מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : גוגל תשמור את אנדרואיד לפתוחה לפחות עוד 5 שנים

natish
20/05/12, 10:34
כדי לקבל את אישור הממשל הסיני לרכישת מוטורולה, התחייבה גוגל לשמור את אנדרואיד "פתוחה" לעוד 5 שנים לפחות.

http://f.cl.ly/items/1W2Q3k0C0Z2m1N1X1O0r/Screen%20Shot%202012-05-20%20at%2010.29.01%20AM.png

לפי מספר מקורות ביניהם הוול סטריט ג'ורנל, רויטרס ועוד, גוגל הסכימה לשמור את פלטפורמת האנדרואיד "פתוחה וחופשית" לשימוש ללפחות 5 שנים, זאת כדי לקבל את אישורה של סין לרכישת חטיבת המובייל של מוטורולה, עסקה שהחלה כבר בשנה שעברה, וטרם קיבלה את אישור כל הצדדים הרלוונטיים. הדיווח לא מציין את הסיבה לדרישה המעניינת הזו מכיוון סין, אולם סביר להניח שהיא נובעת מחשש לפיה גוגל תסגור את אנדרואיד ותהפוך את מערכת ההפעלה לאינטגרלית עם החומרה של מוטורולה, כדי להתמודד באופן טוב יותר מול פלטפורמת iOS של אפל ופלטפורמת WP של נוקיה-סופט, חשש שהוא אולי מופרז מאחר ומלבד לרכוש את מוטורולה, גוגל לא ציינה שיש בכוונותיה לעשות כך.

יש לציין שאנדרואיד היא לא הקניין הבלעדי של גוגל. רוב האנשים לא מודעים לכך שהאנדרואיד היא יוזמה שפותחה על ידי קבוצה של חברות/בעלי עניין בשם Open Handset Alliance, כשכמובן גוגל היא חברה בקבוצה ולמעשה גם מתפקדת בתור התורמת הגדולה ביותר לפלטפורמה. לכן גוגל לא יכולה פשוט לסגור את האנדרואיד משאר חברות הארגון ללא התקלות בבעיות משפטיות, אך היא כן יכולה להפוך את האפליקציות והשירותים שלה (יוטיוב, מפות, ג'ימייל, מרקט/פליי ועוד) לשימוש במכשירים ספציפיים, כשכבר היום החברה שולטת באותן אפליקציות, שלא נכללות בקוד הפתוח של אנדרואיד שמשוחרר לציבור, ומתנה את השימוש באותם שירותים/אפליקציות ליצרניות הסלולר.

AssafMoraz
20/05/12, 11:42
מה הטעם לסגור אותה? סגרת את המערכת והרסת את כל היופי והייחודיות שלה. לא יקרה לעולם, גם לא בעוד 5 שנים...

ipxp
20/05/12, 12:03
אנדרואיד פתוחה או לא פתוחה? לרוב האנשים, זה לא אומר כלום. אם אסף מוזר ירצה לשנות שם משהו, בכיף. אבל לרוב הגדול של הקונים שהפך את הפלטפורמה לכזאת גדולה, זה לא אכפת.

סגירת הפלטפורמה תגביל את כמות הזבל שספקיות הסלולר יכולות לדחוף, ותהפוך את המשתמש הסופי לטיפה יוצר מוגן מאפליקציות מסוכנות (אם הם יעשו את זה כמו שצריך).

שוב, אני מדבר על רוב האנשים שרק קונים מכשיר ופשוט משתמשים, בלי ההתעסקויות. זה יעשה לאנדרואיד רק טוב, כי זה יגרום לשביעות הרצון של האנשים מהמוצר להשתפר.

AssafMoraz
20/05/12, 12:24
אני חושב שיש לך טעות ipxp. כל הפלטפורמה הזו מבוססת על פתיחות, נעלת דווקא את זה? גרמת להשבתה סופית של 90 אחוז מהאפליקציות שקיימות שם, כך שודאי שזה ישנה גם למשתמש הפשוט, אותו משתמש שמעוניין להתקין אפליקציה סטייל ביטסמס, מקלדת חלופית או אפילו לשתף תמונה ישירות מהגלרייה דרך אפליקציה כגון WhatsApp למשל.

זו תהיה יריה ברגל מצד גוגל, אין מצב שהם יעשו זאת.

natish
20/05/12, 13:42
אני חושב שיש לך טעות ipxp. כל הפלטפורמה הזו מבוססת על פתיחות, נעלת דווקא את זה? גרמת להשבתה סופית של 90 אחוז מהאפליקציות שקיימות שם, כך שודאי שזה ישנה גם למשתמש הפשוט, אותו משתמש שמעוניין להתקין אפליקציה סטייל ביטסמס, מקלדת חלופית או אפילו לשתף תמונה ישירות מהגלרייה דרך אפליקציה כגון WhatsApp למשל.

זו תהיה יריה ברגל מצד גוגל, אין מצב שהם יעשו זאת.

אסף, אם היה לי דולר על כל פעם שקראתי על מהלך של גוגל שהם "לא היו צריכים" לעשות הייתי יכול לעשות שופינג בוול סטריט עם מניות של פייסבוק ושל אפל ביחד.

גוגל היא חברה שאחרי כל הרעש והצלצולים שהיא עושה לגבי "פתיחות", "אינטרנט חופשי" ושלא לדבר על "אל תעשה רע" היא מכונת מזומנים שכל מטרתה היא לעשות עוד כסף. המהלך של גוגל לרכישת מוטורולה אולי נובע מהרצון של גוגל לקבל בוחטה של פטנטים בתחום הסלולר, אבל אם היא באמת הייתה רוצה פטנטים היא הייתה יכולה לקבל אותם באופן אחר, ממקורות אולי קצת יותר זולים מאשר 17 מיליארד דולר.

ממה שקראתי וחקרתי, גוגל תעשה הכל כדי לקדם את פלטפורמת האנדרואיד שלה, גם על חשבון "האידיאולוגיה" שלה, ואם אחד הדברים שיעזור לזה הוא סגירת האנדרואיד (לא שאני אומר שזה בהכרח יקרה) אז היא תעשה את זה.

ipxp
20/05/12, 15:06
נתיש ענה לך מצויין. ועדיין, רק למען הסר ספק:
ביטסמס או מקלדת חלופית הם לא הגורם שבזכותו אנדרואיד מצליחה. זה רק החלק שנראה לך מבחינה אישית טוב בפלטפורמה.

AssafMoraz
20/05/12, 15:20
אסף, אם היה לי דולר על כל פעם שקראתי על מהלך של גוגל שהם "לא היו צריכים" לעשות הייתי יכול לעשות שופינג בוול סטריט עם מניות של פייסבוק ושל אפל ביחד.

גוגל היא חברה שאחרי כל הרעש והצלצולים שהיא עושה לגבי "פתיחות", "אינטרנט חופשי" ושלא לדבר על "אל תעשה רע" היא מכונת מזומנים שכל מטרתה היא לעשות עוד כסף. המהלך של גוגל לרכישת מוטורולה אולי נובע מהרצון של גוגל לקבל בוחטה של פטנטים בתחום הסלולר, אבל אם היא באמת הייתה רוצה פטנטים היא הייתה יכולה לקבל אותם באופן אחר, ממקורות אולי קצת יותר זולים מאשר 17 מיליארד דולר.

ממה שקראתי וחקרתי, גוגל תעשה הכל כדי לקדם את פלטפורמת האנדרואיד שלה, גם על חשבון "האידיאולוגיה" שלה, ואם אחד הדברים שיעזור לזה הוא סגירת האנדרואיד (לא שאני אומר שזה בהכרח יקרה) אז היא תעשה את זה.

הכל טוב ויפה, כסף או לא כסף, תחשוב מה יקרה אם היא באמת תחליט לעשות זאת בסופו של דבר (מה ששוב אני טוען שלא יקרה לעולם) היא פשוט תזרוק לפח טונה של אפליקציות שלא יוכלו לעבוד בצורה כזו, ווידג'טים לא יוכלו לעבוד כי חלקים מהמערכת יהיו חסומים, אפליקציות לא יוכלו להחליף את אלו הרשמיות ועוד ים של מרכיבים שזה פשוט בלתי אפשרי במתכונת הנוכחית לעשות זאת. אלא אם אתה מדבר על משהו אחר ואם פספסתי משהו אשמח לקבל הסבר כי אני באופן אישי ובעיקר לאחר שהפכתי כבר למשתמש מתקדם+ באנדרואיד, לא מצליח להבין איך הם יעשו זאת גם אם הם מאוד רוצים לעשות זאת אפילו בעוד שבוע... זה פשוט לא נשמע מציאותי, מבחינתי זה כאילו שתגיד שאפל התחייבה לסגור את מערכת ההפעלה שלה לעוד 5 שנים...

ביטסמס או מקלדת חלופית הם לא הגורם שבזכותו אנדרואיד מצליחה. זה רק החלק שנראה לך מבחינה אישית טוב בפלטפורמה.

אבל זה חלק קטן ממה שהופך את מערכת ההפעלה שלהם לפתוחה, כזו שאפליקציות צד ג' יכולות להחליף בכיף את האפליקציות הרשמיות, תסגור את זה, תסגור עוד כמה דברים וגוגל איבדה את כל היתרון שלה, לא כך הוא הדבר?

בסופו של דבר המוטו של מערכת ההפעלה אנדרואיד זה הפתיחות והקסטומיזציה, לקחת את זה, לקחת להם את הרגליים ואת הידיים.

natish
20/05/12, 15:42
הכל טוב ויפה, כסף או לא כסף, תחשוב מה יקרה אם היא באמת תחליט לעשות זאת בסופו של דבר (מה ששוב אני טוען שלא יקרה לעולם) היא פשוט תזרוק לפח טונה של אפליקציות שלא יוכלו לעבוד בצורה כזו, ווידג'טים לא יוכלו לעבוד כי חלקים מהמערכת יהיו חסומים, אפליקציות לא יוכלו להחליף את אלו הרשמיות ועוד ים של מרכיבים שזה פשוט בלתי אפשרי במתכונת הנוכחית לעשות זאת.

היתרון של האנדרואיד הוא לא שהיא פתוחה, אלא שהיא תחליף ל- iOS.
מי שרוצה סמארטפון מבוסס מולטי טאץ' שהוא לא אייפון יש לו אפשרויות מאוד מוגבלות והאנדרואיד היא אחת הבולטות שבהן.

היתרון של האנדרואיד הוא לא הפתיחות שלה שמאפשרת קסטומיזציה ברמה כזאת או אחרת, אלא שהיא פתוחה מבחינת זמינות לכל דורש. הקסטומיזציה (עיצוב, אפליקציות, צבעים וכו') היא נגזרת של הפתיחות שציינתי.
אגב, אנדרואיד לאו דווקא פתוחה לשינויים. יש יצרניות חומרה שסוגרות את הקושחה והמכשיר. דוגמא טובה לכך היא אמזון וה- Kindle Fire שלה שלמי שלא קרא בנושא, לרוב לא יהיה מושג שמערכת ההפעלה שמותקנת היא מבוססת אנדרואיד.

הסיבה היחידה שאנדרואיד פתוחה, מלבד לעובדה שמדובר בפרויקט שמערב גורמים נוספים מלבד לגוגל, הוא שהדבר תורם לכך שהפלטפורמה תהיה רחבה יותר בהיקף הנגישות והזמינות שלה. ברגע שגוגל תחליט שנתח השוק של אנדרואיד גדול מספיק ושהיא רוצה להתמקד בחווית השימוש היא יכולה לסגור את אנדרואיד בקלות. אם לא היה חשש כזה, אני מאמין שסין, שמכילה המון יצרניות חומרה שמסתמכות על הזמינות והפתיחות של אנדרואיד, לא הייתה דורשת את מה שהיא דרשה.

AssafMoraz
20/05/12, 17:12
אני בהחלט מסוגל להבין שהנגזרת של הפתיחות כנראה שנובעת באמת מההתאמה לכל דורש, אבל זה עדיין אחד מהיתרונות הרבים שיש למערכת הזו להציע. כשאני מדבר על פתיחות, אני מתכוון גם למכלול השלם, וגם לחסימות המיותרות שקיימות אצל אפל ושאין ביניהם שום קשר למערכת הפעלה פתוחה או סגורה.

לאחר חודש שלם של שימוש במכשיר הגלקסי נקסוס אני חושב ואף בטוח בכך שמה שבאמת יחזיק אותי כאן זה לא המסך הגדול, לא המגוון הרחב של משחקים ואפליקציות בחינם, אלא דווקא הפתיחות והנגישות הגבוהה לכל מקום במערכת ההפעלה. בא לך לאנצ'ר כזה? בבקשה, רוצה לשנות את העיצוב? בבקשה, רוצה להתקין ערכות נושא? תפאדל, רוצה להחליף את הרום? סע חביבי, המפתחות בפנים...

לגבי ה- Kindle Fire אז באמת חידשת לי, אבל אני לא מדבר על הכלאות ביניים, אני מדבר על אנדרואיד כמו שכולנו מכירים אותה. גם iOS מבוססת UNIX אבל אנחנו מכירים אותה כמו iOS :)

בשורה התחתונה לא משנה ממש מה היא הסיבה האמיתית שבגללה האנדרואיד פתוחה, כל עוד שהיא תישאר ככה זה יהיה בסדר, תסגור אותה, ואז אנדרואיד תתחיל להרגיז את המשתמש הממוצע שכבר התרגל למערכת הפעלה פתוחה, יתחילו שם פריצות ומה לא... בקיצור, יהפכו את הג'ונגל לשדה קרב אחד גדול.

נראה לי אישית טוב בפלטפורמה? אולי התכוונת נראה לכל העולם ואשתו טוב בפלטפורמה. אתה מבין שנתתי דוגמאות קטנות מיני מיליון כן? הרי הכל שם פתוח, הכל מתממשק אחד עם השני, אפליקציות יודעות לעבוד באמת ברקע כך שאם צריך לסנכרן את אנשי הקשר של פייסבוק לדוגמא, הם יעשו זאת ברקע מבלי להקפיץ לך פוש שיזכיר לך להפעיל את האפליקציה. תוכנות גיבוי כמו Titanium Backup מריצות גיבויים מתוזמנים ברקע, תוכנות כמו Bluetooth Mono לא יוכלו לעבוד שם, תוכנות כמו +Volume Boost לא יוכלו לעבוד שם ואלו שוב רק דוגמאות שאני סופר על יד אחת, כמעט כל אפליקציה פועלת שם בצורה כזו כך שאתה מבין מה זה יעולל למערכת ההפעלה הזו? אני עדיין דבק בכך שזו חוד החנית של מערכת האנדרואיד ולמען האמת לאחר חודש התנסות זה גם מה שאני מצאתי שם הכי יעיל ושימושי, אני פשוט נדהם כל פעם מחדש מהתחכום של מערכת ההפעלה הזו.

natish
20/05/12, 18:54
לגבי ה- Kindle Fire אז באמת חידשת לי, אבל אני לא מדבר על הכלאות ביניים, אני מדבר על אנדרואיד כמו שכולנו מכירים אותה. גם iOS מבוססת UNIX אבל אנחנו מכירים אותה כמו iOS :)

בשורה התחתונה לא משנה ממש מה היא הסיבה האמיתית שבגללה האנדרואיד פתוחה, כל עוד שהיא תישאר ככה זה יהיה בסדר, תסגור אותה, ואז אנדרואיד תתחיל להרגיז את המשתמש הממוצע שכבר התרגל למערכת הפעלה פתוחה, יתחילו שם פריצות ומה לא... בקיצור, יהפכו את הג'ונגל לשדה קרב אחד גדול.

למשתמש הממוצע לא ממש אכפת אם המערכת פתוחה או לא. תתפלא אבל רוב משתמשי האנדרואיד לא מתעסקים עם מערכת ההפעלה, הם פשוט משתמשים בה כמו שהם מקבלים אותה (לפחות ממה שאני רואה אצלי בחברה ואצל מעגל החברים שיש להם אנדרואיד).

בכל אופן אין ספק שסגירה של האנדרואיד תיצור בעיות, אבל לגבי זה אין מה לחשוש, לפחות לא ל- 5 השנים הבאות :)
אגב, כמו שציינתי קודם, לגוגל לא ממש אכפת מהמשתמש, אידיאולוגיה או סיפורי פיות כאלה ואחרים. בסופו של דבר המטרה היא להגדיל רווחים ובשביל זה החברה תדרוך על כל מי שצריך.

AssafMoraz
20/05/12, 19:46
למשתמש הממוצע לא ממש אכפת אם המערכת פתוחה או לא. תתפלא אבל רוב משתמשי האנדרואיד לא מתעסקים עם מערכת ההפעלה, הם פשוט משתמשים בה כמו שהם מקבלים אותה (לפחות ממה שאני רואה אצלי בחברה ואצל מעגל החברים שיש להם אנדרואיד).

בכל אופן אין ספק שסגירה של האנדרואיד תיצור בעיות, אבל לגבי זה אין מה לחשוש, לפחות לא ל- 5 השנים הבאות :)
אגב, כמו שציינתי קודם, לגוגל לא ממש אכפת מהמשתמש, אידיאולוגיה או סיפורי פיות כאלה ואחרים. בסופו של דבר המטרה היא להגדיל רווחים ובשביל זה החברה תדרוך על כל מי שצריך.

קיבלת תודה למרות שאני לא מסכים עם הכל, אני מסכים עם חלק ממה שאמרת. לגבי המעגלים שאתה מסתובב בהם אז יכול להיות, למען האמת גם במעגלים שאני מסתובב בהם אני לא רואה אנשים שמתעסקים במכשיר כל היום, אבל אני רוצה ברשותך לחלק את הסיבה לכך לכמה חלקים:

1. רוב המשתמשים משתמשים באפליקציות שקיימות באנדרואיד כמו VIBER או LINE למשל, וכאשר הם מקבלים הודעה הם לפתע נחשפים לפיצ'ר של אותן האפליקציות כך שהם יכולים להשיב לשולח ההודעה ישירות מאיפה שהם נמצאים מבלי להפסיק את עיסוקם, כך שלמעשה הם נאלצים להשתמש בפיצ'ר הזה בכפייה, אלא אם לא מתאים להם ואז יש להם את האופציה לשנות. כנ"ל לגבי כל אפליקציה אחרת שהם בחרו להתקין ושלה יש פיצ'רים אנדרואידים מיוחדים.

2. רוב המשתמשים פשוט לא מודעים לכוח, ליכולת ולפוטנציאל הגלום במערכת ההפעלה הזו ולכן הם מתעסקים בעיקר עם אפליקציות. מגיע בן אדם כמוני לעבודה (אני עובד במפעל) חושף בפני חבר עם מכשיר מעפן כמו הגלקסי ACE (סיפור אמיתי) את נפלאות האנדרואיד, והופה, הוא אשכרה רואה איך זה אצלי, רוכש את זה מה- PLAY ונהנה מיכולות הקסטום של מערכת ההפעלה הרצה על גבי המכשיר שלו.

אגב, אני בחרתי לתרום למפתח שהכין אפליקציה חמודה ביותר להודעות SMS בתצורה של POPUP, זה קל, נוח, פשוט, מהיר, מבצע שימוש בלד של המכשיר שלי, מנטרל את אפליקציית ה- SMS המובנית ויש לזה עוד ים של פיצ'רים, לכן לי זה ממש התאים. כשהראיתי את זה לחבר שלי מהעבודה עם ה- ACE הוא נדלק על הרעיון ומאז הוא לא מפסיק להודות לי. זה חינם אגב :)

אני חושב שכל מי שמחזיק במכשיר פשוט יחסית כמו ה- ACE לרוב לא יחקור לעומק את היכולות, אבל תהיה בטוח שכל מי שמחזיק במכשיר רציני (הפרמיום) כמו הגלקסי נקסוס, גלקסי S2 וכו', לרוב ינסה לקסטם את המכשיר, לנסות רום כזה או אחר או לחלוב את מערכת ההפעלה עד סופה.

רוצה לשמוע משהו הכי הזוי? בת זוגתי נדלקה על המכשיר והחליטה שהיא רוצה למכור את ה- 4S בן החודש שלה או להחליפו באחד כמו שלי. רוצה לשמוע משהו יותר הזוי? ניסיתי לשכנע אותה שלא תעשה זאת כי אני צופה שהיא תתאכזב כי המכשיר לא מתאים לכל אחד אך היא בשלה. מה תגיד על זה?

natish
20/05/12, 21:45
אני חושב שכל מי שמחזיק במכשיר פשוט יחסית כמו ה- ACE לרוב לא יחקור לעומק את היכולות, אבל תהיה בטוח שכל מי שמחזיק במכשיר רציני (הפרמיום) כמו הגלקסי נקסוס, גלקסי S2 וכו', לרוב ינסה לקסטם את המכשיר, לנסות רום כזה או אחר או לחלוב את מערכת ההפעלה עד סופה.

אל תהיה כל כך בטוח...
רוב החבר'ה אצלי בעבודה מסתובבים עם גלאקסי 2 ואני זה שהיה צריך לשכנע אותם לעשות root ולהתקין כל מיני טוויקים. מה תגיד על זה? :)

רוצה לשמוע משהו הכי הזוי? בת זוגתי נדלקה על המכשיר והחליטה שהיא רוצה למכור את ה- 4S בן החודש שלה או להחליפו באחד כמו שלי. רוצה לשמוע משהו יותר הזוי? ניסיתי לשכנע אותה שלא תעשה זאת כי אני צופה שהיא תתאכזב כי המכשיר לא מתאים לכל אחד אך היא בשלה. מה תגיד על זה?

אני אגיד שבהחלט הבשלת מבחינת התנסות עם פלטפורמות מובייל ושהתגובות שלך בהחלט מעידות על אובייקטיביות, זה מה שאני אגיד.

ipxp
20/05/12, 22:06
מעניין הדיון שהתפתח כאן. רק כדי להוסיף:
אני נחשף להמון אנשים גם מהגיל המאוד צעיר (נוער) וגם המאוד מבוגר. הרבה עם אייפונים, הרבה עם גלאקסים. מתעסקים בהם? כמעט ולא. פועלים איתם בדיוק מהמצב שהם קיבלו אותם מהמפעל.
היוצא דופן, זה אם יש להם "חבר האקר" (=מבין עניין) שמציע להם לעשות root למכשיר.

אפשר להעריך שגם אם יקחו להם אופציה, כמו וייבר כאפליקציה ראשית, או את העיצוב שהם מאוד אהבו למכשיר - הם עדיין ימשיכו להשתמש בו. כי כמו שנתי אומר, זאת אלטרנטיבה טובה לios שעובדת. וזה מספיק להם.

AssafMoraz
21/05/12, 06:07
אל תהיה כל כך בטוח...
רוב החבר'ה אצלי בעבודה מסתובבים עם גלאקסי 2 ואני זה שהיה צריך לשכנע אותם לעשות root ולהתקין כל מיני טוויקים. מה תגיד על זה? :)

אני אגיד שהם כנראה לא משתייכים לאותם האנשים שבאמת מבינים את הפוטנציאל, אולי הם לא אנשים כל כך טכנולוגיים וטוב שיש אחד כמוך שיודע להסביר להם את הנושא. אני בטוח שעכשיו אחרי פריצת רוט או עם איזה רום איכותי הם מרגישים יותר טוב עם המכשיר שלהם.

אני אגיד שבהחלט הבשלת מבחינת התנסות עם פלטפורמות מובייל ושהתגובות שלך בהחלט מעידות על אובייקטיביות, זה מה שאני אגיד.

אחרי שנתיים וחצי בתחום אני חושב, לא רק חושב אלא בטוח שלמדתי הרבה. תודה :)

מעניין הדיון שהתפתח כאן. רק כדי להוסיף:
אני נחשף להמון אנשים גם מהגיל המאוד צעיר (נוער) וגם המאוד מבוגר. הרבה עם אייפונים, הרבה עם גלאקסים. מתעסקים בהם? כמעט ולא. פועלים איתם בדיוק מהמצב שהם קיבלו אותם מהמפעל.
היוצא דופן, זה אם יש להם "חבר האקר" (=מבין עניין) שמציע להם לעשות root למכשיר.

אפשר להעריך שגם אם יקחו להם אופציה, כמו וייבר כאפליקציה ראשית, או את העיצוב שהם מאוד אהבו למכשיר - הם עדיין ימשיכו להשתמש בו. כי כמו שנתי אומר, זאת אלטרנטיבה טובה לios שעובדת. וזה מספיק להם.

סבבה, לא אמרתי שזה לא מספיק להם, פשוט יש המון אנשים שרוצים להוציא עוד מהמכשיר שלהם אך כמו בכל דבר וכמו ב- iOS, יש ויש.

natish
21/05/12, 09:35
אני אגיד שהם כנראה לא משתייכים לאותם האנשים שבאמת מבינים את הפוטנציאל, אולי הם לא אנשים כל כך טכנולוגיים וטוב שיש אחד כמוך שיודע להסביר להם את הנושא. אני בטוח שעכשיו אחרי פריצת רוט או עם איזה רום איכותי הם מרגישים יותר טוב עם המכשיר שלהם.

אסף תתפלא אבל כמו ש- ipxp מציין, רוב האנשים לא מתעסקים עם המכשירים שלהם, וזה לא משנה מה הסיבה. עצם העובדה שהם לא משקיעים מהזמן שלהם כדי לבדוק מה האפשרויות מראה שהדבר לא ממש מטריד אותם.
בדרך כלל כשלמשהו יש בעיה אז הוא מחפש לה פיתרון...

רוב האנשים שאתה נחשף אליהם במיוחד באתרים בהם אתה מסתובב הם אנשים שכן מחפשים פתרונות לבעיות שלהם. לראייה החבר שלך שנתת בדוגמא. עד שלא הראית לו הוא בכלל לא ידע שהוא צריך את זה, כלומר זה לא ממש הטריד אותו ואם לא היית מראה לו את הפיצ'ר הוא היה ממשיך להתנהל עם המכשיר בלי בעיה.

AssafMoraz
21/05/12, 17:11
אני מסכים איתך בנושא האנדרואיד יותר, שים לב: יותר! אך ממש לא מסכים איתך בנושא האייפון. הסיבה שבאנדרואיד זה פחות נפוץ היא בגלל שהוא פתוח יותר, הרבה יותר! זו גם אחת מהסיבות שבגללם הסתדרתי כמעט חודש מבלי לשים עליו רום מקוסטם, פשוט הרגשתי שלעת עתה יש לי מספיק עד שזה כבר לא הספיק לי וגם כי הייתי סקרן.

במעגל שאני מסתובב בו (אך לא רק) הרוב המכריע כן פורץ את האייפון, לרוב המכריע אתה רואה את האייקון החום הידוע על המכשיר, אולי איזה אפקט של Barrel ולעיתים גם איזו ערכת נושא מנצנצת.

אבל בתכלס, ככה זה עם כל דבר בחיים, כל עוד שלא תראה לבן אדם שאפשר אחרת הוא פשוט יסחוב עם מה שיש בידיעה שכנראה שזה מה שיש באמת. זה מזכיר לי שבעבר הייתי מגבה את התכנים עם iTunes ולאחר מכן גיליתי שיש מגוון רחב של שיטות וגם שיטות טובות לגיבוי של אנשי הקשר או סנכרון שלהם לענן עוד הרבה לפני iOS 5, וברגע שגיליתי זאת אז למה שאוותר על זה? זו ההקבלה הכי טובה שיכולה להיות לגבי אותם האנשים...

natish
21/05/12, 17:28
אני מסכים איתך בנושא האנדרואיד יותר, שים לב: יותר! אך ממש לא מסכים איתך בנושא האייפון. הסיבה שבאנדרואיד זה פחות נפוץ היא בגלל שהוא פתוח יותר, הרבה יותר! זו גם אחת מהסיבות שבגללם הסתדרתי כמעט חודש מבלי לשים עליו רום מקוסטם, פשוט הרגשתי שלעת עתה יש לי מספיק עד שזה כבר לא הספיק לי וגם כי הייתי סקרן.

במעגל שאני מסתובב בו (אך לא רק) הרוב המכריע כן פורץ את האייפון, לרוב המכריע אתה רואה את האייקון החום הידוע על המכשיר, אולי איזה אפקט של Barrel ולעיתים גם איזו ערכת נושא מנצנצת.

אבל בתכלס, ככה זה עם כל דבר בחיים, כל עוד שלא תראה לבן אדם שאפשר אחרת הוא פשוט יסחוב עם מה שיש בידיעה שכנראה שזה מה שיש באמת. זה מזכיר לי שבעבר הייתי מגבה את התכנים עם iTunes ולאחר מכן גיליתי שיש מגוון רחב של שיטות וגם שיטות טובות לגיבוי של אנשי הקשר או סנכרון שלהם לענן עוד הרבה לפני iOS 5, וברגע שגיליתי זאת אז למה שאוותר על זה? זו ההקבלה הכי טובה שיכולה להיות לגבי אותם האנשים...

אנחנו יכולים להתווכח עד מחרתיים בין אם רוב האנשים כן מבינים מה תורמת להם הפריצה/קסטומיזציה/root בסמארטפונים או לא. אולי זה סובייקטיבי בהתאם למעגל בו מסתובבים.

בשורה התחתונה חלק גדול מאלה שפורצים לא מתעסקים עם המכשיר יותר מדי ושמים רק מה שהחבר ש"מבין" הראה להם. אם כולם היו מבינים כל כך ומחפשים מידע על הנושא, אתה ורבים כמוך כבר לא היו רואים את ההכנסה הקטנה מזה.

אגב, אם מסתכלים על התמונה הגדולה יותר (מישראל) אז הרוב המכריע של מכשירי iOS בעולם הוא לא פרוץ.

AssafMoraz
21/05/12, 17:39
שמע, בעולם כל מכשיר 10 פרוץ, תחשוב על זה ככה, זה אשכרה כל אייפון עשירי שנמכר נפרץ וזה עוד על פי נתונים יבשים בלבד! אולי זה יותר, אולי זה קצת פחות, אבל בכל מקרה מדובר בתופעה.

כך או כך, לפי כמות הצפיות שאני רואה אתה יודע איפה, אז על כל כתבה שקשורה בטוויק חדש או בנושא הסידיה ושלא נדבר על פריצה, יש בין 3000-5000 צפיות! מה עם כל אלו שלא מכורים לאתרים העוסקים בדבר ולומדים את רוב המלאכה בעצמם? ויש כאלו, אמנם לא הרבה אבל יש!

לכן אני אומר שיש המון אנשים שכן מסתכלים, כן מורידים לבד וכן עושים דברים, אבל אולי מפריצה וגיבויים הם קצת חוששים, אבל להתקין טוויק? בחייך נתי, להתעסק קצת עם ערכות נושא וכאלו? רוב האנשים שפרצתי להם את האייפון בעבודה וזה רק בעבודה, (כ- 20 איש בערך) כבר שינו את מכשירם והוא לא נראה כמו שאני עיצבתי להם אותו בעת הפריצה, כשכל אחד מהם התקין משהו אחר וחלק מועט מהם באמת השאירו אותו אותו הדבר בדיוק. אולי חלק התייעצו איתי על הדרך, אבל חלק הפתיעו אותי כשהם שינו לבד גם אם הם עשו זאת באמצעות חבר אחר.

אני לא בא להתווכח, אני מסכים איתך שהרוב המוחלט בהחלט מסתפק במה שיש, אבל מאיזו סיבה שלא תהיה, כל מכשיר אייפון שתפגוש ברחוב בישראל, סביר להניח שיהיה פרוץ ושיהיה עליו איזה טוויק מעניין, אולי MeZeZe, אולי איזה Barrel או SBSettings, זה מאוד נפוץ ואני רואה זאת בערד, כשאני אצל המשפחה ברחובות וגם כשאני יוצא לבלות ומביט הצידה אל המכשיר של ההיא או ההוא על הבר...

natish
21/05/12, 21:14
שמע, בעולם כל מכשיר 10 פרוץ, תחשוב על זה ככה, זה אשכרה כל אייפון עשירי שנמכר נפרץ וזה עוד על פי נתונים יבשים בלבד! אולי זה יותר, אולי זה קצת פחות, אבל בכל מקרה מדובר בתופעה.

כך או כך, לפי כמות הצפיות שאני רואה אתה יודע איפה, אז על כל כתבה שקשורה בטוויק חדש או בנושא הסידיה ושלא נדבר על פריצה, יש בין 3000-5000 צפיות! מה עם כל אלו שלא מכורים לאתרים העוסקים בדבר ולומדים את רוב המלאכה בעצמם? ויש כאלו, אמנם לא הרבה אבל יש!

לכן אני אומר שיש המון אנשים שכן מסתכלים, כן מורידים לבד וכן עושים דברים, אבל אולי מפריצה וגיבויים הם קצת חוששים, אבל להתקין טוויק? בחייך נתי, להתעסק קצת עם ערכות נושא וכאלו? רוב האנשים שפרצתי להם את האייפון בעבודה וזה רק בעבודה, (כ- 20 איש בערך) כבר שינו את מכשירם והוא לא נראה כמו שאני עיצבתי להם אותו בעת הפריצה, כשכל אחד מהם התקין משהו אחר וחלק מועט מהם באמת השאירו אותו אותו הדבר בדיוק. אולי חלק התייעצו איתי על הדרך, אבל חלק הפתיעו אותי כשהם שינו לבד גם אם הם עשו זאת באמצעות חבר אחר.

אני לא בא להתווכח, אני מסכים איתך שהרוב המוחלט בהחלט מסתפק במה שיש, אבל מאיזו סיבה שלא תהיה, כל מכשיר אייפון שתפגוש ברחוב בישראל, סביר להניח שיהיה פרוץ ושיהיה עליו איזה טוויק מעניין, אולי MeZeZe, אולי איזה Barrel או SBSettings, זה מאוד נפוץ ואני רואה זאת בערד, כשאני אצל המשפחה ברחובות וגם כשאני יוצא לבלות ומביט הצידה אל המכשיר של ההיא או ההוא על הבר...

אסף, אני מסכים איתך לחלוטין שכשזה נוגע לפריצה ישראל מעלה את אחוזי הפריצה באופן משמעותי ביחס האייפונים שיש בארץ, והסיבה לכך לא ממש משנה כרגע.

אבל שוב, גם אלה שפורצים את האייפון לרוב, לא ממשיכים להתעסק איתו. זה שהחבר'ה בעבודה שלך שינו איזה ערכת נושא לא אומר הרבה. אבל מעבר לישראל 90% ממכשירי iOS בעולם לא פרוצים ותרצה או לא 90% גדול יותר מ-10% ובהרבה.

AssafMoraz
21/05/12, 22:54
חחחחח אני התכוונתי לכל מכשיר עשירי בעולם, לא בישראל! זה האבסורד. בכל מקרה אני חושב שזה מאוד סובייקטיבי, אני מכיר המון אנשים (ב- iPTT, בשכונה, בעבודה, בטלפונים שאני מקבל וכו') שכן מתעסקים עם המכשיר. נכון, לא כמוני, לא כמונו (אנשי הפורום) אבל מתעסקים, תתפלא.

נראה לי שאנו מסכימים על אותו הדבר: הרוב לא מתעסקים איתו כדרך קבע, אך יחד עם זאת יש המוני משתמשים שכן מתעסקים איתו, פשוט הם לא הרוב.

ipxp
22/05/12, 00:40
נראה לי שאנו מסכימים על אותו הדבר: הרוב לא מתעסקים איתו כדרך קבע, אך יחד עם זאת יש המוני משתמשים שכן מתעסקים איתו, פשוט הם לא הרוב.

בעקרון כל התגובות האחרונות כאן עוסקות בחלק המודגש ^.^
אני ונתי נוטים לא לתאר את זה כ"המוני". ואתה מנסה להדגיש שהחלק הזה הוא בכלל לא קטן.
האמת תמיד איפשהו באמצע, ואין לנו נתונים אמיתיים כדי להתווכך על זה. זאת פשוט דעה שנובעת גם הרבה מהסביבה הקרובה אל הבנאדם ספציפית.

אבל בוא ננסה בכל זאת ללכת עם הנתונים:
כל אייפון עשירי הוא פרוץ (בממוצע, תלוי בזמן, לא ניכנס לקטנות). 10%
לא כל אחד שהאייפון שלו פרוץ, מתעסק איתו ומשנה בו דברים בקביעות. פחות מ10%.

עכשיו, מהות הוויכוח היא כמה פחות מ10%. על זה אין לי שום נתון להביא לך. אבל זה אחוז חד-ספרתי, זה בטוח. אם יקרה משהו שיחסום בעתיד טוויקים בסידיה, זה יפריע לאחוז חד-ספרתי של משתמשים. לא יגרום לאייפונים להפסיק להימכר בכמויות שלהם, זה בטוח.

AssafMoraz
22/05/12, 04:24
בעקרון כל התגובות האחרונות כאן עוסקות בחלק המודגש ^.^
אני ונתי נוטים לא לתאר את זה כ"המוני". ואתה מנסה להדגיש שהחלק הזה הוא בכלל לא קטן.
האמת תמיד איפשהו באמצע, ואין לנו נתונים אמיתיים כדי להתווכך על זה. זאת פשוט דעה שנובעת גם הרבה מהסביבה הקרובה אל הבנאדם ספציפית.

אבל בוא ננסה בכל זאת ללכת עם הנתונים:
כל אייפון עשירי הוא פרוץ (בממוצע, תלוי בזמן, לא ניכנס לקטנות). 10%
לא כל אחד שהאייפון שלו פרוץ, מתעסק איתו ומשנה בו דברים בקביעות. פחות מ10%.

עכשיו, מהות הוויכוח היא כמה פחות מ10%. על זה אין לי שום נתון להביא לך. אבל זה אחוז חד-ספרתי, זה בטוח. אם יקרה משהו שיחסום בעתיד טוויקים בסידיה, זה יפריע לאחוז חד-ספרתי של משתמשים. לא יגרום לאייפונים להפסיק להימכר בכמויות שלהם, זה בטוח.

אתה יודע מה? פעם ראשונה שאני מסכים איתך במאה אחוז, אבל אני חייב להזכיר לך שבארץ זה הפוך 90 אחוז (בערך) כך שמבחינתי כאשר אני מדבר על כמות, זו בהחלט כמות נדיבה של עסקני סידיה למיניהם.

Or
23/05/12, 22:08
בגדול האידאל של כל צרכן הוא לקבל מכשיר שעובד מהקופסא. הגלקסי 2, הגלקסי נקסוס ואני משוכנע שהגקלסי 3 גם כן נותנים את החוויה הזאת בנוסף לכל המכשירים של אפל. אחוז האנשים ש"מתים" על הרומים נמוך מאוד ויותר מזה, הפרעת קשב וריכוז שם גבוהה, משמע שאם היום אתה "חולה רומים" בעתיד אתה רק תייחל למכשיר שעובד מהקופסא ומספיק עם השטויות האלו. עד כמה יהיה לאנשים כיף להיות בטא טסטרים?

לגבי העיסקה, כמו שנתי ציין. גוגל מתים כבר לשים את ידם על שק הפטנטנים המכובד של מוטורלה ומבחינתם לאחר כמן למכור אותה לחלקים, וטוב שכך אם תשאלו אותי כי אין בה שם דבר מעניין. אז היא תגיד אפילו שהוא תצביע אובאמה בבחירות הקרובות העיקר לקבל את ה-V.

לגבי אנדוראיד פתוחה, תסתכלו סביב, אנדרואיד כבר לא פתוחה כמו אתמול ואולי בגלל זה היא מצליחה, אם אפרט יהיה חבל, רק תסתכלו כמה דברים תומכים בICS לעומת GB, אנדרואיד מצליחה בגלל שהיא לא פתוחה כמו פעם ולא להפך!