מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Software Developement Kit - הבהרות ביסוסים ועוד קצת..

snir
07/03/08, 16:31
**** נערך ב-12.3***
טוב אז ככה אני כותב את האשכול הזה גם כי ממש משעמם לי כרגע וגם כי אין לי כוח לפתוח את הפורום עוד שבוע ולראות אותו מוצף באשכולות בנושא... אז נכון אני לא הכותב המושבע של הפורום אבל תמיד יש פעם ראשונה....

טוב לעניין...

אז ככה לאחר שעתיים של קריאה וצפייה בסירטונים בנושא החלטתי לסכם ולהסביר קצת למי שלא הכי בקיא באנגלית או סתם לא הבין את מה שנקרא בפי אפל אירועי ה-6 במרץ:

טוב אז כמו שכולם יודעים שוחררה ה-SDK!!! חחח אבל זה לא אומר הרבה וזה גם לא ברור להרבה מאוד אנשים אז הינה הסבר דיי מפורט על מה שרואים בסירטון של אפל על מה שקורה ומה שהולך לקרות:

בעתיד ( כנראה ביוני לפי אפל):
תצא גרסא שנייה של האייפון כלומר של כל התוכנה של האייפון כיום האייפון הוא גרסא 1.0 וביוני ככל הנראה תצא גרסא 2.0. עדכון: יצאה פריצה לגרסאת הבטא של גרסה 2 ראו אשכול בפורום חדשות ועידכונים.גרסא זו לפי הסרטון של אפל תכלול מגוון לא מבוטל של אופציות שונות שיהיו מובנות באייפון ללא כל צורך בתוכנות "צד שלישי" ( כאלו שמורידים...). אופציות לדוגמא שיהיו בגירסא זו הן: תוכנת אינסטולר מובנה ( app store הרחבה בהמשך...), תוכנת עיוות תמונות מובנת כדוגמת real artist, כמובן גולת הכותרת היא התמיה ב-microsoft exchange המאפשר שליטה "מרחוק" על האייפון(פונקציות שונות כגון סינכרון כיבוי והדלקה וכדומה לא חיבור חוטי) ועוד ...
בנוסף גרסא זו תכלול תמיכה openGL כמו זה שבמשחקי המחשב החדשים וכן openAL ( הרחבה בהמשך...)
עוד משהו שראוי לציין בגירסא זו תיהיה תמיכה ב-WPA2 (לא ארחיב בנושא כי אני לא כלכך בקיא בו אך זוהי אופציה שרבים חיכו לה... ומי שמבין מה זה אומר זה בשבילו.. חח מקווה שלא יצאתי אהבל..)

עדכון גרסא זה לפי אפל יהיה בחינם וישוחרר ביוני.

טוב אחרי שדנתי בעדכון הדרסא של אייפון ארחיב מעט אעל התוכנות והאופציות הנוספות שיצאו:

SDK- ערכת פיתוח תוכנה ( הפירוש בעברית):
טוב הרעש סביב היציאה של ערכה זו הוא ( למי שלא מבין) בגלל שוהי כביכול הערכה שבה משתמשת אפל בבניית תוכנות ופונקציות לאייפון כלומר שחרור ערכה זה לקהל הרחב מאפשר בנייה של תוכנות משחקים ואפליקציות שונות לאייפון באופן אצמעי בצורה די פשוטה.

עכשיו לאלו שקצת יותר מבינים אבל עדיין יש להם שאלות בגרסא זו משתמשים בתוכנה (מהדר-compiler) שנקרא-XCODE לכתיבת קוד האפליקציה הרצויה. בנוסף לתוכנה זו בחבילת הפיתו מגיעות גם כן תוכנות המאשרות פיתוח מהיר וקל הרבה יותר של אפליקציות לאייפון ומאפשרות מיקסום ( מהמילה מקסימום) של תוצאות בבניית אפליקציה לאייפון מבחינת גרפיקה שמע נוחות שימוש וכדומה ..

קצת פרטים טכניים:
1.ערכה זו מאפשרת כתיבתה או יותר נכון תכנות של אפליקציות לאייפון
2. עדכון הגרסא של האייפון שיצא ביוני יאפשר תמיכה במשחקי וישומי תלת מימד באיכות שמע מקסימלית (openGL,openAL)
3. עדכון הגרסא שיצא ביוני יכלול בתוכו תוכנה מובנת שתקרא app store. תוכנה זו היא בעצם באינסטולר האהוב והמוכר שלנו רק בגרסא הרבה יותר טובה ומשופרת וכמובן שמוכרת ע"H אפל שתיהיה מובנית במכשיר ללא התקנה ופריצה וכן תיהיה בותאמת לעבודה עם האייטונס ( כלומר אפליקציות שיהיו מותקנות באייפון יהיו מוכרות באייטונס ותינתן שליטה עליהם, שלא כמו היום שהם נקראים other באייטונס, יתאפשר מחיקה הוספה מאייטוס סטור וכן העתקה ושמירה של משחקים על המחשב).
4. חבילת הפיתוח שתצא בגרסת המלאה ככל הנראה יחד עם הגרסא השניה של האייפון ( לא גרסת הבטא שקיימת היום) תעלה 99 דולר.
5. פרסום של אפליקציה לאייפון בתוכנת ה-app store תתבצע ע"י אפל כלומר חברה או אדם פרטי שיפתח אפליקציה או משחק לאייפון ייצור קשר עם אפל ( את הדרך לביצוע המדוייקת ניתן לקרוא באתר אפל וכן אני מניח שעם היציאה המלאה של כל הדברים הנ"ל זה יהיה יותר ברור אז לא לשאול שאלות קיטבק כרגע...) לאחר שיצר קשר עם אפל ( שכמובן תוכל לבצע סינון שלהאפליקציות בתוכנת ההתקנה של תוכנות כגון וירוסים, תוכנות לא חוקיות וכדומה). לאחר העלאה של האפליקציה לתוכנה יוכל המפתח להלחיט בין אם הוא רוצה לגבות כסף בעבור האפליקציה ובין אם לא... במידה ויחליט שכן, כל הרווחים על האפליקציה יתחלקו בי המפתח לאפל ביחס של 70 אחוזים למפתח ושלושים אחוזים לאפל ( בטענה שזה ילך לתחזוקת תוכנת ההתקנות...:confused:) במידה והמפתח יבחר שלא לגבות כסף בעבור האפליקציה היא תיהיה חינם להורדה בתוכנת ההתקנות.
6. בעקבות שחרור זה כפי שניתן לראות בסוף הסרטון של אפל חברות רבות וגדולות כדוגמת sega ו- EA מתכננות להפוך את האייפון לקונסולת משחקים לכל דבר שתשתמש בחיישני התנועה התלת מימדיים שלו ומסך המגע כבקרי המשחק.
7. דבר אחרון ואולי המאכזב מכול הוא שחבילת הפיתוח תעבוד רק על מחשבי מקינטוש ( כלומר לא על מחשבים רגילים מחוסר תאימות...)

לסיכום,
*עד יוני האייפון הולך לקבל שידרוג רציני ויהפוך להרבה יותר ממה שהוא היום (לא שזה מעט כן...).
*יצאו עידכונים ככל הנראה לאייפון, לאייטונז ולחבילת הפיתוח ( שכרגע היא חינם בגרסאת בטא).
*מומלץ לראות את הסרטון באתר של אפל לפני שאתם שואלים שאלות כדי לא ליצור סתם התלהמות בנושא:www.apple.com
* יש פה אחלה פורום שמרו עליו מסודר...

---- מקווה שהבהרתי כמה דברים וחידדתי אחרים, מקווה שזה עוזר למישהו וזהו.. אם היו לי טעויות בהבנה של הנושא או בהסבר או אם החסרתי פרטים אשמח אם תעירו ותאירו לי אבל כדאי בפרטי ואז אערוך את ההודעה פשוט ואודיע על כך בכוכבית בסוף ההודעה (מתחת לדברים אלו) וכך נשאיר אשכול זה לשאלות שבמידה ויהיו רלבנטיות לכולם נענה עליהן ישירות ובמידה ולא יענו בפרטי לאותו אדם שיפרסם אותן על ידי או על ידיד כל אחד אחר שיהיה מוכן לעזור...

שניר.

jackbauer
07/03/08, 16:48
שניר, כל הכבוד על ההסבר!
אין ספק שברגע שתגיע התמיכה החדשה ב exchange לאייפון הוא יהפוך לכלי המושלם ויהפוך מהר מאוד לסמארטפון המוביל
כל זאת כמובן בהנחה שנוקיה לא תפציץ פתאום עם מהפכה משלה :)

gili007
07/03/08, 17:13
אחלה הסבר אחי כל הכבודדדץ

burika
07/03/08, 17:31
כל הכבוד על היוזמה

Yotam.B
07/03/08, 17:37
אחלה הסבר שניר!!!
באמת אפל חושבים על דברים מדהימים! גאונים ממש.
יש לי מק, אני מקווה שאוכל ללמוד את זה מהר ולפתח כמה דברים נחמדים לפורום (אבל אני קודם צריך מזל כדי להוריד את הערכה...)

jackbauer
07/03/08, 17:38
אחלה הסבר שניר!!!
באמת אפל חושבים על דברים מדהימים! גאונים ממש.
יש לי מק, אני מקווה שאוכל ללמוד את זה מהר ולפתח כמה דברים נחמדים לפורום (אבל אני קודם צריך מזל כדי להוריד את הערכה...)

נראה לי שהכי פשוט לחכות כמה ימים עד שהעניינים ירגעו... האתר שלהם מעולם לא ספג כזו כמות של משתמשים בבת אחת :)

Yotam.B
07/03/08, 18:05
נראה לי שהכי פשוט לחכות כמה ימים עד שהעניינים ירגעו... האתר שלהם מעולם לא ספג כזו כמות של משתמשים בבת אחת :)

זה קשה חחחחח אני כבר מת לנסות את זה!!! אם מישהו רואה הורדה של זה משרת פרטי, אתם מוזמנים להביא לי :D

snir
07/03/08, 20:04
חברה אבל זה היה אמור להיות אשכול לשאלות וקצת קלקלתם בואו נרגיע קצת תודה על הפרגון אבל פרגנו בפרטי ... ותשאירו מקום לשאלות הערות והארות שלא יצטרכו להציף את הפורום...

aigent007
07/03/08, 22:23
כל הכבוד על ההשקעה.

snir
10/03/08, 18:44
תודה על הפרגון

IlanF
10/03/08, 19:15
תודה על ההשקעה.. הוספתי לוויקי... http://iphones.wiki.co.il/index.php/%D7%9E%D7%A4%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9D:SDK

snir
12/03/08, 16:23
תודה על ההשקעה.. הוספתי לוויקי... http://iphones.wiki.co.il/index.php/%D7%9E%D7%A4%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9D:SDK

חחח מגניב ... שמח לעזור

dark123455
12/03/08, 16:26
כל הכבוד סחתיין !

super_memo
13/03/08, 17:32
תודה אחי עכשיו אני יודע מזה Sdk !!!

snir
14/03/08, 02:18
תודה אחי עכשיו אני יודע מזה Sdk !!!

שמח לעזור ...

anonimus
07/05/08, 20:16
לפי מה שהבנתי SDK פועל רק על מחשבי מק, האם יש ערכת פיתוח דומה גם לחלונות?
האם יש דרך לפתח יישומים לאיפון על פלטפורמה של windows? אני מבין שיש בעיות
של תאימות. השאלה היא האם מישהו ניסה? אתם מכירים?

yonipr
09/05/08, 15:56
כל הכבד על ההשקעה וההסברים הבנתי כמה דברים חדשים..:p

eyal-h
09/05/08, 18:28
10x

tal22
17/05/08, 23:51
שאלה....נניח ויש לי אייפון גירסה 1.1.4 (תאורטי חח) אני יכול לעדכן לגרסה 2 שתצא ביוני או שרק אפשר ליקנות מכשיר בגירסה זו המכילה את כל מה שדובר עליו פה?...אם אפשר לשדרג האם כל הדברים שנירשמו פה יהיו גם באייפונים הישנים כי אני מאמין (ואולי אני טועה) שיש פה שינויי חומרה מה שאומר שלא יהיה אפשר להשתמש בכל הדברים.....אם אפשר הסבר קצר בנושא

יצחק
17/05/08, 23:52
שאלה....נניח ויש לי אייפון גירסה 1.1.4 (תאורטי חח) אני יכול לעדכן לגרסה 2 שתצא ביוני או שרק אפשר ליקנות מכשיר בגירסה זו המכילה את כל מה שדובר עליו פה?...אם אפשר לשדרג האם כל הדברים שנירשמו פה יהיו גם באייפונים הישנים כי אני מאמין (ואולי אני טועה) שיש פה שינויי חומרה מה שאומר שלא יהיה אפשר להשתמש בכל הדברים.....אם אפשר הסבר קצר בנושאטעות בידך

hawk53
22/05/08, 15:36
לצערי את הפירגון אתה -אני מקווה - לא תוכל לעצור וגם ממני כי אנו יודעים מה זה דורש להכין חומר אמין ואמיתי
אז גם ממני תודה גדולה על האינפורמציה ושיתוף הידע

cNoAdMeE
25/05/08, 16:30
1. Wpa2 זו גירסה חדשה של הצפנה לרשת אלחוטית המאפשרת הגנה חזקה בהרבה ממה שיש כיום
2. הבעיה היחידה בכל התוכנות של Apple כולל הsdk הם לmac בלבד

shysh777
09/06/08, 23:52
תודה אחי.
יופי של הסבר.

jonjone
11/06/08, 22:34
זה רק למשתמשי Mac או שיש גירסה גם לחלונות?

inokia95
12/06/08, 14:59
תודה!!!
..

jonjone
12/06/08, 18:15
זה רק למשתמשי מק או שיש גירסה גם לחלונות

urip
03/08/08, 23:19
זה רק למשתמשי מק או שיש גירסה גם לחלונות

אין גרסה לחלונות.
בינתיים לפחות, אתה יכול להשתמש ב-SDK רק על מק.

efratomer
27/08/08, 13:17
אין איזו תוכנה שמדמה על Pc מחשב מק וככה יהיה ניתן להריץ את התוכנה ? אני מאד מעוניין לתכנת לאייפון תוכנות הבעיה היא שאין לי מק בבית..

J_j
23/10/08, 14:09
בשביל לתכנת בsdk אני צריך ידע במשהו?
והאם אפשר להתקין מק על מחשב רגיל?

hatuka
02/11/08, 08:34
ניתן לפתח ע"י שימוש ב Sdk על לינוקס ?

ShacharWeis
03/02/09, 21:22
חבל שאנשים לא קוראים אפילו קצת את ההודעות כאן לפני שהם שואלים את אותה שאלה שוב.
אז נחזור על זה :

ה Sdk עובד אך ורק על מק, ורק מק מבוסס מעבדי אינטל, ורק עם הגרסה האחרונה
בהחלט של מערכת ההפעלה של מק, 10.5.6 Leopard

זהו, אין ל Xp, אין ללינוקס וגם אין שום סיכוי שיהיה בקרוב.

Freemee
02/10/09, 13:06
אולי תוסיפו עוד דביק שמדבר על תכנות לאייפון בווינדוס:

1. אי אפשר לתכנת לאייפון בווינדוס.
2. אסור לדבר בפורום על האקינטוש או osx86.
3. עדיף לכם לקנות מק ולתכנת עליו.

כי אני רואה שהשאלות האלו חוזרות הרבה פעמים וסתם חבל.

downitv
06/10/09, 18:01
ניתן להריץ מערכת הפעלה בתוך מערכת הפעלה.
זה ניקרא: Virtual Machine
אם המחשב מספיק חזק, אז ניתן להשתמש בתוכנה: VMware Workstation שיש לה גירסה חינמית, והיא מותקנת ב windows. אחר כך, אפשר להתקין עליה כל מערכת הפעלה שרוצים (זה טוב למפתחים שרוצים לבדוק גירסאות בטא של מערכות הפעלה, או למשל גם התקנתי ככה לינוקס ועוד ועוד...)

VladimirK
07/10/09, 15:14
ניתן להריץ מערכת הפעלה בתוך מערכת הפעלה.
זה ניקרא: Virtual machine
אם המחשב מספיק חזק, אז ניתן להשתמש בתוכנה: Vmware workstation שיש לה גירסה חינמית, והיא מותקנת ב windows. אחר כך, אפשר להתקין עליה כל מערכת הפעלה שרוצים (זה טוב למפתחים שרוצים לבדוק גירסאות בטא של מערכות הפעלה, או למשל גם התקנתי ככה לינוקס ועוד ועוד...)
אבל לא osx...
עם Vmware אפשר להריץ חלונות ב-osx, אבל לא הפוך

heimer
27/10/09, 02:11
בגדול ומתוך ניסיון אפשר להריץ את המערכת הפעלה של מק (רק 10 ומעלה) על מחשבי pc "רגילים", זה ממש מגעיל, ממש מסובך ויש מלא באגים כל הזמן וגם לא חוקי, לפחות ע"פ אפל. כמובן שצריך להבין מה עושים ולהבין שזה יהיה ממש לאט ולא מציאותי.
יש שרותי אחסון וחברות בודדות שמעבירות קורסים שנותנים גישה מרחוק למחשב מק וסביבת פיתוח אז תחפש בגוגל או תפנה אלי.

eli.racheli
01/11/09, 07:20
איפה אפשר להשיג image של הגירסאות השונות של mac os והתקנה של sdk בגירסאות השונות ?