מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : דפדפן הכרום יגיע ל- iOS

natish
15/05/12, 18:49
דיווח של האנליסט Ben Schacter טוען שגוגל תביא את דפדפן הכרום ל- iOS.

https://img.skitch.com/20120515-f5qpf7p83xym6upqrsj3ffiicj.jpg

נושא הדפדפנים בפלטפורמה של אפל הוא בעייתי למדי. כשאפל השיקה את האייפון ב- 2007, המובייל הספארי היה ללא כל ספק הדפדפן הנייד הטוב ביותר בסביבה. גם היום 5 שנים אחרי השקתו מדובר בדפדפן מעולה. אבל יש בעיה אחת קטנה, והיא חוסר החופש בבחירת דפדפן כברירת מחדל. באפסטור יש לא מעט דפדפנים אלטרנטיביים, שלא לדבר על שוק הדפדפנים בכללו, כיום משתמש יכול לבחור דפדפן ולהתקין אותו אולם לאור ההגבלות של אפל דפדפן ברירת המחדל של מכשירי iOS הוא הספארי וזאת (ללא טוויק או פריצה) לא ניתן לשנות.

האפסטור ראתה דפדפנים טובים ומעניינים כמו Dolphin, אופרה, Firefox ו- SkyFire שמביאים פיצ'רים כאלה ואחרים ביניהם רינדור שונה של פלאש, מחוות וכו'. אך כל אותם הדפדפנים היו צריכים לעבור סינון באפל ולמעשה הדבר פגע ביכולת האפשרית ובפוטנציאל שלהם. כעת לפי דיווח שמגיע מהאנליסט Ben Schacter מחברת Macquarie עולה, שגוגל מתכוונת להביא גם את דפדפן הכרום שלה המבוסס על מנוע ה- Webkit של אפל לפלטפורמת iOS.

לפי Business Insider, אפל מקבלת מגוגל נתח של בין 50%ל-60% מרווחי החיפוש של גוגל בשימוש במנוע שלה על פלטפורמת iOS, מה שאומר שעבור כל רווח של מיליארד דולר אפל מקבלת כ- 600 מיליון דולר ואילו 400 מיליון הולכים לגוגל. למעשה iOS היא רווחית עבור גוגל מאשר האנדרואיד שלה. מהלך שכזה לפיו גוגל תשיק אפליקציית כרום, תאפשר לגוגל לשמור את כל 100% מהרווחים שהיא תעשה מהחיפוש בדפדפן. כמובן שיש בעיות אחרות כמו נושא דפדפן ברירת המחדל ועצם העובדה שלא כל המשתמשים יאמצו את הכרום, שהרי הספארי הוא למעשה דפדפן מעולה. אך עדיין מדובר באפשרויות רווח טובות יותר עבור גוגל.

https://img.skitch.com/20120515-ey55khssrj7cek1rmcdhs1pnf5.jpg

רק נקווה שגוגל תשיק את הכרום כאפליקציה איכותית. עד כה האפליקציות הראשוניות של גוגל לפלטפורמת iOS הביאו חווית שימוש די גרועה.

OriAmir
15/05/12, 19:00
אוהב את הכתבות שלך!
בכל אופן אני ספיציפית חושב שהגוגל כרום,לפחות במחשב הוא הרבה יותר טוב מהספארי של אפל.
בואו נקווה שגוגל תתן גם גירסה לא פחות טובה ונקייה לאייפון .. ואם לא נסתדר עם הספארי :)

NavehIDL
15/05/12, 19:02
יאללה שיביאו את כרום אין לי סבלנות!! D:

raphaelz
16/05/12, 09:41
כתבה מעולה.
למרות שבמחשב הכרום טוב יותר מהספארי, באייפון ובאייפד אני ממש ממש מבסוט מהספארי.
חוץ מפלאש, הוא מושלם

zigfried
16/05/12, 12:30
מעניין אם הכרום יהיה מבוסס על ה webkit המשופץ של google או לא.
ככל הידוע לי, חוץ מאופרה ל iOS אין אף דפדפן שמשתמש במנוע שונה מה webkit של אפל (שהוא חלק מה iOS), וזה גם אסור על פי החוקים של אפל (שחרגה מן החוקים לטובת אופרה, לאחר לחץ פיזי לא מתון של אופרה).

natish
16/05/12, 14:37
מעניין אם הכרום יהיה מבוסס על ה webkit המשופץ של google או לא.

סביר להניח שכן.

zigfried
16/05/12, 15:12
סביר להניח שכן.

הלוואי.
אם זה יקרה אז כבר לא יהיה תרוץ לא לאפשר את firefox.
לא ברור למה המגבלה הזו קיימת מלכתחילה.

ymeiner
16/05/12, 16:02
מה שיותר מעניין אותי מהwebkit הוא סביבת הextensions של הכרום. אני די בטוח שאפל לא יאפשרו, זה יאפשר גן פתוח בתוך הגן הסגור של אפל. מה זה אומר לגבי יכולות פלאש לוקאליות?

natish
17/05/12, 00:43
מה שיותר מעניין אותי מהwebkit הוא סביבת הextensions של הכרום. אני די בטוח שאפל לא יאפשרו, זה יאפשר גן פתוח בתוך הגן הסגור של אפל. מה זה אומר לגבי יכולות פלאש לוקאליות?

אני בטוח שאפל יפקחו 100 עיניים ויחקרו את האפליקציה של גוגל מקצה לקצה לפני שיאשרו אותה.