מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : 8 טיפים לשימוש בתפריטי האייטונס

eden
29/04/11, 16:06
בטח לא פעם שמעתם חבר מתלונן על חוסר פיצ'רים של האייטונס ועל כמה שלא ניתן לעשות בה דבר. ובכן, לא כך הדבר! הרבה משתמשי אייטונס וותיקים לא מודעים לפעולות הפשוטות שניתן לבצע עימה, ולהעצים את חווית השימוש.

http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=15714&stc=1&d=1304085181

בעבר כתבתי כתבה בנושא : itunes- החבר הכי טוב שלכם (http://www.iphones.co.il/forum/thread126143.html?highlight=itunes)

תרגום חופשי מהאתר Macworld

‫לפני שנתחיל, כדי להיכנס לתפריט האפשרויות (או פשוט תפריט) בחרו שיר ולחצו כפתור ימיני בעכבר. למי שמשתמש ב- trackpad (מק) זה בד”כ (tap) נגיעה עם 2 אצבעות.‬

http://i54.tinypic.com/11b0k15.jpg

‫1. צור רשימות השמעה “גאונית” (שימוש בפיצ’ר Genius)‬

‫בחרו בשיר, היכנסו לתפריט ובחרו Start genius. אייטונס תיצור עבורך רשימת השמעה לפי אותו שיר שבחרתם ותתחיל לנגן אותה. שימו לב, לא לכל שיר ניתן ליצור רשימה גאונית, אלא רק לשירים המזוהים בחנות האייטונס (יש שם חלק מהמוזיקה הישראלית, אבל לא הכל).‬

‫2. קבל מידע על השיר‬

‫מעוניין לדעת באיזה פורמט השיר? מה האיכות שלו? לשנות לו את הפרטים? בחר בשיר (או במספר שירים (להיזהר עם עריכת מספר שירים במקביל), היכנס לתפריט ובחר Get info. קיצור המקשים במקלדת במק: cmd+i

‫3. דרג את השירים האהובים עלייך‬

‫דירוג השירים הוא מ1 עד 5 כוכבים (כשnone או 0 נחשב ל”לא הוקצה דירוג”). היכנסו לתפריט, בחרו בrating ודרגו את השיר. כדי למחוק את הדירוג, בחרו שוב בnone. ניתן גם לדרג אלבום שלם ולא רק שירים בודדים, באותו אופן.‬

http://i55.tinypic.com/afgarn.jpg

‫4. הצג את השיר בסייר הקבצים (Finder במק, Explorer בחלונות)‬

‫רוצה לדעת איפה השיר נמצא באמת בכונן הקשיח שלך? בחר בו, תפריט, ואז Show in finder/explorer לפי מערכת ההפעלה שלכם. (יתכן שבגירסאות ישנות יותר מופיע Reveal in explorer)‬

‫5. חפש עטיפות לאלבומים (Album artwork)‬

‫אייטונס מאפשרת להוריד לנו באופן אוטומאטי עטיפות של אלבומים שנמצאים לנו בספריה. בחרו באלבום, תפריט ואז Get album artwork. שימו לב שכמו שצויין ב(1) האייטונס ימצא רק מה שנמצא לו בחנות ובתנאי שהוא מזהה את הפריט.‬
‫האייטונס לא מצא לך עטיפה? נסה לסדר את הספרייה שלך עם Tuneup למק או לווינדוס. 2 סקירות על התוכנה:
tuneup- לעשות סדר בספריית המוזיקה (http://www.iphones.co.il/forum/thread100917.html#post570562)
tuneup-סקירת תוכנה למק (http://www.iphones.co.il/forum/thread87217.html)(התוכנה זהה לחלונות)

‫6. אפס את ספירת ההשמעות (play count)‬

‫אייטונס שומרת את מספר הפעמים ששמעת כל שיר, ומבססת על כך את הרשימות החכמות. כדי לאפס את מספר הפעמים ששמעתם שיר מסויים, בחרו בו, גשו לתפריט ו- Reset plays‬

‫7. הוסף שירים לרשימות השמעה (playlist)‬

‫רשימות השמעה נועדו, בין היתר, לסדר את הספריה שלכם לפי קטגוריות שאתם בוחרים, למשל מוזיקה לאימון, מוזיקה לפני השינה וכדומה. כדי להוסיף שיר לרשימת השמעה, בחרו בו, ואז בתפריט Add to playlist. יפתח עוד תפריט עם כל רשימות ההשמעה שלכם- בחרו לאן להוסיף אותו.‬

‫8. בדוק באילו רשימות השמעה שיר נמצא‬

‫לא בטוחים לאיפה הוספתם את השיר? בחרו בו, בתפריט Show in playlist. שימו לב, אם השיר לא משוייך לשום רשימה, האופציה לא תיראה בכלל.‬

אייטונס תכנה מאד מסודרת ואם נדע להשתמש בה נהנה מחווית שימוש יום יומית גם במחשב האישי וגם במכשיר הi-device שלנו, כשהכל מסודק ומתוקתק. תמשיכו לחקור, תגלו עוד שטיקים מעניינים.

raphaelz
29/04/11, 16:59
שכחת גם לכתוב שאפשר להשמיע איתה שירים...
לא יעזור כלום! פשוט תוכנה חלשה. אם אחד השוס-ים שלה זה רשימות השמעה ואיפוס של כמות הפעמים ששמעת שיר זה עצוב.
לא יכולה לבצע המרות.
קשה מאוד לראות בה סרטים.
פשוט לא נוחה!

Shai Mizrachi
29/04/11, 17:23
יש נגני מדיה שמבצעים המרות? לא נתקלתי בכזאת תוכנה.

שים לב שעדן הביאה לנו ?טיפים לשימוש?. ועל כך מגיעה לה דבר ראשון - תודה.
ולא תגובת אנטי כמו שלך.

תכנת האייטיונס היא מצויינת בעיקר למי שרוכש תוכן.
מבחר הסרטים והמוזיקה שיש בה לרכישה זה פשוט מדהים.

עדן תודה על הטיפים, באמת טוב שיש מדריכים/טיפים כאלה המחפרים על חוסר הידע של משתמשים וגם שלי בתכנה הדי מסורבלת ולא ממש ידידותית הזאת.

Noam
29/04/11, 17:25
עדן
כל הכבוד על ההשקעה ועל הטיפים
:)

Yuval4
29/04/11, 18:06
תודה רבה על המדריך.
רבים מהדברים קלים ליישום וקל גם להכיר אותם אחרי שימוש פשוט בתוכנה לפחות במשך יום כי הם נמצאים בתפריט "המהיר" אפשר לומר.
ואילו מבחינתי הפיצ'ר החשוב ביותר הוא רשמית ההשמעה של הג'יניס שמשום מה לא פועל לי :/
אין לי את האפשרות ללחוץ על הכפתור בשום שיר שאני בוחר... מי יכול לעזור בבקשה?

koral11
29/04/11, 18:25
תודה רבה על המדריך.
רבים מהדברים קלים ליישום וקל גם להכיר אותם אחרי שימוש פשוט בתוכנה לפחות במשך יום כי הם נמצאים בתפריט "המהיר" אפשר לומר.
ואילו מבחינתי הפיצ'ר החשוב ביותר הוא רשמית ההשמעה של הג'יניס שמשום מה לא פועל לי :/
אין לי את האפשרות ללחוץ על הכפתור בשום שיר שאני בוחר... מי יכול לעזור בבקשה?

בחר שיר, קליק ימני בעכבר ובחר באופציה של start genius
שים לב, רק שירים שרכשת מחנות המדיה תוכל ליצור רשימות השמעה "גאונית".

לגבי שירים רגילים באייטיונס שלך תוכל ליצור בעצמך רשימות השמעה ע"י לחיצה רצופה בקליק ימני על השיר הנבחר וגרור אותו לתחתית הרשימה באייטיונס מצד שמאל(מתחת ל-playlists

raphaelz
29/04/11, 18:51
בחר שיר, קליק ימני בעכבר ובחר באופציה של start genius
שים לב, רק שירים שרכשת מחנות המדיה תוכל ליצור רשימות השמעה "גאונית".

לגבי שירים רגילים באייטיונס שלך תוכל ליצור בעצמך רשימות השמעה ע"י לחיצה רצופה בקליק ימני על השיר הנבחר וגרור אותו לתחתית הרשימה באייטיונס מצד שמאל(מתחת ל-playlists

צריך להפעיל את הפיצ'ר דרך האייטונס הפעם הראשונה ולא רק שירים שרכשת מחנות המדיה יעשו את העבודה.
כדי להפעיל את הפיצ'ר צריך להיות מחובר בחשבון האיטונס שלך ברשת ואז פשוט לבחור בג'ניוס בצד שמאל ולבחור start genius.

שים לב שעדן הביאה לנו ?טיפים לשימוש?. ועל כך מגיעה לה דבר ראשון - תודה.
ולא תגובת אנטי כמו שלך.

תכנת האייטיונס היא מצויינת בעיקר למי שרוכש תוכן.
מבחר הסרטים והמוזיקה שיש בה לרכישה זה פשוט מדהים.

עדן תודה על הטיפים, באמת טוב שיש מדריכים/טיפים כאלה המחפרים על חוסר הידע של משתמשים וגם שלי בתכנה הדי מסורבלת ולא ממש ידידותית הזאת.

שי, לא בא לי לצאת טרול שכזה אבל לא נתתי כאן שום "תגובת אנטי" כלפי עדן והכתבה שלה אלא כלפי התוכנה שהיא כתבה עליה. בנוסף על זה, בתור חבר ותיק כאן (ותיק כמעט כמוך) אני מרשה לעצמי להודות שקצת נמאס לי עם תרבות הליטוף שהתפתחה כאן בחצי שנה האחרונה. מותר לי להגיד שכתבה כלשהי לא מוצאת חן בעיני. הן בגלל צורת הכתיבה ו/או הן בגלל תוכן הכתבה!
אף אחד לא צריך להעלב כאן ואף אחד גם לא צריך להיות הסנגור של ההוא שלכאורה נעלב.
וכן, יש תוכנות שעושות המרות. בעיקר כאלה שמכריחות את המשתמש לעבוד עם פורמט מסויים של סרטים כמו למשל התוכנה שמובנית בביוס שבסאנסה של סאנדיסק.

עדן, הכתבה טובה ומתורגמת היטב. הטענה היחידה שלי היא על התוכנה עצמה. מצטער אם זה הובן אחרת.

eden
29/04/11, 19:25
שכחת גם לכתוב שאפשר להשמיע איתה שירים...
לא יעזור כלום! פשוט תוכנה חלשה. אם אחד השוס-ים שלה זה רשימות השמעה ואיפוס של כמות הפעמים ששמעת שיר זה עצוב.
לא יכולה לבצע המרות.
קשה מאוד לראות בה סרטים.
פשוט לא נוחה!

יקירי, שים לב לכותרת- "טיפים לשימוש בתפריט " ... אני לא חושבת שאפשר לסכם את כל האייטונס במדריך אחד, אלא אם כן אתה רוצה לקרוא ספר. אלו טיפים ותו לא.

אגב, לפי הגישה שלך אני מבינה שאתה נורא אנטי לתוכנה, והיא באמת טובה, תנסה לפתוח ראש ולנסות להתחבר אליה. נתתי לינק לסקירה אחרת שלי (http://www.iphones.co.il/forum/thread126143.html?highlight=itunes) (זאת לא כ"כ שלי אלא מתורגמת) ששם גם נתתי סקירה של דברים אחרים. חוץ מזה, אם תשוטט בפורום מדריכים לאייטונס (http://www.iphones.co.il/forum/forum50.html) ,ובנעוצים של פורום אייטונס (http://www.iphones.co.il/forum/forum23.html) אני בטוחה שתוכל ללמוד הרבה, התוכנה לא הפכה את עורה בין הגירסאות האחרונות (8,9 ו10)

בהצלחה!

raphaelz
29/04/11, 19:47
יקירי, שים לב לכותרת- "טיפים לשימוש בתפריט " ... אני לא חושבת שאפשר לסכם את כל האייטונס במדריך אחד, אלא אם כן אתה רוצה לקרוא ספר. אלו טיפים ותו לא.

אגב, לפי הגישה שלך אני מבינה שאתה נורא אנטי לתוכנה, והיא באמת טובה, תנסה לפתוח ראש ולנסות להתחבר אליה. נתתי לינק לסקירה אחרת שלי (http://www.iphones.co.il/forum/thread126143.html?highlight=itunes) (זאת לא כ"כ שלי אלא מתורגמת) ששם גם נתתי סקירה של דברים אחרים. חוץ מזה, אם תשוטט בפורום מדריכים לאייטונס (http://www.iphones.co.il/forum/forum50.html) ,ובנעוצים של פורום אייטונס (http://www.iphones.co.il/forum/forum23.html) אני בטוחה שתוכל ללמוד הרבה, התוכנה לא הפכה את עורה בין הגירסאות האחרונות (8,9 ו10)

בהצלחה!

קודם כל תודה שאת מתייחסת ברצינות לתגובה.
אני משתמש באייטונס בתור המדיה פלייר שלי במחשב ואני ממש נהנה ממנה. הדבר התחיל מאז האיפוד הראשון שלי אי שם בסוף 2006. בתור נגן הוא סבבה והוא נורא מסודר. אני פשוט לא הייתי בוחר בו כלל אם לא היה לי האייפון. לדעתי המדיה פלייר של הוינדוס מעולה והוא טוב ממנו גם בכל מה שקשור לניהול ספריות מוסיקה ובטח בכל מה שקשור להשמעה עצמה של השירים ובטח של סרטים. אני לא טורח לסדר את הכל בשתי תוכנות ובגלל זה התחלתי לעבוד גם במחשב עם האייטונס.
הדבר שהכי חסר לי באיטונס הוא המרה של סרטים לmp4.

eden
29/04/11, 20:22
קודם כל תודה שאת מתייחסת ברצינות לתגובה.
אני משתמש באייטונס בתור המדיה פלייר שלי במחשב ואני ממש נהנה ממנה. הדבר התחיל מאז האיפוד הראשון שלי אי שם בסוף 2006. בתור נגן הוא סבבה והוא נורא מסודר. אני פשוט לא הייתי בוחר בו כלל אם לא היה לי האייפון. לדעתי המדיה פלייר של הוינדוס מעולה והוא טוב ממנו גם בכל מה שקשור לניהול ספריות מוסיקה ובטח בכל מה שקשור להשמעה עצמה של השירים ובטח של סרטים. אני לא טורח לסדר את הכל בשתי תוכנות ובגלל זה התחלתי לעבוד גם במחשב עם האייטונס.
הדבר שהכי חסר לי באיטונס הוא המרה של סרטים לmp4.

תראה, אני אישית עובדת על מק, ואיני מכירה את ווינדוס ויסטה או 7 לעומק, כך שכל האמור לעיל נכון לxp:
אני לא מבינה בשום צורה איך אפשר להתחבר למדיה פלייר... השתמשתי בה, השתמשתי בווינאמפ, ובסופו של דבר כברתי לאייטונס שנה לפני שקניתי או בכלל חשבתי לקנות איפון/איפוד. מה לא סבלתי בה? קודם כל להוסיף שיר לפלייליסט היה סיוט, לא היה אפשר לשנות את פרטי השיר מתוך התוכנה, היה צריך ללכת לקובץ ולשנות אותו. אי אפשר לשלוח שירים מהתוכנה לאנשים אלא צריך לשלוח מהexplorer ועוד ועוד....

אני מסכימה איתך בנוגע לסידור עם הסרטים. אני לא משתמשת בה לסידור/ניגון סרטים כלל וכלל. אבל אני לא כועסת עליה על זה, פשוט אני לא רואה מישהי שהולכת לנצח את VLC בזמן הקרוב, אז שתיהן חיות בשיתוף ובשלום על המק שלי, כל אחת בתפקידה... :)

zigfried
30/04/11, 07:10
אייטיונס מגדיר מחדש את המושג bloatware.
מעבר לכך, ממשק הצד שלישי הוא פשוט עלוב, רק לוויזואליזרים וממשק הפעלה שלוקה באינספור חסרונות.
זו גישה רגילה של אפל.
פתיחות? לא אצל התפוח...

ben610
30/04/11, 09:18
חחחחחח אני משתמש ב windows media player ולסרטים ב HD ב SPLASH LITE אני לא כל כך אוהב את האייטונס

Arditi
30/04/11, 12:08

Winamp עושה את זה שנים.

RAiNZ
30/04/11, 12:11
תודה רבה על הכתבה עדן :)

Arditi
30/04/11, 12:15
אני לא מבינה בשום צורה איך אפשר להתחבר למדיה פלייר... השתמשתי בה, השתמשתי בווינאמפ, ובסופו של דבר כברתי לאייטונס שנה לפני שקניתי או בכלל חשבתי לקנות איפון/איפוד. מה לא סבלתי בה? קודם כל להוסיף שיר לפלייליסט היה סיוט, לא היה אפשר לשנות את פרטי השיר מתוך התוכנה, היה צריך ללכת לקובץ ולשנות אותו. אי אפשר לשלוח שירים מהתוכנה לאנשים אלא צריך לשלוח מהexplorer ועוד ועוד....

כמעט את כל מה שכתבת אפשר לעשות בWinamp כבר שנים.. אולי אם היית קוראת איזה מדריך שלה ומנסה להתחבר אליה, היית מצליחה.. בסופו של דבר מדובר בעניין של העדפה. לשנות פרטים של שיר? בחצי שניה בWINAMP ועוד עם AUTOTAG שלא דורש ממך להיות מחוברת לחנות כזאת או אחרת (ITUNES בכלל לא מוכן להביא לי ALBUM ART ומידע על שירים כי אני מחובר לחנות הישראלית), המרה של קבצים במהירות ובקלות ולהוסיף שירים לפלייליסט נעשה בה בלחיצת כפתור. כל מה שכתבתי קיים בה כבר המון שנים, מאז שיצאה גירסא 5 בעצם. אולי הפעם האחרונה שהשתמשת בה, היה באמת מזמן, כי כיום את על מק.

אהה, ועוד משהו, ITUNES על חלונות היא חזירת משאבים לא נורמלית. לא יודע איך היא עובדת על המק, אבל מאז שהתקנתי אתה על הWIN7 שלי, התווספו לי בצורה קבועה משהו כמו 4-5 תהליכים שרצים ברקע של המחשב גם כשהתוכנה כבוייה בכלל, וכשאני מפעיל אותה, הדבר הופך גרוע יותר ועולה לכ11-12 תהליכים שונים שרצים בשביל תוכנה אחת. למה אני צריך כ''כ הרבה אפליקציות של אפל ברקע, כשהITUNES בכלל סגורה והאייפוד שלי מנותק מהמחשב?

eden
30/04/11, 13:34
כמעט את כל מה שכתבת אפשר לעשות בWinamp כבר שנים.. אולי אם היית קוראת איזה מדריך שלה ומנסה להתחבר אליה, היית מצליחה.. בסופו של דבר מדובר בעניין של העדפה. לשנות פרטים של שיר? בחצי שניה בWINAMP ועוד עם AUTOTAG שלא דורש ממך להיות מחוברת לחנות כזאת או אחרת (ITUNES בכלל לא מוכן להביא לי ALBUM ART ומידע על שירים כי אני מחובר לחנות הישראלית), המרה של קבצים במהירות ובקלות ולהוסיף שירים לפלייליסט נעשה בה בלחיצת כפתור. כל מה שכתבתי קיים בה כבר המון שנים, מאז שיצאה גירסא 5 בעצם. אולי הפעם האחרונה שהשתמשת בה, היה באמת מזמן, כי כיום את על מק.

אני דיברתי על מדיה פלייר ואתה ענית על ווינאמפ:)
תן לי לחשב...אני מאמינה שניסיתי להשתמש בווינאמפ לפני 10 שנים בערך, ואז לא כ"כ ידעתי מה זה מדריכים ובטח לא כאלו באנגלית :)
בנוגע למדיה פלייר, השתמשתי בה במספר גירסאות עד 2007 על xp. לא הייתי כ"כ מרוצה ממנה אבל לא שנאתי אותה. השירים היו מסודרים בתיקיות ולא בספריה. הבעיה התחילה ברגע שהורדתי שיר שהפרטים שלו בגיבריש אומשהו כזה והייתי צריכה לחפש אותו כדי לערוך אותו... אולי עד עכשיו זה השתנה.

אהה, ועוד משהו, ITUNES על חלונות היא חזירת משאבים לא נורמלית. לא יודע איך היא עובדת על המק, אבל מאז שהתקנתי אתה על הWIN7 שלי, התווספו לי בצורה קבועה משהו כמו 4-5 תהליכים שרצים ברקע של המחשב גם כשהתוכנה כבוייה בכלל, וכשאני מפעיל אותה, הדבר הופך גרוע יותר ועולה לכ11-12 תהליכים שונים שרצים בשביל תוכנה אחת. למה אני צריך כ''כ הרבה אפליקציות של אפל ברקע, כשהITUNES בכלל סגורה והאייפוד שלי מנותק מהמחשב?

אני לא אומרת שלא. התוכנות של אפל זוללות משאבים, במיוחד בווינדוס. אני בהחלט זוכרת שהxp הזיע מידי פעם בגלל האייטונס... הספארי כבד לי אפילו על המק, אבל הוא בהחלט דפדפן מעולה. העניין הוא שתמיד אפשר להתלונן שתוכנה דורשת הרבה משאבים, כי הטכנולוגיה מתפתחת.. אפל תמיד מסתכלת קדימה, מוכרת מחשבים עם 8 גיגה זיכרון כבר באופן טבעי... זה כמו שאפשר להתלונן שמשחק לא עובד לך, כי המפתחים שלו בנו אותו לחומרה חזקה יותר- אז צריך לשדרג.
אפל אולי מתקדמת "יותר מידי מהר", אבל אולי בלעדיה היינו עומדים במקום :P

בכל אופן אני לא רוצה לסנגר על אפל, יש לי יותר מידי מה לומר בנושא. בנוגע לתהליכים הרצים ברקע, חשבת שזה בגלל שזה האופן פעולה של ווינדוס? וחוץ מזה שלהגיד "12 תהליכים" זה דיי חסר משמעות... מה שחשוב זה כמה משאבים כל התהליכים ביחד לוקחים, ואז לדבר. (כאילו מה אכפת לך מספר התהליכים?..)

Arditi
30/04/11, 20:46
אני דיברתי על מדיה פלייר ואתה ענית על ווינאמפ:)..

רק למען הסדר הטוב, כתבת:

אני לא מבינה בשום צורה איך אפשר להתחבר למדיה פלייר... השתמשתי בה, השתמשתי בווינאמפ, ובסופו של דבר כברתי לאייטונס שנה לפני שקניתי או בכלל חשבתי לקנות איפון/איפוד.

לא היה ברור שאת מדברת אך ורק על המדיה פלייר. :).

בנוגע לכל השאר, זה באמת לא המקום לפתוח כאן יותר מדי את הדיון על אפל ותוכנותיה, אבל כן כדאי להזהר באמירות בובמסטיות של ''אף תוכנה אחרת לא עושה את זה'', כאשר יש לא אחת, אלא רבות.