מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : לשלוט בקלות על האורות ומכשירי חשמל אחרים באמצעות Elphi

MaTaN
17/06/12, 06:42
שליטה על הבית הדיגיטלי עשויה להיות הדרך של העתיד, אך הרבה מהטכנולוגיה הנוכחית עדיין מחוץ להישג ידיו של הצרכן הממוצע. זה יקר, מסובך, ולא מאוד ידידותית למשתמש. אבל יש חברות שמחפשות לשנות את זה.

http://www.israup.net/images/827b3a3b58326ee7562745702bf97ad4.png

קחו את Elphi, למשל. Elphi הוא ה"חבר החכם" החדש שלכם. Elphi מחפש לשנות את הדרך שבה אנו מסתכלים על הבית החכם. כל שעלינו לעשות הוא לחבר את Elphi לשקע החשמל, לחבר את מכשיר בו אתם רוצים לשלוט לאותו שקע, ולפתוח את האפליקציה.

DqwnFUGUTuY

Elphi עשוי להיראות כמו מוצרים אחרים, אך למעשה הוא לא. ישום זה הוא בעל עוצמה אדירה. ניתן להשתמש בו כדי להגדיר טיימרים עבור מכונת הקפה נניח, או לשתף את השליטה בביתכם עם חברים ובני משפחה. הוא אפילו יכול להתריע לכם במקרה שעזבתם את הבית ושכחתם את הבויילר דולק, או משהו בסגנון.

אך ישנה בעייה: Elphi לא זמין כרגע היות וצוות הפיתוח שלו מנסה לאסוף כסף דרך kickstarter (http://www.kickstarter.com/projects/1393888296/elphi-the-smart-plug-for-iphone-and-android) על מנת להתחיל בתהליך יצור המוני. לאחר 12 יום, נאספו רק כ 31.000 דולר כאשר המטרה היא 90.000 דולר.

אם פרוייקט זה נשמע לכם מעניין, אתם יכולים לגשת אל אתר kickstarter (http://www.kickstarter.com/projects/1393888296/elphi-the-smart-plug-for-iphone-and-android) ולתרום 69 דולר או יותר, דבר שיבטיח לכם Elphi משלכם כאשר תהליך הייצור יתחיל מאוחר יותר השנה.

אם כך מה אתם חושבים על Elphi? רעיון טוב או סתם גימיק?

מקור:idownloadblog

Berny
17/06/12, 07:01
זה יכול להיות שימושי באמת, השאלה היא כמה יעלה.. אם יהיה שווה לקנות את המוצר הזה.. אבל בגדול יכול להיות רעיון טוב..

MaTaN
17/06/12, 07:03
זה יכול להיות שימושי באמת, השאלה היא כמה יעלה.. אם יהיה שווה לקנות את המוצר הזה.. אבל בגדול יכול להיות רעיון טוב..

מסתמן כ 69 דולר ליחידה , מחיר התחלתי בכל אופן.

RonitN
17/06/12, 07:47
תודה על הידיעה.
הרעיון מעולה, לדעתי.
הייתי רוצה להשתמש בו לשליטה לא רק מנקודה אחת בבית או עבור מכשיר אחד.
לכן עלות של 69$ פר מכשיר לא ריאלי.
למרות שנראה לי שניתן ליצור נקודת מפגש/חיבור אחת מרכזית בבית לשליטה על כמה מכשירים
כבר קיים דבר כזה בבתים חכמים :)

Lior.B
17/06/12, 07:48
רעיון מבריק לייצר כזה דבר !
תודה מייק :)

moshikish
17/06/12, 08:32
ידיעה מעניינת, תודה.

אבל כמו רונית, גם אני חושב שמדובר בעלות גבוהה יחסית עבור שליטה על מכשיר בודד / נקודה בודדת.

מה גם, אם אני מבין נכון, השליטה הינה ע?י אספקת חשמל ולא משהו חכם יותר. האם זה לא עלול לגרום לקצר או להרוס מכשירים עדינים?

אבל כל הכבוד להם על היוזמה, מהסוג שהייתי שולח אותם לתוכנית ?הכרישים? :-)

MaTaN
17/06/12, 08:41
אני מסכים איתכם שזה לא זול אך עם זאת זה רעיון גאוני ואני אישית לא הייתי מוכר אותו בהרבה פחות. בניגוד לרעיונות אחרים שמציעים את אותו הדבר פה באמת שאין לכם הרבה מה לעשות, הכל פשוט ומהיר לתפעול, זה גם משהו שצריך לקחת בחשבון. זיכרו שכרגע הם הם אוספים כסף למיזם שלהם ואולי זו הסיבה שזה המחיר, יש סיכוי שעל המדף הוא יעלה פחות , אין לדעת.

eliran2313
17/06/12, 08:58
אחי זה החלום!
אבל זה יתמך בארץ? כי לפי מה שאני רואה זה עם שקע אמריקאי... אם אני שם עכשיו 100 דולר אני רוצה לדעת שאני אוכל להשתמש בזה..

MaTaN
17/06/12, 09:01
אחי זה החלום!
אבל זה יתמך בארץ? כי לפי מה שאני רואה זה עם שקע אמריקאי... אם אני שם עכשיו 100 דולר אני רוצה לדעת שאני אוכל להשתמש בזה..

העלאת סוגיה מענינת, אני חושב שהם לא יוותרו על נתח שוק כמו ישראל וכמו עוד ארצות בהן השקע לא תואם, זה יהיה פשוט מהלך כלכלי גרוע ולכן אני כמעט בטוח שיהיה לזה פיתרון. כשיתחלו לשווק אותו נהיה יותר חכמים.

erlid
17/06/12, 09:07
א)ה69 דולר sold out ככה שזה לא משנה למי שמעויין לקנות אחד
ב)כמו שאמרו זה לחשמל אמריקאי השקע זאת הבעיה הקטנה לחבר מכשיר של 110 וולט ל220 זה לא נשמע רעיון טוב אז כדאי לבדוק את זה קודם

עריכה:
אחרי קצט קריאה:

Q: Is the Elphi Smart plug available overseas? A: Not currently. There are many obstacles and costs associated with launching a power electronic device in many countries- different tooling for each plug shape, regulatory approvals, legal issues, potential IP threats and servers in the same geographic area to provide low latency. Long term we absolutely want to make our system available to users everywhere, and we will announce when we make it available more widely- email us at international@elphicloud.com to get on the international announcement mailing list
מה שאומר שזה רק לארה"ב

MaTaN
17/06/12, 09:18
א)ה69 דולר sold out ככה שזה לא משנה למי שמעויין לקנות אחד
ב)כמו שאמרו זה לחשמל אמריקאי השקע זאת הבעיה הקטנה לחבר מכשיר של 110 וולט ל220 זה לא נשמע רעיון טוב אז כדאי לבדוק את זה קודם

עריכה:
אחרי קצט קריאה:

מה שאומר שזה רק לארה"ב

דגש על "Long term we absolutely want to make our system available to users everywhere"
הוא עוד לא הושק , לא הגיוני שהוא כבר ישווק לכל העולם. לאט לאט וזה יגיע גם אלינו.

*קצת

eliran2313
17/06/12, 14:49
העלאת סוגיה מענינת, אני חושב שהם לא יוותרו על נתח שוק כמו ישראל וכמו עוד ארצות בהן השקע לא תואם, זה יהיה פשוט מהלך כלכלי גרוע ולכן אני כמעט בטוח שיהיה לזה פיתרון. כשיתחלו לשווק אותו נהיה יותר חכמים.

אבל זה שקע אירופאי לכל דבר.
והמשלוח, בין לאומי זה בין לאומי.
זה שלא שאנחנו בדרום סודן ויש בעיות עם המשלוח...

kibub
19/06/12, 16:20
מה ההתלהבות יש כזה באיביי ב5$ שמגיע עם שלט נפרד
זה סך הכל מנתק את החשמל או מחבר

MaTaN
19/06/12, 16:48
מה ההתלהבות יש כזה באיביי ב5$ שמגיע עם שלט נפרד
זה סך הכל מנתק את החשמל או מחבר

בבקשה תקרא לפני שאתה מגיב.