מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אייפד ללימודים?

DANBR
03/04/11, 17:54
אני צריך מחשב נייד ללימודים, בעיקר לצורך הדפסת השעור, האם אני יכול להשתמש באייפד לכך, האם יש אפליקציות עיבוד תמלילים וגליונות אלקטרוניים נורמליות שתומכות בעברית או שעדיף בכל זאת מחשc וזהו?

ItaiHay
03/04/11, 18:09
כרגע התמיכה בעברית היא מוגבלת. יש תוכנה לכתיבה, אבל אין אפשרויות עריכה נרחבות כמו בword.

koral11
03/04/11, 18:11
אני צריך מחשב נייד ללימודים, בעיקר לצורך הדפסת השעור, האם אני יכול להשתמש באייפד לכך, האם יש אפליקציות עיבוד תמלילים וגליונות אלקטרוניים נורמליות שתומכות בעברית או שעדיף בכל זאת מחשc וזהו?

גם אני באותה התלבטות:confused:
אל מבירור שערכתי, האפליקציה office 2 plus הכי מתאימה לאייפד, אם כי בעריכת מסמכים חדשים בלבד, מכיוון שהטקס במסמכים שאתה מייבא מתוך המסמכים שלך (word) הטקסט לא מסודר והפוך,
אין כרגע פיתרון.

האייפד יכול לשמש אותו בניידות שלו ללימודים מאחר והוא קל יותר אך את כל העבודות שלך, הטבלאות של אקסל , עריכת המסמכים וכו' עדיף שישארו בנייד.
עכשיו השאלה האם כדאי שיהייה גם מחשב נייד וגם אייפד?
אז זהו, מחשב נייד יש לי ואייפד כנראה שיגיע אליי ביולי (עד אז אולי תהייה אפליקציה שתתאים לטקסט בעברית) :)

ItaiHay
03/04/11, 18:21
גם אני באותה התלבטות:confused:
אל מבירור שערכתי, האפליקציה office 2 plus הכי מתאימה לאייפד, אם כי בעריכת מסמכים חדשים בלבד, מכיוון שהטקס במסמכים שאתה מייבא מתוך המסמכים שלך (word) הטקסט לא מסודר והפוך,
אין כרגע פיתרון.

האייפד יכול לשמש אותו בניידות שלו ללימודים מאחר והוא קל יותר אך את כל העבודות שלך, הטבלאות של אקסל , עריכת המסמכים וכו' עדיף שישארו בנייד.
עכשיו השאלה האם כדאי שיהייה גם מחשב נייד וגם אייפד?
אז זהו, מחשב נייד יש לי ואייפד כנראה שיגיע אליי ביולי (עד אז אולי תהייה אפליקציה שתתאים לטקסט בעברית) :)

בקרוב מאוד אני אפרסם סקירה נרחבת לOffice 2 plus.

DANBR
03/04/11, 18:54
האם יש בו תמיכה בנוסחאות? או לחלופין האם יש אפליקציה דמוית אקסל?

ymeiner
03/04/11, 23:25
1. לאופיס 2 יש אקסל אבל יחסית מוגבל

2. בעניין הנוסחאות - קבל לינק (http://www.iphones.co.il/forum/thread176455.html#25) (תגובה 25 והלאה)

מהניסיון הקצר שיש לי עם האייפד, יש ה מ ו ן תוכנות מחברת (יום אחד, כשאני אחליט מה טוב לי אני אתן סקירה קלה) אמנם צריך להתרגל לכתוב עם עט של אייפד, במיוחד כי הדיו מגיע חצי שניה אחרי שסיימת לכתוב, כשמתרגלים זה ממש ממש נוח. ממליץ בחום.

DANBR
03/04/11, 23:30
האמת שהכתב שלי מזעזע ולכן תיכננתי לעבוד דווקא עם מקלדת בלוטות',

בקיצור השאלה היא בעצם האם לדעתכם האייפד בשל מספיק ללימודים או שכבר עדיף לקנות מחשב וזהו?

tommyb1
03/04/11, 23:36
לדעתי עדיף מחשב קטן של 11 אינצ, גם יותר נוח לעבוד איתו על כיסא סטודנט.
בטוח שיותר נוח לכתוב איתו, לא יודע מה אתה הולך ללמוד, אבל הרצאה הכי נוח על נייד,
אם יש נוסאות זה כבר יותר מסובך ותלוי במיומנות שלך.
מה שגם האייפד לדעתי יצליח רוב הזמן להסיח את דעתך מהשיעור (קורה לי עם האייפון ולעוד הרבה אנשים) ועם מחשב אתה יכול להגביל את עצמך.
השאלה פה היא מה ההיתרון של אייפד על נייד, בנתיים לנייד יש יותר היתרונות

ymeiner
03/04/11, 23:44
טומי, לא מבטל את דעתך אבל אם לי היה אייפד בזמן האוניברסיטה זה היה ממש עוזר. גם הכתב שלי מזעזע והאייפד עוזר לי כ?כ הרבה ברשימות ותכנונים שאני ממש ממליץ בחום

תמיד אפשר לעבור למצב טיסה בשיעורים ואין אף הפרעה חיצונית

DANBR
03/04/11, 23:52
האייפון שלי גם ככה מסיח את דעתי אז לא נראה לי שאייפד יוסיף לכך :)

בתכלס פשוט חשבתי שאם כבר אני צריך לרכוש נטבוק אז אולי עדיף כבר אייפד.. הבעיה שאני לא רוצה לקנות ואז לא באמת להצליח להשתמש.

אני הולך ללמוד emba בהתמחות של מימון אז כנראה שיהיו גם לא מעט נוסחאות..

tommyb1
04/04/11, 00:05
סבבה.. אבל אף אחד לא אמר מה ההיתרון שיש לאייפד מול נייד (ושאני אומר נייד זה 11 ולא 15, כי 15 זה כמו בלוק)
גם יש לך מקלדת נורמלית, יושב יציב על השולחן הקטן שיש, ויש בו כל תוכנה שרוצים.
להתחיל להתחבר עם מקלדת bt לאייפד ואז לרשום, בתכלס זה נראה לי סתם לסרבל משהו
כי אייפד נשמע מגניב, ותיאור שאתה נותן פה, מיני נייד זה בשבילך.

DANBR
04/04/11, 00:14
האמת שזה גם די מה שחשבתי, אבל לא ידעתי מספיק על האייפד אז שאלתי את ה"מומחים"... :)

ymeiner
04/04/11, 04:35
סבבה.. אבל אף אחד לא אמר מה ההיתרון שיש לאייפד מול נייד (ושאני אומר נייד זה 11 ולא 15, כי 15 זה כמו בלוק)
גם יש לך מקלדת נורמלית, יושב יציב על השולחן הקטן שיש, ויש בו כל תוכנה שרוצים.
להתחיל להתחבר עם מקלדת bt לאייפד ואז לרשום, בתכלס זה נראה לי סתם לסרבל משהו
כי אייפד נשמע מגניב, ותיאור שאתה נותן פה, מיני נייד זה בשבילך.

לא חובה לחבר מקלדת. אני לא יודע אם יש לך אייפד או לא אבל המקלדת של האייפד עצמו, על המסך, מאד נוחה. אני יושב עכשיו וכותב את הפוסט הזה תוך הימרחות על הספה בבית דרך האייפד. אין מצב לא נוח איתו והוא יותר מתאים למשטחים קטנים מכל נטבוק שהיכרתי.

החיסרון של נטבוקים הוא שאין אף מערכת הפעלה שהותאמה למחשבים מוחלשים ומכך, אתה תמיד צריך לדאוג לעניין הזיכרון והתובנות המותאמות. בנוסף, מקלדת של מחשב קטן לא תמיד נוחה ומרגישים כמו ענק עם מחשב של גמדים. הiOS מותאם לעבודה עם האייפד בצורה מושלמת, המעבר בין תוכנות הוא מהיר ומאד אינטאיטיבי והכתיבה בו נוחה מאד.

האייפד מעוצב כך שנוח לכתוב איתו בכל מצב. אין מקלדת עם כפתורים אבל בהחלט יש מקלדת נוחה על המסך ואם לא מספיק, יש מספיק פתרונות של מקלדת על העטיפה או לחילופין שימוש באייפון (אף יש לך) בתור מקלדת.

shayben
08/04/11, 13:41
בתור מישהו שמשתמש כבר כמעט שנה באיפד שלו במקום לכתוב על נייר בשיעורים, אני יכול לומר שזה דורש לא מעט שינויי הרגל. כשתופסים את זה, זה מעולה.
אני כותב סיכום של שיעור וברגע שאני מסיים מעלה אותו לgoogle docs ויכול לקרוא אותו מכל מחשב יותר מאוחר, מתי שאני ארצה. כשמדפיסים את הדף זה נראה יותר טוב ממה שהייתי כותב על נייר, והרבה יותר מאורגן כי אין מחיקות. כמובן שלא צריך להדפיס יותר שקפים של הרצאות, ותמיד יש גישה לוויקיפדיה ככה שאם נושא לא מובן אפשר תוך כדי לקרוא עליו.

טכנית אני עובד עם עט (של boxwave, הוא לא רע אבל קצת קטן ובשיעורים אינטנסיבים מתחיל להיות קשה להחזיק אותו).
מבחינת אפליקציות, הכי טובה שעבדתי איתה היא Notes plus שעובדת בצורה וקטורית, כך שאפשר להזיז אובייקטים שמציירים והיא מעגלת את הכתב ככה שגם אם הכתב שלך גרוע זה יוצא לא רע. היא קצת איטית לפעמים (לא בעיה אם אתה מבין איך להרוג תהליכים והאיפד שלך פרוץ) והחסרון הגדול שלה, מה שגרם לי לנטוש, זה שאין תמיכה בכתיבה מימין לשמאל, והיה מציק לדאוג שהחלון זום לא יקפוץ ימינה.
היום אני עובד עם UPAD, שהוא אחלה ממש, חוץ מזה שהוא לפעמים דופק מסמכים אז צריך לדאוג לשמור אותם במייל / PDF מייד אחרי הכתיבה, ושאי אפשר להזיז טקסט בדף. מומלץ לנסות את שתיהן ולהחליט.

מקווה שזה עוזר :)

blackwarder
11/04/11, 15:22
בתור מישהו שמשתמש כבר כמעט שנה באיפד שלו במקום לכתוב על נייר בשיעורים, אני יכול לומר שזה דורש לא מעט שינויי הרגל. כשתופסים את זה, זה מעולה.
אני כותב סיכום של שיעור וברגע שאני מסיים מעלה אותו לgoogle docs ויכול לקרוא אותו מכל מחשב יותר מאוחר, מתי שאני ארצה. כשמדפיסים את הדף זה נראה יותר טוב ממה שהייתי כותב על נייר, והרבה יותר מאורגן כי אין מחיקות. כמובן שלא צריך להדפיס יותר שקפים של הרצאות, ותמיד יש גישה לוויקיפדיה ככה שאם נושא לא מובן אפשר תוך כדי לקרוא עליו.

טכנית אני עובד עם עט (של boxwave, הוא לא רע אבל קצת קטן ובשיעורים אינטנסיבים מתחיל להיות קשה להחזיק אותו).
מבחינת אפליקציות, הכי טובה שעבדתי איתה היא Notes plus שעובדת בצורה וקטורית, כך שאפשר להזיז אובייקטים שמציירים והיא מעגלת את הכתב ככה שגם אם הכתב שלך גרוע זה יוצא לא רע. היא קצת איטית לפעמים (לא בעיה אם אתה מבין איך להרוג תהליכים והאיפד שלך פרוץ) והחסרון הגדול שלה, מה שגרם לי לנטוש, זה שאין תמיכה בכתיבה מימין לשמאל, והיה מציק לדאוג שהחלון זום לא יקפוץ ימינה.
היום אני עובד עם UPAD, שהוא אחלה ממש, חוץ מזה שהוא לפעמים דופק מסמכים אז צריך לדאוג לשמור אותם במייל / PDF מייד אחרי הכתיבה, ושאי אפשר להזיז טקסט בדף. מומלץ לנסות את שתיהן ולהחליט.

מקווה שזה עוזר :)

שי, אם ל- notes plus היה תמיכה מימין לשמאל היית ממשיך איתה?

shayben
11/04/11, 23:47
שי, אם ל- notes plus היה תמיכה מימין לשמאל היית ממשיך איתה?

לא בהכרח, הקטע הווקטורי קצת בעייתי כי אותיות עדינות כמו י? לפעמים לא נקלטות ומופיעות כמו נקודה, וזה מציק גם אחרי חצי שנה של שימוש לא התרגלתי לזה. חבל לי שחסר זיהוי אובייקים והזזה בupad זה היה עושה אותו מושלם מבחינתי ובגלל זה עברתי אליו אבל אני מניח שזה אינדווידואלי

blackwarder
12/04/11, 09:44
תודה.

איפה קנית עט? אפשר לקנות עטים לאייפד בארץ?

.: iShay :.
12/04/11, 11:26
לא משנה מה אל תחשוב אפילו לקנות נטבוק.
אין לי אייפד אבל השתמשתי הרבה בנטבוק (לדודים שלי יש ולדודה שלי) תשמע זה לא טוב.
עזוב את זה שהמסך לא נוח לקריאה גם המקלדת פיצית בקושי מתאימה והמחשב איטיייייי שנה עד שמשהו זז..

עדיף אייפד כבר.

mr-anderson
12/04/11, 13:04
יש את documents 2 שאפשר לפתוח איתו גליון אקסל מעולה והוא תומך בכמה וכמה פונקציות ונוסחאות מתמטיות. יש לו גם גירסה חינמית מעולה.

רק שלא ראיתי איתו אפשרות ליצירת גרף אם זה משנה לך כל כך

shayben
12/04/11, 13:22
תודה.

איפה קנית עט? אפשר לקנות עטים לאייפד בארץ?

בזמנו קניתי דרך האתר של החברה הם עושים משלוחים לכל העולם ועובדים דרך amazon ככה שזה אמין. הנה הלינק לעט שקניתי.
http://www.boxwave.com/products/capacitivestylus/apple-ipad-capacitive-stylus_3779.htm
אני מניח שגם יש בארץ אבל לא היה לי איכפת לחכות (לקח שבועיים) ולאחר סקר שוק העט הזה נראה הכי מוצלח מבחינת ביקורות.

spikelee1970
15/04/11, 19:24
אנשים יקרים, האייפד אינו מחשב!!!
אם אתם צריכים משהו ללימודים, תשקיעו את הסכום שתשלמו על האייפד במחשב נייד או נט- בוק ותישארו עם עודף
האייפד טוב לדברים קלים, מיילים , נסיעות. בנק תמונות וכן הלאה.
כן, האייפד 2 מפלצת, קל וזריז. אבל זה לא מחשב.
כשקניתי את שלי , אמרו לי בחנות של אפל, תשקיע עוד קצת ותקבל מחשב במחיר שהאייפד עולה.

Bar
15/04/11, 19:28
תשקיע עוד קצת ותקבל מחשב במחיר שהאייפד עולה.

סתם שאלה..
אם האייפד עולה x ..ואתה משקיע עוד קצת משמע x+y, איך תקבל עדיין במחיר x?

blackwarder
15/04/11, 19:47
סתם שאלה..
אם האייפד עולה x ..ואתה משקיע עוד קצת משמע x+y, איך תקבל עדיין במחיר x?

y=0. :d בכל מקרה אני מסכים האייפד הוא לא מחשב רגיל הוא טבלט, אבל אני לא רואה את עצמי יושב עם מחשב נייד רגיל בשיעור, אם האייפד כן.