מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אייפד 2 vs אייפון 5

avi3d
31/03/11, 13:17
שלום,

אני נמצא בהתלבטות בלתי פוסקת האם לקנות אייפד 2 מגניב יפה לבן כזה...
או שמא לחכות עד ליולי אוגוסט ואז לקנות אייפון 5, שהולך להיות מכשיר מדהים בכל הזמנים.

אשמח לשמוע ממכם איזשהיא חוות דעת בנושא...
תודה

tommyb1
31/03/11, 13:50
קודם כל יפה שאתה יודע שהאייפון 5 הולך להיות המכשיר המדהים בכל הזמנים, כשעדיין אפילו לא יודעים איך הוא נראה.
יש לי שאלה שתפתור את ה"בעיה" שלך..
מה אתה צריך לקנות?
טלפון או טאבלט?
כי זה שני מכשירים שונים לחלוטין, שהשימוש שלהם לא דומה.
או שפשוט בא לך לקנות משהו של אפל ואתה מחפש את ההכי חדש והכי מגניב.
אז אל תשאל אותנו מה יותר שונה ולמה כדאי לחכות.
תשאל את עצמך מה אתה צריך ומה אתה מחפש.. אולי יש לך כבר אחלה טלפון ולקנות אייפון 5 בהתחלה יהיה בזבוז כסף, או שבכלל אין לך מה לעשות עם איפד 2 (שלפי דעתי לרוב האנשים בארץ אין מה לעשות איתו חוץ מההתלהבות שלו, אבל הוא מכשיר יחסית לא פרקטי לעומת מחשב נייד)

TomerSabo
31/03/11, 13:57
לא מסכים איתך גבר גבר..אני עם אייפד והוא בשימוש רוב שעות היממה בעבודה שכוללת מצגות ואינטרנט, אבל אני כן מסכים איתך לגבי מה שהוא צריך, לא סתם לקנות כדי להגיד יש לי..... ואם כבר אתה בהתלבטות אז קח אייפד 2 כי אייפון אנחנו לא יודעים מה איתו ואייפד כן

tommyb1
31/03/11, 14:06
גם אין מה לקנות עכשיו את האייפד 2, המחירים בהתחלה יהיו יחסית גבוהים, שלא נדבר על המחירים שמוכרים כאן.
עכשיו השאלה היא מה השימושים שלו במכשיר, יש כאלה שהאייפד ממש יתאים להם בעבודה וביום יום ויש כאלה שהוא יהיה שם סתם כסוג של מחשב נייד מסורס.
ולדעתי למי שיש אייפון לא ממש צריך איפד, כי ללכת עם שניהם ביחד זה סתם חמדנות יותר

avi3d
31/03/11, 16:35
אתם רואים כמה זה מבלבל...
כי תמיד תמצא מה לעשות איתו, מצד שני הכל יש באייפון, מצלמה קדמית אחורית, איפוד, משחקים אז בסדר זה קטן, אבל עדיין זה קיים...

אז שוב מה עדיף גדול ומגניב משחקים בגדול אינטרנט בגדול, בקיצור כייף יותר
אבל יקר ויקר מאד

או שכדאי לחכות לאייפון 5 או שאיך שיקראו לו... שבו יהיה הכל מהכל.

מבלבל אבל עדיין גורם לך לרצות לקנות אותו...:)

ipxp
31/03/11, 16:58
כי תמיד תמצא מה לעשות איתו, מצד שני הכל יש באייפון, מצלמה קדמית אחורית, איפוד, משחקים אז בסדר זה קטן, אבל עדיין זה קיים...

אז שוב מה עדיף גדול ומגניב משחקים בגדול אינטרנט בגדול, בקיצור כייף יותר
אבל יקר ויקר מאד

או שכדאי לחכות לאייפון 5 או שאיך שיקראו לו... שבו יהיה הכל מהכל.

מבלבל אבל עדיין גורם לך לרצות לקנות אותו...

אז אתה רוצה לקנות מכשיר נייד של אפל בשביל: מצלמה, אייפוד, משחקים, אינטרנט. את זה יש גם באייפון 5 וגם באייפד 2. השאלה היחידה היא כמה ניידות אתה רוצה עם זה:
אתה רוצה את זה איתך בכל מקום, למקומות שלא תוכל לקחת איתך טאבלט?
או שאתה רוצה משהו שייתן לך חוויה יותר טובה (חווית טאבלט בהחלט יותר טובה משל טלפון לכמעט הכל) אבל בתמורה אתה מוותר על חלק מהניידות שלו ותוכל לקחת אותו למעט פחות מקומות.
אם אתה מתכנן לצאת עם האייפון/אייפד החוצה, האם יהיה לך נוח לסחוב גם אייפד וגם טלפון נייד?

בנוסף, קח בחשבון שלשניהם תגיע אותה מערכת הפעלה ios5. שניהם ידעו לעשות דברים בצורה מאוד דומה (יוסיפו לאייפון 5 את רוב הפיצ'רים החדשים של האייפד 2). ואולי דבר או שניים חדשים כמו הnfc (בשנה שעברה למשל זה היה הgyroscope).

אז לא משנה לך מי מהם מבחינת מה תוכל לעשות איתם - כי את זה יש לך בשניהם. אתה צריך להחליט לפי הניידות שאתה תרצה מהמוצר.

tommyb1
31/03/11, 17:17
אם אתה רוצה ניידות, ומכשיר ליום יום, שתמיד איתך ואפשר לעשות בו הכל (אז רואים אתרי אינטרנט בקטן)
אז רק אייפון, זה באמת מכשיר שיש בו הכל! והכי חשוב הוא מאוד נייד.. כלומר כמו כל סלולרי, שגם ככה אתה הולך איתו.
עם אייפד אתה חייב תיק\נרתיק ששם אתה שומר אותו שאתה לא משתמש בו, ולא כיף ללכת לכל מקום עם תיק בשביל כמה דקות באינטרנט מידי פעם. הניידות של אייפד מוגבלת מאוד לאנשים שאוהבים ללכת בלי תיק, ואם אתה לוקח את האייפד אז יש לך גם טלפון..

IAmir
01/04/11, 15:55
האיפון 5 יעלה כפול מאיפד 2 .

Dizi
01/04/11, 16:17
בלינק הבא בכלל אפל מודיעה כי האייפון 5 ישווק רק ב2012 ולא בקיץ השנה... אז ..
http://www.themarker.com/wallstreet/1.613495

Shai Mizrachi
01/04/11, 17:57
אבי,

אם תקנה אייפד - אני מבטיח לך שהוא לא יהיה לך נח לשימוש כטלפון (לא ראיתי כיס ג'ינס המותאם לאייפד).
כבר בשלב הזה ההשוואה פסולה - כי מדובר בשני מכשירם שונים עם ייעוד שונה בתכליתו.

אם נהיה מציאותיים אזי ש:
אייפד 2 שווק מלפני חודש בערך.
אייפון 5, עדיין לא קיים.

וזה נכון שמקור באפל הדליף כי האייפון לא ישווק בwwdc הקרוב (שבד"כ מתקיים ביוני).

גם אם האייפון יושק בחודש יוני-יולי, אני מניח שיקח לו הרבהההה זמן עד שיגיע לישראל.

בכל מקרה, שאלה קצת תמוהה לשאול מה עדיף אייפד2 או אייפון 5.
האם יצא לך "לשחק" עם מכשיר האייפד והאייפון ולאמוד את ההבדלים ביניהם?

PcGunMan
02/04/11, 05:33
אני אומר לך בתור אחד שיש לו את שני המכשירים איפון 4 ואיפד 1 . שהם שני מכשירים שונים לחלוטין, אני אומר לך האיפד החליף לי את המחשב ניד. יש לי בו כל מה שאני צריך שיש במחשב נייד. אינטרנט מילים סרטים משחקים וכו , לעומתו האיפון הוא מכשיר גם פצצה אבל הוא לא מיועד על גלישה יום יומית, יותר לבדיקת עדכונים ודברים קטנים ולא לגלישה יום יומית, לכן תחליט עם עצמך מה אתה יותר צריך, אמ אתה בן אדם שהרבה בבית לך על האיפון אמ אתה אחד שכל הזמן עובד, צבא וכו. ורוב הזמן לא בבית האיפד יחליף לך את המחשב נייד.

lOomerOl
22/04/11, 12:24
אני כמעט בטוח שאתה יודע מה יש באייפד 2 לדעתי הכל שם בסדר חוץ מהמצלמות הגרועות. לעומת האייפד שכבר יצא, אתה לא יודע מה יש האייפון 5 אולי יהיו בעיות, אז עדיף ללכת על בטוח.
אני אישית מעדיף אייפד 2 ואני גם מתכנן לקנות מאיידיגיטל את המכשיר.
אני מעדיף לקנות את המכשיר מכמה סיבות:בגלל שאני צריך מחשב ואין בבית שלי מקום למחשב,בגלל שאני לא צריך אייפון, יש לי אייפוד טאצ' וגם טלפון רגיל.
אני גם בטוח שהאייפון 5 בארץ יעלה באיזה 1000 שקל יותר מהאייפד.

avi3d
03/05/11, 23:27
אוקיי חברים יקרים,

תודה על התגובות הנפלאות שלכם (כמו תמיד תגובות מקצועיות, ומעניינות).

ראשית אני חייב לציין שהייתי קרוב לקנות אייפד 2 מארה"ב, אך אם בארה"ב הוא כל הזמן חסר במלאי, אז ברור שגם בארץ הוא יהיה (לפחות בזמן הקרוב).

חוות דעתי על אייפד 2:
מכשיר פשוט יפה, קל, מהיר, אפלקציות מגניבות... בקיצור ממש עושה לך חשק לקנות אותו.

אבל...

המצלמה שלו פשוט איומה, לא מובן איך אפל (סטיב ג'ובס) אישרו כזו מצלמה לא איכותית , כאילו המטרה שלו היתה רק ל-web?? מה אם בא לך לצלם סתם תמונות נוף, משפחה וכו'.
אין פלאש לצילום לילה, כאילו למה לא??

אני יכול לסכם את האייפד 2 שהוא בין אייפון 3g (דור2) לאייפון 4 משהוא באמצע כזה...
הוא כאילו מגניב כזה אבל לא מושלם וחבל.

אני חושב שאייפון 5 או איך שיקראו לו, באמת הולך להיות תענוג אמיתי של מכשיר, שהולך להעיף את הסכך למתחרים. ואני בטוח שסטיב יודע מה היו הטעויות באייפון 4, אז יש למה לצפות...

בקיצור, עדיין בא לי אייפד 2 לבן יפה כזה...(:

המשך יבוא...

omriverson
04/05/11, 10:37
גם אין מה לקנות עכשיו את האייפד 2, המחירים בהתחלה יהיו יחסית גבוהים, שלא נדבר על המחירים שמוכרים כאן.
עכשיו השאלה היא מה השימושים שלו במכשיר, יש כאלה שהאייפד ממש יתאים להם בעבודה וביום יום ויש כאלה שהוא יהיה שם סתם כסוג של מחשב נייד מסורס.
ולדעתי למי שיש אייפון לא ממש צריך איפד, כי ללכת עם שניהם ביחד זה סתם חמדנות יותר

מחירים גבוהים? Dude המחירים של איידיגטל מעולים, אומנם לא כמו באפל סטור אבל בהחלט אטרקטיבים .. אייפון 5 יעלה בארץ הון תועפות אלא אם כן תדבר מעל 600 שקל ותקבלו החזר מלא על המכשיר