מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סקירה | Parallels Desktop 7

JonDror
29/07/12, 02:43
Parallels 7 היא אחת התוכנות הפופולריות להתקנת Windows לצד מק. מתי נשתמש בה ומי צריך לחשוב פעמיים לפני קנייה? הכל בסקירה הבאה.

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=22186&stc=1&d=1343517474

לצערנו, העולם היום סובב סביב מערכת ההפעלה של Windows. אין היום כמעט תוכנה רצינית שהחברה המפתחת שלה לא יוצרת לה גירסה למערכת ההפעלה הפופלרית מבית מיקרוסופט. בעבר, המצב היה אף לרעת אפל ותוכנה שכן קיבלה גרסת מק, חסרו בה אפשרויות רבות והעיצוב היה לוקה בחסר.
היום, רוב תוכנות היום יום שלנו, דפדפנים, תוכנות לצפייה ועריכת מדיה ותוכנות VOIP עובדות בצורה נפלאה על המק (ולעיתים אף יותר טוב מגרסת ה- Windows שלה). אך הקוץ שלא יצא עדיין, הינו תוכנת אופיס למק. Open Office ואחרות ניסו לדמות את מערכת האופיס של מיקרוסופט, אך ללא הצלחה. אפילו מיקרוסופט בעצמה טענה לשיווין כאשר הוציאה את Office For Mac 2011 – אך המציאות הראתה לנו שזה פשוט לא זה. אין כמו חווית השימוש באופיס המותקן על Windows.
כסטודנט לעתיד וכתב בהווה, מצאתי את עצמי בפלונטר כבר ביום הראשון שקניתי את המקבוק פרו. ניסיתי את Open Office, את Office for Mac 2011 ורבים אחרים והבנתי שהפתרון יימצא רק בהתקנת סביבת Windows בצמוד לOSX. הומלץ לי על Parallels 7 – תוכנה שעליה ניתן להתקין מערכת הפעלה שתרוץ כמו תוכנה במק ללא שימוש בBoot נפרד. כך אוכל להנות משני העולמות. להנות מהמק החד שלי יחד עם עבודה עם תוכנות שהיום, מה לעשות, תומכות בעיקר בWindows.

http://puu.sh/Mz6B

לאחר התקנה פשוטה, שבה נבחר באיזה כונן נרצה להתקין את המערכת הווירטואלית, נצטרך לבחור במערכת הפעלה שנרצה להתקין. נכון לכתיבת הסקירה, Windows 8 מופצת חינם בגרסת Release Preview ולכן היא, יחד עם לינוקס ועותק נוסף של מק (גרסה שעליה אתם עובדים כעת) ניתנים להתקנה בחינם. על מנת להתקין Windows בגרסה נמוכה מ-8, נאלץ לרכוש רישיון חוקי ולהתקינו כמו שמתקינים Windows על מחשב חדש. אם תרצו, תוכלו לרכוש רישיון ישר ממסך התקנת מערכת ולחסוך זמן. את מערכת ההפעלה שבחרתם תוכלו להתקין מדיסק או מקובץ תמונה. בנוסף, ניתן למזג מערכת הפעלה קיימת ממחשב אחר לתוך סביבה ווירטואלית בעזרת כבל מיוחד של Parallels (נרכש בנפרד), חיבור רשת או מכונן חיצוני.

http://puu.sh/Mz75

אשף ההתקנה יתחיל ונאלץ לבחור את שפת ההתקנה, מקום ההתקנה על הדיסק הקשיח המקומי וסוג אינטגרציה עם המק. כאן תוכלו לבחור האם תרצו שתוכנות המותקנות ירוצו בתוך חלון Windows או שמא בחלון נפרד, כאילו התוכנה מותקנת על המק. אני אישית העדפתי את האפשרות השנייה מכיוון שרוב העבודה שלי היא עם תוכנות שונות ולאו דווקא עם מערכת ההפעלה בעצמה.

http://puu.sh/Mz7c

http://puu.sh/Mz70

אני התקנתי Windows 7 64 bit מדיסק הפעלה על מקבוק פרו i5 עם 2.5 ג'יגה הרץ , 4 ג'יגה זכרון ומערכת Mountain Lion. התקנת Windows, שילוב של שני מערכות ווירטואליות והרצה של תוכנות כבדות על המק יכולים לגרום להאטה של המחשב עד כדי עצירה. מחשב עם 8 ג'יגה כבר אמור להריץ את Parallels ללא בעיה ולא האטה מיוחדת בעבודה מאומצת של משתמש לא ממוצע.
התקנתי את אופיס 2010 ונהנתי מכל רגע. הצלחתי לפתוח קבצי וורד מכונן המק, לערוך אותם וליצור חדשים כאילו אני עובד על אותה מערכת הפעלה. בנוסף, בתוך Windows, הפעלתי סרט, גלשתי בכרום וצ'וטטתי עם הסבתא מארה"ב בסקייפ. כל זאת ללא האטה או תקיעה של המערכת המארחת (סבתא אף דיווחה ששמעה אותי מצוין).
Parallels גם יודעת לעבוד היטב עם התקני USB ו- Bluetooth ופותחת חלון קטן שמאפשר אפשרויות הרצה בין הWindows למק.

http://puu.sh/Mzur

יתרונות:
- התקנת כמה מערכות וירטואליות והרצתן בו זמנית לצד עבודה במק.
- אפשרות להריץ תוכנות מהמערכת הוירטואלית בתוך חלון מק.
- כמעט ואין הגבלות עם תכונות שניתן להתקין על המערכת הוירטואלית.
- מהירות סבירה בעבודה השוטפת. שדרוג הזכרון ל-8 ג'יגה עוזר במידה ניכרת.
- התקנה פשוטה של מערכות הפעלה שונות. כולל Windwos, Mac OSXו- Linux.

חסרונות:
- מפרט חומרה בסיסי יכול לגרום להרצה לא חלקה של המערכת הוירטואלית ושל המחשב המארח בשימוש כבד.
- דורש עותק בתשלום של Windows.
- מחיר מופקע לעידכוני גרסא.
- תמיכה בעייתית עם מערכות הפעלה חדשות של מק. לדוגמא: Parallels 6 לא נתמך חלקית ע"י Lion.

כדאי לקנות את Parallels 7?
עד שלא יימצא פתרון לתוכנות העובדות בעיקר על Windows, אין מנוס מהתקנה של מערכת ווירטואלית לצד המק. Parallels מאפשרת עבודה יציבה, נוחה ומלאת אפשרויות לאלו שרוצים שימוש בתוכנות אלו לצד מחשב מקינטוש. לצערי, המחיר הגבוה של התוכנה (80 דולר) מונע שימוש נרחב בה אך מציאות לא חסרות וניתן למצוא את Parallels 7 ב50% הנחה ואף יותר דרך Bundle של תוכנות למק. בכל אופן, לא מומלץ לקנות את התוכנה דרך מפיצים בארץ שכן ניתן להוריד את התוכנה מאתר החברה (http://www.parallels.com/) במחיר זול יותר מכל חנות מקומית. Parallels מתחייבים לספק עדכון חינם במקרה ויוצאת גרסה חדשה תוך 3 חודשים (עדכון רגיל יעלה כ-50$ - מחיר מופקע לכל הדעות).
אם אתם מחפשים תוכנה שתאפשר להתקנה של Windows לצד המק לצורך לאופיס או שימושים אחרים המצריכים את ווינדוס, Parallels 7 היא הפתרון המושלם בשבילכם.

Td2
29/07/12, 09:38
לרוב האנשים שרוצים windows וגם Mac os x בו זמנית. יש אפשרות לעשות בוט קאמפ וזה מעולה
לאנשים מסוימים שרוצים להריץ את שניהם בו זמנית אז הם צרכים לחשוב על parallel או VMwhere או כל תוכנה אחרת שעושה את זה תוך שיקול שמערכות הפעלה וירטואליות הם הרבה יותר איטיות כי המחשב מריץ שתי מערכות הפעלה בו זמנית.

eden
29/07/12, 09:44
לרוב האנשים שרוצים windows וגם Mac os x בו זמנית. יש אפשרות לעשות בוט קאמפ וזה מעולה
לאנשים מסוימים שרוצים להריץ את שניהם בו זמנית אז הם צרכים לחשוב על parallel או VMwhere או כל תוכנה אחרת שעושה את זה תוך שיקול שמערכות הפעלה וירטואליות הם הרבה יותר איטיות כי המחשב מריץ שתי מערכות הפעלה בו זמנית.

אתה צודק אבל אם אתה לא איזה גיימר או צריך תוכנה ממש כבדה לווינדוס, אין באמת סיבה להשתמש בBC. אני מניחה שרוב הישראלים מתקינים בשביל אופיס ואולי סטודנטים בשביל עבודות תיכנות (VB, Solid...)

בכל אופן שתי הדרכים מעולות לצרכים של בעליהן, רק צריך לבחור.

yakirmanz
29/07/12, 09:53
בכל אופן שתי הדרכים מעולות לצרכים של בעליהן, רק צריך לבחור.

לא חייבים לבחור, ניתן גם לשלב :)

בגדול ניתן לבנות מחיצת בוטקמפ שתעבוד רגיל כפי שאנחנו מכירים (עם הפעלה מחדש של המחשב ובחירה בווינדוס כמערכת ראשית ויחידה) וחוץ מזה ניתן במקביל להתקין פרללס או VMware ולבחור במחיצה שבנינו לBT בתור מערכת הפעלה וירטואלית.

כך בעצם ניתן להפעיל את המערכת ב-2 הדרכים. עכשיו באמת צריך רק לבחור :)

MRIU
29/07/12, 18:24
השאלה היא מה עושים אחרי שמשדרגים ל-ML והוא לא מזהה פאררל 7?

צריך להתקין מחדש? מה קורה עם הדטה ששמור לי שם? יש פתרון כל שהוא?

eden
29/07/12, 18:33

למה שהוא לא יזהה? מה יש לזהות? ה תוכנה פשוט נשארת... או שאתה מחזיר אותה מגיבוי. (תלוי אם שדרגת או פירמטת)

yakirmanz
29/07/12, 19:13

תעדכן את הפרללס לגירסה האחרונה.

Thanatos
30/07/12, 11:19
מנסיון אישי, התוכנה עובדת בצורה יפה, התמיכה ושירות של החברה לא קיימת.
נראה לי אבסורד שחייבים לשדרג גרסת parallels בכל פעם שיוצא עדכון של OSX
רכשתי את parallels 5 ולאחר רכישה של אריה (באג באתר אני לא מצליח לרשום באנגלית ללא השלמה אוטומתית של טאגים של html)
לאחר רכישת אריה הרים זה שום לא עובד וצריכים לשדרג ל 7
פשוט בזיון שגרסת מערכת הפעלה עולה 20$ ופרללס מחייבים אותי לשלם 50$ על השדרוג
ואין עם מי לדבר בנושא אין אפילו אפשרות לפנות לתמיכה ללא תשלום

אני מאמין שאעבור ל vmware במידה ואחשוב ששוב אצטרך את חלונות
יש לי הרבה תוכנות במק, וזו היחידה שלא נתמכת

yakirmanz
30/07/12, 11:24
ההכרחיות לגירסה 7 קיימת עוד לפני אריה ההרים.
היה לזה תיקון ויכול להיות שהוא אפילו עובד על אריה ההרים.
מסכים איתך שהמחיר מופקע ביחס למערכת הפעלה שלמה. אבל אפל עושה את הרווח העיקרי שלה בהרבה מדיה, תוכנות וגם דרך חומרה לעומת החברה של פרללס מייצרת תוכנה אחת וזהו.
אני לא חושב שהם עושים "הנחות" למי שחושב להתלונן בפניהם המחיר ועל הרכישה הנוספת המאולצת.

Thanatos
30/07/12, 11:35
ההכרחיות לגירסה 7 קיימת עוד לפני אריה ההרים.
היה לזה תיקון ויכול להיות שהוא אפילו עובד על אריה ההרים.
מסכים איתך שהמחיר מופקע ביחס למערכת הפעלה שלמה. אבל אפל עושה את הרווח העיקרי שלה בהרבה מדיה, תוכנות וגם דרך חומרה לעומת החברה של פרללס מייצרת תוכנה אחת וזהו.
אני לא חושב שהם עושים "הנחות" למי שחושב להתלונן בפניהם המחיר ועל הרכישה הנוספת המאולצת.

אני גם תכנת, ולמייטב לדיעתי, לא מוציאים גרסת תוכנה בתשלום על מנת לתקן באגים.... השדרוג מ 5 ל 6 היה לאחר חצי שנה, ול 7 לאחר כשנה....

yakirmanz
30/07/12, 11:37
אני גם תכנת, ולמייטב לדיעתי, לא מוציאים גרסת תוכנה בתשלום על מנת לתקן באגים.... השדרוג מ 5 ל 6 היה לאחר חצי שנה, ול 7 לאחר כשנה....

אני לא חושב שבאגים זה הסיפור אלא יותר עניין של תאימות.
יכול להיות שהיו צריכים "לעבוד על התוכנה מחדש". בכל מקרה אני לא מצדיק אותם.
איזו גירסה יש לך בדיוק ?

sackura
31/07/12, 21:25
אני רכשתי את פרלל 5 כאשר רכשתי את המק הראשון שלי במחיר של 352 ש?ח בidigital ...כן, זמברו לי את הצורה עם המחיר...אבל זאת תקופת הבתולים...אין מה לעשות.

בכל אופן, מאז השדרוג לlion שהפרלל הפסיק להיתמך, עברתי לvirtual box של oracle, תוכנת קוד פתוח, חינמית שעובדת בצורה פנטסטית ! מקבלת עדכונים באופן שותף ובחינם ! ולדעתי אף עובדת בצורה חלקה יותר מפרלל ובלי כל הגימיקים השטותיים שמוכרים לנו מסביב. Vb עובדת בצורה חלקה על ml ללא שדרוג בומבסטי...
בכל אופן, לא משנה עם איזו תוכנת וירטואליזציה, לסטודנט המחפש סביבת אופיס וממשק ווינדוס פשוט לפעולות בסיסיות, מומלץ להתקין winXP ולהקצות 2gb זיכרון לפחות.