מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מתקפת שירותי האנלוק

RAiNZ
12/08/12, 15:03
מתקפה חדשה של שירותי אנלוק יוצאת לדרך, אשר מעניקה לבעלי המכשירים הנעולים הזדמנות להפוך את מכשירם לסים פרי יצרן. השאלה שצריכה להישאל היא: מה ההבדלים ביניהם, וכיצד נהיה בטוחים? - בהמשך:

האנלוק הוא נושא טעון מאוד בקרב בעלי מכשיר האייפון מאז השקת המכשיר לראשונה. בעוד שלמכשירים כמו האייפון הראשון והאייפון 3G נמצא פיתרון לצמיתות, הרי שמדובר בדורות ישנים של מכשיר האייפון, וכיום מכשירי האייפון 3Gs הולכים ונעלמים מהעין, והמכשיר הכי נפוץ בין מתשמשי האייפון נכון להיום (בישראל לפחות) הוא עדיין מכשיר האייפון 4.

למכשיר האייפון 4 הייתה פריצת אנלוק אחת ויחידה, למודם הראשון בגרסה 4.0 שמספרו היה 01.59.00. מאז, אפל עדכנה את גרסת המערכת כמה וכמה פעמים, ומצד קהילת הפריצות לא היה מענה. אך הישועה לבעלי המכשירים הנעולים הגיעה דווקא מבית חברה בשם AppleNBerry אשר שחררה מוצר בשם טורבו סים העונה לשם Gevey. הרדיד הדק התלבש על כרטיס הסים ואיפשר לבעלי המכישירים לבצע עקיפה של הנעילה ולהשתמש במכשירם כטלפון. הטורבו סים לא היה מושלם, אך הוא סיפק את הסחורה.

http://img96.imageshack.us/img96/5420/attachmenthc.jpg

אך בגרסה 5.0 של iOS, אפל חסמה את הטורבו סים עם מודם שבלתי אפשרי לעקיפה, כך שמי שעדכן את מכשירו דרך אייטיונס מבלי לשמר גרסת מודם נמוכה יותר נתקע שוב פעם עם מכשיר נעול ללא יכולת להוציא שיחות. מאז צצו להם כל מיני פתרונות זמניים ברשת, בצורת שירותי אנלוק "לנצח" אשר הוצעו דרך מגוון אתרי אינטרנט, שהתיימרו לאפשר למשתמשים תמורת תשלום אנלוק לצמיתות כך שמכשירם יהפוך למעשה ל"סים פרי". לכשהתברר שהשירותים האלו אכן מספקים את הסחורה, העומס עליהם נהיה היסטרי, וככל הנראה שאפל עלתה עליהם וסגרה את הברז, שכן תוך פחות משבועיים השירותים הללו ירדו והחלו להחזיר כספים למשתמשים שעוד לא הספיקו לפתוח להם את המכשיר.

לאחר מכן יצא פתרון האנלוק באמצעות התוכנה SAM בסידיה, אך גם כאן אפל מיהרה לסגור את הברז, ומי שלא הספיק להשתמש בתוכנה בשבוע הראשון לשחרורה נתקל בקיר שבנתה אפל, כך שלא ניתן יותר להשתמש גם באופציה זו. אך מהר מאוד לאחר מכן, חברת AT&T האמריקאית יצאה בהצהרה מרעישה שהיא תחל להציע שירותי אנלוק לבעלי המכשירים הנעולים. אך לאחר שבועיים שבהם קרסו המערכות תמיכה של החברה עקב מספר פונים גבוה דווקא מחו"ל, החליטה החברה להפסיק ולספק אנלוק למשתמשים מחו"ל אשר אין להם חשבון עם החברה.

מכאן היה נראה שהכל שחור, ושמי שנותר עם מכשיר נעול עדיף שישלים עם המציאות המרה. ובכן, מתקפת שירותי אנלוק חדשה הגיעה, והפעם נראה שהיא לא מתכוונת ללכת לשום מקום. ישנם שני שירותי אנלוק חדשים אשר מוצעים כעת לקהל הרחב על ידי גופים פרטיים ועסקיים, אשר מתיימרים לפתוח את המכשירים הנעולים שלכם אשר נעולים לרשת AT&T ולמגוון רשתות אחרות. אחד מהשירותים הללו הוא זמני, בעוד שהשני הוא לכל החיים. ההבדלים ביניהם הם בעיקר במחיר, כאשר הזמני הוא בדרך כלל הזול מביניהם, והאנלוק לצמיתות הוא היקר מביניהם.

http://img191.imageshack.us/img191/9273/stophand743459.png

כל עסקי האנלוק באופן כללי יכולים להיות מאוד מסוכנים למשתמשים אשר נואשים לקבלת פתרון, כך שמומלץ לקחת משנה זהירות ולבחון היטב את המקורות שמציעים לכם את הפתרון. עם זאת, כאשר מקור שאנו מכירים וסומכים עליו מציע את השירות הזה, אנו מרגישים לנכון לפרסם את העובדה הזו ולהפנות אליו את הציבור ללא חשש שמדובר בניסיון להערים על המשתמשים. בחנות גיאפון מוצע כעת שירות אנלוק לצמיתות אשר ישחרר את מכשירכם הנעול ויהפוך אותו לסים פרי לכל החיים.

אם אתם נואשים לאנלוק, ומוכנים לשלם תשלום חד פעמי שיבטיח לכם מכשיר סים פרי לכל החיים, הרי שגיאפון הוא מקור מוכר ואמין, כך שאין כל סיכון להטעיה ורמיה של הלקוח. בין אם תחליטו לרכוש או לא, זו החלטתכם בלבד. אנו פשוט מספקים לכם מקור שאנו מכירים, אשר נבדק והוכח כאמין על ידי צוות האתר. ניתן לפנות לחנות גיאפון באמצעות הלינק. (http://j.mp/PczqQN)
(http://www.guyphone.co.il/?view=products&id=548631)

ספרו לנו כמה מכם עדיין מחכים לאנלוק.

lior5678
12/08/12, 15:17
"ישנם שני שירותי אנלוק חדשים אשר מוצעים כעת לקהל הרחב על ידי גופים פרטיים ועסקיים, אשר מתיימרים לפתוח את המכשירים הנעולים שלכם אשר נעולים לרשת AT&T ולמגוון רשתות אחרות. אחד מהשירותים הללו הוא זמני" - לא כ"כ ברור למה הכוונה ? לטורבו סים ?

ofirosh
12/08/12, 15:27
כיצד האנלוק מתבצע ?

RAiNZ
12/08/12, 15:35
"ישנם שני שירותי אנלוק חדשים אשר מוצעים כעת לקהל הרחב על ידי גופים פרטיים ועסקיים, אשר מתיימרים לפתוח את המכשירים הנעולים שלכם אשר נעולים לרשת AT&T ולמגוון רשתות אחרות. אחד מהשירותים הללו הוא זמני" - לא כ"כ ברור למה הכוונה ? לטורבו סים ?

הכוונה היא שיש כאלו שמציעים שירות אנלוק אשר אינו לצמיתות.

כיצד האנלוק מתבצע ?

דרך ה-IMEI

assafas
12/08/12, 15:43
אם אפשר עוד מידע כיצד בפועל האנלוק מתבצע? מה זאת אומרת באמצעות הimi? החברה מבצעת רישום חוקי אצל המפעילה בחו?ל? .
לשנות את מספר הimi אני יודע שזה לא חוקי אז זאת כנראה לא התשובה.

RAiNZ
12/08/12, 15:51
אם אפשר עוד מידע כיצד בפועל האנלוק מתבצע? מה זאת אומרת באמצעות הimi? החברה מבצעת רישום חוקי אצל המפעילה בחו?ל? .

למידע בנושא הזה ניתן לפנות ללינק המצורף לכתבה ולשאול את מציע השירות ישירות. אנו בסך הכל דיווחנו על הידיעה, והבאנו מקור ישראלי אשר אנו מכירים כאמין על מנת לספק אלטרנטיבה מהבית למשתמשים הישראליים שאולי חוששים מרכישת שירותים כאלו מחו"ל.

ipxp
12/08/12, 15:54
ואוו, היסטוריית האנלוקים עברה הרבה בשנה-שנתיים האחרונות. תודה על התזכורת, היה מעניין מאוד :)

Lior.B
12/08/12, 16:09
ריינז,כשרשמת אנלוק לצמיתות התכוונת לפתיחת המכשיר לסים פרי לתמיד ובכך אפשר לשדרג גירסה למכשיר ללא צורך בשמירת גירסת המודם ?
כתבה מעולה,תודה ריינז :)

RAiNZ
12/08/12, 16:49
ריינז,כשרשמת אנלוק לצמיתות התכוונת לפתיחת המכשיר לסים פרי לתמיד ובכך אפשר לשדרג גירסה למכשיר ללא צורך בשמירת גירסת המודם ?
כתבה מעולה,תודה ריינז :)

בדיוק.
תודה.

גיאפון
12/08/12, 18:10

בקצרה, האנלוק לצמיתות (היקר יותר) מבצע שינוי ברישום סטטוס המכשיר גם ברשת ממנה נרכש המכשיר וגם בשרתי חברת אפל (משנה את ה IMEI מנעול לפתוח).
האנלוק הזול מבצע את השינוי רק בשרתים של חברת אפל כך שיתכן ובעתיד החברה תבדוק את רישומיה, תראה שהמכשיר פתוח לשימוש למרות שאמור להיות נעול, ותנעל אותו שוב.

assafas
12/08/12, 18:26
אם מחר האייפון שלי נגנב חס וחלילה, הגנב יכול לבוא אליך בבקשה לפתוח את המכשיר לשיחות? או שעצם זה שאני מדווח עליו כגנוב המכשיר ברשימה שחורה ( של המפעילה הסלולרית ושל אפל) שאי אפשר לצאת ממנה?!
מדאיג קצת העניין הזה אני חייב להגיד.

גיאפון
12/08/12, 18:33
אם מחר האייפון שלי נגנב חס וחלילה, הגנב יכול לבוא אליך בבקשה לפתוח את המכשיר לשיחות? או שעצם זה שאני מדווח עליו כגנוב המכשיר ברשימה שחורה ( של המפעילה הסלולרית ושל אפל) שאי אפשר לצאת ממנה?!
מדאיג קצת העניין הזה אני חייב להגיד.

במקרה של טלפון שנרכש בארץ ודווח כגנוב בארץ הנעילה היא בשרתי החברות הסלולאריות הישראליות בלבד ולא באפל. האנלוק לא משפיע על מכשיר שדווח כגנוב בארץ.

Lior.B
12/08/12, 18:47
בקצרה, האנלוק לצמיתות (היקר יותר) מבצע שינוי ברישום סטטוס המכשיר גם ברשת ממנה נרכש המכשיר וגם בשרתי חברת אפל (משנה את ה IMEI מנעול לפתוח).
האנלוק הזול מבצע את השינוי רק בשרתים של חברת אפל כך שיתכן ובעתיד החברה תבדוק את רישומיה, תראה שהמכשיר פתוח לשימוש למרות שאמור להיות נעול, ותנעל אותו שוב.

מי שפותח את האייפון לצמיתות,מבצע שינוי רישום בססטוס המכשיר לפתוח בצורה שאפל והחברה שממנה נרכש המכשיר לא יודעות על זה ? אם כן,זה לא משנה כמה השירות יהיה יקר,אם אפל והחברה שממנה נרכש המכשיר יגלו ששינו את ססטוס המכשיר לפתוח יוכלו להחזיר את הססטוס המכשיר לנעול ?

גיאפון
12/08/12, 18:54
מי שפותח את האייפון לצמיתות,מבצע שינוי רישום בססטוס המכשיר לפתוח בצורה שאפל והחברה שממנה נרכש המכשיר לא יודעות על זה ? אם כן,זה לא משנה כמה השירות יהיה יקר,אם אפל והחברה שממנה נרכש המכשיר יגלו ששינו את ססטוס המכשיר לפתוח יוכלו להחזיר את הססטוס המכשיר לנעול ?

השינוי לצמיתות (היקר יותר) משנה גם בחברה הסלולארית וגם באפל כך שלא החברה ולא אפל ידעו שהמכשיר אמור להיות נעול.
האנלוק הזול משנה רק באפל ולכן יש סכנה שהמכשיר ינעל כמו שחשבת.

Lior.B
12/08/12, 19:13
השינוי לצמיתות (היקר יותר) משנה גם בחברה הסלולארית וגם באפל כך שלא החברה ולא אפל ידעו שהמכשיר אמור להיות נעול.
האנלוק הזול משנה רק באפל ולכן יש סכנה שהמכשיר ינעל כמו שחשבת.

אם האנלוק שלא זול פותח מכשיר ואפל והחברה שממנה נרכש המכשיר מגלות שססטוס המכשיר פתוח הם כמובן יכולים לנעול אותו בחזרה,נכון ? אם קורה כזה דבר (מה ששאלתי בשאלה הקודמת שלי בהודעה הזאת) אז שירות האנלוק נותן החזר כספי או שהוא פותח שוב את המכשיר בחינם ?

גיאפון
12/08/12, 19:23
אם האנלוק שלא זול פותח מכשיר ואפל והחברה שממנה נרכש המכשיר מגלות שססטוס המכשיר פתוח הם כמובן יכולים לנעול אותו בחזרה,נכון ? אם קורה כזה דבר (מה ששאלתי בשאלה הקודמת שלי בהודעה הזאת) אז שירות האנלוק נותן החזר כספי או שהוא פותח שוב את המכשיר בחינם ?

לא יקרה דבר כזה

orenzelig
12/08/12, 21:09
חחח את כל החלק השני של הכתבה החל מהתמונה של העצור קראתי בראש עם קול של רפי גינת

Shai Mizrachi
13/08/12, 08:25
כל הכבוד על הכתבה!

גיאפון בהחלט מוכר אמין. בשונה משירותים המוצעים במקביל ברשת ואצל סוחרים/חנויות כאלה ואחרים.. אני יכול להגיד שבמקרה הנ"ל אני סומך בעיניים עצומות על המוכר.

ולמי שלא הבין:
האנלוק/הפתיחה המוצעת בכתבה הינה פתיחת IMEI.
כלומר - הפתיחה הופכת את המכשיר מ:נעול לחברה מסויימת, ל - מכשיר פתוח לכל הרשתות ולכל החברות בכל העולם מבלי הצורך להשתמש בגירסה מסויימת, פריצה כלשהי או בטורבו סים.
מהיום בו המכשיר נפתח - הוא יכול לבצע עדכוני גירסאות חופשי וגם גירסאות מודם מכיון שהוא הופך להיות סים פרי.

היילייט
13/08/12, 14:54
עד כמה שידוע לי חברת at&t עדיין משחררת מכשירים לא בקלות אבל משחררת אם מיתעקשים בשיחה איתם או במיספר שיחות בסוף משחררים

היילייט
13/08/12, 14:55
מישהוא יודע מה המקור הכי טוב לדעת שבאמת המכשיר משוחרר ?

shail
13/08/12, 15:14
מישהוא יודע מה המקור הכי טוב לדעת שבאמת המכשיר משוחרר ?

http://www.swiftunlocks.net/iphone_widget/iphone.php

meir_225
13/08/12, 16:44
לא ניתן יותר לבדוק באתרים האלו פרטים על המכשיר כמו גרסה ומפעיל סלולרי
רק אם הוא נעול או לא.

היילייט
13/08/12, 18:51
לאחר 4 שיחות טלפון בסקייפ שוחרר האלפון והיום היתקנתי את הגירסה האחרונה דרך האי טונז ועובד מצויין לאישתי טלפון של אורנג שהיה פרוץ בחמש דקות שיחה אם אורנג בצ?ט באינטרנט שוחרר המכשיר אם קצת סבלנות האנלוק לא עולה אפילו שקל