מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : 5.1 בטא עדיין לא מתקנת את בעיית הסוללה

natish
02/12/11, 16:59
Cnet מדווח שגרסת הבטא של 5.1 ששוחררה ביום שני האחרון עדיין לא מתקנת את בעיית הסוללה שפוקדת הרבה משתמשי iOS 5.

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=18998&stc=1&d=1322837934

אם גרסה 5.1 אמורה לפתור את בעיית הסוללה של iOS 5 אז נראה שבינתיים הבטא הראשונה של 5.1 ששוחררה לפני מספר ימים לא עושה את העבודה כראוי. האתר AppAdvice מציין שלפי הנראה הבטא הראשונה של 5.1 לא עושה הרבה כדי לפתור את נושא הסוללה שמשתמשים רבים חווים מאז שוחררה iOS 5 ובעיקר משתמשי האייפון 4S. האתר Redmond Pie מצודד בדיווח ומציין כי אחרי התנסות של יום אחד עם הגרסה החדשה עולה כי היא לא משפרת שום דבר בתפקוד הסוללה.

האתרים לא מציינים מאיפה הם מקבלים את המידע שלהם אבל סביר להניח שממפתחים ואולי אף שימוש עצמי בבטא של 5.1 תחת חשבונות מפתחים. בכל אופן יש לזכור כי על פי השמועות אפל צפויה להשיק את גרסה 5.0.2 שתפתור את בעיית הסוללה ויתכן מאוד שהפיתרון עדיין לא יושם בבטא של 5.1. נקווה שזה יתוקן ולא נצטרך להתרגל לנושא, במיוחד מאחר והתגלה באופן ברור למדי שמדובר בבעיה תוכנתית ולא בבעיית חומרה.

tomer1749
02/12/11, 17:17
ואין סיבה שהיא תתקן, היא בטא ולזה היא נועדה להיות-בטא עוד לא מוכנה אז אי אפשר להסתמך עליה ..
אני שדרגתי ל5.0.1 ונפתרה לי הבעיה

eliran2313
02/12/11, 17:32
אז מה ה 5.1 עושה?

והאמת? אני לא ממש מרגיש בעיות בסוללה..

tomer1997
02/12/11, 17:37
זה ישמע קצת מוזר אבל אצלי בעיית הסוללה משתמה כל יום....יום היא בסדר יום היא נגמרת תוך חמש שעות.
אבל בכלל מה אמור להיות חדש ב5.1? חוץ מלכאורה תיקון בעיית הסוללה....

SASY
02/12/11, 17:51
נתי תודה על העדכון.
את האמת לא חשבתי שהם יתקנו את בעיית הסוללה בגרסה כזאת או אחרת.
לא חושב שהם יצליחו לא ב5.0.2 ולא ב5.1 ולא 5.9!!
יש להם בעייה הרבה יותר קשה לפי דעתי ממה שנדמה.
זה נראה לי נקרא חומרה!!
חוצפנים כאלה!!
5 וחצי שעות והאייפון נגמר! ואני במצב עוד טוב יחסית ל444 עמודי התלונה באתר אפל!
https://discussions.apple.com/thread/3391947?start=6645&tstart=0

natish
02/12/11, 20:35
נתי תודה על העדכון.
את האמת לא חשבתי שהם יתקנו את בעיית הסוללה בגרסה כזאת או אחרת.
לא חושב שהם יצליחו לא ב5.0.2 ולא ב5.1 ולא 5.9!!
יש להם בעייה הרבה יותר קשה לפי דעתי ממה שנדמה.
זה נראה לי נקרא חומרה!!
חוצפנים כאלה!!
5 וחצי שעות והאייפון נגמר! ואני במצב עוד טוב יחסית ל444 עמודי התלונה באתר אפל!
https://discussions.apple.com/thread/3391947?start=6645&tstart=0

ששי אתה עקשן :)
כבר הוכיחו שמדובר בבעיית תוכנה ולא חומרה. חוץ מזה גם מכשירי אייפון 4 ששודרגו לגרסה 5 נתקלים בבעיות של סוללה, לא רק משתמשי 4S.

אין לי ספק שהדבר יפתר בקרוב.

Itaiyz97
02/12/11, 21:03
אני לא אשדרג גם שתצא 5.1 לקהל הרחב. אין להם Changelog, רק שיפורים לSiri וסימן חדש של Location Services, והסיבה שעדיין אין פריצה זה כי סידיה 1.1.1 ו-1.1.2 לא עובדות על 5.1. והסיבה שאפל עדיין לא תיקנה את חיי הבטרייה זה כי התיקון גורם לMemory leaks, וכשזה יתוקן העדכון ידיע גם ל5.1 בטא וגם ל5.0.x.

חומי
02/12/11, 21:33
לא מבין את המסקנה אליה הגיעו שיש בעיית סוללה ב- 4S - לדעתי (ואני עם 4S) אין שום בעיה! הרעש סביב זה רק קונספירציה של היריבים.
אם יש בעייה של תוכנה, אזי זה צריך להיות בכל המכשירים, לא יכול להיות חלק כן וחלק לא, לא סביר.
לי אישית לא רק שיש שיפור אלא שיפור משמעותי - לעומת אייפון 4 - לפחות 50% יותר.
והאמת זה ניתן רק לאחר סגירת ה-טיים זום בשירותי מיקום (שלא הכרחי בהחלט).

SASY
03/12/11, 00:09
ששי אתה עקשן :)
כבר הוכיחו שמדובר בבעיית תוכנה ולא חומרה. חוץ מזה גם מכשירי אייפון 4 ששודרגו לגרסה 5 נתקלים בבעיות של סוללה, לא רק משתמשי 4S.

אין לי ספק שהדבר יפתר בקרוב.

אני רק יודע דבר אחד..

שבחודש האחרון הגיעו לידי.. מספר דו ספרתי של מכשירי 4S וכולם היו עם אותה בעיה. כולם אגב היו על 5.0 ולא עברו שחזור מגיבוי. כמובן ששירותי המערכת בשירותי המיקום בוטלו וכל שאר האופציות גם נוסו.

5 וחצי שעות שימוש (לא המתנה!) והאייפון אומר...להתראות דבר איתי אחרי הטעינה !

אני מחכה להוכחה מאפל...שזה רק תוכנה... האמת לא רק אני מחכה.

האם לא המתנו מספיק עד עכשיו?? :)

אני מחכה לאכול את הכובע .

Or
03/12/11, 03:25
אני רק יודע דבר אחד..

שבחודש האחרון הגיעו לידי.. מספר דו ספרתי של מכשירי 4S וכולם היו עם אותה בעיה. כולם אגב היו על 5.0 ולא עברו שחזור מגיבוי. כמובן ששירותי המערכת בשירותי המיקום בוטלו וכל שאר האופציות גם נוסו.

5 וחצי שעות שימוש (לא המתנה!) והאייפון אומר...להתראות דבר איתי אחרי הטעינה !

אני מחכה להוכחה מאפל...שזה רק תוכנה... האמת לא רק אני מחכה.

האם לא המתנו מספיק עד עכשיו?? :)

אני מחכה לאכול את הכובע .

רגע רגע ששי..
5 וחצי שעות שימוש זה רע?

כמה היה לך לפני כן באייפון 4? 8?
היצרנית מפרסמת כ-7 שעות על דור 3.

מהיכרות עמוקה עם האייפון 4 שלי שלא נפרץ לעולם ולא גובה משיחזור ולא בטיח, אני הייתי מגיע ל-6 בלחץ קצת יותר,
תלוי אם יש ויפי באזור או לא, ויפי כאמור לוקח הרבה פחות.

היום על 5.0.1 אני גם מגיע סביבות ה 5-5.5 אני לא יודע אם זה בגלל העידכון יכול להיות, לא בדקתי עוד "בכח".

אסף מורז מציע ככה (גם אני ניסיתי וגם אחרים וזה די הוכיח את עצמו), תסגור כל דבר אפשרי (לא מצס טיסה) כולל אפליקציה ברקע,
תשאיר אולי PUSH דלוק, לך לישון ואל תשים את האייפון בטעינה אבל תזכור כמה אחוזים הוא, עדיף 100 כמובן.
שתקום תראה כמה הוא "שתה" שישנת, הטווח הנורמאלי הוא כ-1-2 אחוז ל-8 שעות פחות או יותר.

שאני גליתי באג מאוד חריג, היה לי איבוד של 10 אחוז ואף יותר בשינה של 4 שעות בערך. לימים הבאג נפתר ככל הנראה וגם גיליתי איך להפסיק אותו שהוא קורא.

תבדוק ותדווח. אני לא בעד אכילת כובעים, אבל נניח איבוד של חצי שעה ככה מהזמנים ה"רגילים" לדעתי זה לגטימי.

אגב היום גם כיביתי עכשיו את טיים זון, נראה אם זה יעשה משהו, למרות שהיום הוא הפציץ, ניווט שעה כמעט על וויז, הרבה משחקים (GEM KEEPER שולט!) ועוד גלישה ספורדית..

אני גם די משוכנע, כמו נתי, שמדובר בבעיית תוכנה, אחרת איך אפשר להסביר שים אנשים עם 3GS אפילו חשו את הבעיה בשדרוג ל IOS5,
צריך רק לדעת מהי.. אגב ליתר ביטחון תסגור את הWIDGETS של מזג האוויר והSTOCKS מבר ההתראות.. בהצלחה! :)

SASY
03/12/11, 09:49
רגע רגע ששי..
5 וחצי שעות שימוש זה רע?

כמה היה לך לפני כן באייפון 4? 8?
היצרנית מפרסמת כ-7 שעות על דור 3.

מהיכרות עמוקה עם האייפון 4 שלי שלא נפרץ לעולם ולא גובה משיחזור ולא בטיח, אני הייתי מגיע ל-6 בלחץ קצת יותר,
תלוי אם יש ויפי באזור או לא, ויפי כאמור לוקח הרבה פחות.

היום על 5.0.1 אני גם מגיע סביבות ה 5-5.5 אני לא יודע אם זה בגלל העידכון יכול להיות, לא בדקתי עוד "בכח".

אסף מורז מציע ככה (גם אני ניסיתי וגם אחרים וזה די הוכיח את עצמו), תסגור כל דבר אפשרי (לא מצס טיסה) כולל אפליקציה ברקע,
תשאיר אולי PUSH דלוק, לך לישון ואל תשים את האייפון בטעינה אבל תזכור כמה אחוזים הוא, עדיף 100 כמובן.
שתקום תראה כמה הוא "שתה" שישנת, הטווח הנורמאלי הוא כ-1-2 אחוז ל-8 שעות פחות או יותר.

שאני גליתי באג מאוד חריג, היה לי איבוד של 10 אחוז ואף יותר בשינה של 4 שעות בערך. לימים הבאג נפתר ככל הנראה וגם גיליתי איך להפסיק אותו שהוא קורא.

תבדוק ותדווח. אני לא בעד אכילת כובעים, אבל נניח איבוד של חצי שעה ככה מהזמנים ה"רגילים" לדעתי זה לגטימי.

אגב היום גם כיביתי עכשיו את טיים זון, נראה אם זה יעשה משהו, למרות שהיום הוא הפציץ, ניווט שעה כמעט על וויז, הרבה משחקים (GEM KEEPER שולט!) ועוד גלישה ספורדית..

אני גם די משוכנע, כמו נתי, שמדובר בבעיית תוכנה, אחרת איך אפשר להסביר שים אנשים עם 3GS אפילו חשו את הבעיה בשדרוג ל IOS5,
צריך רק לדעת מהי.. אגב ליתר ביטחון תסגור את הWIDGETS של מזג האוויר והSTOCKS מבר ההתראות.. בהצלחה! :)

היי BigBoyGame28.

באייפון 4 הבטריה החזיקה לי כ6-7 שעות .

עכשיו ב4S הבטריה מחזיקה לי גג 5 וחצי כשאפל טוענת ששיפרה את הבטריה בשימוש ה 3G ל כ 8 שעות שעות שימוש!!

ניסיתי לא רק לסגור כל דבר אפשרי...אלא לשים אפילו על מצב טיסה!! הבטריה החזיקה מעמד אותו זמן!

עכשיו בוא נשאל את עצמנו את הדבר הבא: אם אני צריך לסגור את כל או את רוב השימושים שיש באייפון בשביל שהבטריה תחזיק לי 5:45 שעות שימוש אז בשביל מה קניתי אייפון?

בשביל להשתמש בו רק לשיחות?

תאמין לי מהרגע שקיבלתי אותו ביצעתי עליו אינספור בדיקות.. כולל מדידית האחוזים הידועה ובדיקת הזמן שהאייפון היה בשימוש מהרגע שהוטען במלואו ל100%.

האייפון פשוט רץ בזמן השימוש גם כאשר הוא במצב טיסה !

משהו אוכל אותו מבפנים בדיוק כמו שאוכל אותי כשזמן השימוש שלי הוא 5 וחצי שעות גג במקום לפחות 7...

וזה הכי משמעותי בסוף היום בדיוק כשאתה צריך אותו יותר מתמיד!

חומרה..? תוכנה...?
לא יודע...זה שיש 3GS ו 4 שנאכלת להם הבטריה לא משכנע אותי שאין עדיין בעיית חומרה ב4S .

לעניות דעתי יכולה להיות בעיה גם ב IOS5 וגם בחומרה של ה4S.

אל תלך בצורה עיוורת אחר נתי ;) ... תן נימוקים משכנעים!! :)

semi-t
03/12/11, 12:15
לדעתי זו בעיה תוכנה כי עם גירסת 4.3.5 הסוללה החזיקה אצלי מצויין במשך יומיים שלמים
ואילו רק מגירסה 5 התחילו הבעיות.

Or
03/12/11, 18:22
ששי אמרתי כבר.
תטען עד 100 לך לישון שהמכשיר לא במטען, תקום תארה כמה איבדת.
אני גם עשיתי זאת והעניין בבדיקה :)
אני לא הולך בצורה עיוורת אני בודק דברים בעצמי כאשר אני יכול.

matanhh
03/12/11, 19:30
מקווה שהגירסה הבאה של מערכת ההפעלה באמת תפתור תבעיה של הסוללה.אני משתמש ב ipad2 5.01 לא פרוץ.והסוללה מחזיקה מעמד רק איזה 4-6 שעות במקום 10 שהייה מקודם.מאז ששידרגתי לגירסה 5 של מערכת ההפעלה הסוללה נגמרת מהר.מקווה שבקרוב יצא עידכון שיפתור תבעיה הזאת!