מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : גלישה איטית על 3g

achick1984
05/02/11, 13:06
היי כולם,

אני חדש בפורום ואשמח לעזרתכם בבעיה הבאה- כשאני בא לגלוש באייפד ב 3G הגלישה איטית יחסית לעומת מה שאמור להיות. סלקום אומרים שהם מאפשרים לי עד 2.8 MBPS אבל בבדיקת speedtest יוצא שאני מקבל פחות ממגה או בסביבות מגה אחד. הם הריצו בדיקות של הנדסאים שלהם ולא מצאו כלום. שאלתי את אפל מה העניין והם ענו לי שככל הנראה הסיבה היא - האייפד נקנה בארה"ב ושם אפל מגדירה שבגלישה על 3G המהירות אוטומטית מוגבלת כדי שלא לגמור למשתמש את חבילת הגלישה שלו. זאת מכיוון ששם אין חבילות גלישה ללא הגבלה אלא רק של 1GB או 2GB. כך גם אם אגלוש ליוטיוב ב3G האיכות היה נוראית והכל יהיה מטושטש ואיטי. לעומת בזאת בארץ יש חבילות גלישה ללא הגבלה, כך שסלקום אינם יכולים לעזור לי ואפל לא רוצים להגיד לי איך אני משחרר חסימה זו שהם עשו. זו לא הגדרה שאפשר פשוט לשנות במסך הגדרות אלא משהו של מתכנתים. הבנתי מאנשים שרק פריצה של האייפד יכולה לעזור לי פה. האם אתם מסכימים או שיש לכם רעיון אחר/יותר טוב? אני מפחד לפרוץ אותו , מחשש שזה יהפוך אותו לבלתי שמיש ואז גם לא וכל לבסיאו לתיקון כי זה מפר את תנאי האחריות.

תודה רבה

אחיק

tsror
06/02/11, 17:17
שוב - גם כאן, ככל הנראה מדובר בהגדרות apn לא נכונות
פנה לספק ובקש שישלחו לך כתובות apn נכונות למפעיל הסלולרי שלך.

ipxp
06/02/11, 17:30
שככל הנראה הסיבה היא - האייפד נקנה בארה"ב ושם אפל מגדירה שבגלישה על 3G המהירות אוטומטית מוגבלת כדי שלא לגמור למשתמש את חבילת הגלישה שלו. זאת מכיוון ששם אין חבילות גלישה ללא הגבלה אלא רק של 1GB או 2GB

שקר מוחלט. בדוק.
כל דגם של אייפד (חוץ מההבדל של עם 3g או לא וגדלי נפח) שנמכר בכל מקום בעולם זהה לאחר. הם לא מוכרים אותם "קצת אחרת"....אפל אף פעם לא תעשה דבר כזה כי היא רוצה לשמור על סוגי המכשירים השונים שישתדרגו בגרסאות בעתיד למינימום.

אני מסכים עם tsror שזה כנראה משהו עם סלקום, ולא עם המכשיר עצמו.

achick1984
06/02/11, 21:16
אפל בעצמם אמרו לי שהם מגבילים את איכות הגלישה ב 3g

מה זה הגדרות apn ואם אני מקבל כתובות מסלקום איך אני משנה אותן באייפד?

matanbr
06/02/11, 21:22
אפל בעצמם אמרו לי שהם מגבילים את איכות הגלישה ב 3g

מה זה הגדרות apn ואם אני מקבל כתובות מסלקום איך אני משנה אותן באייפד?

אתה כנראה לא הבנת נכון את הנציג של אפל או שהוא לא הסביר נכון
אפל לא מגבילים את מהירות הגלישה ב-3G , הם פשוט מגבילים את אפליקציית היוטיוב שכאשר אתה ב-3G היא תציג את הסרטים באיכות נמוכה על מנת שיעבדו חלק, אין קשר בין זה לבין ה-Speedtest
יכול להיות שפשוט הקליטה באיזור שלך של האינטרנט לא כל כך טובה , גם אם הפסים מראים לך עד הסוף זה לא אומר שאיכות האינטרנט מעולה
תנסה להריץ בדיקות Speedtest באיזורים אחרים ותראה שהמהירות תשתנה לרעה ולטובה

achick1984
06/02/11, 21:29
ניסיתי בכל מיני מקומות בארץ זה לא השתנה משמעותית
תודה על ההבהרה אבל

tsror
14/02/11, 17:09
תתקין גרסא 4.2.1
בעת ההתקנה אתה תקבל את ההגדרות המדוייקות מה carier שלך כלומר אורנג' או סלקום.
בהצלחה.

achick1984
15/02/11, 01:01
tsror תודה על העזרה, אבל האייפד כבר עם גרסת 4.2.1
מה זה הגדרות APN ואיפה אני מכניס אותם באייפד?

tsror
15/02/11, 10:01
תחת SETTINGS ואז CELLULAR DATA ואז APN
לדוגמא אורנג', uinternet ויוזר/סיסמא orange/orange.
תתקשר לשירות לקוחות שלך.. הם יעזרו - שם אתה מכניס את הפרטים.