מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מתעדכנים: iCloud והמק, מה התחדש?

eden
15/10/11, 15:28
חיכינו וחיכינו ולבסוף הוא הגיע: iCloud. כלי שימושי ומגניב ביותר, אבל כמו כל דבר, בהתחלה יש בעיות.

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=18240&stc=1&d=1318686535

זו אולי הפעם הראשונה שחיכיתי בכליון עניים לעידכון תוכנה של אפל. בכל העידכונים הקודמים פשוט קראתי ברשת והתעדכנתי מחברי פה בפורום, אבל ב12 באוקטובר ישבתי מול המסך וחיכיתי לiOS5, זאת לאחר שiCloud שוחרר באותו בוקר, אך היה דיי חסר טעם ללא האינטגרציה עם המק והאייפון/אייפוד/אייפד.

אז זה היה לילה לבן של בעיות, תקלות, עצבים על השרתים של אפל שלא עמדו בעומס (ועל התשתית של הוט שגם לא עזרה), אך כל אלו לוו בהתלהבות מכל השינויים החדשים להם חכיתי. תחילה, עם עוד משתמשים רבים בעולם ניסיתי לגרום לאייפון שלי לעבור ריסטור (אחרי 20 פעמים זה הצליח אגב), להתקין את עידכון המערכת 10.7.2 (הורדה (http://support.apple.com/kb/DL1459)), ולאחר מכן להבין את הכלי החדש- הסינכרון בענן של אפל.

סינכרון זה דבר נהדר, אך באותה מידה הוא יכול להיות אימתני ומסוכן. כמו שכל המידע שלך נגיש מכל מקום, הוא גם יכול להיעלם בין רגע, ולכן אני ממליצה לפני שאתם מתחילים להתעסק ולנסות את iCloud, גבו את התכנים שלכם. בגדול, הדברים החשובים ביותר לטעמי הם אנשי הקשר ולוחות השנה, ולכן ניגש לiCal וAddress Book ונשמור קובץ גיבוי בצד ע"י הפעולה הבאה:

iCal>file>export>ical archive
address book>file>export>address book archiveהערה: לפני (מומלץ לפני, אפשר גם אח"כ) קישור החשבון, יש להיכנס לאתר icloud.com ולסדר את איזור הזמן. בחרו בשם שלכם בצד ימין למעלה, הגדרות ובחרו את ישראל על המפה (היא לא תהיה ברשימה בהתחלה). זאת כדי למנוע הזזה של האירועים משעון ישראל לשעון ארה"ב.

אחרי שאנחנו מוכנים עם מכשיר iOS (רצוי) מעודכן לגירסה 5, מק בגירסה 10.7.2, אפשר להתחיל. כשניכנס להגדרות המערכת נגלה אייקון חדש, iCloud, בו נוכל לבחור מה נרצה לסנכרן לענן: מייל (כתובת הme שלכם), אנשי קשר, לוחות שנה ותזכורות, מועדפים (מספארי), תמונות ומסמכים.

http://puu.sh/72aH

נשאלת השאלה האם נוכל להעביר כל תמונה שנרצה? כל מסמך שנרצה? ובכן התשובה היא לא. כל השירותים של אפל הם נהדרים, אבל אם נסתכל מהצד- הם גם דיי מסרסים למוצרי אפל בלבד, הגיוני אם כי לפעמים לא נעים.

תמונות- Photo Stream

נכון להיום, לפי אפל ניתן להשתמש בדחיפת התמונות רק דרך iphoto 2011. למשתמשים בגירסאות ישנות יותר אין אפשרות לסמן את התיבת התמונות ב"וי" (ראו תמונה למעלה) והם נדרשים לעדכן את התוכנה. אני אישית לא משתמשת בiPhoto בכלל, ולכן חבל לי על התכונה החדשה הזו שהתווספה. ישנה דרך עקיפה לסדר את זה, למשתמש מק וגם בפיסי (לא XP) יחדיו. מכיוון שבPC אין iPhoto כלל, ניתן להגדיר תיקיה אליה יסתנכרנו התמונות, ולהגדיר סינכרון בין שני המחשבים ע"י Dropbox (http://www.iphones.co.il/forum/thread189994.html) או Sugarsync למשל, והתמונות יופיעו בתיקיית פיינדר במק.

אנשי קשר, לוחות שנה ותזכורות באייפון

אם כבר הגדרתם את הענן באייפון שלכם, ועד עכשיו גם (מין הסתם) סינכרנתם אותו עם אייטונס, וודאי שמתם לב לכפילויות. שימו לב, אם אתם בוחרים לדחוף את אנשי הקשר, לוחות השנה והתזכורות דרך iCloud, אין צורך גם לסנכרן אותם עם אייטונס, לכן תוכלו להיכנס להגדרות המכשיר הנייד שלכם (iOS device) ובטלו את סינכרונים בלשונית מידע (info), תופיע לכם הודעת אזהרה שכל המידע ימחק, אבל אייקלאוד כבר ידאג לזה. ובכל אופן, אם אתם מודאגים- כבר יצרתם כיבוי לאנשי קשר ולוח שנה, לא?

http://puu.sh/72bd

לוחות שנה
עם לוח השנה שלי אכלתי הרבה קש. אני מאמינה שהבעיות לא רק אצלי, אבל ביחס לשירות שהושק לפני פחות לשבוע, אני מוכנה לקבל את המצב.
אם לא עשיתם זאת קודם, הגדירו כעת את איזור הזמן לאיזור המגורים שלכם (הסבר למעלה). הממשק הוובי של ical דומה מאד לממשק על המק, מה שמקל מאד על ההסתגלות. בצד שמאל רשימת לוחות השנה, במרכז הלוח עצמו, למעלה אופן תצוגת הלוח (יומית, שבועית, חודשית ורשימה) ובצד ימין התזכורות שלנו. שימו לב, אם אתם רואים את האירועים שלכם בשעות לא נכונות, נסו ללחוץ על אחד מהם ולראות אם הוא מתעדכן לבד לשעה הנכונה. אם כן, תנו לזה כמה דקות וכולם יסתדרו. אם לא- בדקו שהגדרתם את איזור הזמן כראוי.

אחרי שהגדרנו את הלוחות להסתנכרן מול השרתים של אפל, לא נראה לוחות "on my mac" אלא רק iCloud וsubscriprions אם קיימים. אני אישית לא סומכת עדיין של שירותי ענן, במיוחד לא עם מידע כזה רגיש ועם שירות שעוד רק בחיתוליו, ולכן אני יוצרת מידי פעם קבצי גיבוי ללוחות השנה- לבחירתכם.

גיבוי וסינכרון בענן ולוקאלית

גיבוי בענן הוא נחמד מאד ושימושי, אך לא מחליף סינכרון מול מחשב, לרוב המשתמשים. במכשיר הנייד שלנו נוכל לבחור שהאייפון יגובה אוטומטית לiCloud בכל פעם שהוא יחובר לחשמל ויהיה מחובר לאינטרנט אלחוטי כשהמסך כבוי. כמובן, תוכלו גם לבצע גיבוי כשנוח לכם, ע"י כניסה ל

setings>icloud>storage & backup>back up nowאם נבחר בגיבוי אוטומטי דרך הענן, המכשיר יפסיק לגבות אוטומטית דרך האייטונס. זה לא כ"כ נורא כמו שזה נשמע, המכשיר לא יגובה אוטומטית, אך תמיד נוכל לבחור לגבות ע"י לחיצת כפתור

itunes>iphone> (secondary click)>back upעם כל הנוחות של הסינכרון דרך אפל, לא נוכל להיפרד מאייטונס, עדיין לא. סינכרון מוזיקה למשל, אם לא רכשתם אותה מהחנות של אפל, או אם אתם לא מנויים של iTunes match, יהיה אפשרי דרך סינכרון ברשת הביתית ולא בענן. בנוסף, שיתוף קבצים עם תוכנות נתמכות כמו נגני מדיה, יהיה אפשרי דרך אייטונס. אבל היי, לפחות מהכבל נפתרנו, לא?:cool:

לסיכום, אלו הם כמה דברים על קצה המזלג, שאפל הביאה לנו בשבוע האחרון. השינוי באופן השימוש שלנו באייפון ובמק השתנה לטובה, ובתקווה ימשיך להשתנות. השירות עדיין חדש ויתכן ותיתקלו בקשיים בסינכרון, כפילויות של אנשי קשר או לוחות שנה, אך אחרי שתעברו את ההר, כנראה שלא תצטרכו לדאוג הרבה.

שימו לב, אם אתם נתקלים בבאגים, אל תתביישו לדווח לאפל. אם נדווח על תקלות השירות ישתפר מהר יותר.
לדיווח תקלות בiCloud פה (http://www.apple.com/feedback/icloud.html)
לדיווח תקלות ב OS X Lionפה (http://www.apple.com/feedback/macosx.html)

מה איתכם? נתקלתם בבעיות? העידכונים עברו חלק? מרוצים מicloud או שאתם משתמשים בשירותים אחרים?

Aarón
15/10/11, 15:59
כל הכבוד על ההשקעה עדן.
זה מאוד יעזור.
תודה.
;)

koral11
15/10/11, 16:24
עדן שאפו על הכתבה :)
אוכל להגיב כמשתמשת WIN 7 (בינתיים) על חוויות השימוש בשירות iCloud

1. תמונות- Photo Stream - כמו שציינת בכתבה השירות הזה אינו זמין למשתמי PC
ובמחשב האישי התווספה תיקיה בקטגוריית תמונות בשם Photo Stream
בצילום תמונות באייפון, ובסינכרון אלחוטי, הן מגיעות לתיקיה מבלי לחבר את המכשיר למחשב.
(רק תמונות חדשות שמצולמות מהמכשיר- תמונות ישנות ניתן לגרור).

2. אנשי קשר, לוחות שנה ותזכורות באייפון למשתמשי WIN יש צורך להוריד תוכנה למחשב
בשם iCloud control panel (לא מתאים ל-XP) המגדיר סינכרון אנשי הקשר, לוחות שנה,
תזכורות עם Outlook מגירסה 2007 ומעלה.
אנשי קשר או אירוע ביומן שמוסיפים מופיע במיידי באתר iCluod

3. לא התייחסת בכתבה שלך ל-iWork - אבל רק מהשם ניתן להסיק ששוב משתמשי PC מחוץ
לתחום?

לסיכום:
אין לי בעיות מיחדת עם השירות החדש, חוץ מלהיפטר מהכבל, כי מימלא המידע היה מסונכרן עם
Outlook רק השינוי כעת שניתן לגשת למידע מכל מקום מכל מחשב ע"י כניסה לאתר iCloud.

eden
15/10/11, 16:31
עדן שאפו על הכתבה :)
אוכל להגיב כמשתמשת WIN 7 (בינתיים) על חוויות השימוש בשירות iCloud

1. תמונות- Photo Stream - כמו שציינת בכתבה השירות הזה אינו זמין למשתמי PC
ובמחשב האישי התווספה תיקיה בקטגוריית תמונות בשם Photo Stream
בצילום תמונות באייפון, ובסינכרון אלחוטי, הן מגיעות לתיקיה מבלי לחבר את המכשיר למחשב.
(רק תמונות חדשות שמצולמות מהמכשיר- תמונות ישנות ניתן לגרור).

2. אנשי קשר, לוחות שנה ותזכורות באייפון למשתמשי WIN יש צורך להוריד תוכנה למחשב
בשם iCloud control panel (לא מתאים ל-XP) המגדיר סינכרון אנשי הקשר, לוחות שנה,
תזכורות עם Outlook מגירסה 2007 ומעלה.
אנשי קשר או אירוע ביומן שמוסיפים מופיע במיידי באתר iCluod

3. לא התייחסת בכתבה שלך ל-iWork - אבל רק מהשם ניתן להסיק ששוב משתמשי PC מחוץ
לתחום?

לסיכום:
אין לי בעיות מיחדת עם השירות החדש, חוץ מלהיפטר מהכבל, כי מימלא המידע היה מסונכרן עם
Outlook רק השינוי כעת שניתן לגשת למידע מכל מקום מכל מחשב ע"י כניסה לאתר iCloud.

לא התייחסתי לiwork מהסיבה הפשוטה שהעברית שלו לוקה בחסר והוא לא שמיש כ"כ בישראל. וכמו שציינת אין לו גירסת פיסי...

photostream, הלוואי שתהיה זמינה בתצורת תיקיה למשתמשי מק כמו שהיא זמינה לחלונאים :)

liranfa
15/10/11, 16:53
בעיה אחת רצינית היא שאי אפשר למחוק תמונות ספיציפיות מהענן , אפשר לאפס את הphoto stream ואז כל התמונות ממנו נמחקות אבל אי אפשר למחוק תמונה ספיציפית וזה ממש מעצבן...

stas1999
15/10/11, 16:57
לדיווח תקלות בiCloude

*icloud
למזלי אתמול עידכנתי ולא היה שום בעיה :p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

12jonathan12
15/10/11, 17:24
בעיה אחת רצינית היא שאי אפשר למחוק תמונות ספיציפיות מהענן , אפשר לאפס את הphoto stream ואז כל התמונות ממנו נמחקות אבל אי אפשר למחוק תמונה ספיציפית וזה ממש מעצבן...

דווקא כן ניתן, ניתן לגשת לתיקיה בה נשמרות התמונות במחשב למחוק תמונה ספציפית והיא תמחק מהענן.

liranfa
15/10/11, 17:33
לא במק לפחות.
זה לא נותן למחוק את התמונה מהphotostream בiphoto.

salyes
16/10/11, 19:21
שלום,
אני רוצה לעלות בעיה באיזור הזמן הקיימת הן בכניסה לענן טרם הכניסה לאפליקציות במחשב והן בעת קביעת פגישה שנוצרת במחשב ועובר לאייפון.

1. הבעיה הראשונה היא שאין את היכולת לבחור את איזור הזמן ירושלים בכניסה ועברתי את כול איזורי הזמן הקיימים על המפה.
האם יש פיתרון להגדרה זו ?

2. הבעיה השנייה כאמור הוא בעת קביעת פגישה בענן במחשב וההיפך מהאייפון למחשב.
הבעיה היא שעה אחת הפרש שנוצרת בין שני המחשב לאייפון גם כאשר שמים בעת קביעת פגישה על איזור סטנדרטי ישראל.
לא הצלחתי לפתור את הבעיה כאשר הגדרת השעון במחשב היא על ישראל, כנ"ל באייפון. ההגדרות זהות.
מישהו מכיר את הבעייה והפיתרון.
תודה.

shaim
16/10/11, 19:24
לגבי סעיף 1, אני מצאתי ובחרתי ירושלים......
אולי אם תבחר את זה 2 יסתדר מעצמו......

avivch11
16/10/11, 19:25
היה לי שגיאה (14) בגלל הוט.
יש להם אינטרנט גרוע, אני חייב להחליף.

salyes
16/10/11, 19:26
shaim,
פתחתי את החלון וב 30 האיזורים ירושלים לא מופיעה !!!
היכן זה ? בין מי למי ? כלומר בין איזה אזורים ?
אני לא מצאתי, נסה לעזור לי.
תודה.

shaim
16/10/11, 19:33
shaim,
פתחתי את החלון וב 30 האיזורים ירושלים לא מופיעה !!!
היכן זה ? בין מי למי ? כלומר בין איזה אזורים ?
אני לא מצאתי, נסה לעזור לי.
תודה.

בבקשה:
http://img69.imageshack.us/img69/8616/icloud2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/icloud2.jpg/)

eden
16/10/11, 19:35
שלום,
אני רוצה לעלות בעיה באיזור הזמן הקיימת הן בכניסה לענן טרם הכניסה לאפליקציות במחשב והן בעת קביעת פגישה שנוצרת במחשב ועובר לאייפון.

1. הבעיה הראשונה היא שאין את היכולת לבחור את איזור הזמן ירושלים בכניסה ועברתי את כול איזורי הזמן הקיימים על המפה.
האם יש פיתרון להגדרה זו ?

2. הבעיה השנייה כאמור הוא בעת קביעת פגישה בענן במחשב וההיפך מהאייפון למחשב.
הבעיה היא שעה אחת הפרש שנוצרת בין שני המחשב לאייפון גם כאשר שמים בעת קביעת פגישה על איזור סטנדרטי ישראל.
לא הצלחתי לפתור את הבעיה כאשר הגדרת השעון במחשב היא על ישראל, כנ"ל באייפון. ההגדרות זהות.
מישהו מכיר את הבעייה והפיתרון.
תודה.

ירושלים לא מופיעה ברשימה (לי היא לא הופיעה), צריך ללחוץ על המפה על ישראל או ירדן ואז ישראל גם תופיע.

salyes
16/10/11, 19:37
shaim,
אחרי ה בבקשה אני רואה סימן שאלה אני בדפדפן ספארי ובפיירפוקס אני לא רואה דבר.

shaim
16/10/11, 19:38
תיקנתי את הלינק....

salyes
16/10/11, 19:43
shaim ועדן תודה רבה לשניכם מצאתי וגם הבעיה השנייה נפתרה, יפה :).
עדן כמובן כתבה מעולה נוספת שלך ;).
חג שמח.

eden
16/10/11, 19:59
shaim ועדן תודה רבה לשניכם מצאתי וגם הבעיה השנייה נפתרה, יפה :).
עדן כמובן כתבה מעולה נוספת שלך ;).
חג שמח.

בשמחה, ותודה!

Carmigal
18/10/11, 16:07
האמת. מה יש ב Icloud שאין בגוגל? לא ראיתי שום יתרון רק חסרונות.

eden
21/10/11, 16:23
לא במק לפחות.
זה לא נותן למחוק את התמונה מהphotostream בiphoto.

אפשר למחוק תמונה בודדת. היכנס לאייפוטו, פוטוסטרים ואז כפתור משני על התמונה> trash. גם כפתור delete עשה את העבודה..

liranfa
22/10/11, 10:00
האמת שאני לא בבית בכדי לבדוק... אבל האם זה מוחק את התמונה מהפוטוסטרים בכלל? זאת אומרת גם לא יראו אותה באייפון?

eden
22/10/11, 14:02
האמת שעכשיו זה לא עובד.. לא ברור לי מה עשיתי קודם שחשבתי שזה עבד=\
באסה

koral11
22/10/11, 14:27
האמת שעכשיו זה לא עובד.. לא ברור לי מה עשיתי קודם שחשבתי שזה עבד=\
באסה

לא ניתן למחוק תמונות בודדות או לערוך קיימות, אפשר ל"אפס" את כל התמונות בענן
ולכן הכנתי את המדריך הזה:
http://www.iphones.co.il/iphone-ipod-guides/article-thread205756.html