מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איך אפל תורמת להצלחתה של גוגל?

Shai Mizrachi
22/09/11, 00:40
עדות של חברה לשעבר בארגון ה-FTC הפדראלי חושפת כי 2/3 מהשימוש במנוע החיפוש של גוגל במכשירי סלולר מגיע ממכשירי ה iOS של חברת אפל.
משתמש באנדרואיד? הכתבה הזו בשבילך.

במסגרת דיוני הסנאט, העידה סוזן מישל, לשעבר חברה בארגון ה-FTC (Federal Trade Commission ) וכיום עובדת בגוגל, כי גוגל, מיקרוסופט ויאהו נלחמו על מי תהיה ספקית החיפוש בדפדפן הספארי במכשירי ה iOS.

http://img832.imageshack.us/img832/7551/googlevsapplecustom.jpg

גוגל כמובן יצאה המנצחת וזכתה בתואר ספקית החיפוש של דפדפן הספארי במכשירי הiOS של אפל.
זכיה שכזו שילשלה לכיסה של אפל (וגם לגוגל) לא מעט כסף, וחיזקה את מעמדה של גוגל כספקית החיפוש הנפוצה בעולם.

אבל שימו לב מי אחראית ליוקרה בה זכתה גוגל, לא אחרת מאשר חברת אפל.
2/3 מהמשתמשים במנוע החיפוש של גוגל במכשירי המובייל השונים מגיעים ממכשירי ה-iOS של אפל הכוללים בין השאר את האייפון האייפד והאייפוד.

איפה מכשירי האנדרואיד?
אם 2/3 מגיעים ממכשירי אפל, אז למי הולך השליש הנוסף? ואיך זה שלאנדרואיד אין נתח גדול יותר?

על השאלות הללו יוכל לענות לכם כל משתמש ב iOS של חברת אפל עם חיוך רחב על פניו :)

נקודה למחשבה:
מה אתם חושבים שהיה קורה אם אפל הייתה מפתחת מנוע חיפוש משלה ומטמיעה אותו בכל מכשירי הiOS שלה?

AssafMoraz
22/09/11, 11:28
לשאלתך בסוף הכתבה: אם אפל הייתה מפתחת מנוע חיפוש משל עצמה והוא היה טוב יותר מגוגל אז יש מצב שהיינו עוברים להשתמש בו.

Shai Mizrachi
22/09/11, 12:37
בוא נניח שלפתח מנוע חיפוש טוב יותר מגוגל, זה לא הכי פשוט ובר ביצוע. אבל במידה ואפל יהפכו את מנוע החיפוש הקיים בספארי מגוגל למנוע חיפוש שלהם, אז לא תהיה לנו ברירה ונתרגל לעבוד איתו.

VirtualL
22/09/11, 14:18
בוא נניח שלפתח מנוע חיפוש טוב יותר מגוגל, זה לא הכי פשוט ובר ביצוע. אבל במידה ואפל יהפכו את מנוע החיפוש הקיים בספארי מגוגל למנוע חיפוש שלהם, אז לא תהיה לנו ברירה ונתרגל לעבוד איתו.

למשך זמן קצר-עד שיצא בסידה טוייק שנותן לשנות את המנוע חיפוש לגוגל :p

stas1999
22/09/11, 17:24
ניראה לי אם כל התודה גוגל צריכה לשלוח מפתחים שיפרצו את ה-ios 5

Jake
22/09/11, 17:25
זה עובד בשני בכיוונים. אני כרגע מצפה בכיליון עיניים לשים את הידיים שלי על האייפון החדש. אף על פי כן, אם האייפון יושק ללא אפשרות אוטומטית לחיפוש בגוגל אני כנראה אתחיל לשקול אופציות אחרות. אין מה לעשות, אני רגיל להשתמש בגוגל לפחות כמו שאני רגיל להשתמש ב- iOS.

FusioNiv
23/09/11, 14:46
אם אפל הייתה מפתחת מנוע חיפוש אני ועוד הרבה אחרים לא היו משתמשים בו לפי דעתי כי במנועי חיפוש גוגל הכי טובים בנושא

Shai Mizrachi
02/10/11, 11:39
למשך זמן קצר-עד שיצא בסידה טוייק שנותן לשנות את המנוע חיפוש לגוגל :p

חח.. אתה צודק, אבל זה רלוונטי רק למי שיש לו מכשיר פרוץ :)
אל תשכח שרוב בעלי האייפון לא פרצו את המכשיר שלהם :)

ניראה לי אם כל התודה גוגל צריכה לשלוח מפתחים שיפרצו את ה-ios 5

זה כמו להגיד שאתה חושב שצריכה לפרוץ מלחמת עולם שלישית ;)

זה עובד בשני בכיוונים. אני כרגע מצפה בכיליון עיניים לשים את הידיים שלי על האייפון החדש. אף על פי כן, אם האייפון יושק ללא אפשרות אוטומטית לחיפוש בגוגל אני כנראה אתחיל לשקול אופציות אחרות. אין מה לעשות, אני רגיל להשתמש בגוגל לפחות כמו שאני רגיל להשתמש ב- iOS.

"אפשרות אוטומטית לחיפוש בגוגל " - זה מה שיכריע בין להישאר עם אייפון או לעבור למכשיר אחר? באמת?
אני חושב שיש כל כך הרבה פרמטרים חשובים המשמעותיים בהרבה מזה שציינת.
אבל זו דעתי.. :)

אם אפל הייתה מפתחת מנוע חיפוש אני ועוד הרבה אחרים לא היו משתמשים בו לפי דעתי כי במנועי חיפוש גוגל הכי טובים בנושא

אבל אם היית נכנס לספארי והייתה לך רק אפשרות אחת - חיפוש במנוע של אפל בלבד. מה אז?
לא היו לך ברירות והיית נשאר איתו :)

AssafMoraz
02/10/11, 18:35
אבל אם היית נכנס לספארי והייתה לך רק אפשרות אחת - חיפוש במנוע של אפל בלבד. מה אז?
לא היו לך ברירות והיית נשאר איתו :)

1. קודם כל זה נראה לי צעד בלתי חוקי. אתה זוכר שתבעו את מיקרוסופט על כך שהאינטרנט אקספלורר מגיע מובנה ללא אפשרות בחירה של דפדפנים אחרים? כמובן שניתן היה להתקין דפדפנים אחרים באופן חופשי אבל תחשוב מה היה קורה אם זה היה מובנה ב- iOS בלי אפשרות לשינוי? זה מצב הרבה יותר חמור.
2. יכול להיות שהאפשרות הזו הייתה אפילו טוב יותר מגוגל אבל לדעתי הם לא יעשו את זה ואם כן, הם יתנו אפשרות לבחירה.
3. כבר היום אם תיכנס להגדרות, SAFARI, תוכל לבחור בין שלושה מנועי חיפוש:

א. BING
ב. GOOGLE
ג. YAHOO

לכן אין סיבה שהם יבטלו את זה :)