מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : 10.7.3 מתקרבת לשיחרור, תמיכה בעברית באופן רשמי

natish
11/01/12, 14:33
אפל משחררת את ה- GM של 10.7.3 שמביאה עימה באופן רשמי תמיכה מלאה בעברית ל- OS X.

https://img.skitch.com/20120111-c1nkee6me25t78am952utyu3ni.jpg

זמן קצר אחרי שיחרור הבטא השלישית של iOS 5.1, אפל משחררת גרסת בטא חדשה של OS X 10.7.3 לקהילת המפתחים. הבטא החדשה ששוחררה תחת המספור 11D42 מגיעה 3 שבועות בלבד אחרי שיחרור הבטא הקודמת. לפי מספר מפתחים, אפל בקשה להתמקד במספר נושאים ביניהם: Address Book, iCal, Mail, Spotlight, ו- Safari. עדכון הדלתא שוקל כ- 1GB ואילו עדכון הקומבו שוקל כ- 1.2GB.

על פי הנראה הגרסה ששוחררה היא גרסת ה- GM של עדכון השירות 10.7.3 מה שאומר שהגרסה צפויה להשתחרר ממש בקרוב למרות העיכובים האחרונים בשיחרור סדיר של גרסאות בטא לאור עונת החגים שהסתיימה לא מכבר. מה שמרמז על הדבר הוא העובדה שאפל שיחררה את מסמכי השיחרור של הגרסה שמאמתים באופן סופי כי הגרסה החדשה מביאה עימה ממשק שימוש עברי רשמי ל- OS X:

עדכון 10.7.3 מומלץ לכל משתמשי OS X Lion והוא כולל תיקונים כללים למערכת ההפעלה שמשתפרים את היציבות, תאימות והאבטחה של מערכת ההפעלה, העדכון כולל בין היתר את התיקונים הבאים:

- תמיכה לשפות: קטלונית, קרואטית, יוונית, רומנית, סלובקית, תאילנדית, אוקראינית ועברית.
- תיקון בעיות בעת התחברות עם smart cards למערכת ההפעלה.
- תיקון בעיות תאימות עם העברת קבצים מול משתמשי חלונות.
- ועוד.

חשוב לציין כי OS X תומכת באופן מלא בקלט בעברית זה זמן רב, אולם העדכון מביא כעת תמיכה מלאה בעברית שכוללת גם ממשק עברי (כמעט) מלא. מעניין יהיה לגלות האם הדבר אומר שבקרוב גם נראה תמיכה עברית מלאה (RTL) לחבילת iWork.

lyair1
11/01/12, 16:09
יופי!
איזה כיף לשמוע!!!

לא מזמן עזבתי את הווינדוס שלי ועברתי למק בוק פרו חדש. השאלה שלי היא כזו. איך זה עובד עם עדכוני הגרסאות למערכת ההפעלה?
מן הסתם כנראה שמעדכנים דרך האפ סטור אבל מתי העדכון עולה כסף ומתי לא?

תודה רבה.

natish
11/01/12, 16:38
יופי!
איזה כיף לשמוע!!!

לא מזמן עזבתי את הווינדוס שלי ועברתי למק בוק פרו חדש. השאלה שלי היא כזו. איך זה עובד עם עדכוני הגרסאות למערכת ההפעלה?
מן הסתם כנראה שמעדכנים דרך האפ סטור אבל מתי העדכון עולה כסף ומתי לא?

תודה רבה.

יש 3 דרכים לעדכן את מערכת ההפעלה:
1. האפסטור.
2. עדכוני התוכנה דרך מערכת ההפעלה עצמה.
3. הורדת קובץ העדכון מדף ההורדות של אפל ועדכון ידני.

עדכוני השירות של גרסת מערכת הפעלה (10.7x) הם חינמיים.
עדכון של גרסת מערכת הפעלה (למשל מעבר מ- 10.6 ל- 10.7) הוא בתשלום סמלי. המחיר של 10.7 ו- 10.6 הוא 29$.

stas1999
11/01/12, 19:17
להגיד את האמת התרגלתי לאנגלית שאי אפשר לעזוב אותה

natish
11/01/12, 20:21
להגיד את האמת התרגלתי לאנגלית שאי אפשר לעזוב אותה

להגיד את האמת, מעולם לא אהבתי מערכות הפעלה עם ממשק עברי.
זה נראה עלוב וקצת מזויף. בכל אופן לא מדובר באיזה דקדוק שמצריך מילון אוקספורד, אבל יש כאלה שירגישו יותר בנוח עם זה אז שווין...

ipxp
12/01/12, 00:08
קטלנית

שפה קטלנית? חח, מהקריאה באנגלית מדובר בשפה הקטלונית. זאת שמדברים בה במחוז קטלוניה בספרד.

מוזר מאוד גם הקטע שיש תמיכה בעברית ואין ערבית. הרי אם כבר הם פונים גם לקהל הכותבים מימין לשמאל, הם מפספסים פה נתח שוק ענק של כל הערבים במדינות השונות. ודווקא לנו הם פונים קודם? כנראה משהו קרה שם מתחת לפני השטח....

natish
12/01/12, 00:59
שפה קטלנית? חח, מהקריאה באנגלית מדובר בשפה הקטלונית. זאת שמדברים בה במחוז קטלוניה בספרד.

מוזר מאוד גם הקטע שיש תמיכה בעברית ואין ערבית. הרי אם כבר הם פונים גם לקהל הכותבים מימין לשמאל, הם מפספסים פה נתח שוק ענק של כל הערבים במדינות השונות. ודווקא לנו הם פונים קודם? כנראה משהו קרה שם מתחת לפני השטח....

tomato tomahto... :)
אולי לאור העובדה שבסוריה יורים באנשים שמסתובבים עם אייפונים אפל החליטה לוותר על השוק הערבי לבינתיים. מה שכן גם רוב האוכלוסיה במדינות ערב (פרט לאלה ששוחים בנפט) הם עניים מרודים שלא יוכלו להרשות לעצמם מק.

Omri0808
12/01/12, 18:54
שייצא כבר!!! ומקווה שתהיה בקרוב תמיכה מלאה בעברית לiWork... או לפחות לאופיס למק שגם לא עובד הכי טוב...

Comptal
12/01/12, 18:56
לידע כללי, מבטאים 'קטאלנית' ולא 'קטאלונית'.

לי יותר חושב העידכון העברי ל-iWork שיתמוך ב-RTL ואז אני באופן רשמי יכול להעיף את ה-PC מהחלון :)