מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם אפל מנסה לרשום את הדומיין iPhone5.com?

natish
09/05/12, 10:50
דיווח מהאתר Fusible מגלה שאפל מנסה לקנות את זכויות השימוש בדומיין iPhone5.com.

https://img.skitch.com/20120509-ga6yn47p2tkyu56xtcwx2b86x7.jpg

יש לא מעט דיונים ברשת לגבי השם של האייפון הבא. האם אפל תקרא לו האייפון 5, האייפון 6, ה"אייפון הבא", פשוט "אייפון" או משהו אחר לגמרי. מה שכן באופן מעניין למדי האתר Fusible מגלה שאפל שלחה בקשה ל- World Intellectual Property Organization (או בקיצור WIPO), הארגון שמנהל את נושא הדומיינים ברשת, לרכוש את זכויות השימוש עבור הדומיין iPhone5.com. לפי הדיווח WIPO דנים בבקשה של אפל בהתאם לרגולציות והתנאים של הארגון כשתשובה סופית תגיע בהמשך.

נכון להיום הדומיין iPhone5.com שייך לפורום קטן של קבוצת דיון. הפורום הושק באוקטובר 2010, מספר חודשים אחרי השקת האייפון 4. האתר MacRumors מציין שעצם העובדה שאפל מנסה לרשום את שם הדומיין כבר עכשיו היא מעניינת, זאת מאחר והחברה בדרך כלל רושמת את שמות הדומיינים למוצרים שלה, אחרי השקתם ולא לפני כדי שלא לתת רמז על שם המוצר הבא. לדוגמא החברה רשמה את הדומיין iPhone4S.com, רק מספר שבועות אחרי השקת האייפון 4s.

https://img.skitch.com/20120509-kefw4asytxipb82gq7ti6u1mqp.jpg

השם "אייפון 5" ניתן לדגם האייפון הבא שיציג עיצוב חדש. הסברה הייתה שאפל תציג דגם שכזה כבר בסוף 2011, וכעת רוב השמועות ברשת מדברות כי הדגם הזה יגיע במחצית השניה של 2012 (קיץ או סתיו זה כבר נתון לדיון). עדיין מעניין לגלות שאפל מעוניינת לתפוס חזקה על השימוש בדומיין/בשם.

SHAHAR SHOKO
09/05/12, 11:27
חחחח נוכלים אפל האלו
ניראה לי שאני יקנה כמה דומיינים עם שמות עתידיים למוצרי אפל,אחלה רעיון כדי לעשות כסף חחחחח

איתי אליעזר
09/05/12, 11:49
הטעיית לקוח?! נשמע לי מוזר שאפל תעשה משהו כזה, יותר מיד פומבי בשביל מישהי ששומרת בסוד כל דבר שהיא מוציאה

omer811
09/05/12, 12:16
חוץ מזה גם היגיון בריא אומר שלא יקרו לא אייפון חמש בגלל שהוא לא החמישי והוא לא תומך בדור החמישי יותר היוני שהוא יהיה אייפון 4G או אייפון LTE שציינו את התמיכה בדור הרביעי

eliran2313
09/05/12, 13:11
חחחח נוכלים אפל האלו
ניראה לי שאני יקנה כמה דומיינים עם שמות עתידיים למוצרי אפל,אחלה רעיון כדי לעשות כסף חחחחח

מצד אחד רעיון נחמד מאוד ויכול להיות רווחי.
מצד שני הם יכולים לתבוע אותך על שאתה מחזיק ב"סמל המסחרי שלהם".
קיצר... יותר מדי בירוקרטיה ובן אדם פשוט לא יכול לעמוד במשפט מול חברה ענקית עם עורכי דין במיליוני דולרים.