מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Pebble - השעון לאייפון שלכם

natish
18/04/12, 14:25
פרויקט חדש ומעניין בקיקסטארטר גייס תוך שעתיים את הסכום שדרש (100,000 דולרים) ועומד במרחק של 30 ימים מסגירתו על יותר מ-4 מיליון דולרים.

מאת: נדב דופמן-גור, ניוזגיק

http://img690.imageshack.us/img690/6273/pebblesmartwatch0.jpg

מה הייתם עושים אם לא הייתם מצליחים לגייס השקעה ממשקיעים פרטיים, קרנות הון סיכון וכשהמימון העצמי שלכם הולך ואוזל? אחד הפתרונות המעניינים היום בשוק מגיע מקיקסטארטר (Kickstarter), החברה ששמה לעצמה כמטרה לעזור לאנשים לגייס כספים. עד לאחרונה, האתר שימש כמקור לגיוס כספים מהקהל הרחב, בעיקר עבור פרויקטים שמאחוריהם אדם או קבוצה של אנשים שעדיין לא התאגדו, או שרוצים להתאגד וזקוקים לעזרת הציבור. אבל, ההצלחה של קיקסטארטר שמשכה קהל רחב של גולשים ועודדה אותם להשקיע במגוון רחב של פרויקטים גרמה גם לחברות סטארטאפ לזהות את הזירה החמה הבאה בעולם גיוס הכספים.

בין הדוגמאות שסקרנו לאחרונה, ניתן למצוא דוגמאות מעולם האבזרים, ומוצרים רבים שהיצרניות הגדולות עוד לא חשבו עליהם, או בחרו שלא לייצר. כעת, אל אותן דוגמאות מצטרפת חברת Allerta. חברת סטארטאפ הקנדית שפיתחה שעון יד בעל תצוגת e-paper, המתחבר אל הסמארטפון שלכם באמצעות בלוטות', בשם Pebble. שעון היד של החברה תומך באנדרואיד וב-iOS, ויכול להציג לכם מגוון רחב של נתונים חשובים מהסמארטפון.

למשל, ניתן לראות בתצוגה של השעון את מהירות הריצה או הרכיבה שלכם על אופניים, על בסיס המידע המגיע מה-GPS של הסמארטפון. בנוסף, תוכלו לראות מי מתקשר אליכם, הודעות חשובות, notifications, ועוד. השעון עצמו מגיע ב-3 צבעים בסיסיים, שחור, לבן ואדום, וצבע רביעי עתידי שיגיע בהתאם להצבעת הקהל.

בנוסף, השעון יתמוך באפליקציות ייעודיות, שיאפשרו למפתחים לפתח עיצובים ייחודיים ויישומים נוספים. בהודעה שפרסמה החברה אמש (שבת) נמסר, כי בכוונתה לפרסם את ה-SDK לשעון עוד לפני שהשעון הראשון יצא אל השוק. כך יוכלו מפתחים להתחיל לעבוד על אפליקציות ייעודיות לפני שהשוק מקבל את המכשיר.

2FdaCxMcw_Y

מיליון דולרים ב-28 שעות
קיקסטארטר הצליחה להפיח חיים בפרויקט, כאשר בתוך שעתיים מעלייתו לאוויר גייס את ה-100,000 דולרים שהחברה ביקשה על מנת להשלים אותו. מאוחר יותר פורסמה כתבה על הפרויקט ב-Engadget, ותוך 28 שעות מהפרסום הוא הצליח לגייס סכום מרשים של מיליון דולרים. נכון למועד כתיבת שורות אלו, הסכום עומד על יותר מ- 4 מיליון דולרים שגייסה החברה דרך קיקסטארטר. זאת, כאשר יש לפרויקט עוד 30 ימים לרוץ בתוך קיקסטארטר.

את השעונים שלהם יוכלו התומכים בפרויקט לקבל כבר בספטמבר הקרוב, כאשר 100 הזמנות מיוחדות יסופקו עוד באוגוסט. בנוסף, לאור ההצלחה המסחרית של גיוס הכספים דרך קיקסטארטר, הודיעה החברה שהיא כעת מתכוונת לעדכן את כל השעונים כך שיהיו אטומים למים (3ATM או 5ATM).

עוד פרטים והזמנה מראש ניתן לבצע בדף המוצר של Pebble באתר קיקסטארטר, בקישור: http://www.kickstarter.com/projects/597507018/pebble-e-paper-watch-for-iphone-and-android

מקור: ניוזגיק (http://www.newsgeek.co.il/pebble-technology-epaper-watch/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+newsgeekfeed+%28%E2%80%ABNews geek%E2%80%AC%29)

Bar
19/04/12, 06:04
עדיין מחכה למוצר שקניתי מקיק סטאר.. אתר גאוני

eliran2313
19/04/12, 16:39
מגניב ביותר !
אולי ארכוש אחד כזה ><
אבל די קשה יהיה לי להיפרד מהשעון שיש לי עכשיו.. יש לי עבר איתו

עדיין מחכה למוצר שקניתי מקיק סטאר.. אתר גאוני

אני מסוקרן - מה הזמנת ? :D

ipxp
20/04/12, 00:25
גם אני הזמנתי מצור מקיק סטאר (tildy tilt) ולדברים האלה לוקח הרבה זמן להגיע...

זה גם נשמע מפתה, אבל אני מאמין שסמארטפון כמו האייפון (ה"ענקיים" כמו הnote קצת פחות...) מספיק ניידים כדי להסתדר איתם באותה נוחות כמו עם השעון. דיי גימיק נחמד לרוב, אבל עדיין יכול להיות שימושי למיעוט מסויים שזה פונה אליו.

Bar
22/04/12, 19:08
מגניב ביותר !
אולי ארכוש אחד כזה ><
אבל די קשה יהיה לי להיפרד מהשעון שיש לי עכשיו.. יש לי עבר איתו

אני מסוקרן - מה הזמנת ? :D

http://www.kickstarter.com/projects/1719433562/recoil-windersnever-fight-tangled-cords-again?ref=category

ipxp
22/05/12, 00:42
למי שעדיין מעוניין לקנות, עקב הביקוש הגדול, הם שינו (לפני שבוע? שבועיים? מי זוכר...) ועדכנו את הבלוטות' ל4.0. ככה שזה יוכל לעבוד בצורה הרבה יותר חסכונית עם האייפון 4s למשל.

ItaiHay
22/05/12, 00:46
למי שעדיין מעוניין לקנות, עקב הביקוש הגדול, הם שינו (לפני שבוע? שבועיים? מי זוכר...) ועדכנו את הבלוטות' ל4.0. ככה שזה יוכל לעבוד בצורה הרבה יותר חסכונית עם האייפון 4s למשל.

נגמרה המכירה בקיקסטארטר. הפרוייקט מומן ב10,000% יותר מהגובה שהוחלט עליו.

ipxp
22/05/12, 16:49
יאפ. זה לא אומר שאי אפשר להזמין עוד בעתיד, שה פשוט יהיה מחיר קצת יותר גבוהה, ותחכו קצת יותר ברשימת המתנה אחרת.