מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ספארי עוקפת את אקספלורר

natish
05/11/11, 17:52
לא, לא מדובר בנתח השוק ה"נייח" אלא בשוק הכולל של דפדפנים כאשר מי שעוזר לכך הוא המובייל ספארי של מכשירי iOS.

https://img.skitch.com/20111105-cr6whcxg5em9sqnhj4y6kxjfmn.jpg

נכון להיום למעלה מ- 90% ממשתמשי האינטרנט העולם הם משתמשים "שולחניים" כלומר של מחשבים נייחים או ניידים ורק כ- 6% ממשתמשי האינטרנט משתמשים במכשירי סמארטפון/טבלטים. אבל נראה שכוח המשיכה של המכשירים הניידים גדול מהמצופה כאשר בכל יום יש יותר ויותר משתמשים שנכנסים לאינטרנט דרך מכשירי הסמארטפון שלהם, כשבאופן מעניין חלק גדול מאותם משתמשים חדשים הם משתמשים ממדינות מתפתחות שהסמארטפון הוא האינטרקציה הראשונה שלהם עם רשת האינטרנט.

בגלל אותן התפתחויות סלולריות והגידול בשימוש בטבלטים דפדפן האינטרנט אקספלורר שהיה למעלה מעשור הדפדפן המוביל בשוק רואה פופולריות הולכת ודועכת דועכת ובמקומו עולים דפדפנים אחרים המותאמים לעבודה עם הפלטפורמות החדשות. על פי נתוני אתר Netmarketshare, דפדפן אקספלורר יורד ל-52.63% מכלל התעבורה באינטרנט דרך מחשבים אישיים, לאחר שבימיו הטובים אחז ב-95%. עדיין מדובר בנתון מרשים, שכן בקרב משתמשי המחשב עדיין מדובר בדפדפן המוביל ואחריו מופיעים פיירפוקס עם 23%, כרום עם 18% וספארי שזוכה לראשונה בתולדותיו בנתח שוק של 5%. לעומת זאת, בקרב המשתמשים הסלולריים התמונה שונה לגמרי, דפדפן ספארי הוא האהוד ביותר ומצליח לאחוז ב-62.17% מכלל התעבורה.

https://img.skitch.com/20111105-e4qhtnue9gydmimx9w2jq1yhct.jpg https://img.skitch.com/20111105-bckrdda6cfqdnrnymwsknpjm7j.jpg

המרוויח העיקרי מנפילתו של אקספלורר הוא דווקא דפדפן כרום, שמצליח לגדול ב-17.62% ולכבוש משתמשים חדשים, בעוד שפיירפוקס אינו מצליח לשנות את מעמדו בשוק ונשאר עם נתונים דומים לשנה שעברה, עדיין מוביל על כרום בכך ש-22.51% משתמשים בו. עוד נתון מעניין שנחשף, הוא העובדה כי חלק גדול ממשתמשי דפדפן אקספלורר, עדיין משתמשים בגרסאות ישנות שאינן נתמכות על ידי מערכת ההפעלה Windows. גרסאות 6 ו-7 הן הנפוצות ביותר, שכן 25.4% מכלל משתמשי הדפדפן אוחזים בהן. בעקבות שיתוף הפעולה בין מיקרוסופט לנוקיה, ניתן לצפות כי נראה הרבה יותר מכשירים בשוק האוחזים במערכת ההפעלה Windows Phone, המגיעה עם דפדפן אינטרנט אקספלורר 9 מובנה בתוכו. בעוד שכיום אוחז ב- 6 אחוזים מכלל התנועה באינטרנט, העובדה כי המערכת נהפכת ליותר נפיצה ונגישה עבור המשתמשים יכולים לשנות נתון זה.

חלק מהכתבה נלקח ונערך מהאתר newsgeek (http://www.newsgeek.co.il/internet-explorer-browser-downfall/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+newsgeekfeed+%28%E2%80%ABNews geek%E2%80%AC%29)

AssafMoraz
06/11/11, 00:41
הכל טוב ויפה רק תתקן את הכותרת: זה לא אקפלורר אלא אקספלורר :)

natish
06/11/11, 00:53
הכל טוב ויפה רק תתקן את הכותרת: זה לא אקפלורר אלא אקספלורר :)

תודה תיקנתי :)
עכשיו הכל עוד יותר יפה.

johnny_t
06/11/11, 01:47
הסיבה העיקרית שאקספלור בכלל מחזיק נתח שוק, היא שהוא בא כדפדפן היחידי שמותקן על המחשב בעת רכישתו, רוב המשתמשים בו לא יודעים שיש משהו אחר..

ipxp
06/11/11, 01:40
הסיבה העיקרית שאקספלור בכלל מחזיק נתח שוק, היא שהוא בא כדפדפן היחידי שמותקן על המחשב בעת רכישתו, רוב המשתמשים בו לא יודעים שיש משהו אחר..

כנ"ל עם ספארי והמק. או כל מכשיר ios. אתה חושב שהרבה היו נשארים עם ספארי, אם אפל הייתה נותנת בהפעלה הראשונה אפשרות לבחור דפדפן? זה מה שמיקרוסופט מחויבים לעשות עם המחשבים שלהם באירופה.

natish
06/11/11, 08:05

באירופה מיקרוסופט מחויבת לתת למשתמש לבחור איזה דפדפן הוא רוצה בעת השימוש הראשון של חלונות 7.

כנ"ל עם ספארי והמק. או כל מכשיר ios. אתה חושב שהרבה היו נשארים עם ספארי, אם אפל הייתה נותנת בהפעלה הראשונה אפשרות לבחור דפדפן? זה מה שמיקרוסופט מחויבים לעשות עם המחשבים שלהם באירופה.

כן.
רוב המשתמשים של המק משתמשים בספארי מתוך בחירה ולא מתוך בחירת מחדל.
ב- iOS זה קצת שונה למרות שלא חסרים דפדפנים אחרים באפסטור (skyfire למשל או אופרה).

AssafMoraz
06/11/11, 08:13
תודה תיקנתי :)
עכשיו הכל עוד יותר יפה.

וגם הרבה יותר טוב ;)

זה נכון לגבי המשתמשים הפשוטים. הם פשוט לא מבינים מה זה דפדפן וזה מה שהם מכירים, עצוב אבל נכון.

אגב, יש אתרים (בנקים בעיקר) שלא מותאמים במאה אחוז לצפייה בדפדפנים אחרים ולכן חשוב מאוד להחזיק באקספלורר. זו אחת מהבעיות של המקסיטים שאין להם ברירה למרות שהיום יש תאימות כמעט להכל.

לא הבנתי מדוע מחייבים רק את מיקרוסופט באירופה לתת אפשרות בחירה של דפדפן? מדוע זה קורה רק באירופה? מדוע זה קורה בכלל? ולמה לא מחייבים את אפל לעשות את אותו הדבר בדיוק? קצת הזוי הייתי אומר, מה ההיגיון??

רוב המשתמשים של המק משתמשים בספארי מתוך בחירה ולא מתוך בחירת מחדל.
ב- iOS זה קצת שונה למרות שלא חסרים דפדפנים אחרים באפסטור (skyfire למשל או אופרה).

דווקא כל המשתמשים שאני מכיר שיש להם מק, משתמשים בכרום במקום בספארי וזה קורה דווקא מבחירה ולא מאילוץ.

ltzik
06/11/11, 14:54
ההבדל הוא בכך שכל הדפדפנים של האייפון משתמשים בעצם בספארי(אני לא יודע איך בדיוק להסביר את זה, אבל אני יודע שזה ככה), מה שבעצם גורם לספארי להיות הכי טוב.
באנדרואיד, רוב האנשים משתמשים ב-Dolphin Browser, דפדפן מוצלח בהרבה מאשר המובנה של האנדרואיד. יש לו בערך 30 מיליון הורדות במרקט.

natish
06/11/11, 21:04
אגב, יש אתרים (בנקים בעיקר) שלא מותאמים במאה אחוז לצפייה בדפדפנים אחרים ולכן חשוב מאוד להחזיק באקספלורר. זו אחת מהבעיות של המקסיטים שאין להם ברירה למרות שהיום יש תאימות כמעט להכל.

לא הבנתי מדוע מחייבים רק את מיקרוסופט באירופה לתת אפשרות בחירה של דפדפן? מדוע זה קורה רק באירופה? מדוע זה קורה בכלל? ולמה לא מחייבים את אפל לעשות את אותו הדבר בדיוק? קצת הזוי הייתי אומר, מה ההיגיון??

דווקא כל המשתמשים שאני מכיר שיש להם מק, משתמשים בכרום במקום בספארי וזה קורה דווקא מבחירה ולא מאילוץ.

היום יש תאימות כמעט מלאה בכל האתרים בעיקר בגלל שכרום משתמש במנוע ה- webkit של אפל שנמצא גם בספארי.

הסיבה שמיקרוסופט מחויבת לעשות את זה באירופה היא שנתח השוק של מיקרוסופט במערכות ההפעלה הוא 90%, של אפל הוא בלחץ 10%.

ההבדל הוא בכך שכל הדפדפנים של האייפון משתמשים בעצם בספארי(אני לא יודע איך בדיוק להסביר את זה, אבל אני יודע שזה ככה), מה שבעצם גורם לספארי להיות הכי טוב.
באנדרואיד, רוב האנשים משתמשים ב-Dolphin Browser, דפדפן מוצלח בהרבה מאשר המובנה של האנדרואיד. יש לו בערך 30 מיליון הורדות במרקט.

כרום וספארי (גם ספארי מובייל) משתמשים ב- webkit שהוא מנוע שאפל פיתחה.
כמעט כל הדפדפנים הניידים בין אם על המכשירים של RIM, אנדרואיד, iOS משתמשים בדפדפן מבוסס webkit.

AssafMoraz
06/11/11, 21:20
היום יש תאימות כמעט מלאה בכל האתרים בעיקר בגלל שכרום משתמש במנוע ה- webkit של אפל שנמצא גם בספארי.

הסיבה שמיקרוסופט מחויבת לעשות את זה באירופה היא שנתח השוק של מיקרוסופט במערכות ההפעלה הוא 90%, של אפל הוא בלחץ 10%
.

תודה שהסברת לי את הנושא בנוגע לאפל. לדעתי זו עדיין אפליה ופגיעה בתחרות. כמו כן, מיקרוסופט איננה אשמה שהיא תופסת נתח שוק גדול יותר ומעניין היה לראות מה היה קורה אם המצב היה הפוך אבל אני מקבל את טענתך ובאמת שלא ידעתי מהי הסיבה האמיתית לאפלייה הזו.

לגבי תאימות אז כפי שציינתי, אני מודע לכך שיש תאימות כמעט מלאה לרוב האתרים אבל עדיין ישנם אתרים בודדים שאינם נתמכים באופן מלא בדפדפן אחר מחוץ לאקספלורר. אתה בוודאי מודע לכך שזו הייתה אחת מהבעיות אצלכם המקיסטים עד לפני מספר שנים כשלמעשה רק השנה בנק הפועלים למשל התאים את האתר שלו לדפדפנים אחרים או שאולי הדפדפנים האחרים התאימו את עצמם לאתרים בסגנונו. האתר של דואר ישראל למשל עדיין איננו מותאם לעבודה עם דפדפנים אחרים מחוץ לאקספלורר ותוכל לראות זאת אם תחפש חבילה מסוימת על פי מספרה כאן:

http://www.israelpost.co.il/itemtrace.nsf/mainsearch

בכל דפדפן מחוץ לאקספלורר תיזרק בחזרה לאותו המקום. בדיוק לזה התכוונתי.

natish
06/11/11, 22:03
תודה שהסברת לי את הנושא בנוגע לאפל. לדעתי זו עדיין אפליה ופגיעה בתחרות. כמו כן, מיקרוסופט איננה אשמה שהיא תופסת נתח שוק גדול יותר ומעניין היה לראות מה היה קורה אם המצב היה הפוך אבל אני מקבל את טענתך ובאמת שלא ידעתי מהי הסיבה האמיתית לאפלייה הזו.

לגבי תאימות אז כפי שציינתי, אני מודע לכך שיש תאימות כמעט מלאה לרוב האתרים אבל עדיין ישנם אתרים בודדים שאינם נתמכים באופן מלא בדפדפן אחר מחוץ לאקספלורר. אתה בוודאי מודע לכך שזו הייתה אחת מהבעיות אצלכם המקיסטים עד לפני מספר שנים כשלמעשה רק השנה בנק הפועלים למשל התאים את האתר שלו לדפדפנים אחרים או שאולי הדפדפנים האחרים התאימו את עצמם לאתרים בסגנונו. האתר של דואר ישראל למשל עדיין איננו מותאם לעבודה עם דפדפנים אחרים מחוץ לאקספלורר ותוכל לראות זאת אם תחפש חבילה מסוימת על פי מספרה כאן:

http://www.israelpost.co.il/itemtrace.nsf/mainsearch

בכל דפדפן מחוץ לאקספלורר תיזרק בחזרה לאותו המקום. בדיוק לזה התכוונתי.

אם נתח השוק של אפל היה 90% אני מאמין שהיה הייתה נתונה לאותה הביקורת שמיקרוסופט נתונה לה בתור מונופול בתחום מערכות ההפעלה.

לגבי האתרים, יש עדיין מספר מצומצם מאוד של אתרים שיש איתם בעיית תמיכה בספארי.
באופן אישי אין לי בעיה עם האתר של הדואר:

https://img.skitch.com/20111106-xc7ysd32ucm1uurd1muugdyc7w.jpg

AssafMoraz
06/11/11, 22:07
סבבה אני מקבל את תשובתך בנוגע לנושא של אפל ושל מיקרוסופט. לגבי האתר של הדואר הוא עולה ולא אמרתי שלא יעלה, אבל ברגע שתבצע חיפוש על חבילה על פי מספר, תיווכח שהוא מחזיר אותך לדף הזה כל פעם מחדש במקום לתת לך את הפרטים שביקשת בנוגע למעקב אחר החבילה. תופעה זו אינה קורה באינטרנט אקספלורר כך שזה מעיד על כך שחלק זה של האתר אינו נתמך בדפדפנים אחרים. ניסיתי כבר את כולם והמסתכל ביותר זה שהוא לא נתמך באייפון :(

natish
07/11/11, 00:26
סבבה אני מקבל את תשובתך בנוגע לנושא של אפל ושל מיקרוסופט. לגבי האתר של הדואר הוא עולה ולא אמרתי שלא יעלה, אבל ברגע שתבצע חיפוש על חבילה על פי מספר, תיווכח שהוא מחזיר אותך לדף הזה כל פעם מחדש במקום לתת לך את הפרטים שביקשת בנוגע למעקב אחר החבילה. תופעה זו אינה קורה באינטרנט אקספלורר כך שזה מעיד על כך שחלק זה של האתר אינו נתמך בדפדפנים אחרים. ניסיתי כבר את כולם והמסתכל ביותר זה שהוא לא נתמך באייפון :(

שאלה יהיו הצרות שלנו :)