מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שוקל לרכוש אייפד,אך מתלבט איזה .

natio2
08/04/11, 22:41
שלום וברכה,

אני מעוניין לרכוש אייפד ,נראה לי צעצוע נחמד .

האם ההבדל מהותי בין האייפד 1 לאייפד 2 ?
האם השוני הוא רק חיצוני?

האם הוא שווה את ההשקעה ? של למעלה מ 1000 ש"ח ב 16gb wifi

מה לבדוק לפני שאני רוכש אחד כזה משומש בארץ ?

בברכה
נ.

ymeiner
09/04/11, 05:25
הבדלים עיקריים:

מעבד כפול ליבה לעומת מעבד חד ליבתי, שניהם מסוגלים להגיע למהירות של 1ghz אבל מעבד כפול ליבה מהיר בערך פי 1.5 (אין חישוב מדוייק, זה תלוי באיכות הקוד).

מעבד גרפי מהיר פי 9 (לפחות לפי אפל) - בהשוואה עם האייפד של אבא של אשתי, יש הבדל ממש משמעותי באיכות האנימציה.

512 מגה זיכרון לעומת 256 באייפד הישן - משמעותי ביכולות תוכנה ובכמה תוכנות יכולות להיות פתוחות במקביל.

דק יותר - ביקשת חוץ מ אבל הצורה שלו יותר יפה משמעותית וזה מאד משפיע על האחיזה של המכשיר. יותר נוח להחזיק אותו.

קל יותר

שתי מצלמות, קדמית ואחורית באייפד 2 לעומת אף מצלמה באייפד הראשון - האיכות של המצלמות לא הכי גבוהה בעולם אבל זו היתה הסיבה שאני לא קניתי את האייפד הראשון.

לאייפד 2 יש את הכיסוי הכי סקסי בעולם. כמה יפה ככה לא יודע לנקות כמו שצריך :-)

שווה את ההשקעה? זה עניין אישי. לדעתי הוא יותר טוב במידה מספיקה כדי להעדיף אותו.

מה לבדוק שקונים משומש, כאן אני מקווה אני לא אהיה המשיב היחיד כי לפעמים הניסיון יותר טוב מעצה כללית.

כמובן חיצוני, תבדוק שאין לו שריטות על הזכוכית ואם מפריע לך מאד, תבדוק שריטות על הצד של המתכת.

תבדוק תקינות כפתורים - ווליום, נעילת אוריינטציה\mute, כפתור הבית וכפתור הכיבוי - מהירות התגובה שלהם צריכה להיות מיידית, אם אתה רואה שהכפתורים מגיבים בערך, בעייה.

הכי חשוב - בריאות הבטריה - אייפד חדש אמור להחזיק יותר מיום עבודה. יותר מזה, בשימוש ממוצע ומטה, יומיים שלושה. בימים הראשונים אתה תשתמש בו המון ככה שיש סיכוי שבערב תצטרך להטעין אותו שוב. אפל מבטיחה 10 שעות בעבודה רצופה על המכשיר אבל זה מאד תלוי מה אתה עושה איתו , כמה חזקה תאורת המסך וכמה אתה משתמש במסך המגע. סביר להניח שתצליח לראות 10 שעות של סרטים כאשר התאורה מכוונת לכמעט מינימום (מספיק לחדר מואר) אבל בטוח לא 10 שעות של הקלדה ושימוש באינטרנט.

אם אתה רואה שתוך שעתיים שלוש הבטריה מתחסלת, בעיה חמורה. אם יש משהו שהייתי בודק הוא כמה זמן לוקח לבטריה להיגמר. כמו בלפטופים, איכות הבטריה תלוייה מאד ההטענה נכונה. אם אתה מרגיל את הבטריה לטעינות קצרות, איכות הבטריה יורדת. אם אתה מביא את הבטריה למצב ריק (אי אפשר להביא את האייפד למצב ריק לגמרי, הוא מכבה את עצמו) מדי פעם, חיי הבטריה ארוכים יותר. * לא כמו בלפטופים, אין אפשרות להחליף אותה.

אם התוכנה מתנהגת באיטיות יכולות להיות לזה סיבות רבות ורובן נפתרות בריסטור פשוט, מה שעדיף לך לעשות אחרי שאתה קונה מכשיר משומש.

מה שבטוח, תהנה משניהם, משומש או חדש :-)

natio2
09/04/11, 11:51
תודה רבה על התגובה ,

אני מבין שעדיף ללכת על האייפד 2 .

מאיפה הכי זול לרכוש אחד כזה 3g ?
כי אני צריך את ה gps .

אזורים בעולם שהוא נמכר איפה הכי זול ?
ואם אני מזמין מ ebay כמה אני יצטרך לשלם מיסים ? ומע"מ?

בברכה
נ.

ymeiner
09/04/11, 13:28
1. יש ג?יפיאס גם בwifi. אם יש לך אייפון אתה יכול לעשות hotspot ולחסוך כמה שקלים בקניה וכל חודש על קו דטה.

2. מכשירי iOS תמיד הכי זולים בארה?ב (כי אפל היא חברה אמריקאית) ובהונקונג (אין תוספת מחיר על השינוע). מבחינת מכס אין בעיה אבל תצטרך לשלם את המע?מ וזה תוספת לא קטנה.

3. הזמנה באיביי מייקרת את המכשיר ב80 דולר משלוח + המכשירים הזולים ביותר באיביי עולים היום בערך 700 דולר וזה בלי 3G.

ההמלצה שלי, עוד שבוע שבועיים הולך להיגמר הפקק על המכשירים ויש סיכוי שאידיגיטל יתחילו למכור. בגלל שהם מנסים להיפתר מסטיגמת היקרנים, הם הולכים כנראה למכור את הדגם הכי זול בסביבות ה2300-2400 שקל והייתי ממליץ לך לחכות לקניה בארץ.

oriX
09/04/11, 14:37
לדעתי תלך רק על הדור החדש. אתה מאוד תתבאס כשלך יש דור קודם ובעוד שנה הוא יהיה מאוד ישן יחסית.

ymeiner
09/04/11, 15:41
ד?א, הייתי היום בניסיון לעמוד בתור ביחד עם אבא של אשתי כדי לקנות אייפד. אנשים עדיין עומדים בתור, ב7:30 אמרו לנו שלא יהיה לפחות עד יום שלישי. אם בארה?ב עדיין יש בעיה, כנראה שעד שלא ירגע הטירוף באמריקה לא נזכה לראות את האייפד בארץ.

ItaiHay
09/04/11, 15:50
ד?א, הייתי היום בניסיון לעמוד בתור ביחד עם אבא של אשתי כדי לקנות אייפד. אנשים עדיין עומדים בתור, ב7:30 אמרו לנו שלא יהיה לפחות עד יום שלישי. אם בארה?ב עדיין יש בעיה, כנראה שעד שלא ירגע הטירוף באמריקה לא נזכה לראות את האייפד בארץ.

זה לא כל כך נכון. האייפד 2 מגיע לאיידיגיטל מאירופה ולא מארה"ב, ולכן אנחנו תלויים בשיגעון של אירופה ;)

ymeiner
09/04/11, 15:56
בסוף כולם תלויים בכמות האייפדים שמיוצרת בשנזן ועד שלא ירגע השיגעון ולא משנה איפה, אנחנו ממתינים. יותר מזה, לפי עיקרון הפסיביות החלקית של iDigital, אנחנו צריכים להמתין שירגע השיגעון גם במוזמביק ואז יגיע תורינו.

ואחרי שסיימתי להתלונן, עדיין הבחירה השפוייה והנכונה היא להמתין למכירת המכשיר בארץ על ידי משווק מורשה. למה? כי למכשיר כ?כ יקר ועדין צריך שירות מלא.

Nothing
12/04/11, 09:02
תקשיב כידוע לי אייפד 2 אמור להגיע אחרי פסח ככה iDigital אמרו . כמו שהוא אמר יש כמה הבדלים עיקרים בין אייפד 1 ובין 2 מבחינת מצלמה , מעבד , וגראפיקה . אאני ממליץ לך לחכות ל2 .

baby58
19/04/11, 00:21
קבלתי את האייפד 2 לפני שבועים קניתי 64G+סים דרך ebay ושלמתי מס 800ש"ח היה שווה מכשיר חזק ומדהים מכרתי את 32G סי בארץ ב2000ש"ח ואין מה להשוות החדש עובד מהר וחזק