מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : דילמה קשה- איימאק או מקבוק?

Maya
12/03/08, 18:13
היי לכולם :)
החלטתי לרכוש בארה"ב בקיץ הקרוב (או לפני) מחשב של אפל.
אין לי נסיון עם המחשבים של אפל, אבל ראיתי אצל חברה שלי את המקבוק שלה והגעתי למסקנה שאני חייבת להשיג כזה.

השימושים העיקריים שאני מצפה מהמחשב זה שיצליח להסתדר עם תוכנת עריכה כמו פרימייר של אדובי ובכללי שיהיה מהיר וחזק.
רוב השימוש במחשב יהיה לעריכה ואינטרנט.

השאלה הגדולה היא מה לקנות- איימאק ב1100 דולר, או את המקבוק שעולה אותו הדבר? יש הבדל משמעותי בכוח ובמהירות?

עוד שאלות סתם בנוגע למאק- בתור משהי שלא השתמשה בחיים במשהו שהוא לא Pc, אתם חושבים שאני אצליח להסתדר עם מאק? התוכנות שפועלות על הpc יעבדו גם על המאק?

תודה רבה לכולם!

gal159
12/03/08, 18:39
קודדם כל האיימק יותר טוב ואלו הם החסרונות הבודדים:
-אם את מתכוונת להבריח אותו לארץ יהיה לך מאוד קשה להבריח מסך של 20 או 24 אינץ'
-אם הניידות חשובה לך אז........

אבל לאיימק מפרט יותר חזק,את יכולה להתקין בנוסץ win ככה שאין מה לדאוג בכלל......
במקומץ הייתי לוקח איימק אבל זוהי בחירה שלך

Maya
12/03/08, 18:53
במקבוק אי אפשר להתקין גם ווינדוס?

Remo
12/03/08, 19:19
את יכולה לשכוח מאחריות ל-iMac. האחריות הבינלאומית היא רק למחשבים ניידים.
וגם סוגיית ההברחה שהועלתה כבר.

אפשר להתקין חלונות על מקבוק, מה שהוא התכוון זה שה-iMac חזק יותר ויריץ אותה יותר טוב. מה שהוא שכח לבדוק, זה האם באמת החומרה של ה-iMac טובה יותר... והתשובה היא לא- יש להם אותו מעבד ואותו זיכרון.

אביב ראובן
12/03/08, 20:00
omeraloni
חרטה יפנית...
אני רואה ששכחת איזה כרטיס מסך יש ל iMac, אה?
וחוץ מזה, ה iMac יכול להגיע גם עם מעבד 2.8
ה iMac לא רואה אותו מבחינת ביצועים..
אבל אני קניתי את ה MacBook Air... אני עדיין מחכה שיגיע...
לפי דעתי אין כמו לשבת בקניון עם מחשב שמחזיק הרבה זמן סוללה.
אבל שוב... אם את רוצה ניידות - MacBook עדיף.
אם חשוב לך ביצועים - iMac.
נגיד Aperture לא יכול לרוץ על MacBook מה שעל iMac כן.

Remo
12/03/08, 20:28
omeraloni
חרטה יפנית...
אני רואה ששכחת איזה כרטיס מסך יש ל iMac, אה?
וחוץ מזה, ה iMac יכול להגיע גם עם מעבד 2.8
ה iMac לא רואה אותו מבחינת ביצועים..
אבל אני קניתי את ה MacBook Air... אני עדיין מחכה שיגיע...
לפי דעתי אין כמו לשבת בקניון עם מחשב שמחזיק הרבה זמן סוללה.
אבל שוב... אם את רוצה ניידות - MacBook עדיף.
אם חשוב לך ביצועים - iMac.
נגיד Aperture לא יכול לרוץ על MacBook מה שעל iMac כן.

מעבד ה-2.8 הוא בדגם היקר ביותר, 3 הדגמים האחרים הם עם אותם מעבדים (ואפילו פחות). 3 מתוך 4 ה-iMac הם עם זיכרון 1GB, בעוד במקבוק זה רק בדגם הבסיסי (השאר 2GB).
אז על איזה "ביצועים" אתה מדבר?

כרטיס מסך? טעות שלי, לא שמתי לב שהיא מתכננת להריץ פרמייר. במקרה הזה לא הייתי קונה אף אחד מהם אלא מקבוק פרו (ויותר).
לחלונות אין שום בעיה לרוץ על ה-Intel GMA, והוא עושה את זה כבר היום על אינספור מחשבים.

שלא תבין אותי לא נכון, ה-iMac הוא מחשב נהדר, אבל הוא באותה סקלה כמו ה-Macbook. ה-Pro זה כבר סיפור אחר.

אגב, ל-Air אין שום יתרון סוללה על שאר הניידים...
אגב 2, Aperture רץ על כל מק.

חרטה יפנית? לך שב עם המחשב האוורירי שלך בקניון, ותבדוק קצת עובדות לפני שאתה מקפץ.

iPhoner(?)
12/03/08, 20:39
מקבוק! ברור!
מה את צריכה את השטויות האלה של מחשב שולחני? :shock:
הלאה... עבר מן העולם...
היום הוא משמש רק למי שרוצה מחשב חזק למטרה מסוימת ספציפית (גיימרים כבדים, הרצת סימולציות, ...)

planB
12/03/08, 22:09
מעבד ה-2.8 הוא בדגם היקר ביותר, 3 הדגמים האחרים הם עם אותם מעבדים (ואפילו פחות). 3 מתוך 4 ה-iMac הם עם זיכרון 1GB, בעוד במקבוק זה רק בדגם הבסיסי (השאר 2GB).
אז על איזה "ביצועים" אתה מדבר?

כרטיס מסך? טעות שלי, לא שמתי לב שהיא מתכננת להריץ פרמייר. במקרה הזה לא הייתי קונה אף אחד מהם אלא מקבוק פרו (ויותר).
לחלונות אין שום בעיה לרוץ על ה-Intel GMA, והוא עושה את זה כבר היום על אינספור מחשבים.

שלא תבין אותי לא נכון, ה-iMac הוא מחשב נהדר, אבל הוא באותה סקלה כמו ה-Macbook. ה-Pro זה כבר סיפור אחר.

אגב, ל-Air אין שום יתרון סוללה על שאר הניידים...
אגב 2, Aperture רץ על כל מק.

חרטה יפנית? לך שב עם המחשב האוורירי שלך בקניון, ותבדוק קצת עובדות לפני שאתה מקפץ.
אני רוצה לחזק את הדברים של עומר
הiMac זה אותה חומרה של MacBook פשוט עם מסך גדול (ומעבדים 2.8 זה לא penryn, ואני מקווה שכולם כבר למדו שמהירות שעון לבד לא אומרת כלום)

Remo
12/03/08, 22:17
אני רוצה לחזק את הדברים של עומר
הiMac זה אותה חומרה של MacBook פשוט עם מסך גדול (ומעבדים 2.8 זה לא penryn, ואני מקווה שכולם כבר למדו שמהירות שעון לבד לא אומרת כלום)

ולא רק ה-2.8... אף מעבד ב-iMac הוא לא Penryn, לעומת ה-Macbook.

Maya
12/03/08, 22:47
אוקי קודם כל תודה לכולם על העזרה :)
אתם חושבים שתהיה למקבוק בעיה להריץ פרימייר?

Remo
13/03/08, 00:08
אוקי קודם כל תודה לכולם על העזרה :)
אתם חושבים שתהיה למקבוק בעיה להריץ פרימייר?

תצטרכי להתייעץ עם מקצוענים בתחום.
פורום מק בתפוז או http://forum.mac-it.co.il/, כמו גם פורומים יעודיים לעריכת וידיאו (לא מכיר כאלה).

Maya
13/03/08, 00:09
תודה רבה, אני אעשה את זה!

מאור בר
13/03/08, 03:04
יש בתפוז פורום עריכת וידאו.
בגדול השאלה היא לא האם מקבוק (אני מתייחס לפרו) יוכל להריץ פרימייר, השאלה היא כמה טוב ולאיזה סוג של עריכה.
בשביל ראף-קאט זה בסדר. לגבי פוסט כבר ממש מומלץ לעבוד על מכונה יותר חזקה ונוחה יותר, כמו האיימק.

בהצלחה.

Remo
13/03/08, 09:09
יש בתפוז פורום עריכת וידאו.
בגדול השאלה היא לא האם מקבוק (אני מתייחס לפרו) יוכל להריץ פרימייר, השאלה היא כמה טוב ולאיזה סוג של עריכה.
בשביל ראף-קאט זה בסדר. לגבי פוסט כבר ממש מומלץ לעבוד על מכונה יותר חזקה ונוחה יותר, כמו האיימק.

בהצלחה.

קראת את מה שכתבנו כאן? במה בדיוק יותר חזק ב-iMac מה-MBP? במעבד הנחות יותר? או אולי ה-Cache הנמוך יותר? או שמה זה כמות הזיכרון הקטנה פי שתיים?
היתרון היחידי שיש ל-iMac על MBP הוא המסך הגדול.

Zzz
13/03/08, 11:02
כמה דברים:
1. imac הוא מחשב שולחני שייתן לך ביצועים יותר טובים ממחשב נייד (למעט הסתייגות קטנה שאני אפרט בהמשך). macbook הוא מחשב נייד בעל ביצועים טובים אבל אם המטרה שלך היא עריכה אז בוודאי שכדאי לכוון לimac או לmacbook pro.
2. כרגע החומרה של הmacbook יותר טובה מכיוון שבוצע עידכון של המעבדים לפני כשבועיים, אך בזמן הקרוב מאוד (שמועות מדברות על יום שלישי אך יתכן שזה יקח מעט יותר) צפוי עדכון חומרה לimac (מעבדי penryn , זכרון , כרטיסי מסך וכו')אז הייתי ממליץ לך לחכות מעט ולראות את המפרט החדש לפני שאת מקבלת החלטות.