מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איזו אפליקציה הייתם רוצים לראות?

RAiNZ
05/02/11, 19:41
בין אם אפליקציה שעובדת רק בחו”ל, או פרי הדמיון - מה הכי מתאים לכם?

http://www.iphones.co.il/forum/images/NEWS/iphone-apps.jpg

בעולם הסמארטפונים והטאבלטים של היום, אפליקציות משפיעות בצורה ישירה על עולם האפשרויות הפרושות בפנינו. הן מסוגלות לחשוף אותנו לתכנים, מקומות, אנשים ומקורות שבלעדיהן, מי יודע אם היינו מגיעים אליהם בכלל.

במרחק נגיעת אצבע, המשתמש פותח בפניו פורטל לשלל תכנים מכל רחבי הרשת. רשתות חברתיות, משחקים, תוכנות GPS וניווט, כלכלה אישית וכללית, שופינג, אוכל, ועוד ועוד ועוד.

אז נשאלת השאלה, מהי האפליקציה בה אתם משתמשים הכי הרבה?
האם אתם חורשים על פייסבוק? האם אתם חורשים על Waze?
האם אתם משחקים Angry Brids עד שעות הבוקר? או האם אתם יותר פרקטיים?
והאם יש לכם איזה רעיון לאפליקציה או טוויק שהייתם רוצים לראות בישראל?

כתבכם הנאמן, אישית היה רוצה לראות את אפליקצית Yelp או אפליקציה כדמותה תופסת תאוצה בארץ. למי שלא מכיר, Yelp היא אפליקציה המאפשרת למשתמשיה למקם מסעדות, חנויות, ואטרקציות בסמוך למיקומם הנוכחי, ולתת עליהם חוות דעת.
בארה”ב, Yelp היא אפליקציה שימושית ביותר, המציעה תפריטים למסעדות, מספרי טלפון,
המלצות, חוות דעת על כל סוגי הבילויים. היא ממש אפליקצית חובה לכל משתמש, והיא חינמית.
נכון לכתיבת שורות אלה, כתבכם לא הצליח לעשות בה שימוש בישראל. חבל, מכיוון שזו אפליקצית רשת חברתית אדירה, שנותנת הרבה כלים למשתמש. האפלקציה מאפשרת יצירת קשר עם משתמשים אחרים בשביל לקבל מושג על מה שווה ומה לא, וסתם לצ’טט.

אז מה דעתכם?
איזו אפליקציה הייתם רוצים לראות בארץ?
מה הפונקצייה שלה, ולמה לדעתכם היא אינה קיימת כרגע?

נשמח לשמוע את דעתכם!

barduck
07/02/11, 09:27
הכי הייתי רוצה שאפליקציות שמשתמשות ב Google Maps יעבדו בארץ. נכון לעכשיו, API המפות של גוגל חסום לישראל ואפליקציות שמשתמשות בו מראות איזור חלק במקום מפה. כך שאפליקציות כמו Foursquare או RunKeeper לדוגמא (והרבה אחרות) הרבה פחות שימושיות בארץ.

הבנתי שהבעיה היא עם מחזיק הזכויות למפות בישראל שלא כל כך הפנים את העניין הזה של האינטרנט והשירותים שנתנים בחינם ופשוט לא מאפשר לגוגל להשתמש במידע בצורה הזאת. אבל אולי אני טועה ויש סיבה אחרת.

barduck
07/02/11, 15:14
הנה מספר אפליקציות שהייתי רוצה. חשבתי שאולי פעם אבנה אילו מהן בעצמי אבל בינתיים, אם מישהו יקדים אותי, אז לא נורא, לפחות קיבלתי אפליקצייה שאני רוצה.

אומנם חלק מאילו נכנסות לנישה מאוד צרה ולא בטוח שיש דרישה מספקת, לחלק יש פתרונות קיימים אשר אינם מספיקים, לטעמי.

אפשרות לראות תחנות דלק קרובות כולל מחירים מעודכנים (יעודכנו ע"י הקהילה) וכן תחנות אשר מאפשרות תדלוק בגז. יותר מתאים להיות תוסף ל WAZE מאשר אפליקציה עצמאית. תאפשר הצגת מסלול לתחנה הכי זולה באזור, שעות פתיחה, שירותים נוספים (פנצ'ריה, מינימרקט) וכו'. לא ברור לי למה עוד אין את זה ב WAZE
אפליקצייה לפעילות ספורטיבית במרחב (רכיבת אופניים, ריצה, נווטים, הליכה, וכו'). יש כמה וכמה כאלה אבל לכל אחת חסרים פיצ'רים מהאחרת וכמובן אין תמיכה במפות של ישראל (שלא נדבר על עיברית). אני מזגזג היום בין RunKeeper ו CycleMeter, שתיהן לא רעות אבל שילוב שלהן פלוס תמיכה בישראל יהיה שילוב מנצח.
אפליקציית לתווים/אקורדים/טאבים/מילים לחובבי נגינה (בעיקר לגיטרה אבל גם לכלים אחרים). בעצם, מאגר נייד של שירים שמכיל את כל מה שצריך ומוצג בצורה שאפשר לנגן אותם תוך כדי שימוש בנייד. פורמט פשוט בו אפשר להוסיף ולשתף שירים (מילים ותווים, לא את השיר עצמו חס וחלילה) וחיבור לאתר קהילתי. תמיכה בשירים בעיברית, כמובן. יש נסיונות לאפליקציות כאלה אבל אף אחת לא נראית שעונה על כל הדרישות, שלא נדבר על תמיכה בעיברית. אולי יש בעיה פוטציאלית של זכויות יוצרים למילים ואקורדים, צריך לבדוק.
אפליקציה נורמלית סוף סוף לנווט בשטח עם מפות סימון שבילים שיכולה להתחבר לאתרים בתחום (עמוד ענן, גוגל)
הקונספט של Yelp שהוזכר הוא כוון טוב, יש את אפליקציית Rest למסעדות אבל אפשר הרבה הרבה יותר טוב. אפשר וצריך להרחיב את הקונספט לתחומים נוספים, כמובן שהכל בשיתוף קהילתי, ביקורות, ציונים, עידכונים, תמונות וכו :
פעילויות ואטרקציות - פארקים, שמורות טבע, מופעים, נקודות חן, מוזיאונים, מרכזי מבקרים, בריכות שחיה וכו'
נופש - מלונות, בתי הארחה, צימרים
תחנות דלק כבר אמרתי ?
נקודות wifi
שירותים - עזרה ראשונה, מוסכים, חנויות אופניים
כל דבר אחר שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו מחפשים כאשר אנחנו בפעילות כלשהי מחוץ לבית

מגדיר צמחים וחרקים שתזהה את האובייקט ע"י צילום שלו! הייתי רוצה גם מגדיר ציפורים אבל לך תנסה לצלם ציפור מהאייפון :)

יש לי עוד הרבה אבל כאן כבר ממש נכנס לתחומית איזוטריים וגם צריך להשאיר משהו לעצמי...

ואם מישהו יחשוב ברצינות לבנות אחת מאילו, אני אשמח לתת פידבאק.

- barduck

tale
08/02/11, 22:21
אני חושב שחובה שתהיה אפליקציה לתחבורה ציבורית.
כגון ,אגד,דן,(רכבת קיים אך לא אמין ומדויק).

kfirf
09/02/11, 00:18
הקלטת שיחות...
כמה חבל שאין אפליקציה כזו שתפעל בישראל.

The Un4givN
10/02/11, 11:11
הייתי רוצה לראות את התוכנה של שעוני פולאר באייפון... כמובן שיהיה צורך בחיבור חומרתי כלשהו שיוכל לקלוט את תשדורות השעון והחיישנים (משהו כמו nike+) אבל זה שווה את זה במיוחד אם יש תמיכה בgoogle maps...