מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : חווית משתמש| AR.Drone - סקירה לטיסן החכם.

Bar
22/02/12, 23:51
לרגל יום הולדתי ה-22, אחי הגדול החליט לקנות לי מתנה שקשורה באפל, היות והוא יודע שאני חובב אפל וחובב גאדג'טים בפרט. לנגד עיני התגלה המסוק החכם של חברת Parrot הצרפתית, הלא הוא ה-AR.Drone.להלן הרשמים שלי מהתנסות במוצר -

http://www.linuxfordevices.com/images/stories/parrot_ardrone.jpg

המוצר הינו מוצר דגל בתחום המשחקים המוחשיים, היות והוא מאפשר הטסה אמיתית על פלטפורמה שאינה נורמטיבית! המוצר הוצג באתר עם השקתו בישראל (http://www.iphones.co.il/forum/post962503-1.html).

בקצרה על המוצר ופרטים טכניים:
AR.Drone זהו מוצר של חברת Parrot הצרפתית אשר ביסודו הוא טיסן דמוי מסוק, בעל ארבעה פרופלורים, אשר משויכים כל אחד למנוע נפרד ולחיישן הקובע את מהירות הסיבוב לכל פרופלור ופרופלור. למסוק ישנו ארבעה חיישנים אשר קובעים את זווית הטיסה, הרוח ויציבות המכשיר.

הטיסן יוצר רשת אלחוטית אישית, אשר מאפשרת את החיבור בינו לבין המכשיר אשר יפקד עליו (אייפון, אייפוד, אייפד, ואף אנדרואיד), ומאפשר תקשורת חזותית באמצעות שני המצלמות הממוקמות אחת בקדמת הטיסן והשני בתחתיתו אשר נותנים תמונת מיקום מלאה המשודרת למכשיר גם כאשר הוא אינו בטווח ראייה (בתוך מבנה למשל). רוחב: 73.6 x 27.9 ס"מ/29 x 11 אינץ' משקל: 379.88 גרם/ 13.4 אונקיות

איך זה עובד?
לכלל המכשירים המסוגלים לשלוט בו, יש ג'יירו, שהוא בעצם חיישן היושב באייפון/ אייפוד/ אייפד, אשר מאפשר לגלות את זווית המכשיר (אותו חיישן שהופך את תמונת המסך בעת היפוך המכשיר). כאשר במהלך הטסה כל שינוי קטן בזווית המכשיר, יקבע את קצב או את כיוון הטיסה של המכשיר לכל כיוון אפשרי. כמובן ניתן לקבוע גובה באמצעות ג'וייסטיק המוצג על צד המכשיר.

חווית שימוש וממשק:
פשוט תענוג - חוויה ממדרגה ראשונה לחובבי תעופה וטיסנים, אשר באים במקשה אחת עם אפל ומוצריה. ראשית המסוק מעוצב בצורה ייחודית, ובעל תכונות ייחודיות המאפשרות לו לטוס במרחב וקבל פקודות ברמה המדויקת ביותר שניתן לקבל. המוצר מגיע עם שני קייסים: האחד הוא קייס להטסה בחוץ (המוצג יחד עם המכשיר בתמונה התחתונה), והוא נראה פשוט מאוד, וזאת על מנת שיוכל לעמוד במהירות התנועה בשטח הפתוח ללא הפרעות. לעומת השני המיועד להטסה בבית (המוצג יחד עם המכשיר בתמונה העליונה), שמקבל תוספת של מעטפת עגולה סביב כל פרופלור על מנת להגן על הפרופלור ועל המוצרים בבית מפני התנגשות:

http://www.1wow.com.au/catalog/AR%20Drone_2.jpg

בתור משתמש מתחיל, אי אפשר שלא לרסק את הטיסן בשלל דרכים והתנגשויות שהיו חותכות כל מכשיר אחר לחתיכות! AR.Drone עמד בסיטואציה בגבורה, וקם כמו גיבור להתנעה הבאה! באפליקציה הרשמית ניתן לקבוע את קצת הסיבוב, קצב עלייה ונחיתה וקצת הזווית בפניות, כמו כן ניתן לנחות בלחיצה על כפתור החירום במקרה חירום או נחיתה רגילה בקצב איטי באמצעות כפתור ההתנעה/ נחיתה. ההמראה קלה ביותר כך שהמכשיר עולה אוטומטית לגובה של מטר אחד לפני שהטיסה מתחילה בכדי לאפשר גישה נוחה וחסרת תאונות.

התמונה המוצגת במכשיר נותנת תחושה של חוקר פרטי אשר מטיס את המכשיר על מנת לצפות בנעשה בחדר אחר, תוך קבלת תמונה באיכות סבירה למסך המכשיר. אישית, בחרתי להטיס אותו דווקא על האייפד 2 שברשותי ואכן ניתן לראות תמונה המוצגת בתצוגה מוגדלת ותוך הסתכלות בו זמנית על המצלמה הקדמית והתחתית (ניתן גם באייפון והאייפוד).
באפליקציה אחרת הניתנת להורדה בתשלום מהאפ סטור, ניתן לקבל את אפשרות הקלטת הווידיאו, מה שמשלים את חווית השימוש בו לרמה מקסימלית! אין מילה רעה לומר על חווית השימוש בו ועל ממשק המשתמש באפליקציה המקשרת בין המכשיר לטיסן - פשוט תענוג ותאווה לעיניים! אני מוצא את עצמי מטיס אותו בשעות לא שעות תוך רעש חזק של פרופלורים שלא נותן מקום לטעויות.

נקודה לשיפור - המוצר מגיע עם סוללה חלשה מאוד המספיקה ל-12 דקות בלבד של הטסה, קצת מאכזב למוצר שעולה לא מעט.

להלן סרטון שצולם ע"י צוות האתר ביום השקת המוצר בישראל:
rz_ucJ-KYVI

דוד בני
23/02/12, 16:56
אחד הדברים הגדולים!!
מאוד כייפי,בהחלט גאדג'ט אמיתי.
הסוללה נגמר מהר-וזה באמת חיסרון ולדעתי צריך להחזיק 2 סוללות. לקנות עוד אחת מאייבי במחיר זול משמעותי מהארץ.

קניתי כזה רק חבל שאין לי זמן להשתעשע איתו. בכל זאת סטודנט.

כבר מעל מספר חודשים מעלה אבק :(
********** נא לפתוח פוסט בפורום קנייה ומכירה ************

Bar
25/02/12, 19:13
הבא שחושב שזה פוסט של קנייה ומכירה טס מהפורום.

Netaneluzan
26/02/12, 11:14
יש לי גם את המסוק הזה רק שאצלי משהו בו נהרס ובאידיגיטל לא רוצים לתקן אותו במעבדה כי לא קניתי אותו בארץ אצלם מישהו פה יודע אולי איפה אפשר לתקן אותו?
הבעיה אצלו זה שכאילו החיישנים לא עובדים ואי אפשר לשלוט בו וכבר החלפתי לו את הפלופלורים

Netaneluzan
26/02/12, 18:18
אין לאף אחד מושג איפה מתקנים את המסוק אם קונים אותו מחול?

Bar
26/02/12, 19:10
יש סרטונים באתר המוצר שבהם אפשר לראות איך מתקנים...זה פשוט מאוד.

Netaneluzan
26/02/12, 19:48
הבעיה היא שלא נשבר שום חלק הטיסן פשוט לא נשלט מהאייפון וכשאני מנסה להטיס אותו הוא משתגע באוויר

Bar
26/02/12, 21:35
הבעיה היא שלא נשבר שום חלק הטיסן פשוט לא נשלט מהאייפון וכשאני מנסה להטיס אותו הוא משתגע באוויר

כי אתה בטח לא מאפס אותו בהגדרות לפני כל הטסה כך שהוא ידע שהוא במקום ישר...

Netaneluzan
26/02/12, 22:03
אני כן כבר השתמשתי בו הרבה לפני שהוא נדפק ויש בעיה בהגדרות שיש פרופלור אחד שהוא עובד פי 2 מכל השאר ואני לא יודע איך לתקן את זה בהגדרות גם ניסיתי לעדכן את התוכנה עד העדכון האחרון וזה עדיין נשאר ככה

Bar
26/02/12, 22:05
אני כן כבר השתמשתי בו הרבה לפני שהוא נדפק ויש בעיה בהגדרות שיש פרופלור אחד שהוא עובד פי 2 מכל השאר ואני לא יודע איך לתקן את זה בהגדרות גם ניסיתי לעדכן את התוכנה עד העדכון האחרון וזה עדיין נשאר ככה

כנראה המנוע נדפק או שזה בית המכשיר...

Netaneluzan
26/02/12, 22:09
איך אני יכול לבדוק איפה הבעיה ?
אני גם חיפשתי ברשת מעבדה לתיקון אבל יש ביינתים רק את של איידיגיטל

דוד בני
17/03/12, 13:33

כמו שBAR אמר, לפני שהוא ממריא, תאפס אותו על משטח ישר.
שלי עומד ישר ויציב באוויר, בלי שאני נוגע באייפון.

אל תנסה להטיס אותו בחוץ כשיש רוח, אפילו רוח עדינה יכולה להוציא אותו משיווי משקל, וחבל.
תנסה קודם כל בחניונים, מקומות סגורים אחר כך תעבור לאוויר הפתוח.

בהצלחה.