מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם אפל דחתה אפליקציה מכיוון שהיא מזכירה את SIRI?

Aarón
17/03/12, 14:04
האם אפל עושה איפה, ואיפה, בין יזמיי תוכנות? כנראה שכן לפי דברי יזמיי התוכנה-Voice Answer. לטענת אפל, האפליקציה מאוד מזכירה את SIRI, ובגלל זה דחתה את העלתה לאפסטור.

http://www.israup.net/images/bc626e7bec25f6593cbca016fd4adaaa.PNG

השמועות האחרונות הן, שאפל עובדת עם מפתחים על חלופות כגון "ידע נכון" לתוסף סירי.
היזמים אשר מאחורי אפליקציית “Evi”, טוענים שהם קיבלו מסר ברור מאפל, אשר מיהרה להזהיר כי היא לא תתן אפשרות למפתחים ליצור "העתק" לדבריהם של התוסף מס' 1 שלהם הלוא היא SIRI.
מצד אחד אפל מעוניינת ומשבחת מפתחים אשר יוצרים תוכנות שמתנהגות כמו SIRI, אך עם זאת עליהם ליצור לא חיקוי של SIRI, אלא ממשק שונה לחלוטין כגון-voice actions שיצאה באפסטור.

הדבר מובן לגמרי, ואין להאשים את אפל בדרישה זו.
בעכבות כך, מפתחי התוכנה שיצרו את-“Voice Answer”, מתלוננים שאפל דחתה את האפליקציה שלהם בטענה שהזכרנו לעיל. אפל אינה דוחה כל תוכנה שמזכירה ולו במעט את תכונותיה של SIRI, והדוגמא המתאימה ביותר היא-“Voice Ask”, ואפילו "Evi" שנשארה באפסטור. למרות זאת לא מובן למה אפל דחתה את Voice Answer, ואחת הסברות היא בגלל שהיא משתמשת בבסיס ידע של וולפרם אלפא לטובת Siri.
Voice Answer זמינה כעת באנדרואיד מרקט, אם כי המפתחים היו רוצים להציג אותה גם באפסטור, אך כאמור האפליקציה שלהם נדחתה על ידי אפל מהסיבות שפורטו.

"Voice Answer" אמורה הייתה לעבוד מגרסה iOS 4.2 ומעלה, והיא מכילה: תשובות קוליות, אפשרות עבודה עם מקלדת, ותוספים מובנים בתוכנה עצמה. לפי דברי המפתח התוכנה עובדת ביתר יציבות מ-SIRI, אפילו עם מבטא זר. בנוסף ישנה בתוכנה את-“Eve”, אשר מספקת אפשרות לצוטט איתה ולהחדיר לה תשובות, בעוד שכל זה כבר מותקן ב- Evi.
לכן, ממש לא ברור מדוע אפל עובדת עם מפתחים מסויימים, ובו בזמן דוחה אחרים כאשר שניהם עובדים על אותה תוכנה, עם טיפה שינויים במבנה שלה. הרי ברור לכולנו שכלל משתמשי ה-iOS מעוניים בתוכנות מסוג זה, הרי רק עם "evi" היו 200,000 הורדות בעלות של 0.99$. כאשר ל-SIRI שרק בעלי האייפון 4S יכולים להשתמש בה. תגובת אפל מאוד מעורפלת, מדוע היא אישרה לכמה אפליקציות דמויות SIRI לעלות לחנות שלה, ולכמה לא.

לסיכום, מי שירצה להוריד את התוכנה-"Voice Answer", יצטרך לעבור צד ולהיות עם מכשיר אנדואיד, או לרכוש את ה-4S של אפל ולהינות מ-SIRI.

s_xpeAXCfLc

moshikish
17/03/12, 16:22
מה שנקרא "הפררוגטיבה של בעל העסק".

למרות זאת, צר לי על אנשים שעושים עבודה מדהימה, הן בהיבט המקצועי של ניתוח הקול וכו' והן בהיבט הטכני של האפליקציה, ובסוף פשוט זורקים אותם מכל המדרגות.

Aarón
17/03/12, 16:40
מה שנקרא "הפררוגטיבה של בעל העסק".

למרות זאת, צר לי על אנשים שעושים עבודה מדהימה, הן בהיבט המקצועי של ניתוח הקול וכו' והן בהיבט הטכני של האפליקציה, ובסוף פשוט זורקים אותם מכל המדרגות.

באמת אנשים עובדים קשה על זה, אבל מה שמוזר הוא למה אפל מאפשרת לחלק לעלות לאפסטור, ולחלק לא.
כאשר כולם עובדים על אותו עקרון, כתחליף לסירי, לכל אותם משתמשי ה-iOS שאין ברשותם 4S.

adimev
17/03/12, 17:05
אוף
ממש חבל שהם לא אישרו את זה.
הייתי משלמת על זה אפילו 10$

Aarón
17/03/12, 17:14
אוף
ממש חבל שהם לא אישרו את זה.
הייתי משלמת על זה אפילו 10$

באמת חבל, כרגע היא נמצאת במרקט של אנדרואיד בלבד.
אם אפל הייתה מאשרת אותה, הרבה משתמשים היו מורידים אותה, ולא מחוייבים ב 4S כדי שתהיה להם "סירי" משלהם.

sherk100
18/03/12, 01:00
יש קטעים שהחברה הזאת ממש מצליחה לעלות לי על העצבים...
אז בגלל שזה קצת דומה לסירי ונתעלם מזה שיש כמה וכמה אפליקציות באפסטור שדומות לזו רק בגלל זה צריך
לסרב לעלות את מה שאנשים התאמצו והשקיעו בשביל ליצור אותו????....

Aarón
18/03/12, 01:04
יש קטעים שהחברה הזאת ממש מצליחה לעלות לי על העצבים...
אז בגלל שזה קצת דומה לסירי ונתעלם מזה שיש כמה וכמה אפליקציות באפסטור שדומות לזו רק בגלל זה צריך
לסרב לעלות את מה שאנשים התאמצו והשקיעו בשביל ליצור אותו????....

נכון.
ציינתי כמה מהן בכתבה, לכן אני לא מבין למה דווקא את זו הם דחו.

חבל, דווקא נראית אחלה...

MaTaN
18/03/12, 11:45
גם על Evi היו שמועות בזמנו שהיא יורדת בגלל הדימיון שלה לסירי
לא בדקתי אם היא באמת ירדה או שזו סתם הייתה שמועה
אפל שומרת את כל הקלפים קרוב אלייה ומעדיפה שאנשים ימשיכו וירכשו את ה 4S על מנת לקבל את סירי מאשר להוריד ישום חלופי ודומה לה ב 5 או 10 ואיפלו 20 דולר.
כתבה מעולה אהרון!!!

eyalco99
19/03/12, 10:29
אותי מעניין מתי תצא אפליקציה כזו בעברית?
האם ידוע אם חברה כלשהי עובדת על זה?