מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סבירות נמוכה לאייר מבוסס Ax

natish
07/02/12, 04:44
האם אפל תעביר את מחשבי המקבוק אייר לשימוש בארכיטקטורת ARM? נראה בינתיים שלא וטוב שכך.

http://img36.imageshack.us/img36/1051/1392481298.jpg

בעבר היו מספר שמועות מעניינות לפיהן אפל בוחנת את האפשרות להשיק מחשבי מקבוק אייר עם מעבדי ARM, קרי רכיבי ליין ה- Ax של אפל שנמצאים כיום בשנה השניה לחייהם, זאת אחרי שעם השקת האייפד אפל הציגה את ה- A4, והאייפד 2 הגיע עם ה- A5. מלבד לשאלה על איך אפל תתמודד עם כוח העיבוד של הרכיבים, במחשבים שמגיעים כיום עם מעבדים עוצמתיים של אינטל, נשאלה גם השאלה איזה מערכת הפעלה יריצו מחשבים שכאלה? iOS? OS X? הקולות היו חלוקים כאשר מצד אחד נשמעו אנשים שציינו כי הם ישמחו לראות את אפל מטמיעה מעבדים חסכוניים שכאלה במחשבים ניידים, ומצד שני נשמעו קולות כי הם לא ירצו להתפשר בכוח העיבוד וכן בתמיכה בתוכנות של OS X שיצטרכו לעבור התאמה מיוחדת עבור מערכת ההפעלה iOS.

האתר CNET מדווח על האנליסט Richard Gardner מחברת Citigroup ששוחח עם מנכ"ל אפל, טים קוק ועם סמנכ"ל הכספים של החברה, פיטר אופנהיימר לגבי עתיד החברה ואיך היא רואה את ההתחזקות של פלטפורמת iOS משפיעה עליה. קוק ציין כי הוא צופה שהשימוש בטבלטים יגדל ובסופו של דבר אף יהיה גדול יותר מהשימוש במחשבים קונבנציונליים. Gardner מציין כי הוא עזב את השיחה בהרגשה כי מכשירי האייפד מספקים את ח**** של אפל בנושא עולם ה- Post PC וכי אין לה סיבה של ממש להשיק מחשב נייד מבוסס ARM, מאחר והאייפד מספק את צרכיה בנושא. בנוסף Gardner מציין כי הוא מאמין שהאייפד יתפתח קדימה להיות ה"מקבוק אייר מבוסס ARM של אפל", במקום שאפל תקח את האייר צעד אחורה.

השמועות מדברות על כך שהאייפד צפוי לקבל עדכון מהותי בחודשים הקרובים, ביניהם מעבד מרובע ליבות עוצמתי יותר שיכלול גם מעבד גרפי חזק משמעותית מהמעבד הכבר חזק שמוכל ברכיב ה- A5 וכן מסך Retina ברזולוציה גבוהה. ברור לכולם כי בכירי אפל נמנעים מלדבר על מוצרים עתידיים של החברה, אולם על פי ההרגשה שהתקבלה נראה כי מעבר כולל של אפל לשימוש בארכיטקטורה של ARM היא לא דבר שצפוי בעתיד הנראה לעין.

tomer1749
07/02/12, 13:15
אני אשמח לראות את הmacbook air הבא עם מעבד a7 שיזלול פחות מהכל ..

moshikish
08/02/12, 10:49
אני אשמח לראות את הmacbook air הבא עם מעבד a7 שיזלול פחות מהכל ..

אני לא בטוח... יש דברים שמוכווני מטרה - הלפטופ אמור להיות עוצמתי יותר מטלפון או אפילו מטאבלט.
כלומר, לא אכפת לי שה Air יהיה עם A7 אבל אני מקווה שלא יתפשרו על העוצמה.

Roy 10
08/02/12, 15:56
אני לא בטוח... יש דברים שמוכווני מטרה - הלפטופ אמור להיות עוצמתי יותר מטלפון או אפילו מטאבלט.
כלומר, לא אכפת לי שה Air יהיה עם A7 אבל אני מקווה שלא יתפשרו על העוצמה.

ככל הנראה הA6 יהיה מעבד מרובע ליבות עם מעבד גראפי עוצמתי במיוחד, אז בטוח שהA7 יהיה עוצמתי אפילו יותר ממעבדי הi5 והi7 כפולי הליבה במקבוק אייר כיום.

natish
08/02/12, 16:59
ככל הנראה הA6 יהיה מעבד מרובע ליבות עם מעבד גראפי עוצמתי במיוחד, אז בטוח שהA7 יהיה עוצמתי אפילו יותר ממעבדי הi5 והi7 כפולי הליבה במקבוק אייר כיום.

מעבדי ARM כפולי הליבה של היום רחוקים מלהיות חזקים יותר ממעבדי Core i של אינטל, אפילו אלה האולטרא ניידים והחלשים יותר.
ככל שהארכיטקטורה של ARM משתפרת, כך גם הארכיטקטורה של אינטל.

נימרוד .
11/02/12, 15:49

מעבד הA6 המרובע ליבות של אפל לא מתקרב לחוזק של core 2 duo אז בטח ובטח לא מתקרב למעבדי core i של אינטל.
ברגע שאינטל הראתה את מעבדי הסמארטפונים שלה בעלי ליבה אחת במהירות 1.6 ghz כולם זלזלו,אבל לאחר מכן גילו שהם חזקים יותר מהטגרה 3. גם בצורה הגרפית וגם במהירות.
אין על אינטל:D