מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות קשה מאוד...

אביב ראובן
27/02/08, 02:47
אני בניו יורק כבר שלושה חודשים ואני מתכנן לקנות מחשב ולחזור לארץ...
אני חוזר לארץ עוד חודש.
השאלה היא כזאת:
מה עדיף לי לקנות... Macbook מהירות מעבד 2.4 4 ג'יגה זיכרון הארדדיסק 250 ג'יגה או את ה Macbook Air שהוא עם מהירות מעבד 1.6, זיכרון 2 ג'יגה והארדדיסק 80 ג'יגה.
מה אתם הייתם עושים ולמה?
המחיר יוצא אותו דבר בערך...+-

mhu
27/02/08, 03:20
אני בניו יורק כבר שלושה חודשים ואני מתכנן לקנות מחשב ולחזור לארץ...
אני חוזר לארץ עוד חודש.
השאלה היא כזאת:
מה עדיף לי לקנות... Macbook מהירות מעבד 2.4 4 ג'יגה זיכרון הארדדיסק 250 ג'יגה או את ה Macbook Air שהוא עם מהירות מעבד 1.6, זיכרון 2 ג'יגה והארדדיסק 80 ג'יגה.
מה אתם הייתם עושים ולמה?
המחיר יוצא אותו דבר בערך...+-

אם חשוב לך עיצוב וניידות אז Macbook Air אם חשוב לך כוח עיבוד וסוס עבודה אז Macbook.
אבל אם היית מוכן להוציא 1799 דולר על macbook air עדיף לך לשקול להוסיף 200 דולר וללכת על Macbook Pro עם מסך 15 אינץ במקום 13

JustC
27/02/08, 03:35
למשהו יש לי הסתייגות מmacbook, לפי המפרט שלו הוא תומך ב802.11n, אבל התקן עדיין לא קיים לפי IEEE. כל חברה והגחמות שלה...

planB
27/02/08, 11:36
תקן n אמנם לא הוכרז רשמית אבל הרבה יצרנים כבר מייצרים ציוד
לגבי הMACBOOK AIR, שמעתי שהביצועים שלו לא משהו בכלל

אביב ראובן
27/02/08, 13:49
לא לא אני לא רוצה מסך גדול... אני רוצה את הקטנים..
הכי יפה לדעתי
וזה או Air או Macbook ואם Macbook אני לוקח את השחור...

planB
27/02/08, 14:17
13" זה קטן מדי אי אפשר לעבוד ככה

אביב ראובן
27/02/08, 14:22
אני אחבר אותו לפלזמה כשאני אהיה נייח...

iphone king
27/02/08, 14:30
אני חושב שאתה כבר יודע את התשובה בעצמך ואם לא:

חשוב לכה ניידות לך על ה-Air

חשוב לך ביצועים לך על ה-Macbook Pro או על ה-Macbook

אביב ראובן
27/02/08, 14:41
תשמע אני מסתדר מצוין עם מחשב נייד עם מעבד 1.6 וזיכרון 1GB והארדדיסק 80GB...
אבל זה מבאס אותי כי נשאר לי פנוי איזה 10GB...
אני קונה מחשב חדש... אני לוקח את כל מה שיש לי פה...
וזה מריץ Windows XP ואני לא יודע אם ה Air מריץ את ה OS X כמו שצריך או כמו נעל בית..
ועוד שאלה... יש לי המון אקספלויטים שכתבתי ב Perl ואני לא יודע אם אפשר להריץ Perl על ה OS X וגם אם אפשר הקוד ירוץ חלק או שצריך לכתוב את זה במיוחד כמו שכותבים ללינוקס? כי כשניסיתי להריץ קוד Perl שעבד לי על ווינדוס הוא לא עבד על ה ubuntu
ואני לא ודע אם המעבר יהיה כזה פשוט כי רוב ההתעסקות על המחשב שלי היא האקינג ופריצת אתרים...
לא צריך הרבה בשביל זה...
אבל אני לא רוצה שיהיה איטי ודברים כאלה אם אני פותח איי סי קיו מסנג'ר שומע שירים בתוך איזה תוכנה לניהול FTP ודפדפן פתוח ועוד איזה קוד Perl שירוץ נגיד..
זה הכי הרבה...
אני לא משחק משחקים במחשב...
זה בעיקרון לתכנות ולהאקינג.
מה הייתם ממליצים?

gal159
27/02/08, 19:44
אם אתה מתעסק בקרקינג ופריצת אתרים כך עצה ממני:
אל תקנה מק,מק הוא יפה (מדהים),ממשק גרפי,אפילו טרמינל או דוס לא תמצא בו.
חבל שתשקיע המון(לדעתי זה המון) כסף על משהו שתנסה להריץ עליו תוכניות ולא תצליח-זה ממש מתסכל שזה המחשב היחידי שלך ואין לך עוד אופציה
אם זה לתכנות ולהאקינג באמת,עצה ממני או שתקנה מק חזק מאוד ותתקין גם windows או לינוקס.
אולי זה בגלל שלמק אין וירוסים ורוגלות? אם אתה מתעסק בהאקינג אתה בטח יודע לטפל בכל זה.....וגם עם אתה מריץ לינוקס אז בכלל.
אם זה מחשב משני לך על זה בשמחה ותקנה לדעתי macbook שאם תתאכזב מהמערכת (סיכוי נמוך למשתמש הביתי סיכוי גבוהה להאקר) תוכל להתקין windows

planB
27/02/08, 21:07
אתה האקר קנה Pc ותתקין לינוקס

JustC
27/02/08, 21:56
חחחח.
יש מחשבים מאוד חמודים מלבד הדברים של אפל...
מבחינת mac, אני לא אקנה אחד אף-פעם.

עם אפל זה דבר אחד... אתה רוצה גרפיקה - קנה מק.
אתה רוצה מחשב שתוכל להריץ עליו כל תוכנה שתרצה? קנה כל דבר חוץ ממק... אפילו את Eee.
מק יכול להריץ perl, אין בעיה עם זה. אבל גם אם לא, אתה "האקר", אז תעשה קצת האקינג למערכת ותפעיל perl על זה.

בקשר למוצרים של תקן 802n, עזוב... עד שלא יהיה תקן של IEEE אין מה לחפש אפילו מוצרים.
כל חברה עושה שינויים קטנים, כך שכשתקנה מוצרים של שתי יצרניות שונות, השימושיות שלו תהיה בדיוק כמו של תקן g. רק המחיר יהיה פי שלושה למוצר n, לא התעדכנתי לאחרונה, אז אני לא זוכר אם יש תאימות לאחור בין כל המוצרים (מn לg)

אביב ראובן
27/02/08, 22:31
מותקן לי Backtrack על PC אחד... יש לי במחשב הזה ווינדוס XP...
עזבו... אני קונה בטוח מק... השאלה אם זה יהיה Air או Macbook רגיל.
מה שבאמת מדאיג אותי זה שראיתי איזה פרסומת בנוגע למק והבנתי שאין שליטה כמו בווינדוס שאתה יכול פשוט לכבות את המחשב... אם המחשב נתקע אז אכלת אותה.. במיוחד אם זה נייד אתה חייב לנתק את הסוללה או משהו...
זה נכון? :S

אביב ראובן
29/02/08, 10:30
אוקיי... כבר החלטתי & עשיתי את ההזמנה, תודה רבה.
נ.ב:
אישתי תהיה כוסית ולא משכילה. =)

gal159
29/02/08, 12:31
מקair מה.......
תהנה ממנו!!!!