל כן גם עניתי לך בצחוק, עם קליפ של גדול הקומיקאים בכל הזמנים. :)
מכיר אותו.
אחד הקומיקאים הטובים ביותר,חבל שהוא נפטר.
נשאר רק את Bill maher שגם הוא נחמד.

mr-anderson
20/09/12, 15:41
אוקיי משהו פה לא נראה לי: תוקפים את אסף מורז, האחד והיחיד, קצת יותר מדי.

אתם צריכים להבין שהוא (ואני) לא בא לצאת על האייפוניסטים, אלא לציין עובדות ונקודות חשובות:
כמו שמורז אמר, אנחנו רגילים לכך שאפל מצעידה אותנו לטכנולוגיה חדשה, לא משתרכת אחרי המתחרים שלה.

וזה מתבטא בדברים שהם חידשו לעולם: מסך מגע איכותי, סמארטפון, חנויות מקוונות, ממשק משתמש פשוט, וחידושים טכנולוגיים אחרים כמו מסכי רטינה, חיישן ג'יירוסקופ, חומרה חזקה - ובכלל כל הקונספט הזה שמכשיר סלולרי הוא מיני מחשב לכל דבר (גם למשחקים, גם לגלישה, גם לעסקים, גם למוזיקה, וגם לצילום) זה דבר שהתחיל אצל אפל!

אני פחות או יותר בדיעות של מורז, בנתיים יש לי 3GS, אך אני מאוד מאוד מלכסן עיניים לעבר גלקסי 3 ודומיהם רק בעיקר כי נמאס מהגן הסגור של אפל: באנדרואידים השונים אני יכול להוריד שיר ישירות מהדפדפן למכשיר ולגשת אליו מנגן המוזיקה של המכשיר - באייפון זה לא אפשרי (אלא אם פורצים), ובמקסימום: להשתמש באפליקציית דפדפן ולהוריד מוזיקה לספריית הקבצים של אותה אפליקציה ספיציפית.

באנדרואידים למיניהם ניתן לשלוח קבצים באופן חופשי (דרך בלוטות'), באייפון זה "טיפה" יותר קשה.
באנדרואידים למיניהם ניתן להוריד מה שרוצים מאיפה שרוצים, באייפון אנו מוגבלים לאפליקציות מהאפסטור בלבד (אלא אם פורצים כמובן).
והדוגמאות יכולות להמשיך עוד הרבה...

לאפל יש כלים מ-ד-ה-י-מ-י-ם! ותכלס, מי שלא מעניין אותו יותר מדי לפנק את המכשיר שלו בווידג'טים או תוספים למיניהם, אני ממליץ לאותם אנשים ישר וללא מחשבה: אייפון, כי הוא מושלם בשבילם.

אבל בזמן האחרון מתגלים להם עוד ועוד אנשים שאוהבים להתעסק יותר לעומק עם המכשיר שלהם, ונכון - האנדרואיד טיפה פחות נוח לפעמים, אבל אם יש לך ראש טכני (כמו של מרבית המשתמשים בפורום זה) אז אפשר מהר מאוד להתרגל לאנדרואיד.

בשורה התחתונה: תמיד אפל התנהלו בצורת "גן סגור", אבל כל הזמן הם שמרו על יתרון הטכנולוגיה שהם מחדשים ומביאים לעולם כל פעם (למרות היותם גן סגור, הם עדיין הצליחו להביא חידושים שהאחרים אימצו מהם).

אבל בשנתיים האחרונות, נראה שאפל בדיוק איבדה את היתרון הזה, וכעת הם גם גן סגור, וגם משתרכים אחרי טכנולוגיה חדשה - זה מבאס ת'תחת...

שימו לב שמורז לא בא לשכנע את גולשי אייפונס לוותר על מוצרי אפל ויהי מה, אלא לרגע לפתוח את הראש לאפשרויות חדשות, ולעשות טיפה חושבים לפני שמזילים ריר על האייפון החדש, ויש מצב שבאמת מתאים לכם יותר האייפון מאשר אנדרואיד, אבל אל תקבעו את עצמכם על אפל ויהי מה, כי זה לא חכם - אז תרגיעו עליו אנשים יקרים :)

ספיציפית, מרבית האנשים לא מעוניינים בהתעסקות עם הבפנוכו של המכשיר ופינוקים בצורות של ווידג'טים ותוספים - אז באמת מתאים להם אייפון, כי תכלס הוא מושלם.
אישית - אני מתלבט בין אייפון 5 לגלקסי אס 3...

RAiNZ
20/09/12, 15:57
אוקיי משהו פה לא נראה לי: תוקפים את אסף מורז, האחד והיחיד, קצת יותר מדי.

אתם צריכים להבין שהוא (ואני) לא בא לצאת על האייפוניסטים, אלא לציין עובדות ונקודות חשובות:
כמו שמורז אמר, אנחנו רגילים לכך שאפל מצעידה אותנו לטכנולוגיה חדשה, לא משתרכת אחרי המתחרים שלה.
וזה מתבטא בדברים שהם חידשו לעולם: מסך מגע איכותי, סמארטפון, חנויות מקוונות, ממשק משתמש פשוט, וחידושים טכנולוגיים אחרים כמו מסכי רטינה, חיישן ג'יירוסקופ, חומרה חזקה - ובכלל כל הקונספט הזה שמכשיר סלולרי הוא מיני מחשב לכל דבר (גם למשחקים, גם לגלישה, גם לעסקים, גם למוזיקה, וגם לצילום) זה דבר שהתחיל אצל אפל!

אני פחות או יותר בדיעות של מורז, בנתיים יש לי 3GS, אך אני מאוד מאוד מלכסן עיניים לעבר גלקסי 3 ודומיהם רק בעיקר כי נמאס מהגן הסגור של אפל: באנדרואידים השונים אני יכול להוריד שיר ישירות מהדפדפן למכשיר ולגשת אליו מנגן המוזיקה של המכשיר - באייפון זה לא אפשרי (אלא אם פורצים), ובמקסימום: להשתמש באפליקציית דפדפן ולהוריד מוזיקה לספריית הקבצים של אותה אפליקציה ספיציפית.

באנדרואידים למיניהם ניתן לשלוח קבצים באופן חופשי (דרך בלוטות'), באייפון זה "טיפה" יותר קשה.
באנדרואידים למיניהם ניתן להוריד מה שרוצים מאיפה שרוצים, באייפון אנו מוגבלים לאפליקציות מהאפסטור בלבד (אלא אם פורצים כמובן).

לאפל יש כלים מ-ד-ה-י-מ-י-ם! ותכלס, מי שלא מעניין אותו יותר מדי לפנק את המכשיר שלו בווידג'טים או תוספים למיניהם, אני ממליץ לאותם אנשים ישר וללא מחשבה: אייפון, כי הוא מושלם בשבילם.

אבל בזמן האחרון מתגלים להם עוד ועוד אנשים שאוהבים להתעסק יותר לעומק עם המכשיר שלהם, ונכון - האנדרואיד טיפה פחות נוח לפעמים, אבל אם יש לך ראש טכני (כמו של מרבית המשתמשים בפורום זה) אז אפשר מהר מאוד להתרגל לאנדרואיד.

בשורה התחתונה: תמיד אפל התנהלו בצורת "גן סגור", אבל כל הזמן הם שמרו על יתרון הטכנולוגיה שהם מחדשים ומביאים לעולם כל פעם (למרות היותם גן סגור, הם עדיין הצליחו להביא חידושים שהאחרים אימצו מהם).

אבל בשנתיים האחרונות, נראה שאפל בדיוק איבדה את היתרון הזה, וכעת הם גם גן סגור, וגם משתרכים אחרי טכנולוגיה חדשה - זה מבאס ת'תחת...

ספיציפית, מרבית האנשים לא מעוניינים בהתעסקות עם הבפנוכו של המכשיר ופינוקים בצורות של ווידג'טים ותוספים - אז באמת מתאים להם אייפון, כי תכלס הוא מושלם.

"מיסטררררר אנדרסון... Welcome back. We've missed you." לא באמת... :rolleyes:

כהרגלך בקודש, אתה מאחר למסיבה, ומנגן את השיר שלכולם כבר נמאס ממנו. עכשיו תבין טוב: מורז מתנהג כמו טרול, ובגלל זה הוא חוטף על הראש. נקודה. אתה רוצה לבוא ולתמוך בו וגם לקבל על הראש? - Step right up to the plate. "אנחנו לא באים לצאת על האייפוניסטים, אנחנו רק..." - it doesn't matter what your name is!, או במילים אחרות: "יאללה יאללה!...".

הנה עוד עובדה, שחזרתי עליה כבר 1000 פעם:
יש סיבה ברורה מאוד מדוע סמסונג משיקה מכשיר חדש פחות מחצי שנה לאחר אפל, והסיבה היא (מעבר לחוסר היכולת של סמסונג להיות חדשנית) שכל השוק צועד על פי אפל. אז שוב פעם, אם אפל לא מחדשת כלום ועדיין כל השוק צועד אחריה, מה זה אומר על המתחרות? :rolleyes:

ואם כבר באנדרואיד עסקינן, אז יש מלא פורומים של אנדרואיד שבהם אתם יכולים להבריק את הרובוט הירוק עם הפה שלכם (Yeah, you heard me) ולקבל על כך חיזוקים ושבחים מעמיתיכם. הפורום הזה הוא אפלסיטי גרידא, ומורז אל תעז לז**ן לי את השכל ולטעון שאתה מתנהג ככה אצלך בבית. בעל הבית שלך מפריד טוב מאוד בין פוסטים כאלו ואחרים, ואתה יודע טוב מאוד על מה אני מדבר.

ועם כל הערכתי לשניכם על ההשקעה רבת השנים בקהילת האייפונים, הצביעות שלכם לא מתקבלת בברכה (זה שאתם מרשים לעצמכם להתנהג פה כמו שאתם לא תעזו בבית), כך שקבל עם ועדה, ראו הוזהרתם:

עוד מילה אחת מכם על הרובוט הירוק בפוסט שלא קשור לרובוט הירוק, ואתם שניכם תקבלו כרטיס טיסה פירסט קלאס על "Rainz's Boot Airways" למחוזות רחוקים מפה. קאפיש?

ymeiner
20/09/12, 16:03
דובי, ברוך השב,

במידה מסויימת אתה צודק, כל בנאדם צריך להחליט מה נוח לו ולעשות מה שנוח לו. הגישה של אפל לא מתאימה לכולם. אם לא נוח לך עם האייפון, תעבור למכשיר אחר. אתה לא חייב. עם כל ההשקעה שלך לקהילת האייפונרים בשנים האחרונות, אתה יכול להרשות לעצמך להגיד שלום ולהמשיך הלאה.

אני מסכים שבלי יתרון טכנולוגי מובהק, אין שום סיבה בשביל אנשים להישאר עם מדיניות הגן הסגור. אתה כמשתמש יכול להחליט לעבור מכשירים כי אתה הלקוח ואצלך הכח.

האייפון הוא לא מכשיר טיפש אבל פריקים של טכנולוגיה בדרך כלל ימצאו אותו מגביל מדי. אני אישית רואה במכשיר כמכשיר שמשמש אותי לעבודה והנאה. אני לא פורץ אותו, לא מחפש לשפר אותו בשום צורה שהיא. נוח לי עם המכשיר כמו שהוא.

יש לך אפשרויות אחרות היום ואף אחד לא מחזיק אותך ביד בכח.

היתה לי שיחה עם כתב טכנולוגיה מסויים לפני כמה ימים והגענו ביחד למסקנה הבאה: יש משהו מאד אירוני בלהביא את הפו פייטרז להופעה בהשקה של אפל - דייב גרול בלי קורט קוביין זה כמו טים קוק בלי סטיב ג'ובס. ביום שקורט קוביין מת, נגמרו ימי הזוהר של הגראנג'. ביום שסטיב ג'ובס מת, נגמרו ימי הזוהר של אפל. מי יודע, אולי גם בעתיד יסמנו את היום הזה כיום שבו נמאס לציבור לרדוף אחרי הטכנולוגיה. מי שישאר עם האייפון עכשיו זה מי שבאמת אוהב את האייפון. השאר יעזבו. אני ד"א מעולם לא הפסקתי לשמוע גראנג'.

מעוז זוגרבו
20/09/12, 16:25

איזו יצירתיות! :cool:

mr-anderson
20/09/12, 16:26
"מיסטררררר אנדרסון... Welcome back. We've missed you." לא באמת... :rolleyes:

כהרגלך בקודש, אתה מאחר למסיבה, ומנגן את השיר שלכולם כבר נמאס ממנו. עכשיו תבין טוב: מורז מתנהג כמו טרול, ובגלל זה הוא חוטף על הראש. נקודה. אתה רוצה לבוא ולתמוך בו וגם לקבל על הראש? - Step right up to the plate. "אנחנו לא באים לצאת על האייפוניסטים, אנחנו רק..." - it doesn't matter what your name is!, או במילים אחרות: "יאללה יאללה!...".

הנה עוד עובדה, שחזרתי עליה כבר 1000 פעם:
יש סיבה ברורה מאוד מדוע סמסונג משיקה מכשיר חדש פחות מחצי שנה לאחר אפל, והסיבה היא (מעבר לחוסר היכולת של סמסונג להיות חדשנית) שכל השוק צועד על פי אפל. אז שוב פעם, אם אפל לא מחדשת כלום ועדיין כל השוק צועד אחריה, מה זה אומר על המתחרות? :rolleyes:

ואם כבר באנדרואיד עסקינן, אז יש מלא פורומים של אנדרואיד שבהם אתם יכולים להבריק את הרובוט הירוק עם הפה שלכם (Yeah, you heard me) ולקבל על כך חיזוקים ושבחים מעמיתיכם. הפורום הזה הוא אפלסיטי גרידא, ומורז אל תעז לז**ן לי את השכל ולטעון שאתה מתנהג ככה אצלך בבית. בעל הבית שלך מפריד טוב מאוד בין פוסטים כאלו ואחרים, ואתה יודע טוב מאוד על מה אני מדבר.

ועם כל הערכתי לשניכם על ההשקעה רבת השנים בקהילת האייפונים, הצביעות שלכם לא מתקבלת בברכה (זה שאתם מרשים לעצמכם להתנהג פה כמו שאתם לא תעזו בבית), כך שקבל עם ועדה, ראו הוזהרתם:

עוד מילה אחת מכם על הרובוט הירוק בפוסט שלא קשור לרובוט הירוק, ואתם שניכם תקבלו כרטיס טיסה פירסט קלאס על "Rainz's Boot Airways" למחוזות רחוקים מפה. קאפיש?

חחחחח רייייננננז יקירנו!! תכלס המון זמן לא כתבתי פה.
אני לא בא לדבבר בשבחו של הרובוט הירוק או בשבחו של התפוח הלבן, אלא רק בא לציין עובדות:

הרובוט של השכן ירוק יותר (סטיגידיש) והגן של אפל סגור יותר. זה לא משהו שאף אחד לא יודע כבר.

מצד שני - המכשירים של אפל פשוט, אבל פשוט מסברים להתקלקל. אני עם 3GS כבר 3 שנים, ולמעט תקיעות בקטנה (בכל זאת, בן 3 שנים) זה עובד נ-ה-ד-ר! ואני רואה מכשירי אנדרואיד בני שנה שמתנהגים ה-ר-ב-ה יותר גרוע מהאייפון שלי.

אני מת כבר לשדרג, אני עם מכשיר בן פא**** 3 שנים!!! אני רק מתלבט אם להישאר נאמן לאפל או לעבור לירוקים, כי מצד אחד - אני משתמש די ותיק של אפל, יש לנו בבית לא מעד אייפודים, אייפד ומקבוק, והם כולם מסרבים להתקלקל - שזה ממש בגדר הפלא השמיני בטבע שלנו!

מצד שני, קצת קשה להיות מוגבל לחוקים של אפל...

לא יודע, נראה כבר. אחכה לראות את המכשיר אצל הקהל הרחב ונראה את הביקורות מהרחוב ואז נחליט.

אבל שלא תטעה ריינז, אני מת על אפל ועל המוצרים שלהם, כל דבר שהם יוצרים - הם עושים את זה במלא מחשבה מראש, והתוצאות בשטח: מושלמות!
רק באסה לי שהם קצת סגורים...

הלוואי והם היו מכניסים לגירסה 6 איזה עוד 2 חנויות: ווידג'ט סטור וטוויק סטור... חנות לווידג'טים וחנות לתוספים, שיעבדו עם אותם נהלים כמו אפסטור - תפתחו, תמכרו אצלנו, 70-30, אנחנו נגיד לכם מה דרוש לתיקון אם צריך, וזהו.

זה יכניס לאפל ה-ר-ב-ה יותר כסף (לא שחסר להם), וזה די יהרוג את תעשיית הג'יילברייק אחת ולתמיד...

ואף יותר מזה - די יהרוג את אנדרואיד לדעתי...
תחשבו איזה פוטנציאל יהיה אילו הסידיה תעבור לניהול אפל, וכל הטוויקים האלה יהיו נגישים ללא פריצה...

AssafMoraz
20/09/12, 16:39
אם זה היה קורא דובי, תאמין לי שאני הייתי הראשון שחוזר! זה בטוח היה עובד הרבה יותר טוב מאשר לשכתב כל טוויק במערכת עם Mobile Substrate וחבריו.

mr-anderson
20/09/12, 16:43
אם זה היה קורא דובי, תאמין לי שאני הייתי הראשון שחוזר! זה בטוח היה עובד הרבה יותר טוב מאשר לשכתב כל טוויק במערכת עם Mobile Substrate וחבריו.

וכן היה חוסך את מלאכת הפריצה הידועה כמותירה באגונים מדי פעם...
ובכלל הפריצה משאירה את המכשיר שלך נגיש להאקרים מוכשרים כאלה ואחרים, ולרגולות וכו'.

אפל היו יכולים לעשות מן פשרה כזו: גן סגור אך נגיש לטוויקים... די לפי הרעיון שהצעתי לעיל...

הלוואי... חזון אחרית הימים...

AssafMoraz
20/09/12, 16:44
אבל בוא נצא מהסרט כי זה לא יקרה... המקסימום שיקרה זה שאפל תטמיע עוד ועוד טוויקים כאלו ואחרים, עד שהיא תותיר לבסוף את הפריצה כלא ממש משתלמת אלא אם יצאו לכל גרסה טוויקים מטורפים כמו שיצאו למרכז העדכונים, לסירי וכו'..

RAiNZ
20/09/12, 16:52
לא, זה לא יקרה. כי זו לא אפל.
אבל בכל שנה עולות השיחות הללו, ובכל שנה יש את מי שממהר להספיד את אפל, או את הפריצה - ובכל שנה, כמו בכל שנה, מתבדה מחדש.
זה סיפור ישן ומוכר.

Nick
20/09/12, 17:07
אסף, סתם להדגים לך כמה שאתה מגמתי בלי שאתה שם לב.
ספרנו כבר את השיפורים שיש באייפון 5. אתה אומר שזה משעמם ומאכזב. טוב. אבל אני לא חושב שמשהו בעולם יטען שהשיפורים של אייפון 4S משמעותיים יותר מהשיפורים שבאייפון 5, נכון? והנה תראה מה כתבת על המכשיר ההוא:

נשלח על ידי asafmoraz
מי שאומר שאייפון 4S זו אכזבה, כנראה שלא באמת התנסה איתו! שלשום רכשנו כזה לבן 32 ג'יגה לבת זוגתי, ומדובר במכשיר סוף הדרך שרץ פי אלף יותר מהר ממכשיר האייפון 4, עם ספיקר חזק ואיכות צילום לפנים! סוף הדרך..

mr-anderson
20/09/12, 17:12
דובי, ברוך השב,

במידה מסויימת אתה צודק, כל בנאדם צריך להחליט מה נוח לו ולעשות מה שנוח לו. הגישה של אפל לא מתאימה לכולם. אם לא נוח לך עם האייפון, תעבור למכשיר אחר. אתה לא חייב. עם כל ההשקעה שלך לקהילת האייפונרים בשנים האחרונות, אתה יכול להרשות לעצמך להגיד שלום ולהמשיך הלאה.

אני מסכים שבלי יתרון טכנולוגי מובהק, אין שום סיבה בשביל אנשים להישאר עם מדיניות הגן הסגור. אתה כמשתמש יכול להחליט לעבור מכשירים כי אתה הלקוח ואצלך הכח.

האייפון הוא לא מכשיר טיפש אבל פריקים של טכנולוגיה בדרך כלל ימצאו אותו מגביל מדי. אני אישית רואה במכשיר כמכשיר שמשמש אותי לעבודה והנאה. אני לא פורץ אותו, לא מחפש לשפר אותו בשום צורה שהיא. נוח לי עם המכשיר כמו שהוא.

יש לך אפשרויות אחרות היום ואף אחד לא מחזיק אותך ביד בכח.

היתה לי שיחה עם כתב טכנולוגיה מסויים לפני כמה ימים והגענו ביחד למסקנה הבאה: יש משהו מאד אירוני בלהביא את הפו פייטרז להופעה בהשקה של אפל - דייב גרול בלי קורט קוביין זה כמו טים קוק בלי סטיב ג'ובס. ביום שקורט קוביין מת, נגמרו ימי הזוהר של הגראנג'. ביום שסטיב ג'ובס מת, נגמרו ימי הזוהר של אפל. מי יודע, אולי גם בעתיד יסמנו את היום הזה כיום שבו נמאס לציבור לרדוף אחרי הטכנולוגיה. מי שישאר עם האייפון עכשיו זה מי שבאמת אוהב את האייפון. השאר יעזבו. אני ד"א מעולם לא הפסקתי לשמוע גראנג'.

א. חחחח אהבתי את ההקבלה האירונית :)
ב. טעות קטנה: אנשים ת-מ-י-ד ירדפו אחרי טכנולוגיה, כי טבע האדם הוא תמיד להסתקרן ולמצוא דברים חדשים - ואף יותר מזה, אם אפשרי, להמציא דברים חדשים - ולכן תמיד הלכו לאפל עד לאחרונה.

אנשים תמיד ירדפו אחרי טכנולוגיה חדשה ומסקרנת, השאלה היא האם אפל מתחילה להראות נסיגה בתחום החדשנות...

ג. פו פייטרז אחלה להקה! הם לא כ-א-ל-ה גראנז'יסטים. אבל בכל מקרה, אני יותר שומע רוק קלאסי או ג'אז-רוק כזה, כמו ג'ון מייאר למשל, או אריק קלפטון :)

פונטיוס
20/09/12, 17:43
לא, זה לא יקרה. כי זו לא אפל.
אבל בכל שנה עולות השיחות הללו, ובכל שנה יש את מי שממהר להספיד את אפל, או את הפריצה - ובכל שנה, כמו בכל שנה, מתבדה מחדש.
זה סיפור ישן ומוכר.

ריינז,
שנה שעברה חיכיתי כמעט שלושה חודשים לפריצה הלא קשורה, והאמת היא שזה בכלל הגיע בערך 9 חודשים אחרי היציאה של האייפד 2!
אני בדילמה קשה עם הסיפור של השדרוג ל- ios6 - יש מצב שעומדת להיות פה המתנה ארוכה...

aihysp
20/09/12, 18:08
חברה תנו לאנשי האנדרואיד להביע את דעתם!
בלעדיהם לא היינו מרגישים במקום הראשון, ככה אנחנו יכולים להתגאות!

פשוט לא להתייחס תנו להם להוציא כעסים, זה יעבור להם מכשיר הבא הם קונים אייפון!

AssafMoraz
20/09/12, 18:37
אסף, סתם להדגים לך כמה שאתה מגמתי בלי שאתה שם לב.
ספרנו כבר את השיפורים שיש באייפון 5. אתה אומר שזה משעמם ומאכזב. טוב. אבל אני לא חושב שמשהו בעולם יטען שהשיפורים של אייפון 4S משמעותיים יותר מהשיפורים שבאייפון 5, נכון? והנה תראה מה כתבת על המכשיר ההוא:

נשלח על ידי asafmoraz
מי שאומר שאייפון 4S זו אכזבה, כנראה שלא באמת התנסה איתו! שלשום רכשנו כזה לבן 32 ג'יגה לבת זוגתי, ומדובר במכשיר סוף הדרך שרץ פי אלף יותר מהר ממכשיר האייפון 4, עם ספיקר חזק ואיכות צילום לפנים! סוף הדרך..

אבל זה ההבדל בין אייפון 4 ל 4s. הרי ההבדל בין האייפון 4s שגם ככה חזק לבין האייפון 5, אינו משמעותי מבחינתי. הדבר המשמעותי היחיד מבחינתי לפחות, הוא המסך! פתאום המשפט של מסך 3.5 אינצ' אידאלי לא מתאים כאן יותר. מעניין.... חוץ מזה קיבלנו 4s ארוך יותר עם גב אחורי שאפשר לרכוש באיביי בכמה דולרים. מה עוד קיבלנו? חשבתי שכל שנתיים מקבלים שדרוג לפנים וצר לי, באמת, אבל השדרוג הזה הוא בסך הכל יישור קו ותו לא!

מעוז זוגרבו
20/09/12, 18:50
אבל זה ההבדל בין אייפון 4 ל 4s. הרי ההבדל בין האייפון 4s שגם ככה חזק לבין האייפון 5, אינו משמעותי מבחינתי. הדבר המשמעותי היחיד מבחינתי לפחות, הוא המסך! פתאום המשפט של מסך 3.5 אינצ' אידאלי לא מתאים כאן יותר. מעניין.... חוץ מזה קיבלנו 4s ארוך יותר עם גב אחורי שאפשר לרכוש באיביי בכמה דולרים. מה עוד קיבלנו? חשבתי שכל שנתיים מקבלים שדרוג לפנים וצר לי, באמת, אבל השדרוג הזה הוא בסך הכל יישור קו ותו לא!

אסף ידידי,
כאשר סמסונג מספקת מסך גדול יותר, פחות משקל וכמה מילימטרים אתה אומר: "וואוו סמסונג תותחים". כשאפל עושה זאת, אתה בא בטענות שהיא משעממת ושהיא לא פורצת דרך.

העובדה שסמסונג לא פורצת דרך אינה מפריעה לך משום מה.

הדעה של האנדרואידים למיניהם היא כזאת: זה שסמסונג לא מחדשת זה בסדר גמור, אבל לאפל אסור להיות במצב הזה. היא חייבת לחדש...

במקום לבוא בטענות מדוע חברות אחרות לא מחדשות, תתחילו להתעסק מדוע במגרש הביתי שלכם לא מחדשים כלום.

ymeiner
20/09/12, 20:21
פונטיוס, קבל את הראיון הכי חשוב ששמעתי החודש. פיסת אמת צרופה.

http://bloom.bg/S6pXKT#ooid=VqYjJ4NTp7jeJgAB5RtS_zQ9gBXxCsfw

פונטיוס
20/09/12, 20:51
פונטיוס, קבל את הראיון הכי חשוב ששמעתי החודש. פיסת אמת צרופה.

http://bloom.bg/S6pXKT#ooid=VqYjJ4NTp7jeJgAB5RtS_zQ9gBXxCsfw

פשוט מרתק, תודה!

חלק מהדברים שהוא אמר על אפל זה בדיוק מה שאני אומר...
אני זוכר שאפילו קיטרתי פה בכמה פוסטים על כמה שמשרד המשפטים האמריקאי נרדם בשמירה בעניין של אפל...
חבל שהיא לא הרחיבה איתו בעניין האמירות שלו לגבי הטעות שגוגל עשתה עם אנדרואיד.
שוב תודה!

Or
21/09/12, 03:20
רק בעיקר כי נמאס מהגן הסגור של אפל: באנדרואידים השונים אני יכול להוריד שיר ישירות מהדפדפן למכשיר ולגשת אליו מנגן המוזיקה של המכשיר - באייפון זה לא אפשרי (אלא אם פורצים), ובמקסימום: להשתמש באפליקציית דפדפן ולהוריד מוזיקה לספריית הקבצים של אותה אפליקציה ספיציפית.
והדוגמאות יכולות להמשיך עוד הרבה...
..

אבל בשנתיים האחרונות, נראה שאפל בדיוק איבדה את היתרון הזה, וכעת הם גם גן סגור, וגם משתרכים אחרי טכנולוגיה חדשה - זה מבאס ת'ת*ת...
...

עניתי לך מקודם, אתה מחפש באייפון שלך שיוריד לך טורנטים שירים וסרטים ויאפשר לך להעיבר אותם אפילו לנוקי 3100 והכל באופן מובנה ומוטמע במערכת וינגן את כל סוגי הפורמטים כמובן.
סורי, אפל מנסה לנהל עסק, לא סתם במקביל לאפליקציות היא גם מוכרת סרטים שירים סדרות וכו'. אם אתה אתה כל חושק בטורנטים ופיראטיות אז לך תלמד שחייה ותצטרף לשאר השודדים, אני ממליץ על פורמים כמו FXP שמה מכשיר לא פרוץ נלעג ומקבל באן.

אל תקנה את האייפון 5, בבקשה לא, אנחנו לא צריכים עוד מישהו שיבוא ויבכה לנו כמה אפל "סגורה" ו"גרועה" ולא תומכת בפיראטים, בבקשה דובי, בבקשה... אתה גם בטח מצפה לסוג של חץ ירוק שכזה שיהיה מובנה לכולם בכיף שלנו נכון? אז בשביל זה הרובוט הירוק שכולם אוהבים להבריק עם הפה (רון לייק עצבני), מתאים לך כמו.. כמו הרובוט ירוק שאתה מת להבריק לו :-D

AssafMoraz
21/09/12, 07:01
אני לא יודע. הרי קיימות באפסטור המון אפליקציות שמאפשרות את שליפת השירים מהנגן ושליחתן במייל לכל דורש. אפל לא מונעת לחלוטין את העניין ואם נוסיף למשוואה הזו גם את האפשרות להכניס שירים ללא בדיקת רכישה דרך האייטונס, נראה שכל פלוץ סליחה על המילה יכול לעשות זאת בקלות וכל זאת במכשיר שאינו פרוץ כלל וכלל. בנוסף, אפשר גם להוריד שירי MP3 בספארי ללא הגבלה (תבדקו את זה) גם במכשירים שאינם פרוצים. אמנם השירים לא יכנסו לאייפוד, אבל עדיין יהיה אפשר לנגן אותם עם כל אפליקציה ייעודית עקב אינטגרציה מסוימת שקיימת במערכת ה- iOS. בגרסת iOS 6 האינטגרציה אף גדולה יותר, כך שאם יש לכם מכשיר שאינו פרוץ וקיבלתם שיר ב- SMS למשל, תוכלו לשמוע אותו ישירות ממערכת ה- iMessage על ידי בחירה מהתפריט שייפתח. בדקתי את כל הנושא לעומק בעצמי, וזה מעניין מאוד.

אני חושב שאפל פשוט מפחדת לפתוח כל מיני עניינים ומעדיפה להשאיר את הכל כמו שהוא לפחות כרגע. חבל שהיא לא בנתה מנוע לשליחת קבצים בבלוטוס, גם אם לא שירים אז לפחות תמונות ושאר ירקות, כי בתכלס אם Bump מאפשרת את זה, מדוע שזה לא יהיה דבר אינטגרלי במערכת ההפעלה? מצאתי את עצמי אינספור פעמים שולח קבצים בבלוטוס במכשיר הפרוץ שלי, ואשמח לספק דוגמה קלסית:

אתם נמצאים בטיול ומצלמים האחד את השני, לאחר הטיול הצטברו אצלכם מעל 200 תמונות. לך תעביר 200 תמונות במייל, גם אם תגיע הביתה ותרצה להעביר אותם, זה עדיין קשה מבלי לפגום באיכות. אז אפשר להעלות לשרתי קבצים, אפשר להעלות ל- Picasa, לדרופבוקס ולמקומות אחרים, ועכשיו ב- iOS 6 לשתפם דרך iCloud, אך מה יקרה אם החבר שלך מחזיק במכשיר אחר שאינו של אפל? בכלל, מה יותר הגיוני מאשר לשלוח לו את התמונות מבלי לאבד את איכותן ועוד כשאתה נמצא לידו? מה יקרה אם אין לך אינטרנט? (נדיר, אבל קיים). זו בערך הנקודה שלי, כי הרי תחבולות יש בלי סוף, אבל מדוע צריך לחפש אותן? לא מובן בכלל.

Omri David
21/09/12, 11:57
אני דווקא אוהב את הגן הסגור של אפל, קצת מגביל אותי אבל אני לא צריך יותר מזה בטלפון.
האייפון שלי לא פרוץ, אני יודע שבגלל שהוא סגור אז קשה להכניס לשם דברים מזיקים דרך אפליקציות.
אם לדוגמא אני משתמש באפליקצייה של פייפל או יוצר סיסמאות ל-Battle.net, אני יודע שאני מוגן באיזה צורה של גנבה מאפליקצייה אחרת.

ואם תשמעו קצת תבינו שיש למערכת הפעלה של גוגל יותר פריצות מאפליקציות.

AssafMoraz
21/09/12, 12:15
אתה מודה לאפל שהם מגבילים אותך? נקודה מעניינת. תשמע, לדעתי אתה סתם פרנואיד (בלי לפגוע כן?) אתה רוצה להיות מוגן במאה אחוז אז אל תשתמש בטכנולוגיה - נקודה! ברגע שאתה משתמש בטכנולוגיה אתה כבר לא מוגן. להזכיר לך את מרשם האוכלוסין "שדלף"? להזכיר לך את חשבונות האפסטור שנפרצו? תהיה בטוח שהאבטחה שלהם אמורה להיות חזקה מאוד, אבל עובדה שזה קרה, כך שאל תסמוך יותר מידי על כך שחשבון הפייפאל שלך לא יפרץ מתישהו למרות שזה נדיר (באופן יחסי). שלי נפרץ פעם דרך המחשב, כך שמערכת הגן הסגור לא תעזור לך לפחות במקרה הזה.

Omri David
21/09/12, 12:25
שמע, אני לא עיוור אפל, אם אני רוצה להחליף מחר מכשיר של סמסונג אני יעשה את זה.
אני יודע שאין דבר כזה 100% אבל גם אני לא צריך לעזור לאחוזים האלה לרדת, אפל בודקת את האפליקציות שהם שמים, יודעים קצת לסנן דברים שלא צריך, זהו.
אני לא פרנואיד, פשוט כרגע המכשיר שלי עובד ואין לי כוונה לחשוב לקנות מכשיר אחר.

וזה שהם סגורים זה קצת עוזר זה הכל.

AssafMoraz
21/09/12, 12:30
אני אמרתי שתרכוש מכשיר אחר? מעולם לא ציינתי זאת, כנראה שמרוב שאתם חמים כאן בפורום על דברים כאלה זה ישר קופץ לכם לראש. אולי התכוונתי לפריצה? לא ציינתי מפרשות שתרכוש מכשיר אחר וזו בהחלט זכותך להשתמש באיזה מכשיר שאתה רוצה גם אם הוא אינו פרוץ. שיבושם לך, באמת :)

Omri David
21/09/12, 12:38
לא, אבל מה שניסיתי להגיד זה שאני יודע שאין דבר כזה 100% של אבטחת מידע, בגלל זה אמרתי שאני יכול לקנות מכשיר אחר בלי קשר. (המילה פרנואיד גרם לי לכתוב את זה)
מזמן לא הייתי פה, אני בא לפה בביקורים קצרים ומגיב קצת, פשוט אמרתי מה שאני חושב על הגן הסגור.

AssafMoraz
21/09/12, 12:45
אוקי אם כך אתן לך להמשיך לבקר להנאתך ;)