מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : iPhoto ל- iOS מורדת יותר ממליון פעם

natish
23/03/12, 15:13
אפליקציית iPhoto למק מורדת יותר ממליון פעמים תוך 10 ימים ומניבה לאפל רווח של 5 מיליון דולר.

http://img402.imageshack.us/img402/3793/iphotoo.jpg

באירוע הצגת האייפד החדש שערכה אפל ב- 7 למרץ, החברה השלימה את העברת חבילת iLife לפלטפורמת iOS כאשר היא הציגה את iPhoto לפלטפורמה הניידת, זאת אחרי שבשנה האחרונה החברה כבר העבירה את אפליקציות iMovie ו- GarageBand למכשירי iOS. האפליקציה החדשה יחסית מאפשרת למשתמשי iOS לבצע עריכה מתקדמת למדי של תמונות באמצעות מחוות מגע ותפריטים מגוונים וכן שיתוף שלהן.

לפני ימים ספורים אפל פאסמה כי אפליקציית iPhoto הורדה למעלה ממליון פעמים תוך פחות משבועיים. לאור העובדה שהאפליקציה מתומחרת במחיר של 4.99$, עולה כי אפל הרוויחה עד כה 5 מיליון דולר מהאפליקציה וכשהרווח הגבוהה מגיע תוך זמן כה קצר, מראה שהפיתוח שלה בהחלט היה כדאי. הבלוגר Jim Dalrymple מהאתר The Loop אישר את הנושא כשהוא מציין:

אפל הודיעה לי היום שהאפליקציה האחרונה שלה לפלטפורמת iOS, הלוא היא iPhoto הגיעה לכמליון משתמשים בתוך 10 ימים מיום שיחרורה לאפסטור. יש לציין שמדובר בהורדות פר משתמש ייחודי (Apple ID) ולא כמות הורדות כוללת. כך שאפשרי בהחלט שמשתמש מסוים הוריד את האפליקציה מספר פעמים, אולם אפל לא סופרת את ההורדות הללו.

http://img833.imageshack.us/img833/3633/iphotoscreenshot.jpg

אתם מוזמנים לקרוא עוד על האפליקציה המעולה הזו בסקירה שהועלתה לאחרונה (http://www.iphones.co.il/forum/thread223058.html).

Netaneluzan
23/03/12, 15:26
אני חושב שבאייפד היה צריך לקבל את הilife בחינם מובנה כמו במקבוקים במיוחד כשהאייפד לרוב נקרא סוג של מחשב

ymeiner
23/03/12, 15:42
אני חושב שהיה צריך למכור את ilife בכל מחשב ושהאייפד הוא לא מחשב. לא מתאים לקנות, אל תקנה, אף אחד לא מכריח אותך, מה גם שיש מספיק תחליפים בחינם. בכל מקרה, אף אחד לא חייב לך כלום.

AssafMoraz
23/03/12, 16:18
לא התלהבתי ממנה בכלל על האייפון, אני מדגיש, על האייפון! הממשק לא הכי אינטואיטיבי, הפעולות מבלבלות וחסרות בה המון אופציות, תוסיפו גם את סריקת הגלרייה שמתבצעת כל פעם מחדש ושהעניין לוקח הרבה זמן.... לא אהבתי!

gil097
23/03/12, 16:39
לא התנסיתי באפליקציה, אבל היא יכולה לשמש כתחליף אמיתי לפוטושופ (על האייפד כמובן)?

thenrg1
23/03/12, 16:53
מסכים עם אסף, לא התלהבתי כלל מהאפליקציה לאייפון. יש אפליקציות הרבה יותר טובות שעולות הרבה פחות

eliran2313
23/03/12, 17:19
אפליקציה בהחלט מעולה !
אני בטוח שהיא יותר טובה על האייפד אבל לא היה לי אייפד כדי לבצע עליו את הניסוי :/
אולי בקרוב..

ותודה ששמת שם את הסקירה שלי :)

AssafMoraz
23/03/12, 17:27
איזה דעות חלוקות, כנ?ל בדירוגים שלה באפסטור. כנראה שהאפליקציה פונה לקהל יעד ספציפי...

ymeiner
23/03/12, 18:03
אני גם לא התלהבתי ממנה כ"כ. לדעתי זה עדיין מסורבל מדי כל עניין עריכת התמונות על האייפד ובטח שעל האייפון, משהו בעניין של חיבור המצלמה למתאם שמתחבר למכשיר ואז אסור לגעת במכשיר כדי לא לפגוע בהעברה ועוד יותר מדי פעולות שצריך לחשוב עליהם. יש פה פגיעה בקו האינטואיטיבי.

מספר ההורדות של התוכנה לא נובע לדעתי מהתוכנה עצמה אלא שזו תוכנה מבית אפל, אנשים סומכים על אפל בעיניים עצומות וכל תוכנה שיש עליה תפוח ישר מקבלת יחס של יהלום שכולם רוצים.

מליון הורדות בכמות הidevices הקיימת היא פסיק קטן לעומת מהפוטנציאל של התוכנה הזו.

AssafMoraz
23/03/12, 21:08
ואייי ירון כמה שאתה צודק! הוצאת לי את המחשבות הפנימיות שלא העזתי לומר כאן בגלוי בשביל לא לעורר שוב פעם ?מלחמות? ;)

natish
23/03/12, 21:19
אפליקציה בהחלט מעולה !
אני בטוח שהיא יותר טובה על האייפד אבל לא היה לי אייפד כדי לבצע עליו את הניסוי :/
אולי בקרוב..

ותודה ששמת שם את הסקירה שלי :)

בכיף :)

אני גם לא התלהבתי ממנה כ"כ. לדעתי זה עדיין מסורבל מדי כל עניין עריכת התמונות על האייפד ובטח שעל האייפון, משהו בעניין של חיבור המצלמה למתאם שמתחבר למכשיר ואז אסור לגעת במכשיר כדי לא לפגוע בהעברה ועוד יותר מדי פעולות שצריך לחשוב עליהם. יש פה פגיעה בקו האינטואיטיבי.

מספר ההורדות של התוכנה לא נובע לדעתי מהתוכנה עצמה אלא שזו תוכנה מבית אפל, אנשים סומכים על אפל בעיניים עצומות וכל תוכנה שיש עליה תפוח ישר מקבלת יחס של יהלום שכולם רוצים.

מליון הורדות בכמות הidevices הקיימת היא פסיק קטן לעומת מהפוטנציאל של התוכנה הזו.

מיליון הורדות תוך 10 ימים, זה לא פסיק בשום קנה מידה במיוחד כשלוקחים בחשבון שרוב המשתמשים לא מורידים אפליקציות כל יומיים ושעוד יש משתמשים על גרסאות נמוכות מ- 5.1 כך שהם לא יכולים להתקין את iPhoto.

בכל אופן עניין האינטיאוטיביות והנוחות הוא סובייקטיבי.
נכון שעל מסך ה- 3.5 אינץ' של האייפון זה פחות נוח מאשר על מסך של 9.7 אינץ' שלא לדבר על מסך גדול יותר של מחשב נייד, אבל עדיין אי אפשר להתעלם שיש לא מעט אפליקציות של יצירה ועריכת תוכן למכשירי iOS והן די מצליחות למרות כל המגבלות.

AssafMoraz
23/03/12, 22:44
בכיף :)

מיליון הורדות תוך 10 ימים, זה לא פסיק בשום קנה מידה במיוחד כשלוקחים בחשבון שרוב המשתמשים לא מורידים אפליקציות כל יומיים ושעוד יש משתמשים על גרסאות נמוכות מ- 5.1 כך שהם לא יכולים להתקין את iPhoto.

כמו שירון אמר וכך גם אני חושב אגב, כל ההתלהבות סביב האפליקציה הזו הייתה דווקא בגלל שהיא הוצגה בכנס האחרון ויצרה הייפ שלם סביבה, זו הסיבה שהמון משתמשים ניגשו להוריד אותה, ובעיקר בגלל שאפל יצרה אותה וזו גם הסיבה שאני הורדתי אותה, יצר הסקרנות :)

אגב, המון משתמשים עם מכשירים פרוצים הורידו אותה גם בלי להיות פיזית על iOS 5.1 כך שצריך להוסיף גם את הנתון הזה למשוואה.

בכל אופן עניין האינטיאוטיביות והנוחות הוא סובייקטיבי.
נכון שעל מסך ה- 3.5 אינץ' של האייפון זה פחות נוח מאשר על מסך של 9.7 אינץ' שלא לדבר על מסך גדול יותר של מחשב נייד, אבל עדיין אי אפשר להתעלם שיש לא מעט אפליקציות של יצירה ועריכת תוכן למכשירי iOS והן די מצליחות למרות כל המגבלות.

מסכים! יש המון אפליקציות של עריכת תמונות לאייפון וחלקן בהחלט מצליחות, אני באופן אישי לא ממש אהבתי את iPhoto ואני מעדיף אפליקציות אחרות, אך יש לה עדיין כמה דברים שמאוד אהבתי למרות שלא ממש נפלתי מהכיסא בגללה.

ymeiner
24/03/12, 21:33
אני חושב שצריך לשאול פה שאלה אחרת והמדד להצלחת אפליקציה לא צריך להיות רק בכמה אנשים הורידו אותה בשבוע הראשון.

המבחן יהיה לאורך זמן וההצלחה של האפליקציה תיבחן אחרי שיצר הסקרונות יעלם. אם נגיד היה מן גרף מכירות אקספוננציאלי עולה לאורך חודש חודשיים (אפילו חצי שנה היה בסדר) הייתי מסכים שזה בגלל שהתוכנה נוחה וכולם רוצים להשתמש בה. אבל תוך עשרה ימים? אף אחד לא באמת יודע תוך עשרה ימים כמה שימוש יעשו אנשים בתוכנה הזו (כובע טעים).

בוא ניקח את office2hd כדוגמה. אפליקציה די מצליחה בתחומה, עושה עבודה די טובה לעומת כל המתחרות שלה, בעיקר בעברית. כמה מאיתנו באמת משתמש באייפד לכתיבת מסמכים? (לא לקריאת מסמכים נתי, אני מכיר את התכונה שלך לענות תשובה בצעד הצידה ;))

האייפון שלי מלא בתוכנות פופולאריות שרק הורדתי לבדוק ואין לי מושג למה אני צריך אותם עכשיו.

אז האפליקציה עשתה שיא בהייפ. so what?

natish
25/03/12, 00:26
אני חושב שצריך לשאול פה שאלה אחרת והמדד להצלחת אפליקציה לא צריך להיות רק בכמה אנשים הורידו אותה בשבוע הראשון.

בוא ניקח את office2hd כדוגמה. אפליקציה די מצליחה בתחומה, עושה עבודה די טובה לעומת כל המתחרות שלה, בעיקר בעברית. כמה מאיתנו באמת משתמש באייפד לכתיבת מסמכים? (לא לקריאת מסמכים נתי, אני מכיר את התכונה שלך לענות תשובה בצעד הצידה ;))

האייפון שלי מלא בתוכנות פופולאריות שרק הורדתי לבדוק ואין לי מושג למה אני צריך אותם עכשיו.

אז האפליקציה עשתה שיא בהייפ. so what?

אני אתחיל דווקא מהסוף ברשותך.

קודם כל לא ציינתי בשום מקום במבזק שמדובר באפליקציה מהפכנית/מעולה/הטובה מסוגה וכו' אלא פשוט ציינתי את העובדה שתוך שבוע וחצי כמות ההורדות שלה הייתה גבוה מאוד לאפליקציה שהיא לא משחק.

עכשיו בנקודה הראשונה שלך העלית נקודה טובה מאוד. האם מדד לאפליקציה טובה הוא כמות הורדות לאורך זמן ומה הזמן הזה בכלל. בעיקרון אני יכול לומר לך שזה לא משנה כי כל נושא השיווק של אפליקציות בחנויות מקוונות הוא מעשה של לולינות המשלב מחיר, הייפ ועוד כמה יסודות של שיווק.

בשורה התחתונה כשרוח הקנייה לאפליקציה חדשה באה, רוב המשתמשים נותנים מבט ב- 10 האפליקציות המורדות ביותר באפסטור (חינמי ובתשלום) וב- 10 האפליקציות שגורפות את הרווחים הגבוהים ביותר. אז זה מעין מעגל קסמים שכזה שנשבר רק אחרי תקופה מסוימת.

לגבי שימוש. אני אודה שלדעתי האייפון הוא לא המכשיר האידיאלי לעריכת תכנים ויצירתם אולם האייפד מתגלה כאחד שהוא בהחלט מתאים לכך. לא התנסיתי מעולם בכתיבת מסמך על אייפד אז אני לא יכול להעיד האם זה נוח אבל עובדה שיש לא מעט אפליקציות שימושיות שמורדות וגם מקבלות ביקורות טובות. האם זה דיסוננס קוגניטיבי? אולי אבל אולי לא.

ymeiner
26/03/12, 00:37
מה בדיוק הדיסוננס הקוגניטיבי פה? העובדה שאנשים קונים אפליקציות של אפל בלי שום צורך להשתמש בהם? אם כן, אני מסכים לגמרי.

לא טענתי לרגע שזה לא מרשים שהאפליקציה הורדה כ"כ הרבה פעמים בזמן קצר כ"כ. אני פשוט טוען שהעובדה הזו היא לא מדד לטיב האפליקציה ורק מוכיחה אפקט עדר בכל מה שקשור להורדות של אפליקציות באפ סטור.

אתה כן טענת שהאפליקציה מעולה ואני טוען שיש בה חיסרון מסויים שיוכח כבעייתי לאורך זמן.

אפל משחררת בסוף את הנתונים שנוח לה לשחרר והמספר עשרה מליון הוא מספר נוצץ מרהיב וחיובי לאפל. אנחנו הקוראים והמשתמשים צריכים לבחון את הנתון בעיין סקפטית ולהבין שאין בנתון הזה שום דבר שקשור לטיב האפליקציה.

מספר הורדות לאורך זמן יכול להיות מדד טוב לויראליות הקשורה לטיב השימוש באפליקציה אבל כדי לדעת באמת אחוזי שימוש באפליקציות לאורך זמן, אפל צריכה לעשות דברים שהם חדירה לפרטיות והם עושים פעולות כאלו אבל גם נענשים על כך על ידי דעת הקהל אז כנראה שאת התוצאות האלו לעולם לא נדע.

natish
26/03/12, 00:59
מה בדיוק הדיסוננס הקוגניטיבי פה? העובדה שאנשים קונים אפליקציות של אפל בלי שום צורך להשתמש בהם? אם כן, אני מסכים לגמרי.

לא טענתי לרגע שזה לא מרשים שהאפליקציה הורדה כ"כ הרבה פעמים בזמן קצר כ"כ. אני פשוט טוען שהעובדה הזו היא לא מדד לטיב האפליקציה ורק מוכיחה אפקט עדר בכל מה שקשור להורדות של אפליקציות באפ סטור.

אתה כן טענת שהאפליקציה מעולה ואני טוען שיש בה חיסרון מסויים שיוכח כבעייתי לאורך זמן.

אפל משחררת בסוף את הנתונים שנוח לה לשחרר והמספר עשרה מליון הוא מספר נוצץ מרהיב וחיובי לאפל. אנחנו הקוראים והמשתמשים צריכים לבחון את הנתון בעיין סקפטית ולהבין שאין בנתון הזה שום דבר שקשור לטיב האפליקציה.

הדיסוננס הקוגניטיבי הוא שאנשים שהורידו אפליקציה ושילמו עליה לרוב יגידו עליה דברים טובים ואף יתנו עליה ציון טוב גם אם הם לא משתמשים בה וזה מוביל לביקורות טובות. אני מסכים איתך וכבר ציינתי שמדד ההורדות הוא לא מדד שימוש או מדד לטיב אפליקציות אבל זה מעגל קסמים שגורם לעוד הורדות.

לדעתי האישית מדובר באפליקציה מעולה עבור השימושים שהיא מתיימרת להציג וביחס למוגבלות השימוש על האייפון (על האייפד זה נושא אחר לגמרי) היא עושה עבודה טובה מאוד. בין אם אתה תשתמש בה או לא, זה כבר עניין אחר. לפחות אפל משיקה את אפליקציות iLife באפליקציות אוניברסליות כשלדעתי זה מתוך הבנה שרוב השימוש באפליקציות הללו יעשה על האייפד ואפל פשוט נותנת את האופציה להשתמש בהן גם על האייפון.

ymeiner
26/03/12, 01:44
אני מאמין שגרסת האייפון לא הגיע בשל שיקולים טכניים אלא בגלל שיקולי רווח. אני מדבר לגמרי על גרסת האייפד דוקא, שבה יש בעיה אינטואיטיבית לגבי עניין העברת התמונות לאייפד.

אפל לא מייצרת מצלמות ואיכות המצלמה של האייפד היא לא מהגבוהים. המטרה של התוכנה באופן כללי היא להוות כלי לעריכת תמונות שיכול להיות מוזן בעיקר מהicloud בשל יכולות הסינכרון האוטומטי בין המכשירים.

אם לא צילמת תמונות דרך האייפד, אתה צריך להעביר אותן לאייפד ופה מתחילה הבעיה. אם אתה מצלם תמונה כל כמה זמן, אם תרצה או לא, אוסף התמונות שלך יהיה גדול מה5GB שאפל מציעה ומכיוון שלכולנו יש תמונות מהעבר, לכולנו יש מאגר תמונות שהוא רוב הסיכויים גדול יותר מהשירות החינם שאפל נותנת. סביר גם להניח שמי שמתעכב לשפר את תמונותיו מחזיק בספריית תמונות די מסיבית.

מכיוון שרוב המשתמשים לא ירצו לשלם על נפח איחסון נוסף (הלוואי והייתי יכול להציג לך נתונים על אחוז מגדילי הנפח בחשבונות GMAIL כדי להוכיח את הטענה שלי), רוב הסיכויים שחמשת הג'יגה שניתנו לא יספיקו ומשתמשי היעד של התוכנה יעדיפו לכבות את סנכרון התמונות בicloud.

שיטה שניה להעברת תמונות - ישירות מהמצלמה דרך אחד משני המתאמים. הבעיה - הממשק הזה הוא אחד מהגרועים. אין ממש שליטה על איזו תמונה עוברת ואיזו לא ויש להיזהר בניתוק המצלמה כדי לא לתקוע את כל תהליך ההעברה. התהליך הזה, בשל הרצון של אפל להפוך אותו לקליל הפך ללא גמיש בעליל ולוקח זמן רב כי העברת התמונות למכשיר מהמצלמה היא תהליך ארוך מדי ואם אתה משתמש בSLR, אתה פשוט מפוצץ את המכשיר בתמונות ענק.

פה קבור הכלב לטעמי.

natish
26/03/12, 04:17
ירון, שים לב שבכל התגובה האחרונה שלך לא התייחסת פעם אחת לאפליקציה אלא לכל הווג'רס שכרוך הסינכרון התמונות לאייפד, שאגב אם יש לך מק ואת iPhoto מותקנת על המק תוכל ממש בקלות ליצור אלבום תמונות או לסנכרן אירועים בודדים ולא את כל קטלוג התמונות שיש לך עוד מימי הברית מילה.

בקיצור קצת התפזרת ידידי, ומדיון על טיב האפליקציה עברת לדבר על הקשיים בהעברת התמונות אליה, קשיים שלמשתמשי מק לא ממש קיימים.

ymeiner
26/03/12, 15:31
הנה ברחת הצידה.

זה בדיוק העיקרון הבעייתי האינטואיטיבי שדיברתי עליו מלכתחילה. אם אפל רוצה לנתק את האייפד מהמחשב, למה לעבור דרך המק? ואם עברת דרך המק, למה לא להישאר על המק ולערוך את התמונות שם?

שלא תבין אותי לא נכון, אני לא נגד איי פוטו, אני פשוט מציין שיש פה בעיה בוורקפלו.

תחשוב על זה ככה, ביציאה המזרחית של חדרה, בדרך לגן שמואל, יש את אחת התחנות דלק הכי זולות בעיר ויש בה גם מתקן לשתיפת מכוניות, פנצ?רייה והיתה בה גם מסעדה טובה. כל הקומפלקס הזה לא מצליח משהו. למה? כי הכביש לגן שמואל, שפעם עבר דרך התחנה, שופץ והועתק לכיוון השני. התחנה נשארה על הכביש הישן והיא כבר לא בדרך ל...

אפל בנתה אחלה תחנה לשיפוץ תמונות. הכביש לא עובר דרכה.

natish
27/03/12, 02:04
הנה ברחת הצידה.

זה בדיוק העיקרון הבעייתי האינטואיטיבי שדיברתי עליו מלכתחילה. אם אפל רוצה לנתק את האייפד מהמחשב, למה לעבור דרך המק? ואם עברת דרך המק, למה לא להישאר על המק ולערוך את התמונות שם?

שלא תבין אותי לא נכון, אני לא נגד איי פוטו, אני פשוט מציין שיש פה בעיה בוורקפלו.

אפל בנתה אחלה תחנה לשיפוץ תמונות. הכביש לא עובר דרכה.

אני חושב שאני די נשארתי בנתיב ואתה זה שלקחת את הנתיב הצדדי.
מדובר באפליקציה עצמה והנה פתאום אתה מדבר על הסינכרון שלה ועל אופן העברת התמונות אליה ולא באופן השימוש בתמונות איתה (אליה, איתה = אפליקציית iPhoto).

אנחנו עכשיו נמצאים בתקופת מעבר, מעבר משימוש עקרי במחשבים לשימוש בטבלטים, מעבר שיקח מספר שנים ובהם יהיו עוד ועוד שינויים. נכון להיום הטבלטים מגיעים עם קיבולת יחסית נמוכה של עד 64GB, לעומת רוב המחשבים שמגיעים בין 128GB (אלו עם SSD) עד לכמה טרהבייטים ורוב המדיה נמצאת על המחשבים הללו ולא על הטבלטים כך שאם תרצה או לא תצטרך לבצע לפחות סינכרון אחד של התמונות שלך מהמחשב לטבלט.

iCloud מאפשרת כבר להעביר את התמונות שצולמו על האייפון (שהוא אחלה של מצלמת כיס) כבר ישירות לאייפד בלי תחנת הביניים של המחשב וככל שנפח הזיכרון הפיזי של הטבלטים יגדל (אני צופה 128GB בשנה שנתיים הקרובות) תוכל לוותר יותר ויותר על המחשב לצרכי סינכרון.

בכל אופן בלי שום קשר לאופן העברת התמונות לאייפד, אני חושב ש- iPhoto ל- iOS היא אפליקציה מצוינת. נכון על האייפון היא קצת מסורבלת (בדומה ל- iMovie) אבל על האייפד היא פורחת.