מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל חוסמת את סירי על מכשירי אייפון 4 פרוצים

natish
15/02/12, 15:22
משחקי החתול והעכבר בין אפל לבין קהילת הפריצה מגיעים גם לסירי.

http://img52.imageshack.us/img52/318/imagevialifehacker.jpg

בדרך כלל אפל נוהגת לחסום את הפריצה של מכשירי iOS בשחרור עדכונים למכשירים, אולם הפעם נראה שהחברה גם החליטה לשים לפניה את נושא השימוש ה"לא חוקי" בסירי במכשירי iOS ישנים יותר, כמו למשל האייפון 4. פריצת גרסה 5.0.1 הביאה עימה שלל של תוספים הקשורים לסירי, לא רק עבור משתמשי ה- 4s אלא גם עבור משתמשי האייפון 4. אחת התוספים העקריים נקרא בשם Spire והוא מאפשר למעשה ליצור שרת פרוקסי דמוי סירי ולהביא את יכולות העוזרת הוירטואלית של אפל למכשירים הישנים יותר.

האתר iDownloadBlog מציין כי בימים האחרונים השימוש ב- Spire נחסם על ידי אפל, זאת אחרי שהחברה הוסיפה טוקן חדש בשם "SetActivationToken" ששובר את פעולותיהם של שירותים כמו Spire. בעקרון נראה כי הפיתרון הוא די פשוט, ואם אתם נתקלים בבעיות בשימוש בסירי הפירטית שלכם, כל שעליכם לעשות הוא למחוק את הקובץ: com.apple.assistant.plist שנמצא בנתיב: /var/mobile/Library/Preferences.

NkgBMT2btSM

האם משחקי החתול והעכבר בין אפל לבין קהילת הפריצה עוברים שלב והולכים לכלול גם את סירי? או שמא הטוקן הנוסף שאפל הוסיפה לסירי קשור למכשיר האייפד 3 שצפוי להגיע בקרוב?

MaTaN
15/02/12, 16:37
עידכון מאוד נחוץ אך לצערי הפיתרון המוצע שלהם לא עובד :(

markroze
15/02/12, 18:37
אני יודע שאולי זה עשוי לקומם מספר אנשים אבל כל הכבוד לאפל אם כך הדבר: גניבה של סירי למכשירי אייפון 4 היא לא פחות חמורה מכל תוכן פירטי שניתן להוריד מהסידיה וכדומה.
אתם רוצים סירי? תשלמו ליוצרים!

OriAmir
15/02/12, 18:39
אני יודע שאולי זה עשוי לקומם מספר אנשים אבל כל הכבוד לאפל אם כך הדבר: גניבה של סירי למכשירי אייפון 4 היא לא פחות חמורה מכל תוכן פירטי שניתן להוריד מהסידיה וכדומה.

מסכים איתך באלף אחוז.
העיקר להגיד לא להוריד מ- "החץ הירוק" אבל להוריד את סירי זה בסדר?
זה אותו עיקרון לדעתי. אפל השקיעו במוצר שנקרא סירי מספיק כסף..מי שחושב שהוא חייב את זה שישדרג את האייפון.

Or
15/02/12, 20:54

לא, לא מקומם בכלל.
אני מלכתחילה אמרתי שכל התסופים האלו ודמויי הSPIRE יכולים להלעלם בלחיצת כפתור של אפל כי הרי הכל מתבצע דרך השרתים שלה, אז הנה הלחיצה הגיע, מצויין!

(יש לי אייפון 4 למען הסר ספק).

in43
16/02/12, 07:04
תמיד אנשים באים אליי ואומרים לי הנה יצאה הסירי לאייפון 4 ואני תמיד אמרתי להם שראיתי סירי שרצה גם על אייפון 3gs אבלל תמיד אמרתי ביחד עם זה אפל לא תיתן לזה לקרות כי זה מה שמייחד את האייפון 4s, אם לא תהיה לא מיוחדות, לא יקנו אותו ולכן אפל לא תיתן לזה לקרות... מסתבר שצדקתי :))

11gal
16/02/12, 07:18
כתבה מעולה נתי!!!,ולדעתי הטוויק Spire הוא באמת טוב אבל הוא מצריך הרבה עבודה וזה יכול להחסם ולהרוס רק לבעל ה4S ולמי שהשתמש בSpire בגלל זה אני חושב שיש טוויק של סירי והוא מעולה אני משתמש בוא יחסית הרבה קוראים לו Sara אני בטוח שכבר שמעתם עליה מהכתבה שהייתה לא מזמן :)

Shai Mizrachi
16/02/12, 10:56
כל הסאגה סביב סירי לאייפון 4/3GS הינה בזבוז זמן אחד גדול כרגע מהסיבה שאין עדיין פיתרון יציב וטוב למימוש סירי על המכשירים הנ?ל. בכל הפעלה של סירי היא מתחברת לשרתים של אפל, שכמו שהוזכר כאן - ?לחיצה כפתור? סוגרת את העניין..

scremer
16/02/12, 14:15
הקיצר אז למחוק את Spire ?!?!?!
או שיש תקווה לפריצה בקרוב ?

נ.ב
לכל היפי נפש שתומכים באפל , אל תדאגו אני כרגע עם 3GS ועם Spire ובטוח שאם או בלי הטוויק הזה אני אשדרג בעתיד לאייפון ;)
סך הכל רוצה להנות בנתיים עם סירי עד השדרוג הבא...

smrtbuy76
16/02/12, 16:25
כל מי שטוען ששימוש ב******* הוא בהכרח לא אתי או "גניבה" - אתם מדברים בלי הגיון. זה לא חייב להיות שימוש פיראטי. אתם פשוט לא מבינים מה זה *******
לגבי התקנה של סירי על אייפון 4/3GS אם זה Spire או כל דבר אחר שיצא ויצא - זה לא גניבה לדעתי (וזו דעה שלי בלבד)

אני אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי למה אתם תומכים באפל? זה לא צודק

12jonathan12
16/02/12, 17:30
הורדת סירי או כל תוכן פרוץ אחר נחשבת לפעולה המנוגדת לחוק מהסיבה שאתה משתמש בתוכנה או מוצר כלשהוא שהשקיעו בו כסף ומאמצים רבים ואילו כל מי שעושה זאת בעצם "גונב" את מה שהשקיעו בו רבות.
תחשוב על זה כאילו אתה נכנס לחנות ולוקח מוצר שעולה כסף לעצמך ומדלג על שלב התשלום העבירה הזו משתווה לגניבה של תוכנה, אפליקציה או כל דבר אחר.

smrtbuy76
16/02/12, 19:02
הורדת סירי או כל תוכן פרוץ אחר נחשבת לפעולה המנוגדת לחוק מהסיבה שאתה משתמש בתוכנה או מוצר כלשהוא שהשקיעו בו כסף ומאמצים רבים ואילו כל מי שעושה זאת בעצם "גונב" את מה שהשקיעו בו רבות.
תחשוב על זה כאילו אתה נכנס לחנות ולוקח מוצר שעולה כסף לעצמך ומדלג על שלב התשלום העבירה הזו משתווה לגניבה של תוכנה, אפליקציה או כל דבר אחר.

אני משתמש ב******** באופן קבוע ולא רואה בעיה עם זה כי אני עושה בה שימוש בדיוק כמו שתיכננו המפתחים שיצרו אותה (את ********)
סירי אי אפשר "לקנות" עבור אייפון 4. אפל עשו קטע עלוב שפוגע בנו הלקוחות הוותיקים ונאמנים שלה והגבילה את סירי לאייפון 4S. ובשביל מה? למכור עוד כמה מיליונים של מכשירים...זה הוגן? זה אתי?

Shai Mizrachi
16/02/12, 19:51
smrtbuy אתה מפתיע אותי..

בנאדם יצר מוצר כלשהו.. בין אם זה סרג מעיל צמר, או קישוטים לסוכה ונקב מחיר בעדו.
למה שתקבל את אותו מוצר בעל מחיר - בחינם?

על מנת להקל את ההבנה נעשה משחק...
שב על התחת 300 שעות ימים ולילות בפיתוח אפליקציה/משחק באפסטור, בנוסף קח לא מעט מזומנים שתצטרך בשביל להעלות את האפליקציה ולהכינה.
עכשיו דמיין שיש לך 30 הורדות חוקיות באפסטור ועוד 530 הורדות פיראטיות.

חכמים ממני מקדמים בימים אלו חוקים והגבלות בכל הקשור להורדות פיראטיות.. וכן - יש היגיון בלהגביל הורדות שכאלה.

smrtbuy76
16/02/12, 20:05
כנראה לא הבנתם אותי - אני מנסה את האפליקציות בצורה "פיראטית" (את רובן) ומה שאני רוצה להשתמש בו באופן קבוע אני מוחק ורוכש מהאפסטור
עשיתי בדיקה יותר מוקדם כשהתחלתי להגיב פה וראיתי שבשנתיים וחצי מאז קנית האייפון הראשון הוצאתי סה"כ 21 דולר ועוד משהו דומה בסידיה (שם יותר קשה לנסות לפני כי בהורדה פיראטית מסורס עלום שם יש מצב לוירוס). זה בדיחה פחות מ-50 דולר בשנתיים וחצי!

ואנחנו הרי מדברים על סירי - אין אפשרות לרכוש אותה מאפל. אם אפל הייתה מוכרת לאייפונים ישנים התקנה של סירי ב-10 דולר אז התקנה אחרת של סירי הייתה פגיעה בזכויות יוצרים אבל הם פשוט טרקו את הדלת בפרצוף שלנו

Or
17/02/12, 08:35
תעזור לי רגע סמארט:
למה אתה לא מתלונן על זה שאין לאייפון 3GS WIFI TETHER או FACETIME?
למה אתה לא מתלונן על זה שהאייפוד 4 בא רק עם 256 RAM ומצלמה של 0.7 MP?
דווקא לסירי נטפלת? אפל חייבת לך משהו? סירי מוכרת את המכשיר אם היה סירי לכולם היו נמכרים הרבה פחות 4S
תאר לך למשל האייפוד 4 היה בא עם מצלמה 5MP ו-512 RAM מה היה הSELLING POINT של האייפון 4 מולו? שיחות?

זה חשבון פשוט, כלכלי וקר, נראה שאתה היחיד שלא מבין את זה.

smrtbuy76
17/02/12, 11:51
תעזור לי רגע סמארט:
למה אתה לא מתלונן על זה שאין לאייפון 3GS WIFI TETHER או FACETIME?
למה אתה לא מתלונן על זה שהאייפוד 4 בא רק עם 256 RAM ומצלמה של 0.7 MP?
דווקא לסירי נטפלת? אפל חייבת לך משהו? סירי מוכרת את המכשיר אם היה סירי לכולם היו נמכרים הרבה פחות 4S
תאר לך למשל האייפוד 4 היה בא עם מצלמה 5MP ו-512 RAM מה היה הSELLING POINT של האייפון 4 מולו? שיחות?

זה חשבון פשוט, כלכלי וקר, נראה שאתה היחיד שלא מבין את זה.

אני שמח על התגובה שלך, כי היא רק מוכיחה שאני צודק
לא ידעתי עד לקריאת הכתוב שאין wifi hotspot עבור אייפון 3gs או facetime - אם הסיבה היא רק בגלל הגבלה של אפל ולא בגלל מגבלות חומרתיות - אז אני טוען שזו בדיוק אותה השיטה העלובה של אפל לסחוט את לקוחותיה להוציא הון עתק על מוצרים חדשים
אני מסכים שזה חשבון כלכלי פשוט וקר. על הנושא של המונופוליזם של אפל דובר המון ולצערי, כמה שאני מאוהב במוצרים ובחברה, אני מצטער שבשביל להנות כמו שאני עלי להוציא המון כסף. כמו למשל לקנות אייפון 4s בשביל סירי "חוקית" כשיש לי אייפון 4. זה לא שווה 2000 ש"ח השדרוג!
לגבי האייפוד - אני לא מכיר את המוצר הזה ממש - אני מניח שהקונספט באייפוד לעומת אייפון הוא לתת מוצר זול עבור קהל שרוצה להנות מאפליקציות וגלישה ולכן גם לא מותקנת בו מצלמה יקרה או זכרון גדול

Shai Mizrachi
17/02/12, 14:42
סמרט - לנסות אפליקציה בדרך פיראטית ואז להחליט אם לקנות או לא - זאת לא כוונת המשורר.אתה לוקח את החוק לידיים במקרה הזה ועושה בניגוד למה שאתה אומר לעשות.

זה שאתה לבסוף קונה את האפליקציה לא הופך את "הבדיקה הפיראטית" למעשה חוקי וצודק.
מה גם שיפה שלבסוף אתה משלם את הנדרש..

הרבה מכשירים טכנולוגיים ובכלל בעולם ההיי טק - תאימות לאחור היא עד גבול מסויים.
נכון שבמקרה הזה לא ממש מדובר על תאימות לאחור אלא על הטמעת פיצ'רים במכשירים ישנים - אבל עדיין, המגמה היא להתקדם, לתת תמיכה במכשירים חזקים ולהציב רף מסויים.

Or
17/02/12, 16:25
אני שמח על התגובה שלך, כי היא רק מוכיחה שאני צודק
לא ידעתי עד לקריאת הכתוב שאין wifi hotspot עבור אייפון 3gs או facetime - אם הסיבה היא רק בגלל הגבלה של אפל ולא בגלל מגבלות חומרתיות - אז אני טוען שזו בדיוק אותה השיטה העלובה של אפל לסחוט את לקוחותיה להוציא הון עתק על מוצרים חדשים
אני מסכים שזה חשבון כלכלי פשוט וקר. על הנושא של המונופוליזם של אפל דובר המון ולצערי, כמה שאני מאוהב במוצרים ובחברה, אני מצטער שבשביל להנות כמו שאני עלי להוציא המון כסף. כמו למשל לקנות אייפון 4s בשביל סירי "חוקית" כשיש לי אייפון 4. זה לא שווה 2000 ש"ח השדרוג!
לגבי האייפוד - אני לא מכיר את המוצר הזה ממש - אני מניח שהקונספט באייפוד לעומת אייפון הוא לתת מוצר זול עבור קהל שרוצה להנות מאפליקציות וגלישה ולכן גם לא מותקנת בו מצלמה יקרה או זכרון גדול

מעניין אותי שאת האייפוד אתה דווקא מקבל אולי כי הוא פחות מעניין אותך ועל האייפון אתה בא בטענות לאפל.
אז אתה מבין שזה ביזנס, אוקי, בוא נתקדם.
מי שקנה את הגלקסי 1 שהושק חודש לפני האייפון 4 לא יזכה באופן רשמי לגרסא הכי חדשה של אנדרואיד ICS, מי שקנה את האייפון 3GS שנה לפני הגלקסי 1 זכה כבר לגרסא iOS 5, אתה מבין סמארט, כמעט שלוש שנים אחרי אפל נותנת תמיכה לאחור.

מהיותי גיימר בנשמה אני יכול להבטיח לך שהרבה משחקים עד היום עובדים על ה-3GS, נסה להפעיל משחק כבד על הגלקסי 1 אני מבטיח לך שאין תמיכה!
אפילו בנקסוס S אין תמיכה שיצא חצי שנה אחרי הגלקסי 1.

כל חברה מחליטה לפי שיקולים שלה לתת תמיכה לאחור "עד גבול מסויים" גם סוני עשתה זאת שה-PS2 תמך משחקים של PS1, אני לא יודע עם הPS3 עושה זאת גם כן.

לדעתי אפל היא החברה הכי מתקדמת בשוק מבחינת תמיכה מאחור, לבוא ולהתלנון בשביל סירי ולהגיד:"חובת אפל לתת לי את כל מה שהיא מפתחת ומשקיעה עליו בלי להתייחס לתמונה הגדולה", תסלח לי זה לא ענייני בעליל.

לגוגל אתה לא בא בטענות שמכשירים כמו ה-LEGEND שיצאו בערך בזמן האייפון 3GS לא מקבלים היום שום תמיכה שהוא? רק לאפל?

אה כי זה "לא מעניין אותך" כמו מקרה האייפוד.. :rolleyes:

תסתכל קצת מעבר למה שמעניין אותך ואז תבין יותר.

smrtbuy76
17/02/12, 17:00
סמרט - לנסות אפליקציה בדרך פיראטית ואז להחליט אם לקנות או לא - זאת לא כוונת המשורר.אתה לוקח את החוק לידיים במקרה הזה ועושה בניגוד למה שאתה אומר לעשות.

זה שאתה לבסוף קונה את האפליקציה לא הופך את "הבדיקה הפיראטית" למעשה חוקי וצודק.
מה גם שיפה שלבסוף אתה משלם את הנדרש..

הרבה מכשירים טכנולוגיים ובכלל בעולם ההיי טק - תאימות לאחור היא עד גבול מסויים.
נכון שבמקרה הזה לא ממש מדובר על תאימות לאחור אלא על הטמעת פיצ'רים במכשירים ישנים - אבל עדיין, המגמה היא להתקדם, לתת תמיכה במכשירים חזקים ולהציב רף מסויים.

אני חושב שיש פה אי הבנה. אני רק רוצה לראות אם בא לי על האפליקציה. אם כן אני קונה (וזה קורה כל כך מעט פשוט בגלל שרוב האפליקציות שאני משתמש בהן הן חינמיות. אני לא משחק חוץ מאינפיניטי בלייד). אני עושה את זה בשביל שלא אצטרך לשלם דולר פה 3 דולר שם ומדי פעם למחוק דברים ששילמתי עבורם מחוסר שימוש. הבדיקה פיראטית כי אין דרך אחרת לנסות את האפליקציות. זה נוח ואני לא מרגיש פיראט

אם אפל הייתה נותנת להוריד סירי לאייפון 4 בעלות סבירה הרבה היו קונים אותה

smrtbuy76
17/02/12, 17:28
מעניין אותי שאת האייפוד אתה דווקא מקבל אולי כי הוא פחות מעניין אותך ועל האייפון אתה בא בטענות לאפל.
אז אתה מבין שזה ביזנס, אוקי, בוא נתקדם.
מי שקנה את הגלקסי 1 שהושק חודש לפני האייפון 4 לא יזכה באופן רשמי לגרסא הכי חדשה של אנדרואיד ICS, מי שקנה את האייפון 3GS שנה לפני הגלקסי 1 זכה כבר לגרסא iOS 5, אתה מבין סמארט, כמעט שלוש שנים אחרי אפל נותנת תמיכה לאחור.

מהיותי גיימר בנשמה אני יכול להבטיח לך שהרבה משחקים עד היום עובדים על ה-3GS, נסה להפעיל משחק כבד על הגלקסי 1 אני מבטיח לך שאין תמיכה!
אפילו בנקסוס S אין תמיכה שיצא חצי שנה אחרי הגלקסי 1.

כל חברה מחליטה לפי שיקולים שלה לתת תמיכה לאחור "עד גבול מסויים" גם סוני עשתה זאת שה-PS2 תמך משחקים של PS1, אני לא יודע עם הPS3 עושה זאת גם כן.

לדעתי אפל היא החברה הכי מתקדמת בשוק מבחינת תמיכה מאחור, לבוא ולהתלנון בשביל סירי ולהגיד:"חובת אפל לתת לי את כל מה שהיא מפתחת ומשקיעה עליו בלי להתייחס לתמונה הגדולה", תסלח לי זה לא ענייני בעליל.

לגוגל אתה לא בא בטענות שמכשירים כמו ה-LEGEND שיצאו בערך בזמן האייפון 3GS לא מקבלים היום שום תמיכה שהוא? רק לאפל?

אה כי זה "לא מעניין אותך" כמו מקרה האייפוד.. :rolleyes:

תסתכל קצת מעבר למה שמעניין אותך ואז תבין יותר.

אני מקבל את הרעיון שכדי לתת מענה לביקוש למוצר זול יותר מהאייפון שיתן מדיה ואינטרנט בעלות נמוכה הם מייצרים אייפוד וכדי להוזיל אותו יש בו חומרה פשוטה יותר
זה לא נשמע הגיוני?
אם החומרה של האייפוד 4 לא תעמוד בדרישות שמצריכים פייס טיים WIFI HOTSPOT וכולי זה כבר סיפור אחר. שוב, זה בגלל שזה מוצר זול יותר שהמטרה שלו אינה כמו של האייפון. אם האייפוד מסוגל לעמוד חומרתית בכל אלא, לדעתי, אפל יכולה לתת את ההתקנות האלה בתשלום למכשיר

לגבי גוגל - אני לא לקוח שלהם ולא מכיר את המוצרים שלהם ברמה שאוכל לדעת בכלל מה כן נתמך או לא נתמך
אני חושב שאתה קצת הלכת רחוק - אייפון 3GS(אתה מזכיר HTC LEGEND שיצא לפני שנתיים)?
עם כל מה שאני אומר, יש הבדל בין לקנות טלפון ואחרי שנתיים להרגיש שמונעים ממך תמיכה למערכת הפעלה חדשה לעומת זה שאני קניתי לפני פחות משנה אייפון 4 ואני לא יכול לשלם ולקנות רק את ההתקנה של סירי
ולמה אתה מחליט שאתה יודע מה אני מבין ומה מעניין אותי ושאני צריך להסתכל מעבר? זו צורה מזלזלת להגיב למישהו