מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האייפון 5| הביקורות בעיקר מהללות

natish
19/09/12, 06:52
הביקורות הראשונות של האייפון 5 מתחילות לשטוף את הרשת, החל ממוסברג, פוג, Cnet, Engadget ועוד.

https://img.skitch.com/20120919-3gjt6yjr9rcsci8ubuqrrud17.jpg

האייפון 5 לא צפוי להגיע לחנויות רק בעוד כיומיים, ביום שישי הקרוב, אולם כבר היום החלו להגיע הביקורות של אתרי הטכנולוגיה, שקיבלו את המכשיר להתנסות למספר ימים, זאת אחרי שלאחרונה הגיע מבחן הבנצ'מרק הראשון של המכשיר שמציג כי מדובר נכון להיום, במכשיר עם הניקוד הטוב ביותר. רוב הביקורות של האייפון 5 מהללות הן את העיצוב שלמרות שהוא שומר על אותו קו דמיון של עיצוב ה- 4s, מצליח לרענן ולהשתפר בעיקר בידי המשתמש, והן את הדקות והמשקל שהצטמצמו בכ- 20%. כמו כן באופן מפתיע רוב המבקרים מציינים לטובה את זמן הסוללה הטוב של המכשיר. 2 החסרונות העקריים שניתן לגלות הם השינוי במחבר עם החלפת מחבר ה- 30 פינים, במחבר הברק החדש וכן בנושא אפליקציית המפות החדשה של iOS 6 בה אפל מחליפה את קליינט המפות של גוגל. למרות שאפליקציית המפות החדשה יפה ומרשימה יותר, היא חסרה במספר פיצ'רים שהיו קיימים באפליקציית המפות של גוגל.

Engadget (לסקירה המלאה (http://www.engadget.com/2012/09/18/apple-iphone-5-review/)):

תבחרו את המבחן שלכם ותמצאו את הנשק החדש והדקיק של אפל בראש הרשימה. האם הוא ישכנע אתכם לוותר על מכשיר האנדרואיד או ה- WP שלכם? אולי ואולי לא. האם הוא ידהים אתכם? תחזיקו אותו ביד ואולי תופתעו לטובה. עבור המשתמשים הנאמנים של פלטפורמת iOS מדובר בשדרוג ברור. זהו ללא כל ספק האייפון הטוב ביותר עד כה. מדובר בעיצוב מרשים והוא אחד המכשירים שלו ציפיתם.

Jim Dalrymple מה- Loop (לסקירה המלאה (http://www.loopinsight.com/2012/09/18/review-iphone-5/)):

האייפון (5) הוא כל מה שאפל אמרה הציגה עם iOS 6, עבורי ברור שמדובר בעוד מכשיר מנצח. אני לא יכול לחשוב על סיבה טובה שלא לשדרג או לרכוש את המכשיר החדש.

https://img.skitch.com/20120919-rnhmfwmfckdw4y1s2wicifw81p.jpg

וולט מוסברג מ- AllThingsD (לסקירה המלאה (http://allthingsd.com/20120918/the-iphone-takes-to-the-big-screen/?mod=tweet)):

אפל לקחה מוצר נהדר והפכה אותו לטוב יותר, באופן כללי. לקוחות שמעדיפים מסכים ענקיים או פיצ'רים נוספים (שלא נמצאים ב- iOS) יכולים לבחור מתוך מבחר גדול, אבל האייפון 5 הוא ללא כל ספק בחירה טובה.

Cnet (לסקירה המלאה (http://www.cnet.com/iphone-5/)):

האייפון 5 מציג מכשיר חדש במספר מובנים החל מבחינת הפיצ'רים או העיצוב, כאשר הוא פותר חסרונות קודמים. מדובר ללא כל ספק במכשיר האייפון הטוב ביותר עד כה, והוא ללא כל ספק תופס מקום מכובד בראש רשימת עולם הסמארטפונים.

USAToday (לסקירה המלאה (http://www.usatoday.com/tech/columnist/edwardbaig/story/2012-09-18/iphone-5-review/57803932/1)):

האייפון 5 הוא ווינר שמשאיר את אפל בראש רשימת יצרניות הסמארטפונים. אבל לבחור בין האייפון 5 לבין הדגמים המובילים בפלטפורמת האנדרואיד היא לא בחירה קלה, במיוחד אם אתם מעדיפים מסך ענק, כמו למשל המסך הענק והמרהיב של הגאלקסי 3, מתחרה אליו יש לי הערכה רבה.

https://img.skitch.com/20120919-murtq8h3y186kdamnmh8iiaq9r.jpg

MG Siegler מהאתר TechCrunch (לסקירה המלאה (http://techcrunch.com/2012/09/18/iphone-5-review/)):

לאלו שחוששים מהמילה "אכזבה" שאופפת את האייפון 5, אני מציע לקפוץ לחנות האפלסטור הקרובה ביום שישי הבא ולהתנסות עם המכשיר. הניחוש שלי הוא שתזהו באופן מיידי עד כמה מגוחכת המילה הזו בהקשר של המכשיר. מדובר בסמארטפון שקרוב לשלמות.

דיוויד פוג מה- New York Times (לסקירה המלאה (http://www.nytimes.com/2012/09/19/technology/personaltech/apples-iphone-5-scores-well-with-a-quibble-review.html)):

אם יש לכם מכשיר אייפון 4s, לשדרג למכשיר אייפון 5 אומר לשבור את חוזה השנתיים עם המפעילה ולשלם קנס די גבוה, שאולי לא שווה את הפיצ'רים החדשים של האייפון 5. אבל אם יש לכם דגם ישן יותר/ אתם לא מחויבים בחוזה - וואו אתם צפוים להפתעה נעימה.
מה שמצער הוא השינוי בקונקטור. האם אפל לא מפחדת לאבד לקוחות נאמנים עם הצעד הזה?

בלומברג (לסקירה המלאה (http://www.bloomberg.com/news/2012-09-19/iphone-gets-bigger-thinner-faster-rich-jaroslovsky.html)):

בסופו של דבר הויכוח לגבי האייפון 5 יהיה ארוך ומפותל כמו התורים שיחכו לרכישת המכשיר החל מיום שישי הקרוב. המקטרגים יציינו שהמסך קטן מדי בהשוואה לענקים כמו הגאלקסי 3 והם גם יציינו את החיסרון ב- NFC, שיכול בין היתר לשמש לתשלום עם מכשירי מובייל. אלו הן נקודות ולידיות. האייפון 5 הוא לא מושלם, ולמזלנו יש לא מעט בחירה של מכשירי סמארטפון טובים בשוק. אבל רק אחד מעולה.

https://img.skitch.com/20120919-1mr8ufgyke46iasgxdgsirtymb.jpg

הטלגרף (לסקירה המלאה):

חובבי המפרטים אולי יציינו שהאייפון 5 נמצא מאחורי המתחרים מבחינת פיצ'רים, אבל למען האמת קשה לחשוב על פיצ'ר שמוצע במקום אחר שהמשתמש הממוצע - בניגוד לאלו שאובססיביים לגבי טכנולוגיה באמת צריכים. NFC לא נמצאת בשימוש נרחב, טעינה אלחוטית נחמדה אבל עדיין מצריכה מטען שמחובר לקיר ורוב האנשים מסתדרים בין תוספת של נפח זיכרון נשלף.
האייפון 5 הוא סמארטפון מצוין שנהפך לטוב אפילו יותר. הוא מהיר, קל ומגובה על ידי חנות האפליקציות הגדולה ביותר כיום. כמו כן הוא ככל הנראה הסמארטפון היפה ביותר שאי פעם נוצר.

האייפון 5 צפוי להגיע לחנויות ביום שישי הקרוב ולאור המכירות הראשוניות שלו שעברו תוך פחות מ- 24 שעות את רף 2 מיליון המכשירים, המהומה צפויה להיות גדולה.

ymeiner
19/09/12, 07:05
מכיוון שהציטוטים הם ממקורות אמריקאיים, תנו לי לתרגם את מה שכתוב למעלה באמריקאית לעברית:

למרות שמדובר באחת החברות הגדולות בעולם שמוציאה מכשירים טובים מהשורה הראשונה, לא עפנו. שדרוג מצויין לבעלי אייפון 4 ומטה, לא בטוח שהמכשיר מתאים לחובבי אנדרואיד. מזל שיש את האפסטור כגורם שמשאיר לקוחות...

וואו, פושר יותר מזה לא יצא כבר מזמן. אם זו התגובה של מוסברג, וואו.

natish
19/09/12, 07:12
וואו, פושר יותר מזה לא יצא כבר מזמן. אם זו התגובה של מוסברג, וואו.

תודה פרשננו בארה?ב.
כהרגלך ידידי, אתה קופץ למסקנות מוטעות.
תקרא את הביקורות המלאות ותקבל את התמונה המלאה.

ymeiner
19/09/12, 07:18
תודה פרשננו בארה?ב.
כהרגלך ידידי, אתה קופץ למסקנות מוטעות.
תקרא את הביקורות המלאות ותקבל את התמונה המלאה.

קראתי חלק וממשיך לקרוא את השאר. פושר נתי. כולם מודים שמדובר במכשיר מצויין, אף אחד לא כתב שמדובר על מכשיר שפתח פער מהמתחרות. לאנגאג?ט נמאס מהמראה של ios, מוסברג קרא למפות נסיגה לאחור, בבלומברג נשארו אדישים קמעה וcnet לא הכריזו על מכשיר מנצח.

אני אחד משני מליון הלקוחות שקנה את המכשיר ביום הראשון וסביר להניח שאחד הראשונים אם לא הראשון ממשתמשי iphones.co.il שקנה את המכשיר החדש. כהרגלי בקודש, אני ממשיך לנסות להיות אובייקטיבי ככל האפשר. אני יודע מה קראתי אבל אני יודע גם מה לא קראתי. לא קראתי אף כתבה שמכתירה את המכשיר כמלך חדש.

פונטיוס
19/09/12, 07:35
הביקורות יותר טובות מאלו של ה-4S... לפחות באנגאדג'ט.
יש המון סופרלטיבים לעיצוב, ובאמת מערכת ההפעלה סופגת קצת אש.
אבל האמת היא שאפל לא צריכה יותר מזה... נתוני המכירות מדברים בעד עצמם.
למעט אם ג'י סיגלר - שאותו אני אפילו לא טורח לקרוא (הוא מסוג האנשים שאפל יכולה למכור להם פיסת צואה של פרות, אמיתית, והם יכתבו ביקורת מהללת על כמה שזה הדבר הבא ואיך קקי של פרות זה הדבר הכי יפה והכי ריחני בעולם הסמארטפונים) - הביקורות הן טובות אך לא יוצאות מגדרן, לפחות לא כמו שהיה בשעתו עם האייפון 4 שגרר אפקט וואו בכל המקומות וכל האתרים.
אני מאמין שהדרך שהותוותה באייפון 4 ושנמשכת באייפון 5 (סה"כ רצף של שיפורים מתונים אינקרמנטליים) תספיק לאפל לפחות לעוד שניים שלושה דורות של אייפון אבל לדעתי מה שברור הוא שבשלב זה אפל הפכה להיות גורם יותר שמרני שעסוק בשימור הקיים כדי לשמר נתוני מכירות. מהפכה לא ראינו פה.
אני רק אזכיר את המקרה של מוטורולה עם הרייזר בזמנו - מוטורולה היממה את השוק עם הרייזר המקורי והצליחה מאוד, והייתה עסוקה כמה שנים בליטוש ושיפור של קונספט קיים, אבל נרדמה בשמירה ופיספסה כמעט לחלוטין את המעבר לעולם הסמארטפונים. כרגע לדעתי אפל נמצאת בפאזה הזאת - יש לה קונספט מנצח והיא משכללת אותו לכלל שלמות, אבל יש מצב (לא מחר או מחרתיים) שיבוא איזשהו גיים צ'יינג'ר וישמוט להם את השטיח מתחת לרגליים בתוך כמה שנים.

ymeiner
19/09/12, 07:42
כרגע לדעתי אפל נמצאת בפאזה הזאת - יש לה קונספט מנצח והיא משכללת אותו לכלל שלמות, אבל יש מצב (לא מחר או מחרתיים) שיבוא איזשהו גיים צ'יינג'ר וישמוט להם את השטיח מתחת לרגליים בתוך כמה שנים.

אני די מאמין שאפל מסוגלת להיות עם היד על הדופק בקשר להמצאת הדבר הבא. אני גם די מאמין שזו תהיה אפל שתוציא אותו.

נתי, נראה אותך גיבור אוסף את כל המכות שios חטפה בכתבות האלו לכדי כתבה אחת.

ציטוט חי מג?ימי פלון שמשודר בדקות אלו:

עובדי yahoo התבקשו להחליט אם הם רוצים את האייפון חמש או את הגלקסי 3. ההחלטה באמת קשה, הם לא מצליחים להחליט אם הם רוצים את האייפון בשחור או לבן

פונטיוס
19/09/12, 07:47
אני די מאמין שאפל מסוגלת להיות עם היד על הדופק בקשר להמצאת הדבר הבא. אני גם די מאמין שזו תהיה אפל שתוציא אותו.

יכול להיות, אבל זה לא האייפון 5, מוצלח ככל שיהיה...

ymeiner
19/09/12, 07:49
יכול להיות, אבל זה לא האייפון 5, מוצלח ככל שיהיה...

בהחלט צודק אבל הדבר הגדול הבא הוא לא אף אחד מהסמארטפונים שיצאו בחודש האחרון.

ipxp
19/09/12, 08:49
אין חברה בעולם שכל שנה תביא לכם מהפכה, צאו מהסרט. אתם מצפים מהתלמיד המצטיין בכיתה לקבל עוד פרס נובל ומתאכזבים כשהוא לא.

אתרי הביקורות אומרים בדיוק את מה שצריך להיאמר: זה אייפון נהדר. הוא קרוב לשלמות. לא מביא בשורה, לא מהפכה, לא ?מלך הסמארטפונים?. אבל הוא אייפון קרוב לשלמות, ולשם אפל כוונה.

מאז האייפון בשנת 2007 לא הייתה מהפכה בתחום חומרת האייפון. האייפון 4? אתם שוכחים דברים שאתם כבר לא רוצים לזכור. מיליון תלונות על בעיית הקליטה, ומבנה הזכוכית שעד היום אף אף חברה אחרת לא המשיכה בעקבות אפל לעיצוב הזכוכית.
לכל אייפון שונה יש יתרונות וחסרונות, וזה דיי נדיר לראות שאנגאדג?ט מצאו לו רק חסרון אחד. הקונקטור, משהו שאמור תור כמה שנים להיות רק ליתרון. זאת חתיכת קרבה לשלמות.

said-g
19/09/12, 08:53
הדבר הגדול הוא האייפון.. ודבר כזה שינה את כל תעשיית הסמארטפון בעולם עד כדי כך שלא הצליחו חברות אחרות לעשות ?דבר הבא? אלא להשלים צעדים ולהעתיק את הדבר הגדול (האייפון)
ודבר כזה יוצא כמעט רק כל עשור. צריך לחכות עוד כמה שנים כדי לראות אותו... ואני מאמין שאפל תוציא אותו.. כרגע הדבר הכי גדול שיש זה האייפון וספציפית האייפון 5...

yakirmanz
19/09/12, 09:16
אין חברה בעולם שכל שנה תביא לכם מהפכה, צאו מהסרט. אתם מצפים מהתלמיד המצטיין בכיתה לקבל עוד פרס נובל ומתאכזבים כשהוא לא.

אתרי הביקורות אומרים בדיוק את מה שצריך להיאמר: זה אייפון נהדר. הוא קרוב לשלמות. לא מביא בשורה, לא מהפכה, לא ?מלך הסמארטפונים?. אבל הוא אייפון קרוב לשלמות, ולשם אפל כוונה.

מאז האייפון בשנת 2007 לא הייתה מהפכה בתחום חומרת האייפון. האייפון 4? אתם שוכחים דברים שאתם כבר לא רוצים לזכור. מיליון תלונות על בעיית הקליטה, ומבנה הזכוכית שעד היום אף אף חברה אחרת לא המשיכה בעקבות אפל לעיצוב הזכוכית.
לכל אייפון שונה יש יתרונות וחסרונות, וזה דיי נדיר לראות שאנגאדג?ט מצאו לו רק חסרון אחד. הקונקטור, משהו שאמור תור כמה שנים להיות רק ליתרון. זאת חתיכת קרבה לשלמות.

מסכים מאוד, רק דבר אחד:
כל הבעיות הללו התעוררו רק לאחר שהמכשיר הגיע לידיים של הרבה משתמשים.
הן לא עלו במהלך אירוע ההשקה, לא בhands on לאחר ההשקה. ובטח שלא אצל העיתונים.

לכן הכי טוב יהיה לעבור את הגל הראשון ולראות את התגובות של האנשים. במיוחד לאור המצב שקניית מכשירים מארה"ב היא לא אפשרית (מבחינת simfree) ובעייתית מבחינת lte.
ולמי שיש איך להביא מאירופה, ולקבל החזרי מס, הרוויח :)

אישית אני חושב שלכל מי שכבר יש אייפון 4 ומעלה לא צריך לרוץ ולשדרג אלא לחכות קצת... המכשיר ישאר הרבה יותר חזק מהאייפון 4 או 4s גם חודש לאחר ההשקה ותוכלו לקנות אותו בראש שקט.

AssafMoraz
19/09/12, 09:55
כתבה יפה רק תתקן: רשמת בתחילת הכתבה שהאייפון לא צפוי להגיע ביום שישי הקרוב.

פונטיוס
19/09/12, 11:45
בהחלט צודק אבל הדבר הגדול הבא הוא לא אף אחד מהסמארטפונים שיצאו בחודש האחרון.

לרגע לא טענתי אחרת...

אני פשוט חושב שכרגע בניגוד לשנת 1997 או שנת 2001 או שנת 2007 אפל נמצאת בפוזיציה שונה לחלוטין.
כשאפל הייתה על סף פשיטת רגל (1997) או סתם במצב רעוע (2001) או בפוזיציה של הילד החדש בשכונה (2007) היה לה הרבה יותר קל להיות נועזת - היה לה הרבה פחות מה להפסיד. כשחברה היא בפוזיציה שהיא נמצאת בה היום - מובילת שוק, החברה הכי גדולה והכי עשירה בעולם - יש הרבה יותר מה להפסיד, ולכן יש חשש גדול מלשנות נוסחה מנצחת. יש הרבה יותר סיכוי שהחברה תנסה לחלוב את הפרה הזאת עד הסוף לפני שהיא תנסה לפרוץ גבולות חדשים. כשחברה נמצאת בפוזיציה כזאת (ע"ע מיקרוסופט בשוק הפיסי) היא נמצא בסכנה של סטגנציה ושל שמרנות יתר. כשאתה מוציא מכשיר אחד פעם בשנה, ושעליו יושבת חלק ניכר מההצלחה של החברה שלך, זה יוצר סיטואציה עם דחף חזק לשמרנות - לא לשנות את מה שהצליח לפני שנה, כי אתה לא מוציא 5 דגמים ואז אתה יכול להרשות לעצמך שחלק מהם ייכשלו עקב ההצלחה של אלו שכן תופסים. אייפון 5 בהחלט לא מצביע על איזושהי תעוזה מצד אפל, והאמת היא שהיא גם לא צריכה כרגע להיות נועזת. אבל אם אתה מאבד את הרעננות והקילר אינסטינקט לא בטוח שהוא יחזור אליך כשתצטרך אותו.
אני לא רואה את אפל מאבדת את עמדת המובילות בשנים הקרובות, אבל זה בהחלט יכול לקרות אם איזשהי חברה יותר רעבה ויותר נועזת פתאום תמציא את ה"דבר הבא" ואפל תהפוך להיות בבת אחת מין נוקיה כזאת. נכון שזה בלתי נתפס, אבל אנשים צריכים לזכור באיזו פוזיציה הייתה נוקיה ב-2007, אילו כמויות אדירות של טלפונים היא הייתה מוכרת בכל העולם. אף אחד ב-2007 לא היה אפילו מעלה בדעתו שב-2012 נוקיה תגיע למעמד כל כך עלוב ושהיא תהמר את האסימונים האחרונים שלה על מערכת הפעלה של מיקרוסופט בעלת נתח שוק זעיר וזניח.
אני מסתכל על כל הסיפור הזה ברמה הפילוסופית, ולא דרך הפריזמה של ויכוחי האנדרואיד-אייפון המטופשים שמתנהלים פה כל הזמן. אני חושב שאני מזהה שאפל הגיע לאיזשהו פלאטו טכנולוגי ועקומת השיפור שלה הפכה ממשהו אקספוננציאלי למשהו די ליניארי על סף השטוח. המינוס הגדול שלה הוא שסטיב ג'ובס כבר לא נמצא ליד ההגה ולדעתי האתגר הכי גדול של החברה הזאת הוא שהקברניט שלה ידע במידת הצורך להזיז את הספינה הזאת ימינה או שמאלה בעוד שנתיים-שלוש-ארבע-חמש כשיעלה הצורך בכך, ולזנוח במידת הצורך קונספציות מתיישנות ומנוונות.
בינתיים האייפון 5 ימשיך לשבור את כל שיאי המכירות ולהעשיר עוד יותר את קופת המזומנים של הענק מקופרטינו.

gphone1
19/09/12, 13:46
אותי מעניין בעיקר מה יקרה בשוק היד השנייה בישראל , בשונה מההשקות הקודמות יש הרבה מאוד מכשירי 4 , 4S אצל משתמשים, ומכיוון שיותר לא יהיו תוכניות חיוב / זיכוי שיחות יהיה מעניין לראות כיצד השוק בישראל ינהג.

gilavr
19/09/12, 14:20
כל עוד סמסונג היא המתחרה העיקרית של אפל היא יכולה לישון בשקט. החברה הקוריאנית יכולה רק להעתיק מאחרות ולשים מפרט מפוצץ על הנייר אך במבחני הביצועים עדיין אפל מנצחת. האיום האמיתי של אפל יגיע מכיוון מוטורולה-גוגל ברגע שהם יוציאו מכשיר משותף או נוקיה-מיקרוסופט ברגע שה wp8 יתפוץ תאוצה כי נוקיה יודעים לייצר מכשירים איכותיים בעלי עיצוב וגימור ורכיבים איכותיים ומיקרוסופט יודעים לייצר תוכנה . סמסונג יודעת לקחת פלסטיק זול להכניס בתוכו מפרט עשיר וחומרה שלא בשימוש ולזה לצרף מערכת הפעלה שלא תומכת בחומרה המפוצצת שלה. סמסונג בסכנה כי היום חברות סיניות מייצרות מכשירים כמו שלה עם מפרט מפוצץ בחצי המחיר. לראיה יש מכשיר m2 סיני שמכיל מפרט זהה כמו הs3 עם מערכת הפעלה אנדרואיד ועולה שליש מחיר ממנו.

בנוגע למהפכות היום החברות כולם מתעסקות בשיפורי הביצועים ובמעבר מליבה אחת לשתיים ול4 ושדרוגי המצלמות. מה רוצים מחידושים מאפל? לא ראיתי שום חידושים אצל אף חברה כי אי אפשר לעשות מהפכה כל שנה אחרת זה לא מהפכה. אפל דואגת לשפר כל שנה את המכשיר כדי שיישאר מעודכן וטוב מתמיד. דרך אגב אולי בארץ לא אוהבים כי הוא לא שמיש כל כך בארצנו הקטנטנה אבל הסירי לטעמי היא מהפכה של ממש ומי שהיה חי בארה?ב ,יפן או בחלק מאירופה היה מבין שזו מהפכה לא פחות ממהפכת המולטי טאץ ולטעמי אפילו יותר. האפשרות לעשות כמעט הכל מבלי לגעת במכשיר ושיעבוד בצורה כל כך טובה(שוב לא אצלנו) מבלי לגעת במכשיר תוך כדי נהיגה ,ריצה או לא משנה מה. שיגיע בתמיכה בעברית ובישראל אתם כולכם תבחנו עד כמה זה מהפכה ענקית שכרגע לאף חברה אחרת אין משהו שמתקרב אפילו והסיבה העיקרית למה ה4s היה כזה רב מכר למרות ה"אכזבה? הגדולה.

diymantion
19/09/12, 15:00
כתבה נחמדה מאוד..אני גם יכול להסכים שעד שהוא לא יוחזק ביד לא נבין תמשמעות( ממש קראתי את כולן)

אני בכל מקרה מחכה כבר לסרטוני השוואות ולסרטון אייפון 5 פרוץ עם תוכנות/טוויקים עליו כי זאת המציאות שלי בכל אופן וכיום האייפון 4 שלי כבר ?עייף? (וכן אני משתמש בכל מה שהותקן עליו).

פונטיוס
19/09/12, 15:06
כל עוד סמסונג היא המתחרה העיקרית של אפל היא יכולה לישון בשקט. החברה הקוריאנית יכולה רק להעתיק מאחרות ולשים מפרט מפוצץ על הנייר אך במבחני הביצועים עדיין אפל מנצחת. האיום האמיתי של אפל יגיע מכיוון מוטורולה-גוגל ברגע שהם יוציאו מכשיר משותף או נוקיה-מיקרוסופט ברגע שה wp8 יתפוץ תאוצה כי נוקיה יודעים לייצר מכשירים איכותיים בעלי עיצוב וגימור ורכיבים איכותיים ומיקרוסופט יודעים לייצר תוכנה . סמסונג יודעת לקחת פלסטיק זול להכניס בתוכו מפרט עשיר וחומרה שלא בשימוש ולזה לצרף מערכת הפעלה שלא תומכת בחומרה המפוצצת שלה. סמסונג בסכנה כי היום חברות סיניות מייצרות מכשירים כמו שלה עם מפרט מפוצץ בחצי המחיר. לראיה יש מכשיר m2 סיני שמכיל מפרט זהה כמו הs3 עם מערכת הפעלה אנדרואיד ועולה שליש מחיר ממנו.

בנוגע למהפכות היום החברות כולם מתעסקות בשיפורי הביצועים ובמעבר מליבה אחת לשתיים ול4 ושדרוגי המצלמות. מה רוצים מחידושים מאפל? לא ראיתי שום חידושים אצל אף חברה כי אי אפשר לעשות מהפכה כל שנה אחרת זה לא מהפכה. אפל דואגת לשפר כל שנה את המכשיר כדי שיישאר מעודכן וטוב מתמיד. דרך אגב אולי בארץ לא אוהבים כי הוא לא שמיש כל כך בארצנו הקטנטנה אבל הסירי לטעמי היא מהפכה של ממש ומי שהיה חי בארה?ב ,יפן או בחלק מאירופה היה מבין שזו מהפכה לא פחות ממהפכת המולטי טאץ ולטעמי אפילו יותר. האפשרות לעשות כמעט הכל מבלי לגעת במכשיר ושיעבוד בצורה כל כך טובה(שוב לא אצלנו) מבלי לגעת במכשיר תוך כדי נהיגה ,ריצה או לא משנה מה. שיגיע בתמיכה בעברית ובישראל אתם כולכם תבחנו עד כמה זה מהפכה ענקית שכרגע לאף חברה אחרת אין משהו שמתקרב אפילו והסיבה העיקרית למה ה4s היה כזה רב מכר למרות ה"אכזבה? הגדולה.

שוב החשיבה הקמעונאית הזו...
מי אמר שהאיום על אפל זה סמסונג? או מוטורולה-גוגל? אנחנו יכולים לדעת בוודאות מי החברה שתמציא את הדבר הגדול הבא בתחום הסלולאר/מיחשוב נייד?
אני אשאל את זה ככה: ב-2006-2007 נוקיה כמעט שלטה בעולם הסלולאר - אתה חושב שהם סימנו אז את אפל כאיום הגדול עליהם שיגרום למעשה לקריסה שלהם?
אולי אמזון בסוף תבוא עם איזשהו קונספט פצצתי לסמארטפון חדש? (ואל תתפס לאמזון דווקא - נתתי אותה כדוגמא).
אני רק אומר שכשאתה "נרגע" ומאבד את הקילר אינסטינקט ואת הדחף לחדש כי היריבות העיסקיות לא מאתגרות אותך כרגע (כי סמסונג רק מעתיקה או איך שלא תבחר לנסח את זה), אתה לאט לאט הופך למטרה נייחת. הכסף זורם לקופה ואתה לא רואה שום סיבה שזה יפסיק, ואתה גם לא רואה סיבה לשנות את הנוסחה שלך, ואז מגיע היריב הרזה והזריז עם ההמצאה שאתה לא חשבת עליה כי אתה עסוק בשימור ולא בחדשנות (למה בכלל צריך לחדש?) ועוקץ אותך בנקודה הכואבת.
אפל הרי לא תגיב לכל מוצר חדש שיוצא לשוק, והליכי הפיתוח שלה כל כך ארוכים וכל כך ממושכים ("פרפקציוניזם") ששינוי כיוון מיידי הוא כמעט דבר בלתי אפשרי מבחינתה.
דרך אגב, מה שאני לא אוהב זה שאני רואה שאפל כן מכינה את התרופה למצב הזה והתרופה שלה היא לא בחדשנות אלא בכבילה שלך לאקוסיסטם שלה תוך שימוש בכמה שיותר פורמטים קנייניים, ככה שגם אם מתחרים ינסו להיכנס לשוק חסמי הכניסה שלהם יהיו כל כך גבוהים ככה שאנשים יבחרו להישאר עם המוצרים של אפל גם אם הם תיאורטית יהיו נחותים.
מדהים שאפל הצליחה לשכנע את כולם שהיא כל כך גדולה וכל כך מופלאה שלא יכול לקרות לה מה שקרה ל-IBM למיקרוסופט ולנוקיה לפניה...

ymeiner
19/09/12, 15:36
פונטיוס, הדעה שלך היא בסדר גמור אבל היא מבטאת מן מצב מצחיק. הבנת כבר שעולם הסמרטפונים לא ייתן לך את הריגוש בעתיד אז אתה כבר מתחיל לחלום על הריגוש הבא. מה דעתך על גישה קצת שונה? מה דעתך להיגמל מהצורך בריגוש אלקטרוני? מה דעתך להפסיק לצפות לאיזשהו מוצר מושיע? מה לדעתך יקרה עם מוצר כזה? כמה זמן הוא ירגש אותך? הרי מוצר כזה יחזיק שנה ושוב תמצא את עצמך עומד בפני יותר מחמש שנים של עדכונים "אבולוציונים". אז אולי עדיף להיגמל מאשר לחפש את מנת הרגש במוצר הבא.

mavie
19/09/12, 15:46
אני כל כך שמחה שהזמנתי! :)
אני כבר לא יכולה לחכות שיגיע! אוף!

gilavr
19/09/12, 16:04
שוב החשיבה הקמעונאית הזו...
מי אמר שהאיום על אפל זה סמסונג? או מוטורולה-גוגל? אנחנו יכולים לדעת בוודאות מי החברה שתמציא את הדבר הגדול הבא בתחום הסלולאר/מיחשוב נייד?
אני אשאל את זה ככה: ב-2006-2007 נוקיה כמעט שלטה בעולם הסלולאר - אתה חושב שהם סימנו אז את אפל כאיום הגדול עליהם שיגרום למעשה לקריסה שלהם?
אולי אמזון בסוף תבוא עם איזשהו קונספט פצצתי לסמארטפון חדש? (ואל תתפס לאמזון דווקא - נתתי אותה כדוגמא).
אני רק אומר שכשאתה "נרגע" ומאבד את הקילר אינסטינקט ואת הדחף לחדש כי היריבות העיסקיות לא מאתגרות אותך כרגע (כי סמסונג רק מעתיקה או איך שלא תבחר לנסח את זה), אתה לאט לאט הופך למטרה נייחת. הכסף זורם לקופה ואתה לא רואה שום סיבה שזה יפסיק, ואתה גם לא רואה סיבה לשנות את הנוסחה שלך, ואז מגיע היריב הרזה והזריז עם ההמצאה שאתה לא חשבת עליה כי אתה עסוק בשימור ולא בחדשנות (למה בכלל צריך לחדש?) ועוקץ אותך בנקודה הכואבת.
אפל הרי לא תגיב לכל מוצר חדש שיוצא לשוק, והליכי הפיתוח שלה כל כך ארוכים וכל כך ממושכים ("פרפקציוניזם") ששינוי כיוון מיידי הוא כמעט דבר בלתי אפשרי מבחינתה.
דרך אגב, מה שאני לא אוהב זה שאני רואה שאפל כן מכינה את התרופה למצב הזה והתרופה שלה היא לא בחדשנות אלא בכבילה שלך לאקוסיסטם שלה תוך שימוש בכמה שיותר פורמטים קנייניים, ככה שגם אם מתחרים ינסו להיכנס לשוק חסמי הכניסה שלהם יהיו כל כך גבוהים ככה שאנשים יבחרו להישאר עם המוצרים של אפל גם אם הם תיאורטית יהיו נחותים.
מדהים שאפל הצליחה לשכנע את כולם שהיא כל כך גדולה וכל כך מופלאה שלא יכול לקרות לה מה שקרה ל-IBM למיקרוסופט ולנוקיה לפניה...

הבעיה של נוקיה שהזכרת שלקח לה כמעט 5 שנים להבין שהיא חייבת לעשות שינוי ולקבל את המצב בשוק וללכת עם המגמה הרווחת. אני גם לא חושב שלמרות הנזק העצום שהיא אחראית הבלעדית ולא אפל היא עדיין יכולה להיות גורם משפיע בשוק הסלולר והיא עדיין לא אמרה את המילה האחרונה. לא אמרתי שלא יכול לבוא שחקן חדש שיטרוף את הקלפים מחדש רק אמרתי שאי אפשר לצפות את זה מסמסונג ואפל לא צריכה בגישה שלה להתייחס לסמסונג כיריבה הגדולה שלה כי אפל מכוונת לפלח שוק שונה שיודע להבדיל בין מוצר איכותי לבין מוצר זול המציג נתונים מרשימים על הנייר. אני יכול להבין כאלה שלא אוהבים את אפל ומעדיפים אנדרואיד . מה שאני לא מבין אנשים שבוחרים סמסונג על פני מכשירי אנדרואיד אחרים כי סמסונג מפגרת אחרי כולם .

פונטיוס
19/09/12, 16:29
פונטיוס, הדעה שלך היא בסדר גמור אבל היא מבטאת מן מצב מצחיק. הבנת כבר שעולם הסמרטפונים לא ייתן לך את הריגוש בעתיד אז אתה כבר מתחיל לחלום על הריגוש הבא. מה דעתך על גישה קצת שונה? מה דעתך להיגמל מהצורך בריגוש אלקטרוני? מה דעתך להפסיק לצפות לאיזשהו מוצר מושיע? מה לדעתך יקרה עם מוצר כזה? כמה זמן הוא ירגש אותך? הרי מוצר כזה יחזיק שנה ושוב תמצא את עצמך עומד בפני יותר מחמש שנים של עדכונים "אבולוציונים". אז אולי עדיף להיגמל מאשר לחפש את מנת הרגש במוצר הבא.

אל תבלבל - הדעה שלי לא באה מהמקום של "אפל תרגשי אותי". האייפון 5 מרגש אותי מספיק. אנחנו הרי סתם מבזבזים פה זמן בקשקושים ובספקולציות, העניין שלי פה הוא עניין היסטוריוני משהו, ואני רוצה להרחיב את הסקופ של הדיון בהיבט הזה.
עולם הטכנולוגיה והמחשבים ידע בעבר חברות ענק שצמחו והתנפחו והשתלטו עליו (IBM מיקרוסופט וכו') ואיכשהו תמיד הייתה מחזוריות כזו - שהחברות האלו התפתחו למפלצות ואז באיזשהו שלב התחיל לצאת מהן האוויר. מיקרוסופט אמנם עדין חברה מאוד עשירה אבל די ברור שבשלב הזה היא כבר עסוקה במהלכים נואשים להשיג אחיזה בשוק שהיא הבינה מאוד מאוחר את הצורך להיכנס אליו, ולא בטוח שהיא תצליח בכלל.
אני, סתם כעניין היסטורי גרידא, תוהה ביני לביני אם אפל לא הגיע לנקודה הזאת שנמצא בשיא של האמפליטודה שלה או קרוב לשיא שלה מבחינה התפתחותית (ואני לא מתכוון לזה שהיא תהפוך לחברה של טריליון דולאר - זה כבר דבר נתון וודאי לדעתי) והיא הפכה לענק הזה שישלוט בשוק בשנים הקרובות עד שיבוא הנקסט בסט ט'ינג.
גם נוקיה כל הזמן שיפרה ושיפרה את הטלפונים שלה ואז היא הוציאה את ה-n95 וכולם גמרו עליו את ההלל - גם טלפון גם נגן מוזיקה, מסך גדול, מצלמה מעולה, GPS... ואז הוציאו גרסת 8 גי'גה שלו שהייתה עוד יותר מושלמת, ונוקיה הייתה עסוקה כל הזמן בלשפר את הקיים בלי להבין שהשוק כבר לא שם וזה לא מעניין אותו - העובדה היא שהיא ניסתה להתחרות באייפון באמצעות ה-N97 העלוב...

קשה היום להסתכל על האייפון ולהשוות אותו ל-N95 למיניהם אבל אני בוחן את העניין במובן האנליטי הרעיוני: חברה שכל הזמן מחדשת ורצה קדימה (אייפון, אייפון 4, אייפד...) יוצרת פער עצום מהיריבות שלה גורמת להן לפעול בהיסטריה. הרעב שלה לפרוץ גבולות חדשים רק גורם לה להשתלט יותר ויותר על השוק. אבל כשמגיע שלב השובע, והיא איכשהו נרגעת אז ההיסטריה גם יורדת אצל היריבות יש להן זמן להשתפר להתייעל לחקות ולהתקרב לאיכויות. אני לא חושב שהפער בין האייפון 5 לגלקסי 3 הוא כל כך גדול כמו שהיה הפער בין האייפון 4 לגלקסי 1 (חרא של טלפון). אני לא יודע אם סמסונג היא באמת היריב שיכול להפר את שיווי המשקל של אפל, אבל כשאתה עובר מקצב של ריצה לקצב של ריצה נינוחה, ואתה קצת מאבד את הכושר כי כולם נמצאים 5 קילומטר מאחוריך, תמיד יש סיכוי שיגיע איזה אצן זריז ובכושר שפתאום יפתח מבערים וידביק אותך, ואתה שכבר השמנת ואיבדת את הכושר לא תהיה מסוגל להאיץ כדי להדפיק אותו ובמקום לנפק חלופה הולמת לאייפון תנפק N97...
שים לב ירון - אני בניגוד להרבה אחרים פה לא דברתי במונחים של אכזבה מהאייפון 5 - זה יופי של מכשיר לדעתי (והייתי מת להתקמבן על איזה חתיכה). ועדין אני תוהה מה הוא אומר על אפל In the greater scheme of things.

OriAmir
19/09/12, 17:48

בדיוק! היום המתחרים והאופציות כ?כ רבות ככה שזה לא אותו המצב מלפני 4-5 שנים.
חוץ מזה אני בדיוק איתך בדעה על האייפון 4. בזמנו כשהוא ייצא היו את אותם תגובות וטענות ומענות גם עליו.. תמיד אנשים אוהבים להיזכר בתקופות מהעבר שהיו כביכול טובות.. רק מה שהם לא זוכרים שגם בתקופה ה?טובה? ההיא הם התלוננו.
ומי שאהב את האייפונים הקודמים ואת הiOS כמובן יאהב מידית את האייפון ה5.

ymeiner
19/09/12, 19:33
פונטיוס, נקודה מאד מעניינת עניין השובע אבל היסטוריה לומדים בדיעבד ולא מתוך ההווה כי אי אפשר לראות את התמונה כולה כשלא עומדים במרחק הזמן. גם ממרחק הזמן, לפעמים התמונה מעוותת אבל עדיין נכונה יותר מלעמוד כאן ולדבר על עכשיו. עוד 5 שנים נדע אם אפל ידעה להתמודד עם השובע הכלכלי או שכשלה ולמדה מאוחר מדי. אריסטו בעצמו דיבר על ההיבריס כמקור לכל הצרות. שיקספיר רכב על העניין בכל מחזה שכתב וזהו המקור לכל קומדיה. הטרגיות של להיות בראש.

פונטיוס
19/09/12, 19:48
פונטיוס, נקודה מאד מעניינת עניין השובע אבל היסטוריה לומדים בדיעבד ולא מתוך ההווה כי אי אפשר לראות את התמונה כולה כשלא עומדים במרחק הזמן. גם ממרחק הזמן, לפעמים התמונה מעוותת אבל עדיין נכונה יותר מלעמוד כאן ולדבר על עכשיו. עוד 5 שנים נדע אם אפל ידעה להתמודד עם השובע הכלכלי או שכשלה ולמדה מאוחר מדי. מולייר המחזאי רכב על העניין שוב ושוב. אריסטו בעצמו דיבר על ההיבריס כמקור לכל הצרות. שיקספיר רכב על העניין בכל מחזה שכתב וזהו המקור לכל קומדיה. הטרגיות של להיות בראש.

סבבה, מסכים עם כל מילה - אבל הכיף זה לעשות ספקולציות, ולראות בעתיד בראיה לאחור האם צדקת.
אני מנסה לחשוב האם אנחנו יכולים לזהות בזמן אמת את השובע, ככה שבדיעבד למשל נוכל להגיד "עם האייפון 5/6/7 אפל הגיע לשיא מסויים שעליו לא יכלה להתעלות".
החוכמה היא לנסות לזהות תהליכים בזמן אמת... חוכמת הבדיעבד היא חוכמה מאוד קטנה.

הדיונים על אכזבה לא אכזבה מאוד משעממים אותי בתאכלס. יש פה איזה מין התחשבנות קמעונאית על פיצ'רים שהיא נורא מעייפת. מה שחשוב זו התמונה הכללית - מדובר בטלפון מצויין מעוצב לעילא ולעילא עם חומרה מצויינת ותוכנה מצויינת, אבל אין בו שום בשורה חדשנית/מהפכנית של ממש בהשוואה לקודמו. הוא לא מאכזב. עכשיו השאלה היא באיזו נקודה אבולוציונית נמצאת אפל... אני לא בטוח שאני יודע את התשובה על זה. אני חושב שעם האייפון 6 נהיה עוד יותר חכמים. הסיבה היא שהמתחרים באמת מצמצמים את הפער - היתרון של האייפון 5 על הגלקסי 3 בבנצ'מרקים הוא יחסית זניח וכשהגלקסי 3 יקבל את ג'לי בין הוא שוב יטול את הבכורה. מבחינת הליטוש, החלקות והאחידות של הממשק מטיאס דוארטה עושה עבודה רצינית מאוד באנדרואיד. כמובן שיש גם את ווינדוזפון ברקע (שעדין לא שיכנעה אותי שהיא מסוגלת להיות שחקן משמעותי). במציאות כזו שהולכת ונעשית יותר מאתגרת, מעניין יהיה לראות את התגובה של אפל. אין ספק שלמצב התחרות הנוכחי האייפון 5 הוא יותר מדי והותר. מנגד, האייפון 6 עומד להיוולד לסביבה יותר קשה תחרותית, ואז נראה מה יהיה. אבל זה עוד שנה שלמה לפנינו...

ymeiner
19/09/12, 20:13
סבבה, מסכים עם כל מילה - אבל הכיף זה לעשות ספקולציות, ולראות בעתיד בראיה לאחור האם צדקת.
אני מנסה לחשוב האם אנחנו יכולים לזהות בזמן אמת את השובע, ככה שבדיעבד למשל נוכל להגיד "עם האייפון 5/6/7 אפל הגיע לשיא מסויים שעליו לא יכלה להתעלות".
החוכמה היא לנסות לזהות תהליכים בזמן אמת... חוכמת הבדיעבד היא חוכמה מאוד קטנה.

הדיונים על אכזבה לא אכזבה מאוד משעממים אותי בתאכלס. יש פה איזה מין התחשבנות קמעונאית על פיצ'רים שהיא נורא מעייפת. מה שחשוב זו התמונה הכללית - מדובר בטלפון מצויין מעוצב לעילא ולעילא עם חומרה מצויינת ותוכנה מצויינת, אבל אין בו שום בשורה חדשנית/מהפכנית של ממש בהשוואה לקודמו. הוא לא מאכזב. עכשיו השאלה היא באיזו נקודה אבולוציונית נמצאת אפל... אני לא בטוח שאני יודע את התשובה על זה. אני חושב שעם האייפון 6 נהיה עוד יותר חכמים. הסיבה היא שהמתחרים באמת מצמצמים את הפער - היתרון של האייפון 5 על הגלקסי 3 בבנצ'מרקים הוא יחסית זניח וכשהגלקסי 3 יקבל את ג'לי בין הוא שוב יטול את הבכורה. מבחינת הליטוש, החלקות והאחידות של הממשק מטיאס דוארטה עושה עבודה רצינית מאוד באנדרואיד. כמובן שיש גם את ווינדוזפון ברקע (שעדין לא שיכנעה אותי שהיא מסוגלת להיות שחקן משמעותי). במציאות כזו שהולכת ונעשית יותר מאתגרת, מעניין יהיה לראות את התגובה של אפל. אין ספק שלמצב התחרות הנוכחי האייפון 5 הוא יותר מדי והותר. מנגד, האייפון 6 עומד להיוולד לסביבה יותר קשה תחרותית, ואז נראה מה יהיה. אבל זה עוד שנה שלמה לפנינו...

מה שאתה אומר מוסיף להרגשה שלי שמה שבעצם יכול להקפיץ את האייפון שוב לפער משמעותי קשור בעיקרו לממשק המשתמש של ios. אפל צריכה לקחת פה צעד הצידה. להביא בחידוש תוכנתי לגמרי שהמתחרות לא ציפו לו.

בקשר לגלקסי SIII עם JB, יש סיכוי מסויים שאפל שומרת פה עדכון של IOS לקראת העדכון שהאנדרואידים מבית סמסונג כ"כ מצפים לו. זו רק ספקולציה אבל תחשוב על מצב שבו אפל יודעים שהם צריכים לעשות את המינימום הנדרש כדי לצאת מקום ראשון בבנצ'מארקס ואז כשיוצא JB לסמסונג, פתאום יצא עדכון שנותן לאפל מספרים יותר טובים. אם אני צודק (ויש סיכוי שלא), אפל סה"כ מסרבת לתת לסמסונג נקודת משען.

audiR8
19/09/12, 21:36
אותי מעניין בעיקר מה יקרה בשוק היד השנייה בישראל , בשונה מההשקות הקודמות יש הרבה מאוד מכשירי 4 , 4S אצל משתמשים, ומכיוון שיותר לא יהיו תוכניות חיוב / זיכוי שיחות יהיה מעניין לראות כיצד השוק בישראל ינהג.

חברות הסלולר מוכרות מכשירים בקצב מטורף.
המפעילות הוותיקות עדיין מציעות תכניות חיוב - זיכוי, ונראה שיש להן ביקוש.
למעשה, מכל עשרות ה-SIII שראיתי סביבי, היו אולי שלושה שלא נרכשו ממפעילה סלולרית. ואני די בטוח שאיש מהם לא שילם עליו את מלוא המחיר המופקע שדורשות המפעילות.