מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : גישה פשוטה לקבצים ברשת הביתית NetPortal ו-FileBrowser

OmerF
08/02/11, 18:25
אחד הדברים המגבילים באייפון ואייפד הוא חוסר יכולת לגשת כראוי לקבצים רשת הביתית.
תוכנה בשם FileBrowser (שהוחבאה היטב בקטלוג של אייטיונז) שמיועדת לאייפד והמקבילה לאייפון בשם NetPortal יאפשרו לכם לגשת לקבצים הנמצאים ברשת הביתית שלכם ללא צורך בסנכרון ושימוש באייטיונז.

http://www.stratospherix.com/src/images/products/netportal/netportal_Overview.png

כיצד זה עובד
ההתחברות למחשבים הנמצאים ברשת שלכם מתבצעת מעל גבי הרשת האלחוטית או רשת 3G ומשתמשת בפרוטוקול SMB-Server Message Block שהנו פרוטוקול המספק המספק שירותי שיתוף קבצים ומדפסות בסביבת מיקרוספט,מקינטוש וכן כל שרת קבצים מסוגNAS-Network Access Storage.

ברגע שהתקנתם את התוכנה במכשיר האייפון ו/או האייפד ותספקו להם את הגדרות ההתחברות הנדרשות, תוכלו לגשת לרכיבים ברשת המפעילים שיתוף קבצים ותיקיות.

יתרונות

מאחר ושיטת ההתחברות הינה בסטנדרטים המקובלים לשיתוף ברשת אין צורך בהתקנת תוכנות ע"ג המחשבים או שרתי הקבצים שלכם.
ניתן לצפות בקבצים ישירות מתיקיות השיתוף שלכם ברשת וללא צורך בהעברה שלהם או לחילופין להעתיק אותם אל המכשיר שלכם ולהשתמש בהם גם כשאתם מחוץ לרשת
במידה והנכם מעוניינים לצפות בקבצי PDF,WORD,JPEG,AVI עליכם להתקין תוכנות המאפשרות צפייה בקבצים בפורמט המתאים
ניתן ליצור תיקיות חדשות לפי סוג התוכן המועתק אל המכשיר שלכם
ניתן לשלוח קבצים ישירות דרך תוכנת המייל של המכשיר (מאפשר גם שליחת קבצים בהם לא ניתן לצפות במכשיר)

חסרונות

דורש ידע בסיסי בתקשורת על מנת לשתף את הקבצים ברשת
הספרייה בה נשמרים הקבצים שהועתקו הינה תיקיה ייעודית במכשיר האייפון/אייפד שלכם

http://www.stratospherix.com/src/images/products/filebrowser/filebrowser_overview.png

שימושים נוספים

במידה והרשת שלכם מספיק מהירה, ניתן לצפות בסרטים ותמונות ישירות מהרשת
במידה ויש לכם חיבור VPN (חיבור מאובטח לרשת מרוחקת) ניתן לנצל את יכולות התוכנה ולגשת לקבצים הנמצאים במשרד או בבית כשאתם נמצאים בדרכים

עיצוב ושימוש

עיצוב התוכנה הנו ידידותי למשתמש הן ברמת הגדרות החיבור ולאחר מכן בהתחברות לתיקיות השיתוף
ניתן לשמור קישורים מועדפים Bookmarks לחיבורי רשת הנמצאים בשימוש רב
המערכת מאפשרת הצגה של החיבורים לפי מועדי התחברות כך שתוכלו לגשת למשאבי הנמצאים בשימוש יומיומי בצורה מהירה

גרסאות ועלויות

גרסאה חינמית לבעלי אייפון הנקראת NetPortal Lite המספקת את כל יכולות התוכנה הרגילה אולם מגבילה את היכולת לצפות בקבצי PDF ותמונות
גרסה מלאה לבעלי אייפון NetPortal בעלות של $2.99
גרסה מלאה לבעלי אייפד בעלות של $2.99

מידע נוסף ומדריכים למשתמש ניתן לקבל באתר החברה בכתובת:
http://www.stratospherix.com

סיכום
חובה לכל משתמש המעוניין בניידות,וזמינות בגישה למידע שברשותו

Omri David
09/02/11, 14:46
ואוו חיפשתי הרבה זמן משהו כזה לאייפון אחלה תוכנה.
בדקתי גם את ServerControl גם יכול להיות לי טוב בתור טכנאי.

M-C
10/02/11, 21:00
איך נכנסים דרך התוכנה הזאת??
יש לי רשת ביתית ואני מנסה להיכנס דרך איפי או שם מחשב וזה נותן לי להיתחבר אבל לא מראה לי שום תיקיה.
מישהו יכול לעזור לי או אולי יש מדריך בעברית?
תודה.

Martok
11/02/11, 16:20
איך נכנסים דרך התוכנה הזאת??
יש לי רשת ביתית ואני מנסה להיכנס דרך איפי או שם מחשב וזה נותן לי להיתחבר אבל לא מראה לי שום תיקיה.
מישהו יכול לעזור לי או אולי יש מדריך בעברית?
תודה.

כדי שתוכל לראות תיקיות על המחשב דרך הרשת, אתה צריך להגדיר אותן כמשותפות (Shared).
האם הגדרת תיקיות משותפות?
האם אתה רואה את התיקיות הללו ממחשב אחר?

M-C
12/02/11, 00:40
כן יש לי רשת ביתית בין 4 מחשבים וכל אחד מהם משתף כונן d